BUITENLAND LESDSCH DAGBLAD - Derde Bied Vrijdag 7 Januari 1938 De strij d in Spanj e De strijd in het Verre Oosten LAND- EN TUINBOUW THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN %j VERKOUDHEID EN HOEST DIRECT TOT STAAN GEBRACHT jé^liik®* DE ALGEMEENE TOESTAND Conferentie te Boedapest. Zooals bekend, zullen 10, 11 en 12 dezer te Boedapest besprekingen worden gehou- oen tusschen Italië, Oostenrijk en Honga rije. Gayda schrijft daarover in de „Gior- nale d'Italia": ,,Daar de protocollen van Rome geheel aan hun doel beantwoorden, valt van de bijeenkomst te Boedapest geen nieuwe overeenkomst te verwachten. Men zal slechts de protocollen en de onderlinge be trekkingen aan den nieuwen toestand in Europa aanpassen. Bij het bestudeeren der problemen in het Donaubekken zullen de Duitsche belangen, reeds bevestigd in de Duitsch-Itliaansche overeenkomst van Berlijn, erkend moeten worden. De betrekkingen tusschen Oostenrijk en Zuid-Slavië zijn reeds voortreffelijk, ter wijl die tusschen Hongarije en Zuid-Slavië spoedig opgehelderd zullen zijn. Van bijzondere beteekenis zijn op dit oogenblik de betrekkingen met Roemenië, welks b'.nnenlandsche reorganisatie niet alleen gunstig schijnt voor een vriend schappelijke samenwerking met Italië, doch ook van groot belang is ter ophel dering van de situatie in het Donaubek ken. Uit de openhartige verklaringen van den Roemeenschen minister-president is onmiddellijk gebleken, dat de Roemeensche regeering toenadering tot Italië wenscht. In de betrekkingen tusschen Roemenië en Oostenrijk kan gemakkelijk opheldering worden gebracht. Ten aanzien van Hon garije moet natuurlijk de kwestie der min derheden geregeld worden, omdat die tot de grondproblemen der Roemeensche be langensfeer behoort en een belangrijke factor voer stabilisatie in het Donaubek ken is". Gayda wijst er vervolgens nogmaa! op, „dat in de eerste plaats de spil Rome Berlijn ter sprake zal komen, die van prin- cipieele beteekenis is ook voor het nieuwe, opbouwende doel van den Europeeschen vrede en den weg wijst voor vele andere staten, welke haar hechtheid erkennen en haar doel begrijpen. De erkenning van Franco levert even eens een gewichtig richtsnoer voor geheel Europa, evenals het anti-communistische pact en de houding van Italië en Duitsch- land tegenover den Volkenbond". FRANKRIJK Chauiemps over socialen vrede. Mmister-president Chautemps heeft de volgende verklaring uitgegeven: Gedurende de laatste weken zijn ar beidsconflicten voorgevallen met een menigvuldigheid, welke sedert langen tijd niet was waargenomen. De bijzon dere toestand, welke hierdoor is ont staan, is gevaarlijk voor Frankrijk's voorspoed en veiligheid. Hij mag niet langer voortduren. De regeering kan zulks onmogelijk toestaan. De organisaties van werkgevers en van werknemers ontkennen beide voor dezen gang van zaken verantwoordelijk te zijn. Gebrek aan eerbied voor arbitrale uitspra ken en voor de vrijheden der vakvereeni- gingen zegt men van den eenen kant; systematische agitatie en schending van wetten aan den anderen. Zeker is in ieder geval, dat herstel van den socialen vrede absoluut noodzakelijk is. Na het financieele herstel stelt de re- gcering zich voor te arbeiden aan herstel van economische en sociale orde. Zij doet een beroep op de vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, opdat beiden zich onder de vaan van de regeering scha ren. opdat beiden nieuwe accoorden sluiten en opdat beiden de formeele verplichting op zich nemen deze overeenkomsten voort aan te eerbiedigen. Aan de op deze wijze tot stand gekomen code voor den socialen vrede zal de regeering de sancties van de wet geven, door haar aan goedkeuring van het parlement te onderwerpen. Het is noodig, dat alle burgers, welke ideologische opvattingen zij mogen zijn toegedaan of tot welke sociale klasse zij mogen behooren, zich buigen voor de souvereini^eit van de wet. De regeering zal niet aarzelen met al haar verantwoordelijkheid te streven naar dat resultaat. w m De arbeiders der Goodrich-fabrieken. die te Argenteuil bijeengekomen waren, om te beraadslagen over de scheidsrechterlijke uitspraak van Chautemps. zijn weer uit eengegaan zonder een beslissing te heb ben genomen. Zij zullen vandaag opnieuw bijeenkomen. Sedert eenige dagen leggen ook de bank bedienden zekere ontevredenheid aan den dag, daar zij van meening zijn, dat de aanpassing hunner salarissen onvoldoende is, zoowel ten opzichte van de kosten van levensonderhoud als ten opzichte van de herziening der salarissen van andere cade- gorieën van employé's. In verband hier mede hebben hier en daar betoogingen plaats gevonden. Een betooging. die door de bankbedien den op de effectenbeurs zou worden ge houden, is echter niet doorgegaan. GRIEKENLAND Prinses Frederike te Athene. Prinses Frederike Luise is per trein te Athene aangekomen. Zij werd op het per ron verwelkomd door den koning en de geheele vorstelijke familie, den primaat- aartsbisschop, minister-president Metaxas, de leden der regeering. het diplomatieke korps en den burgemeester. De bevolking juichte de prinses, wrier aankomst bekend gemaakt werd door een salvo van 21 ka nonschoten, hartelijk toe. JAPAN. Belastingverhooging. De regeering heeft besloten de be lastingen te verhoogen, zoodat 300 mil- liocn meer geïnd zou kunnen worden. Esn derde deel zou moeten worden opge bracht door de thans geldende speciale belastingen, die bestemd zijn tot dekking van de kosten der campagne in China. Hei desbetreffende ontwerp zal tijdens de volgende parlementszitting worden inge diend. De regeering is van meening. dat de uitgifte van schatkistbiljetten niet meer voldoende is ter dekking van de militaire uitgaven. Het blad ..Asahi Sjimboen" meent te we ten. dat. de ministeries van oorlog en ma rine eind Januari een buitengewone be- grooting van meer dan vier milliard yen bij het parlement zullen indienen. DUITSCHLAND Huishoudelijke arbeidsplicht voor Hitler-meisjes. De jeugdleider van het Ruitsche rijk, Baldur van Schirach, heeft een verorde ning over huishoudelijken arbeidsplicht voor den bond van Duitsche meisjes uit gevaardigd. Krachtens deze verordening moeten alle leden van dezen bond tus schen 14 en 21 jaar huishoudelijken arbeid verrichten. OOSTENRIJK Joodsche jeugdorganisatie en Vaderlandsch Front. Graaf Thurn Valsassina, de president der Oostenrijkse he jeugdorganisatie heeft be kend gemaakt, dat binnenkort een speciale afdeeling zal worden opgericht vooi; de Joodsche jeugd, waarin deze zal worden voorbereid tot het Vaderlandsche Front met behoud van haar cultureele belangen. ROEMENIË Maatregelen der regeering. Volgens sommige bladen zouden den achtsten April a.s. nieuwe parlements verkiezingen in Roemenië plaats heb ben. Na een onderhoud tusschen den minis ter van buitenlandsche zaken en den Ita- liaanschen gezant verluidde het, zooals is gemeld, in diplomatieke kringen, dat Roe menië een nieuwen gezant bij den koning- keizer van Italië zou benoemen. De nieuwe leiders der Roaneensche po litiek maken geen geheim van hun sym pathie voor Italië en van hun verlangen om goede betrekkingen met dit land tot stand te brengen, doch het is weinig waar schijnlijk, dat Roemenië vóór de bijeen komst van den Volkenbondsraad een ini tiatief in dezen zin neemt. Men schrijft minister Micescu het voor nemen toe, in dit opzicht niets te doen, alvorens met zijn collega's der Kleine En tente overleg te hebben gepleegd en de kwestie met de vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland besproken te heb ben. Zooals men weet, zal de Roemeensche minister zich naar Genève begeven via Praag en Belgrado, waar hij o.a. bezoeken zal brengen aan Krofta en Stojadinowitsj. De regeering heeft de maatregelen tegen kapitaalvlucht versterkt. De douaneauto- riteiten hebben opdracht gekregen, streng i toezicht op reizigers uit te oefenen, ten einde te verhinderen, dat bankbiljetten van de nationale bank-, goud- en zilver- I geld, alsmede buitenlandsche bankbiljetten het land verlaten. Van het gevechtsterrein. Bij Teruel is geen wijziging in den toe stand gekomen, al spreken beide partijen over kleine vorderingen. Gisterochtend hebben de regeeringstroe- pen in den Madrileensche sector Cara- banchel. een huizengroep, de „handels kolonie" genaamd, in de lucht laten vlie gen. Zonder dat de rechtschen het merkten, was een krachtige mijn aangebracht mid dn onder het huizenblok. Dcor de ontplof fing is een geheele compagnie van de rechtschen vernietigd. Onmiddellijk na de ontploffing gingen de dynamiteros tot den aanval over en onder dekking van het vuur der automatische wapens hebben zij de nieuwe stelling bezet. De non-interventie. Naar in diplomatieke kringen vernomen wordt, zou de tegen Dinsdag a.s. bijeen geroepen zitting der andercommissie van niet-inmengtng zich speciaal bezig houden met het kiezen van de leden der commis sies. die eventueel naar Spanje zullen wor den gezonden en met het bestudeeren van de verhouding tusschen de aantallen der terug te trekken vrijwilligers en de kwestie van het toekennen aan de beide partijen van belligerentenxechten. De Belgische kolonel van Overstraeten, adjudant des konings en commandant van het regiment bereden artillerie te Leuven, is door de regeering aangewezen, om het terugtrekken van de vrijwilligers uit het rechtsche Spanje te leiden. De zaak-Dc Borchgravc. De regeering van België en Spanje, die besloten hebben, het proces voor het per manente hof van internationale Justitie niet voort te zetten, hebben een gemeen schappelijk communiqué uitgegeven, waar in de Spaansche regeering erkent, dat onafhankelijk van haar wil de Spaansche justitie te kort is geschoten in het onder zoek inzake den moord op baron Jacques de Borchgrave, hetgeen te verklaren is door de buitengewone omstandigheid, waarin Madrid ln dat tijdvak verkeerde. De Belgische regeering van haar kant etkent, dat het niet mogelijk is geweest, vast te stellen, dat een agent van de Spaansche regeering aan dezen moord heeft deelgenomen. De Spaansche regee- ring heeft evenwel haar verontschuldigin gen aangeboden, de noodige eer bewezen aan het stoffelijk overschot van het slacht offer en schadeloosstelling gegeven aan zijn nabestaanden. De beide regeeringen achten het onder deze omstandigheden niet nuttig, het pro ces voort te zetten en hebben het hof hier mede in kennis gesteld. VEREENIGDE STATEN Oud-ambassadeur Dodd teruggekeerd. Philippics tegen Duitschland. De vroegere amb^sftdeur van de Ver- eenigde Staten in Duitschland, Dodd, is te New-York teruggekeerd. Hij heeft de re denen uiteengezet, waarom hij Duitschland heeft verlaten. „Wat kan een vertegenwoordiger van de Ver. Staten doen in een uitgestrekt gebied, waar de godsdienstige vrijheid wordt ont kend, waar intellectueel initiatief en ont dekkingsgeest niet worden toegestaan, waar rassenhaat iederen dag wordt aange kweekt?" Hij voegde hieraan toe, dat vele eminente Duitschers het met hem eens waren, toen hij in den afgeloopen zomer weigerde het partijcongres te Neurenberg bij te wonen. Verder verklaarde hij, dat het logisch gevolg van de uitgebreide oor logsvoorbereiding een nieuwe oorlog zal zijn. Tenslotte beschuldigde Dodd de groo- te Duitsche zakenlieden en industrieelen, dat zij de noodzakelijkheid van internatio nale samenwerking niet inzien. EGYPTE De nieuwe Wafdpartij. Tot de nieuwe Wafdpartij zijn reeds 29 afgevaardigden toegetreden onder wie drie Wafdistisohe oud-ministers en de onder voorzitter van den Senaat. Het congres der oude Wafdpartij wordt op 22 en 23 Fe bruari gehouden. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wat is voor bemesting van aardap pels beter den ruigen mest onder te spitten of dezen te strooien wanneer gespit is? A. L. te L. Antwoord: U doet in dit geval het best den ruigen mest onder te spitten. Niet alleen komt dan de bemestingswaarde beter tot haar recht, maar het is voor de structuur var den gioi:J ook beter. Den grond ruw gespit laten liggen en kort vóór het poten de kluiten fijn eggen. Te Sjanghai. In een artikel van de „Nitsji Nitsji Sjim boen" wordt er op gewezen, dat de ge meenteraad van de internationale neder zetting te Sjanghai practlsch veranderd ls in een Britsch-Chineesche gemengde com missie. Het blad verklaart, dat het Britsche over wicht gewijzigd moet worden door een ver grooting van de vertegenwoordiging der Japansche belangen ln den gemeenteraad, nu de Japanners orde en vTede handhaven in het gebied van Sjanghai, Nanking en Hangtsjau. De souverelniteit over de internationale nederzetting te Sjanghai wordt thans uit geoefend door Japan, aldus genoemd blad. Japan heeft China vervangen. Met het oog op den veranderden toestand is het natuur lijk, zoowel theoretisch als practlsch, dat de Japanners, die een grootcr aantal inge zetenen in Sjanghai hebben dan de andere buitenlanders, met een grootere economi sche bedrijvigheid, een grooter vertegen woordiging krijgen in den gemeenteraad, vooral omdat de internationale nederzet ting zelf slechts kan bestaan, doordat de Japanners orde en rust handhaven. De gemeenteraad bestaat op het oogen blik uit vijf Engelschen. vijf Chineezen, twee Amerikanen en twee Japanners, maar deze samenstelling moet drasbisch veran derd worden. Tegenstrijdigheden. Terwijl de „Asahi Sjimboen" verzekert dat 1938 volledige kansen biedt op een toenemende samenwerking met de vreem de mogendheden, die belangen hebben in China, in het bijzonder Groot-Brittannië, door de Japansche politiek van rehabilita tie van-China uit te voeren ln samenwer king met de buitenlandsche mogendheden, hetgeen kan geschieden door eerbiediging van de gevestigde rechten en belangen dier vreemde mogendheden, gaat de „Japan Times" fel tegen Engeland te keer. Onder het opschrift „Britsche beleedi- gingen" publiceert het blad een artikel, waarin gezegd wordt, dat Japan zoo vaak beleedigd is door het Britsche volk en in het bjjzonder door de Britsche pers sedert het uitbreken van het huidige Chineesche incident. dat„wij geen verbazing meer ge voelen over iets, dat door Britten gezegd wordt." Acht Japansche gepensionneerde admi raals hebben in een openbare vergadering te Tokio, die was georganiseerd door een maandblad, hun meening gezegd over den politieken en maritiemen toestand. De admiraals achtten het mogelijk om Enge land te overwinnen, zonder dat Japan oor log heeft te voeren. Het komt er enkel maar op aan het Chineesch-Japansche conflict op een juiste wijze te beëindigen. Nadenkende Engelschen zullen, zoo mee- nen de acht Japansche admiraals, zich nog wel eens bedenken., voor zij het lot van hun land op het spel letten voor de ver dediging van rechten en belangen ln het zoover afgelegen China. Het komt er voor Japan maar op aan te toonen, dat het tot den strijd bereid is. China bestelt voor 20 milliocn dollar oorlogstuig. Voor een bedrag van twintig millioen dollars oorlogstuig, o.m. zwaar geschut, is door Clüna besteld op 10 December j.l. bij wapenfabrieken in het buitenland. Desbe treffende Chineesche berichten maken er melding van, dat o.m. 10.000 der modernste geweren, een groot aantal zware en lichte mitrailleurs en 100.000 gasmaskers, zyn besteld. Voorts wordt verklaard, dat de wapenleveringen China langs twee wegen zullen binnenkomen, n.l. door Joennan, via Ido-China. en door Rusland, Sinkiang en Kansoe. Twee derde gedeelte van den aankoopprijs ls bij het plaatsen der bestel ling betaald, het laatste derde deel zal by aflevering betaald worden. 11. Thijs stond daar, midden in den nacht, heel geduldig op de wacht; en je begrijpt, dat hij Intusschen veel aan het prinsesje en den prins nog dacht Een tijdlang werd de stilte nog door niets verstoord, maar dan is 't hem, of hij, heel zacht, geluidjes hoort! Voorzichtig kijkt hij om een hoekje van 't gordijnen ja, daar zit een heel klein mannetje op 't raamkozijn! 't Is een kabouter, kaal tot aan zijn ooren. en stellig is 't degeen, die hier zijn mutsje heeft verloren. Terwijl het ventje zich nu van 't kozijn laat zakken, zou Thijs het mak'lijk kun nen pakken maar 't ziet er werkelijk zóó aardig uit, dat Thijs daartoe nog niet besluit.... KtJN/T ÏN 1ITTEEEN Utrecht aanvaardt plan Dudok. De gemeenteraad van Utrecht kwam gisteren bijeen ter behandeling van de voordracht tot den bouw van een nieuwen schouwburg volgens de plannen van archi tect W. M. Dudok. Uiteraard ging naar deze raadsvergade ring zeer groote belangstelling uit. Tenslotte werd, na een bespreking van ruim zeven uur. nadat nog een voorstel van mr. van Maarseveen, om een anderen architect gelegenheid te geven met een ander plan te komen, was verworpen het voorstel van het college van B. en W. om het plan van architect Dudok te aan- vaa-den. met 30 tegen 9 stemmen aange nomen. Zoo krijgt dan eindelijk Utrecht een nieuwen schouwburg, waarbij wordt afge weken van de oude historische piel:, het Vreeburg en gebruik wordt gemaakt van het mooie financieele aanbod van den heer Fcntencr van Vlissingen. Met den bouw van dezen nieuwen schouwburg is een bedrag gemoeid van f 36Ö.Q00. Een graf gevonden te Sakkara. Misschien het graf van koning Aha Menes. Te Sakkara, in Egypte, is een graf ge vonden. dat misschien het graf is van Aha Menes. den eersten koning uit de eerste dynastie. Deze heeft geregeerd op ongeveer 3500 Jaar v. Chr. Tot dusver had men Abidos beschouwd als de doddenstad der koningen van de eerste dynastie. Het nu gevonden graf te Sakkara bleek weliswaar geplunderd te zijn, maar er zijn albasten vazen in aangetroffen met den Horusvalk van Aha, het embleem van koning Menes. Het is meer voorgekomen, dat men twee doodenmonum-mten voor één Egyptischen koning aantrof. Het eene was dan het werkelijke graf, het andere slechts een cenotaaf. Het feit, dat de naam van Menes de eenige is, die in het graf voorkomt heeft De ouderwetsche manier nog de beste Jarenlang hebben duizenden menschen hoest, verkoudheid en alle bronchiale aan doeningen bestreden met een recept, dat zU zelf thuis klaarmaken. Dit is hun be proefd middel. Koopt bij Uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dubbel geconcen treerd). Vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, tafel stroop of honing. Als resultaat verkrijgt U een groote flesch medicijn1, zoo doeltref fend van kwaliteit, dat een eetlepel U ver lichting 'brengt, terwijl na korten tijd Uw verkoudheid geheel verdwijnt. Vervus is samengesteld uit geconcentreerde essence van Siberische pijn'boomen, echte Japan sche pepermuntolie en 10 andere, waarde volle medische bestanddeelen. Het verzacht de ontstoken slijmvliezen en reinigt de ver stopte kanaaltjes van neus en keel. Het is buitengewoon geschikt voor kinderen, om dat zij den heerlijken siroopsmaak zoo lek ker vinden; ook bij volwassenen is de wer king afdoend. Neemt vandaag zelf een proef met dit uitstekende recept. Vervus is bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. 4197 (Inez. Med.) VOOR ZATERDAG 8 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. en 415,5 M. VARA- Uitzending, 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gram.muziek 10.00: Morgenwijding 10.20: Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven 12.00—1.45: Gram.muziek 2.00: Economische lezing 2.20: Zang en piano 2.45: Amateurs-uitzending 3.20: Gram.muziek 3.30: Residentie-orkest 4.30: Esperanto-Uitzending 4.50: Vervolg concert 5.40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6.30: ..De Wielewaal" en declamatie 7.00: Filmland 7.30 Lezing: „De plaats van den Bijbel in ons volk" 8.00 Herhaling SOS-Be- richten 8.03 Berichten ANP, VARA-Varla 8.15 VARA-orkest en solist 9.00: Radiotoo- neel 9.15 ..En nuOké", gevarieerd pro gramma 10.30: Berichten ANP 10.40: Or gelspel 10.50: Toespraak 11.00: Souvenir orkest 11.3012.00: Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. KRO-Uitzending, 4.00—5.00 HIRO 8.00—9.15 en 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15 De KRO-Melodlsten en solist (Om 1.00 Gram.muziek) 2.00: Voor de rijpere jeugd 2.30 KRO-orkest 3.00: Kin deruur 4.00 Gram.platen 4.05: „Bellamy's boodschap aan de Nederlandsche Vrouw", cau serie 4.25 Gram.muziek 4.30 HIRO-Post 4.35 Gram.muziek 4.50 Lezing: „Waarom sterven wij?" 5.00 KRO-orkest (Om 5.30 Es- perantocursus) 6.20 Journalistiek weekover zicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Lezing: „Dreigende goudovervloed?" 7.35: Actueele eatherflitsen 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 Gevarieerd pro gramma 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sport- overzicht 10.55—12.00 Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gram.muziek 12.05 BBC-Northern-orkest 12.50 Gram.mu ziek i.20 Het New Coventry Hippidrome or kest 2.20 Gram.muziek 3.05 Het Serge Krish Septet 3.50 Bariton en gitaar 4.20 Declamatie 4.35 Gram.muziek 5.20 Marius B. Winter en zijn Band 6.20 Berichten 6.50 Sportreportage 7.05 BBC-orkest 7.50 Reportage 8.20 BBC-Variété-orkest en so listen 9.20 Berichten 9.40 „What every listener knows", causerie 9.50 Uit Amerika: Joe Marsala en zijn Chicagoans 10.20 BBC- Harmonie-orkest 11.00 „Mystery at Versail les". causerie 11.20 Ambrose en zijn orkest 11.20 Orgelspel 12.10—12.20 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 7.50 en 8.55 Gram. muziek 12.20 Pianovoordracht 12.35 Giar- dino-orkest en zang 3.20 Zang 4.05 Zang 6.05 Zang 8.35 Gram.muziek 8.50 Radio- tooneel 9.30 Orkestconcert 10.25 Populair concert 11.201.20 J. Bouillon's orkest. Keulen, 456 M. 5.50 O. Heyden's orkest 7.50 Omroepkleinorkest 8.50 Pianovoordracht 11.20 Omroep-Amusementsorkest en pianoduo 1.35 Omroepsextet 3.20 Hermann Hage- stedt's orkest. Rijksarbeidsdienstorkest en solis ten 6.30 Gram.muziek 7.20 Omroeporkest en solisten 9.50—12.20 Hans Bund en Arthur Rink met hun dansorkesten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50: Omroepkleinorkest 1.50 Gram.muziek 3.20 Conservatorium-ork. en soliste 4.50 Omroepsalonorkest en soliste 5.20 Gertier-kwartet 6.35 Omroepklein orkest 7.20 Zang 8.20 Omroepsymphonie- orkest (Om 9.05 Radiotooneel) 10.30: Gram. muziek 11.35—12.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 L. Darcy's orkest 1.50—2.20 Gram.muziek 3.20 Radio tooneel 4.20 Gram.muziek 5.35 Omroep salonorkest 6.35 Marceau Burton's orkest 7.35 Gram.muziek 8.20 Gevarieerd program ma io.30 Omroepdansorkest 11.2012.20 Gram.muziek. Deutschlandscndcr, 1571 M. 7.20 Carl en Paul Woitschach met hun orkesten 9.20: Be richten 9.50: Hakkebord, viool en viola 10.05: Scheepsweerbericht 10.2012.15: Hans Bund en Arthur Rink met hun orkesten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 8 Januari. Isle Programma: Iederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: Iederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 12.05 London Reg. 12.35 Keulen 13.20 Brus sel vi. 13.30 London Reg. 15.20 Keulen 17.20 Boedapest of dlv. 17.35 Brussel Fr. 18.20 Keulen 21.20 Brussel Fr. 22.20 Brus sel VI. 22.30 Berlijn (Keulen). 1de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.05 Droitwich 23.00 Boedapest of div. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. het vermoeden, dat het graf inderdaad dat van Menes is, grooter gemaakt. De ont dekker van het graf. Walter Emery, wenscht er zich nog niet over uit te spre ken. Hij wil eerst nog verdere bewijzen voor de juistheid van de veronderstelling heb ben. Een dergelijk bewijs of een bewijs van het tegendeel zal zeker nog gevonden wor den. wanneer men de onderzoekingen voortzet in de tomben van de personen van de hofhouding, die om de centrale tombe liggen. Hier heeft men nog niet bij kunnen komen, omdat deze bedekt zijn door kleine mastaba's (graven) uit de derde dynastie. Men heeft voorts een groot aan tal zegels gevonden, die inscripties dragen van de eerste dynastie. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen is het Jaarverslag 1937 van de nationale landstormcommissie. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10