Oplossingen Goede oplossingen welkom. Fijn, dat jullie nu dichterbij wonen. Van 1116 jaar de grooteren, dus Lod. be hoort nog bij de kleineren. Volgende week hoop ik je ook onder de „goede oplossingen" te kunnen plaatsen; nu had je één oplossing fout; er moeten minstens 3 goed zijn. Ja, nieuwe raadsels zijn welkom. Jannie Boom - Groet je Zusje Rie har telijk van mij terug. Het ongelukje met den Kerstkrans had zeker een „lekkeren" af loop. En werd het nog een meevaller aan je fiets? Henk en Rietje Fontein - Henk, ook har telijk welkom. En bedankt voor jullie inge zonden raadsel. m Nico Smit - Nu viel Eva's verjaardag ze ker een beetje in het water. Maar als ze aan het opknappen is, kan ze fijn met haar cadeautjes spelen. Jongen, wat verwen je me: nu weer zoo'n prachtige Nieuwjaars- kaait. .innie van der Vos - Ja, nu ontvang ik weer graag raadsels. Wat stuurde je een mooie kaart. Truida Overduyn - Nu, je hebt niet stil ge zeten in de vacantie. Zoo haal je de klas weer vlug in. Rie Smittenaar - Hartelijk welkom. Nu zal het wel beter lukken met de raadsels. Je behoort dus nu nog bij de kleineren, tot Je verjaardag. Marianne Immink - Natuurlijk heb ik je kaart ontvangen, (zie boven). Erg aardig hoor! Gelukkig, dat je nu weer beter bent. Je Kerstvacantie is nu wel een beetje be dorven. Maar er komt zeker nog wel een een staartje bij voor je? Gerrie Keinemans - Een prestatie van je, om wakker het Nieuwe jaar in te gaan. Ge lukkig, dat er geen schooldag op volgt! opie Keinemans - Den heelen Oudejaars avond er bij! Dat was zeker voor het eerst. En de radio gaf zooveel te hooren, dat Je niet aan slaap kon denken. Rietje de Nobel - Geniet maar van den schooltijd, die nog voor je ligt. En steek er nog maar zooveel mogelijk van op. Geertje van Ommering - Als je het dan geen slechte eigenschap van me vindt, laat je me zeker wel hooren over je volgend rap port. En, te oordeelen naar je altijd keurig verzorgde briefjes, zal het er goed uitzien. Annie Klos - Juist, met nieuwen moed, begin je goed! De schaatsen liggen dus al klaar; ik hoop mét en vóór jullie op ijs in deze maand. Groeten terug aan Johan. Alida v. d. Holst - Ja, zoo komt aan alles een eind. Maar de prettige herinnering houd je. Nu, dat zal gesmaakt hebben op Oude jaarsavond. Ei- mogen weer raadsels inge stuurd; maar ik heb er nog van jou. Nellie Kramp Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, al bereikt deze geluk- wensch je eenige dagen te laat. Op dit ver rassende einde van het clubje konden jullie niets tegen hebben. Is je album ook een ver jaarscadeau? Ziehier een versje van mij: Geen vrijheid zonder ernst, Geen ernst ook zonder haar, Want zij alleen maakt d'ernst, Gezond, oprecht en waar. Coba Verlind - Jij heb alvast een fijn vooruitzicht voor je vacantie. Je zorgt maar, dat het gebeurt, hoor. Tine van der Pot - Een goed voornemen van je, en ik hoop, dat je je er aan zult kun nen houden. Als je het druk hebt, stuur je maar alleen de raadsels; dan behoor je toch bij ons. Janny van Groeningen - Hartelijk dank, en jij insgelijks. Natuurlijk mag Tini ook raadsels insturen. Jan Bronsgeest Je bent dus weer vol daan aan het werk gegaan. Je Nieuwjaars- wenschen heb ik overgebracht, en jou wordt hetzelfde toegewenscht. Rietje Brandt - Hartelijk gefeliciteerd met den dag van gisteren. Is je wensch ver vuld? Ik verheug me al op je brief. Cobi toch niet ziek? Karei de Groot - Hartelijk dank voor de zen mooien Nieuwjaarswensch. En aan jou wensch ik hetzelfde. Annie Bekooy - Ik zal maar vooruitloopen en je alvast hartelijk feliciteeren met je verjaardag. Dit zal wel de eerste felicitatie zijn. Heel veel pleizier. Wat verraste je me (lees boven). Chris Boer - Neen, een volmaakte win- tervacantie, waarin je je hart op kunt halen aan schaatsenrijden, beleven we de laatste jaren niet. Maar, we blijven hopen. Alida Stikkelorum - Je hebt zoo al weer een mooie herinnering aan het Kerstfeest. Koosje is zeker weer beter? Ali Verschoor - Weer hartelijk welkom; ik hoop, dat je nog een prettigen tijd mee zult kunnen doen. Willy Simons - Je anekdoten komen aan de beurt. Nieuwe zijn welkom. Een prettigen dag gehad Donderdag? Joop Schouten - Bedankt voor je aardig raadsel. En van je mooie kaart lees je hier boven. Henny Hoogstraten - Wat een latertje met Oudejaar, pas in het Nieuwe jaar naar bed! Heb je het goed volgehouden? Ik behoef niet te vragen, of het gezellig was. Ik hoop van ganscher harte, dat je wensch voor het nieuwe Jaar vervuld moge worden. Riekje Leemans Kindlief, wat een brief. Daar heb je me de heele operette voor me opgevoerd. Ik zie alles voor me. En hoe ken je alles zoo uit je hoofd? Al die mooie vers regels? Ik dank je hartelijk voor al het werk, dat je aan dezen brief be steed hebt. Aukje van der Brugge - Een nieuwelinge- tje? Hartelijk welkom. Je oplossingen zijn best. Dit ingezonden raadsel echter ls niet geschikt. Marie Broekhoff - Natuurlijk mag je zoo mee gaan doen, en je bent hartelijk wel kom. Ja, je behoort bij de grooteren, dus steeds minstens 4 opl. Wim en Cor Bekkering - Zoo viot kan het ook niet altijd gaan; en jullie hebben toch genoeg goede oplossingen. Bennie de Bruin - Het lezen komt dan nog wel. Er waren ook zooveel feesten. En het boek loopt niet weg. Geertrui de Groot - Ja, het moest wel vlugger deze week met de raadsels. Ik ben al blij met dit korte briefje. Wim Betgen - Je hebt dus dapper mee gedaan, bij de jaarwisseling, 'snachts om 12 uur. Zoo bleef je goed wakker. Antoon de Kier - Zoo is toch je voor naam? Zet je dezen er voortaan steeds bij, ook je leeftijd? Truusje Sluymer - Er was nu niet veel tijd voor den brief, hè. En ben je niet af en toe ingedommeld op Oudejaars-avond? Zoo'n latertje! Bouwe Broers - Van den Kerstboom heb je dus lang kunnen genieten. Nu mag je weer raadsels insturen. Liesje en Ankie van Driel - Ja hoor, jullie prachtige kaart kwam in mijn bezit (lees boven). En Liesje, alvast hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. Alweer feest! En den heelen Oudejaars-avond opblijven! De oliebollen, hielden jullie zeker wel wakker. Ankie weer in orde? Dit raadsel vind ik niet erg geschikt. Dirkje Zomerveld - Je hebt op je beide scholen een fijn plaatsje. Dat maakt het werken nog pleizieriger. Nellie van Duyvenvoorde - Ik merk wel, hoeveel jij van school houdt. Daar had Arie niets op tegen, zoo'n mooi cadeau te krij gen met het Kerstfeest. Nel van der Bijl - Neen, „Vrouwtje Dooi" was niet welkom; zij had nog maar wat weg moeten blijven. Bedankt voor je raadsel. Kees van Diggele Ja, nu moet je hard gaan werken, want het moet natuurlijk luk ken met April. Dank voor je raadsel. Bram Wiggers - Natuurlijk is het weer leuk, al je schoolkameraadjes terug te zien na de vacantie. En dan is er weer heel wat te vertellen. Rite Mizée - Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Dat gaf zeker weer een heerlijken feestdag. En wat een fijnen Oudejaars-avond voor je. Jannie van Biezen - Ja de feestdagen geven nu gauw te veel drukte. Rust blijft natuurlijk maar het beste. Ik hoop, dat het Nieuwjaar nu vooruitgang zal brengen. Marietje Prenen - Dat is moeilijk, om een andere schrijfwijze aan te wennen. Het was keurig; mocht het niet meer zoo? Sary Akkerman - Het is altijd best, met Matthy samen. Joh. en Laurens Honcoop - Helaas kan ik jullie dezen keer niet onder de goede oplos sers plaatsen; jullie zien het wel. Den vol genden keer maar weer geprobeerd. Jannie en Wouter van Kampenhout - Nog net op het nippertje. Dank voor je mooie kaart. Dat was een leelijk geval met het haakje. Je was zeker aan een vacantie- clubje in het Volkshuis? Vertel nog eens van den Ouder-avond. Het viel me mee, nog veel lange brieven te ontvangen, terwijl jullie deze week toch maar kort tijd hadden. De afwezigen kon den het zeker niet klaar spelen; ik hoop hen de volgende week weer aan te treffen. Ook in deze brieven ontving ik nog vele Nieuwjaarswenschen. Ik bedank jullie har telijk hiervoor, en wensch nogmaals allen hetzelfde. Ik schreef dit niet weer bij eiken brief afzonderlijk; de correspondentie is toch al „reuzenlang". Dit is dus een ant woord op al die goede wenschen tegelijk. Den volgenden keer krijgen jullie dus wat van mijprijsraadsels. En ik hoop dan weer op een groot aantal Inzendingen. En nu verdwijn ik vlug. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Ijsbloemen, 2. De echo. 3. Jan staat op wacht. 4. Anna; Stien; Jo (Iet); Gerda (Rie). 5. Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in. 6. Als je je handschoen uittrekt. 7. De kelder, 8. Berkel; berk, èl, Lek. bel. ontvangen van: Marie Brokaar, Joop Schouten, Henny Hoogstraten, Riekje Leemans. Aukje van der Brugge, Marie Broekhoff, Annie Schip per, Wim Bekkering, Cor Bekkering, Ben nie de Bruin, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Ineke Boterenbrood. Elsje Boteren- brood, Wim Betgen, Antoon de Kier, Ida Maria de Graaf, Truusje Sluymer, Bouwe Broers, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Nellie van Duyvenvoorde, Dirkje Zomer veld, Mientje de Water, Nel van der Bijl, Kees van Diggele, Bram Wiggers, Jacques Vallentgoed, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Rite Mizée, Jannie van Biezen, Ma- rietje Prenen, Sary Akkerman, Matthy van Leeuwen, Corrie Kuit, Johanna Koeke- bakker, Leunitje Koekebakker (No. 1), Jo- pie Schipper, Henny van Vliet. Beppie Boyter, Jo Drabbe, Lydia Optendrées, Carla Optendrees, Lydia Botermans, Willy van Rijn, Rlete Scheer, Tootje Scheer, Trieneke van Manen, Corrie de Pree, Marietje Hop penbrouwer, Jaap Kruit, Piet J. Boogaarts, Jan de Graaff, Toos Vos, Henk Fontein, Rietje Fontein, Rie Hartevelt, Janny Har- teyelt, .Co Hartevelt. Prijna Hartevelt, Nico Smit, Annie van der Vos, Truida Overduyn, Rie Smittenaar, Marianne Immink, Gerrie Keinemans, Jopie Keinemans, Rietje de Nobel, Geertje van Ommering, Annie Klos, Alida van der Holst, Nellie Kramp, Coba Verlind, Tine van der Pot, Janny van Groeningen, Tlni Seriier, Jan Bronsgeest, Rietje Brandt, Jack de Geus. Suze de Geus, Karei de Groot, Anny Bekooy, Chris Boer, Alida Stikkelorum, Ali Verschoor, Willy Simons, Elly Schophuizen, Jannie van Kampenhout, Wouter van Kampen hout. Vorigen keer te laat ontvangen van beide Leuntje's Koekebakker. tnncv. I* Hoor je wel, de klok slaat zeven! Rie en Kees naar bedje toe! Moeder, och nog even Eerst, nog eens een klein biscuitje. Zegt dat stoute, slimme Rietje En dan naar bedje toe! Kind'ren vlug, 't' is over zeven! Koekjes op? naar bedje toe! Moeder, och nog even Eerst eens kijken om 't gordijn. Of 't morgen heusch mooi weer zal zijn, En dan naar bedje toe! Kind'ren, vlug, ik tel tot zeven! En dan moet je boven zijn! Moeder, och nog even Eerst nogdaar komt vader thuis! Vader? Ai, dat is niet pluis! We zijn al boven, moe! MARIE MIC HON

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22