Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Naanday 27 December 1937 LUCHTVAART AGENDA DE POSTVLUCHTEN. De „Torenvalk" ls gister om 5 uur op Schiphol geland. VLIEGTUIG VAN DE AIR FRANCE IN ZUID-BOHEMEN VERONGELUKT. Drie dooden. Een vliegtuig van de Air France, de F.A.—M.Y.D.. dat Vrijdagmiddag om 3 uur 55 uit Weenen naaar Praag was vertrokken is in Zuid-Bohemen bü Kasperske Hory in een mistbank uit de koers geraakt en ver ongelukt. De bestuurder, een Tsjech, de marconist, een Franschman, en een passa gier. een advocaat uit Praag, zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. Inkomsten 233 gestegen. Sinds drie jaar voeren de fruitkwee- kers uit Florida een collectieve reclame-campagne voor hun pro ducten. 56 van het reclamebudget werd belegd in dagbladreclame. Het gezamenlijk inkomen van deze kweekers, dat in de vijf Jaren vooraf gaande aan de campagne gemiddeld 6.000.000 had bedragen, steeg na het eerste campagne-jaar reeds tot S 14.000.000 en een jaar later tot 20.000.000 3471 WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 782. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 782.1 te Hamburg. Laagste Stand: 752.2 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke veranderlijke wind. Gedeel telijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Aanvankelijk lichte tot matige vorst, later temperatuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Gedurende de Kerstdagen trok een diepe depressie door het Noorden, die in het ge- heele Westen en Noordwesten buitenge woon zacht weer bracht in het Zuiden van IJsland acht en negen graden celslus op den morgen van den Eersten Kerstdag en thans nog temperaturen tot ver boven normaal in Lapland en in de Poolzee ver oorzaakt. Boven Zuld-Scandinavië kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ont wikkeling, dat zich langzaam Zuidwest- waarts verplaatst. Na het voorbijtrekken der depressie begon de barometer op IJs land regelmatig te stijgen. Het gebied van hoogen luchtdruk op het vasteland zette zich ver naar het Westen voort en heeft een tweede maximum om den Oceaan op om streeks 30 graden Westerlengte en 55 gra den Noorderbreedte. In Oost-Duitschland veroorzaakt een vlakke depressie nog sneeuwval. Centraal-Europa is overdekt met een gebied van lichte vorst. In het Oosten vriest het matig. Het deel van Noord-Scan- dinavië binnen den Poolcirkel is nagenoeg geheel vorstvrij. De Alpenstations melden lage gebieden (Santis min. 12 graden, Jung- fraujoch min 16 graden Celsius) met krach- tlgen wind uit Noord. Ten Zuiden van den vijftigsten breedtegraad is de wind overal uit Oost ten Noorden van den 55sten breed tegraad uit West. Langs de Noorsche kust 6tormt het uit Zuid tot Zuidwest. De sneeuw bedekking in Centraal Europa reikt tot de lijn BerlijnMunchen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.W., 2 gr. O., goed. Londen: O.. 3 gr. C.. goed Berlijn: Z.W.. —3 gr. C., goed. Nice: O.N.O., 8 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (30 gr. F.). 12 uur 'smldd.: —1 gr. C. (30 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. V.m. te 11 u. 41 min.; n.m te 0 u. 13 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 4.22 n.m. tot 7.40 v.m. AALSMEER. Uitvoering ..Zang en Vriendschap". De Chr. Gem. Zangver. „Zang en Vriend schap en het kinderkoor van denzelfden r.aam (dir. S. v. Willigen) gaven een uit voering in .Bloemenlust". Een mooi pro gramma werd afgewerkt, waarvan veel ge noten is. Een openings- en sluitingswoord werd gesproken door den heer P. v. d Meer Pz die eveneens in treffende bewoordingen stilstond bii het verscheiden van den heer P. C. Luyten. ter eere van wiens nagedach tenis het gemengde koor het „Ecce, quo- modo moritur" van Handel zong. Verder verleenden medewerking Dan. v. Haarlem (bariton) en G. Malema (piano). Een mooi geslaagde uitvoering. De vermakelijkheidsbelasting. In verband met de plannen tot verhoo ging van de vermakelijkheidsbelasting vergaderde het bestuur van „De Oude Vei ling" o. 1. v den heer Bekker. Een 50-tal personen, waarvan vele vertegenwoordigers van diverse organisaties, was opgekomen. Besloten werd een protest bil den raad ln te dienen, waaraan naar schatting een 45- tal vereenlgingen enz. bereid zal bevon den worden, adhaesie te betuigen. DE SNIJ BLOEMENHANDEL. gegaan door een interessante causerie over de Amazone-rivier en de tropische gebieden waar zil doorheen stroomt, de bevolking van Brazilië, zijn fauna flora enz. Nog zijn twee tooneelstukjes opgevoerd, waarvan eveneens veel genoten ls. Het was een mooie aivondl MAANS- OP- EN ONDERGANG. 27 Dec. op: 3 u. 08; onder: 12 u. 25. Levendige handel en bevredigende prijzen. De kweekers hebben zeker geen reden tot klagen gehad gedurende de afgeloopen week; het Kerstfeest bleek een gunstigen invloed op den handel te hebben uitge oefend. Reeds Maandag was, zoowel aan de Centrale Veiling als „Bloemlust" een mas saal aanbod van velerlei bloemsoorten, waarbij de seringen, rozen, kerstroosjes, prunus enz. een belangrijke plaats inna men; de bloemisten hadden op de Kerst week t. ekcnd om groote hoeveelheden kasproducten te kunnen afleveren. Vooral op genoemden Maandag was de inzet van de week uitstekend; de handel was leven dig, met tot gevolg, dat in doorsnee zeer bevredigende prijzen voor de bloemen wer den betaald Aan „Bloemlust" alleen reeds werd op dien «enen dag voor ruim f28.000 omgezet, terwijl het aan de Centrale Vei ling wel niet veel minder zal zijn geweest. Voor producten van de allerbeste kwaliteit eu in die variëteiten, welke het meest voor export in aanmerking kwamen, golden soms uitstekende prijzen. Zoo werden op dien bewusten Maandag anjers (Leddies) tot 42. rozen (Edith Helen) tot 32, serin gen (Stepman) tot 50 en kerstroosjes i witte hellcborus) tot 12'/! ct. per stuk ver handeld. Dinsdag was er min of meer teruggang, zoowel in den handel als op brengst van verschillende bloemsoorten merkbaar, doch Woensdag kwam er weer flinke opleving; toen werden nog Stepman - seringen verhandeld tegen 59 cent per stuk terwijl de witte kerstroosjes tot f. 1,55 de 10 stuks noteerden. Ook de prunus-takken bleven aanvankelijk best op prijs, n.l. voor goede kwaliteit tot pl.m. 30 ct. per stuk. Van chrysanten, zoowel de groot- als kleinbloemigen, werd weinig meer aange boden. Bolbloemen daarentegen, zooals tul pen, liyacinthen en bol-tulpjes kwamen er reeds bij flinke partijen. Deze producten troffen zeker ook geen ongunstige markt; voor goede waar werden uitstekende prijzen betaald. De bol tulpjes golden van f. 1.80— 4,20 per 100, de copland-tulpen van 5058 ct. per dozijn, terwijl de hyacinthen van 611 ct. per stuk opbrachten. De narcis sen noteerden per dozijn van 12—20 ct. In het laatst der week werden verschillende producten, toen de Kerstveraendingen weer tot het verleden behoorden, weer meer of minder lager 1n prijs. Op Eersten Kerst dag werden ter Centrale Velling als hoog ste prijzen betaald 41 ct. voor do beste Slepman-serlngen, 21 cent voor de Edith Helen-rozen ,17 cent voor de Am. anjers, 20 cent voor de Jap. lelies, 41 cent voor de calla's, 25 cent voor de 10 stuks kerstroos jes en 20 cent voor de prunus-takken. De bolbloemen bleven vrij vast in prijs. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was eveneens steeds een levendige handel met een zeer bevredigende opbrengst voor de meeste producten. Goede kwaliteit pot ten, o. m. cyclamen, azalea's en begonia's noteerden soms hooge prijzen. Geslaagd concert. De Ohr. Gem. Zangver. „Halleluja" (dir. de heer J C. Hulsbos i heeft op Eersten Kerstavond haar traditioneele uitvoering gegeven in de geheel bezette Ned. Herv. Kerk. Ds. J. Knoppersen. Gerei, predikant, opende waarna gezamenlijk ls gezongen Gez. 116 1. 2 en 3. „Halleluja" vertolkte dan „Het Eene Noodige" van J. G. v. Her. waarden en ,De Opstanding" van Sigius. mund Heukomm. Medewerking verleenden het Chr. Symphonie-orkest „Arti et Reli gion!" van Amsterdam (o. 1. v. H. v. d. Horst). P. Borkent-Kok (sopraan). H. Bor. kent (tenor) en K. Hulsbos (bariton). Er ls van die vertolking zeer weel genoten. Ds. IJ Alkema. Ned Herv. predikant dankte alle medewerkenden. Tot slot werd geza menlijk gezongen Ps. 98 1. 2 en 3. Inbrekers aan bet werk. Bij den slager J. v. L. aan de Zijdstraat alhier, is des nachts ingeslopen. Door het openschuiven van een raam drong men de woonkamer binnen, waar uit een buffet f 45 en een ftesch „schilletje" werd mee genomen, De huisgenooten, die boven slie pen, hadden niets gemerkt. Toch moeten de dieven onraad bespeurd hebben en over. haast zijn weggevlucht, daar nog eenig geld oio den schoorsteen voor het grijpen lag. De politie doet onderzoek. Op initiatief van het Dagelijksch Be stuur dezer gemeente. Is een comité opge richt ter herdenking der as. blijde gebeur tenis in het Prinselijk Gezin. Het voorne men is een geldinzameling te houden en deze gelden te bestemmen deels voor ont haal der schoolkinderen, deels voor giften ln natura aan armlastige gezinnen. De ver. van Oud-leerlingen der Ulo school gaf een feestavond in „De Oude veiling". De voorzitter de heer A. Orloff i Davidoff opende waarna de heer de Josse- lin de Jong vertoonde de film „Door de-- waterwouden van Zuid-Amerlka", vooraf-van politie. BENTHUIZEN. Ds. A. v. Stuijvenberg. Ds. A. v. Stuijvenberg, predikant bij de Geref Gem. alhier, ontving een beroep naar Ierseke. Kerstfeest der Zondagsschool. In het goedbezette Ned. Herv. Kerkge- 'couw vierde de Zondagsschool het Kerst feest. Ds. Bieshaar opende door te laten zingen ps. 98 2 en gebed. Na een inleidend woord tot de kinderen betreffende de Kerstfeestviering sprak het hoofd der school de heer Idema. Na het zingen van eenige Kerstliederen met begeleiding van het orgel, bespeeld door de organiste mej. C. van Driel, werd door hem de kerstge schiedenis verhaald. Hierna sprak de heer W. Qualm een inleidend woord, waarna hij vragen uit de H. Schrift aan de kinde ren stelde. In de pauze werden de kinderen onthaald op versnaperingen en boekjes. Tenslotte sprak de heer van Gaaien, een toepasselijk woord, waarna hij aan de kin deren die de school gingen verlaten als aandenken een mooi psalmboekje gaf. Na het zingen van ps. 138 3 sloot de heer C. Havenaar met dankgebed. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen J. B., wegens fraudeleuze aan. sluiting aan het radiodistributienet en tegen P v. W. wegens overtreding art. 29 der politieverordening. In de O. L. School verzamelden zich de leden der Burgerwacht om hun behaal de prijzen van den gehouden schietwed strijd in ontvangst te nemen. Daar de ecre-voorzitter, oud-burgemeester, de heer A. Verheul Azn., deze gemoente heeft ver laten. hoopte men nu spoedig weer een eere-voorzitter te kunnen benoemen. Na een gelukwensch met de behaalde prijzen werden de prijzen door de schutters in ontvangst genomen, waarna sluiting volgde. HAARLEMMERMEER. Ernstige botsing. Terwijl de bestuurder van een uit de rich ting Aalsmeer komende bloemen-bestelauto de heer W uit Haarlem, een te Hoofddorp op den Kruisweg nabij de Marktlaan staande auto wilde passeeren, kwam op hetzelfde oogenblik de 13-jarige zoon van den heer v. d. B. per rijwiel achter deze stilstaande auto vandaan. De heer W. rem de krachtig en de auto maakte een slag in de rondte. Een botsing kon echter niet meer vermeden worden en de jeugdige wielrijder reed met zooveel kracht tegen den zijkant van de auto op. dat hit tegen grond werd geslingerd en zijn rijwiel nagenoeg geheel werd vernield. Nadat de knaap, die heivlg bloedde uit wonden aan het hoofd en bewusteloos op den weg lag, voorlooptg door mevr. N. en een verpleegster was verbonden, werd hij per ziekenauto van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst naar de ouderlijke woning gebracht en onder verdere behan deling gesteld van dr. N. De toestand van den .iongen die zich aanvankelijk hoogst ernstig liet aanzien, omdat gevreesd werd voor hersenschudding en inwendige kneu zingen is thans naar omstandigheden rededllk. De politie stelde een onder in, nam de auto ln beslag, doch deze werd na be ëindiging van het onderzoek weer terug gegeven. Volgens ooggetuigen treft den autobestuurder geen schuld Het a.s. 50-jarig bestaan der Chr. school. In verband met de viering van het 50- Jarig bestaan van de bijz.' lagere en ulo school te Hoofddorp, vernemen wij dat de door het comité van oud-leerlingen te or- ganiseeren feestavond definitief Is bepaald op Dinsdag 4 Januari a.s. Aan het bestuur der school zal dan tevens als dankbare herinnering een blijvend aandenken wor den aangeboden Een rijk gevarieerd pro gramma, afgewisseld door zang en muziek, is samengesteld. Goedgeslaagde zanguitvoering. De Ohr. 2&ngver. .Hosanna in Excels is" te Haarlemmermeer-Oostaijde, in de Geref. Kerk aan den Aalsmeerder weg aldaar, gaf onder groote belangstelling een goedge slaagde uitvoering, onder leiding van den directeur den heer J. C. Hulsbos. Na een openineswoord door den eere voorzitter ds C. G. Bos. werd uitgevoerd: „De Opstanding van Sigusmund Neuhomm" cantate voor koor. soli en met begeleiding van piano en orgel Deze cantate nam bijna een vol uur in beslag en was vol afwisse ling. Daarna volgde: ,,'sHellands Geboorte" een Kerst-oratorium van H W de Wolf Prachtig klonk o.a. het ..Eere Zif God in dé hoogste Hemelen" en „Vrede op aarde in mensohen welbehagen" Welwillende mede werking werd verleend door de hoeren Jac Ha ge, declamator, A. Bveleens, plano en Jac. Maarse orgen. allen uit Aalsmeer. Vanwege de Federatie Haarlemmer meer van den Npd Landarbeldersbond, werd met groot succes in hotel de Gouden Leeuw te Nieuw Vennep opgevoerd een propaganda-revue getiteld: „Daar frtsch je van op, kameraad", door leden van het gezelschap „De Tooverbril" onder leiding van Ru Mulder - Te Vijfhuizen werd onder veel belang stelling de bazar geopend ten bate van de R K. Kerk aldaar. Het geheel ziet er ge zellig en aantrekkeüik uit. De bazar werd reeds druk bezocht. KATWIJK. Hulp aan behoeftige kraamvrouwen. Mevr. M. Woldringh van der HoopAndré de la Porte schrijft ons: Het is mij een groot genoegen te kunnen meedeelen, dat zeer velen gehoor hebben gegeven aan mijn verzoek om misdeelde kraamvrouwen, naar aanleiding van de te verwachten heuglijke gebeurtenis ln het Prinselijk Gezin, te helpen en van het noodige te voorzien. In de eerste plaats wil Ik dan ook allen, die Iets voor dit doel heb ben bijgedragen, in welken vorm ook, daar voor recht hartelijk dank zeggen. Het re sultaat ls, dat een mooi aantal volledige baba-ultzetjes samengesteld kon worden. Eén daarvan zal eenige dagen tentoon gesteld worden ln de étalage van de wed. WassenaarNoort ln Katwijk aan den Rijn (Voorstraat) en één bij den heer Dijk- drenth te Katwijk aan Zee (Voorstraat), van Maandag 27 December a.s. af. Mogen velen deze gelegenheid aangrijpen om te gaan zien tot welk een mooi resul taat wij met vereende krachten gekomen zijn! KATWIJK AAN DEN RIJN. Een geslaagde Winkelactie. De Hanze nam onlangs het Initiatief tot een winkelactie, waaraan ook bulten de Hanze staande winkeliers deel konden ne men. Een Etalage-wedstrijd werd het hoog tepunt. Het oordeel der Jury luidde als volgt Jac. P. Rietveld 54 p., W. Caspers 41 p., J. Muller 41 p., L. v. Paridon 40 p., C. Fran ken 40 p., wed. Nic. Wassenaar 40 p.. H. A. v. d. Anker 39 p.. J. van Maanen 38 p., J. v. d. Nagel 37 p., M. J. Alkemade 37 p., Jac. Compeer 36 p., Nic. Winters 35 p., G. Vree burg p.. C. J. v. d. Zijden 34'/! p.. J. Kra nenburg 34 p., F. Meijer 32'/: p C. A. V. d. Gugten 32 p.. Wed. F. Meijer 31'/« p., Jac. Th. Remmerswaal 31 p., Nic. Spierenburg 31 p. De as. blijde gebeurtenis. Het bestuur der Oranjevereeniging alhier heeft met betrekking tot de te verwachten blijde gebeurtenis ln het Prinselijk Gezin besloten dezen dag, gezien den tijd van het Jaar, bescheiden te vieren. Besloten is de kinderen van alle scholen te tracteeren. Voorts bestaat het plan om op den avond van dezen blijden dag fak keloptocht te houden. Het bestuur stelt te gen een kleine vergoeding hiervoor fakkels beschikbaar. Ieder wordt ultgenoodigd, hieraan deol te nemen. Verder worden alle vereenlgingen verzocht hieraan medewer king te verleenen. Om dit plan te kunnen uitvoeren, heeft het bestuur besloten op Woensdagavond 29 Dec. as. met welwillende medewerking der Harmonie Katwijk een collecte langs de huizen te houden. Het bestuur vertrouwt dat velen iets zullen willen offeren! Kerstfcestvicring Herv. Zongdagsschool. Od den avond van den len Kerstdag werd ln de Ned. Herv. Kerk met de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest gevierd. Ds. Warmiolts liet zingen Ps 98 1 en 2 en ging voor ln gebed. Na het openingswoord werden eenige 2-stcmmtge Kerstliederen gezongen. Hierna vertelde ds. Warmolts de aloude Kerstge schiedenis, terwijl de kinderen gelegenheid kregen de geleerde teksten od te zeggen. In de pauze had de gebruikelijke tractatie plaats. Nadat nogmaals Kerstliederen wa ren gezongen vertelde de heer D. Blansjaar een prachtige geschiedenis: „Kerstfeest ln een bedstede", waarna met groote aan dacht werd geluisterd. Aan het slot volgde een toespraak tot de vertrekkende leer lingen, aan wie een kerkboekje werd uit gereikt. De andere leerlingen ontvingen een keurig boekje. Dankbaar gingen allen naar huls. In de plaats van den heer J. P. v, d Nagel, die van den kerkeraad ontheffing kreeg van zijn benoeming als diaken werd gekozen de neer L. van Delft Fzn HEDEN: Oegstgeest (W. de ZwUgerkerk): Kerst feest Gemeente Gods. 6 uur nam. Dinsdag. SchouwburgLiefdadigheidsuitvoering ten bate van het Dlerenasyl „Ganzen Mleke", 8 uur nam. Wassenaar (Ned. Herv. Kerk): Concert H. L. Oussoren, Jaap Stotljn en mevr. Stotijn—Molenaar. 8 uur nam. HILLEGOM. De heer A. C. H. Kanters, die volon tair bij de politie was, is per 1 Januari 1938 benoemd tot onbezoldigd inspecteur-titulair DAGELIJKS. LakenhalLeidsche Kunstvereentging. Tentoonstelling Jan Sluyters (tot 16 Jan.) DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier, 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Aloohoilsten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur namJ „Een ster wordt geboren". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Prins en Bedelknaap". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ching Ching". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Dinsdag en Donderdag extra matinée. 2.30 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „Moeder en Kind" lederen middag '2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De regenmakers," Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur. Donderdag extra matinée, 2.30 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spocdrecepten. Van Zondag 26 Dec. 2e Kerstdag tom Vrijdag 31 Dec. neemt waar apotheek C. B. Duyster N. Rijn 18, Tolef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, Wil- helmlnapark 8, tel. 274. KATWIJK AAN ZEE. Ernstige val van paard. Het 7-j. zoontje van den heer D. C. v. L. uit de Remisestraat viel dezer dagen van een paard. De daarachter gespannen wagen reed over hem heen, waardoor hij zware inwendige kneuzingen bekwam. Dr. Huetlng verleende de eerste geneeskundige hulp. Per ziekenauto werd het knaapje naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. A. R. uit Valkenburg deed bij de poli tie aangifte van het feit, dat hij per flets rijdende op den Boulevard uit de Baljuw straat met steenen en graszoden bekogeld werd. C. B. uit de Kerksteeg deed bij de poli tie aangifte van het feit, dat te zijnen na- deele 5 konijnen uit zijn hok zijn ont vreemd, waarvan één reeds dood was. Door de politie is hier aangehouden D. C. L. uit Huizen ln Friesland, die hier zwer vende ls aangetroffen. Hi) werd buiten Ce gemeente gebracht. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. De j aarlij ksche schaalcollecte ten bate der Diaconie der Ned. Herv. Gem. heeft <se belangrijke som opgebracht van f. 2281.26. De collecte in de Herv. Kerk ten bate van de halfweezen en ziekenzorg heeft f. 89 opgebracht. Het straatevangelisatiekoor heeft on der leiding van mej. Riek Meljerlng op en kele punten in onze plaats Kerstliederen ten gehoore gebracht. Op den Sluisweg, bij de Chr. School, heeft ds. Veltkamp daarbij een stichtelijk woord gesproken. LISSE. Op den hoek Gracht/wegKapelstraat kwamen twee vrachtauto's met elkaar in botsing. Dit is het zooveelste ongeluk op dit drukke verkeerspunt Een der vracht auto's werd zwaar beschadigd: persoon lijke ongelukken kwamen echter gelukkig niet voor. Het verkeer had eenigen tijd vertraging. Een wielrijder werd op den Heerenweg nabij het Raadhuis door een auto, ko mende uit de richting Haarlem, aangereden en tegen den grond gesmakt. De autobe stuurder stopte direct en verleende den man hulp en waarschuwde de politie, welkp proces-verbaal opmaakte. De wielrijder liep gelukkig slechts lichte verwondin gen op. ICHT VAN SMAAK - PRUS/Oct -J 7857 Ibm Mad.) NOORDWIJK BINNEN. Kerstfeestviering Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk werd op Tweeden Kerstdag met de leerlingen der Zondag school het Kerstfeest gevierd. Het kerkge bouw was zeer goed bezet. Velen waren opgekomen om met hun kinderen dezen dag te vieren. De groote kerstboom vol be laden met versierselen en de vele lichtjes gaf een mooi gezicht. Ditmaal betraden de kinderen zingende het kerkgebouw en schaarden zich om den verlichten boom. waar zij verschillende liederen zongen. Ds. Slddré opende en verzocht to zingen Gez. 117, waarna spr. voorging in gebed. Daar na berustte de leiding bij den heer Hee- boom die voor het verdere gedeelte van den avond zorgde. Een kerstverhaal door mej. de Monyé werd door de kinderen met stille aandacht beluisterd. Vervolgens leid de de heer Heeboom de Kerstvertelling in. Verschillende liederen werden door de kin deren gezongen, teksten opgezegd en toe licht door lantaarnplaatjes. Natuurlijk ont brak de tractatie niet, die menig vroolijk gezichtje liet zien! Ds. Slddré sprak een kort slotwoord met dankgebed. Bij het naar huis gaan ontving elk nog een kerstca deau in den vorm van een boek. NOORDWIJKERHOUT. Alhier deed zich voor een geval van „febris thyphoïda" waaraan een 23-Jarig meisje na enkele dagen overleed. De Chr. Naaivereen. deelde als kerst gaven verschillende eigen gemaakte goe deren uit aan behoeftige gezinnen. De R.K- Volksbond hield een uitdeeling van vleesch en andere levensmiddelen, terwijl de ge meente geldelijke bijdragen verstrekte. Mej. J. van Denzen alhier, is met Jan. as. aangesteld als kweekeling met acte aan de St. Jozef-school alhier. OEGSTGEEST. EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar BasseleurHerrigel. Het herdenken van een 50-jarige echt- vereeniging komt ln onze gemeente niet dagelijks voor. Dit feit nu. valt te beurt aan het echtpaar J. J. BasseleurA. M. Basse leur—Herrigel, wonende aan den Ri)n- zichtweg 148, dat den 4en Januari a.s. hun gouden huwelijksfeest hoopt te herdenken- De 72-jarige bruid is helaas sedert kort ongesteld en moet het bed houden. Daarou 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6