STEGEMAN'S échte GtLDERSCHE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 December 1937 Uit de Omstreken 'f Houthandelaar verdubbelde zijn omzet door dagbladreclame. THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN AALSMEER. Kerstfeest „Het Mosterdzaadje". Het Kerstfeest ls gevierd met de kinderen der Zondagsschool-vereenlglng „Het Mosterdzaadje" in de Necl. Herv. Kerk (dorp). Ook van de zijde der ouders (vooral moeders) was veel belang stelling. Ds IJ. Alkema sprak een openings woord. De middag ls verder afgewisseld door Kerstverhalen van de heeren Plet en Blerling. terwijl de kinderen toepasselijke liederen zongen. De tractaties on'braken natuurlijk ook niet, evenmin als de cadeautjes, welke de kinderen mee naar huls kregen. Het heerlijke Kerstfeest, weid door den heer Blerling met een slotwoord besloten. De gemeente zong tenslotte Gez. 96. GEMEENTERAAD. De begrootingen goedgekeurd. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein. Afwezig door ziekte de heer G. Buskermolen, wlen de voorzitter spoedig herstel toewenschte. Nadat de raad had goedgekeurd het besluit tot het aangaan van kasgeldleeningen, wat betreft wijziging van 1 rente boven het promessedisconto der Ned. Bank tot en het aanvankelijke maximum-bedrag van f. 250.000.tot f. 300.000.had verhoogd, volgde behandeling der gemeente-bcgroo- ting, dienst 1938. De heer W. Hartlng bracht namens de Flnanciëele Commissie rapport uit. De commissie kon zieh op enkele min der belangrijke punten na geheel met de door B. en W. voorgestelde begrooting ver eenigen. Besloten werd geen alg. beschou wingen te houden. Na opmerkingen van verschillende leden werd het verhoudingscljfer heffing straat- belasting op 1 vastgesteld en het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting op 75 (belastingjaar 1 Mei 1938—30 April 1939). Besloten werd te trachten, de vermakelijk heidsbelasting op 10®/„ te handhaven. In verband met het feit, dat het zielental dei- gemeente boven 10.000 is gestegen, waar door de burgemeester, de secretaris en de ontvanger van rechtswege In een hoogere salarisklasse zijn geplaatst, achtte de voor zitter het wenschelijk, dat pogingen in het werk zullen gesteld worden, de jaarwedde der belde wethouders weer verhoogd te krij gen van f. 600,tot f750.Besloten werd, aan Ged. Staten een verzoek ln dien geest te richten. Eveneens om de vergoeding van de raadsleden van f3.op f. 4.te bren gen voor het bijwonen der raadsvergaderin gen en van f. 1.50 op f. 3.voor de commis sievergaderingen. De voorgestelde verhoo ging der bezoldiging van den tweeden amb tenaar burgerlijken stand van f. 50— op f, 100.werd met 84 st. verworpen. Afge wezen werd: een aanvrage om subsidie 1938 aan „N.I.B.A.'1 groot f. 575.en een voor de malariabestrijding in N.-Holland. evenals aan de Stichting Noord-Hollandsch Land schap. Over een subsidie-aanvrage a f. 25.- door „Pro Juventute" staakten de stemmen. Besloten werd de bijdrage aan het borgstel lingsfonds „Kennemerland" voor 1938 op 1 cent per inwoner te bepalen. Het bedrag, dat per leerling voor de OL. scholen, on derscheidenlijk voor gewoon lager en uit gebreid lager onderwijs voor 1938 wera beschikbaar gesteld, is bepaald op resp. f, 16.70 en f. 20.75. Besloten werd f, 600.— te reserveeren ter voorbereiding plannen tot raadhulsbouw in de toekomst; aankoop nieuwe brandspuit werd verworpen met 84 st. Goedgekeurd werden: verbouw noodslachtplaats tot volledige slachtplaats verbetering van verschillende wegen, voor bereiding verbreeding van den Uiterwcg en bouw nieuwe bruggen (Jaap Bollen en Ro zenstraat) De verschillende begrootingen werden tenslotte overeenkomstig goedgekeurd. Be sloten werd tot conversie geldleening per resto f. 591.000.— en aanvulling voorwaar den geldleeningsbesluit f. 101.920.In ver band met de aan Ged. Staten ter goed keuring ingezonden verordening, regelende het verleenen van pensioen aan wethouders en aan weduwen en weezen van wethou ders en gewezen wethouders, had dit col lege bericht, dat bij de Ministers bezwaar heeft bestaan tegen dat Raadsbesluit. Deze uitgaven waren niet als strikt onvermijde lijk te beschouwen, en Aalsmeer, als nood lijdende gemeente, diende zich zooveel mo gelijk van niet verplichte uitgaven te ont houden. Besloten werd, met klem bij Ged. Staten aan te dringen op doorvoering van het raadsbesluit. Een verzoek der IJsclub „Aalsmeer" betreffende wijziging der schuld regeling werd aangehouden. Tot leeraar aan de gem. mlddelb. handelsavondschool werd benoemd de heer N. Naaktgeboren te Amsterdam. In gebruik werd gegeven: aan de Doopsgezinde Gemeente een lokaal der OJL. school te Aalsmeer-Oost aan de N.V. Jachthaven R. Dragt en Zn. een strook gemeentewater, Goedgekeurd werd de over dracht van een landarbeldersplaatsje van K. Spaargaren, Hornweg 113, op nieuw van den landarbeider J. v. Leeuwen Czn. De termijn van onbewoonbaarverklaring perceel Legmeerdijk 105 werd tot 7 Juni 1938 verlengd. Afgewezen werd een verzoek van den Nieuwen Ned. Bond van Koffie huishouders en slijters, tot wijziging der verordening tot vaststelling maximumaan tal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein (wijk-maxima), eveneens een verzoek van D. A. Kniep, om dispensatie der verordening betreffende eischen voor het verleenen van drankver gunningen, en van P. Degenkamp om dis pensatie der bouwvergunningen. Tot leden van Maatschappelijk Hulpbetoon werden herbenoemd de heeren A. Kragtwijk, A. v. Leeuwen en D. Tas, tot lid der pl. commis sie van toezicht op het L. O. de heer L. Statema. Een verzoek van U. J. Romkema, om vergunning tot plaatsing van een ben- zine-wagentje langs den openbaren weg, werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna sluiting. BENTHUIZEN. Raadsagenda. De raad komt morgen te IO'/j uur v.m. in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Ingeko men stukken. 4. Vaststelling vergoeding be doeld in Art. 101 le lid der L.O.-wet 1920, over het jaar 1936. 5. Benoeming Ambte naar Burgerlijke Stand. 6. Bespreking ambtswoning voor den Burgemeester, met voorstel van Burg. en Weth. 7. Begrooting 1938. 8. Begrootingswijziging 1937. 9. Vast stelling pensioensgrondslag van den secre taris. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. EEN DELICATESSE, OOK OP DE BOTERHAM DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK 3559 (Ingez. Med.) Ds. A. v. Stuijvenberg. Ds. A, v. Stuijvenberg, predikant bij de Geref. Gem. alhier, die een beroep ontving naar Yerseke, ontving thans ook een be roep naaii Goes, HAARLEMMERMEER. Een lang huwelijksleven! Op 29 April 1937 was het 68 jaren gele den dat Leendert Sllvis en Adrlana de Koekkoek, die gedurende tal van jaren aan den Spieringweg te Vijfhuizen hebben ge woond en steeds veler achting en sympa thie mochten ondervinden, in het huwelijk traden. Hun wensch, dat aan dit zeldzame voorrecht nog een paar Jaren zou worden toegevoegd en zij te Vijfhuizen hun 70- jarige echtvereeniging zouden mogen be leven. is helaas niet in vervulling gegaan. Van dit tot aan zijn laten levensavond steeds zoo kras gebleven echtpaar, is thans de vrouw ln den gezegenden leeftijd van bijna 90 jaren overleden. Ten raadhuize te Hoofddorp is aan gifte gedaan dat in deze gemeente zijn ge vonden een regenjas, een horlogeketting en een boekje. Tot voorzitter van de Oranje-veree- niging „Juliana" te Burgerveen alhier, is gekozen de heer A. van Leeuwen, terwijl tot bestuursleden werden herkozen de hee ren Burger en Joore en als zoodanig werd toegevoegd de heer C. v. d. Linden. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van G. van Rijn en A. de Vreugd Gilles, z. van C. van Beelen en M, den Hollander Agatha Maartje, d van H. Haasnoot en A. den Hollander Jacobus, z. van J, van der Voort en M. C. van den Akker Krijntje, d. van J. Zwaan en K. van Beelen Arle Cornells, z. van C. Hoek en L. van Duijn Andries. z. van A. van Du ij venbode en N van Velzen Ita. d. van J. Ingwersen en C. J Roostee. Overleden: Engelbregt Herman v. d. Plas 11 maanden, z. van H. H. v. d. Plas en T. Een ondernemend houthandelaar be gon vorig Jaar November voor het eerst in dagbladen te adverteeren drie keer per week, met advertenties van bescheiden formaat, speciaal met met de 'bedoeling kleine orders a con tant te verwerven. 3564 Zeer tevreden met het resultaat, ver dubbelde hij zijn activiteit ln de maanden Maart, Ajpril en Mei van dit jaar. En nu het resultaat van zijn reclame campagne, die hij uitsluitend met dagblad-reclame had gevoerd In het eerste halfjaar van 1936 noteerde hij een omzet van 2000.—. Voor dezelfde periode in dit Jaar echter 13.000. Doelmatige dagbladreclame had al leen reeds het volume van zijn kleine leveranties a contant meer dan ver zesvoudigd. Dcxei Anna Maria Boskamp, 69 jaar, gehuwd met H. Fennes Willem Kuijt, 78 jaar. wedr. van K Rijnsent Adries v. Duijvenbode. 2 dagen, z. van A. v. Duijven- bode, 2 dagen. z. van A, v. Duijvenbode en H. van Velzen Floris Dirk Ouwehand. 75 jaar. wedr. van M. v d. Oever Jacoba Ros. 20 Jaar. d. van L D. Ros en G. Hus Ondertrouwd: J Jonker en J. Remmei- zwaal. Getrouwd: B. C. van Duijn en P. van Vugt A. H. W. van Ingen en N Ouds hoorn N. de Jong en E. A A Jürgelis man n. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering IJsclub „Voorwaarts". De IJsclub „Voorwaarts" hield haar jaarvergadering in de Kroon. Na opening door den voorzitter, den heer F. v. d. Valk, las de secretaris de notulen, die goedge keurd werden. Uit het jaarverslag bleek, dat het afgeloopen jaar niet veel activiteit vereischt had. Uit de rekening van den penningmeester de heer H. Grimbergen, bleek dat er een batig saldo is van f. 226.65. De controle-commissie bracht bij monde van den heer C. de Jong een gunstig rap port uit. Na bespreking van ijsfeesten kreeg het bestuur vrij mandaat tot het or - ganlseeren hiervan. De aftr. bestuursleden de heeren F. v. Valk en L. de Jong, werden met bijna alg. st. herkozen. De vraag werd geopperd, ol verzekeren van de leden mo gelijk is en hoe het zou staan ten opzichte van ln dienst zijnde personen. Het bestuur kreeg opdracht deze aangelegenheid te on derzoeken. Vervolgens werd de mogelijk heid besproken van het maken van een groote ijsbaan. Het onder water zetten van een terrein bleek geen ernstige moeilijk heid te zijn, daar meerdere groote motor- pompen ter beschikking zullen worden ge steld. De kwestie is echter, waar een ge schikt terrein te vinden is. Ook kreeg het bestuur opdracht van deze aangelegenheid een ernstige studie te maken, opdat aan den wensch van velen zal kunnen worden tegemoet gekomen. Na sluiting volgde een verloting van eenige banketletters. LISSE, Wiel van auto geloopen. Van een alhier passeerende auto liep een wiel af. De wagen was geladen met onge veer 4 ton boter. Dit ongeval gaf verkeers- stagnatle van ongeveer drie uur. De politie had veel moeite om het verkeer voldoende te regelen, hetgeen veroorzaakt werd door passeerende automobilisten die geen acht gaven op de teekens die door de politie werden gegeven, zelfs zóó, dat de verkeers agent bijna werd aangereden, De bekende pater Henri de Greeve heeft voor de R.K, Staatspartij alhier een rede gehouden, welke door een groot aan tal belangstellenden werd bijgewoond. Deze rede ontlokte een daverend applaus. Bij de plaatselijke Geneesheeren be staat morgen de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie op de gewone spreekuren. Onze plaasgenoot, de heer W. van der Wel slaagde voor het examen steno-typen in de Ned. Taal, welk examen afgenomen werd door den Ned. Alg. Stenografenbond. NOORDWIJKERHOUT. Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk werd het Kerst feest op grootsche wijze gevierd, rond den prachtig verlichten Kerstboom. Ds. van Noort sprak het openingswoord en meester Arends deed hét Kerstverhaal, Jongedames verzorgden de consumptie. Alle kinderen w.o. ook die uit De Zilk ontvingen fraaie en nuttige geschenken. In verband met de heuglijke gebeur tenis in ons Vorstenhuis, besloot ds. van Noort, direct, na het bekend worden, 's avonds een dankdienst te zullen houden. Mocht dit echter, na zes uur 's avonds geschieden, dan zal de dienst den volgen den avond om acht uur worden gehouden. 4. De prins gaat met vertellen voort, zoodat Thijsje ook het volgende nog hoort: „Het is heel aardig dat je hulp aanbiedt, maar helpen zal 't ons niet, daar wij, naar Je hebt vernomen, niet mogen trouwen voordat eerst die kroon is t'rug gekomen. Nu, geloof maar wat ik zeg: die is en blijft onvindbaar, weg. Toen de koning heden ochtend werd gewekt, is de diefstal reeds ontdekt; koning Dibbe- koon ging dadelijk, in alle hoeken, en ook onder 't bed, aan 't zoe ken, en na een minuut of twee zocht de heele hofhouding al met hem mee, maar, hoe of men ook zocht, er was toch niets dat baten mocht; allen speurden wat zij konden, maar er werd geen spoor ge vonden. En op deze kroon zat juist, aan eiken kant, een heele dure diamant; dus koning Dlbbekoon heeft erg het land. Maar wij moeten 't sieraad als verloren wel beschouwen en dus kunnen wij nooit trouwen OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De onbewoon-vcrklaarde woningen Ondcrwijsbenoemingen. Onder voorzitterschap van Burgemeester van Gerrevink vergaderde de Gemeente raad. Na opening werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Ingekomen Ls een verzoek van den Ned Bond van Hotel-Koffiehuis-Restaurant houders en Slijters om opheffing van het sluitingsuur bij gelegenheid van te houden feesten in verband met de verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. B en W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, waartoe werd besloten. Voorts was ingekomen: Oproep om zich bij gemachtigden te doen vertegenwoordigen in de openbare vergadering, die op Dinsdag 11 Januari a.s. te 2 uur n.m. in het gebouw van het Pro vinciaal Bestuur te Den Haag zal worden gehouden, en waarin versla? zal worden uitgebracht inzake de door den Inspecteur van de Volksgezondheid, den heer G, F, E. Kiers te Leiden gevraagde voorziening uit hooide van het feit. dat de Raad bin nen 3 maanden na dagteekening van zijn advies tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Rijsjes 1. 2 en 3, en Oegstgees- terweg de nos. 12 t.m. 24, daaraan geen gevolg heeft gegeven. B. en W. herinneren eraan, dat de Raad reeds besloten heeft zich t.z.t. door een commissie, bestaande uit de heeren mr. Sprey, Bakker en Paardekooper te doen vertegenwoordigen. Tevens was ingekomen een dankbetui ging van de heeren A. J. P. Bakkers en J. Leget voor de beide in vorige vergadering verleende vaste aanstelling in gemeente dienst. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van goedkeuring door Ged. Staten van diverse genomen raadsbesluiten. Hierna kwam in behandeling Benoeming van twee leerkrachten aan de O.L. School aan den Terweeweg. B en W. stellen voor in de vacature, ont staan door verleend eervol ontslag aan mej. G. A. Raebel, een onderwijzer te be noemen aangezien aan dezen leerkracht een der hoogere klassen moet worden toe vertrouwd. Na Ingenomen advies van het hoofd der school en na overleg met den Inspecteur van het L.O. en de Inspectie te Leiden, beden B. en W. de volgende voordracht 1. A. J. Leeuwenburgh, 2. T G. Bilkert, 3. E. J. B. Jansen. Met alg. stemmen werd benoemd de heer A. J. Leeuwenburgh. In verband met het aantal leerlingen in 1937 boven een gemiddeld van 336 moest tevens een leerkracht worden benoemd aan dezelfde school. Voorgedragen werden: 1. mej. M, E. A. Woestenburg, 2. mej. A. J. C. Bootsma, 3. mej. M. Vlaardtngerbroek. Voor dat tot stemming werd overgegaan sprak dr. K. Simon Thomas zijn groote erkentelijkheid uit over de sedert enkele jaren betoonde prestaties van mej. Woes tenburg. die voor een geringe belooning een zware taak heeft weten te volbrengen. Het stemde hem dan ook tot voldoening, dat deze leerkracht als no. 1 op de voor dracht is geplaatst. Hierna werd mej. Woestenburg met alg. st. benoemd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de exploitatievergoeding voor de bijz. la gere scholen over 1935. De gemiddelde kosten per leerling van de gelijksoortige openbare school voor ge woon L.O. in deze gemeente bedroegen met inbegrip van f. 0.50 administratiekosten per leerling f. 10.74. De voorschotten over 1935 zijn berekend naar 80 pet. van f. 16.67 is f. 13.34, zoodat het voorschot f. 2.60 per leerling hooger is dan de werkelijke vergoeding. De exploitatieberekening werd volgens voorstel van B. en W. vastgesteld. Volgde vaststelling van de begrooting 1938 van het Burgerlijk Armbestuur. Hierbij merkte de heer Kattenbusch op, dat dit college, dat door overheidsgelden wordt gefinancierd, subsidies verleent aan particuliere instellingen. Hieromtrent verstrekte weth. van Eg- mond nadere toelichtingen, waarmede de heer Kattenbusch zich kon vereenigen. De begrooting werd hierop vastgesteld. Na een korte rondvraag ging de raad over in geheime zitting. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsstukken. B. en W. van Stompwijk en Veur stellen den raden voor art. 11 sub 1 van de leve ringsvoorwaarden voor electriciteit. zoo danig te wijzigen, dat iedere verbruiker een minimum garandeert van 30 K.W. p. j. Ged. Staten wenschen dat voor de func tie van ass. boekhouder bij de bedrijven alleen in aanmerking kunnen komen die capitulanten, welke voldoende vakbe kwaamheid bezitten. Op dezen grond stel len B. en W. van Stompwijk en Veur den raad voor, het besluit van 8 en 9 Juni 1937 in dien zin te' wijzigen. Bij de vaststelling van het salaris van den ass. boekhouder bij de bedrijven is geen rekening gehouden met het in bezit zijn van diploma's, zooals dit wel bij an dere ambtenaren het geval is. In verband hiermede stellen B. en W. van Stompwijk cn Veur den raden voor, voor het in het be- iit zijn van een diploma boekhouden een vergoeding te verstrekken van f. 100. per jaar. Na onderhendelingen met het Bur. voor Verif. en Fin. Adviezen der Ver. voor Ned. Gemeenten te den Haag, heeft deze zich bereid verklaard, het tarief voor de con trole van de administratie der Lichtbe- drijven per 1 Januari a.s. als volgt te lagen: Gasbedrijf van f.200.— op f.175—, Electr. bedrijf van f. 300 op f. 250.B. en W. van Stompwijk en Veur stellen den raden voor op deze tarieven wederom een nieuwe overeenkomst met genoemd bureau af te sluiten. Volgens art. 11 van de leveringsvoor waarden voor Electriciteit (krachtstroom) moet een minimum verbruik van 144 KW. p. j. worden gegarandeerd. Deze bepaling heeft geleid dat om aan deze garantie le entkomen, motoren voor 3 phasen aanslui ting. clandestien worden aangesloten op 1 phase. Deze aansluiting op de lichtleiding heeft tot gevolg onjuiste tarieftoepassing en storing in de lichtlevering. Teneinde hieraan een einde te maken stellen B. en W. van Stompwijk en Veur den raden voor de minimum garantie te doen vervallen, wat wel een lagere opbrengst zal geven van f 200.— p. j.. doch waar tegenover staat een te verwachten lager maximum binnen de speruren. De begrooting der Lichtbedrijven. De Donderdag as. te behandelen begroo- tingen 1938 van de Lichtbedrijven geven de volgende cijfers: Gas: baten en lasten f. 72.091,35 (1937 f. 67.137,77, werkelijke uit komst 1936 f. 64.671,12), Voor 1938 wordt een verlies geraamd van f. 13.635,87 (1937 f. 9985,43) werkelijk verlies over 1936 f. 10.361,40. Electriciteit: baten en lasten f. 97.741,08 (1937 f. 92.845.18). Winst f. 15.313,04 (1937 f. 14.646,24). Gecombineerde raadszitting. De raden van Stompwijk en Veur komen morgen des avonds om 7.30 uur in gecombineerde openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen; ingekomen stukken; voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeen komst met het Centr. Bureau voor Verifi catie en Fin. Adviezen van de Ver. v. Ned. Gemeenten voor de controle van de be drijfsadministratie (gas en electriciteit); voorstel tot wijziging van art. 11 van de verordening leveringsvoorwaardenvoor stel tot wijziging van het besluit van 9 Juni 1937 (benoeming capitulanten); voor stel tot aanvulling van het besluit van 2 December 1936 waarbij werd vastgesteld de jaarwedde van den adj. boekhouder bij de bedrijven; behandeling van de bedrljfs- begrootingen voor 1938; wijziging van de bedrijfsbegrooting 1937; wijziging van de gemeentebegrootlngen 1937; verder voor komende zaken. Aanrijding. De heer V., wonende Broekweg, alhier, werkzaam als ovenist bij de N.V. B. Hus te Den Haag, is, terwijl hij per rijwiel des nachts huiswaarts keerde, in Voorburg door een motor-carrier zoodanig aangere den, dat hij verschillende verwondingen en een schouderfractuur bekwam en in St. Antonius Hove moest worden opgenomen. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Benoeming controleur-bode-geldophaler. Nadat de raad in comité-generaal was geweest, ging men over in openbare verga dering. Tot controleur-bode-geldophaler werd gekozen, met meerderheid van stemmen, de heer H. Renée, alhier. Het lid Nijssen, merkte aan de hand van een schrijven van den A.N.W.B. op, dat de parkeerborden aan de Engelschelaan— Jacoba van Beyerenweg, verkeerd zijn ge plaatst en dat hier nog wel drie borden moesten worden bijgeplaatst. De voorzitter kon deze meening niet dee- len, alhoewel dit punt toch de aandacht van B. en W. heeft. Het lid Spierenburg informeerde of de lantaarn voor straat verlichting aan den Rijnsburgerweg reeds was geplaatst door de Lichtfabrieken te Leiden. Geantwoord werd dat een aan vraag aan genoemde fabrieken was ge richt. Het lid Kruithof vroeg naar de werk zaamheden der te werk gestelden bij de fa. de Ruyter. B. en W. zegden toe. in deze zaak een onderzoek in te stellen. Op voorstel van het lid Nijssen werd goedgekeurd, dat het bord. geplaatst aan de Frank van Borselenlaan, dat algeheele inrijding verbiedt, zal wor den verruild voor alleen „verboden inrij voor automobielen", van de Teylinger- 1 ci3.n af De burgemeester de heer G. Bulten wenschte tenslotte ieder een zalig uiteinde toe, ook ten aanzien der Vorstelijke Familie en dat Haar wensch en die van het ge- heele Nederlandsche volk, ten volle in ver vulling mag gaan. Spr. stelde voor om. als de blijde gebeurtenis bekend wordt, den schoolkinderen een tractatle te doen toe komen. hetgeen op hartelijke wijze geac cepteerd werd. Hierna sluiting. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk al hier voor em. predikanten, predikants weduwen en weezen, heeft opgebracht f. 12.13. Burgerlijke Stand. Overleden: Elisabeth Alberdina Faasen 68 j„ gehuwd met J. Uitendaal. Geboren: Petrus Johannes, Z. van H. J. v. d. Lans en J. I. v. d. Zon Theodoras Jo hannes. Z van C. Bakker en C. v. Steijn Maria Gijsbertha, D. van Th. Groenen en M. J. A, Schrama. VOORSCHOTEN. Gevallen van oplichting. Bij de politie heeft de slager v. W. aan gifte gedaan dat zijn. ln zijn dienst ge weest zijnde knecht S. J. G uit Leiden, hem voor een bedrag van f. 8.42 heeft op gelicht. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Mevr. P. C. de V. deed aangifte bij de politie, dat zij door H. alhier was opgelicht. H. zou aan mevr. de V. leveren 40 jonge hennen uit een fokkerij in Gelderland, voor den prijs van f. 2.20 per stuk. Inplaats daarvan leverde hij een bijeen gebracht allegaartje, waarvan volgens een deskundige de meeste 3 of 4 kwalen had den en geen gulden waard waren. De politie heeft de zaak in onderzoek. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7