Uit de Omstreken LEIDSCH mm - r esde Maandag 20 December 1937 iti CORRESPONDENTIE FAILLISSEMENTEN WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. P. de J. te L. Aan uw eersten wensch wordt tegemoet gekomen: wij komen daar op dezer dagen uitvoerig terug. Verplaatsing van de tramhalte van Gend en Loos naar den vluchtheuvel bij de blok wordt niet wensehelijk geacht met het oog op de veiligheid der in- en uitstappende passagiers. In de week van 13 tot en met 18 Dec. Werden in Nederland 49 faillissementen uitgesproken. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 769,0 te Haparanda en Vardö. Laagste stand 750,6 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Nevelig tot zwaar be wolkt. Aanvankelijk weinig of geen neer slag. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts, overdag tempe ratuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressiekern, welke Zaterdagmorgen nog over onze omgeving lag, vulde op en het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië breidde zich ook over onze omgeving uit, doch in Noord-Scandinavië nam het aanzienlijk in beteekenis af. Op den Oceaan naderde uit het Westen een diepe depressie, waarvan het centrum thans bewesten Ierland ligt. Ook in Oost- Europa bleef de luchtdruk betrekkelijk laag. In Scandinavië waaien zwakke win den. met meest betrokken lucht en plaat selijk zeer strenge vorst. Ook op het Oos ten van de Britsche eilanden en in onze omgeving heerscht hetzelfde weertype, echter veelal met nevel, hier is de tempe ratuur meest even onder hét vriespunt. Het Westen van de Britsche eilanden staat echter reeds onder invloed van de depres sie op den Oceaan. Er waaier, krachtige Zuid-Oostelijke winden met regen en tem peratuur tusschen vijf en tien garden Cel slus. In Frankrijk, Midden-Europa en Duitschland is het stil weer met nevelig lot zwaar bewolkte lucht en temperaturen even onder nul, alleen in Noord-Duitsch- land ligt een gebied, waar de temperatuur tot boven het vriespunt steeg, hier valt plaatselijk nog lichte sneeuw. In het Oostzeegebied waaien matige Noordelijke winden, met plaatselijk veelal sneeuw. Het Alpenstation Jungfraujoch meldt sneeuw en mist, met matigen Noord westelijken wind en een temperatuur van 23 graden C. onder nul. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil, 0 gr. C., mist, Londen: Z.O.. zwak, 3 gr. C., mist. Berlijn: N.N.W.. zwak 0 gr. C„ sneeuw. Nice: N., 4 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.l 12 uur 's midd.: 0 gr. C. (32 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voorm. te 4.48 uur; nam. te 17.08 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 4.18 nam. tot 7.37 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 20 Dec.: op: 19.46 uur: onder: 9.48 uur. WINTERSPORT IN DUITSCHLAND. Garmisch-Partenkirchen; 19 c.M. sneeuw —6 gr. C., bedekt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed, ijssport goed. Berchtesgaden16 c.M. sneeuw 3 gr. C., bedekt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Schneefemerhaus (Zugspitze): 340 c.M. sneeuw, 16 gr. C„ bedekt, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Hornisgrinde35 c.M. sneeuw, —6 gr. C„ sneeuwval, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Harz. Braunlage-Rodelhaus 36 c.M. sneeuw, 2 gr. C„ bedekt, poedersneeuw, ski en rodel goed. Oberhol" 38 c.M. sneeuw, 3 gr. C., sneeuwval, poedersneeuw, ski en rodel zeer goed. Hohe Eule: 30 c.M. sneeuw, 4 gr .C.. nevel, poedersneeuw, ski en rodel goed. AALSMEER. Begin van brand. Bij den bloemist T. G. te Aalsmeer-Oest werd des nachts brand ontdekt in een ketel huis op de kweekerij, welke zich aanvanke lijk zoodanig liet aanzien, dat de brand weer telefonisch om assistentie werd ver zocht. Het personeel stond juist klaar met de motorspuit om uit te rukken, toen tele fonisch werd gemeld, dat het inmiddels ge lukt was met eigen materieel op de water leiding het vuur te stuiten. Vergadering Chr. Oranjevereeniging. In de vergadering van deze'vereeniging in „Irene" werd medegedeeld, dat het dagel. bestuur, wegens verschil van meening met een deel der leden, gemeend had en bloc zijn functie te moeten neerleggen. Na be sprekingen werd tot de verkiezing van een nieuw bestuur overgegaan. Gekozen werden de heeren P. v. d. Meer Pzn., voorzitter; B. Grosscurt, vice-voorzitter; M. Root, secr. en G. Harting Az„ penningmeester. Plannen werden besproken, in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin en besloten om. zoo nog mogelijk aan den avond van dien dag. een grooten dank- en feestavond te beleggen in de Ned Herv. Kerk (dorp), met als sprekers de predikanten Alkema, v. d. Linden, Knop persen en Heerma. De Chr. Zangvereenigin- gen .Halleluja" en „Zang en Vriendschap" zijn bereid bevonden, medewerking aan dien avond te verleenen. De Snijbloemenhandel. Was aanvankelijk in den bloemenhandel aan de veilingen alhier nog weinig merk baar van een gunstigen invloed, welken het naderend Kerstfeest hierop zou uitoefenen, in het laatst der afgeloopen week is er toch wat opleving gekomen, met tot gevolg, dat verschillende producten in het algemeen hoogere noteeringen te zien gaven. Wat den aanvoer ter veiling betrof, deze was de vo rige week, in de eerste plaats van seringen, al van zeer groote beteekenis. voornamelijk in de witte variëteiten Marie Legraye en Mad. Fl. Stepman: gekleurde seringen wer den nog weinig aangeboden. Als hoogste prijs werd voor de Stepman Zaterdag tot 41 cent betaald, voor de Legraye tot 29 cent en voor de gekleurde tot 37 cent. Voor Amer. anjers was veel vraag, wat samenviel met klein aanbod; om dezen tijd van het jaar met het vele zonlooze weer, zijn er slechts weinig variëteiten, welke in groei en bloei niet stagneeren. De prijzen voor deze bloe men betaald, waren zeer bevredigend; de meer gewone soorten (Spectrum etc no teerden tot 20 cent, terwijl verschillende andere nog hoogere opbrengst gaven. Van helleborus, zoowel de witte als de roode, kwam in verband met het nabije Kerstfeest een zeer belangrijk aanbod. Viel de prijs aanvankelijk niet mee. in het laatst der week begon de goede kwaliteit wit flink uit te loopen, met als hoogste noteering pl.m. 10 cent per stuk; de roode tot 2'/i cent. Het aanbod van bolbloemen werd al van betee kenis. v.n.l. van boltulpen, Copland en hya cinthen. De boltulpen golden van f. 2 tot f. 2.80 per 100, de Copland van 68'/i cent en de hyacinthen van 46cent p. stuk. Van Zuid-Fransche bloemen waren het voornamelijk de pepers en het mimosa, welke werden aangeboden en die per mandje resp. van f. 2 tot f. 2.40 en f. 5.307.00 no teerden. Met de chrysanten loopt het nu snel naar het einde; wat nog aangeboden wordt munt niet meer uit in kwaliteit. Voor de grootbloemige werd van 1017, voor de kleinbloemige (p.b.) van 1025 cent be taald. Klein aanbod van Jap. lelies noteerde van 1519, calla's van 2038 cent per stuk. Prunus-takken kwamen ook alweer ter vei ling, waarvan de beste Zaterdag tot pl.m. 25 cent golden, de euphorbia's tot 34 cent. Ook aan de veilingen van potbloemen en -planten kwam, onder den invloed van de naderende feestdagen, een zeer belangrijk aanbod van velerlei producten, waarbij de cyclamen en begonia's nog steeds een be langrijke plaats innemen. Doch ook de aan voer van azalea's neemt nu steeds toe. even als van poinsettia's, Mei-lelie's, helleborus- polleir etc. Deze veilingen boden in de af geloopen week veel drukte en bedrijvigheid; er was een levendige handel. In het alge meen was het prijsverloop niet onbevredi gend. terwijl voor producten van betere kwaliteit, o.m, van cyclamen, azalea's en begonia's een uitstekende opbrengst gold; mooie witte cyclamen brachten tot f. 1.50 op. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd „Burgerwacht. De uitslag van den gehouden „drie dub bele serie-schietwedstrijd" der Burger wacht is als volgt-: Maximum aantal pun ten 300. Ie Prijs C. Voorwinden 293 pt; 2e prijs J. Timmerman Jr. 291 pt; 3e prijs M. Ha venaar 286 pt; 4e prijs J. Buijs 286 pt; 5e prijs L. Spruitenburg 285 pt; 6e prijs L. Hartman 285 pt; 7e pijrs G. C. Diephout 284 pt; 8e prijs Z. Hartman 283 pt; 9e pr. S. van den Does 283 pt; 10e pr. M. Ver meulen 282 pt; lie pr. H. van Leeuwen 282 pt; 12e pr. A. Slootmaker 280 pt; 13e pr. G. Mets 279 pt; 14e pr. Aug. Mets 278 pt; 15e pr. C. v. d. Meer 275 pt; 16e pr. C. J. Hilte 272 pt; 17e pr. J. Bij de Vate 272 pt; 18e pr. T Verheul 272 pt; 19e pr. L. Snoep 271 pt; 20e pr. P. van Waaij 267 pt; 21e pr. H. Polderman 239 pt; 22e pr. J. Kiviet 237 punten. HAARLEMMERMEER. DE SUIKEROPBRENGST IN HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie Cornelis, Z. van C. Weening en G. Hansen Geertje, D. van W. Spaargaren en F. van den Berg Kaatje, D. van N. C. van Staveren en H. Vlug. Ondertrouwd: E. M. van der Stroom 32 Jp en A. G. de Gooyer 25 j. Getrouwd: A. Korff 25 j en L. J. Jong kind 20 j. D. de Moor 24 j. en M. Vree ken 21 j. D. C. Braakman 30 j. en H. Maarse 26 j. D J. de Vlieger 27 J. en H. Vermeulen 40 j! In de Doopsgezinde Kerk is het Kerst feest gevierd met de kleinste kinderen der Westhill-Zondagsschool. Er was veel belang stelling. Rond den kerstboom gezeten heb ben kleinen en grooten geluisterd naar de vertellingen van ds. de Lange mejH. Buis en mej. Bol. De kinderen zijn getracteerd en kregen elk een cadeautje mee. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk is als ouderling gekozen de heer C. Passchier. De heer Joh. Dobber, aanvanke lijk in deze functie gekozen, had de benoe ming niet aangenomen. De Chr. Jongelingsver. „Eltheto" alhier heeft Zaterdagmiddag en -avond een sa menkomst gehouden in „Irene", waarbij als gasten aanwezig waren de leden der C.J.V. Excelsior" van Amsterdam. Behalve Bijbel- sche inleiding, boekbespreking enz., is door ir. Czisik een film over de plaatselijke cul tures vertoond en een excursie gemaakt naar een tweetal kweekerijen. Gezamenlijk werd een broodmaaltijd gebruikt. Meer dan elf millioen Kilogram. Nu in den Haarlemmermeer de bieten campagne haar beslag heeft gekregen, kun nen wij omtrent de uitkomsten van dit gewas de volgende belangrijke cijfers me- dedeelen, die op een globale schatting be rusten. Gerekend wordt dat er in de gemeente Haarlemmermeer dit jaar ongeveer 1800 hektaren met bieten werden beteeld; de ge middelde opbrengst bedroeg 36.000 KG. per H.A., dus in het geheel ongeveer 64.800.000 KG.: het suikergehalte bedroeg gemiddeld 17 pCtzoodat Haarlemmermeer dit jaar aan suiker heeft opgebracht ongeveer 11.016.000 Kilogram. Auto in de Ringvaart. De bestuurder van een personen-auto wilde Zaterdag op den Ringdijk nabij den Bennebroekerweg een met een paard be spannen wagen passeeren, doch kwam daarbij ruimte te kort, want hij reed zoover den grasberm in, dat het motorrijtuig om sloeg en gedeeltelijk in de Ringvaart te recht kwam. Hij slaagde er spoedig in het portier te openen en uit de auto te komen. De man bleek er vrijwel ongedeerd te zijn afgekomen. De auto werd met takels over eind gebracht. In de Beurs te Hoofddorp werd ten overstaan van notaris"C. F. J. Heinsius pu bliek geveild een perceel grond, gelegen aan den Zwanenburgerdijk nabij Halfweg al hier, groot 34 aren. Kooper werd mevr. Abeling te Amsterdam, voor f. 610. In Haarlemmermeer zal ingevolge de beslissing van den Min. van Soc. Zaken de werkverschaffing worden stopgezet van 20 Dec. 1937 t/m. 8 Januari a.s. Als gevolg daarvan zullen de by de landbouwers in werkverschaffing uit te voeren werkzaam heden eerst na 8 Jariuari 1938 op een nog nader te bepalen datum aanvangen. HILLEGOM. Behandeling der Gemeentebegrooting. De gemeenteraad zal op Dinsdag as. we derom vergaderen en wel voor de vast stelling der begrootingen, dienst 1938. Er staat niets meer op de agenda. Gouden Echtvereeniging. Het echtpaar Albertus Noort en Martjtje de Jong is binnenkort 50 Jaar getrouwd. De bruidsdagen gingen op 16 dezer in. Geslaagd kerkconcert. De heer C. J. de Koning van Ermelo gaf met den Russischen tenor Konstantino Sadko een geslaagd concert tn de Geref. Kerk, welke beter bezet had kunnen zijn. De heer Sadko zong een zestal liederen o.a. het Wolga-sleeperslied. De techniek van den zanger is zeer goed, terwijl de kracht te bewonderen is. De heer de Koning begeleidde aan het ongel en bracht bovendien vier solo orgel werken ten gehoore. Het was een schoon kerkconcert. Voor bijzondere nooden werd bij den uitgang ge collecteerd. Kerstwijdingsavond van den V.C.J.B. De afd. van den V.C.J.B. heeft in de groo te zaal van het Nutsgebouw, onder groote belangstelling het gewijde Kerstspel „Maria's Droom" opgevoerd. Ds. L. W. van Wijngaarden hield een inleiding en vroeg om medeleven, opdat het doel bereikt zou worden. Bij het licht van eenige kaarsen en onder aandachtige stilte is het spel opgevoerd. Vooral de hoofdrol is goed vertolkt. Een koor en een soliste verzorgden den zang bij orgelbegeleiding. Vergadering Bloembollencultuur, De afd. Hillegom van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield een ledenverga dering, gehouden onder voorzitterschap van den heer W. Jonkheer, die zinspeelde op de verdeeldheid in het vak, wat de po sitie van leider zeer bemoeilijlrt. De rekening van den penningmeester werd in orde bevonden; aan de broeiten- toonstelllng te Haarlem zal een gouden me daille geschonken worden. Het bezwaar van den heer Buurman te gen geopend zijn op Zondag zal aan het bestuur kenbaar gemaakt worden. De per. aftr. secretaris de heer Bijl ls bij accl. herkozen. De beschrijvingsbrief ont ketende een langdurig debat over het re organisatie-plan waaraan in hoofdzaak deelgenomen werd door de heeren W. Mark, 't Mannetje en anderen. Er is gestemd over een voorstel van den heer B, Rijnveld om overdracht van stem men uit te sluiten, dat aangenomen is, met 79 voor en 75 tegen. Het reorganisatie-plan is daarna aange nomen met 103 vóór en 53 stemmen tegen. Naai de alg. vergadering werden afge vaardigd de heeren B. Rijnveld en C. Ph. Freriks, plaatsvervangers de heeren J. Hyl- kema en Bijl. De gelegenheid tot kosteloze Inenting of herinenting is opengesteld op Woensdag 22 December in de Openb. Lagere School alhier; KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk z. van A. Bamhoorn en D. Jonker; Barend z. van G. Vis en A. Plug; Catharine d. van N. van Duijn en A. L. HaasnootJacob z. van C. van Duijven- vogrde en M. Halewijn; Jacobus z. van C. Guij't en A. van Duijvenvoorde: Rudolf z. van T. Schaap en K. Erhardt. Overleden: Dirk Onderwater, oud 1 dag, z. van A. Onderwater en T. C. van Egmond; Janna Straijer, oud 71 jaar. weduwe van C. van Post. Ondertrouwd: J. Hoek en N. Schaap. Getrouwd: W. Guijt en H. A. de Vaal; A. Ouwehand en A. van der Plas; G. Pronk en K. van Duijm; G. Hoek en J. Guijt; A. Ouwehand en A. van der Plas. NOVA-BIOSCOOP - KATWIJK AAN ZEE. HEDENAVOND 3138 laatste voorstelling van het prachtige Hol- landsche filmwerk .„MERIJNTJE GIJZEN'S JEUGD". - Uitgebreid Voorprogramma. KATWIJK AAN ZEE. De Nova-Bioscoop. Nadat gedurende eenige dagen met suc ces ls opgevoerd de bekende Hollandsche film „Merljntje Gijzen's Jeugd" met Piet Bron, Mimi Boesnach, A. M. de Jong, Mar cel Krols e. a. in de hoofdrollen heden avond draait deze film voor het laatst wordt van morgenavond af in de Nova- Bioscoop vertoond de komische film „Malle gevallen" naar het veelgelezen boek van Hans Martin, welk verhaal ook op het witte doek de lachspieren hevig in be weging brengt! Wie een prettige avond wil meemaken, moge zeker niet verzuimen, deze grappige historie te gaan zien!! Proeftocht der Reddingboot. Het was Zaterdagmiddag guur en regen achtig, toen om half twee de reddingboot van de N.Z.H.R. Mij. haar laatste proef tocht van dit Jaar ondernam. Onder leiding van den schipper C. Jonker ging het door de branding, die nog al hevig op de kust stond. Geduchte stortzeeën kwamen over boord, zoodat de roeiers telkens door het uiteenspattendee zeewater bedolven wer den. Na de geslaagde proeftocht werd ge land ter hoogte van het Zeehospitium. Tegenwoordig bestaat er een nauwe sa menwerking met het bestuur van de Kat- wijksche Reddingbrigade. Van de Zuider Reddingpost woei de Roode-Kruisvlag. Met de verbandkist en andere hulpmiddelen was het bestuur van de K.R.B. daar op zijn post om bij eventueele onheilen met de reddingboot direct hulp te kunnen ver leenen. t - ori i NED. BOND VAN KLEINHANDELAREN-IN HET VISCH- EN HARINGBEDRIJF. Viering van het eerste Lustrum. Het 5-jarig bestaan van de afd. Katwijk van 'oovengenoemden bond is feeestelijk herdacht in de achterzaal van Casa Cara. Voor het organiseeren van dit feest was een commissie benoemd bestaande uit de heeren A. Wassenaar, voorzitter; H. van Duyn en D. van Duyvenbode, die zich tot aller genoegen goed van hun opgedragen taak gekweten hebben, wat allereerst bleek uit de prachtige versiering van de zaal. De dames der leden waren natuurlijk ook van de partij. De voorzitter de heer Jac. Hoek hield een boeiende feestrede, waarbij hij speciaal het woord richtte tot den voorzitter en den secretaris van het hoofdbestuur de heeren K. Lammers en L. Pressor, die dit lustrum bijwoonden. De secr. de heer A. Wassenaar gaf een overzicht van het wel en het wee gedu rende het vijfjarig bestaan van de afdee- llng. Hieruit bleek, dat van de oprichting af de heer Jac. Hoek haar voorzitter is ge weest, de heer A. Wassenaar 4 jaar secreta ris en de heer D. Duyvenbode 3 jaar pen ningmeester. De hoofdbestuursleden de heeren Lammers en Presser wenschten ook de afdeeling geluk met haar 5-jarig be staan. Uit hun woorden bleek, dat het ijverig werken van de afdeeling zeer op prijs wordt gesteld en uit waardeering voor die ontwikkelde activiteit overhandigde de heer Lammers namens het hoofdbestuur aan den voorzitter Jac. Hoek een gouden vulpen, welke door dezen met dank werd si 3.1TV si rd Gedurende geruimen tijd was men nog zeer gezellig bijeen. De opgewekte stem ming werd verhoogd door de medewerking van de heeren M. v. d. Oever en Kr. van Duyvenbode, die aardige voordrachten ten beste gaven met den heer J. Hoef aan de piano. De A.R. Kiesvereenlging „Nederland en Oranje" alhier hoopt Februari 1938 haar 50-]arig bestaan te herdenken. De Ver. tot Bevordering der Zendings zaak deelt mede, dat de tweede telling der zendingszakjes heeft bedragen f. 193.70. De collecte ln de Ned. Herv. Kerken voor de halfweezen en ziekenzorg heeft op gebracht f. 69.65. LISSE. Oprichting Geref. Oudervereeniging. Door een voorloopig comité werd in de zaal der Geref. Kerk een vergadering be legd tot oprichting eener Geref. Ouder- vereenigig, geleid door den heer G. Riet kerk. De heer P. van Hartingsveldt zette doel en streven dezer vereeniging uiteen en bracht de wenschelijkheid naar voren, om te komen tot oprichting eener Jonge Meisjesvereeniging Na besprekig kwam het tot oprichting der Oudervereeniging en de Jonge Meisjes vereeniging. Als bestuursleden der Ouder vereeniging werden benoemd de heeren I. v .d. Meulen, G. Horsman en T. van Werk hoven en de dames mevr. A. van Heuven- Rotteveel en mevr. Th. Segers-Eggink. Tot leidsters der J.M.V. werden benoemd mej M. v. d. Meulen en mej. A. Goote. De heer H. Möller, assistent bij den Stationsdienst, heeft dezen dienst met pensioen verlaten en zich gevestigd te Haarlem. HEDEN Zomerlust: Leidsch Tooneelgezelschap voor werkloozen. 8 uur nam. Dinsdag. „Rehoboth" (Rapenburg)Kerstwijdings. avond. Spr. ds. de Wit, aanvang 8 uur nm. Warmond (Hotel de Zon)Lezing eg tentoonstelling A.N.W.B. 8 uur nam. Woensdag. Chr. H.B.S.: Jaarvergadering te 8 uur nam. Schouwburg: Liefdadigheidsultvoering ten bate van het L. DlerenasyL „Ganzen Mleke", 8 uur nam. Leimui den (Wapen van Leimulden): Lezing en tentoonstelling A.N.W.B. 8 u. n.m. Donderdag. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen", Solo- pianist Nicolai Orloff; 8 1/4 uur nam. Zondag. Stadszaal: Kerstvergadering S.D.A.P. Spr, J. Kupers. 2 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half dxle tot halt vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Cansulüatiebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst, v. Praeventieve Ge neeskunde, Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Als je verliefdf bent'". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doöfl, voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Wilde nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend» voorstelling. Lldo-Tbeater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Het dorpsmeisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uut. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 ul Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De roos van de rancho". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 q 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Roberta". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur. Nov a-b i o s c o o p (Katwijk-aan- Zee): „Merljntje Gijzen's jeugd". 8 u, nam, Academisch Historisch Museum: 's Pin angs en 's Vrijdags van 1012en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Faasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct, 1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 18— 3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur, Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 9 —12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 clOp werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steen straat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov.—16 Febr.). van 10—4 uur (1« Febr.1 April en 1 Oct.1 Nov), van 10—5 uur (1 April—1 Oct.). Alle Zon- en Feest dagen van 1 uur af. Gesloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. Maandag f. 0 25: alle overige dagen f. 0.10. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tof vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken 1 wordt van Zaterdag 18 t.m, Vrijdag 24 Dec. as waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. A. J. Donk. Doezestraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wi'lhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. Een goede verbetering. Een goede verbetering voor het verkeer is de verwijdering van de beide vlucht heuvels bij de Vuursteeg en het aanbren gen van een vluchtheuvel tusschen de beide trambanen. Vanuit de Vuursteeg kan men nu gemakkelijker den Rijksweg oprijden. Moge met deze verandering nu ook een eind gekomen zijn aan de lange reeks van ongelukken op dit drukke ge deelte van den Rijksweg. Door B. en W. worden aan den raad voor het jaar 1934 de volgende onderwus- vergoedingen voorgesteld: a. voor het lage» onderwijs op f. 16,72 per leerling en voor het uitgebreid lager onderwijs op per leerling. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6