BINNENLAND 78 sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 Januari 1938 Derde Blad No. 23860 Een jaar geleden Internationale bende ontmaskerd ABDIJSIROOP Rotterdam in het afgeloopen jaar. Zij vervalschten o.m. Philips dividendbewijzen Eenige malen liep het onderzoek dood Kou gevat op de luchtpijpen? AKKER's versièrkie RECHTZAKEN Rede van burgemeester Droogleever Fortuyn. De burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, heeft gistermiddag in den gemeenteraad zijn nieuwjaarsrede gehouden. Gezien de toeneming in het tweede half jaar van het aantal werkloozen, dat tot 45.000 was gedaald en op 31 Dec.j.l.weer 45.726 bedroeg, waagde spreker zich niet aan eenige voorspelling omtrent het as pect voor Rotterdam in 1938. Zeker is het, oat de veranderde werkmethode op veler lei gebied van ongunstigen invloed was op de vraag naar arbeidskrachten. De werk loosheid is op het oogenblik wel het over- lieerschende vraagstuk in Rotterdam. Evenals in den wereldhandel, voltrokken zich ook in de haven van Rotterdam ver anderingen van diep Ingrijpenden aard. De moeilijkheden, welke reeds uit dien hoofde te overwinnen zijn, worden nog geaccen tueerd door maatregelen, die elders worden getroffen, met het oogmerk, bepaalde ver- keersstroomen op kunstmatige wijze af te leiden. De pessimistische verwachtingen, dat de goederenhoeveelheden, die in het topjaar 1929 in de continentale Noordzee- liaven aangevoerd en verscheept zijn, wel niet zoo spoedig meer zouden worden be reikt, zijn gelukkig niet bewaarheid. In tegendeel: uit de jaarcijfers van 1937 blijkt dat de continentale Noordzeehavens, w.o. Rotterdam mede op de eerste plaats staat, als voorheen haar rol in het wereldverkeer hebben te vervullen, dat zij een toekomst hebben cn, in goede banen geleid, waar devolle bestanddeelen kunnen blijven vor men voor het economische leven van de landen, waarin zij gelegen zijn. Niettemin zijn de oude verhoudingen niet teruggekeerd. Veel is er in verkeers- cconomischen zin na en door de wereld crisis anders geworden. Zoo bedroeg de waarde van de goederen, welke in den we reldhandel worden uitgewisseld bij een vrijwel gelijke hoeveelheid, nog niet de helft van die van 1929.0pmerkelijk is, dat. in tegenstelling tot het vrij sterk gestegen aantal, de totale tonnenmaat van de zee schepen in de Noordzechaven nog steeds iets bij die van 1929 achterblijft. De ver houding tusschen groote en kleine sche pen heeft zich ten gunste van de laatsten gewijzigd. In de korte vaart zijn relatief meer goederen verwerkt. De groote vaart kon zich nog niet geheel herstellen. Voorts is er wijziging gekomen in de verhouding massagoed-stukgoed. Werd in 1929 in de gezamenlijke Noordzeehavens zonder bun kerkolen en bunkerolie 71 millioen ton massagoed verwerkt, in 1939 werd er 8C- mlllloen ton massagoed gelost en gela den, terwijl de overige goederenrubrieken nog een achteruitgang van 3 millioen ver- toonen op een totaal van 45 millioen ton in 1929. De Duitsche en de Belgische havengroe pen konden haar reeds zoo krachtige po sitie ten aanzien van het stukgoederen- verkeer, hetwelk zij voor de crisis be- heerschtcn. verder versterken. Daarna wisten zij belangrijken vooruitgang te be halen op het gebied van het massa-goede- renverkeer, waarop zij zich voordien slechts in beperkte mate had bewogen en dat tot het Rotterdamsche domein kon worden ge rekend. Rotterdam kan zich als stukgoed- haven slechts moeizaam handhaven door een algeheele aanpassing van de bedrijfs- lechniek en de tariefpolitiek aan de eischen van het oogenblik. Het rijk eh de gemeen te hebben daartoe het hunne bijgedragen. De ondernemers in de haven namen het risico van de onvermijdelijke rationali satie en mechanisatie op zich. Gemiddeld verliep er in de maand Sep tember, over welk tijdvak daarnaar een onderzoek heeft plaats gehad, niet meer aan zestig uur tusschen het tijdstip, waar op een stukgoedboot den Nieuwen Water weg binnenkwamen dat, waarop zij te Hoek van Holland wederom zee kon kie zen. Dit beteekent. in verhouding met 1930, een verkorting van den verblijfsduur van stukgoedbooten met ongeveer veertig procent. De keerzijde van de medaille is dat deze gedwongen rationalisatie alleen mogelijk was door vérgaande vervanging van handenarbeid door gebruik van werk tuigen. De wereldhandel vertoont den laatsten tijd een neiging tot inzinken. Vele groot- handelsprijzen zijn gedaald. De aankoopen van voorraden zijn ingekrompen, het hooge peil van de vrachtenmarkt handhaafde zich niet. Het moet derhalve niet uitgeslo ten worden geacht, dat het verkeer in de Noordzeehaven zich in 1938 eerder in ho rizontale dan in stijgende lijn zal bewe gen, zoo het al niet een lichte inzinking zal vertoonen. Het is duidelijk, dat de invloed van het Belgische premiestelsel zich alsdan in steeds sterkere mate zal doen gevoelen en het is zaak, dat de tegenwichten worden ge handhaafd en in het leven geroepen, noo- dig, om ook Nederlandsche havens tegen een verdere kunstmatige afvloeiing van het Rijnverkeer te behoeden. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Ook saluutschoten te Rotterdam. In verband met het bij velen te Rotter dam levende verlangen, dat ter gelegen heid van de as. blijde gebeurtenis een oorlogsvaartuig in de haven aldaar zal lig gen voor het geven van saluutschoten, kunnen we mededeelen, dat de burgemees ter reeds dezer dagen stappen bij de be trokken autoriteiten heeft gedaan om zulks te bereiken. Als gevolg hiervan zal de kruiser Java op 13 dezer in de Rotterdam sche haven aankomen, om in elk geval tot den 17den aldaar te blijven. De hoop mag worden gekossterd, dat, indien de blijde gebeurtenis na laatstbedoelden datum mocht vallen, die verblijf zoolang zal wor den verlengd als de marinebelangen ge- doogen. yad. Een jaar geleden Zon overgoten, stralend van ge luk rijden twee beminde Konings kinderen in de historische gouden koets door de met ontelbare jui chenden omzoomde straten van de residentie. Het sprookje, waarnaar heel Holland in en buiten Europa, van dien blijden dag in September af, heeft uitgezien, wordt werkelijk heid. Als muziek klinken ons het in nige „Ja" van de Prinses en het krachtige antwoord van Haar Ge maal, uitgesproken in de ontzag wekkende ruimte van de St. Ja- cobskerk in de ooren. En als dan de grijze hoogleeraar, prof. Obbink, zegenend zijn han den over de Jonggehuwden uit strekt en hun God's steun toebidt, dan is er ontroering in Nederland. Buiten juicht men en roept om z ij n Prinses en z ij n Prins. Hechter dan ooit werd de band, die Nederland en Oranje door de eeuwen heen bindt, op dien 7den Januari 1937. Een jaar is voorbijgegaan Weer ziet heel Holland op naar zijn Vorstenhuis. Moge het ons weldra vergund zijn te toenen hoe we het voortbestaan van Oranje waardeeren. DE VERLAGING VAN HAVENGELDEN TE ROTTERDAM. De Rijfcssteun valt tegen. In Juni 1936 heeft de gemeenteraad van Rotterdam, nadat overleg was gepleegd met de Regeering, besloten de zeehavengelden, kadegelden en huren met 28 pCt. en de loodstarieven en de tarieven voor de ge meentelijke kranen met 15 pCt. te verlagen. De Regeering zegde financieelen steun toe tot de totale kosten, indien de budgetaire positie van Rotterdam nadeel van deze ver lagingen zou ondervinden en onder voor waarde, dat particuliere firma's in de ha ven haar tarieven met 15 pCt. zouden ver lagen. Dit laatste is geschied en over 1936 heeft het Rijk steun verleend. Op aandrang van het Rijk heeft Rotter dam vervolgens besloten de reducties over 1937 te handhaven. Eerst aan het eind van 1937 werd bekend, dat het Rijk minder steun zou verleenen dan waarop Rotterdam meende te kunnen rekenen. Ook voor 1938 raadde het Rijk aan de verlagingen voort te zetten, doch in een brief, welke 27 De cember B. en W. bereikte, deelde de Regee ring mede, dat zij slechts gedeeltelijk tegemoet zou kunnen komen aan de kosten van voortzetting der verlagingen. B. en W„ die van oordeel zijn, dat deze gedeeltelijke tegemoetkoming onvoldoende is, hebben den Raad voorgesteld de verlaging te con- tinueeren voor twee maanden en verder met het Rijk te onderhandelen over groo- tere tegemoetkoming. Dit voorstel werd gistel-middag in den Raad van Rotterdam behandeld en z. h. s. aangenomen, nadat verschillende sprekers de houding van de Regeering hadden be- critiseerd en nadat, de burgemeester had medegedeeld, dat Rotterdam de verlagingen niet betalen kan, als de Regeering niet meer bijdraagt, dan ze in het vooruitzicht heeft gesteld. De burgemeester wees daarbij op de groote moeilijkheid Voor het besturen van een gemeente als eerst aan het eind van 1937 bericht wordt, wat er over 1937 wordt bijgedragen. Het js dan immers onmogelijk verlagingen, over dat jaar toegekend, on gedaan te maken. Rotterdam wenscht nu een beslissing op korten termijn. FRED. C. STaHLE 70 JAAR. Het bakkersbedrijfsleven heeft zich ter gelegenheid van den 70sten verjaardag var. den heer F. C. Stahle niet onbetuigd gela ten, want velen zijner afgevaardigden heb ben gistermiddag hun gelukwenschen aan den 70-jarigen aangeboden tijdens een receptie te zijnen huize te Den Haag, De Nederlandsche Bakkersbond huldigde zijn voorzitter met bloemen en een harte lijke toespraak van den heer Kuijpers, penningmeester van dien bond. terwijl ook vertegenwoordigers van talrijke afdeelingen van genoemden bond hun opwachting maakten. Van de Ver. van Meelfabrieken waren er de heeren De Koster en mr. van Gorckum. De N.V. Meel- en Broodfabriek (de Zeeuw), van welk bedrijf de heer Stahle thans nog waarnemend directeur is. vaar digde een deputatie van het personeel af. De directeur, de heer P. de Ruiter, sprak zeer waardeerende woorden tot den Jubi laris. Van de directie, commissarissen en per soneel dezer fabriek waren er bovendien geschenken, alsmede van de N.V. meel fabrieken ,,De Nederlandsche Bakkerij". Voorts waren er vertegenwoordigers van tal van organisaties en commissies, waarin de heer Stdhle zitting heeft en vele zaken- vri3nden. De vertrekken van zijn woning, door veie bloemstukken versierd, waren bijna te klein om de stroom van de bezoekers te oevatten. Telegrammen en brieven waren bij sta pels tegelijk bezorgd. SAMENWERKING tusschen de Nederlandsche en de Italiaan- sche politie heeft tengevolge gehad, dat vijf en twintig leden van een bende vervalschers te Genua en Florence zijn gear resteerd en thans veilig achter slot en grendel zijn geborgen. Zij hielden zich bezig met het vervalschen en uitgeven van divi dendbewijzen der N.V. Philips te Eindhoven, van de Suez Kanaal-Maatschappij en van dollarbiljetten. Een gevaarlijke en wijdvertakte bende, die in een groot deel van Europa opereerde is hierdoor onschadelijk gemaakt. De inspecteur van de Nederl. Centrale inzake falsificaten, de heer J. W. Kallenborn, de inspec teur van politie W. Dijs, en de Nederlandsche vice-consul te Genua hebben uitstekend werk verricht. De Nederlandsche politie en meer in het bijzonder de Centrale inzake falsificaten had in deze grootscheepsche vervalschings- zaak uiteraard de meeste belangstelling voor de valsche divi dendbewijzen der N.V. Philips. Ten kantore van Philips constateerde de betrokken afdeeling op 7 Januari 1936, dus precies twee jaar geleden, dat 123 valsche dividendbewijzen waren aangeboden bij Amsterdamsche banken en uitbetaald. De namaak was zeer nauwkeurig en door het personeel van de banken dan ook niet als zoodanig gesignaleerd. Behalve de Eind- hovensche politie waarschuwde Philips on middellijk de centrale te Amsterdam. De dividendbewijzen waren te Amsterdam van hand tot hand gegaan, doch tenslotte kon worden vastgesteld, dat ze afkomstig wa ren uit Brussel. Onderzoek te Brussel. Direct toog inspecteur Kallenborn in ge zelschap van inspecteur Dijs uit Eindho ven naar de Belgische hoofdstad. Het on derzoek was niet gemakkelijk, per auto werd Brussel doorkruist, omdat ook daar de dividendbewijzen van hand tot hand waren gegaan. Een Turksche wisselagent verklaarde tenslotte, dat hij het partijtje had gekocht van een zekeren Pierre Rous- sel. die als adres een plaatsje in Frankrijk had opgegeven. Het toeval wilde, dat de Turk kort na de transactie tot de ont dekking was gekomen, dat hij 6000 Belgi sche francs te veel had betaald aan Rous- sel. Hij schreef er over naar Frankrijk. dochde brief kwam als onbestelbaar terug. Dat was zeer verdacht, met be hulp van de Fransche en Belgische justi tie kwamen de Nederlandsche inspecteurs te weten, dat Pierre Roussel een ,,nom de guerre" was voor Louis Arsac, een beken de vervalscher. Zijn portret werd door den Turk, die geheel te goeder trouw was, per tinent herkend. Daar het hier een trans actie in België afgesloten betrof, vroegen de Belgische autoriteiten aan de Fransche justitie 'smans uitlevering. De Nederland sche centrale deed eveneens alle moeite om hem op te sporen, daar België hem niet aan Nederland zou kunnen uitleveren, omdat volgens de Belgische wet pas uit geleverd wordt, wanneer de toegebrachte schade boven een bepaald bedrag ligt. Arsac die misschien wel anders heet is niet gevonden Het onderzoek liep op den onvindbaren Arsac dood; alles bleet rustig, er werden geen valsche dividendbewijzen meer aan geboden. Opnieuw valsche stukken. Tot 30 Juli 1937, toen ontdekte men op het kantoor van Philips opnieuw twintig valsche dividendbewijzen (a f. 8.25). Al direct bleek, dat ze uit de zelfde bron afkomstig waren als de valsche exemplaren van Januari. Thans liep het spoor via Amsterdam naar Londen. De heer Kallenborn stelde zich in ver binding met Scotland Yard met het ver zoek een onderzoek in Engeland in te stel len. Het antwoord van de Yard was ver- BOTERHEFFING. De heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijzi ging. voor de week van 6 Januari tot 13 Januari onveranderd vastgesteld op 60 cent per K.G. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE VAN MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 26 December t/m 1 Ja nuari hadden de volgende sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer plgats. waarbij de totalen sedert 19 September jl. tusschen haakjes zijn geplaatst: 71 (26971 runderen, 221 (3016) kalveren 95 (2486) varkens en biggen, 4 (185) schapen en 0 (46) geiten. GRONDWETSHERZIENING IN DE EERSTE KAMER. Zal door minister Van Boeijen worden verdedigd. Naar wij vernemen zullen de wetsont werpen tot herziening der Grondwet in de Eerste Kamer worden verdedigd door den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer Van Boeijen. Zooals men zich zal herinneren, was minister Van Boeijen bij de behandeling der wetsontwerpen in de Tweede Kamer ongesteld zoodat de minister van Finan ciën toen zün plaats heeft Ingenomen. rassend. De valsche dividendbewijzen wa ren afgezonden door een groote Engel- sche bank enwederom was daar een partij van niet minder dan 1300 stuks aangekomen, die echter de bank was gewaarschuwd geblokkeerd werden en veilig in de safe werden gesloten. Spoor naar Genua. Deze partij was afkomstig uit Genua en ter verzilvering aangeboden door een En- gelschen scheepsmakelaar, die echter te Genua woont en die reeds jaren lang cliënt van de bank is. De man hoorde in Londen, waar hij voor zaken vertoefde, dat de door hem aangeboden Philips div. bewijzen valsch waren. Daar hij ook voor zaken in Nederland moest zijn. verscheen hij op zekeren dag op de centrale Inzake falsificatie, waar hij tegenover inspecteur Kallenborn verklaar de, dat hij de stukken te Genua had ge kocht. Een zijner kennissen, een hand schoenenhandelaar, had hem in contact gebracht met een van diens collega's. Zijn vriend had hem gevraagd, of hij belang stelling had voor een partij Philips' divi dendbewijzen. „Als scheepsmakelaar", al dus de Genuees, „had ik er niet veel lust in, maar ten slotte ging ik op de gunstige voorstellen in." „Voorzichtigheidshalve kocht ik er 20, ik stuurde ze naar m'n bank te Londen waar ze verzilverd werden. Nadat ik de heele partij reeds van het tweetal had gekocht voor 34.000 lire, kreeg ik van m'n bank het ontstellende bericht, dat ze valsch waren". In plaats van een zoet winstje van 10.000 lire was de scheepsmakelaar 34.000 lire kwijt! De man zat in een moeilijk parket, hij kon lastig naar de Italiaansche poli tie gaan, omdat hij zich bij den uitvoer der dividendbewijzen had schuldig ge maakt aan overtreding van de deviezen- bepalingen. De heer Kallenborn zag deze moeilijk heden zeer goed in, zoodat hij besloot de stukken, waarbij de verklaringen van den scheepsmakelaar, te zenden aan het con sulaat te Genua, waar de vice-consul, de heer Droogendijk de zaak ter hand nam. De inspecteur had den Italiaan den raad gegeven zich op het Nederlandsche consu laat aan te melden, om daar nadere maat regelen te bespreken. Hij verscheen niet, Na overleg gepleegd te hebben met den chef van de centrale, den heer K. H. Broekhoff werd den vice-consul verzocht de zaak aan de politie te Genua voor te leggen. De beide handschoenenhandelaren die den scheepsmakelaar de falsificaten hadden aangesmeerd, werden door de ac tieve Italiaansche politie gearresteerd. Zij bleken de stukken van iemand anders te hebben gekocht en wel van een man. die allerminst gunstig bekend stond. Deze een koopman werd ingerekend, de beide handschoenenhandelaren werden echter in vrijheid gesteld. De gearresteerde koopman kwam met een fantastisch verhaal, hij zou de heele partij Philips dividend bewijzen hebben gekocht van een scheepsofficier, die ze uit Egypte had meegebracht, waar ze aan een boedel zouden zijn onttrokken Het schip echter had Genua nooit aangedaan en een zeeman van den naam door den koopman opgegeven bestond niet. Wederom liep echter het spoor dood. de koopman zweeg hardnekkig en bovendien hadden enkele couranten te Genua ontijdig een kort be richt van zijn arrestatie gebracht, waar door het onderzoek werd bemoeilijkt. Het derde alarm. Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grüpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat is een natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog- toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Terecht noemt men thans Akker s Abdijsiroop om zijn bijzondere samenstelling ,,'s Werelds béste Hoest-siroop want de werking bij Hoest, Griep. Bronchitis. Asthma Is werkelijk vefbazing-wek- kend. dat zult U bij de aanwending ondervinden. Flacon 90ct., f 1.50, f 2.40. f 4.30. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. 4199 (Ingez. Med.) Weer gingen er enkele maanden voorbij, zonder dat er iets bijzonders in deze zaak gebeurde, doch plotseling, op 19 October 1937. dook wieer een valsch Philips dividend, bewijs od. dat afkomstig bleek uit Parijs Van meer belang was korten tijd later het ontvangen van 150 stuks nagemaakte exemplaren uit Zürich. waarvan de valsch- heid op 1 November werd geconstateerd Via een Amsterdamsche bank waren zij door een groote bank te Zürich afgezonden. Weer voerde het spoor naar Genua, blijkbaar het centrum van distributie. Op 19 October had zich aan de bank te Zürich een Genuees vervoegd, die de valsche stukken verzilverde. Onmid dellijk na de ontdekking heeft bij de bank schadeloos gesteld. ..Ik wist van niets", verklaarde de man, „ik heb ze van Granati uit Florence ontvangen. Granati spreekt geen Duitsch en hij vroeg mij ze te verzilveren tegen be paalde provisie. Nederlandsche politic naar Italic. Op dat oogenblik oordeelde commissaris K. H. Broekhoff na overleg met de directie van de Philips fabrieken het noodig in- specteur Kallenborn en inspecteur Dijs naar Italië te sturen om een onderzoek ter plaatse in te stellen. Granati een zeer belangrijke figuur in de bende was in- tusschen reeds op zijn hoede, hy wist dat de valschheid ontdekt was, omdat de Genuees bij hem was geweest. Deze had hem een scène gemaakt en het geld, waar mede hij de bank schadeloos had gesteld, vorderde hjj terug. Bovendien wilde hij weten, van wien Granati de stukken had Hii vertelde den Genuees ten slotte, dat hij ze van een zekeren Oanepa had ontvangen. Het leek voor de beide Nederlandsche in specteurs die opnieuw veel medewerking ondervonden van de zijde van den heer Droogendijk. niet gemakkelijk om Canepa op te sporen te meer daar het een zeer veel voorkomende naam is in Genua. De Italiaansche politie werkte uitstekend mede en stelde den chef der centrale recherche ter beschikking. Men besloot eerst naar Florence te gaan om daar Granati in te rekenen.. Het gezel schap toog den volgenden dag naar het hoofdbureau aldaar om uit te zoeken, waar Granati huisde. Inspecteur Kallenborn had het hier niet gemakkelijk, pas na een uitvoerig onderzoek en het signalement, dat door den Genuees aan de Hollanders was verstrekt, ondekte men waar hij woonde, onder den naam Palandri Hij bleek een oude bekende te zijn. tegen wien vele klachten wegens flesschentrek- kerij en oplichting waren ingekomen. De Italiaansche politieman, die ter beschikking was gesteld, bleek een schrander speurder te zijn. Men had deze zaak gecombineerd met die van de valsche dollarbiljetten en besloot in verband hiermede den Flo- rentijnschen lithograaf Caciotti te ar- resleeren. Voor de valsche Suezkanaal- dividend bewijzen waren intusschen j reeds anestaties verricht te Parijs, Nice en Turijn. In den vroegen ochtend arresteerden 1 de inspecteurs Kallenborn cn Dijs, bij- 1 gestaan door den Genueeschen waarn. f politiecommissaris, den gezochte. Aan- j vankelijk ontkende Granati. doch na j een scherp verhoor legde his een be- j kentcnis af. Ook Caciotti was ingere- j kend en naar het hoofdbureau over- gebracht. Het tweetal werd naar Genua getrans porteerd. waar Caciotti het een en ander over Canepa vertelde. Vast kwam boen te staan dat deze Ca nepa de valsche dividend bewijzen had geleverd en bovendien valsche dollarbil jetten had uitgegeven. Hii werd door de Italiaansche politie nauwkeurig gescha duwd. Behalve C. werd het eene lid van de bende na het andere gearresteerd. Ten slotte zaten te Genua 22 personen in arrest In verband met de Philipszaak en de valsche dollars, zeven van hen zijn weer op vrije voeten gesteld. Vermoedelijk bevindt zich de werkplaats waar de valsche dollar- biljeten worden gemaakt, in Amerika, het is niet onmogelijk, dat daar ook de val sche dividend bewijzen worden gemaakt. Zoowel in Europa als in Amerika wordt het onderzoek naar deze vervaischersbende voortgezet. Het is echter wei zeker, dat het meerendeel der leden veilig is opgeborgen in de Italiaansche gevangenissen. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Overtreding wegenbelasting. Voor den Haarlemschen politierechter stonden de navolgende personen terecht wegens overtreding der Wegenbelasting. H. B. uit Haarlemmermeer. Eisch en vonnis f. 50 subs. 30 dagen hechtenis. K. E. v. d. M.. uit Haarlemmermeer Eisch f. 15 subs. 9 dagen hechtenis. Vonnis f. 10 subs. 6 dagen hechtenis. B. v d Z uit Haarl.meer. Eisch 3 x f. 10 subs 3 x 6 da gen hechtenis. Vonnis 3 x f. 5 subs 3x5 da gen hechtenis. J. A. J. te Aalsmeer. Eisch f. 15 subs. 9 d. hechtenis. Vonnis f. 7.50 subs. 6 dagen hechtenis. F. de Vr„ te Hil- legom. Eisch f. 10 subs. 6 d hechtenis. Vonnis f. 1 subs. 1 dag hechtenis. M. F. v. S., te Hillegom. Eisch en vonnis f. 15 subs. 9 d. hechtenis. Wegens niet op den vastgestelden tijd inzenden van zijn belastingbiljet stond te recht J. C. v. W. uit Lisse. Eisch 2x1.20 subs. 2x12 d. hechtenis. Vonnis 2x f7.50 subs. 2x6 d. hechtenis.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9