DAAR WORDT VEEL OVER GESPROKEN Uit de Omstreken [E9DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Januari 1938 3 RECLAME dagen cl NT Balans-Opruiming bij H. J. PLANJE De strij d in Spanj e NOVA-BIOSCOOP - Katwijk aan Zee DE GRAAF VAN MONTE CHRiSIO KATWIJK AAN ZEE NOORDEINDE no. 4—6 THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking;. Gevestigd: Hermanus J. A. de Boer, Meidoorn- weg 5 Marina Gelllngs, Hlllegommerdyk 354 Maurlts Baggers, Havikstraat 28 Jacob Heeren, Lijnderdijk 201 Cornells van Lullng. Aalsmeerderweg 471 Hendricus A. I. Peters. IJweg 119 Maurits N. H. Peteri, Nieuwemeer- dijk 68 Johannes Hoogstraate, Slotérweg 183 Rosa Zelesni, NieuwemeerdUk 67 Hen rietta M. Th. van den Bogaard, Sloterweg 19 Hendrikus Beunk. Burg. Amersloordtlaan 56 Elizabeth Geschiere, Spieringweg 590 Casper Haake, NieuwemeerdUk 359 Geertruida Veen, Venneperweg 1231. Vertrokken: Willem Otten, naar Amsterdam. Kamperfoelieweg 187 Gerrlt J. Ponsteln, n. Hazcrswoude, D 187 Adrlanus C. Vis. n. Wil- nis, wUk II no. 77 Jan H. G. v. WUk. naar Sassenhelm, Hoofdstr. 304 Pieter Pieman, n. Haarlem, Saenredamstr. 8zw. Josephus J. Cammaart, n. Clinge, 's Gravenstr. B 357 b Herman J. Dresselhuis. n. Amsterdam. Baars- straat 5 Johannes de RUbel, n. Amsterdam, Jan Harlngstr, 8 3hg. Hendrik C. A. Smits, n. Amsterdam. VUzelslr. 38 lhg. Wed. D. Snij ders, n. Valburg. Hoofdstraat 39 Marinus van der Roest. n. Amsterdam, Shackletonstr. 44 hs. Maria J. C. Hllhorst. n. Amsterdam. Ie Helmers- straat 227 Cornells Bakker, n. Amsterdam. Jan Harlngstr. 10 hs. Klazlena D, Broekema, n. Hoogeveen, Pesserstr. 22 Wilhelmus G. Schorl, n. Velsen, Driehuizerkerkweg 46 Wed. J. Vervact. n. Leiden. Prlnsenstr. 47a An- tonius Westerman, n. Haarlem. Haarl.liedestr. 2 Leuntje Barendregt, n. Heemstede. Vondel kade 20 Catharlna Cardol, n. Heemstede Oldenbarneveldtlaan 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Marianne Julie Cornelie, d. van W P. H. Hanen en M. J. C. Wlllems Suzanna Cornelia, d. van J. Imanse en C. D. Schalk Eduard Evrard, zn. van. C. A. Luk en E. van Kulk Cathalina Johanna, d. van D. J. Mid delkoop en G. Roos Doekle, zn. van D. M Kamstra en E. van Hooidonk Hendricus Sa muel, zn. van P. H. van Hensbergen en c. P. I. Zwetsloot Johanna Gezina, d. van A. c. Nleu- wenhuis en A. ten Bolscher Adriana Petro- nella, d. van P. Schullenburg en J. C. Prauenfel- der Cornells Adriaan, zn. van C. A. van Oeveren en J. ScheUgrond Gerrit. zn. van H. Hensens en H. Hogenkamp Joseph Eugenlus Marinus. zn. van J. Jansen en N. Timmers. Ondertrouwd: Nicolaas Stroet, 30 J. en Teresia Koolbergen, 28 J. Pieter M. StrUbis. 40 j. en Sophia Vreugdenhil, 24 J. Dirk HuUslng, 21 j, en Elizabeth Seip, 27 j. Gehuwd: Laurentius J. M. Groenendaal 30 J. en Geertruida H. A. M. Bakhuys. 26 j. Jaco bus M. de Blue ij, 52 J. en Hendrlkje van Dasse- laar, 41 j. Overleden: Jan Mallpaard, 74 J. wedr. van E. Hoefman Baardje Graauwelman. 74 j. wed. van J. Vaandering. Loop der bevolking 1937. Het zielental op 1 Jan. 1937 bedroeg: 16064 m., 15131 vr.. totaal 31195. Vermeerdering door ge boorte: 412 m 341 vr.. totaal 753. Vermeerde ring door vestiging: 1244 m.. 1272 vr., totaal 2516. Totaal: 17720 m.. 16744 vr., totaal 34464. Vermindering door overlijden: 120 m.. 108 vr totaal 228. Totaal 17600 m„ 16636 vr.. totaal 34236 Vermindering door vertrek: 1280 m„ 1266 vr., totaal 2546. Het zielental op 1 Januari 1938 be droeg: 16320 m.. 15370 vr.„ totaal 31690, alzoo in 1937 een vermeerdering van 495. Evenals voorgaande jaren, doet zich thans weder het eigenaardig verschUnsel voor, dat in Haarlemmermeer in tegenstelling met de meeste andere gemeenten het aantal mannen belangrUk grooter is dan dat der vrouwen. Uitvoering „Concordia". De ver. „Concordia" in Haarlemmermeer lileld in de Beurs te Hoofddorp haar derden feestavond in dit seizoen. De zaal was flink bezet. Na opening door den voorz. heette hij in het bijzonder de Amsterdamsche Too- neelverecniging „Helmers" welkom. Dit gezelschap trad op met „De Heilige Vlam" van W. Somerset Maugham. Er werd door deze vereeniging die bij gelegen heid van de viering van het 75-jarig be staan van „Concordia" in het gehouden concours den len prijs behaalde weder vlot gespeeld en dat het stuk bij de aan wezigen In den smaak viel, bleek wel uit het herhaald applaus. De geslaagde avond werd met een gezel lig bal besloten. Het parkeerverbod voor Hoofddorp. Het door den Raad van deze gemeente in het belang van een goede verkeersrege ling uitgevaardigd parkeerverbod voor Hoofddorp op Donderdagmorgen, dat geldt voor een gedeelte van den Stationsweg. Manegelaan, Kruisweg, Oosteiijken en Westelijken Hoofdweg en de Raadhuislaan, is thans In werking getreden De borden zijn geplaatst, terwijl het marktplein van gemeentewege als parkeer terrein is aangewezen. Er wordt toezicht gehouden dat er niets ontvreemd of be schadigd wordt. In de Chr. landbouwwinterschool te Hoofddorp zijn in verband met de vesti gingswet de cursussen van de Midden- standsvereenigingen in Haarlemmermeer, ter verkrijging van het Middenstands diploma begonnen. Verschillende genoodig- den waren tegenwoordig. Voor de twee cursussen een 3-jarige voor jonge middenstanders en een 1-jarige spoedcursus voor de ouderen werd reeds een flinke belangstelling aan den dag gelegd. HILLEGOM. Vergadering „Vreemdelingen Verkeer". Het bestuur der Ver. voor Vreemdelin genverkeer heeft een vergadering gehou den, waarin besloten is zich tot de N.Z.H.T. Mij. te wenden met het verzoek in het centrum der gemeente een wachthuisje voor de trampassagiers te plaatsen. Van gedachten is gewisseld over méér zitban ken en over een plan voor een proeftuin. Voorts is geconfereerd met den directeur van „Haarlem's Bloei" over samenwer king in een eventueel te stichten geweste lijke organisatie in Kennemerland en Rijn land. Deze besprekingen droegen een voor- loopig karakter. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag (13, 14 en 15 Jan.) Vlug kokende Havermout, p. pak 8 Gemengde Wintcrtoffee, 2 ons 17 UNOX Schouderham, 2 ons 25 I Volvette Goudsche kaas, jong, p. p. 35 Pittige oude Lcidsche Kaas, p. p. 35 Jonge Leidsche Kaasp. p. 21 Geldersche Worstp. p. 53 Zuiver gesmolten Rundvet p. p. 41 Zuiver gesmolten Keukenvet, p. p. 39 K.W. BIJENKORF waarborgt èn kwal. èn volle gewicht 4444 KATWIJK AAN DEN RIJN. FEESTPROGRAMMA VASTGESTELD. Lampionoptocht op den nationalen feestdag. De Oranjevereeniging alhier heeft haar plannen voor de feestviering bij de a.s. geboorte in het Vorstelijk Huis, thans vastgesteld. HEDENAVOND de groote Succes-film: 4491 Zou eerst op den avond van den ge boortedag een fakkel- en lampionoptocht worden gehouden, deze is thans vastge steld op den tweeden dag, dus op den of- ficieelen feestdag, en wel des avonds om halfacht. De opstelling vindt plaats op het Kerkplein, vanwaar precies kwart voor acht wordt vertrokken. De Harmonieën van Katwijk en Rijnsburg zullen medewerking verleenen, terwijl ook verschillende veree- nigingen toezegging hebben gedaan in groepsverband te zullen deelnemen. Voor particulieren is nog een beperkt aantal fakkels verkrijgbaar bij de heeren Jac. v. Eik en A. Wassenaar. Ieder wordt opge wekt. zoowel den eersten als tweeden dag de vlag uit te steken, en zooveel mogelijk de huizen te versieren. Als vorm van een mooie avondverlichting roept het bestuur in herinnering de schitterende verlichting van de Otto Baron v. Wassenaer van Cat- wijckschool ter gelegenheid van een vorig Oranjefeest. De route van den fakkeloptocht is als volgt vastgesteld: Kerkplein, Kerkstraat, Zeeweg, Callaoweg, Nw. Commandeurslaan, Commandeurslaan, Wassenaarscheweg, Mo- lentuinweg. Voorstraat, Overrijn. Terug langs Overrijn, Voorstraat, Achterweg, v. Egmondstraat, Groote Steeg, Kerkstraat, Kerkplein. Na afloop wordt een concert gegeven bij „De Roskam". KATWIJK AAN ZEE. De Nova-bioscoop. Hoe hebben wij in onze jeugd genoten van den boeienden roman van den Fraii- schen schrijver Alexander Dumas „De graaf van Monte Crlsto". Nachtelijke uren werden opgeofferd, om te weten te ko men hoe dit verhaal afliep. De lezer was woedend toen de held van den roman Edmont Dantes te Marseille in den val werd gelokt en op zijn verlovingsfeest met Marceles gevangen werd genomen en overgebracht naar den duisteren gevan- geniskelder od het eiland Chateau d'If, In de Nova-bioscoop zien wij dit alles nog eens op het witte doek herleven. Indruk wekkend is, als Edmond ten slotte zij a medegevangene bereikt, die daar jaren lang reeds opgesloten ls geweest. Na zlln merkwaardige ontsnapping komt hij weer in de wereld terug en als de „rlike graaf' zal hii nu wraak nemen op de manner die hem als Edmond Dantes hebben doen verdwijnen. Een spannende geschiedenis' Een vroolijke voorfilm „De beenen van een vloer" en een Popeye-film gaan hier aan vooraf. Een huiselijke twist ten huize van J. K. is door de politie beslecht. Deze twist was zoo hoog geloopen dat buren de hulp van de politie inriepen. Door de politie zijn lrer aangehou den kinderen van zekeren M, uit Lc.den die hier bedelden, door zg. geld op te halen voor een orzel. terwijl zij geen oreel bij zich hadcen Zij zijn deor d.» politie buiten de gemeente gezet. LISSE. „Theorie en Practijk". In „De Nachtegaal" vergaderde de Ver. „Theorie en Practijk", vereeniging van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool te Lisse. Wij merkten o.a. op de heeren ir. K. Volkersz. dir. der Rijkstuinbouwschool en eenige leeraren dier school. De w.n. voorzitter opende waarna de heer Surink, vertegenwoordiger der K.L.M. sprak over „Het K.L.M.-bedrljf en zijn po sitie in het moderne zakenleven". De heer Surink zette eerst de ontwikke ling van het vliegwezen uiteen. Het was voornamelijk direct na den oorlog, dat het vliegtuig als verkeersvliegtuig zijn intrede deed. Een der pioniers is geweeest de be kende vliegtuigbouwer Fokker. In opdracht van den directeur der K.L.M. de heer Hes man heeft de heer Fokker een passagiers vliegtuig gebouwd en is daarin aanvanke lijk goed geslaagd. Langzamerhand ont wikkelde zich de bouw van het passagiers vliegtuig. De heer Surink schetste, welk een groot belang er voor den zakenman in ge legen is, om in het zakenleven van de K. L. M.-vluchten gebruik te maken. Met een beeld uit het practische leven werd dit on derstreept. Na deze inleiding werd overgegaan tot de vertooning van de KL.M. bedrijfsfilm. Door deze technisch goed verzorgde film krijgt men een grootschen indruk van dit machtige bedrijf. Zeer interessant was de Hclland-Indië-route. Na gedachtenwisseling werd nog ver toond de opleidingsfilm van de K.L.M.- school, waarop sluiting volgde. Geslaagde Nutsavond. In „De Witte Zwaan" werd een Nuts avond gehouden door het Depart. Lisse van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Als spreker trad op de heer W. Visser van Rotterdam, oud-gezagvoerder der Rotter- damsche Lloyd, die in zijn langdurigen loopbaan bijna de geheele wereld bereisd heeft. Hij besprak de groote werken door waterbouwkundigen in het buitenland ver richt, door de Hollandsche waterbouwkun dige ingenieurs. Hij' wilde trachten het hart der Hollanders te doen zwellen van vaderlandschen trots. Slechts weinigen zijn goed bekend met de groote werken welke "door de bouwkundige ingenieurs reeds sinds verscheidene generaties tot stand zijn gebracht. De heer Visser is hier in schitterend geslaagd. Inderdaad werd aangetoond in woord en beeld, hoe de Hol landsche ingenieurs onzen roem hebben uitgedragen en hoog gehouden. Nog immer worden de belangrijke waterbouwwerken aan Hollandsche firma's opgedragen. De lezing werd verlucht met een 100-tal duidelijke lichtbeelden en aandachtig ge volgd. NOORDWIJK. Het komende feest. Het gemeentebestuur heeft reeds een aantal schijnwerpers voor het Raadhuis laten aanbrengen, welke tijdens de komen de feesten dit gebouw fantastisch zullen verlichten. Ook de muziektent is op het Lindenplein herrezen, Tot secretaris der Chr. Hist. Kiesver- eeniging is gekozen de heer A. de Jong. in de plaats van den heer H. Vegt, die om ge zondheidsredenen moest bedanken. Onze plaatsgenoote mej. L. Vink fiaagde te 's Hage voor het Mercurius- diploma boekhouden. Op den Voorstraat alhier had een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De materleele schade werd onderling geregeld. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. OEGSTGEEST. Auto-botsing. Op het lrruispunt de Kempenaerstraat- Terweeweg kwam een vrachtauto, bestuurd door D. N. uit Leiden in botsing met een vrachtauto, bestuurd door J. M. uit Lisse. Beide auto's kwamen tegelijkertijd, de eene uit de richting Warmond, de andere uit de richting Leiden, op dezelfde plaats aan en reden ook beide door, waardoor de botsing ontstond. De eene auto werd zoodanig geramd, dat deze over het trottoir werd geslingerd en tegen het tuinhek van den heer L. terecht kwam dat zwaar beschadigd werd. De beide auto's waren zoo beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. ik f Weerhetoude liedje! Laat het niet zoovef komen, maar neem bij een opkomende kou onmiddellijk ASPIRIN. Aspirin is een - pro duet. Oranjeband en «Soye*.-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid 4454 (Ingez. Med.) HEERENCOSTUUMS ruimen wij op, vanaf g en ZEER FIJN COSTUUM, thans n "WINTERJASSEN (maat 50 en 52) thans g' PRIMA BLAUWE ENG. TRUI 4'on BRUINE en BLAUWE JEKKERS, vanaf 2^40 3 JONGENSPAKJE met plus- four en kort broekje. SPOTGOEDKOOP ZIET ONZE ETALAGES MET KNALKOOPJES i -q* RIJNSBURG. Een geslaagde Bazar. In een der lokalen van „Flora" is de drie- daagsche Bazar, uitgaande van het Mu ziekgezelschap „Wilhelmina" en de Chr. Gymnastiekvereeniging D.WB. onder groote belangstelling geopend. Na een welkomstwoord van den heer P. v. Delft, sprak namens het gemeentebestuur weth. Kr alt, die na het verenigingsleven ter plaatse geschetst te hebben, als doel van den Bazar de versterking van de kassen der Vereeniging noemde. Na gewezen te hebben op het nut der verenigingen, ver klaarde hij den Bazar voor geopend. Aan de vele stands was het spoedig zéér druk en ook de verschillende vermakelijk heden hadden druk werk. Veel belangstel ling trok de goochelaar, terwijl nog onder scheidene attracies op het programma staan. BurgerUjke Stand. Geboren: Jeroentje. D. van J. v. Delft en A. v. d. Evkel Maartje. D. van D. v. d. Mey en P. Vliegenthart Cornelis. Z. van J. Schone- veld en J. v. d. Niet Henderina. D. van A. dc Mooy en P. Cederhout. Getrouwd: W. v. Vliet jm. 26 j. en G. D. van Vliet jd. 25 j. Ondertrouwd: J. v. Vliet jm. 30 j. en W. v. Iterson jd. 24 j. Overleden: Joh. Minnee 79 j., echtgenoote van L. Koekebakker. De collecte voor de a.s. feestelijkheden heeft f. 176 opgebracht. De collecte voor de Zondagsschool heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 176 opge bracht. De collecte voor emeriti-predikanten en predikantsweduwen heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 50 opgebracht. B. en W. hebben toestemming ver leend tot het houden van een collecte ten bate van de bekende Blinden-inrichting te Amsterdam. VOORHOUT. TONKNUPPELVER. „NOOIT GEDACHT". 15. Achter den kabouter aan moet Thijs een tijd voorzichtig ver der gaan, tot hij in een heel groot woud is aangekomen. En daar staat, tusschen hooge boomen, een klein en aardig huisje, waar een vriend'lijk licht uit straalt. De kabouter, in zijn vuurrood buisje, met het mutsje dat hij pas uit het kasteel heeft t'rug gehaald, is daar ijlings heen geloopen en doet het deurtje open; het volgend oogenblik is hij al binnen. En nu staat Thijs daar dus alleen, nog even te ver zinnen, wat hem te doen zal staan. „Wel," denkt hij, „ik zal ook dat huisje binnen gaan; dan zeg ik dien kabouters even, dat zij direct de kroon weer moeten geven Een traditie herleefd. Deze vereeniging hield een wedstrijd in het Tonknuppelen. Het heeft aan belang stelling voor dit traditioneele spel niet ont broken. De wedstrijd werd gehouden op Koppermaandag, maar door de geweldige hardheid van één der tonnen bleek het, doordat de duisternis spelbreker werd. dat den volgenden dag de wedstrijd pas kon eindigen. Hiertoe werd dan ook besloten. Deze wedstrijd werd geopend door den heer P. L. v. d. Hulst, weth. dezer gemeen te. die memoreerde, dat te dezer plaatse ongeveer een jaar geleden een streven is ontstaan, om het tonknuppelspel. dat door de tijdsomstandigheden van de baan is ge raakt, weer te doen herleven. De vereeni ging. die hierna is opgericht, mag zich nu verheugen in een groot aantal leden. Spr. besloot met den wensch, dat dc eerste stap in de richting van deze mooie aloude sport, moge gevolgd worden door nog meer saamhoorigheid onder Voorhouts inwoners De voorzitter, de heer H. G. Warmen-1 hoven, dankte den heer v, d. Hulst voor zijn welgekozen woorden, waarop hij hem verzocht den eersten worp te willen doen, hetgeen onder een daverend „hoera" van de omstanders, geschiedde. De uitslag van den wedstrijd, waarbij het voorkwam dat door enkele leden moest worden geloot, daar voor de troostprijzen meerderen in aanjperking kwamen, ten gevolge van een gelijk aantal punten, luidde als volgt: De eerste ton: le pr. S. v. Schie, 2. H. G. Warmenhoven, 3. dezelfde, 4. J. Zuidhoek, 5. dezelfde. 6. J. v. Berkel. Troostprijzen: 1. J. Zuidhoek, 2. A. Ho ven. 3. Jac. v. d. Lubbe. Tweede ton: le pr. N. G. Noordermeer, 2. Wed. C. v. Velzen, 3. B. v. d. Lubbe, 4. W. v. Werkhoven, 5. J. v. Dijk, 6. A. Lan- gelaan. Troostprijzen: 1. C. Kraakman, 2. P. Bakker, 3. P. Turenhout. Er meldde zich een achttal nieuwe le den aan, zoodat het ledental nu ruim 70 bedraagt. Vergadering „Door veredeling verbetering". Deze vereeniging hield een ledenvergade ring in café „Boerhave" van den heer Jac. Angevaare. De voorzitter de heer H. G. Warmenho ven opende en zeide, dat in hoofdzaak deze vergadering door het bestuur was belegd, om den leden een duidelijke uiteenzetting te geven, betreffende de as. Pluimvee- en Ko nijnen-tentoonstelling. welke zal gehouden worden op Zaterdag 15 en Zondag 16 Januari a.s. De strijd bij Teruel. Een correspondent van Havas bij de rechtsche troepen meldt, dat de regee- ringstroepen krachtig hebben aangevallen, bij La Muela de Teruel en bij La Cota. De aanvallen werden evenwel afgeslagen. De rechtsche troepen hebben hun stellin gen gehandhaafd. Een aanval op de Muela werd gesteund door twintig zware vecht- wagens, die door de artillerie buiten ge vecht werden gesteld. De aanvallers leden buitengewoon zware verliezen. Het schijnt, dat het commando van de rechtsche troepen de strijdkrachten op nieuw wil groepeeren, alvorens tot een nieuwen aanval over te gaan. Broodrantsoen te Madrid gehalveerd. Daar de sneeuw de transporten heeft bemoeilijkt, zullen te Madrid de brood rantsoenen worden verminderd van 200 tot 100 gram per dag. De civiele gouverneur heeft tegenover den verslaggever van Ha vas verklaard, dat deze maatregel inge trokken zal worden zoodra de voorraden weer zullen zijn aangevuld. Ontploffing in den ondergrondschen spoorweg. Naar vernomen wordt, heeft zich een ontploffing voorgedaan in den onder grondschen spoorweg van Madrid. Aange zien zich op het oogenblik van de ontplof fing een trein vol met reizigers ter plaatse bevond, moeten vele personen zijn gedood en gewond. Tengevolge van de censuur, welke de republikeinseche autoriteiten op dergelijke gebeurtenissen toepassen, ls het niet mo gelijk nadere bijzonderheden te weten te komen, evenmin als het juiste aantal ■slachtoffers. Het terugtrekken der vrijwilligers. In een vergadering van de ondercommis sie der non-interventiecommissie heeft, naai- in een officieel communiqué gezegd wordt, de secretaris der commissie. Hem ming, medegedeeld, dat de betrokken re geeringen toegestemd hebben in een uit gave van 5000 pond voor de bestudeering van de administratieve problemen, die een oplossing behoeven direct nadat de inter nationale commissie het plan inzake de terugtrekking aanvaard heeft. Hij heeft derhalve op Nieuwjaarsdag deskundigen aangewezen als adviseurs inzake de le vensmiddelen- en gezondheidsvraagstuk ken. die met de toepassing van het plan inzake de terugtrekking verband houden. Ook zijn reeds aanzienlijke vorderingen gemaakt met het uitwerken der kosten aan het plan verbonden en der methoden van uitrusting en organisatie van het noodige internationale personeel. Verder wordt in het communiqué gezegd, dat geen principieele moeilijkheden behoe ven te worden verwacht ten aanzien van de samenstelling der commissies, die naar Spanje gezonden zullen worden, mits de aan te wijzen personen de algemeene goedkeuring wegdragen. Na een voorloo- pige gedachtenwisseling omtrent de me thode. welke gevolgd moet worden om tot overeenstemming te geraken met betrek king tot de mate, waarin uitvoering zou moeten zijn gegeven aan het plan tot te rugtrekking der vrijwilligers, alvorens aan de beide partijen in Spanje de belligeren- tenrechten ter zee kunnen worden toege kend. kwam men overeen, de informeele besprekingen voort te zetten, en zoo snel mogelijk het ontwerp van de voorgestelde algemeene resolutie in behandeling te ne men, teneinde aan de beide partijen in Spanje zoo spoedig mogelijk de antwoor den te kunnen doen toekomen. De notulen werden voorgelezen en on- gewijzigd vastgesteld. Hierna maakte de voorzitter bekend, dat de opening der ten toonstelling reeds a.s. Vrijdagavond zal plaats vinden. Andere jaren had deze ope ning des morgens plaats. Verder deelde hij mede dat het navolgend aantal inschrij vingen heeft plaats gehad. n.l. 112 konij nen" 29 groote hoenders: 39 kleine hoen ders'; 4 duiven, te samen 175 inschrijvingen. Hierop volgde sluiting. WARMOND. Brand. Bij den heer van W. alhier brak brand uit in de koelcel staande in zijn winkel. Toen de brand ontdekt werd, viel aan blusschen niet meer te denken. Een partij vleesch ter waarde van f. 150.werd een prooi der vlammen. Daar het vleesch. dat in de koelcel lag niet verzekerd was. is dit voor den eigenaar een aanzienlijke schadepost. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7