Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 December 1937 r\ou en vjriep WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. De Vestigingswet. De afd. van den Kon. Ned. Middenstands bond belegde een vergadering in „De Oude Velling", die geopend is door den voorzitter, den heer G. H. Nuyt. In het bijzonder be groette hij den spr., drs. W. F. v. Leeuwen, adj.-secr. van het Instituut voor Midden standsontwikkeling en den heer G. de Hertog, hoofd der Mulo-school alhier. Drs. v. Leeuwen behandelde het onderwerp: „De Vestigingswet Kleinbedrijf en de verplichte opleiding van jonge middenstanders". Nadat hij vele vragen had beantwoord, dankte de voorzitter hem voor zijn duide lijke uiteenzetting en spoorde de daarvoor in aanmerking komenden aan, zich te laten inschrijven voor den cursus o. 1. v. den heer De Hertog, welke bij voldoende deelneming hier georganiseerd zal worden Voor de afd. van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft in hotel „De drie Kolommen" de heer Kees de Boer, van Amsterdam gesproken over het onderwerp „De luister der kathedralen". De voorzit ter, de heer Alderden. dankte den spre kers voor zijn interessante lezing. Onder leiding van ir. C. Koeman, rijkstuinbouwconsulent. maakten dé leer lingen der gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Am sterdam een excursie naar onze gemeen te. Het groote gezelschap bezocht de Cen trale Veiling, den proeftuin en enkele k v, eekcrijen. HAARLEMMERMEER. De heer A. v. d. Sluys te Nieuw Ven nep is benoemd tot onderwijzer aan de Clir. Muloschool te Krallngen. De populaire vereeniging ..Concor dia", hield in de Beurs te Hoofddorp, on der veel belangstelling haar tweeden feest avond. De voorzitter, de heer de Zeeuw, heette in het bijzonder de Tooneelvereen. „De Schakel" uit Zand voort welkom. Deze voerde op het stuk .Polly Perkins", waar- Van naar hartelust is genoten. Met een gezellig bal werd de goedgeslaagde avond besloten. De drie in deze gemeente gevestigde Middenstandsvereenlgingen (R.K. Mldden- slandsver. „De Hanze", Middenst.vereen. „Haarlemmermeer" en Chr. Mlddenst.ver. „Haarlemmermeer") hielden in de Land bouw te Hoofddorp een gecombineerde ledenvergadering, waarbij de heer F.L. v. d. Leeuw, directeur van den Kon. Midden standsbond sprak over: „Middenstand en Gemeenschap", waarnaar met groote aan dacht werd geluisterd. Vanwege de afd. Hoofddorp van den V.C.J.B. is i nhet gebouw van den Ned. Prot. Bond aldaar, een wijdingsavond gehouden. Onder leiding van ds. Heijn uit Oude-Wete- ring werden Kerstfragmenten opgevoerd. Dit Kerstspel van de Jongeren-club maakte veel indruk. Barometerstand. HILLEGOM. Toenemende werkloosheid. Het aantal werkloozen is in de afgeloo- pen week gestegen van 572 tot op 618. Ver leden jaar om dezen tijd waren er 725 werkloozen. Een gevaarlijk verkeerspunt. In den Rijksweg HaarlemSassenheim is ten zuiden van de brug bij de steenfabriek „Arnoud" onder onze gemeente, een bocht, welke door het verkeer uit de richting Haarlem, vooral bij ongunstige weersom standigheden. indien het uitzicht wordt be moeilijkt, niet goed kan worden waarge nomen zoodat gevaar bestaat ter plaatse van den weg te geraken en op het daar naast gelegen rijwielpad terecht te komen Daar een destijds gedaan verzoek, om uit breiding van de verlichting ter plaatse, door B. en W. dezer gemeente is afgewezen, heeft de A. N. W. B. thans den Hoofdin genieur van den Rijkswaterstaat verzocht, een doelmatige wegmarkeering te doen aanbrengen. Het Nutsdeparteanent gaf een vroolij- ken avond met het .Amsterdamsche Klein- kunst-Ensemble". mej. Tilly van Vliet als cabaretière, de heer Is Romijn conferen cier en telepaath en Jo Beekman met zijn accordeon en aan de piano hebben ge zamenlijk deze bijeenkomst prettig gevuld. De gasten van het Nut vermaakten zich uitstekend en toonden zich zeer dankbaar. Na afwerking van het program was er een gezellig samenzijn met verrassingen Met vriendelijke woorden en twee ge schenken is afscheid genomen wegens ver trek naar Den Haag van den heer Hage, die 6 iaar lang secretaris van het departe ment is geweest. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 778.3 te Boedapest. Laagste stand 739.3 te Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Aanvankelijk betrokken, later tijdelijk opklarend. Weinig of geen regen, Iets zachter overdag. BÜITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk breidde zich over het geheele vasteland van West- Europa uit en nam nog aanzienlijk in be- teekenls toe. De kern, met standen boven 775 m.M. ligt over de Donauianden (hoog ste stand 778.3 te Boedapest). De IJsland- depressie trok verder Noordoostwaarts en werd minder diep, een secundaire ontwik kelde zich echter ten Zuidwesten van Ier land (laagste stand 739.3 te Reykjavik) In het geheele hoogedrukgebied is de wind zwak en de lucht meest betrokken met ne vel of mist en plaatselijk lichten neerslag. De hooge Alpenstations melden droog weer echter met krachtigen Noordwestelijken wind bij een temperatuur van 7 tot 12 gr. Vorst. De warme luchtmassa's uit het Wes ten drongen verder naar het Oosten door. zoodat de vorst uit geheel Frankrijk en uit West-Duitschland verdween. In Oost- en Midden Europa en ln Scandinavië bleef de, vorst plaatselijk nog streng. Op de Brit- sche eilanden waaien matige Zuidwestelijke Winden bij gebroken lucht en tempera turen varieerend tusschen 5 en 10 gr. C. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.. 8 gr. C., motregen. Londen- Z.W., 11 gr. C., regen. Berlijn: Z.Z.O.. —9 gr. C., nevel. Nice: N.N.O.. 8 gr. C.. betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.i 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 7.26 uur; nam. te 19.46 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 4.20 uur tot 7.39 uur voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 Dec.: op: 28.38 uur; onder 11 uur. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad komt op Dinsdag as. des n.m. 2 uur bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 23 Nov. 1937, no. 360; 2. Me- dedeellngen van ingekomen stukken; 3. Benoeming Commissarissen gemeente spaarbank; 4. Voorstel tot het verleenen van een credit aan kleine zelfstandigen; 5. Voorstel tot aankoop van grond van G. en W. van der Plas; 6. Behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrootingen voor 1938; 7. Voorstel tot het bepalen van de uitkeering per leerling van de scholen voor bijzonder lager onderwijs en de bijzondere school voor U.L.O.; 8. Rondvraag. De heer P. Guyt, lid vam den Raad dezer gemeente als afgevaardigde der C.D.U., heeft als zoodanig bedankt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Mannenvereeniging. De Geref. mannenver. „Schrift en Belij denis" hield in de zaal achter de Geref. Kerk haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer G. v. d. Perk. Deze opende, Waarna het jaarverslag van den secretaris, den heer P. A. Schoneveld, getuigde van een opgewekt vereenlglngs- leven. De penningmeester, de heer A. Was senaar, deelde mede dat de rekening slechts sluitend gemaakt kon worden door de re serve aan te spreken. Met veel belangstelling werd het hoofd nummer van het uitgebreide programma, een causerie van den heer G. Meijering over „Vrouwenkiesrecht in de Kerk", aange hoord .waarop bespreking volgde. Door de afgevaardigden der Jeugdveree- nigingen werden gelukwenschen overge bracht. Het geheel werd afgewisseld door bijdragen van de leden ln proza en poëzie. Een nieuw geslaagd nummer was het lm- proviseeren door een drietal leden. De eere-voorzitter, ds. H. Meijering, sprak het slotwoord, waarna deze geslaagde jaar vergadering met dankgebed werd besloten. KATWIJK AAN ZEE. Orgelbespeling in de Nieuwe Kerk. De heer G. van Rhee gaf een orgelcon cert in de Nieuwe Kerk. Het viel te betreu ren, dat niet véél meer toehoorders aan wezig waren. Met groot genoegen hebben wij naar zijn orgelspel geluisterd, dat inzette met de Kerstsuite no. 1 van Jan Zwart. Nog werd ten gehoore gebracht een Gavotte van G. B. Martini; Toceato et Fuga van J. S. Bach en Invocation van J. Lemmens. volgde Kerstsuite no. 2 met de bekende Kerstlie deren; Komt allen te zamen; 't Was nacht in Bethlehems dreven; De herdertjes lagen bij nachte; Vol van pracht en Daar is uit 's werelds duist're wolken. Het luisteren was een genot! Moge de heer van Rhee nog menig orgel concert geven, maar dan voor een talrijk aandachtig gehoor! Ouderavond Herv. School IV, Deze ouderavond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. Ds. R. P. A. Rutgers liet zingen Ps. 25 6 en 7, ging voor in gebed en las Lukas 1 523. Na een welkomstwoord, hield hij een bespreking naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte. De heer H. Bokhorst hield een lezing met lichtbeelden over het onderwijs aan de doofstomme kinderen aan de Chr. inrich ting Effatha te Voorburg. Voorts werden eenlge liederen gezongen door het personeel van de School IV met begeleiding op orgel en viool. Mej. Elle- meier zong eenige solo-nummers. Het slotwoord werd gesproken door het schoolhoofd den heer Volbeda. Na het zin gen van den Avondzang, volgde sluiting met dankgebed. LISSE. Gemeenteraad. DE BEGROOTINGEN AANGENOMEN. Gisteren kwam de Raad in vergadering bijeen. Aan de orde was de school-tandver- zorging. De heer Tibboel, die namens de Prot. fractie sprak, deelde mede, dat zij in ver band met den moeilijken financieelen toe stand der gemeente, geen vrijheid kunnen vinden, hun stem aan het voorstel van B, en W. te geven. Spr. diende het volgende voorstel in: Om voor de school-tfmdverzorging in aanmerking te komen wordt aan de ge meente betaald: a. bij een inkomen tot f. 1000 per Jaar nihil; b. idem van f.1000 tot f.1500: f.0.10 per kind per maand; c. idem van f. 1500 tot f.2000: f.0.15 per kind per maand d. idem van f.2000 en hooger: f.0.20 per kind per maand. Voorts, dat het contract met den tand arts niet voor 7 jaar, doch voor 2 jaar kan worden aangegaan. Voldoet deze regeling dan zullen de Prot. fracties bereid zijn mede te werken aan stabiliseering der school-tandverzorging. Spr. vroeg hoe B. en W. de basis denken te vinden voor het inkomen, daar alleen de gemengde hoofdsom bekend is in deze ge meente, terwijl als bron van inkomen ook de herleiding van het vermogen een basLs tot betaling kan en moet worden. De voorz. meende te moeten adviseeren het gedane voorstel niet te aanvaarden. De motiveering van de Prot. fracties is z.i. niet juist. De heeren Van Kesteren en Lefeber, eerst tegenstanders, verklaarden zioh nu voor het voorstel van B. en W. Het voorstel van den heer Tibboel werd verworpen met alle Ka tholieke stemmen en die van den heer Knetsch tegen. De heer Segers was niet bij de stemming aanwezig Vervolgens kwam aan de orde de ambu lante huishoudcursus, welke aangelegen heid in de vorige vergadering was aange houden. De voorz. zeide, dat de mogelijk heid bestaat, dat de cursus gegeven wordt in de Openbare Schoot De heer Kingma zag gaarne dat ook Prot. meisjes aan dezen cursus deel kunnen ne men. Weth. Warmerdam zeide, dat er een ruim standpunt zal worden ingenomen. Er zal echter wel een scheiding tusschen cur sisten van beide richtingen plaats vinden. Het voorstel wordt aangenomen met alle Kath. stemmen vóór en alle Protest, stem men tegen. Ter sprake komen de reis- en verblijf kosten van den schoolarts. Van het ge meentebestuur van Noordwijk was een schrijven ingekomen om deze vergoeding van f. 1000 terug te brengen op f. 700 per jaar. De voorzitter stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Op voor stel van den heer Segers zal deze aange legenheid besproken worden bij de behan deling van de begrooting voor den school- artsendienst. De kweekerscredieten werden voor 1938 goedgekeurd. In 1937 Werd aan 17 kweekers een credlet verleend. Aan de orde werden nu gesteld de vast stelling van: a. wijziging van de verordening op de heffing eener wegenbelasting; b. verordening op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der Gemeentefondsbe lasting over het belastingjaar 1938/1939; c. verordening op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der Vermogensbelas ting over het belastingjaar 1938/1939. De heer Knetsch vindt de verlaging der wegenbelasting geen gelukkige keuze. Beter ware geweest verlaging der opcenten op de Pers. Belasting. Nu profiteert slechts een deel der ingezetenen van de verlaging. De heer Lefeber merkte op. dat door de voorgestelde verlaging huurverhooging zal kunnen worden voorkomen. Met den stem van den heer. Knetsch tegen werd tot de voorgestelde verlaging besloten. De Begrootingen. De bedrijfsbegrootingen voor 1938 werden goedgekeurd, evenals de begrooting voor het Burg. Armbestuur. Vervolgens kwam de Gemeentebegrootlng voor 1938 aan de orde. De heer Romijn, die namens de R.K frac tie sprak, dankte B. en W. voor hun uit stekend beleid. Een warm pleidooi hield spr. voor de werkloozen; gaarne zou hij zien, dat er meer werkversehaffings-objec- ten werden opgespoord. De heer Knetsch vroeg opruiming der krotwoningen en invoering van sohoolvoe- ding. De heer Schrama wees er op, dat de hui zen, de arbeidershuizen, welke alhier ge bouwd worden, over het algemeen veel te duur zijn. Huren van f. 4.50 tot f. 6 p. week zijn te hoog. De voorzitter betuigt zijn erkentelijkheid voor den lof, welke aan B. en W. is toege zwaaid en wel speciaal ten opzichte yan het, zuinig beheer, zoodat de gemeente niet noodlijdend is geworden. Het werk loosheidsvraagstuk is een moeielijk op te lossen probleem. Zooals steeds zullen B. en W. datgene doen wat mogelijk is. De volkshuisvesting heeft de volle aandacht van B. en W„ evenals het onderwijs. Overgegaan werd vervolgens tot artikels- gewijze behandeling der begrooting. De post brandweer werd verhoogd opdat de brandmeesters wekkers op de telefoon zullen krijgen. Op voorstel van den heer Knetsch werd besloten een bedrag van aanschaffing van schoolboeken voor de openbare school van f. 2.te verhoogen tot f. 3. Een voorsteP van de heeren Romijn en Tibboel om de subsidie voor de bijzondere bewaarscholen met f. 2.per leerling te verhoogen werd verworpen. Op voorstel van den heer van Kesteren werd de subsidie met f. 1.— verhoogd. Nadat verschillende vragen waren be handeld werd de Gemeentebegvooting zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Aan het einde der vergadering wees de voorz. er op, dat 1938 in gaat met een ge zonde begrooting. Met het lot der valide arbeiders leeft het Gemeentebestuur ten volle mede. De op lossing van het werkloosheidsvraagstuk ligt in het vrije bedrijf. Een beroep werd gedaan op het Christelijk en zedelijk ver antwoordelijkheidsgevoel van de Llsser pa troons om binnen het kader van het finantleel kunnen, zoo mogelijk meer dan tot heden mede te helpen aan de bestrij ding der werkloosheid. Zij verrichten daarmede een prachtig werk. De werkloosheid kan alleen verminderen door een combinatie van twee hoofdfacto ren: een zich doorzettende opleving in het bedrijfsleven en de goede wil der werkge vers. Jaarvergadering Harddraverij-vereeniging „Lisse en Omstreken". De harddraverijvereeniging Lisse en Omstreken" hield de 41e jaarvergadering onder presidium van den heer J. C. de Haan. Deze deed uitkomen, dat in het af- geloopen jaar een teeken van opleving viel te constateeren. Een woord van welkom werd den aanwezigen toegeroepen. De Secr. las de notulen en een schitterend gestyleerd verslag der harddraverijen op 30 Sept. j.l. Uit Jhet verslag bleek dat er een kassaldo was van f. 1806.06. De voorzitter herdacht het overlijden van het bestuurslid den heer L. Onderwater, die 27 Jaren de bestuursfunctie bekleedde. De heeren M. Beelen en Joh. v. d. Mey werden ter gelegenheid van hun 25-jarig bestuursjubileum gehuldigd. Belden wera een bloemstuk aangeboden. De aftredende bestuursleden werden her kozen; in de vacatures L. Onderwater en J. v. d. Mey Gz. werd nog niet voorzien. Den heer J. v. d. Melj Gz. die de functie van Secretaris ruim 25 jaren vervulde, werd bij monde van den Voorzitter dank gebracht voor zijn prestaties. Onder applaus werd hij benoemd tot eere-ild. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering der R.K. Zangvereniging. De R.K. Zangvereenlging hield haar 17e jaarvergadering. De voorzitter gaf een over zicht over het afgeloopen jaar. Het ledental liep terug. Spr. hoopte op een groot bezoek bij de a.s. uitvoering. De financiën liepen door het bedanken van leden en slecht be zoek der uitvoering achteruit De secretaris las notulen en Jaarverslag. Het kasversiag gaf een nadeelig saldo. De aftr. bestuurs leden werden herbenoemd. Een feestcom missie werd benoemd. Tenslotte sprak de Geestelijk Adviseur een opwekkend woord tot trouw bezoek: Kerstwijdingssamenkomst Ger. Kerk. In de Geref. Kerk werd een Kerstwij dingssamenkomst gehouden, geopend door dr. Ruys, die liet zingen Ps. 98 1 en 2, waarna hij in gebed voor ging. Hierna las hij Ps. 146. Na de Schriftlezing zette het koor in met .Loof nu den Heere, o mijne ziele". Dr. Ruys las dan de belofte van de ge boorte van den Zaligmaker uit het Oude Testament, waarna het zangkoor in viel met „Er ist ein Ros' entsprungen". Op deze wijze werd het geheele feit van Christus geboorte in Schriftlezing en koor zang vertolkt, onderbroken door gemeen schappelijk gezang en orgelspel. Er heerschte een gewijde stemming. Nadat gemeenschappelijk gezongen was „Daar is uit 's werelds duistre wolken" ging men uiteen. Het zangkoor gaf blijk van goede prestaties. Den dirigent komt een woord van hulde toe. De R. I. V. I. B. (Reizigers, Inkoopers- en Verkoopers in Bloembolienvak) hield een druk bezochte vergadering in „De Nachtegaal", waarop prof. dr. E. van Sloch- teren sprak over het onderwerp: „Expor teeren en forceeren van Bloembollen". Spr. handelde over: „goedkoop, goed en gezond". De elsch „goedkoop" wil niet zeg gen dat men het product voor alle prijzen moet verkoopen. Men moet zoodanig ver- koopen, dat kweeker en exporteur beiden wat verdienen. De eisch „goedkoop" moet evenwel gepaard gaan met „goed en ge zond". Op deze eischen ging spr. nader in. Na een leerzame gedachtenwlsseling en rondvraag werd een plantenverloting ge houden. HEDEN. Gebouw Rehoboth: Ds. Lekkerkerkcr, nam. 8 uur. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Bijeenkomst Ver. „Calvijn". Nam. 7.30 uur. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen", Solo- pianist Nlcolai Orloff81/4 uur nam. Vrijdag. Federatiebuis, Gerecht 10: Bijeenkomst Theosofisch Genootschap, n.m. 8,15 uur. Gebouw Staalwljk: Kerstwljdingsavond der Chr. Jongeren Geheelonthouders, n.m. 8 uur. Gebouw „Nomateg": Kerstfeestviering Zondagsschool „Immanuël", n.m. 5'/i uur. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Als je verliefdf bent'". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Wilde nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Het dorpsmeisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De roos van de rancho". lederen middag 2,30 u, 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Roberta". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/» uur. Nov a-b i o s c o o p (Katwijk-aan- Zee)„Malle Gevallen". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken lwordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 24 Dec. a.s waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. A. J. Donk. Doezestraat 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. verdrijft U wonder snel me ^'o lien re er^ Koker 12 cachets SOct. Proef doosje 2 stuks /Oct. 3311 (Ingez. Med.) OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdagavond om 7 uur in het gemeentehuis bijeen. 1. Opening: 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeaiingen3. Voordracht van B. en W. tot benoeming van een onder wijzer en een onderwijzeres aau O.L. school aan den Terweeweg; 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de exploitatiever goeding voor de bijzondere lagere scholen over 1935; 5. Begrooting 1938 Burgerlijk Armbestuur; Rondvraag. Kerstfeestvicrijig Ned. Herv. Gemeente. Voor de Kerstfeestviering met de kinde ren der Ned. Herv. Gemeente blijkt een steeds groeiende belangstelling te bestaan. Gisteravond had ln „Irene" het eerste Kerstfeest plaats bij een prachtig verlichte Kerstboom, geopend door den heer H. J. Egglnk die voorging in gebed en liet zingen „Daar is'uit 's Werelds duist're wolken". Vervolgens heeft hij de beteekenis van het kerstfeest verhaald, waarna de heer A. v. d. Endt een boeiende kerstgeschiedenis vertel de, waarnaar met intense belangstelling ge luisterd is. Afwisselend ontvingen de kinderen diver se tractaties en geschenken en werden passende kerstliederen gezongen met orgel begeleiding van den heer du Pree De wel geslaagde avond werd besloten met gebed en het zingen van Gezang 96. De commissie, onder leiding van ds. Streefland komt voor dit recht gezellige Kerstfeest warme hulde toe. Schietwedstrijd Burgerwacht. In de oude gemeenteschool aan de Gevers, straat is een onderlinge schietwedstrijd ge houden met buks K.S.O.-geweer voor le den van de Burgerwacht Oegstgeest. De avond droeg een feestelijk karakter, het geen zeer op prijs is gesteld. De w.n. com mandant de heer Daniëls opende, waama de wedstrijd een aanvang nanj onder lei ding van den heer Hoogeveen. Er werden twee series van 5 patronen ge schoten, De uitslag is als volgt: Klasse A: le pr. H. Maat, 2e A. Nek, 3e C. Kok, 4e P. Molenkamp, 5e K. v. Ees, 6e D. Timmermans, 7e N. W. Boer, 8e W. Ver steeg, 9e C. v. Klaveren, 10e A. Timmermans lie J. v. Werkhoven. Klasse Ble pr. A. v. Breda Jr., 2e C. Th. v d. Horst, 3e G. v. d. Schrler, 4e H. J. Juf fermans, 5e Schoneveld, 6e P. Zwanenburg, 7e L. Burgers, 8e S. Mandy, 9e A. Versteeg, 10e G. Hamel en extra prijs A. Breedijk. De prijzen werden uitgereikt door den groepscommandant den h eer A. Timmer mans. Na eenige instructies in verband met de te verwachten „Blijde gebeurtenis" in het Koninklijk gezin, sprak de heer C. Kok woorden van dank voor de betoonde belang stelling op dezen avond en groote waardee ring voor de beschikbaar gestelde prijzen en geboden attracties. RIJNSBURG. Vergadering Ziekenhulp voor Rijnsburg en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging vergaderde in de zaal achter Avondrust. De voorzitter, dr. H. G. Jonker opende en moest tot zijn leedwezen constateeren, dat de toestand van de vereeniging niet rooskleurig is. Juist voor een Instelling, welke zulk rustig werk verricht, is dat diep te betreuren. Hij zou gaarne zien, dat elke Ingezetene lid wordt van Ziekenhulp. Daarna werden de notulen gelezen. Naar aanleiding daarvan werd gevraagd, of iemand, die zijn contributie niet betaald heeft, geen hulp wordt verleend? Geant woord werd, dat nog nimmer hulp gewei gerd is. Het jaarverslag werd uitgebracht dool' den heer Jac. Kromhout en vermeldde het vertrek van zuster Van Vreeswijk, wegens hoogen leeftijd. Haar werd hartelijk dans gebracht voor al haar onvermoeide "O™" zaamheid. In haar plaats werd door Bethesda-Sarepta aangewezen zuster se- ger, die wegens familie-omstandigheden vervangen werd door zuster Verscnoor. Deze tegenwoordige verpleegster werkt ook tot volle tevredenheid van bestuur leden. T Het ledental verminderde met 30. In 4 gezinnen werden 3614 bezoeken afgelegd^

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6