CEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 December 1937 VI55CHERIJ-BERICHTEN Verbetering van rietkmti in werkverschaffing. BOSKOOP. De speciale Beshulst veilingen een succes! De speciale beshuLstveilingen zijn hier dit maal een groot succes geweest! Werd het vorig jaar circa 24 000 KG, geveild thans is dit gestegen tot ruim 32 000 K G. Voor menigeen, vooral in dezen tijd een buiten kansje. daar ook de prijzen in doorsnee zeer goed zijn geweest. Kerstfeesvieringen. Od Eersten Kerstdag heeft in „Ons Jeugd huis" aan de Julianastraat door de goede zorgen van een groot aantal kindervrien den een Kerstfeestviering plaats gehad, waaraan door zeer vele kinderen werd deelgenomen.' Zij werden rijkelijk onthaald hebben een orevergetelijken middag gehad en keerden hoogatvoldaan huiswaarts. Ock de ver. voor Vrijz. Hervormden, heeft met de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest gevierd en wel in de groote zaai van hotel Klaassen. Ook hier was een blijde kinderschaar, die volop heeft ge noten Aanbesteding. Bij de door den architect den heer J. H. van Osna'orugge gehouden aanbesteding, voor den bouw van een landhuis met ver dere werken, voor rekening van den hee lt Grootendorst op een terrein aan de Burg. Colijnstraat was laagste inschrijfster de firma Keijzer en Boon alhier, aan wie het werk is gegund. Het schilderwerk werd onderhands op gedragen aan den heer P. Bouwman alhier. In de ledenvergadering van den Vrij heidsbond .gehouden in hotel Klaassen, memoreerde de voorzitter het overlijden van den heer J Radder en werd dankbaar het vele herdacht dat door den overledene in zijn functie als voorzitter voor de afdec- ling verricht is. In deze vacature werd tot bestuurslid gekozen de heer W. C. Hage; tot voorzitter is benoemd de heer J. P. Werkman. De ver. „Boom- en Plantenbeurs", afd. Boskoop van den Ned. Tuinbouwbond, hield in hotel „Neuf" een alg. ledenvergadering. De voorz., de heer B. Bunschoten, heette speciaal welkom den heer J Zwartendijk, hoofd van den Plantenziéktenkundigen Dienst alhier. Deze hield een causerie over „Winterbe- spuiting", die met groote aandacht is ge volgd. Tot administrateur van de ver voor Ziekenhuisverpleging en tot bestrijding van operatiekosten is bencemd de heer G. van Veen Czn. HAZERSWOUDE. Kerstwijdingsavond van den „Dameskrans" De Dameskrans „Wees een Zegen" hield fin de Chr. school der Ned Herv. Kerk een Kerstwijdingsavond. Na opening door ds. Kiehl. las mevrouw Zoete het Kerstevangelie en hield in aan sluiting daarop een mooie inleiding. Ds. Kiehl wees op het groote nut der dames krans. voor school en zending, maar vooral op de groote liefde Gods tot ons in de zending van zijn Zoon, wiens komst wij herdenken. Mooie stukjes proza en poezie werden door verschillende dames voorgedragen; ook zong een dameskoortje Nadat mevr Zoete neg met een toepasselijk woord een tekst had uitgereikt, sloot de heer Jansen dezen mooien avond met een slotwoord en dankgebed. Begin van brand. Een voorbijganger bemerkte een begin van brand in de woning van den heer J. W. Bij onderzoek bleek, dat de isolatie, welke de afvoerpijp van de centralever warming omgaf, was losgeraakt, waardoor een houten betimmering had vlam gevat. Hoewel de heer W. met een brandblusch- apparaat de vlammen trachtte te dooven, gelukte hem dit niet en moest de brand weer er aan te pas komen. Toen had men spoedig de brand gebluscht en werd erger voorkomen. Gevolgen van „sneeuwpret". Tegen eenige groote jongens is proces verbaal opgemaakt, die bij de laatste sneeuwpret, zoover zijn gegaan, dat zij eenige jonge meisjes te ruw hebben be handeld, en haar kleedling vernielden. Op een andere plaats werden wielrijders en wielrijdsters bekogeld met sneeuwballen. Dat. een en ander aanleiding tot klachten geeft is geen wonder, want behalve dat zulks niet past, is het bovendien nog zeer gevaarlijk! Nu komt voor de daders de „pret" achteraan. Opriehtmg Gem. Chr. Zangvereeniging. Dezer dagen is alhier eer. gem. Chr. Zangvereeniging opgericht. Een voorloopig bestuur is gekozen bestaande uit de heeren A. Vreugdenhil, voorzitter. K. Hamersma. secr.. C. Slootweg Wzn., penningmeester, en de dames W. Kooiman en B. van Vliet. De repetities worden gehouden in de zaal achter de Geref. Kerk, onder leiding van den directeur, den heer J. Jansen van Gouda. Door dë Chr. Jongensver. „Febe" wer den gedurende hét afgelobpéh jaar 120 stuks goederen vervaardigd, die in de ge meente over 27 behoeftige gezinnen zijn verdeeld. De Chr. Oranje Vereeniging alhier zal op den Nationalen Feestdag (dus de dag na de geboortedag een feestavond ge ven in de Gymnastiekzaal. Het mooie pro gramma en de feestelijke gebeurtenis zelve doen zulks een grooten toeloop van men- schen verwachten dat niet allen toegelaten kunnen worden. Daarom wordt hetzelfde programma twee avonden gegeven. KOUDEKERK. Bedankt voor toezegging van beroep. Voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier, heeft bedankt Ds. A. A. van Ruler te Cubaard (Fr.). In de Ned. Herv. kerk werd met de kinderen van de Zondagsschool, alsmede vele ouders en belangstellenden het Kerst feest gevierd. Dr. Cdé opende het laten zin gen van ps. 63 10. waarna de heer v. a. Starre met de kinderen de kerstgeschiedenis behandelde en een mooie kerstcantate werd gezongen. Ds. Odé vertelde eenige kerstver halen .terwijl de kinderen rijkelijk op ver snaperingen getracteerd werden, en ten slotte de uitdeeling plaats had van boekjes en aan de behoeftige kleedingstukken uit gereikt werden. Geëindigd werd met dank gebed en het zingen van gez. 180 1. De kerstiijst voor het te vieren Kerstfeest met de kinderen van de Zondagsschool heeft ruim f. 224 opgebracht. LEIDERDORP. Kerstvergadering der S. D. A. P. De afd. Leiderdorp der S.D.A.P. hield een kerstvergadering in 't Wapen van Leiden, welke geopend werd door den voorzitter, cien heer Ent. De spreker, ds. A. v. d. Heide, merkte op. dat het verbazend moei lijk is in dezen tijd te spreken over „Vrede op aarde". Spr. is 30 jaren predikant ge weest en daarna 12 jaren Kamerlid, doch hem zijn de tijden nimmer zóó duister voorgekomen als thans. Uitvoerig besprak inj de toestanden in China. Spanje en Duitschland. Ondanks alles, aldus spr. zijn er gelukkig nog mcnschen die strijden voor betere tijden, voor verbroedering onder de volkeren en voor een betere samenleving. Hiervoor strijdt, aldus spr., ook de S. D. A. P. Spr. ging dan na. wat dank zij de stuwkracht der S.D.A.P. in den loop der jaren hier te lande was tot stand geko men. Maar zij zal nog véél meer kunnen doen. ofschoon haar taak vroeger eenvou diger was dan nu. Er is gelukkig in de kringen van de S.D.AP. nog het geloof, dat uiteindelijk het „Vrede op Aarde" in vervulling zal gaan. Hierna volgde declamatie van mej. Hannie de Vries uit Den Haag, die ver zen van Adama van Scheltema voordroeg en ook een paar luimige voordrachten ten beste gaf. Met een en .ander oogstte zij een welverdiend applaus. De a.s. blijde gebeurtenis. De wiegen door Vroom en Dreesmann en Fa. Loeb in verband met de a.s. blijde ge beurtenis in het Koninklijk gezin, voor onze gemeente gratis ter beschikking ge steld alsmede een tweetal ledikantjes door plaatsgenooten vervaardigd, hebben een plaatsje gevonden in de etalage van den heer W. van Groeningen aan de Hoofd straat alhier. Alles ziet er keurig uit. Aan oe vervaardiging van de lakentjes en sloop jes werd meegewerkt door de leerlingen van de Chr. school en de Ned. Herv. School onder leiding van de onderwijzeressen. Verschillende andere personen verleenden medewerking. Hiervoor is het dames-co mité ten zeerste dankbaar. De uitstalling trekt zeer de belangstel ling van de ingezetenen en heeft dan ook veel bekijks. Zij die straks meerten voor een wieg of ledikantje in aanmerking te komen dienen dit op te geven aan een der plaatselijke geneesheeren. Het B-comité deelde aan 96 gezinnen in totaal omvattende 500 personen in deze gemeente een Kerstmaaltijd uit. LEIMUIDEN. Propaganda-avond van den A.N.W.B. Door bemiddeling van den consul van den A.N.WB. dr. Stapensea is hier een propaganda-avond gehouden in de groote zaal van mej. Sneeboer. De burgemeester opende, waarna een vertegenwoordiger van den A.N.WB. het werk van dezen bond uitvoerig schetste. Een film gaf een duidelijk beeld van het groote verkeer in Nederland. Het was een leerrijke avond. Acht personen gaven zich ais lid op. Ook de interessante expositie van boekwerken, kaarten enz. heeft zeer de aandacht getrokken. Bouwvereeniging „Gemeentebelang". Deze vereeniging hield haar ledenverga dering in het café van den heer J. Keijzer. De voorzitter de heer J. A. Bakhuizen open de. waarna de secr. de heer J. W. de Ren de notulen las. Uit het rapport van het Centr. Bureau voor verificatie der Ver. van Ned. Gemeenten, bleek, dat over het jaar 1936/'37 op complex 1 (woningen Nieuwe weg) een winst is gemaakt van f. 496.09 en op complex II (woningen Oosterweg) een verlies van f. 367.38. Wil men niet met een blijvend tekort in het onderhoudsfonds werken, dan zal getracht moeten worden om met f. 23.per woning p. j. toe te komen. Vervolgens werd de balans en de verlies- en winstrekening over het jaar 1936/'37 door de vergadering vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. van Loon als bestuurslid van de Bouwver eeniging heeft bedankt. In zijn plaats werd benoemd de heer L. Horsman. Het aftr. bestuurslid de heer J. Keijzer werd herbenoemd. Het dividend over 1936/'37 werd bepaald op 4 Hierna sluiting. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. is herkozen de heer J. W. de Ren. NIEUWKOOP. Een halfmillioenen plan. Op 9 Augustus 1.1. nam de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden twee hoogst belangrijke beslissingen. Een beslissing omtrent den nieuwbouw van een betonnen shiis met brug en woning te Slikkendam en een tweede om aan den Min van Soc. Zaken een plan voor te leggen, waarbij het aanwezige rietland, gelegen onder de gemeente Nieuwkoop bij centrale werkver schaffing te verbeteren. De Minister heeft dit plan goedge keurd en daarop toegezegd een over heidssubsidie in hot uit te betalen arbeidsloon van 90 procent of 10 pro cent minder dan de Polder gevraagd had. Alleen werklooze hoofden van gezinnen of kostwinners (één uit een gezin) mogen worden tewerk gesteld, voorzoover zij met toestemming van de Inspectie voor de werkverschaffing te Noord wijk worden aangewezen. Zooveel mogelijk zal in accoord moeten worden gewerkt. Bij verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren niet worden vergoed, wel de volgende uren. Met de dagelijksche leiding van de werk verschaffing moet belast worden de Ned. Heide-Maatschappij te Arnhem. De uit deze leiding voortvloeiende kosten betalen belanghebbenden, zoomede de materialen en socialen lasten. De premie ingevolge de Ziektewet moet voor de helft op de arbeiders verhaald wor den tot ten hoogste 1 °/o. Het plan met begrooting is in tweeën gesplitst. Het eerste betreft 400 H.A. afgraven en de vrijkomende specie per kruiwagen en verder per vlet afvoeren en lossen, het baggertrekken, aanvoe ren, lossen en verspreiden over deze 400 H.A. De raming wegens arbeids loon bedraagt hiervan f. 345.000.en wegens overige kosten f. 45.000.De Minister keurde dit plan-gedeelte goed voorloopig voor een complex van 50 H.A. en voor een subsidie van f. 8370. Het tweede betreft het verwijderen van onkruid van 450 H.A., het bedek ken met een dun laagje bagger in totaal geraamd op f. 90.000.aan ar beidsloon en f. 17.500.aan overige kosten. Dit is voorloopig toegestaan voor een complex van 50 H.A. tot een subsidie van f. 36.325Aizoo voor 100 H.A. is voorloopig toestemming aan wezig tot een subidie-bedrag van te zamen f. 44.695. Met deza uitvoering kan een aanvang gemaakt worden op 10 Januari a.s. Bij den veehouder H. is door de politie een hoeveelheid varkensvleesch inoeslag- genomen afkomstig van een frauduleus ge slacht varken. Tegen H. is proces-verbaal opgemaakt. NIEUWVEEN. Electrisch licht bij de Goudsche Tolsluis. Het was voor de Goudsche Tolsluis een gewichtige avond, toen voor het eerst de electrische verlichting ontstoken werd. Wat een verbetering in vergelijking met de oude petroleumlampen, zoowel voor de dienst doende ambtenaren als voor hen, die des avonds over de sluis moeten. Hooge boog lampen staan aan weerskanten der sluis muren. terwijl aan beide zijden aan den ingang seinlampen zijn aangebracht ten be hoeve van de scheepvaart. Geslaagd Kerstfeest. In de Ned. Herv. Kerk werd 2en Kerstdag avond het j aarlij ksch Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagsschool. Het Kerk gebouw was goed gevuld, toen ds. Brink het feest opende. Na de openingsrede kwamen de kinderen onder het zingen van een lied, de kerk binnen en voerden op „Een gesprek op het Kerstfeest". Merv. Brink had dit goed met de kinderen ingestudeerd. Er werd keurig gesproken en gezongen. Ds. Brink vertelde een „Kerstvlucht". waarvan geno ten is. Nadat de jeugd rijkelijk onthaald was op koekjes, werden fraaie geschenken en scheurkalenders uitgereikt. Ook dit jaar hebben de kinderen weer een prachtig Kerstfeest gehad, waarvan zij hoogstvol- daan terug_ keerden. In de Ned. Herv. Kerk is een collecte gehouden ten bate van „Tot Steun" Ver. ter verzorging van verwaarloosde kinderen. De opbrengst bedroeg f. 6.15. NOORDEN. De heer H. Alblasr In den ouderdom van 69 jaar is na een korte ongesteldheid overleden de heer H. Alblas, gedurende vele jaren ouderling der Geref. Kerk. Jaarfeest der Jongedochtersvcreeniging De Jongedochtersver. vergaderde in de Chr. school. Ds. A. J. van Wijngaarden. Herv. pred. te Nieuwkoop sprak een feest rede uit naar aanleiding van Hebreeën 13. Uit het verslag zij aangestipt dat de kas sloot met een batig saldo van f. 0.71. Niet minder dan 21 nummers stonden op het programma, dat samenspraken, voordrach ten, Onderwerpen enz. bevatte. Ds. W. van Dijk, Geref. pred. alhier sprak een slot woord. Om 12 uur was deze mooie avond geëindigd. In de Chr. school had het Kerstfeest plaats, onder leiding van het hoofd dier school. De jeugd werd onthaald op ver snaperingen en elk kreeg een boekje als Prijs. De tentoonstelling van de R.K. Dames- naaikrans bevatte dit jaar niet minder dan 370 kleedingstukken. waarvoor vele paro chianen hun gaven beschikbaar hadden gesteld. Naast de tentoonstelling werd een bazar gehouden en een verloting, waarvan op Tweeden Kerstdag de trekking geschied de door kapelaan C. Stet. Menig,gezin werd opdezewjjze weder een welkome verrassing bereid. In de Geref. Kerk had op.len Kerstdag de Kerstfeestviering plaats. Door een ker- keraadslid werd een Kerstverhaal verteld; de jeugd is op versnaperingen onthaald. OUDE-WETERING. Alhier werd onder groote belangstelling in de Rem. Kerk het Kerstspel opgevoerd dat voor velen een schitterenden avond bracht.' De leiding was bij ds. Heyn in goede han-i dan. Een ieder ging dan ook voldaan huis waarts. Eveneens had in de Herv., Ger. en Rem. Ketk de Kerstfeestviering voor de kinderen plaats. De aloude Kerstgeschiedenis werd verhaald, waarna de kleinen getracteerd werden en kerstgeschenken kregen. De Kerkeraad der Geref. Kerk besloot om de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Vindt deze vóór 3 uur des mid dags plaats dan zal er op dien dag een Kerkdienst worden gehouden; valt de ge boorte na 3 uur, dan zal den volgenden morgen om halftien een kerkdienst worden gehouden, waarin voor zal gaan ds. W. v. d. Bos. RIJNSATERWOUDE. De Ned. Herv. Meisjesver. „Trijfena" hield haar jaarlijksche uitdeeling van kleedingstukken aan behoeftige gezinnen. Het mooie werk dezer vereeniging verdient den steun van allen, die ermee sympathi- seeren en iets kunnen missen. De collecte in de Ned. Herv, gemeente alhier, ten bate van de Zending in Egypte heeft f, 13 opgebracht. TER AAR. Kerstfeestvieringen. Voor de drie bestaande Zondagscholen werden Kerstfeestvieringen georganiseerd, n.l. voor de Ned. Hervormde, de Gerefor meerde en die, geleid door den heer Lem- kes, waaraan door vele kinderen werd deel genomen. De ver. „Kerkelijk Leven" belegde een wijdingsavond voor Kerstmis Uitgevoerd werd de Kerstliturgie van het Ned. Jonge lingsverbond. Medewerking verleende de Chr. Meisjesvereen., terwijl als spreker op trad ds. Heemskerk. In het Parochiehuis werd de jaarlijk sche uitvoering gegeven door de Gezellen- verecniging. Er was zeer veel belangstelling, zoodat niet allen konden worden toegela ten. Opgevoerd werden een tooneelstuk en een blijspel. WOUBRUGGE. Gevolg van een veete. Reeds ecnigen tijd bestond er een veete tusschen de gebr. K. en Van L. te Hoog- made en zooaJs meestal, kregen beide par tijen aanhang. Op Eersten Kerstdag kwam het tot een treffen, waarbij ongeveer een tiental personen betrokken waren. Het eind was, dat één der gebr. K. met een hoofd wond bewusteloos werd binnengebracht bij Van G. en Van L. met een hoofdwond zijn woning binnenging. Dr Loth heeft beiden verbonden en de politie maakte proces verbaal op. Vergadering van het B-comité. Het comité B vergaderde ten ge meentehuize onder voorzitterschap van den burgemeester. Het doel was de verdeeling der van de gemeente ontvangen gelden ter distribueering onder de daarvoor in aan merking komende werkloozen. Het comié tot onderzoek heeft de werk zaamheden van de administratie van het B-comité zeer vergemakkelijkt door naast een opgave van de noodzakelijkste goede ren telkens een prijscalculatie te geven. De voorzitter dankte dan ook den dames comitéleden hartelijk. Een 35-tal werklooze gezinnen is thans in de gelegenheid gesteld in de week van 27— 31 Dec. goederen te koopen ten bedrage van f. 7 tot f. 15. De betrokkenen worden in het bezit ge steld van een bon, welke den naam vermel den zal van den leverancier der goederen, met wien het comité naar afloop de bedee ling zal afrekenen. De gemeente in het gelijk gesteld. Eenigen tijd geleden is het bestuur der Chr. school in beroep gegaan bij Ged. Sta ten in verband met afrekening der vergoe ding over het jaar 1934 ingevolge de L.O. wet. Dit College heeft thans uitspraak ge daan en hierbij de gemeente in het gelijk gesteld Bij het maken van een bereke ning. heeft het gemeentebestuur, blijkens de inmiddels verschenen beslissing, een bedrag gecalculeerd van p.l. f. 0.33 admini stratiekosten met welk bedrag het school bestuur meende geen genoegen te kunnen nemen. Dit standpunt steunde blijkbaar op enkele in beroep genomen beslissingen, waarbij de onderhavige kosten werden gesteld op f. 0.50. De motiveering van het gemeente- stuur. dat uit de gemeente-rekening duide lijk aanwijsbare kosten waren te vinden. heeft het College van Ged. Staten in bo venvermelden zin doen besluiten. De afd. Woubrugge van den Ned. Prot. Bond heeft op Eersten Kerstavond met de kinderen met fraai versierden boom het Kerstfeest gevierd. Door bemiddeling van een Woubrugsche familie ontving de afd. een gift van f. 100. bestemd deels voor de damesver. Dorcas" en deels voor de Kerst viering der kinderen. De milde gever, die onbekend wenscht te blijven, heeft vele harten dankbaar gestemd. De Zondagsschool „De blijde Bood schap" vierde Eersten Kerstdag des mid dags voor de kleintjes en des avonds voor de grooteren het Kerstfeest. Zooals altijd, bestond hiervoor groote belangstelling, ook van de zijde der ouders en vrienden. Er werd verteld en gezongen, de kinderen wer den onthaald op versnaperingen, elk kreeg een boek en zij, die de school verlieten, om over te gaan naar het catechetisch onder wijs, een bijbel. Vanwege de gemeente is een aanvang gemaakt met het aanbrengen van verkeers. strepen op de kruispunten van wegen, zulks ter bevordering van een goed loopend verkeer. In de vergadering van de ver. voor Chr. Nat. onderwijs werden o.m. als be stuursleden herkozen de heeren L. P. Bui telaar en J. Walraven en gekozen de heer JEL Angenent (vacature wijlen den heer P. Vromans) De veehouder van L. te Hoogmade deed bij de politie aangifte, dat bij hem uit een schuur 8 zwaTe konijnen waren ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Door de Geref. Meisjesver. „Het Mos terdzaadje" werd gedurende 1937 een belangrijk aantal kleedingstukken en bed- degoed vervaardigd De behoeftige gezinnen 'in deze gemeente en de zending te Solo werden hiermede verrast. ZOETERMEER. De Ver. „Floralia" hield in het Spaar bankgebouw een ontwikkelingsavond; als spreker trad op dr. B. K. Hoorn Leeraar Rijkstuinbouwschool te Boskoop. De voorzit ter opende. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal verstrekte plantjes aan kinderen in 1937 bedroeg 503 tegen 403 in 1936. De rekening 1936 werd vastgesteld met een batig saldo van f. 75.05. Wegens per. aftr. van mevr. Steur. mej. van Straalen en mevrouw Koole werden deze allen herkozen als bestuurslid. In de vacature A. Vollebregt die wegens vertrekt bedankte, werd geko zen de heer W. Q. Grimbergen. Dr. Boom hield een lezing over: „Natuur en cultuur op het eiland Corsica" verdui delijkt met lichtbeelden. ZWAMMERDAM. Het Gouden Jubieum der IJsclub. In een gezellig samenzijn werd alhier het 50-jarig bestaan van de Zwammerdam- sche IJsclub herdacht. De Nutszaal was feestelijk versierd, een muzlekensemble zorgde voor afwisseling. De voorz., de heer J. A. Hoogendljk, opende en herinnerde aan dc doelstelling der club. n.l. werkverschaf fing op het Ijs, om aizoo het nuttige met het aangename (goede ijsbanen) te ver eenigen. Slechts 3 voorzitters heeft de Vereen, gedurende haar bestaanstijd gehad cn 2 der oprichters zijn nog in leven, waartoe ook de heer C. v. Muiswinkel Hzn. oehoort, wiens aanwezigheid hier bijzonder op prijs wordt gesteld en aan wien de voor zitter een kistje sigaren en een taart aan bood als erkentelijkheid voor alles, wat hij voor de club gedaan heeft. De heer J. H. Ruting dankte namens den heer v. Muis winkel voor deze huldiging. De secr., de iic-er B. Spreij. geeft in dichtvorm een over zicht van de voornaamste gebeurtenissen uit het leven der vereeniging die 18 Jan. 1887 werd opgericht. Burgemeester Hoogenboom was dankbaar voor hetgeen de IJsclub vele jaren deed op het gebied van werkverschaffing, vooral ln de tijden toen nog geen werkloozensteun bestond. Spr. hoopte, dat nog lange jaren die taak zal worden voortgezet. De heer J. H. Ruting sprak woorden van gelukwensch namens de Vereen. „Winter sport". Den voorzitter werd namens „Win tersport" een kistje sigaren en een fraaie kunstkalender aangeboden. Het Woerdensche gezelschap „De Brul boei". deed verschillende bestuursleden de revue passeeren en gaf nog tal van leuke versjes. In de pauze werden allen rijke lijk onthaald. Daarna werd het zangspel Lucia's ontvoering" opgevoerd, dat even eens veel bijval oogstte. De voorz. bracht allen dank voor het welslagen van dezen feestavond. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is be roepen ds. D. Bouman te Spannum (Fr.). GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad vergaderde. De voorzitter opende en stelde voor over te gaan tot vaststelling der overeenkomst met de NV. Bodegraaf- sche Waterleiding te Bodegraven, inzake waterlevering tot 1 Juli 1938 waarvoor ook de heer lr. C. Droogendiik, dir. der gemeen te-bedrijven te Woerden, als adviseur ter vergadering was uitgenoodigd Aldus be sloten. Ter nadere bespreking van dit onderwerp werd in geheime zitting overgegaan. Na heropening werd met alg. st. besloten met de N.V. Bodegraafsche Waterleiding, onder nadere goedkeuring van Ged. Staten, een tijdelijke voorziening aan te gaan in zake Waterlevering tot 1 Juli 1938, in voege als t/m 31 Dec a.singevolge de dan af- loopende concessie plaats heeft. Een soort gelijke overeenkomst is ook reeds door de gemeente Bodegraven met genoemde NV. getroffen. Met alg. st,. werden herbenoemd tot ge- meente-geneesheeren voor 1938. belast met de armen-praktijk, doodschouw en koste- looze vaccinatie: voor de wijken A en B. de heer A. Schreuder; voor wijk C de heer A. W. van Beék, beiden arts alhier en voor wijk D de heer J. Batelaan. arts te Reeu- wi.ik. Met alg. st. werd als lid van het Burger lijk Armbestuur herbenoemd de heer W. Domburg, die met 1 Januari as. aan de beurt van aftreding was. De voorzitter dankte voor de aangename wijze en goede harmonie waarmede ln het bijna verstreken jaar weder is vergaderd. Spr. wenschte alle leden een goed einde van het oude en een goed begin in het nieuwe jaar, waarna sluiting volgde. VISCHPRUZEN. LIMUIDEN, 27 Dec. Tarbot f. 1.45—1.15 per K.G.; Tong f. 1.10 —0.92 idem; Heilbot f. 1.22—0.74 idem; Griet f. 3016'per 50 K.G.; Groote schol f. 1612'/! idem; Middel schol f. 20—13 idem; Zetschol f. 2621 Idem; Kleinschol f, 217 idem; Schar f. 119.50 idem; Tongschar f. 4827 idem; Poontjes f. 6'/= 4 idem; Groote schelvisch f. 23 idem; Mid del schelvisch f. 2620'/s idem; Kleinmid- del schelvisch f. 1912'/i idem; Kleine schelvisch f. 126 idem: Groote gul f. 8'/t 6.20 idem; KI. Gul f. 83.60 idem; Wij ting f. 5.302.80 idem; Makreel f. 108.90 idem; Versche haring f. 1.800.55 idem; Kleinmiddel hake f. 2218 idem; Keline hake f. 137 idem; Kabeljauw f. 4219 p. 125 K.G.; Vleet f. 2.75—1.10 per stuk; Leng f. 1.70—0.25 idem; Koolvisch f. 0.78—0.12 idem; Rog f. 21—11.50 per koop. Aan den afslag 16 trawlers: LJM 15 met f. 2230; IJM 83 met f. 2210; IJM 85 met f. 2340; IJM 4 met f. 1980; IJM. 71 met f. 1930: LJM 46 met f. 2110; LJM 96 met f. 1710; IJM 102 met f. 1980; LJM 167 met f. 2430; LJM 41 met f. 1830; IJM 98 met f. 2790; IJM 7 met f. 3120; IJM 112 met f. 2490; IJM 48 met f. 2610; IJM 60 met f. 2710; IJM. 114 met f. 1880 en 12 trawlog- gers; KW 75 met f. 920; KW 108 m. f. 830: KW 46 met f. 880: KW 105 met f 1450: KW 64 met f. 100: KW 51 met f. 1050: KW 69 met f. 900; KW 155 mot f. 1100; KW 35 met f. 1240; KW 28 mét f. 1030; KW 41 met f. 1300; KW 114 met f. 570; 5 loggers met versche haring: VL 217 met f. 390; VL 97 met f. 280; VL 16 met f. 490: VL 114 met f. 160; KW 29 met f. 460. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: „Beatrice" IJm. 118, vangst 30 m. tong. 23 m. tarbot; 23 m. groote schol; 30 m. varia; 13. m. kleine schol. Totaal 123 man den, benevens 50 stuks stijve kabeljauw. .Shamrock" Um. 129. vangst: 30 nu tong; 20 m. tarbot; 23 m. groote school; 12 m. kleine schol; 5 m. gul; 25 m. varia. Totaal 115 manden, benevens 35 stuks stijve kabeljauw. „Martha", IJm. 165, vangst onbekend. 4—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8