RAADSELS Goede oplossingen Oplossingen ANEKDOTEN dat je nog wel wat van het Kerstfeest zult genieten. Henny Hoogstraten Ik denk, dat Dins dag en Woensdag heerlijke dagen voor Je geweest zijn. Je vertelt het me nog wel, hè? Je naam In het andere schrift was me heel duidelijk. Bedankt voor je aardige anek doten Riekje Leemans Wat een gezellig lan gen brief schrijf je me nu. Ja, we zouden de feestdagen graag willen vasthouden; ze vliegen vaak al te gauw voorbij. Heerlijk, dat je ook naar de operette mag; en dan zoo fijn afgehaald.niet mis, hoor! Dat was een heel afscheid van jullie onderwij zer. Ook bedankt voor je anekdote. Cootje Mandersloot Zeker mogen jullie drieën onder elkaar, dan in één enveloppe insturen. Ik keek en keek al naar Annie, die wel achterop de enveloppe stond, maar niet binnenin zat! Later kwam ik haar af zonderlijk tegen! Ellie Buwalda Natuurlijk hartelijk welkom. Gezellig, dat jullie met elkaar op lossen en insturen. Annie v. d. Vos Ik had al vergeefs naar je gezocht in Cootjes enveloppe. Het was dus een „meevaller" voor me, je toch nog aan te treffen. Moeder zal blij zijn met zoo'n hulpje. Dank voor je Kerstwen- schen, en jij ook een prettig Kerstfeest. Mientje de Water Wat jammer, dat je nu het Kerstfeest mis moet loopen. Troost je er maar mee, dat je niet de eenige bent; er zijn zooveel mazel-patiëntjes. Be terschap, hoor. Bedank Jannie voor haar moeite en groet haar ook van mij. Loekie de la Bije Wat een schrik in eens, voor jezelf en de anderen. Gelukkig, dat zooiets weer gauw achter den rug is. Je bent nu hopelijk al weer aardig opge knapt. Van harte beterschap. En bedank je broer (of zusje?) Fré voor den brief. Geertje v. Ommering Wat mooi poet papier, en een snoezig plaatje er op. En wat heb je er keurig op geschreven. Ja, anekdoten mag je steeds insturen Rietje de Nobel Je vacantie is in elk geval lang genoeg, om de feestdagen ten voile te genieten. In de Kerstvacantie heb ben we er niet veel behoefte aan, om uit te gaan. Dank voor je anekdote. Gerrie Keinemans Ik wensoh je een heerlijk Kerstfeest toe, Zaterdag. Je hebt mooie handwerken gemaakt. Gezellig, dat je Zusje ook mee gaat doen. Jopie Keinemans Hartelijk welkom; Ik hoop aan jou een even trouw nichtje te hebben als aan je zusje Gerrie. Hoe oüd ben je? Jij hebt ook aardige handwerken. Coba Verlind Je brief bereikte me nog bijtijds. Ik wil gelooven, dat je door het opsieren van den Kerstboom je raadsels eerst vergat; dat nam je geheel in beslag. En nu ook jij een prettige Kerstmis. Lydia Optendrees Prettig te hooren van jullie goede rapport. En nu heerlijk Kerstfeest, en dank voor jullie lieve wen schen Tini Rotteveel Dit is ook heel postpa pier. Ik vind het knap, dat je al verschil lende versjes kunt spelen; lang niet alle kinderen kunnen een mondharmonica lee- ren bespelen. Cobi Lindhout Dit lees je waarschijn lijk pas na je thuiskomst. Ik hoop, dat je gezellige Kerstdagen gehad hebt in Doorn. Alida van der Holst Heel mooi post papier, en dan een prachtige gevoerde bij- behoorende enveloppe. Leuk, om aan zoo'n clubje mee te doen in de Kerstvacantie. Jij kunt goed breien, merk ik. Nellie Kramp Ten tweeden male har telijk welkom. Jij kunt ook al goed hand werken. En vertel me maar eens, of je pret tige uurtjes hebt gehad in het clubje. Nico Smit Nauwelijks is het eene feest achter den rug of het andere staat al weer voor de deur. Ik hoop de volgende week over jullie Kerstviering te hooren Bedankt voor je wenschen, en jij en je Zusjes ook prettig Kerstfeest. Marianne Immink Prettig, dat ik toch wat van je hoorde, ondanks je ziekte. Be dank je Zuster hartelijk hiervoor. Mijn beste wenschen voor spoedige beterschaps, en insgelijks gezellige Kerstdagen. Meiske Mulder Ik kon mijn oogen niet gelooven, zooveel negens te zien op je rapport. Wat een knap meiske is dit Meiske! Weer geheel beter? Breien gaat je dus vlug en handig af. Bedankt voor je 3 aardige anekdoten. Arie Sarmsom Het je een heerlijk Kerst feest gehad, Donderdag? En Je hebt dan weer wat te lezen daarna. En op de film (of lichtbeelden?) een mooi verhaal? Drietal Keyzer en Piet Lagas De ver- huisdrukte is dus achter den rug, en in het nieuwe huis al weer goed gewend, lees ik. Annie, je maakt mij ook benieuwd naar je rapport. Ik dank jullie voor de Kerstwen- voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Ingezonden door Truida Overduyn. I. Mijn geheel van 8 letters is een feest, dat door oud en jong gevierd zal worden. 1, 7, 8, 5 dient om iets in te bergen, 6, 2, 2, 4 is een vogel. Naar 1, 2, 3, 1 gaat men 's Zondags. H. Ingezonden door Mientje de Neef. Welk ding, onmisbaar bij het bouwen van een huis, is zonder kop een lichaamsdeel? m. Ingezonden door Jannie van Groeningen. Ik heb geen beenen, Toch kan ik gaan, Ik heb geen handen, Toch kan Ik slaan. Ra, ra, wie ben ik? rv. Ingezonden door Johannes Klos. Welke koning heeft slechts acht onder danen? V. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Wat is klein in Parijs, en groot in Schie dam? VI. Ingezonden door Drietal van Vliet. Waarom regent het nooit 2 dagen ach tereen? VH. Ingezonden door Anny Boekestein. Mijn geheel bestaat uit 8 letters, en is een bekend museum in Leiden. 5, 4, 3 is een lichaamsdeel. Met 8, 7, 3 kan men schilderen, 6, 2, 3, 3, 4, 5 zitten onder Je schoenen. 1, 2, 3, 4, 5 ligt op je bed. vra. Ingezonden door Loekie de la Bije. Mijn geheel noemt iemand, die op een schip Is. Mijn eerste ls iets, dat in de gang ligt. Mijn tweede is een heerlijke bloem. schen, en jullie ook prettige feestdagen ln de nieuwe woning. Drietal De Neef Best, dat jullie om de beurt schrijven, voor jullie alle drie ge lijk. Je vriendinnetje kan dan samen met Jullie meedoen. Ja, Tine v d. P. mis ik tegenwoordig. Alida Stikkelorum - Dat treft Koosje slecht. Nu moet je het hem thuis maar extra prettig zien te maken. Ook prettig Kerstfeest en beterschap voor Koosje. Jan Bronsgeest Ik begrijp, dat je ge niet met je eigen boompje. Wij hopen ook prettig Kerstfeest te vieren, en wenschen jou hetzelfde toe. Abraham Fakkel Hartelijk bedankt voor de teekening van den mooien Kerst boom, en jij insgelijks prettige Kerstdagen. Wim Bekkering Het verwonderde me. dat Oor er niet bij stond, en dat vlak na zijn verjaardag. Hij is toch niet ziek? Truida Overduyn Gelukkig een goed bericht: je bent weer beter. Misschien, la ten we hopen, komt er nog sneeuw, en kun jij er dan ook van mee-genieten. Ja, ik be grijp, dat je dan meer van den zomer houdt. En nu wensch ik Jullie gezellige Kerstdagen toe, en hartelijke groeten aan Moeder. Jo Drabbe Ik was juist blij, weer eens een zwempraatje te hooren. Het zit bij jullie in de familie, de liefde voor sport: je hebt zelfs een nicht-kampioene. Maar- van de gezelligheid binnenshuis houd Je ook.. Nu prijkt de Kerstboom, dank zij jou, in zijn pracht. Prettig Kerstfeest. Rie Kettenis Van de schrijfster hoorde ik wel eens. van dit boek niet. Jij moet het dus binnen zoeken deze weken. Laat het je een troost zijn, dat je veel lotgenooten hebt deze vacantie. En jij ligt tenminste niet in bed. Nu ben ik weer aan het einde gekomen. Allen dus nogmaals prettige Kerstdagen. Nu nog één keer raadsels in dit jaar en dan stappen we in 1938 over. En dankomen er weer eens gauw prijsraadsels. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van; Bennie de Bruin, Marie Brokaar, Jannie Boom, Piet Eradus, Jannie Nieuwenhuyzen, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Chris Boer, Jan de Graaff, Annie Bekooy, Willy Simons, Henny van Vliet, Lydia Botermans, Paulus Laman, Marietje Laman, Willem Laman, Karei de Groot, Truida Overduyn, Rietje Brandt, Cobi Erades, Abraham Fakkel, Jan Brons geest, Alida Stikkelorum, Jannie de Neef, Mientje de Neef, Willy van Rijn, Benno van Duuren, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Ida Maria de Graaf, Jacques Vallentgoed, Jannie van Groenin gen, Tini Seriier, Arie Samsom, Rietje Scheer, Tootje Scheer, Loukie de la Bije, Ineke Boterenbrood, Elsje Boterenbrood, Cornells Arbouw. Mientje de Water, Cootje Mandersloot, Ellie Buwalda, Rite Mizée, Riekje Leemans, Henny Hoogstraten, Kees van Diggele, Jan van der Sterre, Cornelis van der Sterre, Aukje v. d. Walle, Leuntje Koekebakker (Schoolstraat), Leuntje Koe- kebakker (Sluisweg), Dirkje Zomerveld, Nellie van Duivenvoorde, Piet Kruysdijk, Jannie van Biezen, Beppie Bouter, Marietje Verboom, Sary Akkerman, Matthy van Leeuwen, Rie Hartevelt, Prljna Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jannie Hartevelt, Rlka de Graaf, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Lenie Brocaar, Jannie Kop, Prijna Kop, Truusje Sluymer, Nel van der Bijl, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Bram Wiggers, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Marietje Prenen, Cobi Bekkers, Jopie Schipper, Annie Schipper, Corrie Kuit, Johanna Koekebakker, Jo Drabbe, Jack de Geus, Suze de Geus, Trieneke van Manen, Wim Bekkering, Rietje Fontein, Meiske Mulder, Marianne Immink, Nico Smit, Cobi Lindhout, Alida van der Holst, Nellie Kramp, Annie v. d. Vos, Tini Rotte veel, Carla Optendrees, Lydia Optendrees, Coba Verlind, Oorrie de Pree, Gerard de Pree, Gerrie Keinemans, Jopie Keinemans, Rietje de Nobel, Geertje Ommering, Ma rietje Hoppenbrouwer, Rie Kettenis. der raadsels uit het vorige nummer. Het waren muzikanten. 2. Haas, vaas, kaas, Maas. 3. Het licht. 4. Vijftien; vijf, tien. 5. Tot hij ontwaakt. 6. Friesland; reis, Lies, Fries, land. 7. De kleermaker; zijn eigen 2 oogen, 2 van de schaar en 1 van de naald. 8. Januari; Jan, All, nat, uur, aak, rek, iep. Ingezonden door Jan de Graaff. Uitkomst. Moeder: „Nou jongens, dat valt me tegen van jullie. Ik had gezegd, dat jullie je ap pels niet mocht opeten voor vanmiddag, en nu heb je het toch gedaan". Piet: „O, Moes, we hebben onzen appel ook niet opgegeten. Jan heeft dien van mij opgegeten, en ik dien van Jan!" Ingezonden door Jannk- Boom. „Frans, schrijf je „paard" met een d of t?" „Dat weet ik niet". „Hoe heb jij het dan geschreven?" „Ik heb „knol" geschreven, Mijnheer!" Ingezonden door Leny Brocaar. Lekkere koek. Vader: „Zie Hendrik, ik heb vannacht van een grooten koek gedroomd, die heel lekker smaakte". Hendrik: „Als U daar weer van droomt, Vader, mag ik dan bij U slapen?" Ingezonden door Johanna Koekebakker. Beetgenomen. „En hoe ben je gevaren bij den dokter?" „O best, Oom, heel best." „Dat vind i'k flink van zoo'n kleinen jongen, want hij zal je wel leelijk pijn ge daan hebben." „Nee, Oom, hij was niet thuis."

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22