LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 December f937 Uit de Rijnstreek ituks materiaal werd In bruikleen afge geven. De magazijnmeester, de heer W. L. v. d. Ougten werd geprezen voor zijn accuraat beheer. De penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugton gaf een in mineur gesteld overzicht van de financiën. De Inkomsten bewegen rich de laatste jaren in dalende lijn. Over het jaar 1837 bedroeg het batig saldo van vorige jaren f. 544.46. De uitgaven bedroegen f. 1331.92; de Ink. f. 945.23; dus een tekort van f. 386.87. Door overschrij ving van de reserve daalde deze laatste tot 157.79. Echter moet de gemeente-subsi die, groot f. 250 nog ontvangen worden. De commissie tot het nazien der rekening bracht bij monde van den heer J. de Mooy Dz. verslag uit; den penningmeester werd volledige déoharge verleend. De commissie van Inspectie rapporteerde, dat alle mate rialen ln uitstekende staat zijn aange troffen. De voorzitter bracht warmen dank aan den heer D. v. Egmond Nz.. die na 29-Jarige werkzaamheid als bestuurslid (waarvan 9 als penningmeester) wegens gevorderden leeftijd bedankte. In zijn plaats werd geko zen de heer D. v. Egmond Nz. Tot leden van de commissie van inspectie werden gekozen de heeren J. Pauw. N. v. Egmond en P. Kort Sr. BIJ de rondvraag werd aangedrongen op het werven van nieuwe leden, terwijl de magazijnmeester de heer W. L. v. d. Oug ten. zelde het diep te bctTeuren. dat door sommigen, die hun lidmaatschap hebben opgezegd, smalend wordt gesproken over de materialen en het onderhoud daarvan. Daarna 3lultlng. Wijdingsavond voor Kerstmis. In de Kerkzaal hebben de Ned. Herv. J V. Noord en Zuid in samenwerking met de kortelings opgerichte Melsjesvereenlging cn de Knapenvereeniging een wijdings avond gehouden als voorbereiding voor het naderende Kerstfeest Na opening door den heer H. den Hoed werden toepasselijke liederen gezongen en eenlge stukjes voorgedragen. De heer Cnossen van Woerden sprak over „Wachten en Verwachten", De heer W. Kralt sloot, na gemeenschap pelijk gezang, met dankgebed. De Ned. Herv. Meisjesver. „Dorcas" heeft als resultaat van een jaar noesten arbeid aan 102 gezinnen 420 stuks kleeding uitgereikt. Daaraan werd een gezellige avond voor begunstigers verbonden. De heer D. v. Heyst dankte de leden der vereeniging hartelijk en haar presidente, me), s. de Vletter, ln het bijzonder. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ouderavond O. E. School. Onder leiding van het hoofd der school den heer K. Lambo. werd ln de O L. school te Veur een goedbezochte ouderavond ge houden. Het hoofd der school bracht verslag uit van de schoolreisjes en de heer Kerkhoff van het St. Nlcolaasfeest, welke verslagen onder dankzegging werden goedgekeurd. Ook het verslag van het schoolfonds werd goedgekeurd, met een opwekking dit fonds vooral te versterken, teneinde het mogelijk te maken, dat de derde leerkracht aan de school verbonden blijft. Tot leden van de oudercommissie wer den gekozen de heeren Eening en Jansen en herkozen de heer Zijlstra. De kweekeling met akte mej. Schrik - ker, verbonden aan de O. L. school te Veur, ls als zoodanig benoemd aan de O. L. schoof te Grootebroek N.H. In den nacht van Donderdag op Vrij dag zal hier de specialisten-compagnie van het regiment Grenadiers en Jagers een 36 uurs oefening houden. De troepen zullen ter plaatse worden Ingekwartierd. Het com mando wordt gevoerd door den le luite nant A. P. M. van Rooy. VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag 28 Dec. a s. in openbare vergadering des nam. te 2'/i uur bijeen. 1. Opening. 2. Notulen der vergadering van 9 Decem ber 1937. 3. Benoeming van een bode-controleur- Eeldophaler woning- en waterbedrijf. De aanbeveling van B. en W. luidt; 1. H. Grif fioen, te Voorhout; 2. P. Veldhuis te Rijs- wijk. Voor deze functie waren niet minder dan 503 sollicitanten, w.o. 104 inwoners onzer gemeente. Voor de St. Jozefsgezellen en de K J. M.V. sprak kapelaan W. Nicolaas uit Lisse over het Kerstfeest. Een Schola, bestaande Gezellen en K.J.M.V.'ers zong eenlge Grego- naansche gezangen uit den Advent- en Kersttijd. Voorts was er een groot aantal lichtbeelden, geïllustreerd door goede gra- mofooplaten en algemeen zingen van eenige Kerstliederen. De zaal prijkte reeds ln Iraaien Kersttooi. Kapelaan G. ten Have vertolkte aller gevoelens van dankbaarheid. Het was een treffende voorbereiding op het naderende Kerstfeest. De werkzaamheden aan de waterlei ding „De Zilk" zijn thans, wat het graaf werk betreft, in vollen gang Als het hui dige weer nog enkele weken aanhoudt, zal men reeds kunnen beginnen met het ma ke der aansluitingen. Door de Diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier, zal in den loop dezer week een „Kerstgave" ln natura uitgereikt worden 'an hen, die h. 1. hiervoor in aanmerking zomen. Zooals op vele plaatsen is gebeurd, beeft ook in deze gemeente een „Ponds- aclte" plaats gehad, die ten doel had aan bc gezinnen der werkloozcn een „Kerst- savc" in den vorm van vloesch toe te ken nen bedoelen. Aan de gemeentenaren zijn verleden week circulaires toegezonden. Harop kon worden ingevuld, en waarin zij nel. Wetkloozencomité machtigen, een hoe veelheid vleesch met een minimum van 1 pond beschikbaar te stellen, te leveren ooor hun eigen slager. De uitslag dezer v^tle ls nog.nlet bekend, VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Geen wijziging kosten per leerling openb. onderwijs 1938 Onderhoud woningen Burgemeester Verncdcpark Belangrijke punten in geheime zitting besproken Vervoer schoolkinderen. De Raad vergaderde. Afwezig de heer E. Ch. Mulholland. Besloten werd om met ingang van 1 Jan. 1938 de ambtswoning van het hoofd der openbare school aan den Rijndijk aan haar bestemming te onttrek ken. 15 Oct. 1918 hebben B. en W. met den lieer W. Hoos een dading getroffen tot minnelijke regeling van een gerezen geschil omtrent de niet naleving van de bepalin gen van een servituut rustend op het aan den heer Hoos toebehoorend peiceel. In verband met zijn vertrek naar elders heeft hij zich thans bereid verklaard mede te werken aan de opheffing van het onder havige servituut B. en W. worden thans door den Raad gemachtigd mede te wer ken aan de opheffing. 2 Juli 1936 werden verschillende stroo- ken grond om niet overgenomen voor aan leg van' een trottoir langs den Leidscheweg. Met één eigenaar kon men niet tot over eenstemming komen, hetgeen thans wel het geval is. De heer M. W. de Nobel te Brielle Is bereid, onder bepaalde voorwaar den, de gemeente het recht te geven tot den aanleg van een trottoir voor het pand Leidscheweg No. 6, Tot trottolraanleg werd besloten. Vervolgens wordt, in afwijking van de agenda, behandeld het punt „Onderhoud en onderhoudsfonds gemeentewoningen". In het bij raadsbesluit van 14 Mei 1937 ln het leven geroepen woningbedrijf werden de bezittingen van de v.m. bouwvereeniging ondergebracht. De aan Ged. Staten toege zonden begrooting kwam met enkele op merkingen terug. o.a. werd bezwaar tegen de post „nadeellg saldo overgebracht van het vorige dienstjaar" gemaakt. Het lekort in het onderhoudsfonds geraamd op f. 10618.63 zal door de gemeente moeten worden aangezuiverd, hetgeen kan ge schieden door gedurende 10 Jaren een ge lijke bijdrage van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst te verleenen. B. cn W. hebben den opzichter van den dienst van openbare werken een begrooting laten ma ken van de kosten, om de woningen in een behoorlijken staat te brengen. Het elndbe- diag beloopt f. 10.000. B. en W. meenen dat de tegenwoordige beplanting de voch tigheid der hulzen zeer ln de hand werkt. Zij willen 18 eikenboomen laten rooien, be nevens eenlg jong hout en wat heesterge was en willen voorts de Lindenlaan cn de beplantingen tegen de hulzen en schuur tjes opruimen. De kosten zullen ongeveer f. 500.bedragen. Het voorstel van B. en W. luidt om het nadeellg saldo van het onderhoud der ge meentewoningen, per 1 Jan. 1937. bedra gende f. 10618.63 ten laste van den Kapi taaldienst, dienstjaar 1937 aan te zuiveren en een credlet van f. 10500 ter beschik king te stellen voor het opknappen van de woningen in het Burgemeester Vernède- park, bestaande uit verschillende werk zaamheden, o.a. het rooien van 36 linden, 23 eiken, enz., voorts timmer-, metsel- en verfwerk. De heer J. Braggaar vroeg ook aandacht te willen schenken aan de mu ren van complex n. Bij regen en wind slaat het water door de steenen. die blijk baar van niet al te beste kwaliteit zijn. Voorts vroeg hij of B. en W. van plan zijn dit werk aan te besteden. Het verfwerk van de huizen ls reeds meerdere malen aanbe steed, maar de verf ls er weer gauw af. In dien soms het hout de oorzaak is, verzocht hij of hieraan niets is te doen. De heer W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck van der Oye brak een lans voor de boomen en in hoofdzaak voor de Lin denlaan. Hij zou gaarne deze laan zoo la ten blijven. De voorzitter zegde toe, aan de muren in complex n den aandacht te laten schenken. Inzake de woningen meent hij dat het radicale middel zou zijn, ze af te breken. Getracht zal worden, met niet aJ te groote kosten de woningen behoor lijk te krijgen. Het ligt in de bedoeling het verfwerk openbaar aan te besteden en hierop toezicht uit te voeren. Inzake de boomen zijn verschillende besprekingen ge voerd. Alle deskundigen staan op het standpunt, dat zij moeten verdwijnen. Op de muren groeit 't mos en door dit rooien krijgen de woningen meer zon en licht. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel om de kosten per leerling L. O. 1938 opnieuw vast te stellen (een wij ziging van het bedrag vastgesteld bij de behandeling der gemeentebegrootlng 1938) werd teruggenomen. Bij een controle inzake de salarieering van het personeel van de bedrijven bleek dat over de jaren 1933 t/m 1937 te veel werd uitbetaald aan D. J. Brinks f. 211.63 en aan L. A. Moooten f. 170.22. Goedgevonden werd het teveel uitbetaald over de jaren 1933 tot en met 1936 kwijt te schelden en aan het einde van 1937 het te veel betaal de zijnde voor den heer D J. Brinks f. 50.31 en voor den heer L. A. Mooten 1.40.49 als nog aan hen in rekening te brengen. Aan den heer A. Q. Doeswijk, alhier, werd toestemming verleend den weg langs den Leidscheweg tegenover Beresteyn te ver lengen, onder voorwaarde dat aan het ein de van den ontworpen weg, voor de meest westelijk gelegen straat een toegang tot de trambaan, aansluitend op den Leidsche weg wordt gemaakt. Na een geheime zit ting van een uur werd toestemming ver leend voor den aanleg van een weg tus- schen Wijngaardenlaan en Julianalaan. Aan B. en W. werd een credlet verleend van f. 2250.en goedgevonden aan het architectenbureau Granpré Molière, Ver hagen en Kok te Rotterdam op te dragen ae herziening van het uitbreidingsplan. Aangezien het ontbreken van een be hoorlijke rooilijnregeling voor de bebouwde kom bij eventueele bouwaanvragen door dat deel der gemeente, tot ernstige moei lijkheden aanleiding kan geven is het wen- ödielljk teekeningen en daarbij behoorende verordeningen te doen vervaardigen ter re geling van de bebouwing in de kom der gemeente, voorzoover gelegen aan School straat, en Voorstraat, beginnende bij de ipiltsing dezer twee straten en eindigende bij de samenkomst daarvan. Aan B. en W. werd hiervoor een crediet verleend van 750 Dit waren de pos ten waarover in beslc en zitting was ge sproken. Daar de leerlingen van de R.K. scholen ook 's Woensdagsmiddags school hebben, zal het vervoer van de leeTlingen van den Rijndijk ook dan plaats moeten hebben. Hierdoor wordt het bedrag per maand te betalen aan H. Bolhuis Dzn. te Ncordwijk aan Zee verhoogd van f. 105 op 1.115.—. De leerlingen van alle scholen, zonder onder- scheld, zullen vervoerd kunnen worden. Nu met het opknappen van de Elslaan een aanvang is gemaakt willen B. en W. te gelijkertijd overgaan tot dempen van een gedeelte sloot, gelegen tusschen het land van N.V. Gebr. Eggink en de laan. De kos ten zijn begroet op f. 150.—, waarvan de helft door de N.V. voor haar rekening wordt genomen, evenals de kosten van de terreinzetting. Aldus goedgevonden. Het Raadsbesluit, waarbij de dienst van Maatsch. Hulpbetoon als tak van dienst werd aangewezen is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Dit raadsbesluit werd dus in getrokken. Hierop sluiting. Vergadering R.K. Volksbond. In het R.K. Vereenigingsgebouw verga derde de afd. van den Ned. R.K. Volksbond. Als spr. trad op de heer van den Akker, centraal voorzitter, met het onderwerp „Cultuur en beschaving". De geestelijke adviseur pastoor P. Meyer, was. evenals kapelaan Ferquin verhinderd deze vergadering bij te wonen. De heer van den Akker heeft duidelijk uiteengezet wat onder cultuur en bescha ving wordt verstaan; deze zijn nauw aan elkaar verwant. Met talrijke voorbeelden verduidelijkte spr. zijn lezing. Ook in het geestelijke is vooruitgang waar te nemen. Cultuur cn beschaving ls wel goed. aldus spr., maar mag nooit als doel worden gezien en dienstbaar worden gemaakt aan het eene groote doel. waar voor men leeft, n.l. God dienen. Ten slotte behandelde spr. het ontstaan van den R.K. Volksbond. AFSCHEID VAN DEN HEER J. H. RUTTEN. ling bezichtigd en de klankfilm „De veilige weg'1 vertoond. Verscheidene personen ga ven zich als lid op. 't Was een geslaagde propaganda-avond. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer v. d. Vlught vergunning verleend tot het vangen, dooden en vervoe ren van mollen in den Hellegatspolder on der deze gemeente. Als hoofd der O. L. School. In de gymnastiekzaal achter het Raad- huls waren vele ouders en oud-leerlingen van de O. L. School aanwezig om afscheid te nemen Van het hoofd der school, den heer J. H. Rutten. die na 1 Januari a.s. met pensioen de school zal verlaten. Onder de genoodigden merkten wij op burgemeester M F. Berkhout en zijn echt- genoote, de belde wethouders, de heeren J. A. Mens en C. Eggink, de raadsleden A. Bakker. J. Braggaar en A. Verbcon, de heer A. P. Schram de Jong. gemeente secretaris. dr. A. In 't Veld. schoolarts en de hoofden van scholen ter plaatse. Nadat de voorzitter der ondercommlssic, de heer C. Bolle, den heer en mevr. Rut ten en hunne kinderen ln de zaal had ont vangen deelde hij mede dat bericht van verhindering was gekomen van den Inspec teur van het L. O., evenals van den oud- Inspecteur, van oud-burgemeester E. Ver- nède, mevr. A. OudshoornVerhoog; ds. H P. Fortgens en den heer J. Smit. De heer C. Bolle dankte het scheldende hoofd namens de ouders, voor hetgeen hij gedurende 40 jaren, waarvan 38 jaren in deze gemeente, in het belang van de kin deren had gedaan. Namens allen boor de heer Bolle onder hartelijke woorden den heer Rutten een radiotoestel aan. Ook mevr. Rutten werd dank gebracht en haar een bloemenmand aangeboden. Burgemeester M. F. Berkhout vertolkte de gevoelens van het gemeentebestuur en merkte op. dat er een drijfveer moet zijn, wanneer men zoovele jaren in een werk kring heeft gearbeid en het dan doet, zoo als de heer Rutten dat deed. Spr. felici teerde het scheidende hoofd met de be reikte resultaten en noemde het een vol doening voor den heer Rutten, dat zoovele oud-leerlingen aanwezig waren. Ten slotte zegde spr. den heer Rutten dank voor den arbeid aan de kinderen besteed. Dr A. In 't Veld sprak als schoolarts en zelde dat men de school kent aan de sfeer die er heerscht. Dit was ln uw school, rust en orde is hoofdzaak en wanneer spr. het werk van den heer Rutten wil typeeren, dan was dit „liefde voor het kind", geduld voor het kind en wijsheid om de kinderziel te begrijpen. Spr. dankt den heer Rutten namens alle ouders en ook namens zijn echtgenoote voor hetgeen hij de kinderen en het personeel der school heeft bijge bracht. Mej. Gerritsen, onderwijzeres aan deze school dankte den heer Rutten voor hetgeen hij was geweest voor het onderwijzend per soneel, niet alleen als chef, maar voor alles als vriend. Spr. wenschte het scheidende hoofd onder aanbieding van een schilderij, toe dat hij nog vele jaren van zijn rust mag genieten. De heer J. H. Romijn, het a.s. hoofd der school, sprak zijn collega toe onder dank zegging voor zijn gewaardeerde medewer king wanneer het onderwijszaken betrof en voor de gulle ontvangst in zijn woning. Spr. hoopte dat de heer en mevr. Rutten thans ln zijn woning veel zouden willen komen. Voor de heer Rutten blijft at? schooldeur openstaan, aldus spr. Geniet nog langen tijd van uw welverdiende rust. Namens mej. Swart en spr. bood hij een bloemenmand aan. Ten slotte sprak de heer Rutten een dankwoord, waarin hij getuigde van zijn dankbaarheid Jegens Hem. die ons lot be schikt, een schoone levenstaak heeft opge dragen en arbeldslust heeft, gegeven om dit te vervullen. Nadat de heer Rutten verschillende spre- kers en schenkers had bedankt, ook de heer v. d. Lee voor hetgeen hij had gedaan onder ongunstige omstandigheden, besloot hij met aan éten heer J. H. Romijn te zeg gen „U vindt hier een mooie school, be kwaam en toegewijl personeel". Moge gij veel bevrediging vinden en de openbare school er wel hij varen! WARMOND. Propaganda-avond van den A.N.W.B. Onder matige belangstelling weed van wege den A.N.W.B. een lezing met fllmver- toonlng gehouden in hotel de Zon. Na een rede van den Burgemeester, die uitvoerig het mooie werk van den A.N.W.B. schetste, bracht de propagandaleider hem daarvoor dank. Uitvoerig schetste deze het geen de A.N.W.B. voor het verkeer heeft .e- daan en stond stil bij het nijpende vraag stuk „Veiligheid op den weg". Men kwam tot de overtuiging, dat steun aan het A.N W.B. werk moreele plicht is. Tevens werd de Ingerichte tenloonatel- WASSENAAR. Uitvoering Chr. Jeugdkoor „Euphonia". In het Gebouw voor Chr. Belangen gaf het jeugdkoor zijn derde uitvoering onder leiding van den directeur den heer H. D. Baank. Medewerking verleende de heer G. W Akkerhuls, declamator. Geopend werd met het gemeenschappelijk zingen van ps. 89 1 en gebed. Dr. H. J. Honders heette allen hartelijk welkom cn merkte op dat het eigenlijk een bijzonder heid te noemen is dat het jeugdkoor in de zen tijd van kerstfeestvieriiógen nog met een uitvoering komt. Dit moet dan ook be schouwd worden als een kerstgeschenk van de kinderen aan de ouderen. Spr. hoopte, dat het jeugdkoor zijn reputatie zou weten te handhaven door allen een goeden avond te bezorgen. Aan deze goede verwachting heeft het koor met een mooie uitvoering van het uitgebreide programma zeker vol daan! Zoowel de ernstige als de vroolljke liederen kwamen goed tot hun recht. De koorleden mej. Truus Korbee en Marle Dal- huijsen zongen verdienstelijk eenige duet ten. De heer Akkerhuls had met zijn decla maties ook veel succes. Blijkens het harte lijke applaus heeft het talrijke publiek van het gebodene genoten. Den directeur, den solisten en de leidster mej. v. d. Spek wer den bloemen aangeboden. Dr Honders wenschte den directeur en medewerkenden geluk met dezen succesvollen avond. Spr. wekte het koor op, om op den ingeslagen weg voort te gaan Na dankzegging werd met het zingen van Gez. 96 geëindigd. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuls hield de afd. Wasse naar der Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Polderman opende, waarna de heeren W. M. Karstens en D. van Vugt als bestuurslid herkozen werden. In de plaats van de heeren D. de Gans en A. van der Schans die niet herkiesbaar wa ren werden gekozen de heeren W. Maarsen en D. van Barneveld, laatst genoemde tot secretaris. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren H. Schipper, A. van Zetten en J. Ruitenbeek. Voor het mooiste Kerststukje werden toegekend aan J. van Noort 27 p„ le pr.; Gros 24 p.. 2e pr.; J. Hermsen 20 p., 3de pr. Op voorstel van het bestuur werd z. h. st. besloten voorloopig af te zien van de plan nen tot het organlseeren van een tentoon stelling en ook geen gebruik te maken van een eventueel aanbod om de groote na jaarskeuring van Chrysanthemums te Wassenaar te doen houden. Na vaststelling van het werkprogramma voor het jaar 1938 en rondvraag volgde sluiting. Geslaagd te Den Haag voor het Staatspractijkdlploma voor Handel en Ad ministratie de heer J. E. M. Damave al hier. De 5-j. de R. kwam met zijn autoped op den hoek van de van Zuylen van Nije- vcltstraat en de Schoolstraat in botsing met het rijwiel van mej. B. alhier. De klei ne de R. brak hierbij een been. Per zie kenauto is het knaapje naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Gevonden: diverse handschoenen, 2 huissleutels, heerenhoed, contactsleuteltje, schaap, notitieboekje, mes in schede, tasch met inh.. horloge met ketting, poes. wiel dop van auto, gouden ring, zak wasch- goed, paar kinderschoenen, actetasch met inh.. hond, heerenrijwiel, eenlg geld. pakje met inh.. bak van weegschaal. Inlichtin gen bij de politie. 3316 (Ingez. Med.) ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Verkoop van de brandspuit - De komende Provinciale weg - Geen verplaatsing van het Transformatorhuisje - Een werkver schaffingsobject. De Raad vergaderde Afwezig met ken nisgeving de heer de Groot. Na ingekomen stukken, deelde de voorz. mede. dat Maan dag de brandspuit is verkocht aan den meest biedende den heer J. van Koert te Nieuwkoop voor f. 65. De v.m. spoorbaan zal tot Provinciale weg worden gemaakt, aldus schrijven Ged. St. In bespreking kwam we derom het voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een j aarlij ksche bijdrage a f. 600 per K.M. p. j. Dit zou worden een jaarlijk- sche bijdrage van f. 780. Dit werd zeer be zwaarlijk voor onze gemeente geacht. De heeren Kool en Slingerland merkten op, dat onze gemeente hierbij geen belang heeft en ontraadden op dit voorstel in te gaan. De heer van Veen sloot zich hierbij aan. De heer Blom vroeg of de polder Nieuwkoop hierbij niet méér belang heeft. De voorz. zeidie, hiervan niets vernomen te hebben. Als men niet tot een besluit komt, zou het wel eens kunnen gebeuren, aldus de voorz. dat men gedwongen wordt, De heer van Veen voelde voor „afwachten" evenals de heer Kool. Na uitvoerige discussie, waarbij de voor zitter nog aanvoerde dat er meer leven zal komen in de gemeente b.v. voor handel, industrie en meer verkeer enz., als de weg er komt, konden allen zich vereenigen mev. het voorstel om Ged St. de helft van het genoemde bedrag aan te bieden. Behandeld werd een schrijven van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden over even tueele verplaatsing van het transformator gebouwtje bij den gemeentetoren, zijnde dit een leclljke sta in den weg, dat het gezicht van den nieuwen toren beneemt. De ver plaatsing zou dan geschieden naar het z.g. Grindgat bij de hoöge brug, waar men den polder ingaat; de kosten zouden f. 2105 be dragen. De Lichtfabrieken zouden f. 1000 voor hun rekening nemen. De totaalkosten zouden f. 2800 bedragen. Daar hot belang van geon der betrokkenen groot genoeg was ln verhouding tot de kosten, werd besloten het huisje niet te verplaatsen. Machtiging werd verleend tot het aan- aan van een nader contract met het es tructic bedrijf Oekro, Van de Min. van Sociale Zaken was in gekomen het object „inpolderen van Noord- sche buurter polder" als werkverschaffing. De heer Koot betreurde het. dat de betaling f. 0.24 per uur, nog lager ls dan de steun. Algemeen was men het hiermee eens. Men wil f. 0.26 per uur. Voorgesteld werd betaling van f. 0.26 per uur met een 10-urigen werk dag. Aldus besloten. De voorzitter deelde mede, dat er moei lijkheden gerezen waren over de steunrege ling aan georganiseerden en ongeorgani seerden. Eerstgen. kregen f.7 en laatstgen. f. 6.50. De georganiseerden moeten f. 0.73 contributie betalen voor den bond en zoo komen de ongeorganiseerden in een betere positie aldus de heer van Veen. Om zulks te voorkomep. is nu het loon der ongeorga niseerden gesteld op f. 6.Hiermee ging de heer van Veen accoord. Hierop sluiting. ALPHEN. De afd. Aiohen van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders hield in het vergaderlokaal van Manders- loostraat een kerstvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer J. v. Noort. werden de notulen onveranderd vastgesteld. De heer W. Geerlof bracht daarna verslag uit over het onderzoek betreffende de werk verschaffing en de voorzitter over de wachtdagen der werkloozenkas. De heer v. Noort hield een bespreking over de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huls. De heer A. J. Dekker, voorganger der Evan gelisatie wees op de groote beteekervls van de komst van Jezus Christus en de sociale nooden. Een zangkoortje onder leiding van den heer W. Hesseling zorgde voor afwis seling. Aan het jaarverslag van de Chr. Ger. Meisjesver. „Martha", welke vereeniging 10 Jan. a.s. haar 20-jarig bestaan hoopt te vieren, ontleenen wij dat aan giften en contributiën ontvangen werd f. 132.37'/«, terwijl de uitgaven hebben bedragen f. 134.85, zoodat het afgcloopen Jaar sluit met. een tekort van f. 2.471/;. Dit jaar wer den ln totaal vervaardigd 179 stuks klee- dingstukken. die met het a.s. Kerstfeest aan kindejen van behoeftlgen ouders zul len worden uitgereikt. TER AAR. Oprichting Middenstandsvereeniging. In café „Het Centrum" werd een verga dering gehouden, ten doel hebbende de op richting van een plaatselijke midden standsvereeniging. Nadat een spreker van den Kon. Middenstandsbond hier toe in een uitvoerige rede had aangespoord, waar- olj duidelijk de voordeelen in het licht wer den gesteld, besloot men tot oprichting over te gaan. Een 12-tal aanwezlg '.i gaf zich. staande de vergadering, als lid op. In een volgendo vergadering zal. aldus be sloot men, een definitief bestuur worden gekozen. De collecte, gehouden ten bate van de Kerstfeestviering der Ned. Herv. Zon dagschool, heeft ongeveer f. 87 opge bracht. .32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7