Sa voy-Resta urant Het bieden bij Contract Bridge LEID5CH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 29 Januari 1938 FAILLISSEMENTEN EEN EVENEMENT THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN AUTOMOBILISME. De sterrit Monte Carlo. Een moeilijke klasseeringsproef. Alle deelnemers aan den sterrit, hetzij ge start uit de Noordelijke regionen als Umea, Tallinn, Sta vanger, John O'Groats of Amster dam. hetzij uit Zuid-Europa. Athene, Boekarest of Palermo, zullen heden Lyon moeten berei ken. Vanuit de zijde-stad gaat het naar Gre noble en hier begint de eerste en tevens zeer lastige klasseeringsproef. Een goede, rechte weg strekt zich over een afstand van ongeveer 15 K.M. uit tot Vif, maar hier begint een steile stijging met vele moei lijke. scherpe bochten, waarna een zig-zag weg tot de op S00 K.M. gelegen Col de Fau volgt. Na de afdaling volgt spoedig opnieuw een klimmende weg naar de Col de la Croix Haute <1100 M.) waar vele haarspeldbochten het uiterste van den bestuurder vergen. Daarna daalt men tot Aspres en dan is het grootste leed geleden. In het tweede gedeelte van deze route, waar op de klasseeringsproef moet worden uitgevoerd zijn de voornaamste moeilijkheden een 5 K.M. langen klimtocht naar de Col de Leques tot op een hoogte van ruim 100 M. met een zeer las tige afdaling, bezaaid met scherpe haarspeld bochten. Hierna moeten nog enkele cols „ge nomen" worden en dan is Grasse en daarmede het einde van deze eerste klasseeringsproef in zicht. De heer van Beeck Calkoen, de bekende Ne- derlandsche rallye-rijder. die dit jaar niet kon deelnemen, heeft zich gisteren de moeite ge troost op dit lastige traject poolshoogte te ne men. Over het algemeen was zijn indruk, dat het rijden wel zal meevallen. Alleen op het eerste gedeelte zullen de deelnemers het heel zwaar te verantwoorden krijgen, daar hier in den loop van den nacht sneeuw is gevallen. Vooral op de Col de la Croix Haute ligt een dikke vracht, zoodat rijden zonder sneeuwkettingen vrijwel uitgesloten moet worden geacht. Daar een aantal deelnemers dit gedeelte in den vroegen morgen, in de duisternis dus, moe ten afleggen en de vele moeilijke bochten voor zichtig rijden extra noodzakelijk maken, zal het een zeer moeilijke opgave worden, om hier met de voorgeschreven snelheid, minimaal 50 en maximaal 60 K.M. te rijden. Vermoedelijk zullen hier dan ook vele rijders, van wie het meerendeel reeds een langen, ver- moeienden tocht achter den rug heeft, niet het gemiddelde kunnen halen en achterstand op- loopen. Maar daarna worden den rijders niet veel moeilijkheden meer in den weg gelegd. Van Aspres af verkeeren de wegen in uitstekenden toestand. Zij zijn sneeuwvrij, zoodat op rechte gedeelten een gedeelte van den achterstand zal kunnen worden ingeloopen. Zelfs het zoo zware 12 K.M. lange stuk over de Col de Leques is sneeuwvrij, hetgeen een groote meevaller is. Tot Monte Carlo zijn de wegen schitterend. In de stad heerscht een groote drukte. De hotels zijn gevuld met gasten, onder wie zich ook vele kennissen en familieleden van Ralley-rijders bevinden. Het weer is er schit terend. TENNIS onderscheiding voor borotra. Naar „L'Intransigeant" meldt heeft de Fran- sche Sportacademie aan den tennisspeler Jean Borotra den prijs (gesticht door mevr. Virginie Herriot) toegekend voor den amateur in Frank rijk tFranschman of vreemdeling), die in 1937 de beste sportprestatie leverde of zich door zijn geheele sportieve carrière het meest onderschei den heeft. SCHERMEN. het wapexfeest van den k.o.o.S. geëindigd. Het wapenfeest te Utrecht van den Kon. Onder officieren Schermbond is gisteren na een vijftal dagen van goede sport geëindigd. De uitslagen van de op dezen laatsten dag gehouden partijen luiden: Personeele sabel wedstrijd afdeeling 1: 1. G. A. N. van Spanje, 2. P. J. Burgel, 3. v. d. Kamp. 4. van Rijswijk. 5. Bonga. 6. Hommerson. 7. van Haerden, 8. Vos. Geweer, afd. 1: 1. Duim, 2. van Spanje, 3. Brink, 4. Anneveling, 5. Schippers, 6. Brouwer, 7. v. d. Broek. Geweer, afd. 2: 1. de Jong. 2. Mosterd. 3. Fet ter, 4. v. d. Blank, 5. de Loof, 6. Gantema, 7. Visser, 8. Asma. Het wapenfeest werd besloten met de prijsuit reiking. welke door den voorzitter onder groote belangstelling werd verricht. SKI-SPORT. De Nederlandsche skikampioenschappen te Arosa. Uitstekende resultaten bij de training. DAMMEN. leidsche districts-dambond. De competitie 1ste klasse van den N.D.B. is na eenige arbitrale beslissingen beëindigd. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt v.—t. L D. V10 9 1 - 19 139—61 D. C. L10 7 1 2 15 11684 K. D. C10 3 1 6 7 97—103 K. W. Z10 3 1 6 7 83—117 A D. CI. 10 2 2 6 6 90—110 P. D. L. V10 3 - 1 6 86—114 Arbitrale beslissingen: D.C.L.P.D.L.V. voorloopige uitslag 86 werd 119 voor D.CX. K.D.C.K.W.Z. voorloopige uitslag 59 werd 13—7 voor K.W.Z. A.D.C.—D.C.L. voorloopige uitslag 9—9 werd 119 voor D.C.L. K.W.Z.P.D.L.V. voorloopige uitslag 711 werd 11—9 voor P.D.L.V. K.D.C.L.D.V. voorloopige uitslag 513 werd 5—15 voor L.D.V. P.D.L.V.K.D.C. voorloopige uitslag 7—11 werd 128 voor K.D.C. L.D.V.A.D.C. voorloopige uitslag 88 werd 128 voor L.D.V. L.D.V. is ongeslagen kampioen geworden, ge lijk reeds werd gemeld. P.D.L.V. (kamp. 1936— 1937) heeft ver beneden haar kunnen gespeeld en moet genoegen nemen met de laatste plaats. De laatste wedstrijd P.D.L.V.—K.D.C. ging voor beide om de 3de of laatste plaats, doch K.D.C. liet in dezen wedstrijd haar beste spel zien. A.D.C. is ook niet fortuinlijk geweest. Na in de eerste helft met L.D.V. om de 1ste plaats gestreden te hebben bleef D.C.L. in de 2de helft in de minderheid. De beide benjamins. K.D.C. en K.W.Z. hebben zich in deze compe titie goed geplaatst. leidsche damvereeniging. De uitslag van de bordencompetitie van de L.D.V. luidt als volgt: Groep A: P. v. LeeuwenJ. Dreef 11, H. de WaterJ. Hes 1—1, W. Kleijn—A. Sladek 2—0, J. KleerP. Marek 20. J. VermeerS. v. d. Wijngaard 0—2, G. P. DilleC- Teunissen 02. Groep B: M. v. 't ZelfdeS. v. Duijn 02, B. de KierA. ter Haar 02, W. Heemskerk A. J. v. d. Lelie 2—0, J. HuismanW. Harland 1—1, P. v. d. Stel—D. de Roode 2—0, G. v. d. WielW. de Roode 11. M. J. v. HoutenA. Blouw 20, T. D. v. d. BoschF. Lardee 20. h.d.z. (hazerswoude)—ons genoegen (bodegraven). De Hazerswoudsche damclub H.D.C. kwam met haar eerste tiental uit tegen Ons Genoegen van Bodegraven voor een competitiewedstrijd van den Rijnlandschen dambond. De uitslag was als volgt: H.D.C. Ons Genoegen J. C. WindhorstA. Scheer afgebr. A. J. TolC. J. Scheer 02 L. MatzeA. Sterk afgebr. Abr DorsmanT. C. Scheer afgebr. C. RuysH. de Krint 11 D. v. StaverenB. Batelaan11 J. de GelderM. Scheer 11 K. J. MatzeJ. Bos 20 M. KroonD. Scheer 20 L. Luiten (res.)J. van Dam 02 Voorloopige uitslag 7—7 SCHAKEN. l.s.c. (lisse). De uitslag der winterwedstrijden is: le klas: B. L. HooyerC. Markusse 0—1 J. G. SnelC. v. d. Lip o1 G. ZeestratenJ. Brachmann i/21/2 h, t. Lamersw. Spendel j/s*/t M. Manshanden—J. Husah ultgest. P. Boogerd—J. Eisenga1o 2de klas: M. BoumaA. Kriosschell i/2i/t C. BoogerdJ. Boogerd i/É1/# P. MijlandM. de Blieck uitgest. N. Kuipers—H. v. Wamel uitgest. R. HogewoningJ. Heykampo1 P. WijnhoutH. v. Diemen 01 H. Giliams—N. van Gameren u tgest. H. v. WamelGiliams io Nederlandsche week te Arosa. Een speciale A.N.P.-verslaggever meldde ons gisteren (28 Jan.) uit Arosa: Na een week van prachtig, warm. windstil weer met- veel zon is het vandaag begonnen te sneeuwen. Er hing al geruimen tijd verande ring in de lucht en nu is het weer omgeslagen. In minder dan vier uren tijd is er 20 c.M. versche sneeuw gevallen. De Nederlanders in Arosa men schat hun aantal op het oogen- blik op zeshonderd hopen echter, dat Zater dag en Zondag, als de Nederlandsche ski-kam pioenschappen worden georganiseerd, de zon weer zal schijnen. Voor die kampioenschappen bestaat intusschen een buitengewoon groote belangstelling. Voor de derde maal schrijft de Nederlandsche Skibond deze wedstrijden uit en het is opvallend, dat het aantal deelnemers sterk stijgende is. Zoo zullen ditmaal zeker 35 loopers in de ren- en toerénklasse voor heeren en dames aan den start verschijnen, een aan tal. dat voor Nederland nog nimmer bereikt is. De groote belangstelling is voor een belang rijk deel te verklaren door het feit, dat de Nederlandsche Skibond dit jaar een aanvang heeft gemaakt met het instellen van een spe- cialen trainingscursus voor de ren- en toeren- klasse. Reeds twee weken zijn de deelnemers in training, voor de renklasse onder leiding van George Klotz. terwijl de toerenklasse geïnstru eerd wordt door Paul Hofner. beiden uitste kende leeraren uit de bekende Aroser Ski- school. Als chef d'equipé treedt onze landge noot de heer I. Th. zur Muehlen op en uit een gesprek, dat wij met hem hadden, maakten wij op. dat de vorderingen van onze landgenooten buitengewoon goed zijn, terwijl de stemming onder de deelnemers niets te wenschen over laat. Voor de afdaling is het traject definitief uitgekozen. De start ligt op de Weisshorn, de finish bij Obersee. Het geheel heeft een lengte van ongeveer 6 K.M. Voor de slalom heeft men het nieuwe standaardtraject boven de Emsla uitgekozen. Gestart zal worden in een ren- en toeren klasse voor heeren en in een toerenklasse voor dames. Slechts twee dames komen voor de ren klasse in aanmerking, n.l. Gratia Schimmel - penninck van der Oye en mevr. Memy Ost- walt-Sluiter, doch er bestaat niet het minste bezwaar om beide loopsters in de renklasse der heeren te laten uitkomen. Frl, Schimmelpen- ninck van der Oye heeft de twee wagen, welke haar nog van de kampioenschappen scheidden, uitstekend benut om onder leiding van Kees Kerdel ernstig te trainen. Zij verklaarde ons, dat het in haar bedoeling ligt ook in de komende jaren aan de Neder landsche kampioenschappen zooveel mogelijk deel te nemen, doch uit de internationale wedstrijdsport trekt zij zich gelijk gemeld definitief terug. Intusschen vlagt Arosa. Behalve de Zwitser- sche nationale kleuren ziet men overal in het Alpendorp de rood-wit-blauwe vlag wapperen, ter eere van de Hollandsche week. Het spreekt wel van zelf. dat bij de verschil lende sportgebeurtenissen, welke zoo al in de afgeloopen dagen zijn gehouden, de Nederlan ders een belangrijke rol hebben gespeeld. Het begon Zondag j.l. met de Hoernli-afdaling om den Grand Cup van Arosa, waaraan deftig loopers van de internationale klasse deelnamen. Martin Fopp uit Klosters won voor de derde maal in successie. Kees Kerdel, die een buiten gewoon goeden wedstrijd liep, werd vijfde, waarbij hij renners als David Zogg en Robbi achter zich liet. Ook zijn er vele sledewedstrij- den gehouden. In dit verband is de uitspraak typeerend. dat als do Hollanders niet mee doen, de wedstrijden niet kunnen doorgaan. Want*het aantal niet-Neclerlandsche deelnemers is gering, Zoo staat op het oogenblik Arosa in het tee- ken van de Nederlandsche wintersport, waarbij de kampioenschappen afdaling en slalom een prachtige afsluiting van het geheel zullen vormen. XLIV. DE 4—5 SANS ATOUT CONVENTIE. Om met meerdere zekerheid uit te maken of een eventueel Slam-bod kans van sla gen zou hebben werd door Culbertson de 45 Sans Atout conventie ontworpen die in wezen niets anders is dan het in het groot aangeven van Azen en Heeren. Wanneer door een der partners het bie den is geopend en in den loop van het biedproces van groote sterkte blijk is ge geven, zal het bod van 4 S.A. aangeven het bezit van hetzij 3 Azen, hetzij 2 Azen en 1 Heer in een der serieus geboden kleu ren. Na een openingsbod van 2 Klaveren, hetwelk immers geen serieus gebpden kleur beteekent, zal dus dit niet geschieden op het bezit van Klaver Heer, tenzij in den loop van het bieden de Klaverkleur nog maals werd geboden. Dit bod van 4 S.A. is onvoorwaardelijk 1 maal forcing, d.w.z. de partner moet hierop een nader bod doen. Het spreekt daarom van zelf dat degene die dit 4 S.A. bod doet, de absolute overtuiging moet hebben dat met de kracht die de partner tot nu toe heeft aangegeven, een eindbod van 5 in een der kleuren met zekerheid te maken is en indien de partner iets meer heeft dan tot nu toe bekend is, een 6 bod mogelijk moet zijn. Heeft hij die ze kerheid niet, dan zou het doen van een 4 S.A. bod een volkomen nuttelooze waag halzerij beteekenen. Men denke dus vooral niet dat men met een bezit van 2 Azen en de Heer van een der geboden kleuren, ook een bod van 4 S.A. moet doen. Alleen dan is het op zijn plaats, indien door een goede distributie of door het aanwezig zijn van surplus waarden een 5 bod eventueel met zekerheid gemaakt zal kunnen wor den. Zooals wij' gezien hebben verplicht het 4 S.A. bod den partner tot het doen van een bod. Hij mag onder geen omstandig heid passen en zijn antwoord is aan de volgende regels gebonden. Heeft hij de ontbrekende 2 Azen dan is hij verplicht, onafhankelijk van zijn ver der bezit, tot het doen van een bod van 5 S.A. Ook zal hij 5 S.A. moeten bieden, indien hij met zekerheid weet dat de part ner het 4 S.A. bod heeft gedaan op 3 Azen n.l. indien hij zelf de Heeren van alle ge boden kleuren heeft plus de ontbrekende Aas. Degene die het 4 S.A. bod deed moet dus de mogelijkheid onder de oogen zien dat hij een antwoord van den partner van 5 S.A. verwachten kan doch dan bovendien de zekerheid hebben dat indien de partner de hiervoor vereischte sterkte heeft, dan ook een klein Slambod met zekerheid ge daan zal kunnen worden. Heeft de partner niet de ontbrekende Azen ol 1 Aas en de Heeren van alle ge boden kleuren, zoodat een bod van 6S.A. niet in aanmerking kan komen, doch heeft Viij wel voldoende sterkte voor een 6 bod ln een der geboden en gsteunde kleuren, dan zal hij direct dat 6 bod .moeten doen. De partner weet nu dat hij niet de vol doende kracht voor het 5 S A. bod heeft dus dat vermoedelijk 1 Aas mankeert en het Groot Slambod dus uitgesloten zal zijn. In welke kleur dit 6 bod gedaan zal moeten worden, zal van de omstandigheden 1 afhangen. Als regel is echter aan te ne- i men dat het steeds de voorkeur zal ver- 1 dienen dit 6 bod te doen m een der door den partner geboden kleuren waarin hij over voldoende troefsterkte beschikt tenzij de eigen kleur zeer sterk is en bovendien door zijn partner is gesteund. Kan hij dit 6 bod niet direct doen doctt acht hij de .mogelijkheid hiertoe niet uit gesloten, dan kan hij 5 bieden in de kleur waarin hij wel de Aas heeft dan wel 5 in die kleur waarin hij denkt dat het eind bod gedaan zal moeten worden. Is zijn spel echter minder sterk en is hij van opinie dat een Slambod weinig kans van slagen zal hebben dan moet hij 5 bie den in de laagste kleur welke door de com binatie in den loop van het bieden werd genoemd. Werd deze kleur door den part ner geboden, dan duidt dit bod niet op steun in die kleur, eventueel kan hij zelfs renonce in die kleur hebben. Het wil alleen kennis geven van zwakte en is uitsluitend bedoeld als kracht-negatie om den partner de gelegenheid te geven een eindbod van 5 te doen ln die kleur welke voor de beide spellen het beste convenieert. Een onder dezelfde omstandigheden door een der spelers gedaan bod van 5 S.A. geeft aan het bezit van 3 Azen en minstens 2 Heeren van door de partners geboden kleuren. Het spreekt van zelf, dat de spe ler die dit bod doet, met zekerheid moet weten dat een eindbod van 6 absoluut veilig moet zijn doch dat hij de mogelijk heid ziet dat ook een Groot Slambod te maken zal zijn mits de partner maar de ontbrekende Aas heeft en eenige meerdere sterkte dan tot nu toe werd aangegeven of een zeer gunstige distributie. De partner zal hierop ais volgt moeten reageerem: Indien hij in de kleur waarin het spel klaarblijkelijk zal gespeeld moeten worden in het bezit is van 2 van de 3 hoogste honneurs, dus hetzij Aas-Heer, Aas-Vrouw o f Heer-Vrouw, dan biede hij 7 in die kleur. Heeft hij Heer-Vrouw dan uit den aard der zaak alleen indien hij in een der andere kleuren de ontbrekende Aas heeft. Heeft hij niet 2 van de 3 hoogste hon neurs, dan biede hij slechts 6 in die kleur. In sommige gevallen kan het wel eens moeilijk zijn om na te gaan welke kleur voor het eindbod in aanmerking komt, m.a.w. in welke kleur hij 2 van de 3 hoog ste honneurs moet hebben. Is slechts één kleur geboden en gesteund dan komt na tuurlijk slechts die kleur in aanmerking. Zijn 2 kleuren gesteund dan geldt de laatst gesteunde kleur. Is nog geen der kleuren door een der partners gesteund, dan geldt de laatst geboden kleur. Dit geval kan zich bijv. voordoen indien het bieden verloopt 1 Sch. 5 S.A. 3 Ha. In dit geval kan de Hartenkleur niet ge steund worden omdat de vrees bestaat dat na een bod van 4 of 5 Harten de partner zou kunnen stoppen en een bod van 6 Har ten zoo goed als zeker het Groot Slambod uitsluit. In dit geval is dus Harten de vastgestelde kleur en geeft het 5 S.A. bod automatisch een sterke Hartensteun aan. Bezit de partner nu de ontbrekende Aas en tevens 2 van de 3 hoogste Harten hon neurs dan biedt Alij 7 Harten. Heeft hij alt niet dan geeft hij dat te kennen door een bod van 6 Harten. Ook al heeft hij de ontbrekende Aas mag en moet hij afstoppen met 6 indien hij niet de benoodigde extra sterkte in de troefkleur heeft. Biedt een der spelers 4 S.A. en na het antwoord van zijn partner in een volgende ronde 5 S.A. dan geeft hij hiermede het bezit van 4 Azen in een hand aan. De antwoorden van den partner zijn geheel 1 gelijk aan het hiervoor vermeide. Een bod van 6 S.A. is niet forcing, de partner behoeft dus niet 7 te bieden. Het i bod wordt gereserveerd voor die spellen ■.vaar men het eindbod van 6 in S.A. pre fereert boven dat in een van de kleuren. A. J. VERSTEEG. VOOR ZONDAG 30 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. 8.55 VARA 10.00 VPRO 12.00 AVRO 5.00 VPRO 5.30 VARA 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramo foonmuziek 9.00: Voetbalnieuws 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Gramofoonmuziek 9.40 Lezing „Van Staat en Maatschappij" 10.00 Zondagsschool 10.30 Kovacs Lajos' or kest en soliste 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Boekbespreking 2.30 Omroeporkest en solist (In de pauze: Zang en piano) 4.20: i Gramofoonmuziek 4.30 AVRO-Dansorkest 4.55 Sportnieuws ANP 5.00 Causerie „Ge sprekken met luisteraars" 5.30: Voor de kin deren 6.00 Noviteiten-orkest. 6.30 Sport- praatje 6.45 Sportnieuws ANP, Gramofoon muziek 7.00 „Tusschen Zeven en Acht" 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Om roeporkest, Omroepdansorkest, gemengd kooi en solisten 9.00 Radiojournaal 9.15 Gra mofoonmuziek 9.30 Kovacs Lajos' orkest, Bram Kwist's Mandoline-orkest en solisten 11.00 Berichten ANP 11.10—12.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.30 NCRV 9.30 KRO 5.00 NCRV 7.45—11.30 KRO 8.30 Morgenwijding 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Hoogmis 11.00 Gramofoonmuziek 12.15 KRO-orkest (Van 1.00—1.20 Boekbespre king) 2.00 Vragenbeantwoording 2,45 Gramofoonmuziek 3.05 De KRO-Melodisten en Gramofoonmuziek 4.10 Gramofoonmu ziek (met toelichting) 4.30 Ziekenhalfuur 4.55 Sportnieuws 5.00 Gewijde muziek (Gr.- pl.) 5.20 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna Gewijde muziek (Gr.pl.) 7.45 Sportnieuws 7.50 KRO-orkest en solist 8.10 Berichten 8.30 Meistersextett (Comedian Harmonist-s) 8,40 Gram. muz. 8,55 Verv. KRO-orkest 9,15 Verv. Meistersextett 9,25 Verv. KRO- orkest 9,50 Verv. Meistersextett 10.00 Gr. muziek - 10.10 Causerie „Opvoeding tot kuisch- heid" 10.30 Berichten ANP 10.40 Epiloog 11.0011.30 Esperantolezing. Droitwich 1500 M. 12.50 Het New Vlctoria- Cinema-orkest 1.50 Medvedeff's Balalaika orkest 2.20 Voor tuinliefhebbers 2.40 Gra mofoonmuziek 3.20 BBC-orkest en solist 4.20 Religieuze causerie 4.40 Het Walker Octet 5.20 Religieuze causerie 5.40 Het Menges-StrJJkkwartet 6.35 Declamatie 6.50 Het Rich-Crean-orkest 7.35 Radiotoo- neel 8.20 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheids- oproep 9.10 Berichten 9.25 Het Cambrid- ge-Universiteits-koor 9.55 BBC-Theater- orkest en -koor 10.5511.20 Epiloog. Radio-Paris 1648 Mr 8.10 en 11.25 Gra mofoonmuziek 11.50 Orgelconcert 12.40 Gramofoonmuziek 12.50 Pascal-orkest en Zang 3.20 Glasharpsoli 4.05 Zang 4.20 Gramofoonmuziek 5.05 Lamoureux-orkest 7.05 Gramofoonmuziek 7.50 Rose Comaz' gitaar-ensemble 8.35 Zang 8.50 Sympho- nieconcert 11.20—1.20 Jo Bouillon's dans- orkest. Keulen 456 M. 5,20 Havenconcert 7.35 Orkest van de Rijksarbeidsdienst 8.50 Gra mofoonmuziek 10.15 Trioconcert 11.20 Omroeporkest 2.20 Omroep-Amusements- orkest 3.20 Omroeporkest en -dansorkest 6.35 Militair concert en reportage 9.20 Be richten 9.50 Wemer Eschrich's, Dietrich- Schrammeln, pianoduo en solist. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 5.25 Gramo foonmuziek 10.35 Orgelspel 11.20 Gramo foonmuziek 11.35 Ensemble „Bel Canto" 12.20 Gramofoonmuziek 12.501.55 Omroep- salonorkest 2.10 Gramofoonmuziek 2.25 Sportreportage 4.25 Gents Studenten-en semble 6.15 Zang en piano 7.20 Mandoline orkest „Ranieri" 8.20 „Clivia", operette 10.30: Gramofoonmuziek 11.2012.20 Popu lair concert 484 M. 9.22 Gramofoonmuziek 10.20 Orgelspel en zang 10.50 Cellovoor dracht 11.05 L. Langlois' orkest en zangvoor dracht 12.20 Gramofoonmuziek 12.35 Om roepdansorkest en gramofoonmuziek 2.20 Sportreportage 4.20 Conservatorium-orkest en solist 7.35 Gramofoonmuziek 8.35 Om roepkoor 8.50 Cabaret 9.50 Marceau Bur ton's Musette-orkest 10.30 Omroepdansorkest 11.2012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandscnder 1571 M. 6.35 Militair concert en reportage 9.20 Berichten 9.50 Zie Keulen. VOOR MAANDAG 31 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA, 10.00— 10.20 voorm. VPRO. 8.00: Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gram.muziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Zang en orgel 12.00 Gram.muziek 12.30 Orgelspel 1.151.45 Gram.muziek 2.00 Het Rotterdamsch Pianokwartet 2.30 Declamatie 3.05 Vervolg kwartetconcert 3.30 Gram.muziek 4.30 Voor de kinderen 5.00 „Fantasia" en Gram.muziek 6.00 Ama teurs-uitzending 6.30 Muzikale causerie en Gram.muziek 7.10 Natuurhistorische lezing 7.30 Pianovoordracht 8.00 Herhaling SOS- Berichten ANP. 8.10 VARA-Orkest 8.45 Declamatie 9.00: Vervolg concert 9.30 Weensche muziek 10.00 Berichten ANP. 10.05 Residentie-orkest, m.m.v. solist 11.15 Gram.muziek 11.30—12.00 De Ramblers. Hilversum II, 301.5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr.pl.) 8.30 Gram.muziek 9.30 Geluk - wenschen 9.45 Gram.muziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Christelijke Lectuur 11.30 Gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Amsterdamsch Salonorkest Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement van N. A. van Zijp. directeur van een N.V. tot ex ploitatie van onroerende goederen alhier. Deze lijst telt 31 crediteuren met een totaal passief van f. 51.910.73, waarvan preferent f. 460.19. De baten zijn nog niet volledig bekend. 5373 (Ingez. Med.) 2.00 Voor de scholen 2.35 Gram.muziek 3.00 Tuinbouwpraatje 3.40 Gram.muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Pianovoordracht 5.15 Voor de kinderen 6.15 Gram.muziek 6.30 Vragenuur 7.00 Berichten 7.15 Vervolg vragenuur 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber„ Sportnieuws 8.15 Orgelspel 9.30 „Indië in zijn beteekenis voor Nederland", causerie 10.15 Berichten ANP. 10.20 Solistenconcert 10.45 Gymnastiekles - 11.00 Vervolg concert 11.3012.00 Gram.-< muziek. Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.3 —11.50 Causerie „The University in Wales today" 12.05 Gram.muziek 12.20 Bijbelsche causerie 12.45 BBC-Northern-Ireland-orkest 1.20 Gram.muziek 1.502.20 Orgelconcert 3.203.50 A. Salisbury's orkest 4.20 Orgel spel 4.50 Gram.muziek 5.20 Alb. Sandler's orkest 6.00 Banjo en mandoline 6.20 Be richten 6.40: Pianovoordracht 7.00 Muzi kale causerie 7.20 Variété-programma 8.05 Komische dialoog 8.20 Buitenlandsch overzicht 9.55 BBC-Orkest. m.ni.v. solist 11.00 Declamatie 11.20 Joe Kaye en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7-.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gram.muziek 12.20 L. Goldy's orkest en zang 3.05: Pianovoordracht 3.20 Zang 5.20 Bailly-orkest 8.35 Zang 8.50 Opera uitzending. Keulen, 456 M. 3.50 Omroepkleinorkest 7.50 Omroepsextet 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Nedersaksisph Symphonie-orkest. m.m.v. soliste 1.35 Omroepschrammelensemble 3.20 Westmarkorkest Aken 6.30 Gram.muziek 7.30 Omroepstrijkkwartet en solisten 8.20 Westduitsch weekoverzicht 8.55 Omroepkoor en -orkest 9.5011.20 Omroeporkest, vocaal sextet en vroolijk instrumentaal kwartet. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Omroepdansorkést 650 Omroepkleinorkest en solist 8.20 Litteralr- muzikaal programma 9.05 Gram.muziek - 9.20 Omroepsypiphonie-orkest 10.30 dito - 10.50—11.20 Gram.muziek. 484 M. 12.20 Omroepsalonorkest 12.51 Gram.muziek 1.30 Omroepsalonorkest 15) 2.20 Gram.muziek 5.20 Omroepsalonorkesl 6.35 Luiksch a cappella-koor 7.35 Gram.- muziek 8.20 Omroeporkest. In de pauze: Re portage 10.3010.35 en 10.5011.20 Gram. muziek. Deutsclilandsender, 1571 M. 7.20 Ferdy Kauffmann's orkest en solisten 8.20 Berich ten 8.40 Berlijnsch Philharmonisch orkest - 9.20: Berichten 9.40: Sportreportage 10.05 Scheepsweerbericht 10.2011.20 Hans Busch' ©rkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 30 Januari, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.35 diversen 8.50 Keulen Pl.m. 9.45 Brussel Fr. 10.20 diversen Pl.m. 11.30 Keulen 13.20 Brussel VI. - Pl.m. 13.30 Keulen 19.20 Weenen 20.50 Parijs R. Pl.m. 21.50 Keulen. 4de Programma: 8.30 Brussel VI. 12.50 Droitwich 14.20 diversen 14.40 Droitwich - 16.20 London Reg. 16.35 Parijs R. 19.20 Brussel VI. 19.50 Parys R. 20.20 Droitwich 21.35 London Reg. 21.55 Droitwich Pl.m. 23.05 Brussel Fr. 23.20 Parijs Radio. Maandag 31 Januari, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen Pl.m. 9.20 Parijs R. 9.40 diversen 10.35 Parijs R. 11.05 Droitwich 11.35 Parijs R. 12.05 Droit wich 12.20 Brussel VI. 13.35 Keulen 14.20 diversen Pl.m. 15.20 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen 20.20 Brussel Fr. Pl.m. 20.55 Weenen Pl.m. 21.35 Boedapest of dlv. 22.20 Brussel VI. 22.30 Keulen 23.20 diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. Plm, 12.45 Droit wich 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich Pl.m. 20.05 London Reg. 21.20 Droitwich 23.00 London Reg. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 30. Voor Thijsje was nu al 't gevaar geweken en voor den too- venaar was, zonder dat hij 't wist, de laatste kans verkeken Als je hierboven thans eens kijkt hoe deze toovemaar is neergezeten, dan zie je wel dat hij nu Thijs heusch niet meer op kan eten hij heeft een dom en raar gezicht, zooals hij daar nu ligt en ook de tooverstaf is nu heel ongevaarlijk. „Zie zoo, dat lukte, waarlijk", dacht Thijs, terwijl 'hij in zijn han den wreef, ,,de hoofdzaak is, dat ik nog leef en dat mij niets meer in den weg kan staan om met 't volvoeren van de plannen voort te gaan; ik zal nu eerst maar eens gaan kijken even, waar de kabou ters zijn gebleven, want als die mij nu verder niet behulpzaam zijn, krijg ik den toovenaar niet klein 2-4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14