LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 December 1937 Keelpijn Uit de Rijnstreek LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN CORRESPONDENTIE a Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Th. Kaptein en gezin, van jloordwijkerhout. Halfweg 14 J. Lasca- ris. van Haarlem. Heereweg 149 J. van cei Voort, van Voorhout, Halfweg 5. Vertrokken: A. Vaneveld, naar Noord wijk Mej. P. M. Kooijmans, naar Haarl.meer Mej. S. C. Huizer, naar den Haag H. jiöller en gezin, naar Haarlem. NOORDWIJK. Aanbesteding. Door B. en W. is een aanbesteding ge houden voor het aanbrengen van vijf bron- jjutten in het Langeveld ten behoeve van jet Waterleidingbedrijf dezer gemeente, ingeschreven is als volgt: Reekers, Noordwijk f.3140; Hoogendoorn. Gicsendam f. 3835; de Ruyter, Halfweg f. 3750; Kronenburg, Culenborg f. 2572.50; Tjaden, Haarlem f.3150; Haitjema. De- öemsvaart f.3675; Hollander, Apeldoorn 1.2469; Visser en Smit, Papendrecht 1.3400. De gunning is aangehouden. De heer v. d. B. alhier had het onge luk op den hoek BronckhorststraatZee straat met zijn rijwiel in aanraking te ko men met een anderen wielrijder. Hij kwam hierdoor zoodanig te vallen dat hij een jij been brak. Een tweetal doktoren ver telde geneeskundige hulp. Gevonden: een schort; een rozen- trans; een paar handschoenen; een hond; ten sleutel; een handschoen (dames); een óamesportemonnale met inhoud; een da- mestasch met inhoud; een duimstok. In lichtingen worden uitsluitend verstrekt i Woensdags en 's Zaterdags van 18 tot IJ uur ten politiebureele te Noordwijk- Sïinen. Wrijf deze krachtige zalf op de keel en bedek ze met warm flanel. Dit werkt als een papplcister en bovendien worden door de ingeademde dampen de aangedane luchtwegen gezuiverd. 2897 (Ingez. Mcd.) voorzitter der N.C.L.B. den heer P. J. v. Duyn. Hij dankte den Burgemeester, die zoo welwillend was de gemeentezaal voor dit doel geheel gratis af te staan, waarop hij de zaal voor geopend verklaarde. De firma's de Vouw, C. Meurs en S. Poot hadden gratis tabak en sigaretten beschik baar gesteld, waarvan natuurlijk direct een dankbaar gebruik gemaakt werd. NOORDWIJKERHOUT. Door tusschenkomst van de K.JM.V. lil alhier op 20 Dec. as. een ..Kerst-actie" gehouden worden. Het doei hiervan is gel den in te zamelen, teneinde hiermee den innen een Kerstgave te kunnen verstrek en. OEGSTGEEST. Vergadering „Bloembollencultuur". Si „den Burcht" kwam de afd. Oegst- K'est en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur bijeen. Dc- voorzitter de heer A. C. Hendriksen opende waarna de notulen van den secre taris den heer G. J. Hoogervorst Gzn. on- téranderd werden vastgesteld. In het jaarverslag werd o.m. herdacht het overlijden van de oud-bestuursleden wijlen ie,heeren G. F. Hemerik en T. F. Vlieland. Dé penningmeester de heer Willy van Ephond gewaagde van een batig saldo van 59.61. De financieele bescheiden werden door ie heeren W. Boekee en P. Hendriksen in rólkomen orde bevonden. Aangezien de financieele toestand de uiterste zuinigheid vereischt, is besloten de cadioneele verloting -terug te brengen tot ie helft van het aantal vergaderingen. Het verzoek om een bijdrage voor de in Februari a.s. te houden tentoonstelling te Haarlem werd in verband met nog benoo- digde uitgaven, ter afdoening in handen gesteld van het bestuur. Bij de uitvoerige besprekingen inzake dc ioor het Hoofdbestuur voorgestelde reor ganisatieplannen werden deze geacht niet ia het algemeen belang van de leden te zijn ffi daarom als gevaarlijk beschouwd. Vrij- tód alleen is een algemeen belang. Het voorstel werd met groote meerder- kid verworpen. Het voorstel tot wijziging van de uitkee- fingen aan de afdeellngen werd goedge- leurd. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werden gekozen de heeren A. Boe- iee en L. N. den Older en als plaatsver- ungers de heeren A. C. Hendrisen en W. Boekee. Tot bestuursleden werden gekozen de heren C. H. Juffermans Hzn. en A. Hey- bop. De voorzitter dankte de aftr. bestuurs- *en de heer C. Bakker Jr. en Jac. Uit- '«nbogaard voor de door hen behartigde ngen der afdeeling. IJa besprekingen van interne belangen rijde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Kralt. Rijnzichtweg 9 E. d. Bosch gez., Rijnzichtweg 9 W. H. Dommelen, L. de Col.laan 28 Tr. Zandlaan 1 J. van Iterson, War- Videnveg 80 K. J. G. Kobes en gez., üanalaan 9 Th. Herzorg, Oranjelaan 6 J. L. van Sijll geb. Meijer en gez.. L. de "'laan 28 Mej. H. Hesselink. Fred. Hen- "aan 8 L. F. Spies, Duivenvoorciestr - R. E. A. M. Schlatmann. Geversstr. 44 W. Kraak, Regentesselaan 47 A. A. M. adaal en gez., Rhijng.str.weg 38. Vertrokken: T. Blanksma van Emmalaan naar Gouda Gravin Jacobastr. 2 M. D. Veneüën, van Terweeweg 116 naar 'rilwijk, Julianaweg 4 G. J. de Graaff, i Regentesselaan 29 naar Haarlem, Kle- ■rkweg 134 C. F. Morriën, van de uipenaerstr. 17 naar Den Haag, v. Bever- "(str. 9 H. Spreeuwenberg. van Leid- straatweg 11 naar Nw. Guinea. Burgerlijke Stand. Gtboren; Geertruda Maria Jacoba. dr. J- J. v. d. Weijden en J. M. Roelandse, Betrus Th. M. zn. van T*h. L. Lubbe en *-M. Straathof Cornelia Theodora, dr. G. J. Hogervorst en M. P. v. d. Sprg ™ertus, zn. van G. H. van der Perk en G- de Groot. Gverleden: C. J. de Goede, 64 j. A. G. I* geb. Kerkhoff. 87 j. Ondertrouwd: J. M. van de Weg en Chr. Visser A. Buurman Wönende te Sas- nrim en G. de Mooij. "De heer H. J Doedens alhier slaagde Delft voor het ingenieursexamen voor me' ingenieur. VEUR-LEIDSCHENDAM. Onder leiding van kapelaan Went- holt had in het Patronaatsgebouw de ver tooning plaats van de Krulsvaartfilm. Ten nadeele van den landbouwer v. d. A. aan den Stompwijkscheweg ls des nachts een varken uit de hokken ont vreemd. Woensdag a.s. van 23 uur bestaat ten gemeentehuize en in de openbare la gere school te Veur gelegenheid tot koste- looze vaccinatie en revacclnatle voor kin deren tot 1 jaar. Trouwboekje en geboor tebewijs medebrengen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Edmondus Petrus Nicolaas, zoon van B. P. de Kousemaeker en P. G. M. van de Laar Johannes Mer- tinus, zoon van L. Bouthoorn en J. van Schuppen Rainer Richard, zoon van J. H Bredow en D. A. H. Flipse. Overleden: Susanna Christina Vrijbloed, oud 83 jaar, wed. van P. D. Noest Trijn tje de Geus. oud 62 jaar, echtgenoote van L. J. de Nobel. Gehuwd: H. R A Vink. oud 27 jaar te Maasland en J. M. Valk, oud 26 jaar, alhier Loop der bevolking. Gevestigd: mej. W. de Jong, Wljngaar- denlaan 48 A. J. Groenestein en gez., Oranjekade 37 Mej. A, J. C. Kersten, Vcurscheweg 3 Mej. J. C. F. Kersten, idem H. M. Vintges, Veurschweg 36 Mej. C P. W. van Rossem, Veurscheweg 36 G. de Jong, Leidscheweg 548. Vertrokken: Mej. C. G. Varkevisser naar Katwijk, A. E. Borgerstr. 20 N. Nbort, naar Wassenaar, Rijksstraatweg 229 J. Bekker, naar 's-Gravenhage, Kempenstr. 109 J. Weekhout en gez., naar Wasse naar. van Zuijlen van Nijeveltstr. 236 Mej. E. E. M. Langendam. naar 's-Graven hage, Alkemadelaan 12 Mevr. J. C. M. Willemsei—Eijsvogel, naar Arnhem. Steen straat 66a A Geene, naar Alphen a. d. Rijn H. Brander, naar Amsterdam, Slo- terdijk Osdorperweg 697 Mej. M. L. J. Goethals. naar 's-Gravenhage. Edisonstr. 145 Mej. K Schmidt, naar Schiedam, Rolterdamschcdijk 208 d Mej. A. J. van Giczen, naar Monster. Choorstraat 149 E. Oorschot, naar Amsterdam Pieter de Hooghstraat 5 Mej. M. A. Gieske naar Leiden, Waldeck Pyrmontstraat 25. Gevonden voorwerpen. Een boekje met vreemde postzegels, een kosteloos belastlngmerk, een bruine dames hoed. een grooten leeren voetbal. Inlich tingen bii de politie oo werkdagen des v.m. tusechen 9 en 10 uur. Ingebruikneming kerkorgel der Ger. Kerk. In een geheel gevuld kerkgebouw werd het nieuwe kerkorgel In de Ger. Kerk in ge bruik genomen. De gemeente zong ps. 33 vs. 1 en 2, waar- lasting, 80 op de hoofdsom der ongebouw de eigendommen en 20 op de hoofdsom der gebouwde eigendommen. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunisje, d. v. H Schekker- man en J. Liefhebber Abraham Corne lls Leonardus Wilhelmus, z. v. L, W. Gul- demond en M. H. Hogewoning Jacobus Ludovlkus Gysbertus, z. v. G. de Winter en C. Mens Gerardus Maria, z. v. G. de Winter en C. Mens Francina Maria Jo hanna Laurentla, d. v. A. L. Weyers en E. Beugelsdljk Johannes Leonardus Cor nells, z. v. F. Vervaet en H. Duyndam. Gehuwd: H v. d. Hoogt 38 j en C, van Drlel 35 J. K. Jongeleen 21 j. en C. A. van Donk 29 j. Verschillende ingezetenen deden bij de politie aangifte van het stelen van ko nijnen. De politie ls er in geslaagd een 7-tal konijnen ln beslag te nemen Naar de dader of daders wordt een ernstig on derzoek ingesteld. VALKENBURG. Opening ontspanningslokaal I 'fle werkloozen hadden zich verzameld i®* gemeentezaal. die 4 maal per week i™d zal zijn als ontspanningslokaal. Orifthlnrfv 1U i r. *1-3 -J WASSENAAR. Hond op schapenjacht. In het land van den heer v. P aan de Rust en Vreugdlaan ls een zestal schapen door een hond in een sloot gejaagd. Twee schapen zijn hierbij gedood, een drietal wordt vermist, terwijl het 6e schaap dus danig was verwond, dat het moest worden afgemaakt Het beteekent een schadepost van f. 200. De dader is niet bekend. Vergadering „Bloembollencultuur". In Café van der Zalm hield de afd. Was senaar der Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur een ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. P. Ruygrok, memoreerde het overlijden van den heer C. van der Lubbe, controleur van de ver. „de Narcis", die gedurende 13 jaren de narcissen te Wassenaar heeft gekeurd. Spr. uitte voorts zijn tevredenheid over het verloop van den handel in het afge- loopen seizoen. De prijzen waren beter dan in de laatste jaren; het overschot van le verbare tulpen en narcissen is zeer gering. Spr. vond het jammer, dat de Ned. Sier teeltcentrale niet heeft kunnen besluiten het kortingspercentage te verlagen tot 4 a 5% inplaats van 15%, gezien het geringe surplus. Tot afgevaardigden naar de 185e alg. vergadering werden gekozen de heeren N. Mooijman en A. P. Ruygrok en tot plaats vervangers de heeren C. Nell en A. Hooge- veen. Besloten werd voor de verkiezing tot lid van het hoofdbestuur te steunen de candidatuur van P .Ruiter tc Andijk, A. Bijvoet te Haarlem en K. de Jong te Hon- selersdljk. Over het voorstel tot statutenwijziging en het reorganisatieplan, voorgesteld door de afd. Bennebroek-Vogelensang, werd uit voerig van gedachten gewisseld. Het voorstel werd met 20 st. voor en 24 tegen verworpen. Het voorstel van de afd. Heemstede om binnen 3 jaren de beursbelasting af te schaffen, werd met alg. st. goedgekeurd Besloten werd dat de afd. Wassenaar bij de te houden tentoonstelling in Februari a.s. ln het Krelage-huis collectief zal In zenden. s Hierop sluiting. Lezing voor „Evangelie en Belijdenis". Daartoe ultgenoodigd door de Kerkelijke kiesver. „Evangelie en Belijdenis", sprak dr. B. B. Evenhuis, Ned.-Herv. pred. te Scheveningen over: ..Een nieuwe Kerkorde in de Hervormde Kerk", in het gebouw voor Chr. Belangen. De voorzitter, de heer J. H. van Barne- veld, leidde, na gebed en lezen van Efeze 3, den spreker in. Dr. Evenhuis wees o.a. op het belang rijke toenemen van het kerkelijk besef. Men leert weer verstaan dat de Kerk is doel. Zij ls draagster van het Evangelie en uitdeelster der sacramenten. Toeneming van kerkelijk besef leert ook zien den ker kdijken nood, waarvan spr. uitvoerig de oorzaken naging. Op veler verlangen heeft de synode nu aan een commissie opgedragen, een reor- na ds. J. C Houtzagers voorging in gebed i ganlsatlerapport op te stellen. Als dit rap en voorlas 1 Sarn 16 vs. 14 en volgenden I port wordt aanvaard, zal de Ned. Herv. Spr. wees er op. dat de muziek maar een Kerk weer een belijdende Kerk zijn De onderdeel is en ook David, zijn harp bespe- i Kerk moet haar belijdenis kunnen uitle- lende voor Saul, hem alleen maar kon ver- ven. De belijdenis is geen tuchtroede, maar ademen. middel om het Evangelie uit te dragen. Wij De ingebruikneming is echter wel belang- moeten de belijdenis steeds weer hervor- rijk in het kerkelijk leven en een niet gering men naar Gods Woord. De nieuwe kerkorde Stoeplaan 6 E. S. Endt geb. Staib en dochter, Wittenburgerweg 152 W. B. Tinnevelt, L. v. Koot 1 J. Auffermann geb. Van 't Veld, Rijksstr.weg 606 J. Weekhout en vrouw, v. Z. v. Nijeveltstr. 236 Th. Wuggenig, Middelweg 5 H. Zweers, Bremhorstlaan 37. Vertrokken: E. A. Groot, n. Parijs, No- gent sur Marne, Grande Rue 39 F. M. Körmer (ova> n A'dam, Agatha Deken straat 45 K. M. Fiedler, n. A'dma, Pr. Hendriklaan 38 M. v. d. Wal geb. Knap per. A'dam, Zomerdijkstraat 28 in - A L. J. de Haas en gezin. Den Haag, Thorbecke- laan 78 P. W. Vernoolj, Breukelen St. Pieter, Steenenbrug J. Bell, Melningen, Oostenrijk H. M. Buts, Voorschoten, Veurscheweg 153 J. C. Borstel, Den Haag, v. Aersenstraat 42 A. Holle en gezin. Ned. Oost-Indië - A. A. Raats, Ter- heijden, N.Br., Terheijdenscheweg A 30 C. R. Mulder geb Dosanquet en gezin, Londen. Eng. J. W. de Groot, Den Haag, Ruygroklaan 124 H. N. de Groot, idem J. M Kesseler, Delft. Oude Delft 162 B. v. d. Engel. Den Haag. v. Stolkweg 29a J. M. M. Kemper, Den Haag. Brandt straat 136 J Klijnsma, Wolvega, Hoofd straat 52 H. A. Koelemaan. Leiden, Oude Singel 144 A. Jager, Den Haag, Flat 20. Marlot E. Pöppinghege, Soest, Did. A. W. de la Court, Bandoeng N.O.I. J. F. B M. Schupper. Hillegersberg, Kleiweg 109b G. H. Schefhorst en ge zin, Voorschoten, Papelaan 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonia Johanna, d. van A. J Hoekstra en J. M Wessels Johan nes Wilhelmus Antonius Maria. z. van J. W. A. M. Eijsenck en T. H. M. Weenink Jopie Loesje, d. van L. F. H. van der Oord en J. B Kroonsberg Antonius Jo hannes Maria, z. van A. F. Hooijmans en W. M. van Kempen Emilia Catharina Maria, d. van B. H. J. Weerenbeck en C. M. H, Vermeulen Wouter, z. van P. W R. M Lange en D Luijten Overleden: Bernardus Kemme, 58 jaren, echtgenoot van J. Koppers Hendrika Maria Elisabeth Vuijk, 23 jaren, ongeh. Alida Gijsberta Geijsendorpher, 70 ja ren, echtgenoote van H. J. Geijsendor pher Barbera van der Meer. 78 jaren, weduwe van H. van Rijn Johanna Eli zabeth Viruly, 67 jaren, weduwe van R. W. van Stolk. Ondertrouwd: G. A. Fehmers enY. E.E. Horstmann. Getrouwd: R. C. Wilson en A. E. Horst mann P. A. den Ouden en M, J. E. J. Hodes. onderdeel ln de godsdienstoefeningen. Het moet niet overschat, maar ook niet onder schat worden Als voorzitter van de orgel- t-euwcommissie droeg ds. J. C. Houtzagers het orgel aan den kerkeraad over, hetgeen hij als voorzitter van den kerkeraad aan vaardde. Spr. dankte de heeren v. d. Brink, Vos en Houtman voor rapporten en adviezen, den heer L. J. Los die belangeloos het verguld werk verzorgde en het orgelcomité met de meisjes, die in 8% jaar tijd ruim f.3000 wisten in te zamelen. Het geheele bedrag voor het orgel is ech ter nog niet bijeen, maar de tijdsomstandig heden hadden de aanschaffing verhaast. Spr. liet echter uitkomen, dat koopen op afbetaling niet goed is. Het orgel werd eerst bespeeld door den heer W. A. Houtman en vervolgens door den heer J. J. de Vos. Het Kerkgebouw is een mooi instrument, zoowel wat geluid als volume betreft, rijk geworden. Nadat ge zongen was gez. 29. sloot ds. J. C. Hout zagers met gebed. WARMOND. Loop der Bevolking, Gevestigd: L. v. d. Pluijm, van Zeist C. J. J. Woudenberg, van Zeist J. M. Breedijk, van Aalsmeer A. M. Moerkerk van Rijswijk N. Schellingerhout, van Sassenheim J. M. van Kins, van Soera- baja. Vertrokken; M. Meijer, naar Rotterdam W. Dahmen, naar Diemen J. H. Nas- veld, naar 's-Gravenhage C. C. M. Hek- ker, naar Amsterdam H. C. van Segge- len, naar Leiden R. G. Staverman, naar Amsterdam E. R. Klaver, naar Stomp- wijk. De belastingen. In de door B. en W. den Raad aange boden begrooting voor 1938 komen de vol gende belastingen voor: 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, 38 op de ver- 'Pening heeft plaats gehad door den mogensbelasting, 200 op dé persqneeie be- >j. is ook voor handhaving en zal de ambts dragers onder de tucht stellen. Over het algemeen ls het thans met de tucht droe vig gesteld. Elke dominee kan prediken naar eigen believen. Dit is ook voor de predikers een ongewenschte toestand; zij moeten zich ook gedragen weten door de Kerk. Een Kerk die tucht uitoefent, moet dit doen als met moederlijke liefde voor haar kinderen. Maar dan ook door de Kerk zelf en niet door bepaalde personen, maar door haar organen. Deze gedachte heeft ook bij de voorstellers van het reor- ganlsatleontwerp voorgezeten, aldus spr. De Kerk is niet dood maar zij ls ziek. Als de crisis overwonnen is. dan zien wij in de toekomst een Kerk die alles doet, wat zij doen moet. Na beantwoording van vele vragen, ging dr. Evenhuls voor in dankgebed. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. A van Batenburg, v. Z. v. Nijveveltstraat 40 M. E. L. Becker, Eikenlaan 12 E. K. M. Bergner, Prins v. Wiedlaan 6 A. H. Boerman, Ó'r, Hoef ijzerlaan 3 J. C. Bruigom en vrouw, Oornelis de Wittstraat 23 J. J. Coutu rier, Katwljkscheweg 22 M. H. Dautzen- berg, v. Z. v. Nijeveltstr. 19 Wed. M. v. Dijke geb. Van Driessen, Binnenweg 3 L. Gosch, L. v. Rhemen v. Rhemenshuizen 1 J. F. Grimmelt, Iepenlaan 7 B. Groenendijk, kamp Waalsdorp T. de Helt, kamp Waalsdorp, reg. Jagers G. F. Hentschel, Kievitslaan 1 Wed. E. v, Driessen geb. Kastelein. Binnenweg 3 P. A. Kimmel, kamp Waalsdorp J. Kra mer. kamp Waalsdorp, Barak 9 C. J. Lengkeek, Burchtstraat 16 F. Merkel, v. Z. v. Nijeveltstr. 192b M. A. Baresse v. Pallandt, Stoeplaan 6 W. F. G. L. Baresse v. Pallandt,. idem L. M. Schlii- ter geb van Osenbruggen. St. v. 's-Grave- sandeweg 7 A. Petry, Schouwweg 29 S. Pflsterer, Laan van Koot 39 M. F. van Putten, Raaphorst 2 F. Raadman. Iepenlaan 3 C. G. Rietbroek., Rijks straatweg 500 P. Rotgans, kamp Waals dorp, reg. Grenadiers G, K, Schut, ZEVENHOVEN. Vergadering der IJsclub „Vooruitgang". In het café „De Viersprong" van den heer J. Smit had onder geringe belangstelling de jaarvergadering plaats van de ijsclub „De Vooruitgang". De voorzitter heette allen welkom, waar op de secr. de notulen van vier jaar geleden voorlas, die vastgesteld werden. Uit het jaarverslag bleek dat de heer J. Smit die meer dan 30 jaar bestuurslid is geweest, ontslag had genomen. Het ledental was te- ruggeloopen. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat er f. 128.27 in kas was. De heeren T. Blom en Maathof consta teerden alle bescheiden in orde De heer G. J. de Bruyn werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer W. Domburg werd als zoodanig gekozen de heer P. Domburg. Na een gratis verloting vroeg de heer J Rijneveld, om elk jaar te vergaderen (ijs of géén ijs) en een persoonlijke actie tot het werven van nieuwe leden, hetgeen hem toe gezegd werd. Besloten werd ijs en weder dienende een ijsfeest te organiseeren. Hierop sluiting. ZOETERWOUDE. In het bestuur der Oudercommissie aan de O. L. school in deze gemeente zijn benoemd mevr. wed. Lekkerkerkermevr. Varkevisser en de heer J. Schenkeveld. Door B. en W. is wederom benoemd als geneeskundige belast met de dood- scliouw dokter J. B. J. Kortmann, arts, al hier. Door den controleur der steunverlee- iiing ls een tweetal gevallen van fraude ontdekt, in verband waarmede B. en W. de betrokkenen van de steunverleening hebben uitgesloten. VLIEGTUIG ZOEK. Tal van vliegtuigen zijn op zoek gegaan naar een driemotorig vliegtuig aan boord waarvan zich vijf passagiers bevonden en dat gisternacht tijdens een storm tusschen La Paz en Apolo (Zuid-Amerika) is ver dwenen. DE POSTVLUCHTEN. De „Buizerd" ls gisteravond om 7 uur op Schiphol aangekomen. GEBOREN: Petpus Johannes Laurens, z van P. J. v. Hoeken en G. E. Splinter Pieter Jan, z. van J. W. v. d. Wel en H. Verbeek. ONDERTROUWD. P. F. Meyer jm. 30 j. en G. H. M. Walen kamp Jd. 29 j. P. J. L. Leenen jm. 30 j. en F. M. Manceau jd. 28 j. H. Klein Jm. 26 j. en S. Foekklng jd. 25 j. OVERLEDEN: W. Beekman m. 64 j. J. V, te K. Wij kunnen geen ingezon den stukken opnemen, gericht tegen een apder blad, KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Verlaging der meterhuren Crediet voor bestrating van weggedeelten. De Raad vergaderde. Terzake het voor stel tot toetreding tot de Fraude-Risico- Onderlinge van gemeenten, zelde de voor zitter. dat in verband met de wijziging van de gemeentewet, welke wijziging waar schijnlijk 1 Januari a.s. in werking treedt, de gemeenten verplicht zijn voor het gel delijk beheer zich tegen risico's te dekken. Hiertoe is opgericht d'e Fraude-Ririco- Onderlinge van Gemeenten. B. en W. stel len voor zich hierbij aan te sluiten, de kos- ien zullen bedragen pl.m. f. 30.p. J. als voorschotpremie. Aldus besloten. Verzoek van het bestuur der Ned. Herv. school om medewerking tot verandering van de gasverlichting ln electrische ver lichting. De voorzitter zeide, dat de be staande toestand zeer ouderwetsch is en dat het verzoek als billijk mag worden be schouwd. B. en W. hebben zich reeds met het bestuur verstaan om de kosten zoo laag mogelijk te houden en stellen voor het verzoek in te willigen. Aldus besloten. Voorstel verlaging huur watermeters. De voorzitter gaf een overzicht van de tarie ven van naburige gemeenten en lichtte de alhier bestaande tarieven toe. B. en W. zijn) tot de overtuiging gekomen, dat het abon nementsgeld, gezien de uitkomsten van het bedrijf, niet verlaagd behoort te wor den. Wel stellen zij voor de meterhuren te verlagen varieerende van f. 0.20 tot f. 0.35 per kwartaal en naar gelang van de grootte der meters. Z. h. st. aldus be sloten. Het aantal te heffen opcenten op de hoofdsom gemeentefondsbelasting werd voor het belastingjaar 1938/39 vastgesteld op 75. Een besluit tot het treffen eener rege ling voor onderlinge hulpverleening bij brand werd na toelichting goedgekeurd. Aan den gemeentewerkman werd voor controle der straatverlichting over 1937 een gratificatie toegekend van f. 40. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis werd herbe noemd de heer A. van Egmond terwijl tot lid van de commissie van het pl. toezicht op het L. O. wérd benoemd de heer J. M. van der Velden, B. 18. Het aftr. lid G. Dor- repaal Gzn.. kon volgens de wet niet meer voor een herbenoeming in aanmerking komen. Crediet voor herstrating weggedeelten. De voorzitter deed mededeeling van een ontvangen rapport van den gemeente-op zichter. waaruit blijkt, dat pl.m. 1700 M2. voor herstrating in aanmerking komen. De Kosten worden geraamd op f. 700.In dien het weTk wordt uitgesteld tot het voorjaar zullen de kosten aanmerkelijk la ger gesteld kunnen worden, daar het on gunstige jaargetijde stagneerend werkt. B. en W. zijn yan meening. dat dan met een crediet van f. 500kan worden vol staan. Omtrent de verdere uitvoering kan t. z. t. nog nader overleg gepleegd worden. Na besprekingen werd het gevraagde cre diet ad f. 500toegestaan en besloten met de uitvoering van het werk te wachten tot het voorjaar. Wijziging gemeente-begrooting 1937 en 1938. De voorzitter merkte op, dat B. en W. meermalen besproken hebben om te trachten alhier meerdere industrieën ge vestigd te krijgen. Ook de Kamer van Koophandel maakt in dit district hiervoor propaganda. B. en W. stellen voor een cre diet te verleenen van f. 42.voor het doen plaatsen van borden met opschrift. Het crediet werd z. h. st. toegestaan, ter wijl na toelichting door den voorzitter nog worden vastgesteld een tweetal besluiten tot wijziging van de begrootingen dienst 1937 en 1938. De heer de Jong vroeg naar het aan tal spaarders in deze gemeente, waarop de voorzitter antwoordde dat dit aantal momenteel 20 bedraagt. Binnenkort is een uitkeering van het Rijk te wachten. Spr. "deelde in dit verband mede, dat vanwege de Crisiscommissie nog vóór Kerstmis aan aile behoeftigen kosteloos gesmolten rund- vet zal worden verstrekt. De heer van Vegten vroeg of het waar is, dat de muziekvereeniging geen gebruik meer van de Openbare School mag maken. De voorzitter antwoordde, dat zulks Inder daad het geval is, omdat deze vereeniging zich ondanks herhaalde waarschuwingen niet aan de gegeven voorschriften houdt en te eigenmachtig optreedt. Het ligt in de bedoeling in de toekomst ook andere vereenigingen niet meer in de school toe te laten. De heer van Egmond vroeg Inlichtingen over de verhooging van de electriciteitsta- rieven met f. 0.02 per K.W.U. door de ge meente Leiden. De voorzitter zegt hierover een onderhoud gehad te hebben en ook nog een schrijven aan het gemeentebestuur van Leiden gericht te hebben doch lntus- schen schijnt reeds het besluit tot verhoo ging genomen te zijn. Tenslotte gaf spr. neg een overzicht over de verrichte werk zaamheden gedurende het afgeloopen jaar en de .bemoeiingen inzake de werkloozen- zorg en de distributie van goedkoope le vensmiddelen daarbij verschillende cijfers noemende. Hij wees op de goede verstand houding in het College van B. en W. en den Raad en het feit, dat het op 1 Jan. a.s. 35 jaar geleden zal zijn, dat d.e heeren van Egmond en Slegtenhorst zitting heb ben in het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis. De heer Oppelaar dankte den voorzitter voor diens vriendelijke woorden en de pret tige leiding en wenscht hem voor 1938 het beste toe en hoopte dat het komende jaar speciaal in economisch opzicht een beter aspect moge opleveren. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Haarlemmerliede en c.a. Halfweg Ringoord j9. A. N. Roels, dienstbode naar Alkemade D. no 3 W H. Vis, dienstbode naar Alkemade a' no. 92. H. Tukker naar Alphen a d Rijn Hoofdstraat 84, Gez. A. en P. de Rijk. Burgerlijke stand. Geboren: Elisabeth, d. van H. van Hame ren en van H. Penaenburg. .v» 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7