NIEUWJAARS-ADVERTENTIËN 1938 LEID5CH DAGBLAD - Sportblad Maandag 20 December 1937 Ook dit jaar stellen wij weder de gelegenheid open in ons Blad van 31 Dec. (Vrijdag) Nieuwjaarswenschen te plaatsen, tegen den prijs van 75 ct. van 15 regels, elke regel meer 15 ct. Tot Donderdag 30 December a.s. des namiddags 1 uur kunnen deze advertentiën worden aangeboden. Bij latere aanbieding wordt de gewone advertentieprijs berekend ROEIEN. I aarvergadering Nederlandsche Roeibond. Deelneming aan de nationale kampioen schappen verplichtend gesteld. Een beker voor „De Vliet". Onder voorzitterschap van ir. Th. P. Tiomp is in de „Industrie ele Club" te Am sterdam de vergadering van den Neder- landschen roeibond gehouden. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur om de nationale kampioenschap pen imperatief voor te schrijven, in het belang van de roeisport. Ieder jaar zul len deze nationale kampioenschappen wor den uitgeschreven in dezelfde nummers, welke door de F.I.S.A. zijn vastgesteld ten aanzien van de Europeesche kampioen schappen. Ieder roeier mag hoogstens voor twee kampioenschapsnummers inschrijven. Het bestuur beslist of, en zoo ja, welke ploegen mogen deelnemen aan de Euro peesche kampioenschaopen. aan Olympi sche spelen of soortgelijke wedstrijden. De mogelijkheid in het artikel is opengelaten om de beste vertegenwoordiging, hetzij in den vorm van een vereenigingsploeg. het zij in den vorm van een gecombineerde ploeg, naar het buitenland af te vaardigen Nationale kampioenschappen zijn in de eerste plaats een vereenigingsbelang. maar anderzijds is het een nationaal roeibelang alle voorwaarden te scheppen voor de beste in ternationale vertegenwoordiging. Men herinnert zich. dat op het in Augus tus te Amsterdam gehouden F.I.S.A.-con- gres een nieuwe startmethode werd aan genomen. n.l. dat het sein van afvaart door het lossen van een schot wordt gegeven. Besloten werd het wedstrijdreglement in dien zin te wijzigen, met dien verstande, dat de gewijzigde startmethode ook op na tionale of regionale wedstrijden zal wor den toegepast, anders zou men tijdens een seizoen tot verschillende startmethodes komen Deelnemers aan wedstrijden moeten in den vervolge kunnen zwemmen. Een mededeelingenblad zal worden uitgegeven, terwijl het in de bedoeling ligt binnen af- zienbaren tijd een geheel onafhankelijk roeiblad voor Nederland uit te geven. „De watersport" is, in verband met boven staande, van 1 Januari 1938 af geen offi cieel orgaan van den bond meer. Geschrapt werd de bepaling, dat de stuurlieden bij wedstrijden den leeftijd van achttien jaar moeten hebben bereikt. De Leidsche vrouwelijke studentènver- eeniging „De Vliet" stelde een aantal wij zigingen voor oo het reglement der da meswedstrijden. Door déze voorstellen wordt het stijlsnelroeien gemaakt tot een com binatie van het raceroeien als bij de heeren en het stijlroeien, hetgeen in het belang van de ontwikkeling van het da mesroeien mag worden genoemd. Beslo ten werd. dat dit jaar naar voorbeeld van het reglement der heeren het bestuur een nieuw damesreglement zal samenstellen bij wijze van proef, welk reglement op dc vol gende jaarvergadering nader zal kunnen worden bekeken. Eenzelfde besluit werd genomen ten aan zien van het damesstijlroeien. Een permanente commissie voor het Jcugdroeien werd ingesteld met als voorzit ter den heer W. C. Roest van Limburg, welke commissie een organiseerende en ad- viseerende taak zal vervullen. In den loon van 1938 zal een jeugdroeidag door den N R. B. worden gehouden. Een jeugdvaar- diaheidsproef zal worden ingesteld. In 1939 zal deze proef verplichtend worden gesteld. De volgende wedstrijddata werden vast gesteld: 3 April Amsterdamsche Roeibond (head of the river race): 15 Mei: Varsity; 28 en 29 Mei: Koninklijke: 10 en 11 Juni: Hol'andia: 18 en 19 Juni: Argo; 2 en 3 Juli: de Hoop; 17 Juli: Holland beker. W.V. en Amsterdamsche Roeibond; 31 Juli: na tionale kampioenschaon-n. De wedstrijd om den Telegraafbeker zal op een nader te bepalen datum worden vastgesteld, waarschijnlijk enkele dagen voor of na de wedstrijden van de Holland beker vereeniging Het bestuur heeft in beginsel voor 1939 als richtsnoer aangenomen, dat de wen- schen van de vereenigingen. welke altijd wedstrijden organiseeren, wat dat betreft, voorrang zullen hebben. De mogelijkheid is opengelaten, dat Nederlandsche ploegen zullen kunnen deelnemen aan wedstrijden in Duitschland. Voorts valt het op, dat de Varsity ditmaal niet op Hemelvaartsdag zal worden gehouden. De heer Jongejan werd bij acclamatie voor den tijd van vier jaar als bestuurslid herkozen. In de vacature van ir. van der Leeuw, voor drie jaren, werd benoemd de heer C. Sterk (Amsterdam). In de vaca ture van dr. Meurer werd voorzien door de benoeming van den heer C. W. Kok (Am sterdam), welke benoeming voor twee ja ren geldt. De fraaie beker voor de vaardig- heidsproeven werd uitgereikt aan de Leidsche vrouwelijke studentenver- eeniging „de Vliet". Ir. Tromp merkte voorts nog op, dat men bij de uitzen ding naar de Europeesche kampioen schappen te Milaan zeer critisch zal zijn. GEEN DRIE NAAST ELKAAR! Een automobilist, die *n auto gaat in halen, welke reeds bezig is een derde automobiel voorbij te komen, pleegt een strafbaar feit. Dat is hinderlijk (en soms gevaarlijk) daarom heeft de wet het verboden; mitsdien; „geen drie rijdende auto's naast elkaar bij het inhalen". ZEILEN. Jaarvergadering Kon. Verb. Nederl. Watersport- vereenigingen. Kaagweek van 16 tot en met 19 Juli. In de Industrleele club te Amsterdam vond Zaterdagmiddac de vergadering van de Kon. Verb. Ned. Watersportverenigin gen plaats, onder leiding van den heer E. Crone. Dc kampioenswimpel en de gouden medaille werden aan Kagchelland uitge reikt. terwijl C. van Staveren den fraaien van Heemstra-beker mocht ontvangen. Van de Stadt kreeg in verband met zijn zege in den Holland-België wedstrijd, welke dit jaar bij Brussel werd gehouden, voor één jaar den specialen beker in zijn bezit. Er zal een boekje met afbeeldingen en korte beschrijvingen van de wedstrijdklas- scn en prijswinnende ontwerpen door het bestuur worden uitgegeven. Ongetwijfeld zal deze uitgave ook van grootc propagan distische waarde zijn Besloten werd een internationale prijs vraag uit te schrijven voor het ontwerpen van een kleinen zeekruiser, met een wa terlijnlengte van ongeveer 7,60 meter, waarbij het oog gehouden zou moeten wor den op de bepalingen van de Royal Ocean Racing Club. De belangstelling voor het zeilen op zee te bevorderen ligt in hoofd zaak aan deze uitschrijving dezer prijs vraag ten grondslag. Een voorstel van de „De Schinkel" tot het instellen van een vlag der K. N. V. W. V. werd met groote meerderheid van slem- men verworpen. Veel aandacht werd be sleed aan het voorstel van ..De Schinkel" lot het instellen van een Nederlandsch kampioenschap in de klasse der Olympla- jollen. In het algemeen was er een siroo- ming om een kampioenschap in deze klasse uit te schrijven, doch er kleven financieele bezwaren aan, daar. om aan de eischen van kampioenschapswedstrijden te voldoen, aan abt deelnemers gelijke booten met tuig ter beschikking moeten worden gesteld, itts, wat bij de 12-voetsiollen het geval Is. Besloten werd deze aangelegenheid in handen te geven van de technische com missie. welke eventueel voorstellen oo de eerstvolgende vergadering van het verbond zaï indienen. De volgende wedstrijddata werden voor het aanstaand seizoen o.m. vastgesteld: 12 Juni: „Hollandia"; 1819 Juni: Kra- iingsche zeilweek: 1819 Juni: Zeii- en roeivereen. „Nieuwe Meer"; 2, 3 en 4 Juli: Hilligersbergsche zeilweek; 3 Juli; W.V. „Het Y", 8—9 Juli: Kon. Marine Jacht, club: 9—10 Juli: Brasemermeer; 16. 17. 18, 19 Juli: Kaagweek; 23—24 Juli: Rotterd. zeiivereen.; 30, 31 Juli, 1. 2 Aug.: Kon. Nederl. Zeil en roeiver. (Hollandweek); 5. 0 7 Aug.: Kon. W.V. .ioosdrecht" <Hol- iandweek)13. 14, 15 Aug.: Sneeker Zeil- club: 16. 17. 18 Aug.: Kon. Zeilvereer.iging Sneek; 17—18 SepD: Nederl. kampioen schap 12-voetsjollen op de Kaag; 1-2 Oct.: de Nakaag. De Koninklijke Nederl. roei en zeilver- eeniging werd als voorzittende vereeniging herkozen. Bij de rondvraag deelde dó See- Crone nog mede, dat de van Heemstrabeker zal woiden verzeild in de sharpieklasse oo de wedstrijden van „De Kaag", de Rotterdam- sche zeilvereeniging, de W.V. „Loosdrecnt" en de W.V. „Amsterdam". inspanning van al haar krachten wist zij met handslag te winnen. Corry Kint had op de 100 m. rugslag weinig moeite met haar concurrenten. Zij liep direct uit en won onbedreigd. Om de tweede plaats streden Dint Kerkmeester en Iet v. Feggelen, welke na harden strijd door laatstgenoemde werd bezet. Sipkema was onbedreigd de sterkste op de 200 m. borstslag heeren. Op de eerste 100 m. spaarde hij zich, maar daarna spurtte h() even weg en lag op 150 m. al 4 meter voor. Met bijna een halve baan voor sprong won hij vóór van Schouwen en van Hemsbergen. Hoewel Smitshuyzen een half uur tevo ren reeds beslag had gelegd op de eerste plaats op de 100 m. rugslag in het junio ren-nummer. had de Nederlandsche kam pioen nog reserve genoeg, om op de 200 m. schoolslag de Vries uit Utrecht te kloppen met groot verschil. GYMNASTIEK. WATERPOLO. H. G. A. I—POELMEER II 2—4. Voor de wintercompetitie van den Kring Den Haag speelden de Poelmeer-reserves tegen hun rivalen van den zomercompe titie. Na afloop van de zomer promoveerden beide, t, w. H.G.A. I naar de 3e kl. K.N.Z.B., Poelmeer H naar de reserve 3e kl. K.N.Z.B. Beide ploegen waren er op gebrand om hun superioriteit te bewijzen want dezen zomer wonnen ze elk hun thuiswedstrijd. Nu is Poelmeer II er dus in geslaagd de Haagsche gemeente-ambtenaren in „eigen huis" te slaan. Het zevental was als volgt samengesteld: Doel: A H. v. Vliet; achter; A. J. Bijl, B. J. Moolenaar en P. L. Eggink; voor: J. H. Witte. H. D. J. v. Bargen en B. Vroom. Poelmeer was direct in den aanval het geen spoedig een doelpunt opleverde, ge scoord door van Bargen. Na eenige aanvallen over en weer maakte H.G.A. gelijk. Na de volgende H.G.A. aan val, trok Bijl snel naar voren; J. Witte kwam hierdoor vrij, Bijl gaf op tijd over en Witte bracht den stand op 2—1. H.G.A. was hierdoor de kluts kwijt., zoo dat Witte vrij liggende gemakkelijk kon doelpunten 3—1. Na de rust scoorde H.G.A. van ver een tegenpunt. Tenslotte gelukte het van Bargen aan alle onzekerheid een einde te maken. Met 4—2 voor Poelmeer II kwam het einde. JAARVERGADERING VAN DEN TURN KRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond hield de Leidsche Turnkring in ..Royal" zijn jaarvergadering. De voorz. de heer Metz. heette allen hartelijk welkom in het bijzonder de Vereeniging „O.G.A.V." uit Oegtgeest, welke zich 1 Jan. e.k. heeft opgegeven als proeflid van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. Notulen en jaarverslagen werden onder dankzegging aanvaard. Het verslag van den penningmeester gaf een batig saldo aan, de kascommissie bevond de boeken in orde en mevr. Dieben werd dank gebracht voor haar beheer. De heer Galjaard. die moest aftreden, maar herkiesbaar was, werd bij acclamatie herbenoemd. De voorz. dankte den heer Gal jaard voor zijn toezegging en sprak met waardeering over al hetgeen hij in het be lang van de lichamelijke opvoeding heeft gedaan. De heer Tuyn (Hou-Vast) had be dankt en de heer Metz stelde voor het be stuur van ..Concordia'' te vragen een can- didaat voor het bestuur aan te wijzen. Mej. Steffelaar werd als T.C. herkozen. Thans kwam het werkplan ter sprake, het geen door mej. Steffelaar werd toegelicht. In plaats van voorturnlessen zal een keur- turnsterscursus gegeven worden. De heer Metz onderricht de keurturnsters, terwijl mej. Steffelaar de eerste graads turnsters voor haar rekening neemt. Beiden behouden zich het recht voor, indien de turnsters niet geschikt blijken, hen van deelname uit te sluiten. Evenals vorig jaar is f. 1.inleg- geld verplicht, welke na deelname wordt gerestitueerd. Na afloop van deze cursus zullen de Gym nastiek-Wedstrijden dames en heeren ge houden worden en vóór de vacantie de ad- spiranten gymnastiekwedstrijden in Oud- Hortuszicht. Mevr. Dieben stelt voor na af loop van de wedstrijden een optocht te hou den. gevolgd door prijsuitreiking. Aan den optocht zal tevens een marschwedstrijd ver bonden worden. Als laatste onderdeel van het werkprogramma werden genoemd atle tiekwedstrijden v.oor dames, heeren en ad- spiranten. Nadat de voorz. aller medewerking had In geroepen tot afwerken yap dit programma, sloot hli. na een gehouden rondvraag, de vergadering. 2987 BILJARTEN. België wint den Coupe Glorieux. Sweering maakt een serie van 330. De wedstrijd tusschen Nederland en Bel gië om de Coupe Glorieux, welke te Rot terdam gespeeld wordt is Zaterdagmiddag voortgezet. Begonnen werd met een partij li'ore over 500 punten tusschen Sweering (Nederland) en Moons (België). Deze ontmoeting werd door den Belg ge wonnen, doch Sweering maakte een serie van 330, waarmede hij het Nederlandsche serierecord libre, dat sinds 1936 met 275 caramboles op zijn naam stond, verbeterde. De cijfers luidden: Sweering Moons 434 8 330 54.25 500 8 247 62.50 Vervolgens speelden Van Belle (België) en Van Vliet Nederland i een partij over 300 punten cadre 71/2. COMPETITIE-WEDSTRIJDEN L.B.B. Voor de cadreklasse der competitie van den L.B.B. werd de wedstrijd P. v. Cleef D.O.S.b gespeeld, waarvan door P. v. Cleef 2 partijen gewonnen werden, terwijl de 3e partij niet gespeeld ls. De party MazurelB Teegelaar had een eigenaardig verloop. In deze partij was de stand na de 16e brt. 76-100. Dit beteekende een haast zekere overwinning voor Mazu rel, gezien het zwakke begin van Teegelaar. Het kwam evenwel anders uit, daar Tee gelaar zich in de 17e brt. herstelde door een serie van 36 te maken, gevolgd door de zeer mooie serie van 160 var. In welke 2e brt. Mazurel poedelde, zoodat de stand 76298 werd. Hierna maakte Teegelaar de partij uit, met resp. 237. Hierdoor Is de hoogste serie, welke op 117 stond voor Teegelaar, thans 160 voor denzelfden spe ler. De partij BakkerDe Roo werd door laatstgenoemde gewonneiv met een gemid delde van 695, terwijl Bakker onder zijn kunnen bleef. I. Mazurel D.O.S. b 140 77 20 11 3.85 B. Teegelaar P.v.Cl. 335 335 20 160 16.75 E. Bakker B. de Roo 100 82 23 13 3.56 160 160 23 37 6.95 De wedstrijd D O S. a—T.O.G. voor deze klasse is door D.S.O. a gewonnen met 2 gew. part. en 1 verl. p. De partij Lammers- Bruininkx is door Lammers gew., waardoor Brulninkx zijn le partij In deze comp. ver loor. De partij PaauwVerstraaten had een kalm verloop en werd door laatstge noemde gewonnen, terwijl de partij M. N - Bakker door, Bakker gewonnen werd met een mooi gemiddelde van 6.25. L. Lammers T.O.G. 110 110 25 15 4.40 J. Brulninkx D.O.S. 335 285 25 59 11.40 C. Paauw A. Verstraaten M. N. E. Bakker res. 75 67 26 12 2.57 115 115 26 23 4.42 70 49 16 12 3.06 100 100 16 22 6.25 De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de 2e kl. libre luiden: T.O.G. IIDes aniie Ila. P. Wortman D.a.a. 55 54 33 10 1.63 F. Pijnacker T.O.G. 75 75 33 12 2.27 J. Vlasveld 45 45 30 6 1.15 H. Regeer 00 48 30 5 1.23 Th. Wortman 40 40 26 4 1.53 J. de Ru 55 30 26 0 1.15 Van Belle 175 21 36 Van Vliet 300 21 69 8.33 14.28 POELMEER III—DE ZIJL III. Hedenavond om 10 uur wordt in de „Overdekte" voor de wintercompetitie van den kring Den Haag gespeeld: Poelmeer ni—De Zijl III. ZWEMMEN DI«I HEESELAARS KLOPT JOPIE WAALBERG. Dank zij den vlinderslag. De Alkmaarsche „overdekte" was gister avond geheel uitverkocht ter gelegenheid van de jaarlijksche nationale zwemwed strijden der Alkmaarsche Waterratten. De grootste sensatie van den avond was de overwinning van Dini Heeselaars op Jopie Waalberg op de 100 m. schoolslag. De Rotterdamsche dankte deze overwin ning aan den vlinderslag, dien zij op de eerste 50 meter toepaste. Daardoor kreeg zij bijna twee meter voorsprong. Toen zij echter op de derde 25 meter een gewonen schoolslag ging zwemmen, haalde Jopie Waalberg den achterstand in en het laatste keerpunt werd gelijk genomen. Onmiddellijk daarop ging Dini Heese laars weer tot den vlinderslag over en met Laat m den middag speelden Koopman (Nederland) en Vingeihcedt (België) het tweede gedeelte van de partij: klassieke kunststooten. De uitslag was: V.'ngerhoedt 57 punten in 68 beurten, Koopman 11 punten in 80 beurten. Na deze partij had België de leiding met 10—6. De wedstrijd werd voortgezet met de partij over 400 pnt. cadre 45-/2 tusschen Sweering (Nederland) en Moons (België). Moons 400 Sweering 359 17 17 96 111 23.52 21.11 Tot slot van den tweeden dag speelden Sengers (Nederland) en Zaman (Belgiëi een partij van 50 punten over drie banden. De uitslag luidde: Zaman Sengers 50 60 5 0.833 42 60 3 0.700 Gisteren ware de uitslagen: Sweering Moons 7 175 71.42 v.. 424 7 160 60.42 300 10 67 15.78 223 10 44 11.73 Hierna demonstreerden de Belg Vinger- hoedt en onze landgenoot Koopman hun vaardigheid in het maken van klassieke kunststooten, Vingerhoedt won met 85 pun ten in 61 beurten met 11 rake stooten. De laatste twee partijen hadden tot resul taat: Des amle Ila gew. 1 verl. partij. T.O.P. Ila—P. v. Cleef U. L. Vedhoeven P.v.Cl. J. Brussel T.O.P. W. Dool N. v. Rooijen H. v. d. Berg J. V. T.O.P. Ha 1 gew. partij, 1 gel. part. 75 36 15 2.08 70 36 9 1.94 65 32 8 2.03 43 32 6 1.34 29 29 6 1.00 55 29 5 1.89 V. Cl. II 1 gew. maH. Slaats 10;M. C. Waardenburg— G. Ruys 10; P. TeeuwenJ. van Steenis 10; H. B. J. v. d. PlaatsA. Barkema 10; 10. E. BuiterW. v. Schayck 'li—''h. Totaal 6'/i3'/j. Over de partijen nog liet volgende: Bord 1 Met omwisseling van zetten ontstond een damepion opening. Na af ruil van een aantal officieren, werd tot remise besloten. Bord 2 Van Veen speelde Frannh. Hoe wel zijn tegenstander een aardig schijn- offer bracht, leverde dat geen voordeel op. Na afruil der officieren, bleef door loo- pers van ongelijke kleur een remisestelling over. Bord 3 De Regt speelde de verdedi ging van Caro-Cann en deed dit zóó goed, dat hij langzamerhand een overwegende stelling kreeg, waarna hij de partij gemak kelijk won. Bord 4 Een Schotsche partij, die nor maal verliep. Zitman bood remise aan, Bosscha weigerde dit, maakte 2 zetten la ter een foutzet, wat hem een pion en ten slotte de partij kostte. Bord 5 De Oostenrijksche verdediging Hommes stond wel iets beter. Zijn tegen stander beging de fout een officier niet terug te nemen, doch mat te dreigen. Dit was echter gemakkelijk te verijdelen met een nieuwen aanval. Hommes behield daardoor den officier meer en won de partij. Bord 6 Een geweigerd Damegambiet. Staats verloor een pion en hoewel hij nog interessant tegenspeelde, het eindspel met ccn pion minder, gaf hem geen kans meer. Bord 7 Frannh. Reeds bij den 5den zet verloor Ruys een pion. Dit verlies kwam hij niet meer te boven. Bord 8 De Spaansche verdediging met Pe7. Van Steenis won een pion, doch moest de kwaliteit geven. In het eindspel kon hij verlies der partij niet ontgaan. Bord 9 De Slavische verdediging van het Damegambiet. De Leidsche speler ver- lïir en pion en tenslotte de partij. Bord 10 Van Schayck behandelde dit spel met zwart zeer goed. Hij wist niet al leen den verschillenden dreigingen te ont gaan, doch zelfs een pion te winnen. Winst der partij bleek echter moeilijk, waarom tot remise besloten werd. Beslissing afgebroken partijen en eindstanden 2e kl. B. D. Noteboom I (Noordwijk) wint met 73 van de L. Arb. Sell.cl. I. Bord 8: Th. Pasman (N.)W. Bodry 10. Kaatwijk aZee H wint met 73 van Philidor H. Bord 4: A. C. Berkhey—C. Vis ser 'li'It. PARIKIN WINT TE KATWIJK. Zaterdag speelde Pardon (Lelden) ln hotel „De Roskam" te Katwijk (B.) 500 oar. cadre met 350 car. voorgift tegen v. d. Anker. Pardon maakte ln 16 beurten de partij uit met als hoogste serie 186. Pardon 500 16 186 31,25 v. d. Anker 32 16 7 2,00 HANDBAL. OLYMPLA—RAPIDITAS. Op het sportterrein te Aalsmeer speelde Olympia I tegen Rapiditas, met tot uitslag een 20 overwinning voor eerstgenoemde club. L. S. C. (LISSE). De onderlinge wedstrijden hadden tot uitslag C. MarkusseP. Boogerd 10; Joh. van KoppenJ. Eisenga 10; P. BoumaJoh. Husa 01; H. T LamersM. Bouma 1—0; J. HeykampC. Boogerd 10; M. J. ManshandenP. Nljland 01; H. van Hamel—M. de Blleck N. van Ga merenJ. Boogerd 10; N, Kuypers—A. Krösschell '/iR. Hogewoning—H, van Diemen 'h. SCHAKEN. DE BONDEN COMPETITIE. 10 116 40.00 10 79 28.50 57 3 0.877 Sengers 29 57 3 0.508 Deze wedstrijd tusschen België en Neder land eindigde dus in een fraaie 2010 over winning voor de gasten. Het Leidsche tiental verliest wederom. Ook de tweede ontmoeting bracht ver lies voor de Leidsche spelers, ondanks het feit, dat ze, speciaal aan de hoogere bor den, Iets sterker waren uitgekomen met Van Veen en Zitman. De staart liet het echter, evenals den vorigen keer, leelijk liggen en behaalde slechts 'h p. uit 5 par tijen. Aan de eerste 5 borden was dit 3 uit 5 en den vorigen keer zelfs 3'h uit 5. Hommes behaalde het maximum, door heide partijen te winnen. Het overzicht uidt; J. W. Keemink (H.G.)W. H. v. d. Nat (L.) 'liVi; J. W. van Hulst—Johs. van Veen 'h7i; J. F. de RegtG. Bosscha; W. H. Bosscha—I. Zitman 0—1; A. M. Ha- zevoet—J. R. Hommes 0—1; A. J. Roelfse- DAMMEN. L. D. V. I—P. D. L. V. I De uitslag van dezen wedstrijd is: J. KleerJ. Algera 1—1; J. KUnkenberg J. C. Hobo 1—1; M. OptendreesG. v. d. Stelt 1—1; P. v. d. StelD. Vergunst Gzn. 20; P. WassenaarA. Wijnhout 11: A. ter HaarY. de Jong 20; I. Teling—G. v. Beek 20: S. van Dam—G. Balkenende 20; S. v. d. Wijngaard—D. Algera 2—0; H. de WaterW. Warmerdam 02. Uit slag 146. D. I. D, (ZOETERMEER). D.I.D. (Zoetermeer) speelde een onder- lingen wedstrijd. De winnaars van de eer ste party werden evenals de verliezers te genover elkaar gezet. De uitslag was als vólgt; Winnaarsronde; 1. P. Maaskant; 2. A. Klos; 3. D. de Kooter. Verliezersronde; 1. F. Piso; 2. G. v. Burg; 3. F. Buitendijk, UIT AALSMEER. De heer B. Dunkel van LJmuiden speelde een blindpartij en een simultaan-séance tegen 24 spelers van de plaatselijke club te Aalsmeer. De blindpartij werd gespeeld legen den kampioen van „Aalsmeer", den heer Keessen en eindigde met remise, waarbij laatstgenoemde den besten stand overhield. De uitslag der simultaan-seance was, dat de heer Dunkel won van elf spe lers, met negen remise, terwijl hij van vief verloor. Van het eerste tiental had hierDii geen enkele speler verloren.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 16