Japan breekt met Tsjang Kai Sjek De Prinses maakte gisteren een autorit LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Januari 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS WEERBERICHT. Ooievaar per taxi te Soestdijk aangekomen Veel belangstelling voor het paleis AGENDA Naar erkenning van de regeering van Peking? BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN PREDIKBEURTEN. Boskoop: Gerei. Gem.: Dinsdag nam. 7 uur, ds. W. C. Lamaire van Rotterdam Ons Lokaal: Dinsdag nam. 7 uur. de heer J. G. Pijn van Draat van Amersfoort. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Brakel J. J. Poot te Bunschoten; te Vollenhoven (toez) J. G. R. Kalmijn te Bir- daard (Pr.). Aangenomen: Naar Sloten (Pr.) D. J. Karres, cand. te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Ridderkerk, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Stad aan 't Haringvliet. A. A. v. d. Hoorn, cand. en hulppred. te Middelburg. DS. C. LINDEBOOM t Na een ernstige ongesteldheid is gister avond te Amsterdam overleden ds. C. Lin deboom, em predikant van de Geref. Kerk aldaar sinds Mei j.l. Cornells Lindeboom werd 12 Juli 1872 te s Hertogenbosch, waar zijn vader, wijlen prof. L. Lindeboom predikant was, geboren. Hii ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen en werd in 1895 candi- daat, waarna hij nog een jaar studeerde te Lausanne en te Genève. 19 Oct. 1896 bevestigde zijn vader hem te Sprang (N. Br i in zijn eerste gemeente. Vandaar ver trok de overledene in 1900 naar Bolnes, welke standplaats in 1905 met Apeldoorn verwisseld werd In 1908 deed ds. Linde boom zijn intrede te Gcrimchem en 13 Mei 1914 verbond hii zich aan de kerk van Amsterdam. Ds. Lindeboom was in breeden kring een bekende cersoonlijfcheid. De Generale Synode benoemde hem tot deputaat voor de zending onder de Joden en voor gees telijke bearbeiding van de verstrooide Geref. in Ned. Indië. Voorts maakte hij deel uit van het algemeen bestuur van de Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Nederland en was hy voorzitter van het bestuur van de van deze vereeniging uit gaande stichting Vogelenzang te Benne- broek. alsook voorzitter van de Nazorg commissie. Ter gelegenheid tan zijn 40-jarlg ambts. Jubileum In Oct. 1936 werd de overledene benoemd tot ridder ln de orde van Oranje Nassau. Barometerstand. Eedenmiddag 2 uur: 757. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764,4 te Marseille. Laagste barometerstand 736,4 te Skagen. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Aan vankelijk krachtige tot matige, later afne mende W. tot N.W. wind. Half tot zwaar be wolkt of betrokken. Regen- of hagelbuien met natte sneeuw. Kouder. STORMW AARSCHUWIN G SDEEN ST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. In de laatste dagen bewogen de kernen der depressies en haar secundairen zich in Noord- Oostelijke richting naar de Poolzee en het Skagerak. Een krachtige luchtstroom uit het Zuid-Westen bracht warme-lucht-massa's over het vasteland en Scandinavië naar de Poolzee, waar Bereneiland drie graden boven het vries punt meldt. In de kustlanden, in Centraal- Europa en in het Oostzeegebied is het weer overal zeer zacht met regen en betrokken lucht. In de Alpen is het zomersch warm en ligt de nulisotherm tegen drieduizend meter hoogte. De hooge toppen melden orkaanachtigen wind uit West. In tegenstelling met deze warmte op het vasteland staat een sterke afkoeling met ge- ruimden wind op de Britsche eilanden en ln het Westelijk deel van de Poolzee. Janmayen meldt zware sneeuwstormen bij een tempera tuur van min dertien graden Celslus en op de Faroer daalde de temperatuur tot nabi) het vriespunt, eveneens bij sneeuwstorm uit het Noorden. Op de Britsche eilanden klaarde het weer op en in het binnenland van Ierland werd het weer zelfs heel mooi. Aan de overzijde der Noordzee en in Het Kanaal is de luchtdruk snel stijgende en het schijnt, dat het depressie stelsel thans afsluit ede berichten van IJsland ontbreken, evenzoo die van den Oceaan). WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: Z.W.. matig. 12 gr. C., betrokken. Londen: N.W., matig. 6 gr. C., regen. Berlijn: Z.W.. matig, 6 gr. C.. regen. Nice: Windstil, 7 gr. C., bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 3 u. 54 min.; nam. te 16 u. 08 min. Het leek gisterochtend vroeg alsof het sombere weer van de laatste dagen was opgeklaard, zoodat verscheidene wandelaars ln de omgeving van Soestdijk zich aange trokken voelden tot het Paleis, dat op het oogenblik het middelpunt is van de belang stelling van het geheele Nederlandsche volk en van tienduizenden ln het buitenland. De velen, die een wandeling langs het Palels maakten, kregen echter weinig te zien, doch in den loop van den namiddag groeide niet temin het aantal nieuwsgierigen, dat, door eenige rijksveldwachters op een afstand ge houden. aan den overkant van den straat weg bleef kijken. Geleidelijk werd de me nigte minder dicht toen een stroomende regen tegen kwart over drie begon te val len en toen het later ln den middag donker begon te worden, verdwenen ook de laatste nieuwsgierigen en zelfs de persfotografen, die den geheelen dag vruchteloos hebben gewacht op iets interessants voor hun camera, hoewel reeds is gebleken, dat van een verbod tot fotografeeren geen sprake is. Kort na twaalf uur heeft Prins Bernhard wederom een autorit in de richting van Bilthoven gemaakt. Te ongeveer 1 uur keerde Prins Bernhard, die naast den chauffeur had plaats genomen, in het Paleis terug. Ook de Prinses heeft gisteren een autorit gemaakt, en wel in den na middag, toen vele belangstellenden voor het Paleis stonden te kijken. Geen der nieuwsgierigen heeft de Prinses echter zien uitrijden, want door een achteruitgang verliet de groote Pa ckard, waarvan de kap geopend was en waarin Prinses Armgard naast Prin ses Juliana had plaats genomen, het park, vanwaar langs een boschweg een rijtoer over de Hollandsche Rading werd gemaakt. De Prinses was gekleed in een grijzen bontmantel en toen het, ongeveer een kwartier na het uitrij den, hard begon te regenen, haastten de chauffeurs zich de kap te sluiten. Na ongeveer een uur keerde de Packard, wederom onopgemerkt, terug. De ooievaar is intusschcn Zaterdag middag omstreeks 2 uur ten paleize Soestdijk gearriveerd. Maar om mis verstand te voorkomen, moeten wij er dadelijk bij zeggen, dat het niet de langverwachte is. Breda heeft onder zijn inwoners een goochelaar, zich noemende „professeur Groninger van Emden". Deze hooggeleerde goochelaar trekt door het Brabantsche en Geldersche land om burgers en boeren, oud en jong, zoowel ln de steden als ln de kleine dorpjes, te laten genieten van zijn kunst. Zoo gebeurde het, dat de professor eeni- gen tijd geleden, een voorstelling gaf in het dorpje Wamel in het land van Maas en Waal. Heel toevallig kwam hij tijdens zijn verblijf ln Wamel op een boerderij en zag daar tot zijn verbazing een ooievaar statig over het erf stappen. Hoe het dier daar gekomen was, kon ook de boer niet ophelderen. HIJ wist niet meer dan de korte mededeeling, dat hij op een goeden dag den ooievaar op zijn land had gevonden en het beest toen maar bij de overige levende have van zijn bedrijf had Ingedeeld. In den loop van de achter ons liggende maanden heeft dc boer zijn nieuwe aan winst zeer zorgvuldig verpleegd en groot gebracht en het resultaat was, dat het dier uiterst mak ls geworden. Den geheelen dag liep het over het erf en 's nachts ging het gehoorzaam ln zijn hok, omdat de Hol landsche winternachten toch te koud wa ren voor dezen vogel, welke nu eenmaal zonder warmte en zon niet leven kan. De goochelaar vond het een aardig ge val, doch schonk er geen bijzondere aan dacht aan. In zijn familiekring hoorde hij echter van zijn kleinkinderen hoe allerwege voor bereidingen werden getroffen om de blijde gebeurtenis ln het prinselijk gezin op waardige wijze te vieren. Opgetogen vertelden de kinderen hun grootvader hoe binnen korten tijd de ooievaar op Soestdijk zou aankomen en hoe zij, in verband daarmede, aan ver schillende feestelijkheden zouden deel nemen. Grootvader dacht toen eensklaps aan den Wamelsohen ooievaar en zeide: „Dc ooievaar in Soestdijk? dat zal nog wel even duren, want Ik heb hem dezer dagen nog ln Wamel ontmoet." De kinderen wisten hun grootvader te bewegen, den ooievaar een beetje te hel pen op zijn moeilijken tocht naar Soest dijk en Professor Groninger van Embden besloot, naar Wamel te gaan en den ooie vaar den kortsten en vlugsten weg naar Soestdijk te wijzen. Zoo stapte Zaterdagochtend de ooie vaar, begeleid door den professor, te 's-Hertogenbosch in den trein. Intusschen was ten paleize telegra fisch bericht ontvangen, dat de Ooie vaar op komst was. Het spreekt vanzelf, dat men deze mededeeling te Soestdijk op de juiste waarde heeft weten te schatten en dat men onmiddellijk maatregelen trof om den nieuwen gast behoorlijk te ontvangen. De treinreis ging tot Amersfoort, en vandaar nam de Ooievaar een taxi. Tegen twee uur arriveerde hij bij den ingang van het paleis, waar een park wachter hem reeds opwachtte en on middellijk, zonder opzien te baren, doorzond, verder het park in. Hier kwam 's Prinsen secretaris, jhr. Dedel, van zijn belangstelling blijk ge ven. Even later werd het dier doorge stuurd naar een boerderij in de omge ving van het paleis, in afwachting van zijn definitieve bestemming. Zoo is dan toch de ooievaar ten pa leize gearriveerd. me LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 4.49 n.m. tot 7.31 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Jan.: op: 18 uur 33; onder 8 uur 15. De Japansche regeering heeft de vol gende verklaring gepubliceerd over haar politiek ten aanzien van China: Zelfs na de bezetting van Nanking heeft de Japansche regeering tot dezen dag niet nagelaten haar geduld te bewijzen en der Chlneesche nationale regeering de laatste kans te geven op haar houding terug te komen. De Chineesche regeering heeft zich niet verwaardigd de werkelijke bedoelingen van Japan te erkennen en zij blijft haar hard nekkig verzet bieden zonder eenige consi deratie met den beklagenswaardlgen toe stand van het Chineesche volk of de handhaving van den vrede en de orde ln het Verre Oosten. Daarom heeft de Japansche regee ring besloten voortaan niets meer met deze regeering te maken te willen heb ben en te wachten op de vestiging en de ontwikkeling van een nieuw Chi- neesch regiem, dat met Japan een harmonieuze samenhang zou kunnen vormen, waarop men werkelijk zou kunnen rekenen. Japan zou met een dergelijk regiem ten volie kunnen samenwerken om de Chineesch-Japansche betrekkingen te regelen en een geheel nieuw China op te bouwen. Het heeft geen zin te beweren, dat het geen vooraf gaat, geen enkele wijziging brengt in de door de Japansohe regeering goedgekeurde politiek. Deze blijft vastbesloten de territoriale onschendbaarheid en souvereiniteit van China te eerbiedigen, evenals de rechten en belangen van Iedere andere mogend heid. De verantwoordelijkheid van Japan voor zoover betreft de handhaving van den vrede ln het Verre Oosten ls zelfs van nu af aan veel grooter dan te voren. De Japansche regeering rekent er dus vast op. dat alle Japanners nog grootere krachtsinspanningen zullen ondernemen om de belangrijke taak. welke voor de natie ls weggelegd, te vervullen. In hun commentaren op deze verklaring der regeering spreken de bladen eenstem mig de verwachting uit, dat Japan de re geering te Peiping als wettige Chineesche regeering zal erkennen, en dat een derge lijke erkenning zou kunnen worden uitge breid tot soortgelijke regeeringen, die in midden- en zuid-China wellicht ontstaan. Volgens de „Hotsji Sjimboen" zouden Rome en Berlijn reeds niet-offlcleel heb ben doen weten, dat zij het nieuwe Chi neesche bewind zullen erkennen, zoodra Tokio voorgegaan is. Het blad is van mee ning, dat van dat oogenblik af China een tweede Spanje zou worden, waarin Peiping burgeroorlog zou voeren tegen Tsjang- Kai-Sjek zooals Salamanca tegen Bar celona. Men gelooft, dat de Japansche ambas sadeur ln China, Kawagoe, ln den loop van deze week zal worden teruggeroepen. De minister van buiteniandsche zaken, Hirota, heeft een bezoek gebracht aan de Italiaansche en Dultsche ambassadeurs, tegenover wie hij uitdrukking gaf van waardeering over de Duitscjie en Italiaan sche houding jegens Japan sedert de uit breiding van het Chineesche conflict. Voorts verluidt nog, dat Hireo, president van een der grootste Japansche metaal- ondernemingen, benoemd zal worden tot „hooge raadsheer" van Japan bij de re geering van Peking. Mandsjoerije heeft zich natuurlijk volledig aangesloten bij de Japansche houding. Vreemd bezoek. Zaterdag vervoegde zich bij den Brlt- schen gezant te Tokio een bezoeker, die de Japansche schrijver Watanabe bleek te zijn. Hij gaf een haraklrl-zwaard af voor minister Eden. Wat daarvan de bedoeling ls geweest, ls nog duister. HIJ ls eerst ge arresteerd, doch later weer vrijgelaten. Vertrek van Chineezen? De Chineesche consul heeft de te Yoko hama wonende Chineezen gewaarschuwd, dat zij er zich op moeten voorbereiden, op 20 Januari te vertrekken, waarschijn lijk met de „Empress of Asia". Ook de Chineesche legatie te Tokio schijnt zich voor vertrek gereed te maken. Van het front. De strijd in het Westen van Sjantoeng schijnt thans meer ln het voordeel van de Chlneezen te verloopen. Volgens mededee ling van Chineesche zijde hebben zij Tsausjen en Poesjlng heroverd. Ongeveer tienduizend man Japansche troepen wor den naar het front ln Sjantoeng gezonden. Verder wordt gemeld, dat vijftig Japan sche vliegtuigen Tsjangsja, de hoofdstad van Hoenan, hebben gebombardeerd. Hierbij zijn talrijke dooden gevallen. Spoorweg van Tsjoenking naar de Sovjet-grens. De Chineesche regeering maakt plannen om een spoorweg aan te leggen van Tsjoenklng, den nieuwen zetel van de Chi neesche regeering, naar de Sovjet-Russi sche grens. Het doel van dezen spoorweg ls het vervoer van oorlogsmateriaal uit Europa naar China te vergemakkelijken. De weg zal worden aangelegd onder lei ding van Sovjet-Russische Ingenieurs, ter wijl de Sovjet-Unie ook het materiaal zal leveren. China zal betalen uit de opbrengst van de spoorwegen. Tsjoenking zal dan op 67 uur reizen van de Russische grens liggen. Bijeenkomst van de intemationales. Gisteren is te Brussel een gemeenschap pelijke vergadering gehouden van de so cialistische arbeiders-internationale en het internationaal vakverbond, onder voorzit terschap van de Brouchère, voorzitter van de S.A.I. Deze vergadering was aange vraagd door de Britsche LabourpartlJ, teneinde te spreken over een Internatio nale actie tegen den Japanschen aanval. Aan het einde van de besprekingen werd Een beetje water Een Dr. MEENK's poeder. dat is alles, wqt_y noodig hebt om zonder erg de hevigste hoofdpijn kwijt te raken. Een Dr. J. B. Mèonk's poeder kalmeert de zenuwen. Dr. J. B. Meonk's poeders zijn ook verkrijgbaar in tablet- en cachetvorm, fr 5 ets per st. Zakétui van 6 st. 28 ets. E. M. Braskamp. Apotheker. Rijswijk (Z.H.) 4721 (Ingez. Med.) een dagorder met algemeene stemmen aangenomen, waarin de vergadering zich aansluit bij de verklaring, welke het I.V.V. reeds vroeger heeft gedaan, ten aanzien van China en waarin besloten werd alle Japansche goederen te boycotten. De vergadering heeft bovendien beslo ten, dat het dringend noodzakelijk is de beginselen van de collectieve veiligheid toe te passen om den fasclstlschen aanval ln China en Spanje te keeren. De arbeiders bewegingen van alle landen moeten op de regeering vam hun land druk uitoefenen, opdat deze eindelijk en onmiddellijk vol doen aan de verplichtingen, welke het Vol kenbondshandvest hen oplegt, door ln deze richting te werken ln de eerstkomen de zitting van den Volkenbondsraad. Wat betreft den aanval van Japan heeft de vergadering een plan uitgewerkt van sancties, dat o.a. omvat het weigeren van credieten, een embargo op Japansche goe deren, het weigeren van den uitvoer van bepaalde artikelen naar Japan, zooals oliën, mineralen en andere producten, noodig voor het voeren van oorlog, een internationale regeling van de genomen maatregelen, ernstige garanties van we- derkeerigen bijstand op financieel, eco nomisch en eventueel ook militair terrein. Dit plan wordt aanbevolen aan de ver schillende nationale arbeiders-organisaties en zal in bijzonderheden besproken wor den ln een vergadering, welke zoo spoe dig mogelijk zal worden gehouden in sa menwerking met de Vereenigde Staten. De maatregelen mogen niet het Japan sche volk zelf treffen. GEBOREN: Petrus Hendrikus Bernardus, Z. van J. P. v. d. Berg en J. v. d. Werff Jacob Cornells, Z. van J. E. Bevelander en E. S. v. Leeuwen Johannes, Z. van P. v. Egmond en J. Vonk Carolina Sara Maria, D. van J. L. v. d. Boog en S. M. Vermeij Anthonia Maria Agatha. D. van W. A. F. Cornelisse en S. BI) Inge- lein Marie Antoinette, D. v. A.J.F. Westen eu M. F. Gemke. ONDERTROUWD: R. Molenaar jm. 22 J. en M. v. d. Linden jd. 18 j. D. Megchelse jm. 29 j. en E. Molenaar Jd. 31 j. W. Wallaart jm. 24 J. en P. J. Neu teboom Jd. 19 J. J. J. Roosendaal jm. en A. Plezier Jd. 27 j. N. van Hooven Jm. 28 J. en T. Hanno jd. 21 J. D. L. Penscel jm. 27 j. en E. Binnendijk Jd. 22 J. OVERLEDEN. C. LombertZonderop, Vr. 48 j. A. J. Gieze. M. 78 j. J. v. d. Hoonaard. M. 56 j. J. C. Smittenaar—v. Klaveren, Wede. 63 J. HEDEN. Harmonie: Leidsche Radiover. 81/4 uur nam. Het Leidsche Volkshuis: Spr. mr. G. J. Salm uit Amsterdam. 8 uur 15 nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. N. RUn 19: Jaarverg. Mi), voor Toonkunst. 8 uur nam. K a t w Ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Ver. van aardappeltelers „Eensgezindheid". 8 u. nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boer- haavestraat 21. Van half drie tot half vier. Donderdags: Inenting tegen diphterle, half vier nam. precies. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Uitstel van executie". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De laatste trein uit Madrid". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De goede aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Oproer In San Antonio". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee) „Verboden Paradijs". 7Vi uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 t/m. Vrijdag 21 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk. Haven 18, tel. 85. A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. en J. Doedens, Wil- helminapark 8. Oegstgeest, tel. 274. VOOR DINSDAG 18 JANUARL Hilversum I, 1875 M. en 415,M. AVRO-Uit- zendlng 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.muzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Jetty Cantor's ensemble 11.00 Huis houdelijke wenken 11.30 Vervolg concert 12.30 AVRO-Dansorkest 1.00 Het Omroepor kest 1.45 Gram.muziek 2.00 Omroeporkest en soliste 2.45 Knipcursus 3,45 Lyra-Trio 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Gram.muziek 6.30 Biologische causerie 7.00 Voor de kinderen 7.05 Orgelconcert 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Gram.muziek 8.30 Bonte Dlnsdagavondtrein 10.15 Film-repor tage 10.45 Actual!teitsflltsen 11.00 Berich ten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest 11.40— 12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. KRO-Uitzending, 4.00 —5.10 HIRO. 8.00—9.15 Hoogmis 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 KRO-Orkest 1.00 Gram.muziek 1.20 De KRO-Melodisten en solist 2.00 Voor de Vrouw 3.00 Modecursus 4.00 Gram.muziek 4.05 „Nieuwe stfoomin- gen in de Roomsch-Katholieke Kerk", causerie 4.30: Gramofoonmuziek 4.35 HIRO- Post 4.40 Gram.muziek 4.45 „Harmonla als HIRO-Schakel", causerie 5.10 KRO-Orkest 5.45 Gelukwenschen 6.00 Vervolg concert 6.40 Esperantoles 7.00 Berichten Cause rie namens het Roomsch-Katholiek Werklie denverbond 7.35 Sportpraatje 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen 8.15 Stedelijk Orkest Maastricht en soliste 9.00 De KRO- Bovs en solisten 10.20 Gram.muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodisten en solist 11.3012.00 Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gram.muziek 11.50 Het Philharmonisch Strijktrio 12.35 Ra- diotooneel 1.20 Het Norbert Wethmar Trio I.50 Gram.muziek 2.20 Het BBC-Schotsch Orkest en soliste 3.20 Arthur Salisbury en zijn Orkest 3.50 Orgelspel 4.20 Jack Wil son and hls Versatile Five 4.50 Filmmuziek gr.pl.) 5.20 Cellovoordracht 5.40 Alfredo Campoll en zijn Salonorkest 6.20 Berichten 6.45 Cello en piano 7.15 Het Eirth British Legion-Orkest 7.50 „Progress", causerie 8.10 Pianosoll 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.40 „How I began", cau serie 9.55 Het Blech Strijkkwartet en solist 11.05 Declamatie 11.20 Het Grosvenour House Dance-Orkest 11.5012.20 Dansmuziek (gr.platen). Radio-Paris. 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en II.20 Gram.muziek 12.40 Bailly-Orkest en zang 3.05 Pianovoordracht 3.20 en 4.20 zang 5.20 Derveaux-Orkest 8.35 Kamer muziek 9.50 Radiotooneel. Keulen, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 Omroep-Amusementsorkest 11.20 Orkestcon cert 3.20 Omroeporkest en solisten 6.30 Gram.muziek 6.50 Carnavalsliederen 7.20 Will Glahe's orkest 8.30 Omroeporkest en -koor en solisten 9.5511.20 Omroeporkest, -dansorkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonor- kest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Omroep- salonorkest 5.35 Gram.muziek 5.50 Ver volg concert 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroeporkest en solisten 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Vioolvoordracht 6.35 Gramjnuzlek 6.50 Omroepkleinorkest 7.35 Declamatie met muziek 8.20 „Le Déluge". opera 9.35 Om- roepsymphonie-orkest 10.3011.20 Gram. muziek. Deutschlandscnder, 1571 M. - 7.20 Otto Kerm- bach en Carl. Woltschach met hun orkesten m. m. v. solisten (8.208.35 Politiek dagbladover zicht) 9.20 Berichten 9.50 Fluit, viool en altviool 10.05 Scheepsweerberlcht 10.20— 11.20 Erlch Börschel's orkest en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 18 Januari. lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R- 9.50 Keulen 10.35 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord of div. 12.20 Parijs R. 12.40 Brussel VI. 14.20 Radio P.T.T. Nord of div. 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen 16.20 Droitwich 16.40 Keulen 17.20 Brussel VI. 18.50 Keulen 20.20 Brussel Fr. 21.20 Be- romunster 21.45 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Boedapest of div. 23.25 diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich 14.20 London Reg. 17.20 Droitwich 19.50 London Reg. 20.10 Droitwich 23.05 Lon don Reg. 23.20 Droitwich. Wurgingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6