BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biarï Vrijdag 24 December 1937 EMSER-WATER De strijd in het Verre Oosten Redactie1507 Diredie en Adminisfr. 2500 De strijd in Spanje BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VERKOUDHEID - GRIEP RECHTZAKEN AGENDA Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) LAND- EN TUINBOUW GEBOREN: Margaretha, d. v. J. L. Tetteroo en A. M. Meijer Helena Maria, d. v. G. Bavelaar en J. M. de l'Ecluse. GEHUWD: J. Boeke jm. en A C. de Haas Jd. OVERLEDEN: J. Metscher, m. 57 j. is reeds sedert eeuwen het beste middel tegen (Ingez. Med.) 3393 WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 776. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.4 te Zürlch. Laagste barometerstand 742.0 te Reyk javik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge luchtdruk over het vaste land van West-Europa hield stand, een secun daire trok echter gisteren over ons land en Noord-Duitschland, welke eenigen regen veroorzaakte. Thans ligt deze secundaire ten Oosten van Berlijn. De depressie-kern, •welke gisteren bewesten Ierland lag. trok Noordwaarts en ligt thans ten Zuid-Westen van IJsland. Over het geheele vasteland van West-Europa en Scandinavië is de wind zwak, met uitgestrekte mistgebleden. In de omgeving van de secundaire over Oost-Europa valt nog regen of sneeuw. Ook de hooge Alpentoppen melden mist, met betrekkelijk hooge temperatuur. In de vrije atmospheer is de temperatuur, tot 2000 me ter, boven het vriespunt. Op de Britsche eilanden en langs de Noorsche kust waaien (krachtige Zuid-Westelijke winden, met zwaarbewolkte lucht en plaatselijk nog regen. De vorst nam verder af. De nuli sotherm loopt thans reeds beoosten Ber lijn. Ook in Scandinavië nam de vorst af. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte. 6 gr. C bewolkt. Londen: Z.ZW., 8 gr C., motregen. BerlijnW.N.W.. 3 gr. C„ mist. Nice: Windstilte, 6 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2'/i gr C. (36 gr. F.). 12 uur 'simdd.: 5 gr.'C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag, Voorm. te 8. u. 20 m.; nam. te 20 u. 44 m. Voor Zondag. Voorm. te 9 u. 19 m.; nam. te 21 u. 53 m. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.20 nam. tot 7.39 vqprm. Zaterdag: 4.21 nam. tot 7.40 voorm MAANS- OP- EN ONDERGANG. Zondag: 4.22 nam. tot 7.40 voorm. WINTERSPORT IN DUITSCHLAND. Garmisch-Partenkirchen: 20 c.M. sneeuw 8 gr. C., helder, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Berchtesgaden, 20 c.M. sneeuw, 11 gr. C., idem. Oberbreit-enau: 48 c.M. sneeuw, 2 gr. C. idem. Feldberg: 70 cM sneeuw, 3 gr. C., be dekt. poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Braunlage-Rodelhaus: 47 c.M. sneeuw, 7 gr. C., helder, poedersneeuw, ski en ro del zeer goed. St. Andreasberg-Ort40 c.M. sneeuw, 8 gr., idem. Oberhof: 50 c.M. sneeuw, 8 gr., idem Oberwiesenthal: 49 c.M sneeuw, —7 gr., idem. Reiftragerbaude: 76 c.M. sneeuw, —12 gr. C., idem. DE ALGEMEENE TOESTAND Dc EngelschItaliaansche wrijving. In het Engelsche Lagerhuis heeft lord Qranborne naar aanleiding van interpel laties over de in het buitenland gevoerde anti-Britsche propaganda met betrekking tot de Italiaansche propaganda de vol gende verklaring afgelegd: „Wii hopen en gelooven, dat het gezonde ve.-stand van het Italiaansche volk ervoor zal zorgen, dat onze vertoogen doel treffen. Indien zij geen uitwerking hebben, is het duidelijk, dat wij vroeg of laat verdere maatregelen moeten nemen. Ik kan het huis de verzekering geven, dat wij niet zullen aarzelen, alle maat. regelen te nemen, die wij noodig of geschikt voor het doel achten. Wij wenschen niet. dat wij maatregelen moeten nemen. Wij wenschen geen ge spannen betrekkingen tusschen ons en eenig ander land. Wat wij wèl wenschen is een terugkeer tot de vertrouwelijke vriendschap, die altijd tusschen ons en Italië bestaan heeft". DUITSCHLAND Een uiteenzetting van Schacht. De gearresteerde predikanten. In een artikel in de .Deutsche Volks- wirt" schrijft dr. Schacht onder meer: „De realistische politiek der „niet-bezittenden", heeft het mogelijk gemaakt, dat er zoo iets als een economische wereldconjunctuur is kunnen komen. Deze politiek heeft het economische leven der afzonderlijke volken van den afgrond weggetrokken en de binnenlandsche markten hersteld. De sa neering dier binnenlandsche markten heeft ook gevolgen voor het internationale eco nomische leven gehad. Niettemin mag nie mand vergeten, dat een beginnend blnnen- landsch herstel wel een stimulans voor de wereldeconomie kan zijn. maar nog lang niet leidt tot een duurzaam herstel Het economische leven van leder volk heeft zijn schaduwzijden, hetzij er gebrek aan erond- stoffen of kapitaal bestaat, hetzij er niet genoeg industrieproducten of solvente credietnemers zijn. Het is het doel der wereldeconomie, die tekorten zooveel mo gelijk te compenseeren. Ik geloof, dat men niet lang meer mag wachten met het krachtig ter hand nemen van een internationale herstclpolitiek. iHct economisch leven der wereld is veel slechter gefundeerd dan in 1929 het geval was. Daarom moeten wij snellere en betere herstel- methoden vinden dan die, waarnaar de Londensche conferentie van 1935 gestreefd heeft. Wij moeten afzien van het statische denken, dat rechten en plichten on veranderd tracht te houden alleen uit de overweging, dat het vroeger ook zoo was. Wij hebben in de geheele wereld cn in de eerste plaats bü de bezittende staten, behoefte aan een dynamisch denken. Deze eiseh wordt allereerst den politici gesteld, die den „niet-bezitten- den" levensmogelijkheden moeten toe kennen. Het economische leven van en tusschen de volken gedijt slechts, waar de vrede gedijt. De vrede ls slechts mogelijk, waar levensmogelijkheden bestaan. Duitschtand heeft zijn vredelievendheid vaak genoeg bewezen. Het gelooft, dat de andere volken den vrede willen, doch het hoopt bij de wisseling des ia ars. dat die vredelievend heid eindelijk tot vrije en vruchtbare ont plooiing zal komen". Reuter verneemt, dat ongeveer de helft der gearresteerde predikanten van de Belijdende Kerk üi vrijheid zal worden gesteld: 51 zullen in arrest blijven, wo. ds. Niemoeller. Gedurende de afgeloopen week zijn te Dortmund en eiders weer predikan ten ln hechtenis genomen. Mevrouw Nie moeller heeft den parochianen verzocht haar geen Kerstbezoeken te brengen. ROEMENIË De nieuwe Kamer zal op 17 Februari bijeenkomen. De regeering Tatarescu zal zich opnieuw aan het parlement voorstellen, wanneer dit op 17 Februari as., een datum, welke reeds langen tijd was vastgesteld, zal bij eenkomen. Maar of het dezelfde regeering van het oogenbllk zal zijn CUBA Amnestie. De Kamer van Afgevaardigden heeft het amnestie-ontwerp, dat reeds door den Se naat was goedgekeurd, aangenomen. On der meer zullen de vroegere president Machado en ongeveer 300 revolutionairen van de amnestie profiteeren. President La redo zal vandaag het decreet teekenen. FRANKRIJK DE STAKINGEN TE PARIJS EN ELDERS. JAPAN. Overeenkomst met Rusland. De woordvoerder van het ministerie van builenlandsche zaken heeft te kennen ge geven, dat een aangekondigde belangrijke diplomatieke kwestie, welke de regeering vandaag aan den raad van state zal voor leggen, de verlenging met een jaar betreft van de overeenkomst tusschen Japan en de Sovjet-unie in zake de visscherij. De expo wordt heropend. De bestellers en vrachtautobestuurders van de vrachtdienstondernemingen heb ben de scheidsrechterlijke uitspraak in zake de door hen gestelde elschen niet aanvaardbaar geacht en zijn gisteravond in staking gegaan. De eerste uiterlijke teekenen der werk staking waren om 11 uur te bemerken aan de centrale hallen, waar de politie de toe gangen tot de loodsen bewaakte. De aan voer van levensmiddelen was minder groot dan de vorige dagen, en vooral geringer dan in vorige jaren aan den vooravond van het Kerstfeest, hetgeen daaraan te wijten viel, dat de vrachtautobestuurders aan de greote Parijsche spoorwegstations weigerden de goederen te vervoeren. Des avonds lagen aan de verschillende stations nog 1800 ton levensmiddelen groenten, vleesch en gevogelte op vervoer te wach. ten. Dc prefectuur van politie riep hon derd militaire vrachtauto's op om het werk over te nemen, waarna de goederen hierop werden geladen en naar- de hallen gereden. De ontlading geschiedde zonder eenig in cident. Het werk stond ook volkomen stil in de expeditiekantoren van de groote uitgeverij Hachette. Geen enkele auto verliet de garage en de meeste groote dagbladen moesten naar andere middelen uitzien om hun edities naar de provincie te verzenden. Den geheelen nacht hebben de opgeroe pen militaire auto's het werk van de auto's der vrachtdienstondernemingen overgeno men. In de hallen was daardoor tenslotte een normale aanvoer. De prijzen bleven onveranderd ten opzichte van gisteren. De vrachtrijders van de melkfabrieken hebben zich niet bij de stakingsactie aangesloten, zoodat de stad vanmorgen normaal van melk werd voorzien. Tegen het einde van den middag was de toestand weer normaal geworden in de metaalfabrleken in de Noordelijke en Noord-Westelijke buitenwijken, waar men hi den morgen het werk had neergelegd. De leiders der vakvereenigingen waren tus- schenbeide gekomen. De Goodrichfabrie ken te Cblombes zijn echter nog bezet. Tusschen de C.G.T. en de regeering zijn besprekingen begonnen om tot een alge- meene regeling te komen. Tengevolge van een geschil over de toe passing van de 40-urlge arbeidsweek, heb ben de bakkersknechts van het departe ment Maine et Loire besloten tot een alge- meene staking. De patroons antwoordde hierop met een algemeene sluiting der bakkerswinkels, De autoriteiten hebben thans den intendance- dienst van het leger belast met de brood voorziening der bevolking. De burgemeester van Angers heeft de requlsitie van meel en zout bevolen. Het wetsontwerp inzake de heropening van de wereldtentoonstelling is door de Kamer met 337 tegen 260 stemmen aange nomen. VEREENIGDE STATEN Controle op Japanschc visschersvaartuigen Alle Japansche visschcrsbooten in de zui delijke wateren zullen, volgens een aan kondiging van den attorney-generaal voortaan worden gecontroleerd en hun eigenaar zal worden vastgesteld. De eer ste stap Ingevolge dit besluit werd gister avond ondernomen, toen de federale amb tenaren een in de haven van Los Angeles liggende Japansche visschersboot ln be slag namen. EGYPTE Bijeenkomst van de parlementsgroep der \Vaf(i-partij. De parlementsgroep der Wafd-partlj heeft een bijeenkomst gehouden, waarin een resolutie werd aangenomen, welke o.m, tot uitdrukking brengt het volkomen ver trouwen der partij in Nahas pasja als lei der der natie en zijn constitutioneele regeering en waarin hem volledige steun wordt toegezegd bij zijn tegenwoordige constitutioneele houding. De resolutie bepaalt voorts, dat een lid der Wafd-partij, dat steun zou verleenen of deel zou nemen aan een andere dan de huidige regeering, uit de partij zal worden gezet. Er waren slechts drie dissidenten; 22 af gevaardigden woonden de bijeenkomst bij. Ahmed Mahad, de broeder van het hoofd van het kabinet van den koning, werd, toen hij de vergadering verliet, door eenlge studenten mishandeld. Ahmed Mahad behoort tot de dissiden ten en ls ultgestooten. Nahas pasja, die een bezoek aan den koning bracht, het zich optimistisch uit. PALESTINA De terreur. Zonder onderbreking duurt de terreur bijkans voort. Gisteren zijn bij een bot sing met politie en troepen bij Tiberias elf Arabieren gedood. VERDACHT VAN RONSELARIJ. De Rotterdamsche rechtbank deed uit spraak in de zaal: tegen den 36-jarlgen havenarbeider P. W. K. wonende te Rotter dam en den 37-jarigen varensgezel A. A. van der R. eveneens te Rotterdam, die in het afgeloopen jaar pogingen hadden ge daan om eenige Rotterdammers te bewegen in dienst te treden van het Spaansche regeeringsleger. Zij werden resp. veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar .proeftijd, en vijf maanden gevangenisstraf, eveneens voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Stemmen uit Amerika. Een woord van het departement van marine te Washington heeft de geruchten omtrent een mogelijke vlootdemonstratle in de Chlneesche wateren met klem te gengesproken, maar wel toegegeven dat de komende vlootmanoeuvres de belangrijkste zullen worden uit de Amcrlkaansche mari tieme geschiedenis. Er zullen 150 oorlogs schepen tusschen Hawai en Guam oefe ningen houden. De totale bemanning zal meer dan 50.000 man sterk zijn. Senator Borah heeft zich als volgt uitge laten: „WD hebben het rechten den plicht onze medeburgers en onze wettige belan gen ln China op wettelijke wijze te be schermen en ik ben van oordeel, dat wij daartoe in staat zijn zonder onze toe vlucht te nemen tot den oorlog". Volgens Borah zijn er in de Ver. Staten cn ln den vreemde vele lieden, die hun best doen een oorlogsgeest te scheppen. Een nieuwe Engelsche vlootvoogd. De Britsche admiraliteit deelt officieel mee, dat admiraal Sir Charles" Little als vlootvoogd van de Engelsche zeemacht ln China wegens den slechten staat van zijn gezondheid tijdelijk is vervangen door vice- admiraal Lewis G. E. Crabbe. Schout bij nacht Reginald Holt vervangt admiraal Crahbe als bevelhebber van de flottielje op de Jangtse. Een autonome commissie te Nanking. De Japanners hebben te Nanking een autonome commissie ingesteld. Deze is blijkbaar niet bedoeld ter vervanging van Ts.ians Kal-Sjek's regeering. aangezien de taak van deze volgens het Japansche plan wordt overgenomen door de z.g. voorlooplge regeering te Peiplng. De com missie wordt derhalve beschouwd als een zuiver plaatselijk bestuur. Zij bestaat uit Tau-Sl-sjan, den voorzitter, twee onder voorzitters en acht leden. Japan en de Internationale belangen. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft het Japansche ministerie van oorlog aan Reuter medegedeeld, dat generaal Matsoel onlangs den Japanschen strijd krachten, in het bijzonder dien aan het front, bevel heeft gegeven, speciale aan dacht aan de internationale betrekkingen ie wijden. Japansche vliegtuigen boven Britsch gebied. Vanmorgen vlogen 15 Japansche vliegtui gen boven Lantow-Island, dat een onder deel vormt van dc Britsche kroonkolonie Hongkong. Wegens de bewolking vlogen zij laag en waren voor de bewoners van het eiland duidelijk zichtbaar. Japan cischt schadevergoeding. De woordvoerder van de Japansche gar nizoenstroepen in Tientsin heeft een ver klaring afgelegd, waarin hij zeide, dat het Japansche leger besloten heeft een drasti sche strafactie te ondernemen tegen het Chlneesche vandalisme jegens de Japansche eigendommen in Sjantoeng. Japan behoudt zich het recht voor schadeloosstelling te elschen en heeft zich gereed gemaakt waarborgen te verkrijgen. De strijd bij Hangtsjau. Na den geheelen nacht over gevaarlijke bergpaden te hebben gemarcheerd heeft een Japansche afdeellng vanochtend de hoogvlakte, welke het Wester-meer en Hangtsjau beheerscht, bezet. Tegelijk heb ben twee andere afdcelingen, die uit het Noorden en Noordwesten oprukken, punten op acht kilometer afstand van Hangtsjau bereikt, Een vierde Japansche afdeellng, welke de terugtocht van de Chlneesche troepen wil afsnijden, heeft Toejang aan de Tsjentang ongeveer 25 kilometer ten Zuidwesten van Hangtsjau bezet. HEDEN: Federatiehuis, Gerecht 10: Bijeenkomst Theosofisch Genootschap, n.m. 8,15 uur. Gebouw Staalwijk: Kerstwljdingsavond der Chr. Jongeren Geheelonthouders, nm 8 uur. Gebouw „Nomateg": Kerstfeestviering Zondagsschool „Immanuël", n.m. 5'/« uur. Zaterdag. Evang. Gem. Samenkomsten te 8 en 10 uur voorm. en 7 uur nam Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6'/i uur nam. Ned. Heilsleger, Oude Vest: Groote Kerst- cantate v.m. 6 uur; Kinderfeest n.m. 3 uur en Armenfeest n.m. 8 uur. Sassenlheim (Vredesteijn): Gem, Gods te 10 1/4 uur voorm. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6'/» uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Ned. Leger des He41s: Samenkomsten te lO'/i uur voorm. en 7 uur nam. Stadsgehoorzaal: Gezelschap Jan Nooy „De straatmeid", 8 1/4 uur nam. StadsgehoorzaalKerstvergadering der S.D.A.P. Spr. de heer E. Kupers n.m. 2 uur, Oegstgeest (W. de Zwijgerikerk) i Gem, Gods, 8 uur nam, Sassenheim (Vredesteijn): Gem. Gods te 10 1/4 uur voorm. Maandag. Oegstgeest (W. de ZwijgerketfOKerst feest Gemeente Gods, 6 uur nam, DAGELIJKS. ~r' Lakenhal; Leidsche Kunstvereeniging, Tentoonstelling Jan Sluyters (tot 16 Jan.) Over Teruel. Een officleele mededeeling van het mini sterie van nationale verdediging te Barce lona vermeldt, dat de regeeringstroepen gisteren te Teruel onafgebroken voortgin gen met de vijandelijke haarden van tegen stand te verzwakken, zoodat deze thans nog tot eenlge gebouwen zijn beperkt geworden. Drievierde deel der bevolking van Teruel heeft de stad reeds verlaten. Aan het front bulten de stad hebben vijandelijke verster kingen den rechtervleugel der regeerings troepen aangevallen, maar zij konden ge makkelijk verdreven worden. Daarentegen meldt Salamanca: Aan het front van Teruel duurt de op- marsch van Franco's troepen voort, hoewel bemoeilijkt door een dichten mist. Als een bewijs van den werkelijken toestand bij Teruel, valt te vermelden, dat het plaatse lijke radiostation ln een des middags uitge zonden bericht zeide: „Weest gerust, de rooden zijn niet bin nen en zullen niet binnenkomen. Weest er van overtuigd, dat de berichten der rooden volslagen valsch zijn." Sovjet-schip opgebracht. Gistermorgen heeft het sovjet-stoomschip „Chors", dat zich ter hoogte van Gibraltar bevond, een S.O.S.-bericht uitgezonden, mel dend, dat het werd gepraaid en naar Ceuta werd opgebracht, weshalve het om assisten tie verzocht. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier, 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v, Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theatcr, Stationsweg: 8 uur nam.: „Een ster wordt geboren". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Kerstdagen 2—7 uur. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. „Prins en Bedelknaap". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Kerstdagen 2—7 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Chlng Ching". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Kerstdagen 27 uur. Maandag, Dinsdag en Donderdag extra matlnée. 2.30 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „Maddalena". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Kerstdagen vanaf 2 uur. Casino-Theater. Hoogcwoerd 49. 8 u. nam. „De regenmakers." Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/» uur. Tweede Kerstdag 47 en 811 uur. Maandag en Donderdag extra matlnée. 2.30 uur. naon. De apotheek Hooigracht 48 ls dag cn nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 t.m, Vrijdag 24 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. A. J. Donk, Doezestraat 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wi'lhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Zaterdag 25 Dec. Ie Kerstdag nemen v/aar de apotheken: D. J. Driesum, Mare 110. Telef. 406: E. B. Metz, Kaïnerl. Onnesl. 28. Telefoon 3553. Van Zondag 26 Dec. 2e Kerstdag t/m Vrijdag 31 Dec. neemt waar apotheek C. B. Duyster N. Rijn 18, Telef. 523, Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Vrijdagavond 8 uur tot Zondagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman en Rassers en van Zondagmorgen 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur door de doctoren van Leeuwen, van der Meer, Teeuwen, Ver- brugge en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst den Eer sten Kerstdag waargenomen door dr. Hu- genholtz, tel. 390 en den Tweeden Kestdag door dr. Varekamp, tel. 1916. Sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer. Het aantal sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer, was in de week van 12—18 Dec. als volgt: 186 (2503) runderen 253 (2723), kalveren. 143 (2203) varkens en biggen, 12 (174) schapen en 3 (45) Se' De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven de totalen aan sinds 19 Sept. JJ- 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6