Nepiunus—U.V.S. 4—1 Alphen 1—Hercules 1 4-4 LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 20 December 193? Een ongelukkige dag voor U.V.S. Wat de Westel. Ie klassets deden Tuinenburg scoort driemaal Een slecht bespeelbaar terrein, een gewijzigd elftal en een scheidsrechter die het al te streng nam, ziedaar feiten die voor een groot deel oorzaak zijn van de nederlaag tegen de club van van Spaandonck. Door familie-omstandigheden moest C. v. d. Reijden verstek laten gaan evenals J- Delfos die nog last van een opgeloopen blessure ondervindt. De opstelling werd nu van rechts naar links: H. Kramp, G. Burgy, P. v. d. Plas: A. v. d. Berg, P. van Haasteren. B. v. Duijl; v.: T. v. Oosterom. B. Knul, Nic. v. Leeu wen, W. van Weerlee. D. Jongerheld. Hiertegenover stelde Neptunus: Smit. Garissen, Nusbaumer, Sens, de Cocq, C. Pols: voor: v. Niel, v. Spaandonck, Abma. Druenen, Clemens. U.V.S. verliest de tcss en trapt tegen de laagstaande zon af. De eerste aanval wordt reeds in de klem gesmoord en direct zet de middenlinie der thuisclub de voorhoede aan het werk. De U.V.S.'ers staan als vast genageld in den vetten veenbodem, terwijl de thuisclub de U.V.S.-verdediging steeds te vlug af is. Kramp moet dan ook direct handelend optreden en zet met verre trap pen zijn voorhoede aan het werk. Echter het te lang treuzelen met den bal is oor zaak dat de tegenpartij steeds kan Ingrij pen en het gevaarlijk worden van de linie kan voorkomen. Bij de thuisclub klopt alles, voornamelijk door het prachtig werk van de middenlinie, die haar voorhoede steeds maar aan het werk zet. Wanneer vijf minuten gespeeld zijn, kopt v. Spaan donck een voorzet van den rechtsbuiten tegen den paal, welke door den midden voor wordt opgevangen en in een doelpunt wordt omgezet. Nog geen twee minuten hierna profiteert de rechtsbuiten der thuis club handig van het blijven van de links back die een buitenspel vermoedde door den bal keurig aan de doorgeloopen van Spaandonck te geven die geen moeite heeft om Kramp te passeeren. Dat is U.V.S toch wel wat te bar. Geestdriftiger werpt zij zich nu in den strijd en het is voorna melijk v. Weerlee, die handelend optreedt en zijn linksbuiten den bal keurig vrij toe speelt. waardoor de verdediging der thuis club alle zeilen moet bijzetten om dezen aanvallen het hoofd te bieden. Het spel golft nu meer op en neer met Neptunus meer in den aanval, maar nu hebben Burgy en v. d. Plas er goed het oog in. Door het gladde en modderige veld ontstaan aan beide kanten situaties die onder normale omstandigheden zeker tot doelpunten ge leid zouden hebben. Dat U.V.S. minder in den aanval is kan men voor een groot deel toeschrijven aan de halflinie, die dezen middag slechts heel matig speelde, terwijl rechtshalf v. d. Berg naar zijn vorm liep te zoeken, waardoor de linkervleugel herhaal delijk vrij spel kreeg en het werk van Bur'oy hierdoor verzwaard werd. Een even groote fout was het te weinig spelen van den bal op den rechtervleugel, waardoor v. Oosterom een groot deel van de eerste helft werkloos kon toe zien Tegen het einde van de eerste helft ging men dit schijnbaar inzien, zoodoende won de aan val aan kracht en uit een van zijn voor zetten schoot v. Leeuwen rakelings naast. Men voelde dat het wel kon. Eindelijk had van Leeuwen dan door een pass van v. Oosterom succes en wist zoodoende den achterstand te verkleinen. Spoedig hierna was het rusten. Na de rust een enthousiaste strijd van beide partijen met beide doelen beurte lings in gevaar, totdat na een half uur de rechtsbuiten van de thuisclub keihard tegen de hand van v. d. Plas aanschiet, hetgeen voor den scheidsrechter aanleiding is naar de beruchte stip te wijzen. Dank baar wordt dit loor de thuisclub geaccep teerd en deze weet zoodoende den voor sprong te vergrooten, hetgeen de genade slag voor U.V.S. beteekent. Wanneer dan bij een U.V.S aanval van Leeuwen glijdend den bal voor de voeten van een der verde digers probeert wag te trappen, raakt hij het been van dezen speler, wat de scheids rechter bestraft door van Leeuwen naar de kleedkamer te sturen. Ontmoedigd speelt U..VS. verder en kan slechts met moeite de aanvallen van de thuisclub het hoofd bieden. Eenige minuten voor tijd wordt v. Duljl eveneens van het veld ge zonden wegens het gevaarlijk afhouden van een speler. Het uit het veld sturen van dezen speler is ons een raadsel. Terdege had de scheids rechter toch rekening moeten houden met den toestand van het veld, waardoor situaties onstaan, die onvoorkomelijk zijn. Een te streng optreden was hier zeker niet op zijn plaats. Neptunus wist nog een doelpunt te maken en den stand op 41 te brengen. Met dat al ziet het er voor de Blauw- Witten niet erg rooskleurig uit; er dient gezorgd te worden dat bij den cerstvolgenden wedstrijd een beter resultaat geboekt wordt, wil zij niet in aanmerking komen voor een der de- gradatie-candidaten. Het steeds ver vangen van spelers komt het elftal niet ten goede en het wordt nu tijd voor een vaste ploeg te zorgen die met den wil om te winnen de komende wedstrijden tegemoet kan treden. BodegravenDe Musschen 1—3. Slecht spel der thuisclub. Bodegraven heeft haar kans, om op eigen terrein van een medegegadigde voor de laatste plaats te winnen, niet weten te benutten en na een futloozen strijd met 31 de meerderheid der gasten moeten erkennen. Het eerste halfuur ging de strijd volkomen gelijk op en speelde zich vrijwel doorloopend af op het middenveld, waar door geen der beide doelen ook maar een enkele maal in gevaar kwam. Bij een snel len aanval van de Musschen wilde Ten Brink bij een hoog schot den bal wegkop- pen. doch dit mislukte; Schullng tracht uitloopend te redden, doch de rechtbulten is iets eerder bij den bal en schiet hard in het verlaten doel. Bodegraven brengt het niet verder dan enkele corners. De tweede helft ls nog geen minuut oud, als bij een aanval der gasten Schullng in het Bodegravendoel uitglijdt en moet toezien, dat een alleszins houdbare bal in de tou wen verdwijnt. Deze tegenslag neemt bij Bodegraven terstond den moed weg en vrijwel de geheele tweede helft wordt er futloos en doelloos gespeeld door de rood- zwaren, waartegenover de snelheid en het enthousiasme der gasten wel heel scherp afsteken. Het valt dan ook niet te verwon deren, dat de Musschen met een keurig schot den voorsprong tot 30 verhoogen. Zelfs een door Bodegraven 10 minuten voor het einde gescoord tegenpunt, waarbij het leder driemaal achtereen moest worden Ingeschoten voor en aleer het doel trof, vermag niet de loomheid en matheid, welke er over het spel van Bodegraven ligt, weg te nemen en met een aanvallend team der Musschen kondigt scheidsrechter Jon ker tenslotte het einde aan. U.V.S. V—L. BOYS II 10—0. De thuisclub pakte direct flink aan en de goed spelende midvoor A. Flaman maakte dat U.VJ3. met de rust een 40 voorsprong had. Na de rust nam U.V.S. het spel geheel ln handen en de rechtsbuiten v. Bovene maak te een paar prachtige doelpunten. ALPHIA IV—MORSCHKWARTIER III 7—3 Alphia nam spoedig de leiding door Zijl stra. Niet lang daarna was het gelijk en Morschkw. wist zelfs den stand op 13 te brengen. Na de rust pakte Alphia echter beter aan en wisten spoedig door twee doel punten de stand ln het evenwicht te bren gen. Dit succes prlkelde de Alphianen zoo, dat de stand tot 73 in haar voordeel werd gebracht. FOREHOLTE (VOORHOUT). De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte I—V V. S. B. I 2—2 Foreholte 2—Vogelenzang 2 33 Foreholte aS. M. C- a 04 Het onderaan de ranglijst bengelende Alphen is er niet in geslaagd Hercules beide punten afhandig te maken. Toch zouden wij niet willen beweren, dat Alphen dezen middag een slechten wedstrijd heeft gespeeld. Vooral de voorhoede met Tuinenburg als aanvals leider deed het werkelijk heel goed, ter wijl het harde werken van alle spelers viel te loven. Het enthusiasme, waar mede de spelers zich gaven, doet het beste hopen voor de komende wed strijden. Zooals wij reeds zeiden was het de voorhoede, die door het opstellen van Tuinenburg vooral aan kracht had gewonnen, zelfs wist hij driemaal den werkelijk uitstekend spelenden Utrccht- schen doelman Mackenzie te passeeren, terwijl hij daarnaast met zijn doortas tend optreden voortdurend de aandacht vroeg van de Utrechtsche achterhoede. In de achterhoede miste Alphen weer Hesseling, die te elfder ure verstek liet gaan. Hiervoor was het noodig, dat Goedhart de rechtsbaekplaats innam en Brunee het elftal completeerde. Bij Alphen werd het spel goed open gehou den en de vleugels dikwijls in het spel betrokken. Het Utrechtsche elftal heeft o. i. wijzigingen in zijn voordeel onder gaan. Scheidsrechter Eversteijn leidde goed. Op het gladde doch niettemin goed be speelbare terrein brengt Hercules den bal aan het rollen. Direct neemt Alphen het leder over en moet de Utrechtsche achter hoede alle zeilen bijzetten om erger te voor komen. De bezoekers kunnen zich aanvan kelijk moeilijk staande houden op het glib1 berige terrein en Alphen is dan ook gedu rende de eerste minuten sterk ln den aan val. zonder dat dit echter direct resultaat oplevert. Toch blijft Alphen. ook als de Herculesspelers zich meer hebben aange past, sterker; goede aanvallen worden op gezet en spoedig Ls het Vrlesekoop, die de eerste goede kans krijgt tot scoren; hij mist echter jammerlijk. Even later krijgt Tuinenburg den bal goed aangegeven, hij snelt ermede op het doel af, doch hij schiet juist over. Hercules moet zich bepalen tot enkele snelle uitvallen, die vrijwel telkens v/orden geleld door Daaf Buitenweg als rechtsbuiten; het is verrassend hoe deze toch niet jonge speler zich dikwijls door de Alphensche defensie weet heen te werken. Als dan aan de overzijde een hard schot van Tuinenburg door den staander is ge keerd, ontstaat plotseling het eerste Hercu les-doelpunt als Buitenweg een voorzet geeft, die door den uitloopenden Britsem mer niet onderschept wordt, terwijl de bei de backs hierop rekenden. De toeloopende linksbuiten Daudelj hoeft den bal slechts een klein tikje te geven. Ook hierna blijft Alphen sterk ln den aanval; corner op cor ner worden door de Alphensohe vleugelspe lers genomen. Deze leveren echter geen van alle Iets op. Dan krijgt Alphen onverwachts een goede kans om de partijen weer op gelijken voet te brengen. Als Tuinenburg binnen de bekende lijnen unfair wordt aan gevallen, geeft de scheidsrechter een straf, schop, die wordt gemist door v. Leeuwen. Toch maakt Alphen nog voor de rust ge lijk door Vrlesekoop. die een goeden aanval besluit met een hard schot (11). Na de thee blijken beide partijen met de beste bedoelingen bezield, er ontwikkelt zich tenminste een snelle strijd, waarbij de bezoekers aanvankelijk een tikje sterker zijn De gasten weten deze meerderheid spoedig te benutten door met een hard schot de leiding te hernemen. Eenigen tijd gaat het spel gelijk op en neer, doch als Buitenweg, die een voort durend gevaar is voor Alphen, het leder andermaal goed voor het doel plaatst, is het Bouwman, die met een fraalen kopbal den voorsprong vergroot, 13 Alphen doet er nog een schepje op en weet Hercules op eigen helft terug te dringen. Bezemer gaat buiten spelen en Mulder binnen. Spoedig is het eerstgenoemde, die een snelle ren onderneemt, waarna hij den bal aan Tui nenburg geeft, welke laatste met een hard schot den achterstand verkleint (23). Nog nauwelijks vijftien minuten zijn te spelen, steeds spannender wordt de strijd. Alphen blijft in den aanval en elk oogenbllk kan de gelijkmaker verwacht worden. Wat ech ter maar al te vaak gebeurt Ln dergelijke gevallen, gebeurt ook nu. Buitenweg krijgt den bal in geheel vrije positie toegespeeld, hij omspeelt enkele tegenstanders en oogen- «thijnlijk zonder moeite deponeert hij den bal achter Britsemmer, 24. Nu wordt er door Alphen een heftig offensief ingezet, waartegen de zichtbaar vermoeide Hercu- lanen niet meer bestand blijken. Steeds sneller volgen de aanvallen elkander op en uit een dezer weet Tuinenburg op han dige wijze den stand op 34 te brengen. Enkele minuten voor het einde maakt, na goed werk van Bezemer en Mulder, dezelfde speler gelijk (44). Ook de resteerende minuten blijft Alphen in den aanval. L.F.C.De Ooievaars 43. Na een 40 voorsprong voor de Kanaries. Onder groote belangstelling werd gisteren op het terrein aan den Zoe- tenvoudsclien Singel de wedstrijd L.F.C.de Ooievaars gespeeld, de wed strijd die door beide partijen met zoo veel spanning was te gemoet gezien en door L.F.C. na een 40 voorsprong ten slotte onder geweldige spanning met 43 gewonnen werd. In de eerste helft toonden de Kanaries Zich absoluut de meerderen over de ploeg der Hagenaars, voornamelijk doordat de thuisclub een grooten activiteit aan den dag legde. In kwaliteit deed de ploeg der gasten echter geenszins voor de thuisclub onder. Balcontrole, stoppen en plaatsen was heel goed, doch het onproductieve korte spel der voorhoede was voor de goed spelende Leidsche verdediging te doorzich tig om ernstig gevaar op te leveren. Hoewel L.F.C. zelfs in de eerste helft niet tot haar beste spel van het seizoen kon komen, was zij het toch, die in deze periode den toon aangaf en zich herhaaldelijk kansen wist te scheppen, waarvan er een drietat voor de rust in een doelpunt werden omgezet. Reeds na zes minuten nam L.F.C. de leiding door Herreur. Uitstekend door de halflinie gesteund ondernam de bewegelijke voorhoede aan val op aanval, waarbij Ouwerkerk Idie tijdelijk het veld verlaten had) het spel keurig verdeelde en vooral de vleugelspe lers groote activiteit toonden. Een als voorzet bedoelde bal van Van Leeuwen bracht het tweede doelpunt ter wereld. Deze scherpe voorzet belandde n.l. aan den binnenkant tegen den paal en verdween fcr ten bereik van den keeper in het Ooievaarsdoel 20. Een onstuimige aanval der tegenpartij volgde onmiddellijk daarop en L.F.C. ontsnapte door rakelings naast schieten aan een tegenpunt. Het enthou siasme der Ooievaars was echter van te korten duur. De thuisclub nam den aanval weer over, waarbij Herreur scoorde 30. Met dezen voorsprong ging L.F.C. vrij ge nist de tweede helft in. Spoedig echter kwamen de Kanaries tot de ontdekking waartoe de gasten in staat waren. De thuis club werd geheel op eigen helft terugge drongen eci Ingesloten. Aanval op aanval ondernamen de Hagenaars en met wat meer geluk zou de achterstand spoedig verkleind zijn geweest-, DaJ; geluk kwam evenwel aan de zijde der gastheeren. Ouwerkerk kreeg den bal toegespeeld, de Haagsche verdediging die meende dat hij buitenspel stond, was dom genoeg te blij ven staan, en het was 40. De Ooievaars verhoogden zoo mogelijk nog hun enthousiasme. L.F.C. moest zich op verdedigen toeleggen Een schot van de middenvoor treft via het been van de Koning doel 41. Van Heusden kreeg meerdere schoten te verwerken en hij kweet zich uitstekend van zijn plicht. Bij een goed genomen corner echter moet hij zwichten 42. Het spel werd nu wat har der en ruwer, zonder dat echter een der partijen in opzettelijke onsportiviteit ver viel. No gwist Ooievaars een derde doel punt, zij het dan cok in buitenspelpositie te scoren waarmee d? stand op 43 werd gebracht. De spatm'r was nu ten top ge stegen. De verded - der Kanaries hield echter stand en het was een groote op luchting toen de scheidsrechter het einde yan den wedstrijd aankondigde. BLAUW WIT—HAARLEM 1—2. Blauw-Wit heeft het in het stadion te Amsterdam niet kunnen bolwerken tegen Haarlem In de eerste tien minuten van den wed strijd kwamen de belde doelen niet in ernstig gevaar. Na twaalf minuten echter schoot Smit den bal uit een voorzet van Ninaber via den paal in het Amsterdam- sche doel. (0—1). Sluijk deed verdienstelijk werk, maar van Nol en Westphal wisten van de kansen geen gebruik te maken. Tien minuten voor de rust maakte Sluijk een uitstekend doelpunt, na eenige verde digers gepasseerd te hebben 1). Verschillende goede kansen kregen de Amsterdammers nog in deze eerste helft. Na de rust was het spel veel sneller en spannender. E:n tijdlang kon ook Blauw wit weer tot aanvallen komen, maar Haarlem bleef toch gevaarlijker. Een doelpunt van Haarlem werd terecht we gens buitenspel geannuleerd, doch vijf mi nuten voor het einde bracht v. d. Hulst met een kopbal, die houdbaar leek, den stand op 12. V. U. C A. D. O. 1—1. - Voor de rust was het een zeer tamme wedstrijd, waarin A.D.O. vrijwel steeds den toon aangaf, maar het spel veel te kort hield, om tegen de hechte V.U.C.-verdedi ging eenig succes te kunnen boeken. Slecht schieten was oorzaak, dat de eerste helft zonder goals verliep. De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud, toen v. d. Brugge uit een voorzet van v d. Breukel hard langs Dom- mers kon schieten. Van dat oogenbllk af veranderde de strijd volkomen. V.U.C. maakt na een half uur door Ramaker uit een vrijen schop gelijk en daarmee was het pleit beslecht, want aan geen van beide kanten waren de aanvallers in staat tot gevaarlijke dingen en het einde kwam dus met een verdeeling der punten. EXCELSIORR, F. C. 0—5. Al kort na het begin nam R.F.C. het spel in handen. Na een fraalen voorzet van Van Walsum, gaf Drok met een kop bal zijn team de leiding (01). Uit een lastige positie loste Drok een mooi schot, dat vla den paal in het net verdween (2—0). Het derde doelpunt was alweer van Drok, die uit een corner inkop te (03). Kort voor de rust kopte Drok er nummer vier ln, opnieuw uit een voor zet van den rechtsbuiten iO4). Na de hervatting kwam Excelsior geest driftig opzetten, R.F.C. pakte den strijd zeer rustig aan, waardoor de thuisclub tal van aanvallen kon ondernemen. Tenslotte wist Drok zijn vijfde doelpunt te maken met een fraai schot, na goed samenspel van het binnentrio. H. D. V. S—H. B. S. 3—5. In de eerste helft kreeg H.B.S. een 2—0 voorsprong, mede dank zij een paar blun ders in de Schiedamsche verdediging, welke niet buitengewoon sterk was. Het eerste doelpunt kwam na een hoekschop, toen Ophorst scoorde. Het tweede ontstond na fraai samenspel. Oldemans snelde van den vleugel toe en loste een schot, dat Lobel niet houden kon. I In de tweede helft heeft H.D.V.S alles op den aanval gezet. Al gauw wérd het door A. van der Tuijn, na~een hoekschop, 12. Van der Vegt maakte er met een kopbal uit een hoekschop 13 van. Direct daarna doelpuntte I. van der Tuijn met een kei- j hard schuin schot 2-»t3. Van Vliet maakte twee fraaie doelpunten (25). Ofschoon H.D.V.S. zich nog1 niet gewonnen gaf en snel en hard verder speelde, slaagde ze er toch niet in om het verder te brengen dan een doelpunt, door L. Janse gemaakt, na een snelle doorbraak van I. van der Tuijn. D. W. S—V. S. V. 5—2. De Velsenaren troffen een Heekelaar in zeer goeden vorm aan, waardoor zij met hun schoten weinig succes hadden. Voor Slot moet het wel een groote voldoening zijn geweest, zijn harde zwoegen door twee doelpunten beloond te zien, zijn eerste in dit seizoen. De Amsterdammers namen voor de rust reeds met 2-0 de leiding, door goede doelpunten van Slot en Van Stokken Jr. Na de rust vergrootten Slot en Draeger den voorsprong van D.W.S. tot 40; het laatste doelpunt uit een strafschop wegens hands. Daarna kon de Velser voorhoede- speler Bot den achterstand tot de helft reduceeren, waarna Wlertz nog een vijfde doelpunt aan de score toevoegde. D. H. C.—'T GOOI 1—2. De thuisclub is aanvankelijk ln de meer derheid. Nadat ruim 10 min. ls gespeeld, geeft Dit- mars een pass naar Schreuder, die scoort il01. Als eenige corners den bezoekers geen resultaat hebben gebracht, trekt de rechtervleugel er tusschen uit en Wind- horst breng de partijen op gelijker, voet (1—1). Na de hervatting biedt het spel het zelfde spannende beeld. Door belde partijen wordt hard om den voorrang gevochten. Even verslappen de Delftenaren dan en van deze inzinking weten de bezoekers een dankbaar gebruik te maken. Er volgt aan val op aanval op het Delftsche doel en ten slotte weet J. Cohen uit een voorzet van rechts het winnende doelpunt te scoren. (1—2). STORMVOGELS—XERXES 1—6. De „Vogels" waren hopeloos uit vorm en vonden daarentegen tegenover zich een Xerxes-elftal, dat alles bezat, wat den Vogels ontbrak Reeds tien minuten na den aftrap be gon Kok aan den opbouw van het half dozijntje. Vijf minuten later kreeg Lagen- daal den bal goed van den vleugel toege speeld; toen hij vak voor het doel van Stormvogels stond, gaf hij met een schui ver Kollenberg het nakijken en tien minu ten voor de rust bracht onze oud-inter- natlonaal den stand met een kalmen schuiver op 03. Nauwelijks tien minuten was de tweede helft oud of het was weer Lagendaal, die den voorsprong van zijn club vergrootte. Vijf minuten later werd het 05 door Kok en daarna redde Prins de eer van zijn club met een fraai doelpunt. Gerrlts kreeg nog gelegenheid den bal vla een Xerxes- speler ln eigen doel te trappen (18) en toen kwam het einde. FEYENOORD-i-C. V. V. 0. 'J" Feyenoord is dien geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest, maar kans om een doelpunt te maken zag zij niet. Heel veel gelegenheid om te scoren heeft -de voorhoede van de thuisclub ook niet ge had, want de verdediging .van C.V.V. had als het ware geholpen door de midden spelers een muur voor het doel opge trokken. Feyenoord kreeg een groot aantal hoek schoppen en ook eenige vrije schoppen op den rand van het beruchte gebied te ne men, doch wat zij ook probeerde, succes bleef steeds uit. C.V.V. moest het van en kele uitvallen hebben, geleld door de snelle vleugelspelers Zaanen en De Graaf en doorgaans waren deze nog vrij gevaarlijk. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Nagenoeg voortdurend was Feyenoord ln den aanval maar er was geen doorkomen aan. Doelman Kruidenier was geweldig op dreef. Tegen het einde trok heel Feyenoord naar voren, doch wat Van Heel en zijn mannen evenwel ondernamen, het was en bleef 00. D. F. C.—AJAX 0—0. Reeds spoedig bleek dat D.F.C. geen ho- pelooze taak tegemoet ging. Het veel te korte spel van de gasten konden achter spelers gemakkelijk baas en waar de voor hoede het ln breed opgezet spel zocht, brak er na een kwartier spelen een tijd aan. waarin Ajax zelfs op moest passen voor een doelpunt. Eechter waren de gas ten wat spelkwaliteiten betrof uitgesproken de meerderen van de hardzwoegende en zooveel mogelijk afbrekende Dordtsche ploeg en toen de Amsterdammers werkelijk hun tanden eens op elkaar gingen zetten had D.F.C., althans in den aanval, niet veel meer ln te brengen. D.F.C. kon zich na de rust feitelijk slechts tot verdedigen be palen maar dat ging haar dan ook bui1 tengewoon goed af. Zeker wel een half uur lang was Ajax niet van het doel weg, maar de ontelbare schoten gingen alle over en naast, terwijl enkele andere in de veilige handen van Jas belandden. Het einde kwam met een gelijk spel. SPARTA—K. F. C. 3—0. Tegen het afbrekende spel van de gas ten konden de Spartanen vooral in de eerste helft niet op. De verdediging van de gasten was een muur, waartegen de Spartaansche stormloopen te pletter lie pen. Bovendien was Klokkemeyer in goe den vorm, zelfs hield hij een vrijen schop van Voormolen verdienstelijk uit zijn doel. Het spel van K.F.C. was vooral ln de ver dediging nogal ruw. De eerste helft verliep puntloos. Het succes kwam voor K.F.C. tien mi nuten na de rust, toen Meyer, die overigens weer verdienstelijk als derde back optrad, even aarzelde. De Boer kreeg daardoor een kans en zijn harde schot ging via de lat ln het net. Tien minuten later was het Weer de Boer, die in ver vooruitgeschoven positie den bal kreeg toegespeeld en een hard schot loste, dat van den paal terug kaatste voor de voeten van Wensveen, die niet aarzelde den bal langs den Sparta- doelman te jagen. In de laatste minuut werd de K.F.C.-er De Boer in het doelge bied van Sparta ln den rug aangevallen. Een strafschop zette De Boer nog in een doelpunt om. H.V.V. n—ALPHEN II 4—2. Al vrij spoedig na den aanvang komt Alphen gemakkelijk aan de leiding als een der H.V.V.'ens zóó ln het nauw wordt ge dreven, dat hij den hal in eigen doel trapt. Nog voor de rust weet H.V.V. op keurige wijze gelijk te maken: met een eminent schot wordt v. Vliet gepasseerd. Na de hervatting aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Alpihen weet door P. Hesseling, die een fraalen voorzet van Mulder besluit met een keihard schot, de leiding te nemen. Dit ls blijkbaar het teeken voor de gast heeren om alles op den aanval te zetten en het ls de rechtsbinnen, die een pass van zijn nevenspeler keurig benut, 22. Even later beoordeelt v. VUet een voorzet van links onjuist en de toesnellende rechtsbui ten kopt den bal achter v. Vliet, 32. Al phen doet dan krachtige pogingen om den achterstand ln te loopen. H.V.V. laat zicli evenwel de overwinning niet meer ontne men en weet zelfs nogmaals te doelpunten. Alphen IVRoodenburg II afgelast. RoodenburgT.O.N.A. 62. Roodenburg zet direct alles op den aan val en forceert eenige corners die niets opleveren. De thuisclub houdt het spel goed open, doch de aanvallen van Tona zijn ook niet van gevaar ontbloot. Rooden burg trekt ten aanval. De bal wordt naar den rechtsbuiten gespeeld, deze zet goed voor en de linksbinnen schiet in (1—0). Direct na den uittrap neemt Roodenburg den bal weerover. De midvoor plaatst naar rechts en met een uitstekend schot maakt de rechtsbuiten 20. Bij Tona wil het maar niet vlotten. Roodenburg daarentegen speelt rustig verder en belaagt keer op kser het doel der gasten. Uit een dezer aanval len komt de bal bij den linksbinnen; hij speelt den bal vrij en lost dan een schot maar raakt den bal half, de keeper der gasten ls er niet op verdacht en het is 3—0. Tona onderneemt zonder succes eenige gevaarlijke aanvallen. Dan werkt Rooden burg weer weg. De linksbuiten plaatst den bal naar den linksbinnen, deze aarzelt niet en het is 40. Direct na de rust probeert Tona haar achterstand in te loopen. Bij een hard schot dat op het Roodenburgdoel gelost wordt verandert de rechtshalf der thuisclub den bal van richting en onhoud baar voor den keeper verdwijnt hij ln het doel 41. Hierdoor aangemoedigd komt Tona telkens terug, doch het goede son0' ontreekt. De rechtsbinnen der thuisclub zorgt voor het vijfde Roodenburg doelpunt. Tona geeft den strijd gewonnen en spoedig ls het 61, doch even later, vlak voor het einde maken de gasten er nog 02 van LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: U.V.S. Ill—L.D.W.S. n, afgel. Ie klasse: afgelast. TT 2e klasse A: Rouwkoop n—L.D.W.S. 05 (g6St.). f-r 2e klasse B: U.V.S. V—Leidsche Boys u 10—0. 3e klasse A: U.V.S. VI—A.S.C. IV. algen 3e klasse B: Lugdunum VII—U VB- V1 afgel.; Morschkwartier II—L.D.W.S 0—6 (gest.l. ,.Iir 4e klasse A: L.D.W.S. V—U.V.S. vut. 4e klasse B: Alphia IV—Morschkwartier m 7-3. 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14