ICNzCRCjG Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 22 December 1937 Officieele Crisispublicaties WEERBERICHT. GEZELLIGE KERSTDAGEN! AGENDA PROPAGANDA-VERGADERING VAN DEN NED. CHR. LAND ARBEIDERSBOND. Het district Bloembollenstreek in grooten getale bijeen. Dl gebouw „Rehoboth" te Lisse werd een druk bezochte propaganda-vergadering ge houden van het district Bloembollenstreek van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. Uit de geheele Bloembollenstreek waren de leden in grooten getale opgekomen. Een lange file touringcars had belangstellenden uit alle plaatsen aangevoerd. De voorzitter van het district, de heer J. H. v. d. Steen van Hillegom, sprak een welkomstwoord In het bijzonder tot de hoofdbestuursleden de heeren H. Oudekerk en P. Stokman en het Hillegom's Mannen koor onder leiding van den heer S. P. Visser. Nadat het koor enkele mooie liederen had gezongen, sprak de heer Stokman over „Richting en Tempo". Spr. wees er op, dat het tempo van de ontwikkeling van het organisatieleven een hoog peil heeft bereikt. Toch zou met name de Christelijke vakbeweging veel sterker kunnen zijn. Voor onze beweging is nog een groote taak weggelegd. Spr. zette de meeningen van vooraanstaande personen uiteen betreffende de oplossing van het werkloosheidsvraagstuk en wees op de beteekenis van het program van actie van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond. Het staat thans wel vast, dat men niet meer buiten de werknemersorgani saties kan besluiten. De souvereinlteits- gedachte is den Nederlander eigen, daar om is Overheidsbemoeiing tn de Vakbe weging niet gewenscht. Spr. betreurde het, dat de Chr. wergevers zoo weinig samen werking betoonen met de werknemersin- zake de oplossing van sociale vraagstuk- Het tempo in onze propaganda moet worden opgevoerd. Onze richting zal prin cipieel moeten zijn! aldus eindigde spr. Nadat Hillegom's mannenkoor zich weer hal laten hooren wees de Hoofdbestuur der de heer H. Oudekerk op de geestelijke waarden in de Christelijke vakbeweging. In de menschelijke samenleving doet de zonde zich gevoelen. En om het leven nu dragelijk te maken, hebben wij tot taak de gevolgen der zonde te bestrijden en door de Christelijke beginselen het eco nomisch en maatschappelijk leven te ver kwikken en te verwarmen. Er loopt een Barometerstand. draad van het Godsbestuur door de ge heele menschelijke samenleving, indien wij slechts hiervoor oog hebben. Wij zijn zwak en machteloos doch tenslotte sterk in onzen God, wanneer wij ons slechts weten te vinden in een hechte samenwerking. Spr. wees op den plicht der organiseerden om niet langer afzijdig te staan en de vruchten te plukken die door de organi saties teweeg gebracht zijn. Zulk een af zijdig staan noemt spr. immoreel. Spr. be sloot met een woord van opwekking tot- krachtige propaganda. Er is veel arbeid die wacht. Het gaat om de eer van onzen Koning! Onze vrouwen en onze kinderen hebben er recht op, dat wij ons geven met al onze krachten. Met gemeenschappelijk gezang werd deze groote samenkomst gesloten. BENTHUIZEN. De door eenige dames langs de huizen gehouden collecte voor de kerstfeestvie- ilng in de Ned. Herv. Kerk met de kinde ren der Zondagsschool heeft f. 154.73 op gebracht. Des nachts is alhier bij een inwoner een partijtje konijnen ontvreemd, w.o. er waren van ruim 12 pond. Konijnenhouders worden hiermede gewaarschuwd! SCHETSING KALVEREN NA 1 JANUARI. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend dat de veehouders die we gens het heerschend mond- en klauwzeer niet in staat zijn de in hun bezit zijnde kalveren vóór 1 Januari 1938 te laten schetsen op de hun resteerende toewijzing 1937 hiertoe ook na dien datum gelegen heid krijgen, mits deze dieren vóór ge noemd tijdstip ter schetsing zijn opgege ven. Voor de ossen-toewijzing geldt een zelfde regeling. 3256 Gistermiddag 2 uur: 768 Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 773,3 te München. Laagste stand 728,7 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt, in het Noord-Oosten overigens dool. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk over Oost. en Midden Europa nam in beteekenis toe. de hoogste standen komen in de om geving van München voor. De Oceaan- depressie verplaatste zich verder Noord waarts. het centrum ligt noz bezuiden IJs land. De Britsche Eilanden staan geheel onder lnvttoed van de depressie, er waaien matige tot krachtige Zuidwestelijke winden met plaatselijk regen en temperaturen tus. schen 5 en 12 gr. Celslus. Ook in West- Frankrijk waaien Zuidwestelijk winden en de dooi drong hier verder naar het Oosten door. In geheel Duitschland. Midden- en Oost Europa en Scandinavië, uitgezonderd langs de Noorsche kust, vriest het nog, plaatselijk streng. Er waaien over het al gemeen zwakke winden met nevelig weer. De hooge AQpenstations melden sneeuw met mdst en temperaturen van 7 tot 12 gr. onder het vriespunt. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Bcgrooting voor 1938 vastgesteld. Subsidie aan het burgerlijk Armbestuur van f. 151500.—. Voortgezet is de behandeling van de gemeente-begrooting en die der bedrijven voor het jaar 1938. De subsidie aan de Chr. naai- en hand- werkschool „Wilhelmlna" aan den Huigslo- terdijk bij Nieuwe-Weterlng werd tot f. 150 - verhoogd. Weth. Koning stelde voor de subsidie aan de pl. commissie van samenwerking voor bijzondere nooden"' van f500.te brengen op f. 1000. Besloten werd het geraamde bedrag met f. 1000.te verhoogen en te brengen op f. 1500.—. De heer Joore verzocht het burgerlijk armbestuur in een instituut voor maat schappelijk hulpbetoon om te zetten. De voorzitter zeide, dat een voorstel dien aangaande den Raad spoedig zal bereiken. In totaal bedraagt het eindcijfer van den gewonen dienst f. 1.258.789.75 met een post voor onverzien van f. 15946.13. De kapitaal- dienst sluit met een bedrag van f. 585.405.08. Voor het grondbedrijf is geraamd in ont vangst en uitgaaf f. 7950.70; voor het wo ningbedrijf f. 12948.32 en voor het gasbedrijf f. 44919.03. waaronder een geraamd verlies- saldo ad f. 6410.23, door de gemeente aan dit bedrijf uit te keeren. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f. 167.300. met een subsidie uit de gemeentekas ad f, 152500. Een prachtige ijsbaan. In breede kringen van de paardenfok kerij, ruitersport, landbouw, vereenigings- leven, enz., Is het prachtige en gunstig ge legen gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp met zijn reusachtige tribune, meermalen als een van de grootste en mooiste sportterreinen in Nederland aan gemerkt. Met medewerking van het ge meentebestuur wordt thans het plan tot uitvoering gebracht om het concourster- rcln ook als Ijsbaan productief te maken een exploitatie waarvan bij aanhou dende vorst goede verwachtingen worden gekoesterd. Het aanleggen van de dijken en het voor het beoogde doel in orde ma ken van het terrein, geschiedde in werk verschaffing. Het met gras begroeide sport terrein, hetwelk Maandag nog een frisch groen tapijt te zien gaf. vertoonde gister morgen nadat de electrische pompin- stallatie den geheelen nacht had doorge werkt reeds een mooie met ijs bedekte watervlakte (een oppervlakte van ongeveer 20.000 M2). waarover de IJsclub „Haar lemmermeer" nu de beschikking heeft ge kregen en waarmede zij is te feliciteeren. Hoofddorp is thans een ijsbaan rijker ge worden, die onder de groote banen in Ne derland een eerste plaats innemt. WEERSOMSTANDIGHEDEN, HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst.. 2 gr, Cmist. Londen: Z.Z.W.. 8 gr. C, betrokken Berlijn.: Z.O., 2 gr. C.. nevel. Nice: Windst., 6 gr C.. betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F i. 12 uur "smidd.: 1 gT. C. (34 gr. F). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. V.m. te 6 u. 36 min.; ran. te 18 u. 50 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 419 n.m. tot 7.38 v.m. Openbare Werken vorderde meer tijd. De heer Van Lierop bewonderde den moed van B. en W. om f. 1000 meer uit te trek ken voor de reiniging, en vroeg naar het type vuilniswagen, welke aangekocht zal worden, opdat de wagen voor het perso neel handelbaar ls. De voorzitter en weth. Klaver bleken nooit klachten gehoord te hebben over de werking van den vorigen vuilniswagen, waarom de laatste verwonderd was zulks van een raadslid te moeten hooren. De kosten van adviezen en van brandstoffen kwamen ook ter sprake, benevens het schoonhouden van bureaux. Na een korte pauze kwam de gemeente- begrooting aan de orde. De heer Paase kreeg de toezegging dat B. en W. zullen overwegen de tarieven voor woonschepen te herzien. De heer Kijne bracht de kosten van het onderwijs ter sprkke. Hij stelde twee vra gen, waarop de voorzitter antwoordde be treffende de kosten van reparaties en de subsidie voor kleuterscholen. De voorzitter zal aan Ged. Staten een crediet vragen voor feestelijkheden in Ja nuari ter gelegenheid der geboorte van een vorstelijke baby. De heer Van Dam informeerde naar werkverschaffing door particulieren, waar op de voorzitter nog niets definitiefs kon meedeelen. De loonkwestie kwam mede ter sprake. De kapitaaldienst leverde niets bijzon ders op, waarna de begrooting in haar geheel werd vastgesteld. Het oudste raadslid, de heer Loerakker complimenteerde B. en W. omdat de be grootingen zonder een wijziging zijn goed gekeurd, alsmede den voorzitter voor zijn beleid. Hij had een wensch ten opzichte van de armlastigen en de kleine men- schen, waarop de voorzitter dankte voor de prettige samenwerking en verzocht vertrouwen te stellen in B. en W., die ho pen de gemeente op den goeden weg te brengen. Hierna sluiting. HILLEGOM. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 Dec.: op: 22 u. 25; onder: 10 u. 38. Vaststellig der gemeentebegrooting. Gistermiddag werd In den Raad de ge meentebegrooting dienst 1938 behandeld. Niemand meldt zich aan voor alg. be schouwingen. De commissie van onderzoek der be grootingen had een rapport ingediend. Geadviseerd is de werkzaamheden van den havenmeester te combineeren met die van de zwem- en badinrichting. Toen kwam in behandeling de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur, waar omtrent al cijfers medegedeeld zijn. De heer Pijnacker stelde vragen ten gunste van de kleine zelfstandigen en over den controleerenden geneesheer. Hierover ontstond een debat waarin de heer Loer akker een aanklacht zag, welke ontkend of onderzocht moet worden. Er is een brief bij het Burgerlijk Armbestuur, waaruit moet blijken dat er behoorlijk gehandeld is. Deze brief zal opgevraagd worden. Na de vaststelling dezer begrooting kwam die van het Gasbedrijf in behan deling. De heer Van Dam stelde diverse vragen, waarop de voorzitter en weth. Ver meer antwoordden. Voor de groote gezin nen Is een bijzonder tarief gevraagd van gas en van bries, waarop weinig kans bleek te bestaan. De begrooting werd vastgesteld. De begrooting van het Waterbedrijf be woog de heer Van Lierop te vragen om een andere wijze van incasseeren der gel den voor de muntverbruikers. Het water- verlies kwam mede ter sprake. Zonder wijziging is toen deze begrooting goedge- 1keurd. Verhoogt nu de gezelligheid in Uw huis met een fijne Kerstpudding. A.S. DONDERDAG EN VRIJDAG (23 en 24 December) Kerstpudding ln ananas en rumsmaak, per ons slechts g ct. Kerstbonbons 2 ons 19 ct. Ruim gesorteerd in Wijn en likeuren. Vruchtenwijn per flesch 35 K.W. BIJENKORF 3280 waarborgt kwaliteit! KATWIJK AAN ZEE. Kerstwijdingsdienst Ned. Chr. Vrouwenbond De afd. Katwijk hield bovengenoemden dienst in Casa Cara. De zaal was met de bekende Kerstattributen versierd. Een negentigtal dames was aanwezig. De presidente mej. A. N. de Voogd opende, waarna het dameskoortje een tweetal ver zen ter nagedachtenis van de overleden voorzitster mevr. TomSpaanderman zong. Mevr. BouvéeEsser droeg voor het be kende Kerstlied van Joost v. d. Vondel. Mevr. Van BeelenKrijgsman gaf enkele prachtige Kerstgedichtjes van haar zelve ten gehoore. Een mooi Kerstverhaal werd voorgelezen door mevr. ParlevlietDonner. Tijdens de eigenlijke Kerstwijding, gaf de presidente de verklaring van de bekende Kerstteksten, afgewisseld door zang van het koortje en de leden. Mevr. Verloop Kruyt zong „Het lied der engelen". Nadat de presidente een woord van af' scheid gesproken had op deze laatste bij eenkomst in het oude jaar, werd gezamen lijk een Oudejaarslied gezongen en eindig de mevr. Bergmanvan Tongeren met dankgebed. Dr. Kuyper-herdenking in Irene. De A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje hield een dr. Kuyper-herdenking ln Irene. De voorzitter de heer C. A. Veltkamp liet zingen Ps. 86 6, ging voor in gebed en las Prediker 10. Besloten werd het 50-jarig bestaan der vereeniging in het laatst van Februari of ficieel en openbaar en later nog eens in besloten kring te herdenken. Wegens ontstentenis van den heer C. P. I. Dommisse, die een biografie van dr. Kuyper zou behandelen, werd deze voor gelezen door den secretaris den heer G. Poot. De heer A. den Dikken sprak over „Toen en nu" en teekende dr. Kuyper ais staats man, evangeliebelijder en als strijder voor het bijzonder onderwijs. De heer C. A. Veltkamp behandelde „Kuyper en de Democratie". De heer Boender gaf een „Kijk van de jongeren op dr. Kuypef". Na uitgebreide besprekingen sprak de heer C. van Tongeren het slotwoord. Nadat gezongen was: ..Een vaste burcht is onze God", volgde sluiting. NOORDWIJK. Hollende paarden veroorzaken ogelukken. Op den Gooweg had een ernstig onge luk plaats doordat een span paarden waar mede de heer R. van E. voor zijn wagen over den Gooweg reed. door het schrikken van het lawaai van een passeerend motor rijwiel, ter hoogte van de R.K. begraaf plaats op hol sloeg. Hottend ging het in dc richting Noordwijk-Binnen. De heer v. E.. die geen kans meer zag de dieren ln te toornen, sprong van den wagen, doch kreeg Doelmatige dagbladreclame van Amerikaansche Luchtvaartmaatschappij. Eenigen tijd geleden brachten wij het bericht, dat de Amerikaansche United Airlines stelselmatig van haar diensten vertelt met advertenties in dagbladen. 3234 Dit feit heeft er niet weinig toe bij gedragen haar tot de grootste Ame rikaansche luchtvaartonderneming te maken. Zij had dit Jaar besloten wederom meer in dagbladen te adverteeren en ziet: de ontvangsten uit het passagiersverkeer ln Septem ber J.I. waren 17 hooger dan in September vorig jaar. Ook dit wijst weer op de doelmatig heid van dagbladreclame de kern van alle goede reclame. daarbij een achterwiel over het rechter been. De paarden die met den wagen te gen een paar boomen opbotsten, kwamen te vallen en werden door de heeren P. Hiep en P. W. Versteege, die juist passeerden, gegrepen. De heer van E., die op den weg was blijven liggen, werd ter plaat se behandeld door dr. Coenraads Neder- veen. Hij bleek het rechteronderbeen ge broken te hebben. Na een voorloopig ver band werd het slachtoffer per ziekenauto naar het Ac. ziekenhuis te Lelden vervoerd Na aldaar behandeld te zijn, kon hij weer naar huis teruggebracht worden. NOORDWIJKERHOUT. De afd. Noordwijk en Omstr. van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde reikte een diploma icum laude) uit voor bloembinden en schikken aan de eigenares van het bloemenmagazijn, Fa. v. d. BergSmit, Havenstraat, alhier. Een auto-rijdend paartje uit Leiden, reed in „Langeveld alhier, eerst een dub bele telefoonpaal om en kwam vervolgens ln de sloot terecht Er werd groote schade aangericht. Pastoor Westerwoudt bereidde een Kerstfeest aan de kinderen der „Voorzie nigheid". Daar het patronaats-gebouw te klein was, werd het feest gegeven in café „De Zwaan". NOORDWIJK AAN ZEE. Tot bestuurslid van de Herv. School- vereenlging alhier is gekozen de heer G. v. d. Lult, welke zijn benoeming heeft aan genomen OEGSTGEEST. Tot onderwijzer aan de Herv. School ulliler is benoemd de heer A. J. Wlenen, onderwijzer aan de Groen van Prinsterer- school te Middelharnls. Het ligt in de bedoeling van de „Com missie van samenwerking voor bijzondere nooden", om op den derden dag nè de „Blijde gebeurtenis" in het Koninklijk ge zin, ten bate van haar arbeid een collecte te houden. Ongetwijfeld zullen velen de gelegen heid willen aangrijpen om het werk dier commissie te steunen. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Langdurige discussie over eventueele overdracht der Gas- en Electriciteits- bedrijven aan Leiden Het voorstel aangehouden. De raad vergaderde. Afwezig de heer G. van Delft. Bij de goedkeuring der notulen verzocht de heer Zandbergen deze voort aan ter visie te leggen, waartegen de heer Knijff zich verzette. Hierover zal nader gesproken worden. In verband met den aanleg van den nieuwen Vinken weg en den aandrang van Ged. Staten stellen B. en W. voor een jaarlijksche bijdrage te verleenen onder voorwaarde dat de weg ten Zuiden van Kloosterschuur aangelegd en een gedeelte Oude Vinkenweg en Voorhouterwcg ver beterd zal worden. Deze bijdrage werd be paald op f. 300. Na discussie over de be teekenis vam dezen weg voor Rijnsburg werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Verzocht ls voor het berekenen van de jaarwedde van *t hoofd van den keurings dienst waarvan Katwijk de centrale ge meente is de dienstjaren elders door gebracht te doen mede telen. De raad achtte de huidige Jaarwedde voldoende en wees het verzoek af. Aaai C. de Mooy Mz. werd bij de gashou der een strookje grond verhuurd voor f. 17,50 p. j. (50 ct, p. roede) voor den tijd van drie jaar, om aldaar een houten nood woning te plaatsen. Volgde het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond in den Buitenweg van den heer Van Klaveren, groot pl.m. 260 vlerk. M. tegen f. 4.25 per vlerk. M. en verkoop van een gedeelte aan gebrs. Teljeur te Valkenburg. De voorzitter gaf een uitgebreide toe lichting van de onderhandelingen over den aan- en veTkoop. De heer Zandbergen verzette zich tegen het voorstel. Hij achtte de inlichtingen en mededeelingen in de stukken onvoldoende en vreesde nadeel voor de gemeente. De voorzitter' bestreed de onvoldoende toelich ting eni zeide, dat inlichtingen zijn inge wonnen bij de heeren Verhagen cn Kiers inzake het uitbreidingsplan. Weth. Kralt voegde hieraan toe, dat het nieuwe uitbrei dingsplan niet in gevaar komt. dat de aanleg van een nieuwe straat ln de ver koop is verdisconteerd en dat er ten slotte door de gemeente een winst werdt gemaakt van f. 2350. Dit voorstel ls zeer zrker in het belang van den Woningbouw. Na discussie HEDEN: Chr. H.B.S.: Jaarvergadering te 8 uur nam. Gebouw Nomateg, le Binnenvestgracht 21: Kerstsamenkomst. Spr. ds. Bolssevaln en de heer Heymans. 8 uur nam. Noordwijk, Zaal Julianaweg 28: Geref. Bond: Spr ds. H. A. Leenman, nam. 7.30 u, SchouwburgLiefdadigheidsuitvoering ten bate van het L. Dierenasyl. „Ganzen Mleke", 8 uur nam. Willem de Zwijgerkerk Oegstgeest: Ge meente Gods, nam. 8 uur. L e 1 m u 1 d n (Wapen van Lelmulden) Lezing en tentoonstelling A.N.W.B. 8 u. n.m, Donderdag. Gebouw Rehoboth: Ds. Lekkerkerker, nam. 8 uur. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Bijeenkomst Ver. „Calvijn". Nam. 7.30 uur. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen", Solo- planlst Nicolal Orloff; 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hal[ vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Als Je verliefdf bent'". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Wilde nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Het dorpsmeisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De roos van de rancho". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Roberta". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/> uur. Nov a-b 1 o s c 0 0 p (Katwijk-aai- Zee): „Malle Gevallen". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voof spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken lwordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 24 Deo. a.s waargenomen door da apotheken: J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85. A. J. Donk. Doezestraat 31. telef. 1313 en J. Doedens, WUhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274, WARME DRANK VOOR KOUDE DAGEN' per tonnetje 95 ct., bij Uwen winkelier. R. H. W. - LEIDEN. 2134 (ïngez. Med.) werd dan het In de vorige vergadering aan genomen voorstel tot verkoop Ingetrokken en de nieuwe voorstellen van B. en W. met alg. st. aangenomen. In verband met voortdurende ziekte ls de heer A. Versteeg, gemeente werkman, afgekeurd: hij vroeg eervol ontslag met In gang van 1 Januari 1938. Dit ontslag werd eervol verleend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Door de opheffing van de Commissie van Toezicht op het LO. werd de belooning van den secretaris der Commissie tot Wering van Schoolverzuim op het oude be drag teruggebracht. De huur van de onderwijzers-woning werd met Ingang van 1 Juli 1937 bepaald op f. 375. De jaarwedde van den ambtenaar, belast met de werkverschaffing en steunverlee- ning werd met Ingang van 1 Januari 1938 bepaald op f. 800. In de verordening, regelende de bijdragen aan dokters- en ziekenhuisfondsen voor werkloozen. werden eenige wijzigingen aan gebracht, waardoor gebleken onbillijkheden worden weggenomen. Tot verpachting van het havengeld werd aan B. en W. de gevraagde machtiging verleend. Eein perceeltje grond bij den gas houder werd opnieuw verhuurd voor f. 20 per jaar. Betreffende het verhuren van gemeente grond aan den Buitenweg en ln de Waard, bleek ln het college van B. en W. geen ln- stemmigheld te bestaan. De voorzitter en weth. Kralt wilden publieke verhuring, ter wijl weth. v. d. Vijver bij aanbieding van geschikte huurprijzen aan de oude huur ders eenige voorkeur wenschte te geven. Over het voorstel publieke verhuring of niet, staakten de stemmen (55). In de gemeente rekening 1935 werd door Ged. Staten een wijziging voorgesteld, waardoor het bestaande nadeelig saldo, grcot f. 4125 met f. 274 wordt verminderd. Inzake de Overdracht van de Bedrijven Gas en Electricitelt van Leiden en tueel eervol ontslag aam het in deze bedrij ven werkzame personeel, zeide de voorzit ter, dat ongeveer een jaar geleden tot overdracht werd besloten en de onderhan delingen met Lelden en de Prov. Griffie veel tijd hebben gevorderd. Nu is ook ui Leiden het besluit gevallen, alleen met deze wijziging, dat de f. 155.000 vergoeding voor Winstderving wordt teruggebracht °P f. 192.500. Wethouder v. d. Vijver gaf een overzien' van al hetgeen in het afgeloopen jaar ten 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6