VU Een gevaarlijk fantast ingerekend LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 Januari 1938 gemengd nieuws burgerlijke stand van leiden vragenrubriek De bank en een geheim Groote brand te Harderwijk. Twee boerderijen In asch gelegd. De brandweer was laat In den 'aten middag Is het stadje Har derwijk gisteren ln opschudding gebracht door een grooten brand in de Haverstraat bij den Vuldersbrink. In deze dichtbevolk te buurt met vele nauwe straatjes bevindt zich een aantal boerderijtjes, welke tegen den ouden stadsmuur zijn gebouwd. In een dezer perceelen, bewoond door het gezin Bunschoten, is door onbekende oorzaak brand ontstaan. In korten tijd stond het gehecie pand, waarin veel hooi en stroo aanwezig was, in vlammen en weldra sloeg het vuur, aangewakkerd door den sterken wind, over naar de aangrenzende boer derij van het gezin Walters. Beide pan den zijn totaal uitgebrand. Het vee kon in veiligheid worden gebracht, doch de inboedels gingen verloren. Ook een derde boerderij, van het gezin Van Ark, werd door het vuur aangetast, doch hier konden de vlammen gestuit worden, dank zij de aanwezigheid van een zwaren brandmuur. Twee voorbijgangers hadden den brand ontdekt. ZIJ alarmeerden onmiddellijk de bewoners, die nog niets van het vuur had den bemerkt en waarschuwden de vrijwil lige brandweer. Deze kon eerst na een half uur met de blussching beginnen, aangezien het verzamelen der brandweerlieden ge- rulmen tijd in beslag nam. Met volledig materiaal, namelijk met twee motorspui ten, waarop zeven stralen werden gekop peld, werd de strijd tegen het vuur begon nen, waarbij men zich hoofdzakelijk be paalde tot het nat houden der omliggende hulzen. Tegen half zeven was het uitbrei dingsgevaar geweken. Vijftigduizend gulden in een oude kous. Een ontdekking van een Haagschen verhuizer. Een Haagsch transporteur heeft dezer dagen, naar „de Tel." verneemt, bij een verhuizing van een inboedel van een N.- Hollandsch dorp naar de residentie, een verrassende vondst gedaan. In een kast trof hij namelijk een kous aan, waarin voor een bedrag van ruim f. 50.000 was ge borgen aan bankbiljetten van f. 1000 en f.500. Daar de eigenares van den inboedel, een bejaarde vrouw, eenigen tijd geleden overleden was, heeft de vinder het bedrag aan den Haagschen notaris W. H. van der Giessen, die met de vereffening van den boedel belast is. ter hand gesteld. In het Noord-Hollandsche dorp, in de omgeving van Alkmaar, woonde sinds ja ren een schatrijke alleenwonende vrouw, die als Ietwat zonderling bekend stond. Zij was niet gierig, maar was met haar zeer groot vermogen toch zeer zuinig en op allerlei wijzen had zij haar groot kapitaal belegd en bewaard. Dezer dagen overleed zij plotseling en de talrijke erfgenamen vonden het beter, na overleg met den Haagschen notaris W. H. van der Giessen, dat de groote inboedel van de overledene in Den Haag zou worden geveild, omdat dit meer zou opbrengen, dan wanneer men den boedel in het kleine plaatsje zou trachten te verkoopen. Zoo besloot de notaris hiervoor het be- bekende Haagsche Venduhuis der notaris sen aan de Nobelstraat in den arm te ne men en dit zond enkele dagen geleden een grooten verhuiswagen met drie transpor teurs uit Den Haag naar het dorp om den boedel naar het Venduhuis over te bren gen. De transporteurs moesten den inboedel in twee zendingen naar de residentie transporteeren, Eén zending was reeds overgebracht en tegen den avond keerde de verhuiswagen in het dorp terug om het laatste gedeelte te halen. De drie transpor teurs sjouwden als laatste goed enkele groote ouderwetsche kasten den wagen in. Eén van het drietal, een man die reeds jaren in dienst van het Venduhuis is, keek nadat een kast in den wagen was geplaatst, of er zich misschien nog eenig los goed In bevond en zag tot zijn ver wondering, dat in een van de laden een gevulde kous lag! Niet vermoedend wat de inhoud zou zijn, nam hij de kous in de hand en ontdekte tot zijn groote verrassing dat de koas ge vuld was met bankbiljetten van f. 1000 en f.500. Hij telde en telde, maar ln zijn ver bouwereerdheid nam hij niet precies het bedrag op, dat in ieder geval tusschen de f.50.000 en f. 60.000 moet liggen. De verraste transporteur bracht zijn ka meraden op de hoogte en de gelukkige vinder wendde zich nu tot den nog in het buis van de overleden dame wonenden huisknecht. Deze schrok er van, toen hij hoorde wat voor waarde er in de kous zat en adviseerde notaris Van der Giessen in Den Haag op te bellen om instructies. De notaris zeide, dat het geheele bedrag di rect verzegeld moest worden en onverwijld aan hem toegezonden. Het juiste bedrag van de vondst wensch- te de notaris niet mede te deelen, ook aan net personeel van het Venduhuis heeft hij geheimhouding opgelegd. De eerlijke vin der heeft zijn belooning nog niet ontvan gen doch dit zal naar verzekerd werd wel in orde komen. De vele erfgenamen gullen hier nog in gekend moeten worden. Het is niet de eerste maal, dat personeel van het Venduhuis belangrijke bedragen verbolgen vindt in inboedels, welke daar verkocht worden Men heeft ook wel eens bedragen van f. 2000 en f. 8000 gevonden, doch nimmer zulk een groot bedrag als thans het geval ls. Kruideniertje zou f. 17.000.000 ontvangen. Gerulmen tijd geleden arresteerde de centrale recherche te Amsterdam een nog jongen man, die er op 20-jarigen leeftijd reeds in was geslaagd een Joodschen godsdienstleeraar dr. D. op te lichten voor een bedrag van ruim f. 30.000. Hij werd toen, in aanmerking genomen zijn geringe geestelijke capaciteiten, door de rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van den langen tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht. Zes maan den van de straf werden voorwaardelijk opgelegd. De proeftijd werd bepaald op drie jaar. Deze proeftijd is nog lang niet ten einde, daar hij pas eenige maanden weer in vrijheid is. Gisteren is de jongeman opnieuw gearresteerd. Wederom heeft „Jopie" L. zich aan een even brutale als ge raffineerde oplichting schuldig ge maakt. Ditmaal is een klein kruide niertje te Amsterdam het slachtoffer geworden. Het kruideniertje dreef een zaak in de zelfde straat, waarin Jopie L. en zijn jonge vrouw een woning hadden gevon den. Weldra maakte de man kennis met L. Deze speelde zijn oude spelletje, met succes voor de tweede maal. Hij deed zich weer voor als een man met uitstekende zakelijke relaties. Ditmaal schermde hij met de namen van zeer bekende Amster- damsche advocaten. Die advocaten, zoo fantaseerde de jeug dige oplichter tegenover den kruidenier, wisten een geheim, dat tonnen waard was. Bij een groote bank waren fraudes ten bedrage van millioenen gepleegd en daar van waren hij Jopie L. en ook de drie advocaten op de hoogte. Het was de bank natuurlijk tonnen waard, wan neer er gezwegen werd. De kruidenier zou van de geschiedenis, die Jopie fantaseer de, mee kunnen proflteeren. wanneer hij voor wat bedrijfskapitaal zorgde. Het is een raadsel, dat de man op de voorstellen van dezen niet volko men toerekenbaren jongen man inging, maar het gebeurde inderdaad. Op voorstel van L. verkocht hij zijn aar dig beklante zaak cn gaf Het geld voor het overgroote deel aan „Jopie" die er uitstekend weg mee wist. I Herhaaldelijk belde hij den kruidenier op, gaf zich dan uit voor een van de advo caten en deelde mede, hoe de „zaken" stonden. Zijn fantasie was grenzeloos, dochde kruidenier had een rotsvast vertrouwen in den jeugdigen oplichter, die de zaken zóó voorstelde, dat hij niets strafbaars deed en toch geweldige som men zou verdienen binnen afzlenbaren tijd. De kruidenier, die zijn zaak had ver kocht, moest zijn woning veriaten. doch ..Jopie" wist raad. De kruidenier, die wel dra een man in bonus zou zijn, moest maar zoolang zijn intrek in een der groot ste en meest gerenommeerde hotels van Amsterdam nemen. Dat kwam bovendien mooi uit, want de dochter van den krui denier zou binnenkort in het huwelijk treden en dan zou het feest in een der zalen van het hotel kunnen worden gege ven. Na ruim een week wilde de hoteldi rectie wel eens geld zien. Het kruideniers gezin moest eenige honderden guldens be talen. „Jopie" gaf den raad aan zijn vrien den om maar te verhuizen naar een an der en even goed hotel ln de binnenstad. Intusschen kreeg de politie de lucht van het geval. Ook de instantie, die belast is met het toezicht op den jongen man, be greep, dat er iets niet in den haak was. ..Jopie" immers beschikte over veel meer geld. dan hij redelijkerwijze kon hebben verdiend met zijn handel in scheermesjes. De recherche voelde den jongeman eens aan den tand en weldra viel hij door den mand. Hij werd opgesloten in het hoofd bureau. Ook de kruidenier werd aan een uitvoerig verhoor onderworpen, maar hij zal weer op vrije voeten worden gesteld. De jongeman had aan zijn slacht offer den kruidenier een bedrag be loofd van niet minder dan f. 17.000.000. Het kon er best af had hij gezegd want het bankconcern, dat het „groote geheim" tot icderen prijs be waard wenschte te zien, zou veertig millioen uitkeeren. De kruidenier gaf den jongen f. 1200 in de vaste overtuiging, dat dit geld zijn ■rente wel op zou brengen. Aan zijn fami lieleden beloofde hij ieder f. 1000 te be talen en zij mochten allemaal nieuwe kleeren bestellen en op zijn rekening koopen om Woensdag as. het huwelijks feest van zijn dochter waardig te kun nen medevieren. Maar nu moest tegenover de buitenwe reld nog aannemelijk worden gemaakt, hoe hij er toe kwam zijn zaak te verkoo pen en zijn intrek te nemen in een groot en deftig hotel. Daarvoor verspreidde hij het bericht, dat hij éen hoofdprijs uit de Fransche staatsloterij had getrokken. Na zijn uitvoerige verklaringen is hij gistermiddag in vrijheid gesteld. WIELRIJDER DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Op den Veldensche weg te Venlo werd n,l mor^€n 'e half twaalf een wielrijder, ie uit een zijweg kwam. door een juist >nSeeiende tram van den Maasbuurt- e? ?™e8 gegrepen. De ongelukkige, de L' Verhaegh, uit Blerick, werd het' „u?. er,nstige schedelbasis-fractuur naar der ™hu|s overgebracht, waar hij zon- leden n ustzlJn te zÜn gekomen, isover- twee was gehuwd en vader van Nu naar het zonnige pORTUGAL fl. 38. per week alles inb. Hotel Atlantico - Monte Estoril Port. onder dezelfde directie ali het Kurhaus - Huis tor Duin - Noordwijlc Inlicht.: reisbureau Twenfiche Bank - Lelden 5303 (Ingez. Med.) De inbraken op de Veluwe. Een dader valt door de mand. Doch de inbraken houden aan. De man, dien de Apeldoornsche politie Donderdag heeft gearresteerd onder ver denking schuldig te zijn aan de talrijke inbraken op de Veluwe, de 41-jarige D. v. L„ uit Haarlem, heeft gisteren een vol ledige bekentenis afgelegd en de plaatsen opgegeven, waar hij den buit had verbor gen. De man was pas kort uit de gevan genis ontslagen. Ondanks deze aanhouding blijven echter de inbraken doorgaan. Zoo zijn gisternacht te Loenen, onder de gemeente Apeldoorn, weer drie inbraken gepleegd, en wel in een slagerij, een kruidenierswinkel en een villa, waarbij de inbreker zich, evenals de ar restant dit placht te doen, toegang heeft verschaft door het uitsnijden van een ruit. In alle drie gevallen was de buit vrijwel van geen beteekenis, hoewel de huizen wel terdege waren onderzocht. Ook hier scheen het den inbreker alleen om geld te doen te zijn. In geen enkel der drie gevallen had den de bewoners iets gehoord. De politie vermoedt nu dat de aange houdene nog een of meer collega's in het complot heeft gehad. Deze beweert echter geheel alleen te hebben gewerkt zonder handlangers. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Bewoonster van een woonschuit overleden. Gistermiddag is te Aalsmeer ontdekt, dat de bewoners van een woonark, liggende aan de Stommeerkade, door kolendamp zijn bedwelmd. Toen een dochter van deze bewoners bij de schuit kwam en op haar kloppen geen antwoord kreeg, sloeg zij een ruit in waardoor zij naar binnen kon krui pen. Daar vond zij haar vader bewusteloos op een stoel en haar moeder levenloos te bed. Een geneesheer, die ijlings was ge waarschuwd, constateerde, dat de vrouw, de 54-jarige N. B., huisvrouw van A. W., was overleden. Daar door het kapotslaan van de ruit nog tijdig versche lucht was toegestroomd, keerde bij den man na eenigen tijd het bewustzijn weer en zal hij waarschijnlijk geen nadeelige gevolgen ondervinden. Bij onderzoek bleek, dat een in hat woonvertrek staande kachel de kolendamp had verspreid. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. Een Mauritius-postzegel ontdekt te Nijkerk. Drie inwoners lieten een fortuin door hun handen güppen. Een slager verdiende er f. 8000 aan. Drie inwoners van Nijkerk hebben een fortuin door ivun handen laten glippen; een predikant, een werfkster en een grondwerker zijn eigenaars geweest van een schilderijtje van ongeveer 50 bij 40 centimeter, voor stellende een dravend paard, dat een licht wagentje trekt, waarin een heer en dame zitten, terwijl een hond er naast springt Het schilderijtje was geheel vervaardigd uit postzegels. De predikant, de werkster en de grondwerker hebben niet geweten, dat de buik van het paard, niet gelijk het paard van Troje: soldaten, maar een tot dusver onbekend exemplaar bevatte van den beroemdsten aller beroemde postzegels, den Mauritiuspostzegel van 1 d. oranje, die volgens den catalogus een waarde zou vertegenwoordigen van 50.000 gulden. Een slager uit Nijkerk was listiger. Hij trad in verbinding met experts en heeft den postzegel voor 8000 gulden aan een Amsterdamsche combinatie verkocht, die dezen postzegel zal laten veilen op de eerstvolgende internatio nale postzegelveiling van Harmer te Londen. De Mauritius-zegel is gestempeld met het jaartal 1849, dat is twee jaar ha de uitgifte toen 500 van deze nu zeldzame postzegels werden gedrukt. Tot dusver waren van het exemplaar van 1 ddut oranje van kleur is. bekend elf gebruikte zegels, waarvan zeven exemplaren op een brief en twee ongebruikt. Van de 2 d.-exemplaxen zijn tot dusver bekend zes gebruikte, waarvan drie op een brief en zes ongebruikte zegels Ziehier de historie van het thans in het kleine stadje opgedoken waardevolle bezit Een oude predikant uit Nijkerk heeft onge veer dertig jaar geleden van een kerk ganger als geschenk het nu zoo beroemde schilderijtje ontvangen, voorsiteEends het dravende paard met het wagentje en een hondlje dat daar speelsch omheen springt. Het was geheel vervaardigd uit postzegels van verschillende kleuren. Deze postzegels, ten deele verknipt, waren geplakt op een glasplaat daaroverheen was weer een glasplaat gelegd en het geheel zat in een lijstje met als achtergrond zwart fluweel. De predikant vond het maar matig mooi en jarenlang verstofte het tusschen de be zittingen. waar hij nauwelijks acht op sloeg Tot nu ongeveer 25 jaar geleden, de pre dikant het schilderijtje bii de groote schoonmaak cadeau gaf aan zijn oude werkster. Die werkster was in Nü'kerk bij genaamd „Anne van het Zwarte Land", omdat zij zoo on'zaelijk vuil was. Zij woonde met haar broers samen in het armenhuis. Niet lang geleden is zij gestorven. Er werd toen. wat men ln Nij kerk noemt, een sterfhuis gemaakt en het schilderijtje kwam op de veiling, waar het voor 15 centen werd gekocht door een in woner, Steenwtjik genaamd. Deze woont in een steeg in Nijkerk. blgenaamd het Hon- telee. Steenwijk nam het scHkierijtje mee naar een blljartavondje in een café aan de grens van de gemeente. Hij verkocht het daar aan een kameraad bij het biljartspel aan H. Lutmer. Slager Lutmer was gisteravond, toen wij hem opzochten, aan het biljarten in den Roskam met twee kameraden en den kas telein. Hoewel htl zoojuist een goede zaak gedaan had, was hij maar matig te spreken over het resultaat. „Ja", vertelde hij. „drie weken geleden zat ik in een café en daar kwam Sieenwijk binnen met een schilderijtje onder zijn arm. Wat hei je daar, vroeg Ik. O, zegt hij, een schilderijtje Nou. het ding was be schimmeld en onder het stof. de lijst was verrot, maar ik vond het toch wel aardig en ik heb het van Steenwijk gekocht voor 25 stuivers. En van die 25 stuivers heeft SteeniwÜfc een rondje geven. Ik heb het dadelijk mee naar huls genomen en eerst schoongemaakt. Toen zag ik. dat er ver schillend? oude postzegels op zaten en lk praatte er eens over met een vriend van mij en deze zei: „Deze postzegels kunnen wei eens waarde hebben". Wij vergeleken de op het schilderijtje (voorkomende postzegels met een catalogus en daar vonden wij, dat de oranje postzegel die er op zat. de beroemde Mauritius-zegel was. Van dien tijd af heb ik geen rust meer gehad. Ik werd achtervolgd door experts uit Amsterdam, die er den wind van hadden gekregen en juist vanmiddag heb ik het ding eindelijk verkocht Tot mijn spijt! Want ik had het nog nauwelijks uit handen gegeven, of ik kreeg er een nog veel hooeer bed voor Maar enfin, ik heb er nu f. 8000 voor gebeurd en ik krijg nog 25 °/o van wat de zegel op de Londensche veiling meer opbrengt dan dit bedrag". Niettemin zit het slager Lutmer dwars dat hij niet den vollen prijs voor zijn bezit heeft gekregen, al heeft hij gezien het fet. dat hy het schilderijtje heeft gekocht voor f. 1.25. toch een niet onaardige winst remaak* Maar 'slager Lutmer heeft nog meer pijlen op zijn boog. Want er zit in het wagentje ook nog een aantal Fransche zegels van 1877 en een ze?el van de sfad Hamburg van het laar 1847. Misschien dat het fortuin, dat slager Lutmer zoo juist in den schoot is geworpen, toch nog wel grooter zal zijn aan de opbrengst van den Mauritius-zegel. GEBOREN. Christiaan Johannes. Z. van J. J. F. Rom- baut en H. W. de Graaf Franclscus Cornells. Z. van H. Th. Juffermans en C. H. Bakker Hans Klaas. Z. van H. v. Dijk en S. Lammertsma Theodorus Gerardus, Z. van J. M. van Haaster en E. J. Bontje Angenlta Maria Eli sabeth, D. van G. A. Overbeek en M. A. de Wild Helena Johanna Jacoba, D. van J. van Strater en M. Bij. OVERLEDEN: E. v. Hameren. Dr. 7 weken H. Braat, Wedn. 77 j. J. de Tombe. Wedn. 77 j. W. N. P. te L. Secretaris van den Nederl. Hockeybond is jhr. L. J. Quarles van Ufford, 's-Gravelandscheweg 144, Hilversum. Mej. V. te W. Neem 1 pond rozijnen, wij voor ons zouden U aanraden de groote blauwe, zij zijn duurder, maar veel smakelijker. 1 ons kandijgruis. 1 ons gepelde amandelen, wat pijp kaneel. Wel de rozijnen op met de kandij - gruis en een weinig water, zoodat de rozijnen geheel gaan zwellen. Laat alles afkoelen, voeg daarna de amandelen toe. waarvan U het vel letje hebt verwijderd door ze in warm water te weeken. en de pijpkaneel en een flesch mei wijn. Laat alles nog een week staan voordat U het gaat gebruiken. W. S. te V. De aangekochte effecten zijn op 1 Mei van het belastingjaar bronneD van inkomen, terwijl de rente van de aangegane schuld voor aankoop van die effecten o.l. vallen onder art. 19 le lid lett. c en derhalve kan wor den afgetrokken X. X. te A. - Indien wegens alimentatie-plicht een bedrag van f. 125 in mindering van uk in komen is gebracht, zal de belasting in totaal f. 63.01 bedragen. J. S. te S. Zoodra U gaat verkoopen moet U een bedrijfsvergunning hebben. DOODELIJKE AANRIJDING TE HILLEGOM. Gistermiddag omstreeks half vier zou de 26-jarige krantenbezorger W. v. L. per fiets den weg op Weerestein oversteken om de Patrimoniumstraat in te gaan. Hij reed achter een stilstaande auto heen en werd daarna door een uit de richting Haarlem komende auto aangereden. Hij werd tegen den grond gesmeten en bekwam een sterk bloedende hoofdwonde. Onmiddellijk is de dood ingetreden. De politie stelde een uit gebreid onderzoek in. Het stoffelijk over schot is per ziekenauto naar het St. Jo- sephgesticht gebracht. Het slachtoffer was gehuwd, en vader van drie kinderen. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRAND IN EEN GESTICHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen te Ylaene in Finland, is door brand geheel vernield. Tien personen zijn om het leven gekomen; twee werden gewond. DRIESTE OVERVAL MET ROOF. Voor de oogen van 700 arbeiders, die op de uitbetaling van hun weekloonen wacht ten, zijn vier met machinegeweren bewa pende gangsters aan een der drukste ka den langs de Hudson het gebouw binnen gedrongen van de International Mercan tile Cy. te New-York. Zij dreven de bedienden onder bedrei ging met hun wapenen in een lift bijeen en plunderden vervolgens op hun gemak de brandkast. Nog voor de voor de kantoren wachtende arbeiders en de pier-politie het gebeurde hadden opgemerkt, waren de bandieten er met een gestolen auto reeds vandoor ge gaan. Voor zoover kon worden nagegaan, heb ben de bandieten 24.000 dollars medege nomen. ONDEJRAARDSCHE HOLEN ONTDEKT IN ALCANTARA. In de voorstad van Lissabon Alcantara zijn zeer toevallig ruime onderaardsche holen ontdekt, die naar schatting duizen den jaren oud zijn. Men veronderstelt, dat de oorspronkelijke bevolking van het land in deze holen heeft gewoond, daar teeke- ningen en andere kenmerken van men- schenarbeid zijn aangetroffen. DE BRUG OVER DE NIAGARA. Het op het grondgebied der Vereenjgde Staten liggende gedeelte van de ingestorte internationale brug over de Niagara-water- vallen heeft gisteren de ijslaag vernield. Het is gezonken. De ingestorte brug zal zoo spoedig moge lijk door een nieuwe boogbrug worden ver vangen. Voorts zouden de provincie Ontario en de staat New York voornemens zijn tot den bouw van een tweede brug. welke, naar officieel werd medegedeeld, op ongeveer 350 M. van de ingestorte brug zou komen te liggen, over te gaan. KlIN/T IN IITIERENL ARTHUR VAN SCHENDEL. Candidaat voor den Nobelprijs. Naar wij vernemen is dezer dagen Arthur van Schendel officieel te Stockholm voor gedragen voor toekenning van den Nobel prijs voor letterkunde. De voordracht is in gediend door de heeren prof dr. N. A. Don kersloot, hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam, prof. mr. P. N. van Eyck. hoogleeraar te Leiden en prof. dr. C. G. de Voys, hoogleeraar te Utrecht. (Vad.) j Halcyon Ljjn STAD HAARLEM. 28 Jan. v. Morphoubaai te Rotterdam STAD ZWOLLE, Danzig n. Algiers, pass. 27 Jan. Wight VREDENBURG, 27 Jan. van Schiedam te Narvik STAD MAASSLUIS. 28 Jan. van Narvik te Vlaardingen. Kon. Ned. Stoomb. M*j. AGAMEMNON. 27 Jan. van Napels te Algiers - RHEA, Villa Real n. Tunis. pass. 28 Jan. Gibraltar MEROPE, 28 Jan. van Tanger n. Gib* altar TITUS. 28 Jan. van Venetië n. Tritet SATURNUS. 28 Jan. van Gibraltar n. Ant werpen HERCULES, 28 Jan. van Piraeus to Canea VENEZUELA, 28 Jan. van Ma deira n. Barbados PLUTO, 28 Jan. van Danzig n. Amsterdam ODYSSEUS. 28 Jan. van Oporto n. Vigo ALKMAAR. 27 Jan. v. Payta n. Balboa STUYVESANT, thuis reis. 28 Jan. n.m. 1 uur to Havre; wordt 29 Jan. n.m. 5 uur te Amsterdam verwacht BENNEKOM. 28 Jan. van Amsterdam naar Chili ARIADNE, 28 Jan. van Amsterdam n. Gothenburg PERSEUS. 28 Jan. van Amsterdam n. Gdynia BAARN, thuisreis, 26 Jan. te Tocopilla. Mij. Nederland ENGGANO. 28 Jan. van Amsterdam n. Java via Antwerpen JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. uitreis. 28 Jan. van Southampton CHR. HUYGENS, uit reis. 27 Jan. van Colombo MOENA, uitr., 27 Jan. te Sabang JOHAN DE WITT, thuisreis. 28 Jan. van Algiers POELAU LAUT. uitreis. 27 Jan. van Belawan SIMA- LOER. thuisreis. 26 Jan. te Belawan TA- JANDOEN, uitreis. 27 Jan. van Sabang. Rott. Lloyd KOTA BAROE. uitreis. 28 Jan. te Belawan. Java—New York Lijn KOTA PINANG. 27 Jan. van Belawan n. New York. Holland—Afrika Lijn JAGERSFONTEIN, uitreis. 28 Jan. te Durban; vertrekt 30 Jan. v.m. 9 uur naar Lorenzo Marques. HollandBritsch Indië Lijn STREEFKERK, thuisreis. 28 Jan. te Colombo. Silver-Java-Pacific Lijn TOSARI, 28 Jan, van Batavia n. Pacific Kust KOTA INTEN 27 Jan. van Durban n. Lorenzo Marqué». Holland-O. Azië Lijn MEERKERK, thuisr, 26 Jan. van Yokohama. Java-China-Japan Lijn TJINEGARA. 27 Jan. van Amoy te Manilla. Diverse Stoomvaartberichten AGATHA. 23 Jan. van Soesoe n. Balik Pappan, Batavia, wederom Balik Pappan en Calcutta ALDE- GONDA. 26 Jan. van Pladjoe n. Batavia ALETTA. 25 Jan. van Haiphong n. Pladjoe AN ASTASIA, 26 Jan. van Padang te Ba tavia voor dokken ANGELINA. 26 Jan. v, Soesoe n. Penang APOLLONIA 25 Jan. van Constanza n. Alexandrië, wederom Con- stanza. verm. Thessaloniki en Volo AUGUSTINA, 24 Jan. van Soerabaya naar Pladjoe. gaat daarna wederom na Soerabaya ELISA, 3 Febr. van Purfleet te Curasao verwacht ERINNA. 26 Jan. van Las Pal- mas te Curasao, gaat naar Port au Prince, Kingston en wederom Curasao GADILA, 6 Febr. van Liverpool te Curasao verwacht GENOTA. 24 Jan. van Curasao n. Enge land HERMES. 28 Jan. van Vado te St. Louis du Rhone JUNO, 26 Jan. van Sin gapore n. Pladjoe MACOMA. 1 Febr. van Haifa te Pauillac verwacht, gaat daarna n. Rouaan MACUBA. 1 Febr. van Curasao te B. Aires verwacht; gaat daarna n. Curasao MAGDALA, 3 Febr. van Curasao te Har- burg verwacht; gaat daarna n. Rouaan MAMURA, 6 Febr. van Curasao te Rio Ja neiro verwacht MANVANTARA. 23 Jan. van Soerabaya te Balik Pappan, gaat weder om n. Soerabaya en Balik Pappan MAR- PESSA, 30 Jan. v. Thessaloniki te Constan za verwacht MERULA. 28 Jan. van Cura sao te Rio Janeiro, gaat naar Santos en wederom Curasao PAULA. 25 Jan. van Singapore n. Bangkok PERNA. 5 Febr. v. Tampico te Hull verwacht; gaat daarna n. Purfleet PETRONELLA. 24 Jan. v. Tara- kan n. Manilla. Tamsui. wederom Tarakan en Balik Pappan PHOBOS. 23 Jan. van Curasao n. Triest; gaat daarna verm, naar Haifa. Pauillac en Rouaan SCHIE. Rot terdam. n. Lissabon, pass 27 Jan. Finisterre HOOGLAND, 27 Jan. van de Theems n. de Tyne KELBERGEN. Port Arthur n. Queenstown v.o., pass. 27 Jan. Bermuda MIDSLAND, 28 Jan. van Immingh**» '<m Hamburg THEANO, 28 Jan. van Belfast te Fowey THEMISTO. 27 Jan. van New Or leans n. Rotterdam MARKEN, 28 Jan. van Bahia Blanca n. Engeland en/of Continent ROTULA, 26 Jan. van Suez n. Aroebaai v.o.. So*coe. Singapore. Sydney en Newcastle SUII5TTA, 31 Jan. van Rotterdam te Curasao vernacht; gaat daarna naar Ham burg en Harburg - SCHIELAND. 27 Jan. v. Brussel te Shields HOOGLAND. 27 Jan. v. Blyth te Londen JEANETTE. 27 Jan. van Antwerpen te Greenwich GRUTTO. 27 Jan. van Rotterdam te Londen RIJN STROOM. 26 Jan. van Newport te Swansea ETREMA. 27 Jan. van Sydney n. Balik Pappan. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7