NIEUWJAARS-ADVERTENTIËN 1938 Uit de Omstreken LEIDSfH DAGBLAD - Zesde Blad Vrijdag 24 December 1937 NAGEKOMEN BERKHTEN RHEUMAIANA LAKENS VRAGENRUBRIEK Ook dit jaar stellen wij weder de gelegenheid open in ons Blad van 31 Dec. (Vrijdag) Nieuwjaarswenschen te plaatsen, tegen den prijs van 75 ct. van 15 regels, elke regel meer 15 ct. Tot Donderdag 30 December a.s. des namiddags 1 uur kunnen deze advertentiën worden aangeboden. Bij latere aanbieding wordt de gewone advertentieprijs berekend Uit de Rijnstreek STADSNIEUWS. Begrafenisplechtigheid jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. (Vervolg van het le Blad). Ben tiental bloemstukken werd aan de baar vooraf gedragen w.o. een groote krans van de Johanniter-Orde. Aan de groeve werd uitsluitend het woord gevoerd door ds. W. A. B. ten Kate, Herv. Predikant te Wassenaar, die' zelde. dat het de meermalen uitgesproken wensch van den overledene is geweest, dat aan zijn graf niet of zoo weinig mogelijk zou worden gespro ken. Jhr. dg Gijselaar heeft ook onze eere- prijzingen niet noodig om in onze harten voort te leven. Hij heeft zijn naam inge- grift in de geschiedenis door de wijze, waarop hij zijn burgemeesterschap heeft vervuld. Hij heeft zich in hooge mate ver dienstelijk gemaakt jegens zijn land en gemeente en als predikant der Herv. Gem. van Wassenaar kan spr. getuigen, dat jhr. De Gijselaar de Ned. Herv. Kerk en haar gemeente hartelijk liefhad. Spr dankt voor den betoonden rouw en zegt, dat ons hart dit hart niet zal verge ten. In groote sympathie, aldus spr. gaan onze gedachten uit naar mevr. De Gijse laar, voor wie wij de vertroostingen Gods vragen. Gevolg gevende aan een verzoek van den ontslapene, wil spr. eindigen met uit het Woord van God voor te lezen het lied van den Goeden Herder,, psalm 23: ,,De Heer is mijn Herder, Mij zal niets ontbreken". Spr. besloot met het uitspreken der be- aerdingsformule en het bidden van het Onze Vader. Een zwager van den ontslapene, de heer Viruly. dankte voor hetgeen de overledene voor zijn familie heeft beteekend en voor de betoonde belangstelling. WIE) KUSTEN Wlli "j7\ WE NEME i r-kr» 21"' FABRIKAAT 3395 TENTOONSTELLING IN HET RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. In het Rijksmuseum van Oudheden alhier wordt thaiis een tentoonstelling gehouden van de aanwinsten, welke het museum in den loop van het jaar 1937 verkregen heeft. De belangrijkste daarvan is een groot aantal Oud-Egyptische voorwerpen, aange kocht uit de voormalige collectie von Bis sing, als b.v. een mooie collectie voorwerpen en menschen- en dierenbeeldjes uit den vóór- en vroeghistorischen tijd, een paar beelden uit het Middenrijk, waarvan één een mooi stuk steensculptuur is, drie stéles uit dezelfde periode, merkwaardig voor de primitieve afwerking ervan en drie Nubi- sche stéles. Voorts werden uit den kunst handel aangekocht een groep bronzen die renbeeldjes uit Egypte, een bronzen emmer en fibulae uit Halestatt, stukken Etruskisch aardewerk (z.g. Buchero nero) en Ro- meinsch glas en terra sigillata. Deze aankoopen zijn bekostigd uit het Fonds Gildemeester, daar ook dit jaar de Regeering voor aankoopen zoo goed als geen geld beschikbaar heeft gesteld. Van welk een beteekenis dit fonds is, blijkt wel daaruit, dat, wanneer het museum niet daarover de beschikking had gehad, er zeker op het gebied van aanwinsten niet zooveel tentoon te stellen zou zijn. Dit fonds is giestioht door den heer P. A. Gil demeester. wiens portret ook op de ten toonstelling aanwezig is, en die de buiten gewone gave had in ons land het mooiste en zeldzaamste op te sporen en die ook van zijn bultenlandsche reizen verschillende kostbare zaken had medegebracht; hij overleed in 1930 en legateerde aan het museum behalve zijn waardevolle collectie een zeer belangrijke geldsom door de rente waarvan het museum sindsdien in staat is gesteld aankoopen te doen. Van de vondsten, in ons eigen land ge daan, zijn o.a. een steenen bijl en hamer, een Romeinsche helm en een put-emmertje uit Vechten, een bronzen bijl en zwaard en twee gouden spiraaltjes op de tentoonstel ling te zien. Ook de vrienden van het mu seum lieten het dit jaar niet in den steek: men ziet hier een Egyptische nieuwjaars- flesch van brons, geschonken door den heer W. Spijer en twee Egyptische sculpturen uit het Middenrijk, een geschenk van het Reu- vensfonds. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen gedurende de uren, waarin het museum voor het publiek is opengesteld. BINNENLAND. Wederom publicaties uit een geheime raadsvergadering. Thans in Noord-Holland. De gemeenten Zuid-Scharwoude, Broek op Langendijk, Noord-Scharwoude, Oud- Karspel en St. Pancras hebben gezamen lijk een lichtbedrijf. Dit bedrijf zal waar schijnlijk worden overgedragen aan het P.E.N. De voorwaarden van overdracht zijn door de burgemeesters Dinsdag, onder ge heimhouding, aan de raadsleden meege deeld. Woensdag en gisteren werden deze voorwaarden in verschillende bladen ge publiceerd. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergaderingen van Zuid-Scharwonde en Broek op Langendijk hebben de burge meesters en wethouders aan de raadsle den de vraag gesteld of zij van deze stuk ken aan den betrokken correspondent me- dedeeling hadden gedaan. Allen hebben daarop ontkennend geantwoord, waarop is medegedeeld, dat de justitie de zaak ver der zal onderzoeken. In Noord-Scharwoude, Oud-Karspel en St. Pancras moet nog gemeenteraad wor den gehouden en men kan verwachten, dat daar door de burgemeesters dezelfd: vragen zullen worden gesteld BUITENLAND. ARRESTATIE BIJ FORD FABRIEKEN. De politie in Michigan heeft gisteren 248 mannen en 31 vrouwen, allen leden van de United Automobile Workers Union, ge arresteerd. wegens openbare ordeverstoring door het verspreiden van brochures bij de hoofdingangen der Fordfabrieken te River- rouge. SPANJAARD lOINE (Ingez. Med.) VERSTERKING VAN DE AMERJ- KAANSCHE VLOOT. Na een bezoek van admiraal Leahy aan het Witte Huis is besloten de Amerikaan- sche vloot aanzienlijk te versterken. Het programma zal in het begin van het nieu we jaar bekend gemaakt worden. Dit besluit was reeds voor het incident met de „Panay" genomen, doch dit inci dent heeft wel bijgedragen tot het spoe diger doen goedkeuren van de noodige cre- dieten. Het programma wordt thans door de commissies van het parlement bestu deerd', naar men veronderstelt, behelst het ook een vliegtuig-moederschip. De Veree- nigde Staten bezitten op het oogenbllk vier van deze schepen, terwijl nog twee op sta pel staan HET INCIDENT MET DE „PANAY". In een officieel rapport over het incident van de „Panay" schrijft kapitein luitenant ter zee Hughes, dat de Japansche vlieg tuigen de „Panay" ongeveer een uur lang hebben bestookt, niet alleen werd het schip van geringe hoogte met bommen geworden doch ook werd het met mitrailleurs uit de vliegtuigen beschoten. Hughes schat het aantal treffers op de „Panay" op 24 en hij verwondert zich erover, dat het kleine schip dit nog zoolang heeft volgehouden. Er is in het geheel geen paniek aan boord uitgebroken en volgens het rapport van Hughes handelde ieder aan boord met moed en initiatief. J. W„ te L. Gezant van Oostenrijk is Z. Exc. Georg Alexich, Koninginnegracht 31, Den Haag. Bondskanselier is de heer Schuschnlgg te Weenen, zijn titulatuur is Excellentie S. S„ te L. Vliegveld Waalhaven, Mu seum Boymans, Stadhuis, Witte Huis. De prijs voor een gezelschapsbiljet kunt u bij de Ned. Spoorwegen informeeren. Br. R., te L. Van Alkmaar rijdt een A.T.O.-bus naar Harlingen. De vertrekuren uit Alkmaar zijn 8.55, 10.55, 14.55, 18.55, 20.55. De rit duurt ongeveer 3 uur. Leiden-Utrecht-Den Dolder ongeveer 60 K.M. Zeg Sophie!hebt je gezien, dat er wat van je in de courant staat?! Dat is toch zeker niet waar? Wat staat er dan? Er staat hier, dat er veel te veel vrou wen in de wereld zijn! AALSMEER. Raadsagenda. De raad vergadert Dinsdag a.s. des n.m. te 2.30 uur. De agenda vermeldt o.m.: Be handeling ontwerp gemeente-begrooting, dienst 1938, met daarbij behoorende be- drijfsbegrootingen; conversie geldleening per resto groot f. 591.000 en aanvulling voorwaarden geldleeningsbesluit f. 101.920; wijziging schuldregeling met IJsclub Aals meer; overdracht landarbeidersplaatsje van K. Spaargaren op naam van den land arbeider J. v. Leeuwen Cz.; verzoek Nieuwe Ned. Bond van Koffiehuishouders en slij ters, tot wijziging der verordening tot vast stelling van het maximum aantal vergun ningen voor den verkoop van stérken drank in het klein (wijk-maxima)benoe ming van 4 leden in 'het bestuur van de burgerlijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon (vacature W. de Groot en periodieke aftreding van A. Kragtwijk, A. v. Leeuwen en D. Tas)benoeming van een lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs (per. aftr, L. Sta- temai. HILLEGOM. Afscheid van het schoolhoofd den heer J. C. de Koning. De heer J. C. de Koning heeft alhier af scheid genomen als hoofd der School met den Bijbel. Hij had dén pensloengerech- t.gden leeftijd bereikt en tegen het einde van het jaar ontslag aangevraagd. 's Morgens is afscheid genomen van de kinderen en 's avonds van oud-leerlingen en ouders der schoolkinderen. Voor het laatste bestond de gelegenheid in het ge bouw Patrimonium, waar de belangstelling zéér groot was. Eenlge dagen geleden pu bliceerden wij over den heer de Koning een levensbeschrijving. De heer de Koningin vervult eenige functies in de Geref. Kerk en blijftf hier ter plaatse wonen. De Zondagsschool der afd. van den Ncderl Protestanten Bond heeft haar Kerstfeest met de kinderen gevierd. De leiding was in handen van ds. van Wijn gaarden. Er zijn door de kinderen, zoowel als door de bezoekers gemeenschappelijke Kerstliederen gezongen. Het oude Kerst verhaal is verteld, terwijl na de pauze ge luisterd werd naar een Kerstvertelling. Met kerstgeschenken gingen de kinderen huis waarts. DE KAAG. Mooie uitvoering van „Looft den Heer". Het Chr. Gem. zangkoor „Looft den Heer" gaf een zeer geslaagde uitvoering in de bijna geheel gevulde Ned. Herv. Kerk. Uit gevoerd werd een Kerstoratorium (bew. door H. W. de Wolff) onder leiding van den heer C. v. d. Keur uit Leiden. Na opening door den eere-vooreitter ds. Ver waal werd het stuk vlot en keurig uitge voerd. Speciaal noemen wij den sologang van mevr. v. Nieuwkoop-van Heek, die met haar heerlijk en zuiver geluid grooten indruk maakte. Ook warme hulde aan mevr. Leen. dertsz. die op het orgelspel uitstekend bege leidde en daarvoor ook met bloemen ge huldigd is. Voor koor en dirigent een prachtige avond! OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. Nagtegaal, Leidsche- straatweg 11 J. F. G. Schlingemann, de Kempenaerstraat 8 Mej, J. C. Knock, Terweeweg 71. Vertrokken: W, Wagner, naar Leiden, Breestraat J D. P. Damsté naar Leiden, Stille Rijn 8 H, D. J. von Bargen naar Leiden. Langebrug 60 W. F. Eckebus naar R.dam, Schepenstraat 46 J. J. Hermans, naar Londen N. Dofferhoff, naar Noordwijkerhout J. de Troije, naar Arnemuiden, D. 19 S. van der Meij, naar den Haag, Koninginnegr. 101 R. Roosen daal. naar Den Helder, Hoofdgracht 47 N. M. Bervoets, naar Koudekerk C 12 M. F. Kantebeen, naar Leiden, Leeuwerik straat 14 M. Sierag, naar Leiden, Lijs terstraat 8 1. van Konijnenburg naar Dordrecht. Ceramweg 49 E. M. W. Peu- ler, naar Leiden, Rapenburg 15 E. Kra mer, naar Haarlem, A. L. Dyserinckstr. 8 S. Aigner, naar Bussum, Vaartweg 10 J. Schmitz en gez„ naar Lelden, Rood- borststraat 15 J. G. van Velzen. naar Abcoude, Kerkplein 3 J. A. Boorema en vr., n. Amersfoort, Prinses Marielaan 30c. Burgerlijke Stand. Geboren: Oontelia Theodora, dochter v. C. J. Hoogervorst en M. P. v. d. Berg Gijsbertus, zoon van G. H. van der Perk en A. C. de Groot Jacob, zoon van J. v. d. Luit en C. Hoogervorst Michiel. zoon van J. van Diggele en A. van Vliet. Overleden: A. G, Kret, geb. Kerkhof f, 37 jaar. Ondertrouwd: Arie Buurman 29 j. en G. de Mooij, 28 jaar. RIJNSBURG. Uitvoering Chr. zangvereeniging „Excelsior" en „Jong Excelsior". Deze vereeniging gaf haar jaarlijksche uitvoering In de Kerkzaal, Met het oog op het naderende Kerstfeest was het pro gramma voor het grootste gedeelte samen gesteld uit toepasselijke liederen. Na gemeenschappelijk gezang en gebed sprak ds. D. v Heyst een welkomstwoord. Onder leiding van den directeur, den heer P. de Rook, ving het jeugdkoor aan met eenige mooie liederen, welke uitstekend werden ten gehoore gebracht. Ernstige, de gelijke studie onder voortreffelijke leiding gaan bij dit koor hand aan hand. Na de pauze volgde het hoofdnummer: het „Kerst-oratorium" van H. W. de Wolf. Het sprekend gedeelte werd verzorgd door den heer Van Heyst, terwijl koor, solisten en de gemeente afwisselend zich lieten hoo- ren. Met onverdeelde aandacht werd ge luisterd en men was vol lof over de wijze, waarop de heer De Rook zijn zangers en zangeressen zijn taak laat vervullen. Solis ten waren mej. Wischmeyer, mej. Marie v. d. Mey en mevr'. De Besv. d. Wilden. Hier mede was een zeer goede keuze gedaan. Me vrouw Spaargaren-De Roode en mej. Annie Oudshoorn begeleidden resp. op piano en orgel. Een zeer geslaagde uitvoering, waarbij zooals altijd „Excelsior" aan hooggespannen verwachtingen beantwoordde! Na een dankwoord door den heer Van Heyst werd met gemeenschappelijk gezang en dankgebed besloten. SASSENHEIM. Bekroningen tentoonstelling „Bioemlmt". Van de verdere bekroningen op boven genoemde tentoonstelling vermelden wij nog: Verguld-zilveren medaille voor de beste Inzending 100 Hyacinthen in ten minste 5 soorten, Braam en Zn. te Heem stede. Zilveren medaille voor de mooiste Inzen ding rose Hyacinthen, Ant. v. d. Vlugt en Zn. te Lisse. Het Bloemlust-certlficaat verwierven P. Lommerse Fzn„ Hillegom, Jos, Braam en Zoon, Heemstede, Gebr. Segers, Lisse, Koel huis, Hoek van Holland. De inzending Mendeltulpen der Fa. Gebr. Nijssen verwierf het certificaat eervolle vermelding, met lof en waardeering der jury. De Zendingscollecte heeft op de School met den Bijbel in 1937 opgebracht f. 94.69, waarvan f. 82 voor de zending der Geref. Kerk en f. 12.69 voor de zending in Suriname. VALKENBURG. De winlercollecte voor de Diaconie heeft f. 81.85'/: opgebracht. 2987 ALPHEN. Woensdag 29 Dec. a.s. zal hier de gele genheid zijn opengesteld voor kostelocze inenting en heranënting en wel: le voor de ingezetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts des v.m. 9 uur; idem van de L. Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grems van Zwammërdam, in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des nam. 2 uur; idem van den L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensschei ding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. v. Wermeskerken, arts, alhier, des nam. 2 uur; idem van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammërdam met inbegrip van de buiten wijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat, des nam. 2 uur; idem van de H. Zijde vanaf de Hof- brug tot aan de grens van Hazerswoude in het huis der gemeente in de Julianastraat des voorm. 9 uur. Het is zeer gewenscht, dat bij de aanmelding trouwboekjes der ouders of de geboorte-bewijzen der kinde ren worden medegebracht. Onze plaatsgenoot de heer J Bakker, hoopt 1 Jan, as. zijn 25-jarig jubileum te vieren als monteur in dienst bij de P.T.T. BODEGRAVEN. Prachtige feestavond van de „Boreftsche Ruiters". Het was een vroolijk jeugdgezelschap, dat den jaarltjkschen feestavond van de Land. Rijver. „De Boreftsche Ruiters" meemaak te. Mede was aanwezig de ijverige secre taris van de Kon, Ned. Federatie van L. R„ de heer W. Slob, benevens een dertigtal afgevaardigden van bevriende vereenigin- gon uit den omtrek. Na het zingen van het Wilhelmus en een begroetingswoord van den voorzitter en met het Federatie lied, vertoonde de heer I. G. Sloos uit Oegst- geest een drietal prachtige smalfilms uit de rijschool van Saumur in Frankrijk en uit den springtuin in Meijendell bij 's Gravén- hage. Bij zonder boeiend en uitermate ge schikt voor het doel van dezen avondGe heel belangeloos verzorgde de heer Sloos dit gedeelte van den avond, waarvoor hem door den voorzitter de dank der bezoekers werd gebracht, door een warm applaus on derstreept. Toen kwam de clou van het piogramma, n.l. de opvoering door de L. R. de Tournoy Ruiters uit Woerden, van de amusante Revue „Voorwaarts Marsch". die veel korte tooneelscènes bevatte, ge kruid met prettige versjes en refreinen, die daverende lachbuien veroorzaakten. Na een schitterende tombola met fraaie prijzen, volgde een aardig slot van de revue dat zijn hoogtepunt vond in een samenspraak van mej. Snip en mej. Snap en een dave rende finale. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen, doch men bleef on der de uitstekende leiding van den heer Spaas nog gezellig bijeen. Moge deze ge slaagde avond een toevloed van nieuwe le den tot gevolg hebben! BOSKOOP. De St, Eliaabeth-vereeniging heeft in het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan, wederom van haar jaarlijksche tentoon stelling gehouden van door de vereeniging vervaardigde kleedingstukken. Niet minder dan 412 stuks gemaakte goederen kunnen weder aan daartoe in aanmerking komende gezinnen worden uitgereikt. Door de poBtie alhier werd in samen werking met de politie te Reeuwijk een in deze gemeente ontvreemd heerenrijwiel in beslag genomen. Het rijwiel is aan den rechtmatigen eigenaar, den heer van der K. alhier, teruggegeven. In de gecombineerde ledenvergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisverple- glng en de vereeniging tot Bestrijding van Operatletoostan werd met alg. st. een voor belde vereenigingen geldend huishoudelijk reglement vastgesteld. De Zondagdienst der doktoren wordt op len Kerstdag door dr. J. Hamburger, tclef. 136 en op 2en Kerstdag door dr. P. du Buy, telef. 40, waargenomen. HAZERSWOUDE. Het tweede Lustrum der Ger. Meisjes- vereeniging „Hulda". De Geref. Meisjesver. „Hulda" vierde haar 10-jarig bestaan in de consistorie der Ger. Kerk. De presidente mej. Claz. Bol opende en memoreerde o.a. met dankbaarheid de ont wikkeling der Vereeniging, welke in 1927 onder leiding van de dames R. Derksen en J. Verheul begon met 14 leden en thans 34 leden telt. De secr. J. Slootweg Gdr. bracht het jaarverslag uit, waarna twee keurige inlei dingen volgden, n.l. over de geboorte van den Heere Jezus, door N. van Aalst Jac.dr. en over „Luther door D. van Aalst Wdr. Een opstellenwedstrijd over den Bonds dag, voordrachten en aardige stukjes uit gevoerd door de leden, zorgden voor afwis seling. Diverse afgevaardigden van vereenigin gen voerden het woord, o.a. namens de oudercommissie, door den heer W. Sloot weg, terwijl ds. Heuzenveld sprak namens den Kerkeraad en met dankgebed sloot. Vcrkooping. Ten overstaan van Notaris Engelberts heeft in café „Verhaar' aan den Rijndijk de verkooping plaats gehad van het café, woonhuis enz. Perceel I was in bod ge bracht op f, 2100. Perceel II op f. 1100. Perceel III op f. 3800. Perceel I werd op f. 100 afgemijnd, doch perceel II en III niet. Daarna werden de 3 perceelen ge- combineerd en afgemijnd tot een totaal be. drag van f. 9800.— door de Boerenspaar- en Leenbank. In het locaal „Salvatori" is met de kinderen van de Herv. Christ. School het Kerstfeest gevierd. Tal van ouders en belangstellenden heb ben deze uitmuntend geslaagde Kerstfeest viering medegemaakt. De collecte, die bij de dankstond voor het gewas in de Ned. Herv. kerk gehouden is heeft ongeveer f. 160.— opgebracht. KOUDEKERK. De ontvangsten over November van het Verjaringsfonds der Ned. Herv. Kerk bedroegen f. 14,54 en van het Plan 1936 f. 10.10. Aan de werkloozen is dezer dagen 200 KG. gesmolten rundvet verstrekt, benevens aan door diakenen en armbestuur onder steunden armen. In de Ger. Kerk werd onder groote be langstelling de film vertoond van de N.C.R.V. De avond werd geopend door ds. Hasspers en gesloten door ds. Odé. NIEUWKOOP. Voor de Classis Woerden droeg de Geref. Kerk f.55— af. ZOETERMEER. Gymnastiekuitvoering „Pro Patria". Onder groote belangstelling gaf de gym- nastiekver. „Pro Patria" een uitvoering in I het Gymnastiekloakaal, onder leiding van haren directeur de heer J. Osephius. De voorzitter, de heer A. P. van der Meer opende. De afd. dames A zette in met knots-1 oefeningen, die keurig op de maat van de muziek werden uitgevoerd. Van andere num mers noemen wij „Lesje voor kleine jon-1 gens" en „Vroolijk Reitje" 'dat gebiseerd I werd en vertoond is door meisjes B. I De adsp. dames en de dames lieten zich ook niet onbetuigd; huppeloefeningen I paardspringen van de eerstgenoemde en hrugoefenlngen van laatstgenoemden wer den op hoogen prijs gesteld. Ook de adsp. heeren en de heeren gaven veel goeds te zien. De handstand op de brug van de heeren N. de Hertog en J. van Duyvenbode, evenals hun reuzenzwaai werden met aan- dacht gevolgd. Het knotszwaalen met ver-1 lichte knotsen had een fantastisch aanzien I evenals de dansende feeën in het nummer i lesje voortbewegen door de adsp. dames. I Het geheel maakte een goeden indruk. Den I directeur den heer Osephius komt veel hul-1 de toe. I De voorzitter sprak een opwekkend yoo™ I voor de belangstelling, waarna den leid"! van de gymnastiekver. „Sparta" uit Demi de vereeniging gelukwenschte met de ge-I slaagde uitvoering en met de keuze vani den tegenwoordigen directeur. Door dei 2 kleinste leden werd den directeur eeni geschenk aangeboden uit dankbaarheid voor hetgeen hij voor de vereeniging heei gedaan Na de pauze werd een tooneelstukje op-I gevoerd „Het Valsche etiket" door ee negental leden van „Pro Patria". waaro smakelijk gelachen is. „„aai Het was voor „Pro Patria' een moo avond! Door den directeur der Drinkwater-^ leiding „De Tien Gemeenten" is m vacature van geldophaler in deze ontstaan door het overlijden van den nee J. Reeuwijk. benoemd de heer Jac. sem Dzn. alhier. De collecte ten bate van een te houden 1 kinderfeest ter gelegenheid van de Biu i gebeurtenis in het Kon. Huis heeft f. 117.78 opgebracht. 2-6

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18