BINNENLAND NIEUWJAARS-ADVERTENTIËN 1938' De Eerste Kamer over de Kabinetsformatie LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 December 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS «tóirJSifeWK Ook dit jaar stellen wij weder de gelegenheid open in ons Blad van 31 Dec. (Vrijdag) Nieuwjaarswenschen te plaatsen, tegen den prijs van 75 ct. van 15 regels, elke regel meer 15 ct. Tot Donderdag 30 December a.s. des namiddags 1 uur kunnen deze advertentiën worden aangeboden. Bij latere aanbieding wordt de gewone advertentieprijs berekend Defensie en Financiën Dagbladreclame is niet te vervangen H.M. de Koningin gaf Kerstgeschenken. In het Burgerziekenhuis te Amsterdam. H.M. de Koningin heeft de Kerst dagen in het burgerziekenhuis te Amsterdam doorgebracht. Vrijdag heeft de Koningin aan al!e verpleegden in het ziekenhuis een sou venir laten uitreiken. Den eersten Kerstdag, des morgens na het ontbijt, heeft H.M. de Koningin aan alle verpleegsters persoonlijk een geschenk overhandigd. Ook het verdere personeel, dat aan het ziekenhuis verbonden is, werd door de Koningin met een kerstgeschenk verrast. Hare Majesteit wordt morgen in Den Haag terugverwacht. uit. Maar onder het werk lacht Soerat van blijdschap, want hij gelooft aan toewan Allah, de Almachtige. Nu over Soerat kitjel (den zoon van Soe rat, - Red.). Hij zit nu al in de Burger Avond School afd. Bouwkunde te S. Hij zit in klas 1A. Eiken dag krijgt herrie met een van zijn vrienden. Hij is in de kost hij zijn oom. Vol verwachting en met kloppend hart, wachten wij, Soerat en kokkie op de komst van onze nieuwe (prins of prinses) van Oranje. Tot slot wensen Soerat en kokkie, Uw edelachtbare en Mevrouw en alle kinderen een gelukkig verblijf te Holland en een gelukkige nieuwjaar!" De vaccinatie. Opmerkingen van Eerste- Kamerleden. Blijkens het afdeelingsverslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de vaccinatie, verklaarden verscheidene le den, te betreuren, dat een voorstel tot nieuwe regeling van den vaccinatiepllcht nog steeds uitblijft. Zij spraken de hoop uit. dat althans in den loop van het aanstaande kalenderjaar die regeling tot stand zou komen, aangezien een spoedige oplossing van 'deze aange legenheid voor de volksgezondheid van essentieel belang moet worden geoordeeld. Sommige andere leden drongen even eens op een zeer spoedige oplossing aan. onder verwijzing naar het verontrustend r.antal niet-gevaccineerden ten onzent, dat de 2.000.000 nadert. Niettemin waren zij ditmaal nog bereid, hun stem aan dit wets ontwerp te geven. Eenige leden achtton de regeering ten aanzien van de oplossing van het vacci natieprobleem ernstig in gebreke. Zij ves tigden er de aandacht op. dat in Duitsch- land een verplichting bestaat tot inenting van de kinderen vóór dat dezen het eerste levensjaar hebben voleind. De leden, hier aan het woord, achtten dit een uiterst practischen maatregel en gaven in overwe ging, ook te onzent zoodanigen maatregel ioe tc passen. Ettelijke leden keurden het voornemen der regeering, een staatscommissie in te stellen ter bestudeering van het vaccinatie- vraagstuk, af. Zij zagen daarin opnieuw uitstel van een zoo dringend noodzakelijke definitieve oplossing van dat vraagstuk. Vele leden verklaarden het standpunt, door den minister te dezer zake ingenomen, te deelen. Verscheidene leden verklaarden, dat het nog steeds niet ongevaarlijk is, kinderen tegen pokziekte te laten inenten. Encepha litis blijft mogelijk. Deswege bleven zij ge kant tegen wederinvoering van den indi- recten dwang. Bovendien achtten zij het gevaar voor epidemie niet meer zoo groot als vroeger en wezen zij er op. dat de ge zondheidsdiensten in de laatste jaren steeds beter zijn toegerust. Inlandsch medeleven met de a.s. blijde gebeurtenis. De collectieve arbeidsover eenkomst voor de schoenindustrie. Zooals gemeld, is bij beschikking van den minister van Sociale Zaken een aantal bepalingen van de collectieve arbeidsover eenkomst voor de schoenindustrie alge meen verbindend verklaard voor de werk gevers en arbeiders in die industrie. De hier bedoelde bepalingen betreffen: a. De minimum-uurloonen (voor werk nemers van 1520'/i jaar resp. van 1035 ct. en voor werkneemsters van 1520 resp. van 1020 ct.; voor volwassen werkne mers van 2160 jaar klasse III 38 cent, klasse II 41 ct. en klasse I 45 ct. en voor werkneemsters van 21 jaar 21 ct.). De stuk- of tariefloonen zullen zoo danig worden gesteld, dat ten minste 10 pet. boven het minimum-uurloon kan wor den verdiend. b. De klasse-indeeling der werknemers van 2180 jaar. c. Vergoeding voor nachtarbeid en Zon- dagsarbeld. Voor overwerk, verricht tusschen des morgens 6 uur en des morgens 7 uur, en voor overwerk verricht tusschen des avonds 7 uur en des avonds 10 uur, wordt 25 pet. extra-loon betaald, tenzij in twee ploegen wordt gewerkt. Voor overwerk, verricht tusschen des avonds 10 uur en des morgens 6 uur, wordt 50 pot. extra loon betaald, tenzij in twee ploegen wordt ge werkt. Voor arbeid op Zondagen en algemeen erkende christelijke festdagen wordt een extra-vergoeding van 100 pet. gegeven. d. Kindertoeslag. De werkgevers zijn verplicht aan hun werknemers, waaronder hier wordt ver staan het geheele personeel, echter met uitzondering van het administratieve per soneel en van hen wier loon, over een ge heel jaar berkend, meer dan f. 2400 be- draakt, een uitkeering door middel van het centraal kindertoeslagfonds voor de Neder- landsche schoenindustrie te garandeeren van 75 ets. per week voor elk kind bene den 14 jaar, te beginnen met het vierde kind beneden 14 jaar, en in verband daar mede deel te nemen aan de samenwerking en het collectief dragen der kosten, welke het centraal kindertoeslagfonds voor de Nederlandsche schoenindustrie te dezer zake beoogt te brengen. e. Loon bij verzuim. Geen loon is verschuldigd gedurende den tijd. waarin niet wordt gewerkt, uitgezon derd voor een halven of geheelen dag in een aantal bijzondere gevallen. f. Algemeen erkende christelijke feest dagen. De algemeen erkende christelijke feest dagen: Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag en Eerste Kerstdag worden uitbetaald, tenzij zij op Zondag vallen. g. Vacantledagen. Er worden ten minste drie vacantie- dagen gegeven met behoud van loon aan alle werknemers. b. Wachtgeldregeling. Wanneer tengevolge van slapte in het bedrijf de werktijd wordt ingekrompen, behoudt de werknemer aanspraak op 50 pet. van het minimum-weekloon. R. H. DRIESSEN Jr. OVERLEDEN. Op 56-jarigen leeftijd is te Wassenaar overleden de heer R. H. Driessen Jr., secre taris-penningmeester van de Koninklijke vereeniging van gepensionneerde officieren van het Nederlandsche leger, welke functie hij omstreeks tot 14 jaren heeft vervuld. De thans ontslapene was in deze functie destijds de opvolger van zijn vader. Hij was tevens directeur van het Nederiandsch toe vluchtsoord voor noodlijdende dieren, het bekende dierenasyl aan de Nieuwe Haven te Wassenaar. Het zou begin Februari as. 25 Jaren geleden zijn, dat hij laatstgenoemde functie aanvaardde. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. De teraardebstelling zal plaats hebben Woensdag a.s. op nieuw Elk en Duinen te 's Gravenhage te kwart voor twaalf. KERSTGRATIFICATIE VOOR MIJNBEAMBTEN. De beambten der particuliere en staats mijnen werden Zaterdag verrast met een flinke Kerstgratificatie, welke varieert van één tot anderhalve maand extra salaris. Tel. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Januari benoemd tot burgemeester dor ge meente Waterlandkerkje: H. de Haan. De heer De Haan is geboren 12 Juli 1903. Hij is thans ambtenaar ter gemeente secretarie van Leerdam. Door het Gerechtshof te 's-Graven- hage is ter vervulling van een vacature van raadsheer in zijn college opgemaakt de volgende alphebetische lijst van aan beveling Jhr. mr. dr. Th. W. C. Calkoen, vice- president van de arrondissements-recht- bank te 's-Gravenhage; mr. S. N. B. Hatbetsma, vice-president van de arrondissewrents-reohtbank te Rot terdam; mr. G. Scholten. rechter in de arrondis- sements-rechtbank te 's-Gravenhage. 2987 GEREF. KERK. Beroepen: te Groote Lindt ((als hulp- pred.) J. v. d. Schaft, cand. te Vlaardin- gen; te Oudewater dr. H. N. Ridderbos te Eefde-Gorssel. Ds. A. GEUCHIES. Heden viert ds. A. Geuchies, em.-predi- kant te Assen, zijn 80sten verjaardag. Albert Geuchies werd 27 Dec 1857 te Rot terdam, waar zijn vader, wijlen ds. H. B. Geuchies predikant was, geboren. Hij stu deerde aan de Theol. School te Kampen en werd in 1883 candldaat, om 29 Jan. 1884 te Weerdingermond door zijn vader in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. In 1887 bevestigde zijn vader hem te Mun- r.ekezijl, welke kerk in den 80-jarige haar eersten predikant ontving. In 1898 vertrok ds. Geuchies naar Mussel, waar ds. J. Bui- kema van Musselkanaal hem tot zijn arbeid inleidde. Deze kerk heeft ds, Geuchies ge diend tot aan zijn emeritaat, dat hem 31 Juli 1921 eervol verleend werd. Ds. Geu chies vestigde zich toen metterwoon te Assen. Tijdens het verblijf van ds. Geuchies te Munnekerzijl moest de kerk worden ver groot. In Mussel verrezen door het toedoen van ds. Geuchies twee Christ, scholen, die ds. Geuchies het eere-voorzitterschap aan boden. Ook was de 80-jarige voorzitter van de afd. van het Groene Kruis. Tot op hoogen leeftijd ging ds. Geuchies geregeld voor in de prediking. In 1934 vierde ds. Geuchies onder groote belangstelling in zijn oude gemeente Mussel zijn gouden ambts jubileum. Nieuwjaarswensch van een Inlandschen bediende. Een gerepatrieerd lezer, die vele jaren in Ned. Oost-Indië doorbracht, stond ons on derstaand schrijven af, dat hij, ofschoon reeds eenige jaren in Holland teruggekeerd, ontving van een vroegeren Inlandschen be diende. In dezen brief komt hier en daar typisoh de mentaliteit van den Inlander naar voren, terwijl hij tevens bewijst, hoezeer men ook In de lagere inlandsche kringen medeleeft niet de a.s. blijde gebeurtenis in het Vor stelijk Gezin. Lang, zeer lang heeft Soerat (zoo heet de schrijver. Red.) U niet geschreven. Dat is toegeschreven aan z'n drukke bezig heden als tani (landbouwer), want Soerat kan sinds Uw vertrek geen goedhartige en barmhartige chef vinden, daarom heeft Soerat maar een stuk bouwgrond gekocht tn het bewerkt. Het resultaat is bevredi gend. Soerat heeft nu een kippenhok vol met kippen. Dag en nacht bidt Soerat tot Toewan Allah, dat Hij U zegene in deze tijd vol van kommer. Sinjo Jan en Non Marie zowel Anneke zijn natuurlijk al groot. Soerat krijgt al heimwee van de kinderen. Had Soerat maar vleugels dan zou hij naar Holland vliegen en de kinderen een zoentje kunnen geven. Maar dat is onmogelijk en Soerat blijft jnaar thuis met de herinnering aan die ge lukkige, herinneringsvolle dagen te S. Kokkie (zijn vrouw) is momenteel dik ge- Worden te M. Heel vroeg In de morgen staat zij op om de kippen te voeren en <barna kookt zij water. En als ik opsta dan staat vcor het bed van Soerat een keurig Sampend kopje koffie. O, dan is Soerat zo blij en denkt steeds aan Uw edelachtbare. 'Soerat heeft n.l. deze gewoonte in zijn huwelijk overgenomen uit den tijd. dat hij s«lf „Uwedelachtbare" een kop koffie op bed moest brengen! - Red.). Dan baadt «wrat zich en gewapend met een patjol Eaat hij naar de sawah om het land te bewerken» Avonds keer Soerat moe en hongerig «tuis maar zodra Soerat het huis binnen «eedt., dan zegt kokkie: „Mas sampéjan kok faja pegel temen. Mesakake tenan Gilo,IB •edange" en dat betekent: ..Man je schijnt maakt, dat die opdracht aanmerkelijk rul- moe tc zijn. Och kasian. Hier heb je een mer is geweest en dat men zich van deze 'fp koffie." Zo gaat 't door dag in dag zijde der formatie niet zoo gemakkelijk In het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer omtrent de algemeene beschouwin gen over de rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 uitten vele leden hun vol doening qver den uitslag van de in Mei gehouden verkiezingen en juichte men het toe, dat de verkiezingen hebben geleid tot het verdwijnen uit de Tweede Kamer van de vertegenwoordigers der zeer kleine par tijen. Achtereenvolgens werden de volgende punten besproken. 1. Verloop en resultaat van de kabinets formatie, alsmede de vraag, of aan het tegenwoordige ministerie al dan niet een parlementair karakter moet worden toege kend. 2. de houding van een tweetal partijen, mede in verband met de kabinetsforma tie; en 3. de vraag, of de vorming van een minis terie, rustende op anderen grondslag dan het huidige kabinet doet, niet meer in 's lands belang ware geweest. Wat het eerste punt betreft, zoo achtten enkele leden het orthodoxe christendom, genomen als basis voor politieke samen werking een niet alleen gekunstelde, doch ook verouderde constructie. Ook met den uitslag van de verkiezingen achtten deze leden een en ander in vol strekten strijd. Dezen leden was het wel is waar bekend, dat de heer Colijn samen werking heeft gezocht met vrijzinnig democraten en liberalen, doch zulks is, naar zij vermeldden, geschied op voorwaar den, welke de aangezochte personen om des beginsels wille niet konden aannemen. Verscheiden leden waren eveneens van meontng. dat de uitslag van de kabinets formatie niet beantwoordt aan dien van de verkiezingen. Hierin was ten hoogste een formeele rechtvaardigingsgrond gelegen voor het optreden van een kabinet op de basis, in Juni j.l. aanvaard. Zij duchtten dat de door dit ministerie te voeren politiek een voortzetting zal zijn van die der beide vorige kabinetten-Colijn, aan dewelke constructieve kracht te zeer had ontbroken. Wat de formatie zelve betreft, beperkten verscheiden leden zich tot het betuigen van instemming met de door den formateur gevolgde metbode. Wat aanbelangt de vraag, of de heer Colijn beter zou hebben gedaan met ont heffing van de hem door de kroon ver leende opdracht te verzoeken, toen het hem niet was gelukt een kabinet op breede basis te vormen, werd de opmerking ge- kan afmaken, als in erkende politieke par tijen, die zich afwijzend tegenover het ver loop der kabinetsformatie hebben gesteld, niet zelden is geschied Tegen de stelling, dat tusschen de drie rechtsche groepen, onderling op zekere punten verschil van opvatting bestaat, werd aangevoerd, dat tusschen dezelfde partijen eenstemmigheid heerscht aan gaande de essentialia namelijk de be- ginselvragen. Defensie. Eenige leden die tot dusverre hun stem aan de Defensiebegrooting hadden ont houden. verklaarden thans, voornamelijk met het oog op den gespannen internatio nalen toestand, bereiid te zijn hun mede werking te verleenen aan totstandkoming van maatregelen ter versterking van onze defensie, hetgeen niet insluit, dat zij alle voorstellen aannemelijk zouden achten. Er moet een redelijke verhouding, in acht worden genomen tusschen de voorziening ter verbetering van de weermacht en die ter behartiging van speciale en cultureele belangen. Andere leden, behoorende tot dezelfde politieke groep als deze eenige leden, verklaarden op principieele gronden landsverdediging te verwerpen. Enkele leden achtten het gewenscht, het door hen aanvaarde standpunt, van den Vrijzinnig Demoeratischen Bond ten op zichte van het defensievraagstuk nader toe te lichten. Aanvaard is defensie, gebaseerd op collectieve veiligheid en internationale verplichtingen. Een deel der partij is, evenals de Tweede-Kamerfractie van mee ning. dat dit collectieve defensiestandpunt insluit, en moet beginnen met nationale defensie, een ander deel wenscht dit laatste niet-, acht haar onmogelijk, ja noodlottig. Allen zijn het er evenwel over eens, dat de plannen der regeering te ver gaan. Deze leden stelden o.m. ook de vraag of de toenemende goudvoorraad in ons land, die thans reeds ongeveer V/t milliard be draagt, niet moet worden beschouwd als een krachtig lokaas voor machtige staten om ons land te betrekken in een even- tueelen oorlog. In Frankrijk en Zwitser land heeft men voor den goudvoorraad enorm versterkte, onderscheidenlijk ge heime bergplaatsen ingericht. Verscheidene leden wenschten ten aanzien van de landsverdediging een verontrustenden om mekeer vast te stellen in de mentaliteit van vele Nederlanders. Bij de verkiezingen werd nog algemeen erkend dat de defensie be hoorlijk in orde moest komen, thans wordt van verschillende zijden verklaard, dat de behartiging van andere belangen moet voorgaan. Deze leden kozen het standpunt van de regeermg. De defensie mag niet op halfslachtige wijze worden verzorgd. Zou dit wel geschieden, dan ware het bedrag er voor uitgetrokken, beter voor andere doeleinden besteed, Ettelijke leden waren van oordeel dat onder andere omstandigheden dan de huidige, wellicht aan andere wen- schen gevolg zou moeten worden ge geven alvorens tot versterking van de defensie mocht worden overgegaan, doch achtten niet voor ontkenning vatbaar, dat thans de defensiebelan- gen primair zijn. Koloniën. Verscheidene leden bepleitten een zeer krachtige verdediging van Nederlandsch- Indië. Zij waren beducht dat de regeering in de eerste plaats aandacht schenkt aan de verdediging van ons grondgebied in Europa. Gelet op den uiterst gespannen toestand in den Pacific, achtten zij echter een krachtige verdediging van Indië aller noodzakelijkst en dien indruk had op hen gemaakt hetgeen de commandant der zee macht in Indië heeft verklaard na afloop van de manoeuvres van het eskader, dat het vliegtuigmaterieel dringend vernieu wing behoeft door vliegtuigen met een greoteren actieradius en dat ook de ver vanging van de oude kruisers door nieuwe met een grootere snelheid en met meer gevechtskracht noodzakelijk is. Hoopt men ook op anderer steun, dan dient men te beginnen met op eigen veer kracht zoo goed mogelijk bedacht te zijn. Het verslag bevat verder uitvoerige fi- nancieele beschouwingen. Tegenover de op vatting van sommige leden, dat de Mil- lioenennota te pessimistisch zou zijn. staat de meemng van anderen, dat de middelen raming te hoog is geweest. Zij meencn, dat de voorstelling, welke de regeering heeft gegeven omaren t den toestand der finan ciën, gunstiger is dan de werkelijkheid. Verscheidene leden achtten den finan- cieeicn toestand zelfs zeer ernstig. Zij sloten zich aan bij de critiek, onlangs op de begroolingscijfers geoefend door mr. A. van Doominck, naar wiens gevoelen de uitgaven op den gewonen dienst, zoo op dit stuk de vroeger te dezen geldende be ginselen in acht waren genomen, f. 1075 in stede van f. 703 millioen zouden bedragen. Vooral de financieele toestand van de gemeenten, de groote zoowel als de kleine, had hen niet zorg vervuld. Wat bijvoor beeld Amsterdam betreft, werd vermeld, dat de begrooting van die gemeente, trots de bezuinigingen er in verwerkt, nog een tekort van 10 a 15 millioen gulden aanwijst. Er zijn, dus spraken deze leden, nu een maal uitgaven, die moeten worden g°daan, zooals steunuitkeeringen e.d.. en we.'ke mitsdien de plaatselijke budgetten zuilen blijven drukken ten spijt van alle betrachte besparingen. Te ernstiger achtten zij deze aangelegenheid voor het Rijk. omdat dit ten slotte de bedoelde tekorten mede zal moeten aanzuiveren. Voorts vestigden deze leden er de aan dacht op, dat de economische toestand van Ned.-Indië al weder lang niet meer van dien aard is, dat groote winsten van daar herwaarts vloeden, waarmede Indirect 's Rijks middelen zouden kunnen worden versterkt. Vele leden betuigden hun onverdeelde instemming met het financieele beleid van de regeering. VOOR DINSDAG 28 DECEMBER Hilversum I 1875 M. en 415.5 M. Kro-uit- zending 8.009.15 en 10.00 Gram.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 Kro-orkest 1.00 Gram.muz. I.20 De Kro-Melodisten en solist 2.00 Voor de vrouw 3.05 Moedercursus 4.05 Gra- mofoonmuziek 4.15 Kinderuurtje 5.15 Kro-nachtegaaltjes 5.45 Felicitatiebezoek 6.00 de Kro-melodisten m. m. v. solist 6.40 Esperantocursus 7.00 Berichten 7.15 „Katholieke Film-actie", causerie 7.35 Sporthalfuur 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Kro-Symphonie-ork. m. m. v. solist (In de pauze: Een Nederlan der over Hongarije, causerie) 9.30 Geva rieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.40 Kro-orkest 11.3012.00 Gram.muz. Hilversum II 301,5 M. Avro-uitzendlng 6.307.00 Rvu 8.00 Gram.muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Pim de la Fuente's Radio Follies 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Vervolg con cert 12.30 Gram.muz. 1.00 Kovac's Lajos' orkest en soliste 2.00 Omroeporkest en solist 2.45 Knlples 3.45 Gram.muz. 4.30 Kinderhalfuur 5.00 Kinderkoor zang 5.30 Het Omroeporkest en solist 6.30 Causerie „Finale of Ouverture" 7.00 Voor de kinderen 7.05 Avro-Dansorkest - 7.30 Reportage 8.00 Berichten ANP, Mede deelingen 8.15 Gram.muz. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.15 Gram.muz. II.00 Berichten ANP. Hierna: Avro-Dans- orkest 11.4012.00 Gram.muziek. Droitwich 1500 M. 11.20 Gram.muz. 11.50 New English Strijkkwartet 12.35 Radiotooneel 1.05 BBC-Schots-orkest en soliste 1.50 Colombo-Octet 2.35 Gram. muziek 3.30 Sportreportage - 4.20 Actueele causerieën 4.35 Gram.muziek 4.50 A. Dulay's Kwintet en solisten 5.20 Gra- mofoonmuziek 5.50 G. Parklngton's kwin tet 6.20 Berichten 6.45 Viool en orgel 7.20 Fred Hartley's Sextet 7.50 Radiotoo neel 9.20 Berichten 9.40 Zang 10.00 BBC-orkest, BBC-Mannenkoor en solist 11.15 Sidney Upton's Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.-pi.). Radio Farisb 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gram.muz. 12.40 G. Bailly-orkest en zang 3.05 Pianovoordracht 3.20 en 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht 5.20 G. Derveaux- orkest 6.20 Gram.muziek 7.20 Viool- voordracht 8.35 Radiotooneel 10.35 Manuel-Trio en soliste. Keulen 456 M. 5.50 Militair concert - 7.50 Hermann Hagestedt's orkest 11.20 NS- Franken-orkest 3.20 Omroepkleinorkest - 4.50 Concert 6.30 Omroeporkest 7.20 Cabaretprogramma 8.20 Stedelijk Orkest te Munster 9.5511.20 Omroepkleinorkest en Omroepdonsorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gram.-muziek 5.20 Omroepsalonorkest - 5.50, 6.50 en 7.20 Gram.muz. 8.20 Omroep orkest en soliste 9.20 Radiotooneel 10.3011.20 Gram.muz. 484 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 Omroepsalonrkest I.30 Omroepdansorkest 1.502.20 Gram. muziek 5.20 Orgelconcert 5.40 Gram. muziek 6.35 Reportage 7.00 Pianovoor dracht 7.35 Declamatie met muziek 8.20 Omroepkleinorkest en solisten 9.35 „Le maitre de Chapelle", opera 10.30— II.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest 8.20 Politek dagblad overzicht 8.35 Het Breronel-kwartet 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Schepsweerbericht 10.2011.20 Bar nabas von Geczy's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Dinsdag 28 December. 1ste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.05: Radio P.T.T. Nord 12.20: Parijs R. 13.20: Brussel VI. 14.20 Radio P.T.T. Nord 15.05: Parijs R. 15.20: Keulen 16.20: Parijs R. 16.50: London Reg. 17.20: Brussel VI. 18.50: Boedapest of div. 19.25: Beromünster 20.05. Praag of div. 21.20: London Reg. 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. 23.15: R. Danmark of div. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Diversen 10.35: London Reg. plm. 13.40: Droitwich 15.20: London Reg. 16.20: Droitwich 18.40: London Reg. 19.20: Droitwich 19.50: London Reg. 21.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Illlllll'lIll 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11