De huid en de beer RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen Vogeltjes in de sneeuw over Prijna. Wensch haar vooral spoedige beterschap. Leendert Ravensbergen. Dat is een kolfje naar je hand, waar jij werkt. Je houdt juist zooveel van vogels; wat een massa zijn daar! Graag hoor ik er nog eens wat over. Bedankt voor je anekdoten. Harte lijke groeten terug aan allen. Cobi Lindhout. Wat leuk, dat Je aan boe rendans en sprookje meedeed. Was je ook verkleed in een passend pakje? Dat werd een latertje dien avond. Tini Rotteveel. Het gaat dus nu goed vooruit met je. Ik hoop, dat het zoo door mag gaan. Marianne Immink. Je hebt dan toch liefst 7 oplossingen goed, al vond je de raadsels moeilijk. En zie nu eens naar de oplossing van raadsel No. 3! Dank voor je 2 spreekwoordraadsels. Carla Optendrees. Ja, dat komt uit: de briefjes zonder naam waren dan van jul lie Ik heb het papier er bij gehouden: het grijze was de andere helft bij dit vel letje. Jammer! Voor jullie zelf het meest. Alida van der Holst. De krantenman be greep zeker al, waarom je hem tegemoet ging. Bedankt voor je ingezonden raadsel. Tine van de Pot. Je hebt je tijd goed besteed; je stuurt een aardig raadsel en dito anekdote. Viertal Keyzer en Piet Lagas. Zoo is dan het Drietal een Viertal geworden. Nanny is ook van harte welkom. Het Benjamin netje op het oogenblik in den raadsel- kring. Ze heeft goede hulp bij de raad sels van zulke „getrainde" raadselnichten en -neven als jullie. Is de gymnastiekuit- voering leuk geweest? Truida Overduyn. Neen, deze brief was niet zoo opgewekt; maar ik begrijp, dat de droevige dingen ook eens geschreven wil len worden. Het is voor Moeder heerlijk, dat zij aan jou zoo'n flinke dochter heeft. Het boek „De zilveren schaatsen" heb ik ook meermalen gelezen vroeger. Rie Smittenaar. Je moet me er maar eens over schrijven, als het feest in den tuin geweest is. Het raadsel van de t's is dus opgelost voor mij. Annie van Strien. Ik hoop ook, dat we nog menig babbeltje zullen maken samen en ik nog heel vaak oplossingen van je mag ontvangen. Bram Wiggers. Waar zoo'n ontmoeting al niet goed voor is! Nu heb ik gelukkig toch je raadsels gekregen en anders had den ze deze week in het vergeetboek ge staan Jannie van Biezen. Knap, dat je al zulke groote kleedingstukken naait. Hartelijke groeten aan je Moeder. Jo Brabbe. Het doet me natuurlijk goed nog eens door je bevestigd te hooren, wat In je raadsel stond. Dit is ook weer een aardig raadsel; ik hoop het gauw te plaat sen; het is nu, wat we noemen, actueel. Nu, me dunkt, dit is een heel epistel geworden. Voor deze week genoeg, hè! Zet allen steeds je leeftijd onder de raadsels. En als altijd: insturen tot Dins dagmorgen 9 uur. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Je hebt zeker wel eens gehoord van domme Jagers, die de huid van een beer al verkoopen, vóór ze het beestje gevangen hebben. Nu, zoo iemand was ook de be roemde Fransche schrijver Honoré de Bal zac. Deze was gewoon, eerst aan zijn uit gever een boek aan te bieden en als dan na lang heen en weer gepraat was vast gesteld, wat hij ervoor zou krijgen, ging Balzac naar huls en begon het boek te schrijven. Eens op een dag zou hij samen met zijn vriend Mounier een tooneelstuk fabricee- ren. Ze hadden nog geen letter op papier staan, maar toch waren ze al lustig bezig met berekeningen te maken over de ge weldige bedragen, die ze hiermee zouden verdienen. „Zie je", zei Balzac, „honderdvijftig op voeringen halen we zeker. Aan iedere voor stelling verdienen we 5000 francs, dat is samen al 750.000 francs. Verder krijgen we nog 12 procent tantième, dat is 90.000 francs. En verder kunnen we onze vrijbil- jetten verkoopen, dat is nog eens 5000! Bovendien laten we de tekstboekjes druk ken, laat ons zeggen 3000 exemplaren, die we verkoopen voor 3 francs per stuk dat is weer 9000! Wat een geld. wat een geld!" Mounier viel hem hier zeer bescheiden in de rede. Hij zei: „Och, beste vriend, mis schien kan er dan wel een klein voor schotje van 3 francs voor mij op over schieten!" (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Maak van deze 20 letters een spreek woord: rkeijelurduttehnslatg. n. Ingezonden door Mientje de Neef. Neem uit elk van deze namen één letter; dan krijgt men de naam van een groot zeeheld De Ruyter, Bismarck, Vondel, Columbus, Napoleon. Hl. Ingezonden door Elsje Boterenbrood. In welke rivier is een el te vinden en bovendien altijd ijs? IV. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. In welke pan kan men niet koken, bra den of bakken? V. Ingezonden door Alida van der Holst. Welk hoofd heeft een hoofd en Is tevens een hoofd? VI. Ingezonden door Janny van Groeningen. Mijn geheel van 11 letters verschijnt elke Zaterdag. 1, 2, 3 is een deel van het gezicht. 4. 5, 3 is een boom. 9, 10, 3, 2, 5 is een verkorte meisjesnaam. 7, 9, 11 is een huisdier. 1, 9, 3, 9, 6, 2, 5 is een vogeltje. 4, 8, 2, 5, is een getal. vn. Ingezonden door Viertal Hartevelt. Er staan 5 kaarsjes te branden op een. tafeltje; 2 worden er uitgeblazen; hoeveel blijven er over? VHI. Ingezonden door Riete Scheer. Verborgen vogels. Kleine kinderen huilen veel. We zagen veel mooie vaartuigen op het meer. Een der beroemdste dichters is Vondel geweest. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Delft. 2. AlblasserdamIa, bal, a, blad, Sem, beer, mees. 3. Alleen de oude man ging naar Klaas waal. De vrouwen ontmoetten hem, en kwamen er dus vandaan. 4. Skiën, zwemmen, voetballen, tennis sen, schaatsenrijden. 5. In schaapskooien. (Liftkooien). 6. Raadseltante; land, rat, aas, ree, taart. 7. Molenaar; Laren, Emma, lor, mol. 8. Arend, ren. 1 ontvangen van; Wlm van Heel, Antoon de Kier, I<h Maria de Graaf, Geertrui de Groot, Emiu de Groot, Aukje van der Walle, Jacques Vallentgoed, Ledie Brocaar, Bennie dt Bruin, Joop Schouten, Elsje Boterenbrood Ineke Boterenbrood, Alida Stikkelorum Rika de Graaf, lesje Robbers, J. Truyers (voornaam er bij), Beppie Bouter, Jan dt Graaff, Janny van Groeningen, Tini Ser- lier Rietje Pielanen, Guus Neuteboom, Willy van Rijn, Chris Boer, Herbert Gijs man, Arie Samsom. Nelly Meinema, Ells Meinema, Willy Corbijn van WillenswaariJ Greetje Brussee, Rietje Brandt, Marie Bro kaar, Ali Verschoor, Trijntje van Schalk, Toos Vos, Lodewijk Vos, Karei de Groot, Bep Nieboer, Wim Nleboer, Loekie de la Bije, Abraham Fakkel, Riete Scheer, Too tje Scheer, Hennie Legeer, Annie van dei Vos, Willie Legeer, Piet J. Boogaarts, Boa. we Broers, Mientje de Water, Liesje Schild, Annie van Katwijk, Marietje Laman, Pau- lus Laman, Trudy Blöte, Koos Kromhout, Gerrit van Egmond, Corrie Kuyt, Johanna Koekebakker, Leuntje Koekebakker, Jaco bus van der Valk, Henny Hoogstraten, Riekje Leemans, Adriaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Ida de Lange, Jannie Boom, Jack de Geus, Suze de Gues, Corry Dek, Ankie van Driel, Liesje van Driel, Beppie Henzen, Kees van Diggele, Jo Hooymeyer, Iet je Borgmeyer, Nel van der Bijl, Rie Hartevelt, Jannj Hartevelt, Co Hartevelt, Prijna Hartevelt, Flora de Wit, Paul Hartman, Elly Hart man, Leendert Ravensbergen, Jannie Kop, Piet Eradus. Sary Akkerman, Matthy van Leeuwen, Marietje Prenen, Nico Verboom, Jopie Schipper, Truusje Sluymer, Annie Schipper, Trieneke van Manen, Henny van Vliet, Truus Buis, Nico Smit, Nellie Kramp, Corrie van Weizen, Lydia Botermans, Coba Verlind, Anny Bekooy, Wim Bekkering, Cor Bekkering, Annie Klos, Rietje de Nobel Geertje van Ommering, Jannie van Kam penhout, Wouter van Kampenhout, Annie van Strien, Marietje Hoppenbrouwer, Meiske Mulder, Rie Smittenaar, Truida Overduyn, Jaap Kruit, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Tine van der Pot, Alida van deï Holst, Henk Fontein, Rietje Fontein, Lydia Optendrees, Carla Optendrees, Marianne Immink, Truusje van Weizen, Tini Rot teveel, Cobi Lindhout, Bram Wiggers, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Jo Drabbe, Jannie v. Biezen, Maartje van Ommering. Vorige week te laat ontvangen van Willy Simons. Het sneeuwt, wat fijn! Kom kindjes klein, Nu met de slee naar buiten! In 't smetloos wit Van 't tuintje zit Een vogel voor de ruiten. Kinderen blij, Luistert naar mij: Wij vogeltjes hebben geen eten! Strooi telkens weer, Wat voedsel neer. Wilt ons toch niet vergeten! Dan 's zomers vrij In bosch en hel Zullen wij jullie beloonen. Trilt blij geluid Ons keeltje uit Van zoete, held're tonen! J. v. d. E.—S.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18