CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Wat een massa brieven! En dat vind Ik jxtra prettig zoo vlak na de prijsraadsels; jiu zie ik weer eens goed, dat jullie het oplossen der raadsels fijn vinden, ook als er geen prijzen aan verbonden zijn. Wel schreven velen, dat ze teleurgesteld waren; maar ja, je moet ook nooit op een prijs 'aan rekenen; het blijft met loten altijd een kans! Doch gelukkig toonen jullie mij veel frisschen moed met al deze brieven en dat verheugt me. 0: 01 li Alle nieuwelingen hartelijk welkom! Nu zal ik mijn voorwoordje kort hou den; ik zal toch ai veel ruimte noodig hebben! Alleen nog dit: denkt er aan, dat jk raadsel No. 6 uit het vorige nummer niet zelf heb verzonnen; dan had ik het niet durven plaatsen! Maar nu het inge zonden werd, ja, dat moet ik eerlijk beken nen. deed het mij wel heel veel pleizier. En fhet volgende vinden jullie misschien wel heel erg onbescheiden; ik hoop in stilte, dat jullie het met dit raadsel eens zijn. Wat ik wèl durf, en zelfs graag neer schrijf, is dit; ik zou jullie, mijn Raadsel- jeugd, niet graag willen missen. En nu begin ik heusch aan de briefjes. Zusjes Hartevelt. Ja, het was erg jam mer van het drukfoutje in het cirkelraad sel. Maar het kon gelukkig nog verbeterd worden. Het gaat mij als jullie: ik weet vaak niet, waar de weken blijven. Nel van der Bijl. Wat fijn, die dub bele verjaardag Woensdag. Jullie hebben toen zeker ook dubbel feest gevierd? En hoe zit het met de cadeaux, zijn die ook voor beiden hetzelfde? Ietje Borgmeyer. Wat verras je me met dit heel mooie postpapier. Jammer van je raadsels van verleden week. Als je ze had ingestuurd, waren ze natuurlijk beide goed geweest. Jo Hooymeyer. Je brief bereikte me nog bijtijds. Je bent zeker heel blij met je kleine zusje. Kees van Diggele. Dat is maar heerlijk, dat Vader dien mooien bak voor je ge maakt heeft; die zal jullie wel ontelbare prettige uurtjes bezorgen. Beppie Henzen. Nu heb ik dan ook per brief kennis gemaakt met je 2 broertjes; dat vind ik leuk. En je mag me graag meer van jullie drietjes vertellen. Alle vier raadsels goed! Liesje van Driel. Ja hoor, er is weer ge danst door prijswinnaars, dat heb ik al lauw even gelezen. Altijd heb je weer een tans; ieder, die goede oplossingen in zendt, loot mee. Je hebt Je flink gehouden bij den tandarts. Ankie van Driel. Prettig, dat je gisteren tenminste één verjaarsfeest mee kon vie ren. Dank voor je raadsel. Corry Dek. Ik vind het al knap, dat je goede oplossingen hebt. Je zoekt maar steeds de makkelijkste er uit. Ida de Lange. Natuurlijk mag je mee doen, hartelijk welkom. Adriaan van Vliet. Raak je al wat thuis in het schaakspel? Een prachtig cadeau is dat. Feliciteer Moeder hartelijk van mij. Prettige dag met elkaar. Riekje Leemans. Na die G6 blz. lezen was het wandelingetje heel goed! Ik hoop voor je, dat je ook eens tot de gelukkigen zult behooren. Henny Hoogstraten. Wat moest ik lachen om de beschuitjes bij R., die al opgegeten zijn! Dat was al te voorbarig. Intusschen ben ik ook benieuwd, of jij ze al hebt •nogen opeten, als je dit leest. Jacobus van der Valk. Je bent hartelijk welkom, en ik heb je „ingelijfd". Je be gint goed, met alle raadsels op te lossen. Leuntje Koekebakker. Dat Corrie dol is op Henkie, heb ik al meer gemerkt. Maar lastig, als Corrie naar huis gaat! Graag volgenden keer je anekdoten. Johanna Koekebakker. Het is wat ge zellig, hè, zoo'n klein broertje om je heen. Dank voor je raadsel. Corrie Kuyt. Ik zal me dan ook aan de houden. Het 2e spreekwoord van je heb ben we pas gehad. Alvast hartelijk geluk- gewenscht voor den 2en Febr. Gerrit van Egmond. Ook hartelijk wel kom en daar je ook „ingelijfd" wilt wor den, veronderstel ik. dat je een vriendje bent van Jac. v. d. Volk, (raad ik goed?), en even knap! Koos Kromhout. Hopen op een volgenden keer is het beste. Dank voor je raadsels. Trudy Blote. Leuk. dat je eigen raadsel een verrassing voor je was. Paulus Laman. Je besteedt je tijd goed en leert veel op deze manier. Ik mis Wil lem dezen keer. Liesje Schild. Natuurlijk mag je mee doen en dan ben ik je Tante. Je 4 oplos singen zijn goed. En elke week komt dit prettige werkje weer terug, dat is het leuke er van. Annie van Katwijk. Ja, dit is leuk post papier, een aardig kleurtje en een grappig plaatje. En heb je goede berichten over Vrijdag? Bouwe Broers. Op raadsel No. 3 na, had je alles goed. Daar zijn er meer mee inge vlogen! Wat een pret met het Zwarte- Piet-spel. Dank voor je raadsel. Wim Betgem. Jammer, dat ik je niet bij de goede oplossers kan plaatsen dezen keer. Met raadsel No. 3 heb je je laten foppen. Maar je bent de eenige niet! Geen last meer van den hondenbeet? Annie van der Vos. Het Verkade-album is een mooi blijvend bezit en het verza melen der plaatjes daarvoor ook een ge zellig werkje. Willie Legeer. Bij raadsels en correspon dentie hartelijk welkom. Je oplossingen zijn goed. Een dergelijk raadsel als jij in zendt, heeft pas in ons krantje gestaan. Je weet allicht nog wel eens een ander. Hennie Legeer. Ook welkom, gezellig, dat jullie samen mee gaan doen. Van de raad sels, die Je inzendt, is het 2e geschikt. Dank je wel, ook voor de anekdote. Abraham Fakkel. Wat een verrassing, hè! Ik ben ook blij voor je. Heb je al in je boek gelezen? Loekie de la Bije. Heerlijk, dat je weer thuis bent. Al had je het in het ziekenhuis fijn, er gaat toch niets boven thuis zijn. Mag je al weer zoo gauw naar school? Bedankt voor je raadsel. Bep en Wim Nieboer. De meesten von den de prijsraadsels niet moeilijk. Het raadsel van je in mijn voorraad (verbor gen plaatsnamen) wacht op uitbreiding. Eén zinnetje is wat weinig; ik vroeg je reeds: geef nog een paar dergelijke zin netjes er bij op. Van je feestdag weet ik, Bep. Ik ga je voor: 23 van de volgende maand. Karei de Groot. Dank voor je raadsel, maar je moet een beetje geduld hebben: ik heb veel invulspreekwoorden in mijn voorraad. Lodewijk Vos. Bedankt voor je 3 aardige ingezonden raadsels. Trijntje van Schaïk. Het is een span nend weekje, hè, als je zoo vreeselijk nieuwsgierig bent naar den uitslag van de loting. Nu weer hopen op een volgenden keer. Ali Verschoor. Je vermoeden van een drukfoutje bij de prijsraadsels was dus al juist. Bedankt voor dit raadsel; ik kan het echter niet direct plaatsen: ik heb er al veel van dit soort. Marie Brokaar. Dat trof je, nog eens geluksvogel te zijn in je laatste raadsel jaar. Ik hoop, dat je genieten zult van je boek. Rietje Brandt. Voor jou toch ook een beetje prettig, dat Cobi een boek heeft: je zult haar boek toch mogen lezen, als zij het uit -heeft. Cobi Erades. Geluksvogel! Heerlijk voor je. Je kon het zeker op weg naar huls eerst niet gelooven? Ik denk, dat je door de opwinding dezen keer je raadsels niet goed opschreef: je had slechts 3 goede oplossingen. Willy Corbijn van Willenswaard. Wat is dat voor een stukje, waarin je mee mag doen? Fijn voor je. EU a Meinema. Natuurlijk best, alle op lossingen in te sturen; dat vind ik juist prettig. Een goed idee van jullie, om de beurt te schrijven. Nee, nu ik dit schrijf, zijn de b.nog niet opgegeten; dat had den we niet gedacht, hèDat van den fakkeloptocht is voor jullie een tegenval ler. Maarjullie leider heeft gelijk! Arie Samsom. De winter geeft toch ook veel prettigs: alleen al de vele gezellige uurtjes binnen! Maar dat hij steeds geen ijs brengt, dat is erg jammer voor jullie. Chris Boer. Dat was wel een heel groote verrassing voor je Zaterdag. Een buiten kansje! Woensdag ben je natuurlijk uit school gehold, om het boek te halen. En, is het mooi? Guus Neuteboom. Hartelijk welkom in onzen raadselkring. En het lukt natuurlijk: je begint al met alle oplossingen. Rietje Pielanen. Nog een nieuwelingetje, ook van harte welkom. En ik ben dan je Raadsel„Tante". Jan de Graaff. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag; ik hoop, dat het een heerlijke dag voor je zal worden. Wat een aardige teekening weer. Beppie Bouter. Ja, ik had gezien, dat je knap was, en alle oplossingen had bij de prijsraadsels; en dat zie ik nu weer. En, als steeds, gaan de groeten heen en weer. Alida Stikkelorum. Neen. je moet nooit den moed opgeven. Maar dat je ook naar een boek verlangt, begrijp ik. Joop Schouten. Hartelijk gelukgewenscht met je verjaardag. Wat gezellig juist op Zondag jarig te zijn. Prettige dag. Bennie de Bruin. Natuurlijk is het op lossen der prijsraadsels leuk, ook al heb je geen prijs. En of de tractatie op school al geweest is? Daar ben ik ook benieuwd naar! Lenie Brocaar. Dank voor je raadseltje. Aukje van der Walle. Leuk, dat je ken nisjes hebt in onzen raadselkring. Truusje is dan de door jou bedoelde, want zij woont in de J.Lstr. Nu kunnen jullie ook raadselbabbeltjes houden onder elkaar. Geertrui en Emma de Groot. Dank voor jullie raadsels; ze zijn beide geschikt. Antoon de Kier. Dank voor je raadsel en anekdote. Maar je ziet: je raakdsel moet een poosje wachten, vandaag hebben wé juist zooiets. Jannie en Wouter van Kampenhout. Dat stel ik zeer op prijs, dat je me zooveel over den Ouderavond schrijft, terwijl je zoo weinig tijd hebt. Zoo uitgebreid had ik het niet bedoeld, maar prettig vind ik het wel. Stuur dan alleen de raadsels, als jullie het zoo druk hebben. Rietje de Nobel. Het nieuwe huis is zoo dichtbij: jullie kunnen zelf helpen ver huizen. Maar...., de rommel in huis is even groot! Geertje van Ommering. Leuk, dat je al een gedeelte van het poppenkamer-ameu- blement klaar hebt. Je gaat maar eens rond bij familie en kennissen, dan heb je gauw genoeg leege lucifersdoosjes bij el kaar. Maartje van Ommering. Gezellig, dat je ook mee komt doen. Je kleine zusje zou nog niet veel uit de raadsels wijs worden! Annie Klos. Dan zijn jullie aan elkaar gewaagd met tafeltennis. Je raadsel is aardig, maar ik denk: nogal bekend. Wim en Cor Bekkering. Dank voor dit raadsel. Dit krijgt binnenkort een beurt, inplaats van het raadsel over de honde pootjes, dat ik tenslotte toch ongeschikt vond. Anny Bekooy. Wat grappige toevallig heden in de namen van je Oom en Tante. En heb jij wel eens met vertrouwen op „Vertrouwen" gevaren? Als je een week niets te schrijven weet, stuur dan alleen de oplossingen. Coba Verlind. Ik behoef niet te vragen, of jullie pret hebben gehad Woensdag. Ik ben wel meerdere malen langs H. ge weest. maar niet in de plaats zelf. Lydia Botermans. Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardog. En nu schrijf je mij zeker, hoe heerlijk de dag wel was. En bedankt voor je aardige anekdote. Corrie van Weizen. Het gaat best zoo, hoor. Ik hoop, dat je een trouw nichtje blijft. Nellie Kramp. Je had toch gezien, dat Maandag na de prijsraadsels de drukfou ten verbeterd waren? Toen kon ieder de raadsels geheel oplossen. Je laat me weer griezelen van dit raadsel; ik denk toch, dat de meesten dit wat „eng" vinden; bo vendien is de oplossing moeilijk te vinden. Weet je er nog een, waar nu eens geen dood bij te pas komt? Nico Smit. Alle oplossingen goed. alweer knap! Hartelijke groeten terug aan de Zusjes. Truus Buts. Ook hartelijk welkom, nieuw raadselnichtje. Ik hoop, dat je even trouw mee zult doen als je vriendin Annie. Met een kort briefje ben ik ook tevreden, boor. Annie Schipper. Ik hoop hetzelfde voor je; elk prijsraadsel biedt weer een kans. Truusje Sluymer. Wat een groote broer en zuster heb jij! Ik begrijp, dat je dit dubbele feest mee mocht maken en laat mocht op blijven. Gelukkig, dat er juist een Zondag op volgde. Marietje Prenen. Dank voor je beide in gezonden raadsels. Jopie Schipper. Met al die feestelijkheden bij jou begrijp ik, dat de raadsels er een paar keer bij inschoten. Je hebt dan veel genoten de afgeloopen weken. Nico Verboom. Wat schrijf jij keurig, je schrift is een pluimpje waard. Je hebt dezelfde hand als Marietje. Ik ben blij, dat je de Raadsels opnieuw hebt opgeschreven. Hieronder iets voor Marietje. Marietje Verboom. Laat ik de eerste zijn, om je hartelijk geluk te wenschen met je feestdag pp 3 Febr. Matthy van Leeuwen. Dank voor je anekdote en je raadsels. Van de laatste kan ik er 3 gebruiken; 2 zijn ongeschikt en een heeft er kort geleden ingestaan. Sary Akkerman. Gelukkig, dat Vader de raadsels weer voor je opschreef. Je doet zeker fijne spelletjes op straat: je speelt er zoo graag. Piet Eradus. Wat bedoel je. wat heb je niet meer? Je schrijft: „dat ik geen meer heb." Jannie Kop. Gslvkkig goede berichten

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17