LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Btad Woensdag 29 December 1937 Buitenland De staking te Parijs. De strijd in het Verre Oosten. De heer Jan van Kan overleden Een groot verlies voor Noordwijk. Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT Bespreking in hotel Matignon. Hedenochtend half elf zijn minister president Chautemps, Leon Blum, Daladier •n Dormoy ln hotel Matignon bijeen ge komen om den toestand te bespreken. Dank zij den veiligheidsdienst ls de voor ziening van water, gas, electriclteit en sa mengeperste lucht nog normaal, doch het ls mogelijk, dat, wanneer de staking tot den avond voortduurt, aan de bevolking gevraagd zal moeten worden het gebruik beperken. Het huisvuil werd niet weg gehaald. In de markthallen was de aanvoer van levensmiddelen normaal, dank zij het gebruik van militaire vrachtauto's. Op de stations van de spoorwegen ligt thans geen enkel pakket meer te wachten. Vanochtend te hal* 11 scheen het, dat de staking zich uit zou breiden tot de provincie. Op het stadhuis ls een bijzondere com missie bijeengekomen om den toestand te bespreken, terwijl de leiding van de ver- cenigde bonden van personeel in overheids dienst ln het gebouw van de C. O. T. bij een ls gekomen. Chautemps wil niet onderhandelen voor het werk is hervat. In de vergadering in hotel Matignon heb ben de ministers een aantal maatregelen aangenomen om de orde te handhaven en het functionneeren van de openb, diensten te verzekeren. Tijdens de besprekingen diende een afgevaardigde van de stakers zich bij hotel Matignon aan, doch ininister-pre- nlster-president Chautemps liet de de legatie meedeelen, dat hij haar niet zou ontvangen, vóór het werk zou zijn hervat. Ondervraagd door journalisten, zeide Chautemps, „de toestand, welke door de staking is ontstaan, ls ernstig, doch de regeering ls besloten met kracht het hoofd te bieden. In geen geval zal zij toestaan, dat een onderbreking komt in de diensten, welke noodzakelijk voor het leven van het land. Bovendien is de staking uitgebroken on der omstandigheden, welke geen twijfel la ten omtrent de bedoelingen van de aan stichters. De beweging is uitgebroken op het oogenbllk, dat de minister van blnnenland- sche zaken formeele verzekeringen gaf aan de belanghebbenden en waarop ikzelf hen een onderhoud voor hedenochtend had toe gestaan. De ernstige verstoring van de sociale orde, welke zoo onrechtmatig de ge- heele bevolking van Parijs treft, vindt geen enkele verontschuldiging in een corporatief motief. Ik doe een beroep op de kalmte van de bevolking en op de arbeiders in overheidsdienst, die zich hebben laten meesleepen in deze schul dige beweging. Beide groepen moeten overtuigd zijn, dat de regeering haar plicht zal doen en het hervatten van den arbeid en het handhaven van de openbare orde zal weten te verzekeren. Het Japansche antwoord niet aanvaard. Een raadsheer van de Britsche am bassade te Tokio heeft een bezoek ge bracht aan het ministerie van buiten- landsche zaken om mede te declcn, dat de Britsche ambassade de Japansche lezing van de aanvallen op de Lady Bird en Bee, welke door de militaire afdecling van het keizerlijk hoofdkwar tier is gegeven, niet kan aanvaarden, aangezien deze lezing afwijkt van de rapporten, welke de ambassade heeft ontvangen. Anti-Japansche actie in Sjanghai. De Chinees, die gisteren door de politie van de internationale nederzetting is ge arresteerd ln verband met het gooien van een handgranaat naar een Japansch schip, heeft bekend te behooren tot een groep van driehonderd Chineesclie solda ten. die hebben deelgenomen aan de ver dediging van Nantau. Na den val van Sjanghai hebben zij de vlucht genomen. De Chineezen hebben gezworen met alle mid delen den strijd tegen de Japansche troe pen voort te zetten. Op 21 Dec. zijn 24 van hen, als boeren gekleed, naar Sjang hai teruggekeerd, waar zij in groepen van drie voor eigen rekening optreden. ROEMENIË'S BUITENLANDSCHE POLITIEK. Istrate Mieescu, de minister van buiten- landsche zaken in het Roemeensche kabi net üoga, heeft aan de „Curentul" mede gedeeld. dat hij voort zal gaan met de po litiek van het eerbiedigen van de oude verdragen van het land en het stellen van vertrouwen in zijn bondgenooten. De mi nister zal zijn best doen goede betrekkin gen met alle landen te onderhouden en hierbij vooral rekening te houden met de vriendschappen van het land. Het blad ziet ln deze verklaring een ver rekering, dat de regeering Goga de tradi- tioneele buitenlandsche politiek van Roe menië zal voortzetten. DE FILM VAN DEN ONDERGANG VAN DE „PANAY". De historische film van den ondergang ven de „Panay" wordt vanmiddag te New- York verwacht. Vermoedelijk zal de film vanavond worden vertoond. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen om de film veilig van Newark in hsw-Jersey naar New-York te brengen. De film zal worden vervoerd in een pantser- a|ho, omringd door een afdeeling politie. De film is verzekerd vcor 350.000 dollar w is per vliegtuig van Californië naar Newark vervoerd door Norman Alley, den fotograaf van de „News Reel" die bij het 'hcldent van de „Panay" werd gewond. Jan van Kan op ongeveer 30-jarigen leeftijd in volledig „redderscostuum". Stellig zullen talloozen, niet slechts ih Noordwijk, doch ook elders in ons land, een oogenblik stil zijn, bij het vernemen van den dood van Jan van Kan, den man, die zich in dienst van de Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij zoo uitermate ver dienstelijk heeft gemaakt, wanneer het gold, menschenlevens te redden,, die tijdens scheepsrampen aan onze kust, in groot gevaar verkeerden. Op 9 Juli j.l. was het een halve eeuw ge leden dat Jan van Kan, de populaire fi guur te Noordwijk Zee, zijn groote krach ten' in dienst dier Maatschappij stelde en zijn naam heeft sindsdien een eervollen klank verkregen in de rij van beroemde Hollandsche redders, - waarop ons land trotsch. kan zij-n. Op gröotsche wijze is Jan van Kan, op wiens borst talrijke onderscheidingen prijk ten, als even zoovele teekenen van het feit dat men zijn verdiensten hoogelijk wist te waardeer en, toen gehuldigd. En bij die ge legenheid is overduidelijk gebleken, dat hij talrijke vrienden bezat, die hem achtten om zijn moed, zijn beleid, zijn trouw en bovendien om zijn steeds opgewekt hu meur! Jam van Kan werd geboren op 2 Juto 1870 te Noordwijk en ia dus een rasechte Noordwij ker. Van 1887 tot 1902 maakte hij deel uit van de bemanning van de' reddingboot te BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marcus, z. van Gerrit Pos en Lijntje Korbijn. Ondertrouwd: Abraham van der Laan, 27 jaar, te Leiden, en Alida W. S. van der Lelie, 26 jaar, alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. GeborenCornells, z. van J. C. Spaargaren en P. J. M. Joore Adriaan, z. van A. Imanse en C. de Jong Laurentia Maria EEN AMOK-MAKER. Een bewoner der Philippijnen die met een afgebroken groote schaar in de hand amok maakte, liep te Ookland in Califor nië verscheidene winkels van de hoofd straat binnen en stak elkeen die hem in den weg kwam. 16 personen kregen steek wonden, waarvan vier kort daarop zijn be zweken en zes ernstig verwond naar een ziekenhuis moesten worden vervoerd. De amokmaker kon gegrepen worden. NIEUWE ANTI-TANK-GEWEREN VOOR HET BRITSCHE LEGER. De ..Daily Hereld" bericht hedenochtend, dat binnenkort nieuwe antl-tank-geweren bij het Britsche leger zullen worden inge voerd. Het nieuwe geweer weegt drie keer zooveel als het gewone infanterie-geweer en heeft een kaliber dat twee keer zoo groot is. De kogel kan de pantsering van vecht- wagens doorboren en kan door ontploffing de bemanning van de vechtwagens bulten gevecht stellen. LEGITIMISTISCHE BETOOGINGEN IN OOSTENRIJK. De „Telegraph am mittag" kondigt met groote letters aan. dat den -ifden Januari a.s. In geheel Oostenrijk legitimistische betoogingen zullen worden gehouden. Zoo zullen te Weenen alleen negen en in de bondslanden ongeveer twintig betoogingen georganiseerd worden. Noordwijk Zee. In 1902 werd hij lid, tevens secretaris van de plaatselijke commissie der Noord- en Zuld-Hollandsche Redding maatschappij. In de vele Jaren, dat hij actief aan het reddingwezen deelnam, heeft hij tallooze reddingen meegemaakt, waarvan wij ter gelegenheid van zijn jubileum Indertijd uitvoerig Sielding hebben gemaakt. De regeering beloonde zijn nobelen ar beid met de bronzen, de zilveren en gouden medaille voor menschlievend hulpbetoon, terwijl hij, na Dorus Rijkers, de groote gouden medaille der Noord- en Zuid-Hol landsche Reddingmaatschappij verkreeg. Deze hooge onderscheiding werd hem ver leend in November 1919, voor zijn zeer moedig optreden bij de redding van K.W. 47. De reddingboot welke was uitgevaren bij den eersten tocht naar den geslranden logger, sloeg om en drie leden van de be manning van de reddingboot verdronken. Daarop nam Jan van Kan het initiatief voor een tweeden tocht, waarbij hij het be vel over de boot had en vergezeld was van zijn zoons, die later ook roeiers zijn gewor den. Als lid-secretaris van de plaatselijke commissie schroomde hij niet, zelf de rie men ter hand te nemen. Den eersten keer, dat van Kan zich bij het Reddingwezen onderscheidde, was hij smidsknecht van beroep. Hij was toen nog geen lid van de bemanning van de red dingboot Een paar visschers, die op een bomschuit in nood verkeerden, redde hij met behulp van een paard. Hij begaf zich hiermee te water en bereikte, met het dier zwemmende, de visschers. Op honderd me ter afstand van het strand haalde hij de visschers uit de branding. Zij grepen zich aan het paard vast en zoo bracht van Kan hen naar den wal. Voor deze redding ont ving hij de bronzen medaille voor mensch lievend hulpbetoon van Koning Willem III. Dit was de eerste medaille van de lange reeks, die hem ten deel is gevallen. Na deze redding werd van Kan lid van de beman ning van de reddingboot. Jan van Kan was een zeer bekende figuur aan de Hollandsche kust en leefde met hart en ziel met het reddingwezen mee. Vele malen dat hl.l er op uit trok toonde hii groote zelfopffering. voortva rendheid, durf en volharding. Tot zijn dood toe leefde hij met volle belangstelling met alles, wat op het red dingwezen betrekking ha<L„mee en aan zijn functie te Noordwijk gSr'hij zich met volle toewijding. Jan van Kan woonde aan den Ouden Zeeweg No. 4 te Noordwijk aan Zee en exploiteerde daar een bekende garage, an nex smederij en een bazar. Talrijke badgasten maakten iedcren zomer een praatje met den beroemden redder en hij stond hen altijd opge ruimd te woord Jan van Kan was voor velen een vraagbaak, wiens krachtige figuur men van .nu af aan zéér noode te Noordwijk missen zal. Zijn trouwe eclitgenoote, Cornelia den Hollander, met wie hij méér dan 40 jaren gehuwd wasxm zijn 8 kinderen, zullen de nagedachtenis van hun vader in hooge eere houden, evenals wij. Het zal moeilijk zijn hem niet meer in Noordwijk Zee te kunnen begroeten. Mannen als Jan van Kan zijn er niet velen: hij ruste in vrede! Op 9 Juli schreven wij: Jan van Kan blijft op zijn post, naar wij hopen, nog lange jaren! Het heeft helaas niet zoo mogen zijn De teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot vindt plaats Vrijdag a^. te 10 uur op de R.-K. Begraafplaats te Noordwijk. Johanna, d. van J. M. Vertegaal en A. M. Kramer Hilda Hendrika, d. van W. F. Schaaf en H. Baljet Rindeitje, d. van J. G. Klungel en W. M. Quartel Josephlna Jacoba d. van G. M. Been en J. J. Rovers Matje. d. van M. Bakker en M. Koolhaas Johanna Wllhelmina Maria, d. van G. J. Kiebert en E. S. Hoenderdos Maurits, z. van A. Groeneweg en G. van Tol Pieter- nella Magrita. d. van»A. van Es en A. M. v. Buljten Nicolaas Johannes Maria, z. van J. A. Huijg en L. A. Holla Alida Isedora, d. van H. Timmers en C. C. M. Warmerdam Ondertrouwd: Laurentius J. M. Groenen- daal 30 j, en Geertruida H. A. M. Backhuijs, 26 j. Jacobus M. de Blaeij. 52 j. en Hen- drikje van Dasselaar 41 j. Gehuwd: Antonius Stokman, 23 j. en Cor nelia A. Lippus. 24 j. Hendricus A. I. Pe ters, 26 j. en Wllhelmina Maaswinkel 30 j. Overleden: Cornells van Velden, 64 j. geh. met M. Tensen Neeltje Hendrika Corne lia Roodenburg, 66 j. ongeh. Bernardina Hendrika Scholts, 71 j. ongehuwd Leen- dert Tisseur, 78 j. wedr. van E. C. Staneke Johanna Catharina, 21 mnd„ d. van C, G. van Egmond en M. G. Heemskerk Elisa beth Cornelia de Haas, 81 j. wede. van H. Lammers Petrus Hendrikus van Gent, 86 j. geh. met A. Bouwmeester. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Johanna, d. van H. Jan sen en M. E. Luk Job Maria. z. van J. J. Steenvoorden en A. M. van der Weijden Wllhelmina Catharina Cornelia, d. van A. Kleverlaan en M. H. Berkhout. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J. J. A. Willemse en C. Metz. Overleden: H. G. Schreurs. echtg.e van N. C. Koopman. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Affourtit, Amerikastr. 21 M. J. van Beelen, Loosterweg I 6 J. C. Verkerk, Idem F. A. J. van Dam, Am bachtstraat 27 V. E. F. van Dam. idem E. Phillppovan Duijn, Leldschestr. 107 J. Stassen, Stationsweg 82. Vertrokken: W. Gogoll naar Lübeck Jager Garnizoen 93 E. Hirsch, Darmstadt, Lleb- frauenstrasse C. P. Swiebel—Kokkelkoren Den Haag, Scheveningen, Hartsenhoekstr. 55 P. M. C. Kremers, Haarlem, Warmoes- straal 23 F A. C. Hage met gezin. Den Haag, Fahrenheitstr. 769 C. M. Smits, de Bilt (XJ.)Alb. Cuijplaan 56 J. van der Linden met gezin, Leiden, Driftstraat 33 A. P. Jansen, Sassenheim, Berkenlaan 6. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Bureau van Politie: huissleutel, wantje, overschoentje, dop van benzinereservoir, handschoen, snoer van stekker, dameshandschoen, dop van radia tor, portemonnaie met 1 cent, 2 kinder handschoentjes. LISSE. Gevonden voorwerpen. Boek over konijnenteelt, lederen riem. blauwe alpino. Inlichtingen op het politie bureau. RIJNSBURG. Loop der bevolking. Vertrokken: C. Brussee naar Katwijk, Voorstraat 20; M. v. d. Meij naar Katwijk, Noordwljkerweg 78; Antje van der Veen n. Oegstgeest, Oegstgeesterweg 4. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. Kroon. geb. Vermeer, d.; A. P. Groenewegen geb. v. d Ploeg, z.; W. C. van Veen geb. Borst, d.; C. J. van Dijk, geb. van Vliet, d. Overleden: L. H. van Rijn, man, 56 jaar. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. H. Evers, geb. van Nierop. z. Ondertrouwd: H. P. N. de Vreede en P. van Leeuwen. Overleden: Th. H. Schutte, man, 72 jaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ten nadeele van den tuinder van S. aan der; Stompwijkscheweg is uit den tuin een aantal broeiramen ontvreemd Door de politie is aangehouden de 66- iarige B. wonende te Veur, terzake van het lastig vallen van kinderen Ambtenaren van den Keuringsdienst hebben aangehouden den slager B. alhier, wegens frauduleus vervoer van een onge keurd schaap. Het vleesch ls in beslag ge nomen en naar het Slachthuis te den Haag vervoerd. Ten nadeele van O. uit Voorburg is uit zijn opslag aan den Westvlletweg alhier een partij voeder ontvreemd. De Haagsche politie heeft aangehou den de gezusters N., resp. 15 en 13 Jaar oud, wonende te Stompwijk, terzake van diefstal in het magazijn van C. en A„ al daar. De wegwerker bij de Ned. Spoorwe gen depot Leidschendam, de heer Heems kerk, ls bevorderd tot ploegbaas en overge plaatst van het baanvak den Haag—Rot terdam—Hofplein naar het baanvak den HaagLelden. W. uit het Park Leeuwenberg werd op heeterdaad betrapt op stroopen met een jachtgeweer, dat hij bij de komst van de politie in een sloot wierp. Nadat de politie het wapen had opgevischt en ln beslag ge nomen had, werd tegen W. proces-verbaal opgemaakt. Wegens het vangen van mollen en in voorraad hebben van de vellen is proces verbaal opgemaakt tegen H. uit Stompwijk. Aan den Westvlietweg had een aan rijding plaats tusschen een auto van A. W. uit Rotterdam en een vrachtauto van W. uit Overschie. Een mast van het gemeen telijk lichtbedrijf werd vernield, terwijl de auto van A. W. zwaar beschadigd werd. WARMOND. Loop der bevolking. Vertrokken: M. Meyer naar Rotterdam W. Dahken naar Dlemen J. H. Nas- veld naar 's Gravenhage C. C. M Hekker naar Amsterdam H. C. van Seggelen, naar Leiden R. G. Staiverman naar Am sterdam E. Klaver naar Stompwijk J. Beumer naar Oegstgeest P. Ligtenberg naar Heemstede. Gevestigd: A. A. Caien van Noordwijk Ph G. van Tongere van Leiden C. H L Ghijs van Heemstede. AMSTERDAM. 29 December. De berichten uit de Ver. Staten omtrent de ontwikkeling VSn den toestand aldaar lieten hedenmorgen aan duidelijkheid niets te wenschen over en vormden dan ook een voldoende motiveering voor de hernieuwde reactie in Wallstreet. De achteruitgang van het economische leven schijnt op het oogenblik niet te stui ten en men ls terecht bevreesd, dat de re geering hierin aanleiding zal vinden, om de schuld van de depressie op de schouders van het particuliere bedrijfsleven te laden. Dit zou wel eens kunnen beteekenen, dat de „New-Deal" politiek weer geheel op den voorgrond zou worden geschoven en de ge schiedenis van de laatste jaren heeft ge leerd, welke consequenties hieraan verbon den kunnen zijn. Uitlatingen van den presi dent van de General Motors, hebben in het bijzonder een somberen indruk gewekt, om dat men gewend is, dat van de zijde van deze groote automobielonderneming door gaans verklaringen van een optimistische strekking worden afgelegd. Dat de heer W. S. Knudsen thans een ander geluid heeft laten hooren. wordt op gevat als een bewys, dat de situatie zich op bepaald nadeelige wijze aan het ont plooien Ls. Het is niet gemakkelijk zich van hieruit een heldere voorstelling te vormen van de werkelijke verhoudingen in de Ver. Staten, doch alles wijst er op, dat men aldaar nog bergafwaarts gaat en dat all* pogingen, om de verslapping van het be drijfsleven de baas te worden, deerlijk heb ben gefaald. Bovendien laat de arbeidssi tuatie zich allerminst hoopvol beoordeelen. Niet alleen bestaat er onderlinge oneenig- heid tusschen de diverse arbeiders-organi saties. doch bovendien ziet het er niet naar uit, dat deze organisaties eventueel geen gënoegen zullen nemen met aanpassings maatregelen, waarvan de noodzakelijkheid, door de crisis, die zich thans openbaart, wel eens zou kunnen worden gedicteerd. Wanneer daarbij nog gevoegd wordt, dat ook de belastingpolitiek van de regeering, een bedreiging voor het particuliere zaken leven be teekent, dan kan men zich op het oogenbllk moeilijk een optimistische voor stelling vormen van den stand van zaken aan de overzijde van den oceaan. De middagbeurs. Naast de heftige daling In Wallstreet maakten de berichten omtrent de moei lijkheden te Parijs op de beurs een onple. zierigen Indruk en te Amsterdam was dit dan ook duidelijk merkbaar. De stemming was gedecideerd zwak. Evenwel was de handel van bescheiden afmetingen. Fac toren welke op gunstige wijze konden wor den uitgelegd, bleven zoodoende zonder uitwerking. Desniettemin brak zich onder bcurstljd "een betere tendenz baan, zoodat het slot niet op het laagste punt van den dag kwam. De tijdens de middaguren be haalde koerswinsten wogen echter niet op tegen de aanvankelijk geleden verliezen. Op de Suikerafdeeling verloren H.V.A.'s op nieuw een 10-tal procenten, ondanks de berichten dat de Nivas ruim 53.000 ton suiker van de hand heeft weten te zetten. Op het sterk gereduceerde koerspeil open baarde zich eenige vraag, zoodat een op gaande richting kon worden gevolgd. De minder courante soorten werden algemeen lager genoteerd. Voor aandeelen Ver. Vor- slenlandsche Cultuur Maatschappij was de belangstelling nog niet herleefd. Rubber fondsen hadden algemeen van aanbod te lijden en verschillende minder courante soorten kregen zware verliezen te boeken. Amsterdam rubbers daalden verscheidene procenten, doch konden zich tenslotte eenlgszins herstellen. De reactie der Rubberprijzen was aan een en ander klaarblijkelijk niet geheel vreemd. De zwakke beursstemming strekte zich eveneens uit tot de Scheepvaartafdeeling. Koninklijke Booten, Scheepvaartunies en de aanverwante aandeelen zagen meerdere procenten verloren gaan. Van de Petro- leumfondsen werden Koninklijke belangrijk lager ingezet en vervolgens had nog een verdere inzinking plaats, die echter weer gevolgd werd door een kleine verbetering. De Amerikaansche petroleumaandeelen wa ren algemeen lager. De Philips-aandeelen zagen zich verscheidene punten ontgaan; Unilevers werden wat lager genoteerd. Naar gemeld, wordt door de van den Bergh en Jurgens Ltd., de Britsche margarinefabrie- ken van het Unilever concern een interim dividend van 4% uitgekeerd. Aku's waren iets lager. Aandeelen Fokker liepen achter uit tot 236°/o en wisten zich nadien krach tig te herstellen, om daarna weer in een snel tempo naar beneden te gaan. Voor de Tabakken kwamen algemeen lagere r.otee- ringen tot stand. De Amerikaansche fondsen bewogen zich ln overeenstemming met Wallstreet. Bij de opening op een sterk verlaagd peli. doch onder beurstijd werd een opgaande lijn ge volgd. Bethlehem Steels konden zich meer dan een procent verbeteren. De beleggingsmarkt was stil. prijshou dend, maar weinig veranderd. De nieuwste 3 pCt. obligatiën Nederland 1937 werden Iets hooger genoteerd, evenals de 3 pro cent obligatiën Indlë eerste uitgifte. Fran- sche fondsen lagen zwak in de markt in verband met de strubbelingen te Parijs. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 3/8 (8.98 5/81, Berlijn 72.42 (72-43). Parijs 6.10 1/4 (6.10 3/4). Brussel 30.50 (30.51). Zwitserland 41.56 (41.60). Ko penhagen 40.12»/; (40.12).;), Stockholm 46.32'.'* (46.32'/t), Oslo 45.17»/* (45.15), New- York 1.79 13/16 (1.79 13/16). Praag 6.32 (6.32'/i Oost, Bankpapier 33.55 (33.60), Lire 7.30 (7.30), Prolongatie Part. disc. 1 83/16, Daggeld 1/4. Registermarken 38, Credlet Sperrmarken 12 1 4, Effectensperr- marken 121/4, Reismarken 51»/i, Bankpa pier 37 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 29 Dec. Veemarkt. Aange voerd 176 vette kalveren. Ie kw. 70—78. 2a 6068, 3e 5058 ct. p. K.G. levend gewicht. 47 nuchtere kalveren 713 p. st. 153 var kens. Vleesch varkens, wegende van 90110 K G. 7374 ct. p. K.G. slachtgewicht. zware varkens 7273, vette varkens 7273. BENTHUIZEN, 28 Dec. Aanvoer 531 kip eleren, pr. f 4.805.30 p. 100. KOUDEKERK, 28 Dec. Aanvoer 3128 st. eieren. Kipeieren f 55.40, kuikeneieren f 4 —4.80. boter f 0.6-1—0.71. Kaas f0 22—0.28, Konijnen f 0.50—0.80. NIEUW-VENNEP, 27 Dec. Aanvoer 5840 kipeieren (kleine) f 4.50—5. 4000 ld. groote f5—5.50. Eendeieren f 44.20. ROELOFARENDSVEEN, 28 Dec. Andijvie f4.10 p. 100 K.G. Sla f 0.70—5.40 p. 100 krop, sla-vellen 718 cent per kist. WESTLAND, 23 Dec. Snijbloemenveiling. Louis Germ f 58, Sax Export f 4, Hya cinthen f 6 p. 100 st.; Freesia 1619 ct., Copland 4654 c„ Pierson 2836 ct.. Rose Copland 77—91 ct.; Narcissen 1319 ct., Germ 1222 ct., Sax 11—15 ct.. Pres. de Lange 1623 ct., alles per bos; Azalea f 1 —1.15; Cyclamen 1549 ct„ Begonia 21— 35 ct.Alve 17—33 ct., Calla 25—44 ct., alles per pot. WOERDEN. 29 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 82 partijen. Met rijksmerk le kw. f27—28. 2e kw. f 2526. Handel matig. VEUR, 28 Dec. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd R '520 Kip peneieren van 5.35—6.10; 2000 Her a en- eieren van 4.35—4.80 97 Kippen van 0 50 1.05; 16 Eenden van 0.70—1.25; 67 Ko nijnen van 0.252.30; 20 Duiven van 0.10 —0.20. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3