Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Vrijdag 28 Januari 1938 HHEIVULANA LAKENS THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN WELTEHUSTEN! De bloembollen groeien snel De bloembollen groeien, in verband met het zachte winterweer zoo snel, dat men reeds is begonnen met het z.g. „los dekken" der hyacinthen. Een mogelijke vorstperiode kan echter nog groote nadeelige gevolgen "medebrengen. AALSMEER. Jaarvergadering Voetbalver „Aalsmeer". De Voetbalver. „Aalsmeer" heeft Woens dagavond haar jaarvergadering gehouden in hotel „Floralia". onder voorzitterschap van den heer J. Carels. Na opening las de secr.. de heer L. Buis Czn., de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. Hijsman. bleek, dat de ver- etniging over een batig saldo van pLm. f. 96 beschikte. De verslagen van kas- en elftal commissie werden goedgekeurd. Als be stuursleden werden herkozen de heeren: J. Carels, A. Hijsman en G. Eveleens. Tot leden der elftalcommissie werden herkozen: K. v. Donselaar, W. H. Montenberg, G. de Mots en J. Vreeken en gekozen (vac.-Ca- reis) A. Vreeken. Na rondvraag werd be sloten met een gezellig samenzijn. Er wa ren veel leden opgekomen. Verkooping. Door notaris H Bax werd Donderdag in gebouw De Oude Veiling" publiek verkocht een woonhuis met café ..De Welkom" en kweekerij aan den Oosteinderweg no. 253 te Aalsmeer-Oost. te zamen groot 55.37 are, eigenaar de heer J. Jongkind Mz. Koop werd de heer H. Busscher te Hoofddorp voor i. 18.801. De afd. van de S.D.A.P. organiseerde een filmavond in de concertzaal van hotel „De drie Kolommen". Mooie klankfilms wer den vertoond, om. Meifeest, zomerfeest V.A.R.A. en verkiezingen 1937. Een propa gandistisch woord is gesproken door den heer E. Vermeer, terwijl voorzitter W. Har- ting opende en sloot. De belangstelling was slechts matig. BENTHUIZEN. Spoedeischende Raadsvergadering. Hedenavond te 6' uur komt de Raad in spoed-vergadering bijeen. 1. Notulen 2. Mededeelingen 3. In gekomen stukken 4. Voorstel van B. en W. inzake voor- en nazorg voor krankzin nigen 5. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van het leegstaande schoollokaal voor cursusvergaderingen uit gaande van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zoetermeer en omstreken 6. Voor stel van B. en W. inzake aanbesteding van de te bouwen amtswoning voor den burge meester 7. Wijziging der begrooting 1937 8. Rondvraag 9. Sluiting. Aanbesteding Burgemeesterswoning. De uitslag van de onderlinge aanbeste ding voor den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester dezer gemeente luidt als volgt: Gebr. Schellingerihout f8397.50, J. v. Noort f. 8377, Gebr. Graper f. 8249. Groen en Bregman f. 7728. De gun ning is aangehouden. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Een korte agenda- De Raad vergaderde, wegens verhindering door ongesteldheid van den burgemeester Mr. A. Slob, onder leiding van den heer P. Ouwerkerk. wethouder van financiën en onderwijs, die den wensch uitsprak dat de burgemeester weer spoedig in staat zal zijn zijne werkzaamheden te hervatten. Naar aanleiding van een verzoek van een arbeidersorganisatie in Zwanenburg om met het oog op de steunregeling Zwanenburg in een hoogere loonklasse te brengen en de mededeeling van den Voorzitter dat de Min. van Soc. Zaken reeds voor een groot deel aan de wenschen zooals deze door ge noemden Bond werden kenbaar gemaakt is tegemoet gekomen, werd op voorstel van B. W. besloten het verzoek buiten verdere behandeling te laten. Van het raadslid v. d. Ban was een adres ■Ingekomen, houdende verzoek om achter art. 28 van de voor deze gemeente geldende bouwverordening een nieuw artikel te voe gen, waarbij het zonder toestemming van B. en W. verboden is om winkels te vestigen in bestaande woonhuizen. Medegedeeld werd, dat in deze zaak het advies is gevraagd van den inspecteur van de volksgezondheid, het welk echter nog niet is ontvangen, zoodat besloten werd dit eerst af te wachten, al vorens een beslissing te nemen. Herbenoemd werden tot leden van het bestuur van de Burgemeester Slob-stichting Tehuis voor Ouden van dagen, mr. J. F. Jansonius en Mevr. A. OnosKonstapel en tot leden van de pl. commissie van toezicht op het L. O de heeren J. H. Footers. P. H. Veen en J. Bos. Verder ging de Raad accoord met voor- stellen inzake Aanvulling van de alg. politieverordening met een bepaling, welke aan B. en W. de bevoegdheid toekent een algemeen tapver- bod van alcoholische dranken uit te vaar digen op dagen aangewezen voor de op komst van dienstplichtigen in verband met geheele of gedeeltelijke mobilisatie van de weermacht; wijziging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziekten- gelden: wijziging van de verordening, waar bij het venten van melk op Zondag wordt verheden; instandhouding van de O. L. scholen te Vijfhuizen. Nieuw-Vennep. Abbe- nes. Ecnnebroekerweg en Lisserbroek; stich ting van een O. L. school te Badhoevedorp en verkoop van grond gelegen langs den Vijfhuizerweg en Hoofdweg, bestemd voor het aanleggen van een Israëlitische be graafplaats. Aangeboden werd een schets-uitbreidings- plan voor de terreinen van de Gebr. Uithol. Na bezichtiging en bespreking werd het plan aangenomen en besloten de desbetref fende bebouwingsvoorschriften te doen ge reedmaken. Latere postverzending Een groote verbetering. Met ingang van 24 Januari 1938 werd te Hoofddorp ingevoerd een nieuwe regeling ten aanzien van de laatste postverzending, die 's avonds geschiedde na de buslich- ting te ruim 8 uur met de autobus van de firma M. en K.. die te 8.30 uur van Hoofddorp naar Haarlem vertrekt Thans is een en ander nu zoo geregeld-, dat de buslichtimg te ruim 9 uur en de verzending te 9.30 uur plaats heeft en ook daarmede aansluiting op de naohtpost- treinen wordt verkregen. Dat hiermede een groote verbetering tot stand is gebracht, behoeft geen betoog. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Anton, Z. van L. W. Biesheuvel en A. Breure Josephus Jacobus, Z. van L. van Groenigen en H. S. van Buiten Maar ten, Z. van A. Terlouw en S. Piet Hendricus Johannes, Z. van J. B. Strieker en W. A. van der Veldt Dirk Wouter. Z. van J. v. Rijn en A. Groeneveld Zwaantje Maria. D. van R. J. de Vries en M. Homan Daniël Hu- bertus, Z. van P. M. Vastenhout en M. A. van der Voort Jacobus Cornelis, Z. van C. Smit en J. M. Smit Cornelia Godefrida. D. van J. M. van Schie en J. Th. van Steen Johannes Hendrikus, Z. van F. B. Meijer en E. J. W. Paauwe Lodewikus, Z. van C. Kuijstermans en M. C. Matthjjssen. Ondertrouwd: Wilhelmus Janssen 23 j. en Geertruida Veen 24 j. Daniel J. M. v. d. Heijden 27 j. en H. J. C. Post 22 j. Hendrik Onos 20 j. en Geertje Bax 17 j. Gehuwd: Leendert W. den Boef 63 j. en Maria A. Devies 50 j. Overleden: Jacob Kort 60 j., geh. met C. van Dam Jeannette Evaline du Mosch 67 j. on gehuwd Antje van den Berg 73 j.. geh. met J. Kofoed Antonia van Kuik 58 j.. geh. met H. ter Hoeven Arnoldus. 1 dag, Z. van A. Piet en M. Eveleens. Loop der bevolking. Gevestigd: Nico Komen, Kruisweg 578 Arie J. Kroes, Sloterweg 10 Cornelia van Doorn, Vijfhuizerdijk 201 Johanna C. Borrie. Nieu- wemeerdijk 366 Andreas de Rijke, Nieuwe- meerdijk 366 Cornelis L. Bokkelkamp, Ekster- straat 23 Hendrik P. Witzen Geijsbeek. Nieu- wemeerdyk 455 Johannes H. Lodewijk, Kruis weg 1013 Cornelia M. Zoet. Hillegommerdijk 338 Maria van der Lee. Lindenlaan 30 Janneke Versluis, geb. Van Damme, Lisserdijk 454 Aaltje Dol. Schoolstraat 13 Nicolaas Swaan, IJweg 223 Gerritdina J. Okx, geb. Bloothoofd, Kerkhoflaan 33 Willem F. Staal, Nieuwemeerdijk 290 Margaretha F. de Huu, Sloterweg 124. Vertrokken: Maartje Stoel, Wassenaar. Deijer- oord. Hyacinthenstr. 40 Maria Klaassen, Amsterdam. Marco Polostr. 44, 1 hg. Menno F. Fokkema. Amersfoort. Marnixlaan 57 Jo hannes Buis, Amsterdam. Zuider Akerweg 53 Huibrecht Bochoven, Amsterdam, Osdorperweg 718 Abraham van der Reijden, Leiden, Rijn- dijkstr. 11 Leendert Silvis, Heemstede, Glip- perweg 63 Marinus Houtkamp, Amsterdam, Kwakersplein 10, 2 hg Kommer Visser. Wil lemstad (Curasao) Christiaan W. Snippe, Voorschoten. Molenlaan 24 Elisabeth Ot, Zeist. Oud-Arnhemscheweg 265 Tjerk Her- gaarden, Diemen, Oud Djemerlaan 121 Gerrit Maas Bouw. Langbroek. Nederlangbroek, Doorn- scheweg 182 A Nicolaas Stroet, Haarlem, Hoogewoerdstr. la Nicolaas Stork. Amster dam, Mercatorstr. 40 2 hg Josef Skrzypczak, Heemstede. Eschdoornlaan 16 Arend Rozen- hart. Amsterdam. Zaanenstr. 57. 3 hg. De door de landelijke rijver. ,,De Ven- neper Ruiters" georganiseerde Ruiteravond, werd in de „Gouden Leeuw" te Nieuw- Vennep onder veel belangstelling gehou den. Het gevarieerde en door eigen krach ten verzorgde programma werd vlot afge werkt. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. HILLEGOM. De bloembollenbeurs was door 179 per sonen bezocht. Bloemen waren tentoonge steld door Fa.'s J. Marbus, Lisse, A. Phi- lippo en Zoon en Gebr. van Zij verden, beiden alhier, resp. met tulpen, hyacinthen en Muscari Ameriacum. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De handel was sinds ons vorig overzicht voor meerdere producten aanmerkelijk tra ger. Waschpeen, het hoofdproduct, viel hier ook onder, al was het niet ln de ergste mate. De noteering was voor goed product van f. 0.75 tot 1.10. doch de hoogste no- leering kwam slechts bij enkele tuinders voor. De massa ging weg voor 7085 cent per kist van 20 K.G. Een enkel partijtje extra fijn kon tot f. 1.45 per kist opbren gen. Voor Kroten was nog evenveel vraag met goeden prijs van f. 3.10 tot 4.40 per 100 K.G. Uien liepen langzaam terug. Toch was de prijs nog best. Dc hoogste notee- ling was vorige week f. 14.40, doch Uep deze week naar f. 12.7013.40 per 100 K.L. Drie lingen-uien gingen voor f. 8.90 tot 10.50 per 100 K.G. Met koudengrond andijvie ls het thans afgeloopen. De laatste ging voor 24 tot 32 ct. per kist van 6 K.G. Van een heel enkele tuinder komt wat glas-andijvie die gemakkelijk van 0.65 tot 0.72 per kist van 6 K.G. kan opbrengen. Ook Spruiten gingen wat terug en noteerden van f. 9 tot 10.30 per 100 K.G. Van de koolsoorten komt nog'heel wat, meestal groene-, boe ren- en gele kool. De aanvoer van roode kool is maar zeer matig. Roode kool no teerde van f. 4.50 tot 5.60 per 100 K.G. in de beste kwaliteit bewaarkool. Een rede lijken prijs, doch het kwantum dat van den tuin gehaald wordt is te gering. Dus niet loonend. Gele kool bleef in prijs vrij sta biel. Gekocht werd voor f. 1.10 tot f. 1.70 per 100 K.G. naar kwaliteit. Boerenkool, het grove winterproduct, brengt niet veel op. Een gedeelte gaat voor den minimumprijs f. 1.50 per 100 K.G.. een klein gedeelte brengt iets meer op. Selderieknollen brach ten ook geen wijziging. De kleine soort, B. kan niet meer halen dan f. 1.per 100 of draaide door. de betere soort f. 2.tot 3.20 per 100 stuks. Een bijzonderheid is, dat dezen winter bijna alle koudegrond pro ducten zoo mooi binnenkomen. Dat zou zoo geheel anders kunnen zijn, tot schade van heel veel tuinders. KATWIJK. Loop der bevolking 1937. Mannen Vr. Totaal Bevolking op 31 Dec. 1936 Vermeerderd door geboorte Vermeerderd door vestiging 9096 217 229 8798 17894 185 402 265 494 Verminderd door overlijden Verminderd door vertrek 9532 59 9483 233 9240 9248 18790 57 116 9191 18674 292 525 Vermeerdering in 1936 176 Vooruitgang ln 1937 144 Levenloos aangegeven 11; gesloten huwelijken 145; echtscheidingen 2. 8899 18139 164 340 101 245 KATWIJK AAN ZEE. De Winteractie der Chr. Middenstands- vereenlging. De winteractie van de Chr. Middenstands- vereeniging heeft een groot succes gehad. Er was besloten ditmaal Iets voor de kinde ren van de cliëntèle te doen. De bonnen die men bij de inkoopen verkreeg zouden be steed worden aan een verrassing voor de kinderen, nl. een gezelligen avond ln de Zaal voor Prot. Belangen. Er waren maar liefst 3100 liefhebbertjes komen opdagen! Daarom werd besloten twee avonden te or- ganiseeren, elk in tweeën verdeeld. Gisteravond omstrëéks 5 uur had de eerste bijeenkomst plaats. De versierde zaal was met een vroolijke kinderschaar bezet. De voorzitter van de Chr. Middenstands- vereeniging, de heer C. van Tongeren hield een korte toespraak, waarin hij het doel van dezen avond uiteenzette. De heer Antonie en zijn helper vermaak ten de kinderen kostelijk met hun vertoo ningen. De heer H. P. Bloot liet aardige filmpjes draaien. De kinderen zongen eenige toepasselijke liederen, speciaal voor dezen avond gedrukt. En wat bij de jeugd ook zeer in den smaak viel, zij werd heer lijk getracteerd! Het bestuur boekte groot succes. De klan ten zullen het zeker van de winkeliers ge waardeerd hebben, dat zij ditmaal iets voor hun kinderen organiseerden! Baldadigheid der jeugd. Op één dag kwamen bij de politie tal van klachten binnen over de baldadigheid der jeugd. Gebrs. V. uit de Louwestraat klaagden ever baldadigheid gepleegd ln een welland in den Homuspolder; G. de B. over die bij de in aanbouw zijnde woning in de Willem Beukelszstraat. De directrice van de naaischool in de Burgersdijkstraat klaagde over baldadig heid van jongens van de Visscherijschool en de kapper S. in de Duinstraat over de jeugd, die zand tegen zijn ramen gooit. 29. In 't drinkglas van den toovenaar deed Thijs, zooals je weet, heel stilletjes, daarnet een van de tooverpilletjes: er is natuur lijk kans dat deze sterke man daar niets van merkt en dan heeft alle moeite van vriend Thijs ook heelemaal niets uitgewerkt doch zie, raog nauw'lijks heeft de toovenaar een slokje door zijn keel ge spoeld, of hij heeft zich al verschrikUjk slaperig gevoeld „Wat is dat nu?Wat is dat raarzoo mompelde, ver baasd, de toovenaar. „Wat is dat toch?Ik ben zoo slaperig.... och, cch En overmand door 't slaapgevoel, liet hij zich zinken ln een grooten stoel hij liet het glaasje vallen op den grond en gaapte met wijd open mond; zoo lag hij miacht'loos achterover en dacht niet meer aan dievenstreken en getoover! Ja zelfs de tooverstaf ontzonk zijn vuist en Thijs was blij, want dit bedoelde hij nu juist LEIDSCHENDAM. Samenwerking tusschen AJt. en Chr. Hist. In de vergadering van de A.R. Kiesver- eenlging is besloten voor de a.s. raadsver kiezingen samen te werken met de Christ. Hist. De A.R. heer Vink zal lijstaanvoerder worden, no. 2 zal zijn een Christelijk Hlst. candidaat, no. 3 de heer T. B orst A.R. en no. 4 een Chr. H. candidaat. Inmiddels zijn er stemmen opgegaan om niet samen te werken met de C. H. doch zelfstandig uit te komen, voornamelijk om het feit. dat men bij samenwerking slechts 1 A.R. geko zen krijgt en bij zelfstandig uitkomen twee A. R. Des nachts is ten nadeele van de Ned. Spoorwegen ontvreemd een partij koper draad, dat was opgeslagen nabij den Veen- weg op het baanvak Den Haag-Rotterdam. In de jaarvergadering van den R.K. Volksbond werden goedgekeurd de Jaarver slagen van secretaris en penningmeester en onderafdeelingen. Het klassaldo bedroeg f. 74.61. Bij de Spaarkas werd ingelegd f. 4526.34 en terugbetaald f. 4020.61. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. de Hey en A. Langeveld en ge kozen tot bestuurder van het moederfonds de heer N. Goemans. LISSE. Jaarvergadering A.-R. Kiesvereeniging. De A.-R. Klesver. te Lisserbroek hield onder leiding van den heer A. Verkuyl de Jaarvergadering. De jaarverslagen waren opgewekt. De arbeid in het verkiezingsjaar werd met een verblijdenden uiislag bekroond. De aftr. bestuursleden werden herkozen. Het verdere gedeelte werd gevuld met besprekingen over de gemeente-politiek, meer speciaal betreffende de omgeving van de Lisserdijk. Ter afwisseling werden eenige stukjes voorgedragen. Het samenzijn werd met het zingen van den Avondzang besloten. Lezing Ds. G. W. C. Vunderink. Ds. G. W C. Vunderink van Zeist sprak voor den Ned. Chr. Vrouwenbond over: „Het evenwicht zoeken van de ziel." Spr. merkte op, dat de menschen elkaar dikwijls zoo slecht begrijpen. Men heeft geen vat op elkander, waardoor men vreemd wordt voor elkander. Het zieleleven is zóó geweldig samenge steld, dat wij ons eigen zieleleven niet doorgronden kunnen, laat staan het ziele leven van den ander. Tusschen de wereld van het onderbewus te en bewuste leven is een verband, al is dit niet altijd sterk. In het onderbewuste leven zitten allerlei lusten en angsten, sympathieën en anti-pathleën. Men zoekt echter een evenwicht te krijgen, waar door een strijd ontstaat. De mensch is niet altijd zooals hij zich van den buitenkant laat zien. Men leeft onbewust een „dubbelleven". Er vallen twee „ikken" ln den mensch waar te nemen, welke vaak zeer sterk ge- schelden leven. De mensch heeft een drang ln zich om zich te doen gelden. Gevoelt men zich ach teruitgezet, dan tracht men zichzelf toch op peil te brengen. Dit tracht men te doen door of zichzelf op te heffen of de om geving omlaag te halen, waardoor het evenwicht herkregen wordt. Het evenwicht van de ziel, is echter alleen te vinden ln Christus Jezus. Moge de Chr. Vrouwenbond met het or- ganiseeren van deze lezingen voortgaan. Hengelaarsvereeniging „Advendo". Bovengenoemde vereeniging hield onder leiding van den heer Vaneveld de 4de jaar vergadering. bijgewoond door den heer Hendriks. 2de voorzitter van den Henge- laarsbond. Deze gaf een overzicht van den Bond, wat betreft zijn ledental en finan ciën. De Bond verkeert ln een gunstige positie Er wordt nog steeds krachtige pro paganda gevoerd. Er bestaan plannen tot het uitgeven van een eigen orgaan. Spoedig zal de Bond 1000 leden tellen. Spr. gaf eenige practlsche wenken ln verband met eventueel te pachten vlsch- water, vooral wat betreft het snoekhenge- len. Een kleine vischakte kost in alle ge meenten, uitgezonderd Voorhout (1.75) f. 1. Eenige vragen werden gesteld en beant woord. De penningmeester deed mededeeling van een gunstig kassaldo. Het leden bleef statlonnalr. De secretaris vervolgde met een keurig verslag, waarin de hengelwedstrijd en de boottocht gereleveerd werden. Een prijs werd gewonnen ln den korpswedstrijd. Bo vendien werd een onderlinge prijswedstrijd gehouden. Het voorstel tot contributieverhooging werd verworpen. Er zal een bonsysteem worden Ingevoerd tot versterking der kas. De aftr. bestuursleden werden herkozen. Besloten werd tot 'het houden van een concours, waaraan een prijzenwedstrijd verbonden zal worden. Zendingsavond. In de Chr. Geref. Kerk werd een Zen dingsavond gehouden, waarin optrad ds. I. de Bruyne van Sassenheim. Deze opende en las Rom. 15 43 en Ps. 117. den Psalm der heidenen. Ds. de Bruyne merkte op, dat de Kerk „zendende" Kerk kan zijn, als zij zelve heeft leeren bulgen aan den voet van het Kruis. Dan is ér liefde voor de heidenen en kan zij worden een zingende Kerk. De deuren en vensters worden dan niet ge sloten, maar alles gaat open voor den dienst des Heeren. Waarin bestaat de kracht om het groote werk der zending te doen en zingende Kerk te zijn? De zanger van Ps. 117 zegt het ons in slechts twee woorden: ln de goedertierenheid en waar heid des Heeren. Met dankgebed werd deze leerzame avond gesloten. Auto-ongeval, Nabij de Tuinbouwschool had gistermid dag een auto-botsing plaats, doordat een auto passage wilde nemen en daardoor met een auto van tegenovergestelde rich ting in botsing kwam. Drie auto's werden bij deze aanrijding betrokken en aanzien lijke schade is toegebracht. De politie was spoedig aanwezig en maakte proces-ver- baal op. "}|fH DE WEIDAAD VAN EEN WARM gl*- BEDGEVEN... FABRIKAAT 5249 SPANJAARD BORNl (Ingez. Med.) Auto in dc sloot gereden. Aan de Lisserdijk had een auto-ongeval plaats achter het café van den heer Faas. Een auto van den brandstoffenhandelaar SI. welke men opgang wilde brengen, stond in de eersle versnelling en ging plotseling rijden. De bestuurder wist zich te redden door opzij te springen. De auto reed in een tamelijk diepe sloot; per kraanwagen moest zij op het droge worden gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, z. van C. P. Plug en M. de Jong Adrianus Cornells, z. van A. van der Zwet en J. van den Berg Maria Cornelia, d. van J. Floris en P. M. van Leeuwen Alida Petronella, d. van W. N. van Velzen en A. van Eeuwijk. Ondertrouwd: L. A. Bisschops en J. M. Bakker GehuwdP. Th. Utermöhlen en J. W. van der Meij W. MeUwaard en N. Dubbis W. P. G. van der Zalm en B. van Gerven H. Buwalda en J. Kaak J. Koning en J. M. Munnlk. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Pry kei, van Alkmaar. Heere- weg 441 d. Vertrokken: J. Tegelaar, naar Amsterdam - Th. Gort en gezin, naar Hillegom Mej. C. Geerllngs naar Noordwykerhout J. Rijsber- gen naar Nederweert Mej. M. Veldhuijzen van Zanten, naar 's-Gravenhage Mej. M. Th. de Jeu, naar Mydrecht M. Bruynen, vertrok- ken naar Hillegom. NOORD WIJK. Loop der bevolking;. GevestigdB. van der Wiel, Nieuwe Zeeweg 6» Vertrokken: G. E. Noppen naar Leiden. Boer- haavelaan 9 A. Noppe, Spaarndammerstr. 71. Burgerlijke Stand. Geboren: Allda Johanna Maria, d. van W. K Alkemade en A. Peschler GIJsbert Hendrik, z. van P. D. Bardelmeijer en G. A. Boot Jo hanna Engelbertha Cornelia d. v. G. Smit en H. Zuidhoek Christianus Johannes, z. van J. A. van der Meer en M. J. M. Angevaren OndertrouwdT. Rijnsburger en M. Tisslng - N. G. van der Veldt en M. Ley. Getrouwd: C. Bouwman en A. P. Voegt. Overleden: Maria Oostdam, 56 j. geh. met A, Warmerdam Grietje Barnhoorn, 78 j. Weinig inentingen. In den loop van 1937 werden in onze ge meente 22 inentingen verricht, waarvan 15 kosteloos. Het aantal verrichte vaccinatien in 1936 bedroeg 4, waarvan 3 kosteloos. Dit aantal is dus wel iets toegenomen, doch be- teekent nog niet veel. Als men daarnaast nog ziet, dat gedurende het afgeloopen jaar 592 leerlingen tot de lagere scholen werden toegelaten (met inbegrip van bewaarscholen en Ulo-school), waarvan er slechts 4 gevac cineerd waren, komt men tot de conclusie, dat slechts weinigen zich meer laten Inen ten en dat ook van de vier maal per jaar aangeboden gelegenheid om zich kosteloos te laten vaccineeren, een zeer gering ge bruik wordt gemaakt. OEGSTGEEST. Vereen. „Wijkverpleging voor alle gezindten". Bovengenoemde vereeniging hield een algemeene vergadering in het Witte Huls. De waam. voorzitter, de heer Visser, open de namens mevr. Korf. Hij herdacht de groote verdiensten van den overleden pen ningmeester, den heer van Riessen. Mevr. Lorentz las de notulen en bracht het Jaarverslag uit. De penningmeester, de heer Visser, bracht verslag uit over den stand der financiën. Er is een nadeellg saldo dat uit de reserve kan worden weg gewerkt. Ook de jaarverslagen van de T.B.C.-commissie en van het consultatie bureau voor zuigelingen spreken van vele uitgaven tegen weinig inkomsten. Aange drongen werd op het gedenken van de bussen, die geplaatst zijn, tot dekking van de kosten. Mevr. Lorentz bracht verslag uit over de hoogtezonbehandeling. ZW dankte zuster Lalleman voor haar uitste kende prestatie voor dit werk. Wegens ge zondheidsredenen moest zij dezen arbeid opgeven, maar ln zuster Viëtor heeft men een goede plaatsvervangster gevonden. Ge lukkig kan hier van een batig saldo wor den gesproken. Mr. Goudsmit bracht namens de kas- commissie verslag uit en roemde het be heer. Mevr. van Egmond, die periodiek af trad, werd herkozen. In de vacature ont staan door het overlijden van den heer vab Riessen werd gekozen mr. C. J. Goudsmit. Als lid en reserveleden der kascommissie werden resp. benoemd de heeren Sent-el. I-Iagens en Vermeulen. Weth. van Egmond sprak een hartelijk woord van dank na mens het dagelijksch bestuur en ook na mens de velen, die van de wijkverpleging hebben geprofiteerd. Hij prees de uitne mende behandeling en onverdroten ijver van zuster Viëtor. Na sluiting van de officleele vergadering hield dr. Boonebakker een causerie over tuberculose, opgeluisterd door lichtbeelden. Loop der bevolking. Gevestigd: M. C. v. d. Haak, db.. Rhijn* geesterstraatweg 2; mej. T. Moolenburgh, ver pleegster, Oranjelaan 10; M. C. G. van Hei voort, db. Rhyngeesterstraatweg 35; H. w. Koch, db., Jullanalaan 14; G. van der Perk eo gez„ radio-centrale expl., Zandlaan 11. Vertrokken: B. van Dijk naar Leiden, Mar®" dijk 71; P. H. van Wyk naar Hengelo <OJ Tuindorpstraat 28; J. van der Mey, n. Leiden, Heerengr. 114; IJ. Vlietstra, naar Lelden, Tes- selschadestraat 5a; J. M. van de Weg naar Lelden, Zoeterw. Singel 81; Ch. van de weg geb. de Visser, naar idem; J. Ph. van Leent en gez. n. Leiden, Morschkade 11; M. G. Jon?" kamp naar Laren N.H.. Herderweg 22; G- v- van Vliet naar Haag, Kaapseplein 126: M van Kesteren naar Sassenheim. Hoofdstr. A. Epding naar Leiden, Nw. Rijn 65a; P- Ramp. naar Leiden. Rynsburgerw. 142; G. Q Mooij, naar Leiderdorp, dr. de BruJjnestraat J. Kramer, naar Dordrecht. Spuiweg 65; G. va Hienen naar Alphen a. d. Ryn, Hoorn 208. Burgerlijke Stand. Geboren; Anthonie Willem z. van A. Heemskerk en M. Smit: Aldert Christiaan van J. P. C. Sentel en W. B. Hendriksen. Overleden: M. A. Korff, 69 jaren; D. J- E10*1 70 jaren. 24

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14