Ons Kort Verhaal Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 December 1937 Zesde Blad No. 23845 Het Liefdespaar 78ste Jaargang ALPHEN. Ernstige val. De winkelier K. tn de Pt. Hendrikstraat, «e van een 5 M. hooge winkeltrap viel, twam daarbiil zóó ongelukkig terecht, dat Hl een ernstige sohedelfractuu-r bekwam jjn toestand ls zorgwekkend. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Jansje, d. van Cornells KoWenzweij en Aartje van Tol; Jacoba Hendrika, d. van Jan Verhagen en Hen- Irika van den Hoek; Catharina Maria Ja- d. van Johannes G. Boere en Petro- nella C. Haagen; Johannes Daniël Gerar- jus, z. van Johannes P. van Eïjk en Maria )t, Bunnlk; Aart, z. van Bastiaan Kapteljn in Gertrude H. F. Schouten; Maria Chris tina Theresia, d. van Carl J. Winninghoff en A. Th. M. Scheerder; Gerardus Wilhel mus Adrlanus, z. van Wilhelmus C. van Niekerk en Maria A, van Rooijen. Overleden: Wilhelmtna Johanna Baer- veldt75 Jaar; Maria Johanna Straver, Mjaar; Adriana den Hertog, 66 Jaar. echtg. mn Wouter den Hertog; Johannes Theo- dorus Ludwlg Withof Keus, 62 jaar, echtg, an Margaret Ogllvle Fletcher; Lcendert ran Goch, 53 jaar, echtg. van KriJne La- moree. Loop der bevolking. Gevestigd: Wilhelm A. Kanngiesser en gez.. Stationsplein 4rood; Gijsbert v. d. Hagel, Llndenhovenstraat 33: Theodoras Chr. Vreulink, Westkanaalweg 8a; Anna M. Kok. Raadwijkstraat 4; Willem H. v. d. Kraan en gez.. Dwarsstraat 17; Dirk Snel fn gez., Dorpsstraat 99; Jan Telkstra, Juli- anastraat 64; Agatha P. de Rijk en zuster, Hooflstraat 84. Vertrokken: n. Woudrichem A 305 Ad-r. Vlveen en gez.; n. Wassenaar. Ammons- laantje 40, Adriana C. Flinkenflugel; n. Leiden, H. Rijndijk 122 Mietje van Varlek; i. Leiden, v. d, Waalsstraat 31, wed. P. v. d. Bosch-Colijn en gez., Raadwijkstraat l; 's Gravenlhage, Amazonestraat 52, Cor nells Versteeg; n. Laren (N.H.i Barbiers- neg 6, Izaak C. van Dam; n. 's Graven- hage. Corn. v. d. Lijnstraat 151, Paulus Hoornen; n. Noordwijkerhout, Langevelder- weg 8, Klara Lenting; n. Rotterdam, Srlrrakstraat 21, Frederik J. C. Broker en gez.; n. Utrecht, woonwagenkamp, Wilhel mus van Wanrdoij en echtgen. Onze plaatsgenoot de heer G. Bruines gde voor het examen verpleger geestes- fn zenuwziekten. In de Jaarvergadering van de aid der EiH.B.O. alhier, werden de altredende be stuursleden de heeren E. de Goede en J. hins herkozen, terwijl in de vacature van mej. Kroon werd voorzien door d benoeming rail den heer J. A. Schouten. Dr. L. W. Hlldernisse medlsch-leider, werd tot eere- raorzitter benoemd. Bij beschikking van den minister van financiën, is de ontvanger der registratie fn domeinen W. B. Plantinga, met intrek- hng van zijn verplaatsing naar deze ge meente, verplaatst naar het kantoor Nij- kerk naar de directie der registratie en domeinen te 's-Gravenhage en is de ont vanger der registratie en domeinen J. Boxem verplaatst van het kantoor Woer den naar het kantoor alhier. ALKEMADE. Propaganda-avond R.K. Coöp. Ver. „De Samenwerking". In hotel ,De Vier Heemskinderen" hield de bovengenoemde vereeniging een pro- paianda-avond. De voorzitter, de heer W. van Ruiten spoorde een ieder aan zoo krachtdadig mogelijk mede te werken tot nog grooter bloei dezer coöperatie. Hierna verd het „Strijdlied" gezongen, waarop een teekenfilm en de groote propaganda film van de Haka-bedrijven te Jutphaas terden vertoond. De heer Rietbroek bracht verslag uit als afgevaardigde naar het onlangs gehouden congres. De voorzitter dankte hem. Na een muzikale show volgde fratls verloting en sluiting. INBRAAK TE RIJPWETERING. Ontvreemding van f. 290. Des nachts hebben dieven hun slag We- kn te slaan door een Inbraak bij den vee- kouder A. V. te Rijpwetering. Toen deze des Morgens ontwaakte ontdekte hij dat in de toonkamer alle kasten doorzocht waren. ®t een lade werd f. 290.— vermist. De gou den sieraden die daar lagen werden on aangeroerd gelaten. In denzelfden nacht heeft men ook ge poogd binnen te dringen in de woning van den veehouder R. door opschuiving van een :«am van de slaapkamer. De echtgenoote «an den heer R. werd echter wakker en op kaar geroep nam de Inbreker de vlucht. In de Pancratluszaal had een film voorstelling plaats van de propaganda- tlub „St. Wlllibrordus". Na eenige komi sche films werd de groote propaganda film ,De Kruisvaart roept" vertoond. Het *as een leerzame avond. BODE®RAVE>N. atificatie van den vrede in de waterleidingkwestie. Gistermiddag werd een bijzondere alg. vergadering gehouden van de aandeelhou ders der N.V. Bodegraafsohe Waterleiding, ook daar legden de Commissarissen voor ee voorloopige overeenkomst, gesloten tus sen hen en B, en W. van Bodègraven, die Mmiddels door den Raad ls aanvaard. Na uitvoerige besprekingen werd ook "Oor de aandeelhouders het voorstel aan- ,awd, echter op voorwaarde, dat ook de SMheente Zwammerdam beleid zou zijn, M>8 een half jaar lang de exploitatie over le laten aan de N.V. Dit voorbehoud is noodig, omdat de wa mbuizen van Bodegraven en Zwammer- samen één net vormen. Zou Zwam- Merdain gevolg geven aan zijn besluit en 1 Januari a.s. zijn eigen bulzen in be- at nemen, dan kan een deel van Bodegra ven niet langer voorzien worden. Maar dat dit zou geschieden, laat zich niet denken. Zwammerdam heeft aan buizen alleen niets en heeft nog geen enkele overeen komst betreffende waterlevering gemaakt. Was dit half jaar uitstel niet gekomen en zou Bodegraven werkeiljk op 1 Januari as. krachtens het raadsbesluit de bedrijven hebben overgenomen, dan zou zeker nog een spoedovereenkomst noodig geweest zijn om de watervoorziening van Zwammerdam niet te stagneeren. Intusschen beteekent de aanneming van dit voorstel alleen, dat de vrede tusschen de partijen hersteld ls. Zelfs al mocht Zwammerdam er anders over denken, dan nog blijft art. 1 en 2 der overeenkomst van kracht. Het procedeeren is dan afgeloopen, alleen wordt het bedrijf dan per 1 Januari overgenomen en niet per 1 Juli. Loopt ech ter alles zooals is overeengekomen, dan wordt de waterleiding op 1 Juli gemeente bedrijf. Het lijkt ons echter niet uitgeslo ten, dat er nog verder onderhandeld zal worden, uitgaande van het punt, waarop verleden jaar de zaak ls vastgeloopen, n.l. de mogelijkheid van overname bij onder linge overeenkomst, zonder uitspraak van arbiters of misschien zelfs nog over voort zetting van de concessie. Alleen met dit verschil, dat de gemeente nu tot overname besloten heeft en toen nog vrij kon kiezen. Geslaagde Nutsavond. Voor het Nutsdepartement sprak aan de hand van een prachtige serie lantaarn plaatjes de directeur van „Artis" dr. Por- tielje over „Dierenleven In Artis". Na een welkomstwoord van mr. la Gro besprak spr. de apen; prachtig materiaal had hij verzameld en Interessante dingen wist hij te vertellen. Ook heeft hij talrijke andere dieren, oa, giraffen, nijlpaarden, uilen, roerdompen, lepelaars enz. bespro ken. Talrijke bijzonderheden uit het die renleven en van „Artis" zelve heeft spr. be handeld. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Helena, d. van E, Korver en A. M. Windhorst; Marlnus Pie- ter en Celia, z. en d. van K. Punselie en M. C. van Ingen. Overleden: G. den Blanken, echtgenoote van C. Compter, 58 Jaar. Getrouwd: H. Rodenburg, 30 jaar en A. Sterk, 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Ph. Möhle, Noordstraat 66; A. Pieterse, Oud-Bodegraven 29; A. P. Cle- ton, Mauritsstraat 4; Z. Goedhart'en gez., H. Rijlaarsdam, Buitenkerk 37; W. C. Ver woerd, Willemstraat 35; J. N, de Jong, Meije 177; A. M. Vink. Buitenkerk 49a; A. Pellegrom, Noordzijde 141. Vertrokken: C. Pouw, naar Rietveld, No. 135; A. Bijmain, naar Rietveld No. 131; C. Bannink, naar Breukelen, Korenpad 7; T. van Breinen, naar Lange Ruige Welden, No. 173; A. L. de Vogel en gez., naar Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 39. Voor de Herv. Jeugdeentrale sprak ds. van Ginkel uit Gouda over „De Bijbel en het persoonlijk leven". Na gedachtenwisseling zongen de leden van de Meisjesver. uit de Melje enkele lie deren. BOSKOOP. DE BESHULSTVEILINGEN. Groote uitvoer naar Engeland. De handel ln hulst met bes op de Bos- koopsche veiling heeft een ongekende vlucht genomen. Duizenden K.G- worden en zijn opge kocht voor Engeland, welke in kratten ver pakt, daarheen worden gezonden. De prijzen zijn in verband daarmede zeer goed en bedragen voor le soort tot 50 cent per K.G. In hotel „Neuf" vergaderde de Coöp. brood- en verbrulksver. „Vooruitgang". De voorz. de heer Jac. Schouten opende, waarna de verslagen onder dank onveran derd vastgesteld werden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. Beekenkamp. C. J. v. d. Wolf, D. van Wijk Az. en als commissaris de heer D. Veerman Jr. Aan de leden zal over het afgeloopen jaar 10 pet. dividend worden uitbetaald. De aangekondigde openbare raads vergadering te Boskoop is gisteren niet door gegaan en wordt thans gehouden op Donderdag 23 December nam. 2 uur. De agenda blijft ongewijzigd. HAZERSWOUDE. „De opstanding der dooden". Voor de Ned. Herv. Mannenver. op G.G. „Onderzoekt de Schriften", trad in het lokaal Salvatori op ds. H. Bout van Rot terdam, over „De opstanding der dooden". Na opening las spr. 1 Corinthe 15 35 tot het einde. Hij besprak vervolgens, hoe de mensch die God niet kent, leeft bij het heden, en voor de toekomst na den dood geen blijde verwachting heeft. Voor allen die zich in Christus geborgen weten, mag daarentegen gelden, wat de dichter zegt en daarna is het leven mij bereid. De opstan ding der dooden is een mysterie Gods, een geloofsstuk, dat door de Sadduceën van Jezus' dagen werd verworpen en ook door de heidensche filosofen wordt ontkend. Voor allen die Gods Woord gelooven, staat het onwankelbaar vast, en is het tot rijke troost. Aangrijpend teekende spr. de ma jesteit van den dood, die allen tot zich trekt. Voor allen die Hem kennen die de Opstandig en het Leven ls, is het tot groo- ten troost te weten, dat bij hun sterven het leven hun is bereid, maar ook diep ramp zalig voor hen, die dan in die ure zich niet geborgen weten iri Jezus als hun Heiland. Met groote belangstelling is ds. Bout ge volgd. Gevonden. Een zwartharige hond; ras: Groenen- daler. Inlichtingen ter secretarie alhier. De dames S. Vreugdehil en H. A. van Pijlen alhier slaagden te 's Gravenhage voor het examen costumière H.C.V. Eerst genoemde werd opgeleid door mej. Van Zwieten en de tweede geslaagde door mej. A. J. Leget, betden te Leiden. LEIMUIDEN. Vergadering ijscliib „Nut en Vermaak". Bovengenoemde üselub vergaderde in het cafe van den heer J. van Graas. De voor zitter de heer J. van Rijn opende, waarna de secr de heer J.W.de Ren de notulen las die goedgekeurd werden Aan het verslag van den penningmeester den heer C. Ber nard zij ontleend, dat de inkomsten waren, medegerekend het batig saldo van het v. j. f. 270.79. uitgaven f. 31.20; batig slot alzoo f. 239 59. De bescheiden werdén door de heeren van der Snoek en van Haasteren in orde bevonden. De aftredende bestuurs leden de heeren Bernard, de Ren en Wol ken werden bij acclamatie herkozen; in de vacature Nan werd gekozen de heer J. Braam. Na sluiting volgde een gratis ver loting Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna, d. van A J. van Tol en J. M. Egberts. Overleden: Chr. H. van der Burg, 6 mnd. Loop der bevolking. Vertrokken: naar Waddinxveen, Bloe- mendaal 146, J. W. van Veen, dienstbode. naar Medem'olik Torenstraat 11. Midden- meer, J. van der Meli naar Amstelveen, P J. de Vos. boerenknecht. Gevestigd: van IJsselstein. A. Dijkstra, dienstbode, Vrieesekoop no. 373. NIEUWVEEN. Bijeenkomst Ver. Volksonderwijs. De Ver. Volksonderwijs, afd. Nieuwveen, hield in café v. Eijk, haar jaarlljksche gezellige bijeenkomst. De voorzitter, de heer P. Bardoux, heette speciaal de ge- noodigden uit Nieuwkoop en den heer M. van Beek uit Amsterdam welkom. Deze hield een rede over „Het karakter der Openbare School". Na een historisch over zicht wees hij er op, dat in de Middel eeuwen de school aan de R.K. Kerk toe vertrouwd was. Met de hervorming kreeg heit onderwijs een Calvinistischén geest, de Fra-nsche revolutie bracht weer veran dering. In 1806 kreeg Nederland zijn eer sten „minister van onderwijs". Deze, de heer v. d. Palm, wordt nog met eere in onderwijskringen genoemd. Hij ontwierp een onderwijswet die slechts 21 artikelen bevatte, terwijl de onderwijswet van 1920 er over de tweehonderd bezit. Maar thans heerscht de geest van het ontwerp v. d. Palm nóg in de wet, n.l. dat de Openbare School opvoedt in Chr. en maatschappe lijke deugden. De later ingestelde subsidie voor de Bijz. scholen zou een einde maken aan den schoolstrijd. Niets was minder waar. aldus spr. Zelfs de gelijkstelling tusschen openbaar en bijzonder onderwijs kon niet beletten dat de strijd nog erger werd. Spr. zette uiteen dat de openbare school toegang verleent en kan geven tot eiken godsdienst; men onderwijst er ln neutralen zin. Spr, eindigde met den wensch „Eén school voor één volk". De voorzitter dankte den heer van Beek, waarna een alleraardigst blijspel „Het Slippertje" opgevoerd werd. De jeugdige tooneelisten hadden er veel succes mee. De eer Bardoux kon hun met recht dan ken voor hun fraai spel. Hier'op sluiting van dezen geanimeerden feestavond. TER AAR. Gevonden. Een rijwielbelastingmerk en een wollen das. Inlichtingen bij de politie. Voor baby-uitzetten hebben zich tot dusver bij het daartoe ingestelde comité aangemeld een 6-tal a.s. moeders. Boven dien zijn er nog twijfelgevallen, zoodat in totaal 8 uitzetten zijn aangeschaft, waar toe het gecollecteerde bijna voldoende was. De kern van alle goede reclame. „Er is niets dat dagbladreclame evenaart", zei onlangs Mr. S. Romily Hall, president van een organisatie van Engelsche verffabrikanten. Voordien had hij reeds verteld van den belangrijken vooruitgang in de Engelsche verfindustrie dank zij hun collectieve reclame-campagne. De 15.900 pond sterling die Jaarlijks voor deze actie beschikbaar is, wordt in hoofdzaak besteed aan dagblad reclame de kern van alle goede reclame. 3024 In de Chr. Nat. School, werd vanwege de Stichting „Het Hoogeland" een film- voorstelling gegeven, waarvoor groote be langstelling bestond. Ds. C. Heemskerk opende en ds. Warner verrichtte te sluiting. Ten bate van het werk werden door de pl. collectrices ln de zaal kwartetspelen, lepeltjes enz. verkocht. De film gaf een duidelijke uitbeelding van het nuttige werk der vereeniging. Het bijprogramma was zeer Interessant. WADDINXVEEN. Geslaagde tooneelavond met veel succes. In hotel Kwaak werd een opvoering ge geven van het kluchtspel „Moppie" door het tooneelgezelschap „Onder Ons" ge vormd door personeel van „de Koren schoof" uit Utrecht. De zaal was tot in alle hoeken gevuld Wij merkten o.a. burgemeester P. A. Troost op. Deze door de Ruitersportvereenlglng ge organiseerde avond is uitstekend geslaagd hetgeen dankbaar door den instructeur, den heer de Waard uit Leiden gememo reerd is. Na afloop werd gezamenlijk staande het lste couplet van het Wilhelmus gezongen. Tentoonstelling van Luiermanden. Onder groote belangstelling heeft het dames-comité alhier in de keurig versierde lunchroom van de Water een 14-tal luier mand-uitzetten geëtaleerd. De Waddinx- veensche burgerij heeft zich met haar be kende milddadigheid weer van haar beste zijde doen kennen. De presidente, mevr. K .v. d. Torren, sprak een welgekozen ope ningswoord op haar verzoek is staande het Wilhelmus gezongen. Voor het gemeente bestuur', dat in zijn geheel aanwezig was, sprak de burgemeester woorden van dank en waardeering tot de presidente en haar grooten staf van medewerkers. ZWAMMERDAM. De heer P. Hoogendoorn f In bijna 72-jarigen ouderdom is alhier overleden een algemeen bekend ingezetene, n.l. de heer P. Hoogendoorn. Tal van jaren was de overledene bedienaar van begrafe nissen en vele jaren nog besteller van het station der Ned. Spoorwegen en van het agentschap van v. Gend en Loos. door J. P. BALJÉ. In opgewonden toestand liep Lew Barry den zonnigen weg naar zijn villa al. Hij zag een beetje rood, wat geen wonder was, want de zon brandde fel en hij had de vier „highballs" in de bar van Kho Lung Hi, den glibberigen Chinees, wel wat vlug naar binnengeslokt. Logisch! Die filmdic tators verbeeldden zich maar met je te kunnen doen,- wat ze wilden. Als hij ver koos te trouwen met Gwen Morrison, dan kon de heele directie van de „United Film Players Corporation" naar z'n grootje loo- pen, en als hij er de vijf werelddeelen kond van wilde doen, dan zou geen brullende directeur hem daarvan kunnen weerhou den. Spinnijdig stapte hij de ruime hall van zijn villa binnen, en zijn huisknecht snauwde hij toe: „Maak direct een extra-strong Martini voor me klaar, James, en doe het vlug". James knikte en schuchter merkte hij op: „Er wacht een dame op U meneer, ze zit al een uur in de tuinkamer. Juffrouw Evelyn Lew Barry keek nog donkerder, ,,'t Is goed", zei hij dan kort, en hij liep ln de richting van de tuinkamer. Hij mopper de wat ln zichzelf. Dat ontbrak er nou nog net aan! Evelyn, die hem een scène kwam maken, Misschien wel gestuurd door de directie, een doorgestoken kaart Ha! Hij lachte schamper. Het zou ze niet glad zitten, dien heeren doordrijvers. En Evelyn moest zich liever niet leenen voor dergelijke vuile zaakjes. „Hallo!" groette hij stroef. „Dag Lew!" zei ze, en ze keek hem on derzoekend aan. Kwade bui, jammer! Ze had zoo gehoopt op een kalm, rustig ge sprek. „James!" schreeuwde Lew, „vraag aan juffrouw Evelyn, of ze ook een cocktail wil". „Merci", wees ze zijn aanbod af, „ik wou liever niet drinken. Lew. Ik wou eigen lijk. eens rustig met je praten". De filmacteur trok verwoed aan zijn ci- garet. „Val maar met de deur in huis", attaqueerde hij haar, „begin me maar de zelfde praatjes te verkoopen als die oude Goldmill zooeven heeft opgehangen. Zeg me maar, dat we zoo'n prachtig liefdes paar vormen, dat de heele wereld verrukt ls over ons natuurlijk, innig spel, dat alle verliefde menschen, of ze twintig, veertig of vijftig zijn, ons tot hun voorbeeld ne men, en dat het zoo'n desillusie voor hen zal zijn, als ze hooren, dat ik ga trouwen met Gwen Morisson. een doodgewoon meisje waar nooit iemand van gehoord heeft. Zeg me maar, dat dat onze films stuk zal ma ken, dat onze toekomst er door kapot gaat, dat we van een voetstuk af zullen vallen, waar de menschen ons op hadden ge plaatst, en meer van die nonsens. Vooruit steek van wal Evelyn zei niets. Dus Goldmill had hem een scène gemaakt, Goldmill, die goeie, ouwe papa Goldmill, die het zoo goed met haar meende, had dus trachten te redden, wat er te redden viel. Natuurlijk, er was heel veel waarheid in wat hij gezegd had, maar toch, dat wist ze zeker, had Gold mill het niet alleen gedaan voor de zaak, maar hij had geraden, gevoeld, dat Lew alles voor haar beteekende, en met zijn goeie hart had hij getracht, Lew tot an dere gedachten te brengen. Maar hij had het heelemaal verkeerd aangepakt, hij ken de Lew niet. „Wel, heb je me niets te zeggen?" Ze schudde triest het hoofd. „Natuurlijk zit er wel wat waars in Goldmill's woor den", probeerde ze voorzichtig, „maar lk ben niet bij machte, je van een stap terug te houden, die „Natuurlijk niet", viel hij haar in de rede, „natuurlijk niet, jij niet en niemand. Het zit me tot hier, die heele filmzwen- del, die fraaie reclamepraatjes: ze zijn verloofd, ze zijn niet verloofd, Lew en Eve lyn gaan trouwen, Lew en Evelyn zijn al in stilte getrouwd, Lew en Evelyn dit. Lew en Evelyn datDe heele fiimbusiness walgt me.,..". „Het is tenslotte jouwen mijn brood, Lew", zei ze zacht. Iets in haar stem trof hem. Hij liep op naar toe en legde zijn hand op haar schou der. „Natuurlijk", sprak hij kalmer, „het is ook heelemaal niet m'n bedoeling jouw toekomst stuk te maken". Die hand op haar schouder was te veel. Haar mond trilde en ze liet haar hoofd tegen zijn arm rusten. „O, Lew", huilde ze. „het is allemaal zoo naar.. Vreeipd geroerd keek hij op haar neer. Iets van de vroegere, oude teederheid waartegen hij nu al maanden vocht, kwam terug. Hij trok een stoel bij, en zachtjes streek hij haar over het haar. „Wij beiden, Evelyn, wij hadden mis schien kunnen trouwen. Maar we hadden het vroeger moeten doen, in het begin, toen we elkaar pas kenden. Ik hield toen veel van je, ik was verliefd op je blonde krulien, je heldere oogen, je lachje, je stem, Je mond Hij stond plotseling op en liep heen en weer, de handen diep in de zakken, een rimpel tusschen de oogen. „De film, die vervloekte film, heeft alles stukgemaakt", zei hij verbeten, „ieder jaar zes liefdesfilms dat vernielde iedere idylle, alle romantiek. Het ontnuchterde me, Eve lyn! Het leerde me, dat een filmhuwelijk een onmogelijk ding is. Ik zou je altijd gezien hebben in een rol. Als ik je om helsde, zou ik gedacht hebben aan een scène uit de „Verboden Kus", als je lachte, zou ik je zien als „De lachende Venus", als je huilde, zou het me niet roeren, want ik zou er bij moeten denken, dat de glyce rinetranen niet zoo bar duur zijn. Ik zou de stem van den regisseur in mijn ooren hocfren klinken; „Over. die kus. Lew. zoo zoen je niet, als je innig lielhebt, En denk er aan, tien seconden, niet korter, niet langer". Niets zou er nog echt geweest zijn, Evelyn. Niets Hij slokte de Martini naar binnen, bleef ijsbeeren. „Toen leerde ik Gwen kennen. Een een voudig meisje, dat van de film niets af wist, En ik ben van haar gaan houden. Over een maand zullen we trouwen!"' Evelyn veegde haar tranen weg en ze glimlachte witjes. Ze voelde, dat hij voor haar verloren was. „Ik feliciteer je, Lew, en ik hoop, dat je gelukkig zult worden. Je hebt gelijk misschien, de studio is geen ideaal oord voor ware liefde. Maar, boy, al geef Jij dan zelf niet om het oordeel van de wereld, misschien zou je dan,... voor mijZe stokte, om dan plotseling rap verder te gaan: „Zie je, Lew, ik ben het met Goldmill eens, dat de menschen hun illusies moeten blijven houden. Jouw geiuk zal er niet minder om worden, als je je huwelijk geheim houdt. Doe je dat niet, dan is er veel kans, dat onze films niet meer gevraagd zullen worden. Wij zijn nu eenmaal voor het oog van de wereld de „big lovers", Lew. En ik hang van jou af. Ik kan niet gelooven, dat je mijn toekomst moedwillig stuk kunt maken Hij dacht na. Toen lachte hij en met een onbeheerscht gebaar streek hij weer over de blonde krulletjes. „Goed, Evelyn, dan gaat het boerenbedrog door, ons oude lief despaar blijft intact. Ik zal in het geheim trouwen". „Dank je, Lew", accepteerde zij de aal moes. Zóó had ze toch nog iets, al was het dan alleen maar in de film. Het is zoo moeilijk, heelemaal afstand te doen' Als je niet kon krijge" waarnaar je verlang de, dan moest je wel tevreden zijn met een surrogaat.... (Nadruk verboden). JKUN/T IN IITTim LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN'» De beroemde Russische pianist Nicolal Orloff, die hier reeds meermalen met groot succes is opgetreden geeft voor boven staande Vereeniging een piano-avond op Donderdag as. Op zijn recital zal de kunstenaar 3 sona tes van Scarlatti, een Sonate van Beet hoven, een Ballade en Mazurka's vaft Chopin, enz. geven. TIJDSCHRIFTEN. Kerstnummer Wereldkroniek. Wij ontvingen het Kerstnummer van de Wereldkroniek. In de ruim 60 pagina's tekst worden arti kelen gegeven over de meest uiteenloopendê onderwerpen en alle zijn voorzien van prachtige foto's, die veelal den naam van kunstwerk ten volle verdienen. Naast de gebruikelijke Kerstverhalen zijn interessante beschouwingen opgenomen over De paaldorpen in de Hinderzee; Les ballets de Monte Carlo; Charme en elegance op het gladde ijs; Flirtation van auto's; De eer tooneelspeler te zijn; De Balineesche Apen dans; Zevenmaal een glimlach; Het speelr goed; Avond: Het Kerstdiner. Verder i» een aantal prijsvragen opgenomen. Het Wereldkroniek Kerstnummer ls onge twijfeld een van de mooiste Kerstuitgavenv die dit jaar verschenen. (Autersrecht voorbehouden). Kunt u deze niet gebruiken?!.... Ik las in de courant, dat uw fabriek moeilijk heden had met de voorziening van grond stoffen!?

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17