RAADSELS a Ui U li jy _ol *1 CORRESPONDENTIE Kraaltjes rijgen voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. DE NIEUWJAARSWENSCH VAN DE FEE VAN HET GELUK. Een aardigheidje voor knappe puzzelaars. (Leest ook correspondentie aan allen). In den Oudejaarsnacht had de fee van het geluk negen kabouters uitgezonden met negen lange borden. Op elk bord ston den negen letters, dus in het geheel 81 let ters. De kabouters moesten deze borden voor de poort van de stad der menschen plaatsen. Deze borden moesten in een be paalde volgorde gerangschikt worden, dan vormden de letters, van links naar rechts gelezen, een geluikwensch voor de men schen. Maar in het donkere woud struikel den de kabouters over de boomwortels, de borden ontglipten aan hun handen en toen zij ze weer opgeraapt hadden, wist. geen van de dwergjes meer, of hij het goede bord te pakken had. Toch plantten ze de borden op de be paalde plaats in den grond, maar, o jam mer. in de verkeerde volgorde, en toen de menschen op Nieuwjaarsdag de rij borden zagen, kon niemand den gelukwensch der goede fee lezen, zoo hadden de domme kabouters de borden gerangschikt. Wie van jullie ziet er kans, de borden in de juiste volgorde te rangschikken? I R B _o N n. AT 2_ él Tl Ingezonden door Alida Stikkelorum. Wie loopen hard en komen toch tndet van hun plaats? m. Ingezonden door Ineke Boterenbrood. Welk spreekwoord staat hier? W.. ..e. s...k .s, m..t s. .m ...n. IV. Ingezonden door Alida van der Holst. Wat wordt van achteren bevochtigd en van voren geperst? V. Ingezonden door Leendert Ra venusbergen. Zoowel op de staande als op de liggende kruisjes komt een plaats van negen letters &n Groningen te Staan. xxxxxxxxx X 1. heeft ieder mensch in zijn gezicht (nieuwe spelling) 2. is een jongensnaam. 3. naam voor je Grootmoeder. 4. is een meisjesnaam. 5. het gevraagde woord. 6. voorzetsel, ook een ander woord voor akelig. 7. dient om op te zien, hoe laat het is. 8. vogel, zwart en wit, kan ook Ieeren praten. 9. voorzetsel. VI. Ingezonden door Loekie de la Bije. Mijn geheel noemt een boom van 8 let ters. 1, 2, 3, 4 dient om iets in te bergen; 2, 3 is een 'deel van een wiel; 5, 6 is een ver korte meisjesnaam; 7, 5, 6 is een jongens naam; 6, 8, 8 is de tegenstelling van ja. VTL Ingezonden door Cootje Mandersloot. Tot hoever loopt een hond de Leidsche Hout in? Beste raadselnichtjes en -neefjes. Dat was eerst een teleurstelling voor ons allemaal, dat de Kinderkrant op Oudejaars avond niet kwam. Maar al moest zij het nieuwe jaar afwachten, zij kwam dan toch. En nu wil ik maar dadelijk met de deur in huis vallen, en jullie heel, heel hartelijk bedanken voor de vele mooie Nieuwjaars kaarten en goede wenschen, die mij deze dagen bereikten. Wat deed mij dat goed, dat zoovelen aan mij dachten, en mij zooveel goeds is toegewenscht voor 1938. Laten we allen hopen, dat het een goed jaar mag worden, zooals jullie wenschen voor mij, en ik voor jullie. Ook aan de Ouders, die mij een Nieuwjaarswensch toezonden, mijn har- telijken dank. Ik dank hen voor de geluk- wenschen voor mijzelf, en voor de belang stelling met hun kinderen in onze Kin derkrant, die zij hiermee toonen. Nu wil ik hier graag de namen laten volgen van allen, die mij mooie Nieuwjaarskaar ten of -kaartjes toezonden; en dat is voor jullie ook prettig; dan kan ieder zien, dat ik zijn (haar) wenschen werkelijk heb ont vangen. Annie Bekooy, wat verrassend, dezen bij - zonderen Nieuwjaarswensch van jezelf bij den Kerstboom. Ik ben heel blij met dit blij vend aandenken. Mijn hartelijken dank; ook aan U, den Heer en Mevrouw Bekooy Schipper. Verder hartelijk dank aan: Marianne Immink, Mientje de Water, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Leny Hartwijk en Familie, (heb je het zoo druk, Leny?), Abraham Fakkel, Alida v. d. Holst (wat een mooi versje er bij!), Cobi Lindhout, Annie van der Vos, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Joop Schouten, Annie Schipper, Marietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Fam. van Manen, Trieneke van Manen, Truida Overduyn en haar Ouders, Toos Bouter, Beppie Bouter, den Heer en Mevr. BouterVermeulen, Ma- rietje Hoppenbrouwer, Rika de Graaf (mooi gedichtje er bij!), Jannie van Biezen, Nico Smit, Liesje en Ankie van Driel, Aukje van der Walle, Cobi Bekkers (een bijzondere Nieuwjaarswensch), Nellie Kramp, Ida Maria de Graaf, Kees van Diggele, Rietje de Nobel, Henny Hoogstraten, Riekje Leemans, Alida en Koosje Stikkelorum, Jan Brons geest, Leni B roe aar, Anny Boekestein (oud- raadselnichtje nu, bijzonder aardig!), Cor en Wim Bekkering, den Heer en Mevr. HarteveltSlootweg, Lydia Botermans en Coba Verlind (voor jullie gelukwenschen, die mij toch „zijdelings" bereikten; ik hoop, dat jullie het een volgenden keer beter treffen), Jannie en Wouter v. Kampenhout. Vele prachtige kaarten waren er bij, met hoefijzers en bloemen, Nieuwjaarsklokken, veel goud, tè mooi haast! Nogmaals: heel veel d,ank voor al deze mooie en goede wen schen. En hierbij vergeet ik niet de wen schen, die ik de vorige week reeds in vele brieven aantrof. Nu iets over de raadsels van dezen keer. Er is een groot raadsel bij, een soort Nieuw jaarswensch. Lees maar goed, wat er boven staat. Het geldt voor de grooteren voor 2, voor de kleineren voor 3 raadsels. Er zijn nog 6 gewone raadsels om uit te kiezen; wie het dus niet kan vinden, behoeft zich niet ongerust te maken, en kiest zijn 3 of 4 raad sels uit de andere 6. Probeer je krachten er maar eens op. Een mooi voorproefje voor de prijsraadsels van den volgenden keer. En jullie weten: nu mogen er weer raad sels ingestuurd worden. Nu begin ik aan de briefjes. Leendert Ravensbergen - Ik moest je raadsel iets veranderen, voor de duidelijk heid. En laat eens wat hooren. Hopelijk geen ziekte? Loekie de la Bije - Wist je nog, dat ik dit raadsel nog van je had? De laatste 2 regel tjes zijn iets veranderd. Hoe is het met je? Weer thuis? En flink opgeknapt? Leuntje Koekebakker (no. 1) - Jammer, dat je vorige week te laat was. Is je boek mooi? Is Henkie weer beter en slaapt hij weer rustig? Het beste met je Grootmoeder. Je maakt me nieuwsgierig naar je raadsels. Leuntje Koekebakker (no. 2) - De titel van je boek van het Kerstfeest belooft iets moois. En zoo was het zeker ook? Ik hoop, dat je mee kunt blijven doen met de andere Leuntje. Johanna Koekebakker - Kleine briefjes zijn ook welkom. En versta je nu de kunst van poffertjes bakken? En ook van het poffer tjes eten zeker 1 SErtNlv.U. Moeder, geef me vlug een draadje En een dikke naald erbij! Want 'uk ga kraaltjes rijgen, ziet u: 'n Hééle lange rij! 'k Kreeg toch laatst van Sinterklaasje Zootn mooi doosje in m'n schoen? Weet u wel? Nee moes. niet helpen, 'k Kan het bést zelf doen! Eerst de naald en dan het draadje, 'k Steek het netjes door het oog! Mooie kraaltjes! Alle kleuren Van den regenboog! Eerst een roodje, dan een witje Dan een blauwtje, 'k rijg maar toe! 'k Maak een reuze-prachtig halssnoer Voor mijn lieve Moe! Maar wat 's dat? de kraaltjes regenen Zoo maar op mijn schoentjes neer! Kijk nu hangt er aan het draadje Geen één kraaltje meer! O. wat dom! 'k vergat het knoopje! Lacht u. moeder? hè. dat's flauw! Moeder, wilt u m'even helpen? Dan begin 'k weer gauw! Corrie Kuit - Ook al zoo'n lekker poffer- praatje, jullie maken me aan het watertan den. Dat gaf een „lekker" afscheid van het Oudejaar. Jopie Schipper - Wat 'n pech, dat je nu net niet kon schaatsenrijden. Maar velen deelden je lot. Schrale troost, hè. Ik hoop nog heel erg op ijs voor jullie. Aan allen thuis mijn hartelijken dank voor de goede wenschen. En.hartelijk gefeliciteerd met den dag van morgen. Beppie Bouter - Ja, duiven zijn heel wat gauwer groot dan menschen! Ik begrijp, hoe warm Moeder was geworden: wat heeft ze jullie verwend. En al dat lekkers hield je zeker wel wakker. Hartelijke groeten terug. Jo Drabbe - Leuk, dat je eigen raadsel je verraste. Het was niet makkelijk, de mees ten raadden kachel. En dan, na de prijs raadsels, zal ik het andere raadsel van je plaatsen. Je weet, dat ik dat haast niet durf! Dank voor je nieuw raadseltje^ Lydia Botermans - Goed geraden. Het speet mij ook van 2 Jan. (zie boven) Ja, er moest eens flink ijs komen; er zijn er zoo- velen als jij, die het schaatsenrijden goed willen Ieeren, en jullie krijgen maar geen gelegenheid. Bedankt voor je raadsel. Trieneke van Manen - Ik bedoelde niet jou met dien brief zonder naam, ik zag het van jou gelukkig nog buiten op de enve loppe. Moeder heeft jullie laten smullen op Oudej aars-avond. Jaap Kruit - Dank voor je aardigen ge- teekenden Nieuwjaarswensch. Piet J. Boogaarts - Jij had het leelijk te pakken, geloof ik. Dus ook al pech in je vacantie. Bedank je Moeder voor haar brief en gdede wenschen? En spoedige beterschap Jan de Graaff - Jij verrast me telkens met geïllustreerde brieven. Weet je, wat ik daarmee bedoel? Ik vond het prettig, dat je me nu nog over je Kerstviering vertelde. Jullie werden goed bedacht. Toos en Lodewijk Vos - Beiden hartelijk

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21