Vrijdag 28 Januari 1938 tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Gerdina, D. van J. M. Aker- Mom en M. A. van der Meer. Overleden: J. van der Meer 91 j. Gehuwd: N. P. van der Pouw Kraan 24 J. en j, Lems jd. 20 1. Feestavond D. O. S. Voor de R.K. Sportver. D. O. S. trad dit maal op het gevierde humoristische caba ret-ensemble de Laat uit Tilburg dat aan leden en donateurs een genoeglijken avond heeft bezorgd. Na een dankwoord van den voorzitter werd met een gezellig dansje be sloten. De muzikale begeleiding geschied de door mej. Geerlings, die verdienstelijk de pauzes met opgewekte piano- en accor- deonmuziek heeft aangevuld. De heer W. Nell uit de Kaag heeft zijn benoeming tot lid van hel alg. bur gerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst te Oud-Ade aangenomen. BODEGRAVEN. Uitvoering „Die Rhijnsche Sangers". In hotel Van Rossum werd de eerste uit voering gegeven van het pas opgerichte Dubbel Mannenkwartet „Die Rhijnsche S3ngers", waarvoor vrij veel belangstelling was Het inleidend woord werd gesproken door den heer J. J. van Appeldoorn uit Woerden, die de prestaties van den diri gent, den heer C. H. v. Velsen, die slechts amateur is, ten zeerste prees en den moed van het kwartet om met zulke zware num mers te komen. De uitvoering had een vlot verloop. Er werd goed gezongen en meer dere nummers, o.a. ,,De Ssterrennacht", v. Hamel en „Lente" van Keereweer, werden heel goed uitgevoerd. Ter afwisseling wer den enkele voordrachten gedaan. Aan het slot volgde een vroolijke tombola, waar mee het inmiddels middernacht geworden was. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z. van W. Looijen en M. Spelt Cornelia Tiny. d. van T. G. Hamocn en C. Verheul. Ondertrouwd: J. van Dijk, 20 Jaar en N. Ooms IS jaar. Overleden: P. K. Jansen 51 jaar, wedr. van T. tan Duiken A. de Groot, 82 Jaar, weduwnaar tan M. Blijleven H. Hoogeveen, 9 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A. C. Bunnik. z. b.. Noordzijde 126 - C. A. M. v. d. Berg, Metje 122 B. Molenaar, Nieuwe Markt 21. Vertrokken: I. Schoo naar Valburg. Wage- ningschestraat 47 b Zetten F. v. d. Neut, naar Zwammerdam, St. Josephspenslonaat H. J. Baars, naar Zegveld No. 158 J. van Gemeren en gezin naar Boskoop. Zijde 118 J. A. J. Vos naar Ermelo. Stichting „Veldwijk" C. v. d. Wilt. naar Woerden. Burg. Schalijstr. 31 T. van Laar en gezin naar Leiden. Coornhertstr. 57. In „Rehoboth" sprak ds. v. Lokhorst, Ned. Herv. pred. te Hilversum over „Geen ar.tinomianen", waarbij hij deze richting teekende als wetsbestrijders, die niet in een bepaaldee groepvereenigd, maar er toch altijd geweest zijn, zoolang de Kerk van Christus heeft bestaan. Hij noemde dit drijven een zeer groot gevaar en be sprak afzonderlijk het antlnomianisme in de leer der rechtvaardigmaking en in de leer der heiligmaking. Er was veel belangstelling. BOSKOOP. Geslaagde Ouderavond. De ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs organiseerde voor haar beide scholen, Ro- zenlaan en Nieuwstraat een ouderavond. 's Middags vond in genoemd gebouw, dat keurig met groen en bloemen was versierd, een tentoonstelling plaats van door de leer lingen in de scholen vervaardigde hand werken en teekeningen, waarvoor veel be langstelling bestond. De voorz. de heer E. Guldemond opende 's avonds de zeer druk bezochte bijeenkomst, waarna ds. G. P. van Itterzon, Ned. Herv. predikant te 's Gravenhage, een boelende rede uitsprak, over „Wereldbeschouwing en Onderwijs". De heer C. van der Kleij ver toonde de lilm „In en om de School" terwijl de heer W. Eelderink hoofd der Nieuw- straatschool een inleiding hield over „Het 2evende leerjaar". Tot slot volgde een tableau door de leerlingen van de Ulo. De voorz. dankte allen, die aan het slagen ran dezen avond hadden medegewerkt,waar na met dankzegging werd gesloten. Jaarvergadering Ned. Herv. Schooivereen. Bovengenoemde vereeniging hield haar laarlijksche alg. vergadering. De voorz. de heer A. E. Stijkel opende met het lezen van Es. 97 en gebed. Het jaarverslag en de notulen, werden onder dank onveranderd vastgesteld. Het financieel verslag werd eveneens onder dank goedgekeurd. De controlecommissie rapporteerde boe ken en bescheiden in orde. Tot leden der controlecommissie voor 1938 werden be noemd de heeren J. C. Hoogendoorn en J. Smit. De aftr. bestuursleden de heeren P. van Pruissen, A. Sytzema en P. J. van Es werden met alg. st. herkozen. De heer A. Sytzema Sr. sloot met dank gebed. Geslaagde Vara-avond. Voor een totaal uitverkocht gebouw (circa 700 personen) had in „Flora" voor de afd. Boskoop van de „Vara" een propa- ganda-feestavond plaats. Ais spreker trad op de heer M. G. Stap perboef. Het programma waaraan de „The Ramblers" en de zanger Albert de Booy medewerkten werd keurig afgewerkt: het „2L, veel bijval en een telkens daverend aPPlaus. ?F hs hartelijk en veel gelachen. Een ge zellig bal besloot dezen uitstekend geslaag den avond. DE KAAG. Restauratie dak Ned. Herv. Kerk. wij vernemen zal het dak van de den JiV' Kerk alhier gerestaureerd wor- t-a de tegenwoordige toestand veel I in riüS over laak Ten bate hiervan zal Bliirio r* avonddienst op den dag van de bojjip Lobeurtenis. een collecte worden ge- dezeJï.' Verwaal, die reeds zooveel voor |heefr„meente gedaan heeft en ook dit plan Wom-s gezet' koInt daarvoor zeer zeker een van dank toe. HAZERSWOUDE. Praatavond Chr. Hist. Jongerengroep. Voor de Chr. Hist. Jongerengroep hield het 2e Kamerlid, de heer H. W. Tilanus in „Salvatori" een praatavond. De voorzitter, de heer M. Janoen, opende, waarna de heer Tilanus wees op de vele moeilijkheden, waarin andere landen verkeeren. Wij mo gen ons gelukkig weten te leven in Neder land. Spr. wee? op de spanning in het Verre Oosten en de politieke onrust van andere landen. Hij besprak het economisch leven, het afzetgebied, de export, alsmede de ont wikkeling van den socialen toestand, die nog verre van rooskleurig is. De groote werkloosheid is voor ons volk een ramp. Alleen al 10 duizend jonge onderwijzers loo- pen rond zonder betrekking; dat zegt al genoeg! De Regeering komt telkens voor nieuwe problemen te staan; voor nuttige doeleinden wordt naar een vruchtbare op lossing gestreefd. Op deze rede volgde een uitvoerige ge- dachtenwisseling, waarna de voorzitter den heer Tilanus. die met gebed eindigde, dankte/voor zijn uiteenzettingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna. D. van C. Verhorik en J. Nieuwets Maartje, D. van W. van Velde en A. van der Steen. Overleden: Sophia Carolina Snelleman 78 j.. weduwe van P. van der Spek. Ondertrouwd: A. van Aalst 22 j. en G. Hassc- fras 21 j. P. v. d. Haven 27 J. en M. Voor winden 22 J. De heer Adr. de Kort, onze vroegere plaatsgenoot, thans werkzaam aan de Gasfabriek te Leiden, is benoemd tot gas fitter alhier, zulks in de plaats van den heer J. A. Brinks, die naar Rijnsburg ver trekt. In het lokaal achter de Geref. Kerk trad voor de A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje op ds. H. S. Bouma, van Amsterdam, over „De beteekenis van Dr. Kuyper". De voorzitter, de heer B. Offringa, opende het samenzijn met te laten zingen van ps. 89 7 en 8 en ging voor in gebed. Na zijn red sloot ds. Bouma met dankgebed. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Het as. afscheid van Ds. Ode. Ds. A. M. W. Odé, Ned. Herv. pred. al hier, hoopt op Zondag 20 Maart as. af scheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente, om den daarop volgenden Zon dag 27 Maart intrede te doen te Goes, na bevestigd te zijn door zijn zwager ds. J. Hengeveld te Stedum. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede Burgemeester Verkoop van grond Wijzigingen uitbreidingsplan Andere bestemming gemeentegronden. De raad vergaderde. De burgemeester liet in zijn Nieuwjaarsrede het gemeente- gebeuren in het afgeloopen jaar de revue passeeren en wees op de geringe toeneming der bevolking. Hij hoopte, dat dit jaar een beter resultaat zal opleveren. Hierop be stond volgens spr. wel eenige kans in ver band met de grootere bedrijvigheid in de bouwnijverheid. In dit opzicht zet 1938 be ter in dan 1937. De toestand in de tuinderij was over 1937 nog zeer slecht. De veehou derij ging iets beter, doch toen kwam het mond- en klauwzeer als nieuwe tegen spoed. De werkloosheid bleef vrijwel sta- lionnair. Dankbaar maakte spr. gewag van het werk van de comité's, die zich ten doel stollen den nood in bepaalde gezinnen te lenigen. Nog memoreerde spr. dat de ge schiedenis met het zwembad een teleur stelling is geworden. Weth. Splinter antwoordde namens den raad. In bespreking kwarh o.a. de verkoop van een perceel bouwterrein aan de Berken kade, groot 784 M2. voor f. 4200.—. De voorz. lichtte hierbij toe, dat de kooper, de heer A. A. v. d. Vooren te Utrecht hier een blok van vier woonhuizen wil stichten. Z. st. werd tot den verkoop besloten. Eveneens werd besloten aan de school met den Bijbel en de Ned. Herv. School over 1935 een vergoeding toe te kennen van f. 14.66 per leerling, zijnde hetzelfde bedrag als de kosten oer leerling over 1935 aan de gemeenteschool. Ook werd besproken de wenschelijkheid tot wijziging van het uitbreidingsplan, zulks in verband met den aanleg van den nieuwen interlocalen rijksweg. De raad stemde met deze wenschelijkheid in. De voorz. bracht nog een belangrijke aangelegenheid ter sprake n.l. een gewij zigde exploitatie-mogelijkheid van ge meentegrond. Het betrof hier het bouw terrein aan de Acacialaan en den grond bestemd voor het zwembad. B. en W. acht ten het gewenscht de bepalingen voor het bouwen aan de Acacialaan iets soepeler te maken, zulks in verband met de veran derde tijdsomstandigheden. Nu van het aanleggen van een zwembad niets kan ko men. zouden B. en W. voorts de Berken kade willen verlengen en een deel van het voor het zwembad bedoelde terrein als bouwgrond willen verkoopen. Zeer uitvoe rig besprak de voorz. een en ander. Weth. Splinter en de heeren Klaver, Snel. Rijns- burger en de Haas gaven' hierover ook hun meening te kennen. Allen waren het met de zienswijze van B. en W. eens. zoodat het college in die richting voorbereidende stap pen zal kunnen ondernemen. Na rond vraag volgde sluiting. In ..Irene" alhier had een filmvoorstel ling plaats uitgaande van de Ver. ..Het Hoogeland". De film „In de branding", de opnamen van het Koninklijk Huis en van de Wereldjamboree vielen zeer in den smaak Aan deze voorstelling was 's middags een vertoondng voor kinderen voorafgegaan. LEIMUIDEN. Kind overreden. Het 4-jarig dochtertje van S. wonende aan den Nieuweweg. dat aan den kant van dien weg stond en plotseling overstak, werd door een auto. bestuurd door den heer R. uit Alphen a. d. Rijn overreden. Het kind kreeg een "broken dijbeen en schaafwonden, Dr. Slenensea verleende geneeskundige hulp. La'— i~. het kind per ziekenauto vervoerd hot Diaconessen- huis te Leiden. Ui. politieonderzoek bleek, dat den besiuurder geen schuld treft. Nadat de auto door de Rijksver keersinspectie was onderzocht, is deze vrij gegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus. Z. van A. Th. Brand en G. Fransen. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Vlasman, Dorpsstraat No. 135, van Heemstede. NIEUWVEEN. Jaarvergadering Nieuwveensche Eierveiling. De Nieuwveensche Eierveiling hield een zeer slecht bezochte jaarvergadering in hotel Schreuder. De voorzitter de heer C. A. Campfens opende en dankte zijn medebe stuursleden voor het vele werk, dat zij in het belang der veiling hebben verricht. De secretrist de heer H. v. Leeuwen Dz. las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. De penningmeester de heer J. Zek- veld, bracht een uitgebreid jaarverslag uit. De inkomsten waren f. 82.61, de uitgaven f. 86.37. Het saldo met dat van vorige jaren bedraagt f. 36.50. De commissie tot nazien der rekeningen bestaande uit de heeren A. Maat en Nic. Lebesque, bevond alles in orde. Uit het jaar verslag stippen wij aan, dat de Vereeniging in opgaande lijn gaat. De omzet in gelds waarde bedroeg in 1936 f. 2103.64, terwijl in 1937 werd omgezet f. 2274.85. Een vermeer dering dus van L 171,21. Het publiek blijft de veiling door haar goede opkomst goedge zind. Door het besluit der ledenvergadering om de koopers 2% te laten betalen, is de uitkeering aan den bode-ophaler met f. 43.62 gestegen. Deze heeft in 1937 ontvan gen f. 100.46. De periodiek aftr. heer Joh. C. Bulk, werd als bestuurslid herkozen. De gratificatie voor den penningmeester wordt weer vastgesteld op f. 50 en voor den bode- ophaler op f.20. Na een gezellig samenzijn volgde sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Vis en echtgenoote uit Zeven hoven. Vertrokken: C. M. Duker naar Utrecht. Burgerlijke Stand. Gehuwd: G. A. Vis en B. v. Veen. Geboren: Alida, dochter van J. L. Spekman en J. J. Osterkamp. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De weg over de spoorbaan. De Raad kwam in voltallige zitting bij een. De burgemeester wenschte den leden een voorspoedig Nieuwjaar. Een verzoek van het bestuur van den R.K. Volksbond om den kindertoeslag in de steunregeling van 50 cents per kind te brengen op 75 cents, deed de voorz. opmer ken, dat overwogen is om de beperking tot een maximum van 9 kinderen, gelijk dit thans bestaat, te laten vervallen. Hij vreest echter dat bij inwilliging van het thans ingediende verzoek het verschil tusschen loonbedrag en steunbedrag vaak vrijwel geheel verdwijnt, waardoor de prikkel om arbeid te zoeken vervallen zou. De heer Verhaar dringt met klem aan het verzoek, indien «enigszins mogelijk, in te willigen. De heer Eijs sluit zich hierbij aan. De heer Sloof zegt, dat de moderne arbeidsorganisatie vermoedelijk een ver zoek zal indienen om een tegemoetkoming in de premie van het dokterfonds. Wethouder Breedijk schijnt hiervoor niet veel te gevoelen, doch de Voorz. zegt over weging van beide wenschen toe. De verlaten spoorbaan. Een interessant onderwerp vormde de verlaten spoorbaan. De voorz. zeide dat Ged. St. alles in het werk stellen om de spoorbaan van Gouwe- sluis naar Uithoorn om te bouwen tot pro vincialen weg. De gemeente zou f. 2475 per jaar moeten bijdragen wat B. en W. niet verantwoord achten. Een nieuwe aansluiting is ontworpen naar den weg langs de Oostzijde van het Aarkanaal nabij het stoomgemaal Neptu- nus, waardoor de bijdrage gesteld kon wor den op f. 1355.per jaar. B. en W. meenen dat ook dat bedrag te hoog is. De gemeente zou echter gebaat zijn met de openstelling en verbetering van den Ziendeweg Gevraagd is dan ook opname van den Ziendeweg op het plan met. doortrekking van het gedeelte vanaf de woning Zuidhoek naar de baan in Acht tienkavels om op deze wijze een regeling te verkrijgen die aan den wensch van de provincie voldoet en waardoor de belangen van de gemeente niet in het- gedrang komen. Aansluiting van de spoorbaan in Acht tienkavels naar Zwammerdam zou ook in hei algemeen verkeer ten goede komen. De provincie heeft meerdere mogelijk heden om de gemeente te helpen. Zij kan of den Ziendeweg op het provinciaal we genplan brengen of een bedrag beschik baar te stellen uit het fonds ten behoeve van de tertiaire wegen, wat ook het geval is ten aanzien van den Voorweg door de gemeente. Zeer uitvoerig wordt over dit punt van gedachten gewisseld. De heeren Verhaar en Augustinus zien in het spoorbaanplan geen enkel belang. De heer Stam ontkent dit en ziet er wel eenig belang in. Het interlocaal verkeer, dat thans door het dorp komt, wordt dan door de spoorbaan omgeleid en geeft een ontlasting aan onze wegen. Spr. juicht de idee van B. en W. toe. De heer Verhaar zegt, dat indien de baan niet aanwezig was, niemand er over denken zou om aldaar een weg te maken. De heer Van der Laan ziet er wel eenig belang in doch indien de Rijksweg gelegd wordt, geschiedt zulks geheel buiten be zwaar van de gemeentekas en aan een bijdrage aan de provincie zit men eeuwig vast. De voorz. verdedigt de gedachte van B. en W„ een bijdrage van f. 1355 is te hoog. doch het spoorbaanplan is niet geheel zonder belang voor de gemeente. Uiteindelijk blijkt, dat 9 van de 11 leden zich met het standpunt van B. en W. kun nen vereenigen. De heeren Verhaar en Van der Laan vormden de minderheid. Met de N.V. „Gekro" te Overschie wordt een nieuws overeenkomst afgesloten. Besloten worcit de oude woning bij de openbare school te verkoopen aan den heer G. Bodegraven, die er een dubbel woonhuis voor in de plaats zal zetten onder voorwaarde, dat een der belde woningen beschikbaar komt voor het hoofd der school. Naar aanleiding van een verzoek van eenige der grootste krachtstroomafnemers om verlaging van den stroomprijs, ont staat een uitvoerige discussie. B. en W. adviseeren het verzoek niet in te willigen, daar zij van meening zijn, dat de verhou ding tusschen de verschillende tariefs klassen niet onjuist kan worden genoemd. Tenslotte wordt met de stem van den heer Stam tegen afwijzend op het ver zoek beschikt. Bij de rondvraag breekt de heer Sloof een lans voor het salaris van den Admi nistrateur van de Steunverleening, den heer C. J. Verlaan. dat thans f. 200.be draagt. B. en W. zullen dit nader bezien. De heer Eijs stelt voor bij den Minister van Sociale Zaken aan te dringen, dat dc werkverschaffing in het rietland spoedig doorgang zal vinden. Hiertoe wordt beslo ten. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Y. P. van Egmont, 41 j. en H. T. M. Bothof, 40 jaar. won. te Amsterdam. Overleden: J. Kranenburg. 74 Jaar. weduwe van J. van Poelgeest C. J. W. Vroonhof. 28 Jaar. echtgenoote van J. Pletersen J. L. van Koert. z.. 2 maanden. Overleden: Herremijna Pieternella Busker. 49 jaar. echtgenoote van Paulus de Lange, eer der weduwe van Gijsbertus Renswoude Teu- nis Klever. 77 jaar. weduwnaar van Elizabeth Neleman. OUDE-WETERING. Oprichting Geref. Oudervereeniging. In de lokalen achter de Geref. Kerk is alhier een oudervereen. opgericht, ten doel hebbende het instandhouden van de jeugd verenigingen de knapenver. „Samuel" en de meisjesvereen. „De brandende kaarsjes". De knapenvereen. had reeds jaren steun van een oudercommissie; deze is nu omge zet in een oudervereeniging. zoowel voor jongens als meisjes. De leiding van deze oprichting was in handen van den heer P. Hogeweg. Uit de opgekomen ouders werd een bestuur gevormd en wel uit de heeren G. Meijer Sr., P. Hogeweg. D. v. Nugteren, H. de Jong, K. Pulleman. Joh. Horsman en B. Verbruggen. Adviseerende leden zijn M. Vergunst en H. Gortzak, leidster mevr. Ho geweg. Tevens werden het huish. reglement en de statuten vastgesteld. De bestuurs functies zullen onderling verdeeld worden. Voorts werd een bespreking gevoerd over de a.s. gecombineerde jaarvergadering. Na een bespreking over het meedoen aan een fakkeloptocht voor de a.s. Blijde Gebeurte nis sloot de heer D. v. Nugteren met dank gebed. Onze plaatsgenoot de heer Chr. W. Nas- veld is met ingang van 1 Febr. aangesteld als politieagent te Utrecht. Hij is tevens ge slaagd voor het diploma Duitsch. TER AAR. Steeds minder boomen! In den Vier-Ambachtspolder is een be gin gemaakt met het uitroeien der iep^ zieke boomen. Bovendien zal, naar wij vernemen, van de boerderij van den heer Jac. Kroon af naar het gemeentehuis een der boomrijen geheel worden gerooid. Jam mer, dat het polderbestuur gemeend' heeft deze uit een oogpunt van landschapschoon zoo prachtige laan te moeten laten ver minken. Doch wellicht spreken practische redenen hier een woordje mee. Uitvoering „Arti et Religioni" Ook ditmaal gaf de R.K. Muziekver. haar jaarhjksohe uitvoering voor een uitver kochte zaal. De voorz., de heer C. A. Vol- gering. opende, waarna een viertal muziek nummers werd uitgevoerd, w.o. de bekende Lustspiel-Ouverture van Kelar Bela en de Koning Voetbal-Marsch van Sohootemeyer. Gezien het vrij groot aantal jonge krach ten in de vereeniging, mag de uitvoering van het muzikale gedeelte geslaagd heeten, hoewel bij doorgaande oefening onder lei ding van den directeur, den heer Van Dam, ongetwijfeld een hooger peil zal kunnen worden bereikt. Vooral de marschen werden op pittige wijze uitgevoerd. De Ver Haagsche Spelers voerden het blijspel „Amor in de pastorie" op, dat groo- ten bijval verwierf. Men genoot, zichtbaar van het uitstekende spel van dit bekende gezelsohap. Onder leiding van den heer C. Volgering voerde een aantal leden van het muziek korps op keurige wijze eenige klassieke mu ziekstukjes op. waarna de voorz, dezen feestavond sloot met den Chr. groet. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margjc. D. van M. Blonk en M. de Pater: Johanna, d. van G. C. Verwoerd en W. C. SturkenboomZwaantje, d. van J. D. van Bergen en J. Roubos: Klazina, d. van P. J. Verwoerd en G. Degenhardt. Ondertrouwd: H. J. v. d. Pouw en M. A. Steenbergen: C. Krap en S. v. d. Berge. Getrouwd: W. van Ringelenstein en E. de Bruin. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieternella van Velzen, wed. van J. Disséldorp. 84 jaar. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba. d. van M. Bos en A. S. E. van Sittert Margaretha Barbera, d. van A. v. d. Meer en A. C. C. van der Burg Aagje, d. van A. Jansen en G. Buurman Pieter, z. van P. Jongenotter en G. Kronenman. Overleden: Q. Bos, 55 j. echtgenoot van J. van Mullem. Loop der bevolking. Vertrokken: A. N. Duinisveld n. Delft E. Polderman n. Benthuizen J. Kok n. Gouda H. Hoeben n. Gouda. Tot lid der commissie van toezicht op de districts-arbeidsbeurs te Delft is be noemd de heer J. D. P. Duyvenbode. wet houder dezer gemeente. In verband met de Blijde Gebeurtenis zal de Kerkdienst in de Kerk der Geref. Gemeente geleid worden door ds. Hofman te Moercapelle, terwijl in de Geref. Kerk zal voorgaan ds. Versluys. Halcyon Lijn STAD ZWOLLE, naar Algiers# pass. 26 Jan. Bevezier. STAD AMSTERDAM. 25 Jan. van Vlaardln- gen te Pepel. Holland-Australië Lijn HEEMSKERK, thuis reis. 26 Jan. te Londen. AAGTEKERK, thuisreis. 27 Jan. te Duinker ken. Holland-West-Afrika Lijn AMSTELKERK, 27 Jan. van Hamburg n. Amst. AMSTELKERK. 28 Jan. van Hamburg te Am sterdam. Kon. Paketvaart Mij RANTAUPANDJANG, 26 Jan. van Durban n. Singapore BONTE KOE. 26 Jan. van Kaapstad n. Durban ROGGEVEEN. 25 Jan. van Batavia n. Hong kong NIEUW ZEELAND, 26 Jan. van Bris bane n. Singapore. Java-China-Japan Ljjn TJINEGARA, 25 Jan. van Hongkong n. Manilla. Holland-Amerika Lijn BLOMMERSDIJK, uitreis, 25 Jan. te Mobile. VOLENDAM, New York n. R'dam. 1 Febr. v.m. 2 uur te Boulogne verwacht MAAS DAM. 27 Jan. van Philadelphia te New York DELFTDIJK, Pacific Kust n. R'dam. 27 Jan. van Liverpool. BEEMSTERDIJK. 27 Jan. van R'dam naar New-Orleans. Silver-Java-Pacific Lijn SIANTAR. 25 Jan. van Mombassa n. Calcutta. MANOERAN. 26 Jan. van Dahikan n. Pacific Kust. Java-New-York Lijn MAPIA, 26 Jan. van Singapore n. Batavia KOTA PINANG. Java n. New-York, 26 Jan. te Belawan. TABIAN, 27 Jan. van Java te New-York TANIMBAR. New-York n. Java, pass. 28 Jan. Kaap de Goede Hoop SALEIER, 27 Jan. van Java te Boston. Mij. Nederland - TAJANDOEN. uitreis. 27 Jan. te Sabang POELAU TELLO. thuisreis. 27 Jan. van Colombo T ARAK AN. 27 Jan. van Amsterdam, n. Java. TAWALI, thuisreis, 28 Jan. te Hamburg. Holland-O.-Azië Lijn - ZUIDERKERK, 26 Jan. van Antwerpen te Hamburg. GROOTEKERK, 27 Jan. van Japan te R'dam. Kon. Ned. Stoomb. My. - OBERON. 27 Jan. van Constanza te Bourgas STUYVESANT, thuisreis, pass. 27 Jan. njn. 3 u. 15 Ouessant TELAMON, Amst. n. New-York, was 27 Jan. 12 u. 's middags 100 mijlen N. van de Azoren VENUS, 27 Jan. van Messina te Palermo RHEA, 27 Jan. van Villa Real n. Tunis. BREDA, thuisreis, pass. 28 Jan. Lydd DEU CALION, 27 Jan. n.m. 11 u. van Amst. te Hamburg DOURO, 27 Jan. n.m. 2 u. van Madeira n. W.-Indië FAUNA. 28 Jan. van Amst. te R'dam HERCULES. 27 Jan. van Piraeus n. Candia JUNO. 28 Jan. van Amst. te R'dam ORION, 27 Jan. van Thes saloniki n. Neaplaya ORPHEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 28 Jan. v.m. 5 u. Holte- nau ULYSSES. 28 Jan. van Amst. te R'dam MARA, 28 Jan. van Hamburg te Amst. Kon. Holl Lloyd - AMSTELLAND, 27 Jan. van Amst. n. B.-Aires. EEMLAND. thuisreis. 27 Jan. van Santos. Rotterdam—Z. Amerika Lijn AL W AKI. thuisreis, 26 Jan. van Victoria ALCYONE 27 Jan, van R'dam te Hamburg. Rott. Lloyd INDRAPOERA. thuisreis, 28 Jan. van Port Said BRASTAGI, uitreis, 27 Jan. njn. 4 u. te Genua KOTA AGOENG, thuis reis, 28 Jan. van Port Said WELTEVRE DEN, 28 Jan. van Java te R'dam BUITEN ZORG, 28 Jan. van Java te R'dam. Mjj. Oceaan - LAERTES. Java n. Amst., 27 Jan. te Belawan BENMACDHUI, 27 Jan. van Kohsichang n. R'dam. Halcyon Ljjn - MAASBURG. Vlaardingen naar Narvik, 27 Jan. uit den N. Waterweg. Diverse Stoomvaartberichten - WILLEMSPLEIN R'dam n. Narvik, pass. 27 Jan. Udsire ROTULA. 25 Jan. van Fedhala te Port Said FRIESLAND. 25 Jan. van Methil n. Kopen hagen BERKEL, R'dam n. Dakar, pass. 26 Jan. Las Palmas HOOGLAND. 27 Jan. van Blyth op de Theems JOBSHAVEN. R'dam n. Tabou. pass. 26 Jan. Las Palmas JONGE JOHANNA, Setubal n. Cardiff, pass. 26 Jan. Finisterre MIRALDA, Constanza n. Stock holm. pass. 25 Jan. Brunsbuttel SCHOK LAND. 26 Jan. van de Tyne n. Hamburg ST. ANNALAND, 26 Jan. van Hamburg te Stettin WESTLAND, 27 Jan. van R'dam te Leith MIDSLAND. Immingham n. Ham burg, pass. 26 Jan. Spurn Head ORANJE POLDER. 26 Jan. van R'dam te Londen RIJNSTROOM. Newport n. Swansea, pass. 26 Jan. Barry Island JONGE ANTHONY. 26 Jan. van Southampton te Barry TEXEL- STROOM. 26 Jan. van Amst. te Manchester IJ SELHA VEN, 22 Jan. van Nyanga te Port Gentil VEERHAVEN. 25 Jan. van Santos n. Angra PARKLAAN, naar Brlstolkanaal. was 25 Jan. 8 u. 40 n.m. 100 mijlen van Lands Eod. BATAVIER IV, 28 Jan. v. R'dam te Gravesend -WINSUM, Rosario n. Dunston, pass. 27 Jan Kaap Finisterre BUSSUM. 27 Jan. van Brixham n. R'dam OOTMARSUM. R'dam n. B. Aires, pass. 26 Jan. Madeira ROS SUM. 27 Jan. van Londen te Hamburg WESTPLEIN. Oxelosund n. R'dam, pass. 27 Jan. Holtenau LEKHAVEN. 27 Jan. van Wilmington n. Tampa MAAS, 27 Januari van R'dam te Hamburg SLIEDRECHT. Fovness n. Abadan. pass. 27 Jan. Port Said BRITSUM. 27 Jan. van St. Vincent n. B. Aires FARMSUM. 28 Jan. van B. Aires te Antwerpen SPAR, 27 Jan. van Rosario naar Las Palmas MIRSCH. 27 Jan. van Narvik naar R'dam ALDEBARAN, 28 Jan. nun. 6 uur van Narvik te R'dam ver wacht MARKEN, vertrekt verm. 28 Jan. van Bahia Blanca naar R'dam. ZOETERMEER. Bijeenkomst Ned. Bijbelgenootschap. De afd. Zoetermeer-Benthuizen van het Ned. Bijbelgenootschap vergaderde in het Spaarbankgebouw. De voorzitter dr. Wol- dendorp opende, na het laten zingen van Ps. 89 7 met het lezen van Matth. 13 1 tot 24. Ds Bieshaar van Benthuizen sprak een opwekkend woord. Hij bepaalde zijn gehoor bij„een dankbaar gedenken voor het ver leden", „een bidden in het heden", „een werken in de toekomst", opwekkend om toch het Ned. Bijbelgenootschap te steu nen opdat ook in Indië, ieder volk in zijn eigen taal het Woord Gods kan lezen. Ds. H. Versluys bracht het jaarverslag uit waaruit bleek dat het aantal leden was gestegen tot 112 (v. j. 102). Volgens het verslag van den penning meester hadden over 1937 de inkomsten bedragen f. 261.46 en de uitgaven f. 233.48. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Havenaar Jzn. te Eenthulzen terwijl de heer D. de Jong alhier voortaan als biblio thecaris zal funngeeren. Na rondvraag sloot ds. Bieshaar met dankzegging. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7