LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 December 1937 OHkieele Crisispublkalies THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN Uit de Rijnstreek mist zij sedert eenige Jaren het gezichts vermogen. Zij is echter helder van geest en haar ontgaat toch niets van de veie binnenkomende gelukwenschen van wel- meenende vrienden en buurtgenooten. De bruidegom zou men geen 74 jaren schatten! Hij is steeds opgewekt en levens lustig en is. mèt zijn vrouw, bijzonder dankbaar gestemd dat 7.1J thans zoovele jaren van oprechten huwelijkstrouw mo gen beleven. Vroolijk en vriendschappelijk van aard, wil hij als het ware de vele be zoekers uitdagen met een „Doe ons dat maar eens na!" Zij stellen in alle gebeur tenissen nog steeds veel belang en wat de bruid niet meer kan volgen, wordt haar door den bruidegom in rustige uren wel medegedeeld of voorgelezen. Zij genieten thans sedert een 7 tal Jaren een rustigen ouden dag. Na een 33-J. arbeid als ambte naar bij de Ned. Spoorwegen te Amster dam, is de bruidegom gepensioneerd. Hun dankbaar gestemde kinderen, die op de jongste dochter na. hun eigen gezin hebben gevormd, beschouwen nog altijd de ouderlijke woning als hun thuis en weten er steeds een gezellige sfeer te scheppen welke in deze dqgen nog wordt verhoogd door de het bruidspaar toege zonden prachtige bloemstukkr p een andere bewilzen van medeleven. Dat zij nog vele Jaren voor elkander gespaard mogen blijven, is ook onzewensch HET VERTREK VAN PASTOOR P. M. DE VETTEN. Hartelijk afscheid der parochianen. Naar wij reeds vermeldden, heeft ges- foor de Vetten zijn emeritaat aangevraagd dat hem door den Bisschop van Haarlem dezer dagen is verleend. Naar wij vernemen zal pastoor de Vet ten Vrijdag 31 December a s. zijn parochie verlaten en zich vestigen in het St. Je- ioensgestlcht te Noordwijk. In 1894 tot priester gewijd, heeft pas toor de Vetten zijn geestelijken arbeid aangevangen als kapelaan te Wervershoef, daarna te Kralingen en vervolgens teLisse. In 1910 werd hij pastoor te Hoek van Holland welke plaats hij in 1915 verwisselde met Hazerswoude. Hij aanvaardde in 1924 zijn arbeid als hoofd der parochie te Oegst- géest. Pastoor de Vetten heeft zich in die 13 jaren zoowel in zijn parochie als in de burgerlijke gemeente doen kennen als een oprecht en onpartijdig mensch. begaafd met een onuitsprekelijke liefde en toewij ding voor 2ijn ambt Bij zijn parochianen heeft hij zich door zijn vele en toegewijde zorgen aan hun zielenheil, groote erken telijkheid en dankbaarheid weten te ver werven Gisteren heeft hij afscheid geno men van zijn parochianen. Op uitdrukkelijk verlangen van den pastoor zelf, heeft geen grootsch officieel afscheid plaats gehad in verband met de heerschende tijdsomstandigheden, mede omdat hij tegen een grootsche huldiging nPzag- Zijn parochianen, het eenvoudig leven van hun herder kennende, hebben dit ver zoek weten te eerbiedigen, wetende hem daarmede zeker geen vreugde te kunnen schenken. Dit heeft echter niet belet, hem toch een blijk van waardeering aan te bieden In den vorm van een Maria-kasuifel, welk geschenk pastoor de Vetten met groote dankbaarheid heeft aanvaard. Onder alle H. H. Missen heeft pastoor de Vetten voor het laatst het woord gericht tot zijn parochianen en hij had hiertoe ge kozen de tekstwoorden: „Weest uw over heden gedachtig die het Woord Gods ver kondigd hebben". In zijn toespraak dankte pastoor de Vetten voor den steun, dien hij in de 13 jaren van zijn pastoraal heeft mogen ont vangen. Met een ernstig woord richtte hij zich tot de ouderen, opdat zij toch over hun door God toevertrouwde kinderen zullen waken in den gevaarlijken tijd welke thans wordt, beleefd, want éénmaal zal door God daarvan rekenschap worden gevraagd. Zichtbaar onder den indruk van dit af scheid heeft pastoor de Vetten toegezegd zijn parochianen tijdens het H. Misoffer steeds te zullen gedenken, waartoe hij door het aangeboden geschenk altijd zal her innerd worden. Na de H. H. Missiën was gelegenheid voor allen die daartoe behoefte gevoelden met een handruk persoonlijk afscheid te nemen, waarvan door zeer velen gebruik is gemaakt. RIJNSBURG. Een mooi korkconcert. In de Ned Herv. Kerk werd lsten Kerst- d®6 na aifloop van de avondgodsdlenst- oefenirfg een orgelconcert gegeven door den heer A. Kooien, organist alhier. Het prograimlma, dat voornamelijk uit Kerstliederen was samengesteld, werd mees terlijk door den heer Kooien uitgevoerd en door een flink gehoor met onverdeelde aan dacht gevolgd. Voor de Vrije Universiteit Je m deze gemeente f. 166;36 bijeengebracht SASSENHE-IM. Uitvoering „Crescendo". Voor een zeer talrijk publiek heeft „Cres cendo" bij zijn uitvoering zijn o'uüèn roem gehandhaafd en een avond van volmaakt kunstgenot geschonken. Ook thans We der hebben de leden, en in het bijzonder de dirigent, de heer W. J. S. Smolders, blijk gegeven van ingespannen studie, waardoor deze uitvoering in het gebouw van de Oer. Kerk bijzonder geslaagd mag heeten! Ge deeltelijk was het programma gewijd aan het Kerstfeest, in het bijzonder de ver dienstelijke orgelbespeling door mej. Jo. Zandbergen De uitvoering van het mu ziekcorps voldeed aan hooge eischen. zoo wel muzikaal als technisch. Voor de zoo- felste maal werd daarmede bewezen dat met een fanfarecorps, mits goed getraind, en onder een bezielende leiding ais van den heer Smolders, zoowel het machtigste forte als het zachtste pianissimo kan worden gemaakt. De aan afwisseling zoo rijke 2e Arlestenne Suite van G. Bizet, bood ruime gelegenheid dit te demonstreeren ln het bijzonder het Menuet. De uitvoering van de Ouverture Ruy Bias van Mendelssohn demonstreerde dat het corps technisch te gen zeer groote moeilijkheden ls opgewas sen. Bovendien toonde een tweetal leden ons hun groote muzikaliteit in het solo- DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- dlng voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 20 tot en met 24 December 1937, f. 1.05 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en f. 0.55 per 100 kg. voor voeder- erwten, door telers gedenatureerd. 3487 De steunvergocdlng voor veldboonen, welke aan dc daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal f. 2.40 per 100 kg. bedragen. spel. De heer H W. Jagel Jr. speelde als solo op de bugel dc Cleopatra polka van E. Demaré. waarvoor hij een ware ovatie in ontvangst had te nemen, terwijl de heer A. Helmus met een aria uit „Le Chalet" van A. Adam ook toonde een zeer voor treffelijk bariton-solist te zijn. Wij vermelden nog de Ouverture Le Do mino Noir van D. E. Auber en twee gedeel ten uit de ..Scènes pittoresques" van J. Massenet. Het Angelus uit deze suite welke wij ook reeds bij een vorige gelegenheid van „Crescendo" hoorden, was ook thans tot in de puntjes verzorgd. De eere-voorzittcr. de heer W. Warnaar, beëindigde dit concert met een waardee- rend slotwoord en ging voor ln dankgebed. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gemeenteraad. De raad van Veur vergaderde. Het voorstel tot voorloopige vaststelling der bedrijfsrekenlngen 1936 (gas en electrl- citeit). Verlies Gas f. 10.361.40 Winst electriciteit f. 21.590.60. werd z.h.st. aan genomen, evenals de voorloopige vaststel ling van de gemeenterekening 1936. Ont vangsten f. 281.726 17. uitgaven f. 274.374.73. Batig slot f. 7.351.44. Kapitaaldiemst ont vangsten f. 535.616.95. Uitgaven f. 519.769.01 Batig slot f. 16.820.94. Volgde voorstel tot Intrekking van een deel van het uitbreidingsplan en vaststel ling van een besluit ex art. 36 4e lid van de woningwet. Het betreft den strook grond begrensd door de trambaan N.Z.H.T.M. de grens der gemeente Voorburg, zulks ln ver band met het vervallen van de nieuw te maken provinciale sluizen. De heer Koerts vroeg naar de plannen betreffende den bouw van arbeiderswoningen ln dit deel, daar dit dan een wijziging in de bebouwing betreft. De voorzitter merkte op, dat er plannen bestaan voor aanleg van groote wegen, wat het groote plan tegenhoudt. Dit voorstel betreft slechts een kleine strook grond, het groote plan waarvoor f. 1400.— ig ge noteerd komt later ln bestpreklng. Het voorstel werd z.hst. aangenomen, evenals het voorstel tot wijziging van dc gemeentebegrooting 1937. Voorstel tot goedkeuring van de begroo ting 1938 van het Burgerlijk Armbestuur. Eindcijfer f. 12.025. De heer Koerst vroeg of er na de samen voeging een nieuwe gecombineerde be- grooting komt. Of is het de bedoeling het B.A. geld te verschaffen? De voorzitter antwoordde dat het laatste juist is. Verder worden ten opzichte van den nieuwen toestand nog instructies af gewacht. Weth. de Koning: als Stompwijk zijn be- grooting op dezelfde wijze heeft opgesteld, dan bestaat er na de samenvoeging geen enkel bezwaar en komt alles normaal voor elkaar. Het voorstel werd z.h.st. vastgesteld. Het voorstel tot wijziging van de rege ling tot het verleenen van toeslagen op premie door werkloozen verschuldigd aan ziekenfondsen, werd na discussie en toe lichting aangenomen evenals het voorstel tot toekenning van f. 150.vergoeding voor 1937 te verleenen aan H. C. van den Akker voor berging van het huis- en ander vuil op zijn telreln en nadat de heer Borst de toezegging had gekregen dat zal worden vastgelegd dat een deel van dit vuil ook ter beschikking zal warden gesteld voor arme tuinders als mest. Nog werd besloten tot toekenning van f. 60.— subsidie aan een Inrichting voor M.O. en H O. op Geref. grondslag te Rotterdam en tot intrekking van het raadsbesluit, tot verhuur aan den heer J. Schuyt voor 1938 van de woning ln het gemeentehuis, in verband met diens vertrek op 1 Februari a.s. Hierna sluiting. Mej. C. Wassenaar, onderwijzeres aan de school met den bijbel, welke ln verband met de verhooging van de leerllngensohaal, boventallig was geworden, is per 1 Januari a.s. benoemd tot onderwijzeres aan dezelfde school te Muiderberg en heeft op hartelijke wijze van de leerlingen alhier afscheid ge nomen. Aan onzen plaatsgenoot C. L. Ouds hoorn. officier 2e klasse bij den marine- stoomvaartdienst, is per 1 Januari as. eer- vól ontslag verleend. De Inzameling voor het Kerstfeest der Ned. Herv. kinderen heeft opgebracht f. 135.78'/.. Bij den tuinder Kranenburg aan den Veurschenstraatweg heeft men des naohts een twintigtal witte konijnen ontvreemd. Tot secretaris-penningmeester van de Oudercommissie van de O. L. school aan den Westvlletweg ls gekozen de heer R. Vermeulen. In de werkplaatsen van de N.V, Eerste Ned. Kogellager- eh Schroevenfabriek Enkes brak brand uit, wdüie echter door, ingrijpen van de zijde van het personeel spoedig was gebluscht. Toen de Stompwijk- sche motorspuit ter plaatse kwam. was men het brandje reeds meester. De afd. van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. heeft in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk een propaganda filmvoorstel ling georganiseerd Het zaaltje was goed bezet, toen ds. Vermet opende. Gedraald werden eenige komische- en natuurfilms gevolgd door de groote uit 7 afdeellngen bestaande film Taxi, welke met aandacht werd gevolgd. De bijeenkomst werd met een opwekking en onder dankzegging gesloten. Des middags werd voor de schoolkin deren een aantal leer- en natuurfilms ge draaid. VOORHOUT. De tentoonstelling van kleedingstuk- ken, vervaardigd door de leden der meisjes- vereen. „Irene", is weer een succes geweest, Het aantal belangstellenden was grooter dan voorgaande Jaren. Een collecte, voor de bestrijding der kosten, voor de aan schaffing van materiaal, bracht f. 7.op. Inmiddels zijn de kleedlngstukken als kerstgeschenk onder de kinderen der Chr. school verdeeld. In het Kerkgebouw der Ned. Gem. al hier, is een Kerstfeest voor de kinderen georganiseerd. Er was een mooie Kerst boom aanwezig, hetgeen de „Kerststem- min" verhoogde. De avond-kerstviering stond onder lei ding van dr. J. J. H. Klomp. De Ponds-actle mag als geslaagd wor den beschouwd. Door bemiddeling van het comité voor werkloozenzorg en zeker niet minder door de wekelijksche bijdragen der gemeentenaren is, voor de werkloozen een uitdeellng gehouden van vleesch, vet en boter. Ook zijn bonnen afgegeven van ge meente en Rijkswege, bedoeld als Kerst- gave in natura. In vele gezinnen zal dit zeker een blijde stemming veroorzaakt hebben. VOORSCHOTEN. Uitvoering „St. Laurentius". De harmoniever. „St. Laurentius" gaf in hat R.-K. Vereenigingsgebouw voor dona teurs en begunstigers haar jaarlijkschen feestavond onder leiding van den direc teur. den heer B. A. van Veen. De belang stelling was zeer groot, waaraan ook het feit medew.rkte, dat de harmonievereeni- glng zich de medewerking had verzekeTd van de club „Vroolijke Jantjes". Nadat de harmonie den marsch „Death or Glory" van R. B. Hal had geblazen sprak kapelaan Perquin den aanwezigen toe en dankte de donateurs en begunstigers voor den financieelen steun aan de harmonie. Vervolgens werden verschillende num mers door „St. Laurentius" ten gehoore ge bracht, waarna het gezelschap „De Vroo lijke Jantjes" optrad en de vroolijfcheid verhoogde. Het was een goed geslaagde avond! Vertooning der N.C.RV.-film, In de stampvolle Ger. Kerk werd de N.C.R.V. Radiofilm „In Stormgetlj" ver toond. Ds. W. Bouwman uit Leiden opende met het laten zingen van ps. 75 vs 1 en gebed. Na een Inleidend woord werd een mooie kleurfilm vertoond, vervolgens projectie- platen met propaganda voor de N.C.R.V. en ln aansluiting hierop „Hoe het reilt en zeit" waarin een beeld werd gegeven van den omroep ln de practljk. Nadat gezamelijk gezongen was het ver- eenlglngslied waarbij de organist, de heer J. van Amerom gelegenheid had, door zijn begeleiding, de hoedanigheid van het nieuwe kerkorgel te doen hooren, volgde de hoofdfilm „In Stormgetlj". Een verrassing was, dat na het laatste filmbeeld mevr v. d. BurgKarstens met begeleiding van het orgel met volle er. zuivere sopraamstem zong „Blijft met mij, Heer". De avond werd besloten met een woord vam ds. D. A. v. d. Bosch, van 's-Graven- hage, 2en voorzitter van de N.C.R.V. Na het zingen van den Avondzang, Gez. 180 vs 1 sloot ds. D. A. v. d. Bosch met dankgebed. De A.R. propaganda- en studieclub „Keuchenius" vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer W. F. van Spronsen, De heer W. Eggink behandelde art. 12 van ..Ons Program", „Belasting en Geld", waarna mej. M. van Oosterom een bin- nenlandsche politiek maandoverzicht gaf. De heer L. Los verrichtte de sluiting, WARMOND. GEMEENTERAAD. Goedkeuring der Gemeentebegrooting. De Raad vergaderde. Als lid van het Ned. Herv. Armbestuur werd met alg. st. be noemd de heer W. K. Heij], Volgde behan deling der begrooting voor het jaar 1938, zoomede die van het waterleidingbedrijf over dat jaar. De alg. beschouwingen werden geopend door den heer W den Dunne, die zich niet kon vereenigen met de wijze waarop de belasting wordt geheven. Hij had speciaal op het oog de heffing van opcenten op de personeele belasting. Hij mist in deze hef fing een progressie, die hij alleszins billijk en rechtvaardig vindt. Zooals thans de heffing plaats vindt worden de minder draagkrachtigen even zwaar getroffen als de beter gesitueerden, hetgeen in verhou ding niet rechtvaardig is. Ook zou spreker gaarne zien, dat een einde wordt gemaakt aan de tijdelijke korting, die destijds aan de ambtenaren is opgelegd. Hier is thans alle reden voor. De voorzitter kon met betrekking tot de heffing van de personeele belasting de zienswijze van den heer de Dunne niet dee- icn. Zij die een groot inkomen hebben moe ten een geheel anderen stand voeren en hebben meer noodzakelijke uitgaven. Bo vendien zit ln de wijze van heffing reeds een progressie, want zij, die een groot in komen hebben, betalen proportioneel méér belasting, dan de belastingplichtigen met een kleiner inkomen. Volgens spr. zal het Rijk de gevraagde herziening van sala rissen niet goedkeuren. De gemeente heeft, om de begrooting sluitend te kunnen ma ken, nog steeds een extra bijdrage uit het werkioosheidssubsidiefonds noodig, die dit jaar weer belangrijk hooger is dan ver leden jaar. De ervaring heeft geleerd, dat in deze niets te bereiken is. In dit verband verwees spr. naar alles wat ten opzichte gedaan is voor de gemeentewerklieden, waarvan het resultaat is geweest, dat het Rijk niet van het eenmaal ingenomen standpunt wilde afwijken. Als wij reëele politiek willen voeren, moeten wij inzien, dat een dergelijk voorstel doelloos en on uitvoerbaar is. Na uitvoerige repliek van den heer den Dunne en bestrijding van den voorzitter, waarbij hij opmerkte, dat B. en \V. hopen, dat het Rijk zal goedkeuren de verhooging van het salaris van den amb tenaar belast met de werkloozenzorg ge zien diens groote en vele werkzaamheden zeide weth Oudshoom, dat hij nog niet den tijd gekomen acht om tot intrekking van de opgelegde korting der ambtenaar- saiarlssen over te gaan. Ook de heer Weijers kan zich niet ver- ceqjgen met de wijze waarop de belasting ln deze gemeente geheven wordt en wil ln den vervolge deze kwestie aan de orde stel len vóórdat de begrooting komt. Tot zijn spijt ziet spr., dat voor de straatverllch- ling geen hooger bedrag is uitgetrokken, zoodat Warmond weer donkere dagen te gemoet gaat. Een woord van hulde wilde spreker B. en W. niet onthouden voor de wijze, waarop zij het dorp door het verbe teren van straten en wegen hebben ver fraaid. Het is, aldus de voorzitter, noodzakelijk een voorzichtig financieel beleid te voeren en de kosten van verlichting kunnen niet hooger worden geraamd, daar verhooging van dezen post niet de goedkeuring van dc hoogere instanties kan wegdragen. Een uitvoerige discussie ontspon zich met betrekking tot de schuld die de R.K. Ziekenhulsverpleging heeft aan de ge meente, waarbij de voorzitter uiteen zette, dat deze schuld een goede werking van iict fonds in het geheel niet in den weg stond. Aangegaan werd een overeenkomst met liet gemeentebestuur van Lelden met be trekking tot de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot de Openbare U. L. O.- scholcn aldaar. De begrootingen werden hierop met alg. st. aangenomen. Goedgekeurd werd de aankoop van grond aan de verlengde Dorpsstraat voor weg- verbreeding, alsmede de aanvulling der bouwverordening, welke wijziging de heer Weijers toejuichte, omdat nu in den ver volge gemakkelijker gebouwd kan worden. Hierop ging men over ln geheime zitting WASSENAAR. Door B. uit Den Haag werd aangifte gedaan dat van een bouwwerk aan den Storm v. Gravesandeweg een bus inhou dende 50 KG. plamuur is ontvreemd. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: A. K. de Graaf, geb. Sprong, 70 jaar. Te water geraakt. Een bewoner in wijk Amstel geraakte met zijn bakfiets beladen met konijnen en bestemd voor de tentoonstelling te Vinke- veen te water. Een der fraaie tentoonstel, llngsdieren verdronk jammerlijk. De ande re konden gered worden. Bij de aanbesteding tot liet voltooien der O. L. schooi IV In het Cath. v. Cleve- park te N. Amstel werd ingeschreven door de Fa. W. v. d. Breggen—Boere en H. van Wengerden, resp. te Nleuwveen en te dezer plaatse voor f. 7767. In de Ned. Herv. Kerk had de Kerst- feestvterine plaats der Zondagsschool. Een schitterende Kerstboom prijkte in het mid den De leiding berustte bil ds C. A. van Harten, die een Kerstverhaal vertelde. Ver snaperingen werden aan de leerlingen uit gedeeld. alsmede boeken, speelgoed en ook goederen, vervaardigd door de meisjesver., werden uitgedeeld. De kerk was geheel gevuld. Voor de Zondagsschool werd alhier bijna f. 60 gecollecteerd. De Kerstcollecte in de gemeente voor de Zondagschool heeft opgebracht f. 58.— ALPHEN. Aan een groot gevaar ontsnapt. De vrachtautobestuurder M. uit de Rid- derbuurt wilde met zijn vrachtauto de 's Molenaarsbrug oprijden, juist toen van de richting Leiden een vrachtauto van de Leerhoeve naderde. Door het krachtig rem men van M. slipte de wagen en kwam'in aanrijding met de brugleuning, die finaal afknapte. Gelukkig bleef de wagen nog op het brugdek hangen. Vinger afgezaagd. Toen de heer O. in de Zeilmakerstraat hout zaagde, had zijn 4-iarlg dochtertje de onvoorzichtigheid haar rechterhandje on der de zaag te houden, waarbij haar rech- terwijsvingertje geheel werd afgezaagd Dr. Schr. verleende de eerste hulp. In de Julianastraat kwam de vracht auto van bode J. B. uit Ter-Aar door het plotseling achteruitrijden in botsing met een personenauto uit Nijmegen, die hier door belangrijk werd beschadigd. De schade zal vermoedelijk onderling worden geregeld. In verband met de a.s. blijde gebeur tenis In het Koninklijk gezin heeft het be stuur van de Evangelisatie te Oudshoorn besloten, zoo het bericht eventueel op den dag vóór 4 uur bekend is. reeds dienzelfden avond een kerkdienst te houden, terwijl bij latere bekendmaking den dag daarop des avonds een dergelijke dienst zal worden gehouden. Tot ouderling der Ned.Herv. Juliana straat werd herkozen de heer P. Zaan Jr. en tot diakenen de heeren Jb. v Arkel en J. v. d. Velden. BODEGRAVEN. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag 29 Dec. des n.m. 2 uur bijeen. 1. Opening. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken. 4. Nader voorstel inzake het voorschot aan de stichting „Zwembad Bodegraven". 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Gekro te Overschle. Het vertrek van ds. Pel. Het vertrek van ds. Pel, die het beroep naar de Ev. Luth. Gemeente te Nijmegen heeft aangenomen, zal eerst plaatshebben tegen Paschen. Dit heengaan beteekent voor de kleine Luth. Gemeente, die veel aan ds. Pel te danken heeft, een groot verlies. Het Kerstfeest op de Chr. Bewaar school is in tegenwoordigheid van een groot aantal ouders der leerlingen gevierd. Het gebouw was dan ook stampvol. De directrice mej. A. de Bruijn vertelde het. groote gebeuren op Kerstfeest, waarbij zij gelegenheid vond de kinderen actief te laten meewerken door het opzeggen van profetieën. Er werden aardige versjes ge zongen; de kinderen zijn ruim onthaald, (terwijl ze bovendien ieder een geschenk ontvingen. In .Jtehoboth" vergaderde de Ring „Bodegraven" van de Herv Geref Knapen- frer. onder presidium van den heer G. C. Marnoen. In totaal waren een 120 jongelui uit Alpihen, Bodergaven. Nleuwerbrug. Zeg- yeld, Sluipwijk en Boskoop aanwezig. De voorzatter sprak oa. over de roeping der jongens om den Heere te dienen en over de mogelijkheid die daartoe geopend was .door de komst van den Zaligmaker in de wereld. Vervolgens werden talrijke opstellen en voordrachten geleverd door de jongens waaruit de jury bestaande uit. de heeren Kruimer. Visser en Brussaard uit Zegveld een tiental aanwees, dat voor bekroning in aanmerking kwam De heer Kruimer ver telde een spannend verhaal. Zoowel de Herv. als de Geref. Zondag school vierden in de resp. vrij goed gevulde kerkgebouwen het Kerstfeest. In de Geref. Kerk stond de samenkomst onder leiding van den heer P. G. den Broeder. Het Kerstverhaal werd verteld door den heer N. Hoogendoorn, waarna de heer A. Zuldam een novelle vertelde De kinderen zongen en werden ruim onthaald. In de Herv. Kerk presideerde de heer C. B. Batelaan, die, daar ds. Klüsener verhin derd was, ook zelf het Kerstgebeuren be sprak, waarna de heer C. de Graaf vertelde van den „Blodetocht met het IJsvlet". waar bij de helden natuurlijk op Kerstmis weer veilig thuis waren. De jeugd werd feestelijk onthaald; een ieder kreeg bovendien een boek ten ge schenke. %—Z 2. Thijs liep in de richting van het huil-geluid, op zijn gehoor, tusschen een groep boomen door. Zoo kwam hij t'recht voor een kasteel, heel groot, dat in het maanlicht nu een schitterenden aan blik bood. En hier was het, dat Thijs den oorsprong van 't geween ontwaarde, toen hij eens heel goed ln de verte staarde. Een wee- nende prinses was bij een venster van 't kasteel gezeten en dan was er vooral niet te vergeten ook nog een prins aanwezig; die was naar 't scheen, juist met het troosten bezig. Thijs bleef een oogenblik daar staan en zag 't tooneel zeer dieip getroffen aan; de prins had schijnbaar zelf ook heel veel smart en 't huilen van t prinsesje wilde niet bedaren de toestand was wel zeer benard, dat maakte Thijsje op uit hun gebaren.. Thijs begreep natuurlijk niet de oorzaak van dit groot verdriet; maai', klaar voor hulp, ging hij in draf op 't edel tweetal af.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7