NOVA -BIOSCOOP Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 December 1937 RHEUMAIANA LAKENS WEERBERICHT. KATWIJK-AAN-ZEE AGENDA MUSEA. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 757. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.9 te Abisko. Laagste barometerstand 751.3 te Swine- münde. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Noordoostelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk buien van regen of sneeuw. Temperatuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking nam in Noord Scan dinavië sterk toe, die van IJsland trekt naar de Britsche eilanden gevolgd door een depressie die op den Oceaan vrij diep is. In de Oostzee ligt een ondiepe depressie die langzaam Westwaarts trekt. Op de Britsche eilanden klaarde de lucht op en kwam zoowel in Ierland als in Schotland lichte vorst voor. In Frankrijk is de lucht nog meest be trokken en de temperatuur maar weinig boven nul graden, in het Westen viel veel regen. In Zwitserland daalde de temperatuur even onder het vriespunt, in de bergen is het opgeklaard met vorst tot 20 graden. In Duitschland trok het gebied van lichte vorst Zuidwaarts, aan de Oostzeekust valt regen en sneeuw. Ook Zuid-Scandlnavië meldt veel sneeuw, in het Noorden is de lucht bedekt maar hield de strenge vorst aan. AALSMEER. De a.s. bloemenveilingen. Zoowel op Eersten Kerstdag als Nieuw jaarsdag zullen ter C. A. V. en .Hloemen- lust" ditmaal de gewone bloemenveilingen gehouden worden. Extra veilingen van potbloemen en -planten zullen aan de C. A. V. plaats hebben op Maandag 20, Woens dag 22 en Maandag 27 Dec. a.s. Deze maat regel werd door het bestuur genomen om den aanvoer, welke in verband met de feestdagen steeds zeer groot was, nu over een drietal vellingdagen meer te verdeelen, waarvoor de medewerking der kweekers werd ingeroepen. De Chr. Jongelingsver. „Immanuël" vierde haar jaarfeest in „Bloemenlust". De voorzitter, de heer C. de Pous Mz„ opende deze door pl.m. 350 personen bezochte bij eenkomst, waarna de heer W. Braber een bijbelinleiding hield. De secr., de heer J. van Leeuwen Hzn„ bracht het jaarverslag uit. Ds. H. v. d. Linde, Ned. Herv. Predi kant te Aalsmeer-Oost, sprak de jongeren hartelijk toe. evenals de heer E. J. H. Fa- ber, de secretaris voor het stadswerk van het Nederl. Jongeling-Verbond. Een twee tal samenspraken, n.l. .Het Bezuinigings plan" (luim) en „Een nieuw begin" (ernst), oogstte veel succes. De avond werd door den heer De Pous gesloten. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.W., 2 gr. C„ betrokken. Londen: N., 3 gr. C., betrokken. Berlijn: W.Z.W., 1 gr. C„ sneeuw en regen. Nice: Windstil, 5 gr. C„ bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 4'/» gr. C. (40 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 2 u. 24 min.; nam. te 14 u. 42 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag:: 4.18 nam. tot 7.35 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Dec.: op: 15 u 48; onder: 7 u. 28. WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Adelboden: 7 gr. C., 1. bew.; sneeuw dal 25; skigeb. 100 c.M. Grindelwald: 9 gr. C.; bew.; sneeuw dal 25, skigeb. 70 c.M. Gstaad: 9 gr. C„ bew.. sneeuw dal 25 c.M., skigeb. m.d. 1 M. KI. Scheideg: —12 gr. C„ bedekt, sneeuw dal 60 c.M., skigeb. 60 c.M. Arosa: 13 gr. C.; bedekt; sneeuw dal 60 c.M.; skigeb. 100 c.M. Davos: 13 gr. C.; bedekt; sneeuw dal 35 c.M.; skigeb. 70 c.M. FilmsWaldhaus: 9 gr. C.; bew.; sneeuw dal 30 c.M.; skigebied 40 c.M. Lenzerheide: 13 gr. C.; bedekt; sneeuw dal 45 c.M.; skigeb. 60 c.M. Pontresina: 16 gr. C.; bewolkt; sneeuw dal 50, skigebied 70 c.M. St. Moritz: 13 gr. C.; bew.; sneeuw dal 50 c.M.; skigeb. 80 c.M. Untern. Weldh.: 9 gr.; mooi; sneeuw dal; skigeb. 70 c.M. Caux ob Montreux: 9 gr. C.; bew.; sneeuw dal 40 c.M.: dal m.d. 1 M. Leysin: 5 gr. C.; bedekt; sneeuw dal; 45 c.M.; skigeb. m.d. 1 M. Montana-Vermala-Craus: 8 gr. C.; bedekt; sneeuw dal 50 c.M.; skigeb. 100 C.M. Zermatt: 9 gr. C.: bedekt; sneeuw dal 20 c.M.; skigeb." 30 c.M. Andermath: 9 gr. C.; mooi; sneeuw dal 25 c.M.skigeb. 35 c.M. Engelberg: —9 gr. C.; bedekt; sneeuw dal 30 c.M.; skigeb. m.d. 1 M. WINTERSPORT IN OOSTENRIJK. Tauempas: 4 gr. C. tot 5 gr. C.. sneeuw val; sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 100149 c.m.; poedersneeuw; nieuwe sneeuw 1215 c.m. Hofgastein: 2 gr. C. tot 3 gr. C., sneeuw val; sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 6 8 c.m., poedersneeuw; nieuwe sneeuw 16 19 c.m. Seefeld: 9 gr. C. tot 11 gr. C., bewolkt; sneeuw tot in het dal; oude sneeuw 35 39 c.m.; poedersneeuw; nieuwe sneeuw 4 5 c.m. St. Anton: 2 gr. C. tot 3 gT. C., helder of licht bewolkt; sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 3539 c.m.; poedersneeuw. Galtuer: 12 gr. C. tot 14 gT. C. helder of licht bewolkt; sneeuw tot in het dal; oude sneeuw 5059 c.m.; poedersneeuw. HAARLEMMERMEER. Propaganda-avond Ned. Blindenbond. Ten bate van den Ned. Blindenbond werd in de Beurs te Hoofddorp, onder veel be langstelling een propaganda-avond gehou den. waarvoor een mooi muziek- en film programma was samengesteld. Vertoond werd de nieuwe film „Lichtende verten", terwijl als voorfilm is gegeven „Wakende oogen". De heer Joh. v. d. Berg, propagan dist van den Ned. Blindenbond, gaf een duidelijke explicatie van de films. Welwillende medewerking werd verleend door de Hoofddorpsche Orkestvereenlging, onder leiding van den heer J. H. Pooters. Dank zij mede de goede zorgen van het comité van voorbereiding, bestaande uit de heeren dr. H. G. Bult, mr. J. F. Jansonius, P. K. Kistemaker, H. Koning, dr. H. D. Nanninga en A. de Nijs, is deze propagan da-avond uitnemend geslaagd. De Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer te Nieuwvennep gaf, met medewer king van het kinderkoor, in de Ned. Herv. Kerk een goedgeslaagde uitvoering. Nadat de bijeenkomst door den e ere-voorzitter ds. J. de Vries, op de gebruikelijke wijze was geopend, werden de verschillende nummers van het programma waaraan ook me dewerking verleenden de heeren K. Huls bos, bariton en J. Theo Westerdaal, ac- comp. verdienstelijk ten gehoore ge bracht. Het was een mooien zangavond! De aangehouden in deze gemeente woonachtige vermoedelijke dader van te Vijfhuizen gepleegde diefstallen, heeft bij zijn verhoor door de politie een bekente nis afgelegd. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De havenkwestie - Aankoop der R.-K. Pastorie - De slechte straatverlichting. De raad vergaderde. De leden van vaste commissies, die perio diek moesten aftreden ,zijn op voorstel van den heer Loerakker bij accl. herkozen. Tot onderwijzer aan de O L. School is wegens uitbreiding van het aantal leerlin gen met alg. st. benoemd de heer Vooren. De begrooting van den schoolartsendienst 1938 is goedgekeurd. De samenwerkende gemeente Noordwijk was voor verlaging der vergoeding voor een auto, maar de raad meende dat f. 1000 daarvoor niet te hoog was. Vastgesteld zijn de rekeningen over 1936 van Burgerlijk Armbestuur, de gemeente bedrijven en de gemeente, nadat het rap port der commissie tot nazien der rekenin gen was voorgelezen. Het voorstel tot het continueeren van de bestaande regeling inzake de controle der administratie van het Gas- en Waterbe drijf is aangenomen. De bestaande overeenkomst wordt ver lengd. De voorzitter ontraadde dit werk aan een Hlllegomsohen accountant op te dragen, waarnaar de heer Van Dam had geïnfor meerd. Het voorstel tot aanvulling van de Alg. Politieverordening betrof het liggen van twee schepen naast elkaar in de Haven, wat verboden zal worden, tenzij het gaat om overladen van goederen. De heer Paase zag geen verschil tussohen het voorgestelde en het bestaande voor schrift, waarop de voorzitter de zaak nader toelichtte. De voorzitter stelde tenslotte voor het punt tot nader orde aan te houden. De heer Van Llerop wees er nog op, dat de Haven breede en smalle gedeelten heeft. Met de Bank voor Ned. Gemeenten is voor 1938 een rekeningcourant-overeen komst gesloten. B. en W. zijn gemachtigd tot het aan gaan van kasgeldleeningen in 1938. Over beide punten zijn vragen gesteld door de heeren Van Zanten, Van Dam en Pijnaker. Een belangrijk en veelbeteekenend voor stel was dat, om te besluiten tot den aan koop van de pastorie der St. Martinus-kerk aan de Hoofdstraat op den hoek der Van den Endelaan voor f. 20.000. onder voorbe houd, dat het Rijk f. 5000 bijdraagt in de kosten. Het doel van den aankoop is het verkeer te bevorderen en het gevaar op het snijpunt te weren. In een geheime vergade ring van eenige weken geleden, had de raad den wensch uitgesproken, dat B. en W, stappen in deze richting zouden doen. Over deze zaak is gesproken door den heer Pijnaker; hij bracht een brief ter sprake, welke de R.-K. raadsleden zou hebben be ïnvloed en kwam ook terug op een uitdruk king in een preek, welke volgens hem ln de R.-K. Kerk gebezigd zou zijn. De voorzitter verzocht zakelijk te blijven en hamerde verschillende malen, ook tij dens de verdere gedachtewisseling, die door den voorzitter werd gesloten. De datum van onruiming en van slooping van het pand wordt nader geregeld. Gevraagd is een weg achter de pastorie aan te leggen, wat niet aan de orde was, aldus de voorzitter. Het voorstel tot aankoop van het pand Is met alg. st. aangenomen. Het laatste agendapunt was het adres aan den raad, verzoekende de straatvér- lichting te verbeteren en wel „algeheel", zooals het onlangs gepubliceerde adres luidde. Ged. Staten en het ministerie hebben aan de gemeente voorgeschreven dat f. 8000 voor de straatverlichting in 1937 besteed mocht worden. De burgemeester heeft het bedrag op f. 8500 weten te brengen. Een aahaesiebetulging van V.V.V. was inge komen. De voorzitter antwoordde op het adres, dat. hij zijn vroeger standpunt handhaafde: Rustig werken om verbetering vanuit Den Haag te krijgen en géén relletjes ervan be maken. De heer Van Lierop zeide niet verwon derd te zijn over het adres. De voorzitter heeft aangemaand tot kalmte, maar de be volking vindt deze verlichting onhoudbaar; zij is ontstemd. Moet de gemeente gestraft worden, omdat zij noodlijdend is? De straf is té zwaar. Door den voorzitter en de webhouders is het mogelijke gedaan. Als het adres hier niet thuis hoort, wil hij het aan de be voegde autoriteiten doorzenden. De heer Loerakker zeide. dat het adres hier niet thuis hoorde, wat de heer Van Lierop. een der onderteekenaren, wist. Dat is wel kras. Er is onrust gemaakt en gesard, vrat niet de middelen zijn om verbetering te krijgen. Spr. wilde er niet aan meedoen, om B. en XV. te blameeren. De heer Fijma noemde het héél ernstig, dat een raadslid dit. adres onderteekende, terwijl bekend was, dat B. en W. vdór ver betering ijveren. De voorzitter verzocht de demagogie niet voort te zetten. De heer Van Lierop repliceerde en beriep zich op onrust onder de bevolking en straat belasting. welke mede voor straatverlich ting wordt betaald. Hij verzocht stemming op het voorstel van B en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen. Met 11 tegen 1 st. (van den heer Van Lierop) is het adres voor kennisgeving aangenomen. De heer Piinaker vroeg naar een rap port inzake Burgerlijk Armbestuur, waar aan hij eenige nieuwe klachten vastkop pelde. Op zijn vraag naar verstrekking van kleedfng en dekking antwoordde de voorz., dat deze verstrekt zullen worden. Het nut van vragen stellen in de rondvraag ls door den heer Loerakker in twijfel getrokken. Een brief van B, en W. werd aanbevolen. Hierna sluiting, Verkoopingen. Het woonhuis Stationsweg 218, dat in bod stond op f 4450, is niet gemijnd en ver kocht aan den heer J. van Til Broekhuizen. De villa ..Nimmerdor" aan de Weerestein- straat 95, groot 13 Aren 10 c.A. is voor f. 7750 verkocht aan den heer J. Assen delft q.q. alhier. Vanaf Vrijdag 17 Dec. iederen avond 8 uur 2900 (Ingez. Med.) Spr. bondt de jonge menschen ernstig op het hart lid te worden van de Jonge- lledenvereen., dat is een roepstem Gods. Zeer uitvoerig zette spr. het doel dezer vereeniging uiteen, waarvan de grondslag reeds vastgesteld is ln 1855 te Parijs, Daar leert men elkaar zoeken, ontmoeten, lief hebben tot eer en verheerlijking van Gods grooten naam. De voorzitter dankte den heer Verschoor voor zijn boeiend propa gandistisch woord, waarna hij liet zingen Lied 6a 1 en 3. Nadat het kwartet nog eenige liederen had gezongen declameerde de heer D. v. d. Plas „De rare ruil". Ver der werd nog de samenspraak: „De barbier met den klant" gegeven. De heer A. Haasnoot sprak een dankend slotwoord. Verkooping. Ten overstaan van notaris J. K. C. Mat- thijs had in Casa Cara de verkoop bij af slag plaats van de volgende perceelen: Perceel 1, huls met schuur en erf, Lier- steeg 4, ingezet op f.2225, gekocht voor f 2325 door G. van Rijn; Perceel 2, dito, Gasthuissteeg 12, gekocht voor f.1225.— door H. Parlevliet; Perceel 3. 4, 5 en 6: vier hulzen met schuurtjes en erf. 1ste W. Taatstraat 4, 6, 8 en 10, ingezet op f. 5500.— te zamen, gekocht te zamen voor f.5690 door J. Parlevliet; Perceel 7, 8 en 9' drie huizen met schuurtjes en erf, zde Duinpad 21, 23 en 25, ingezet te zamen op f.2400.—, gekocht voor f.2600.— door J. v d. Mey; Perceel 11, huis met erf en schuurtje, Stationstraat 18, ingezet op 1.2000, gekocht voor f.2300.— door C. v. d Burg; Perceel 12. Twee hulzen met schuurtjes en erf Kerkstraat 50 52 en 54 ingezet op f. 225, gekocht voor f. 425 door D.van Duyn. LISSE. MARCEL KROLS al. „MEBIJNTJE" PIET BRON MIMI B0E£NAOI- II._M.J)E JONG - BILL BENCERS KURT OERRON REGIE: UITGEBREID VOORPROGRAMMA. 2920 KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-avond in het Jeugdhuis. De C.J.M.V., C.J.V. en J.V., afdeellngen van het Ned. Jongel. Verbond en Chr. Jeugdorganisatie hielden ln de Oranjezaal een propaganda-avond. De commissie, ter organisatie hiervan, bestond uit de heeren Hulb Haasnoot, Jac. Meijvogel en P. van Duyvenbode. De voorzitter, de heer A. Haasnoot, liet zingen Lied 1 uit den Bundel en ging voor ln gebed. Hij heette o.a. welkom den heer G. Verschoor uit Sassenheim, voorzitter der Prov. commissie Z.H. Spr. zette het groote nut uiteen voor jongelieden om lid te zijn van bovengenoemde vereenigingen, waar men geleid wordt door een gids, n.l. Gods Woord. Een kwartet, samengesteld uit de dames Guijt en Ravensbergen en de heeren Van Rijn en Guijt zong, begeleid op het orgel door den heer J. van Rijn eenige liederen. De heer P. van Duyvenbode gaf een decla matie over een tafereel uit den Fransch- Duitschen oorlog van 1870. De heer Verschoor sprak naar aanleiding van de woorden, die op spreker 18 jaren geleden op den Bondsdag zoo'n grooten indruk hadden gemaakt en die toen uitge sproken waren door den heer C. Tabak: „Een mensch heeft als schepsel Gods een complex van talenten en krachten ontvan gen en den lijd om zijn persoonlijke roe ping in deze wereld te volbrengen; wij hebben de roeping tot Gods eer te leven en te sterven". STEUNPLAN VOOR DE KLEINE KWEEKERS. Een crediet van f. 25.000. Door B en W. wordt aan den raad voor gesteld voor het jaar 1938 een steunpton vast te stellen voor noodlijdende bloem- ibollenkweekers in deze gemeente tot een bedrae van f.25.000. Voorgesteld wordt dit bedrag beschikbaar te stellen door tusschen- komst van de Coöp. Boerenleenbank alhier. Het crediet zal worden verstrekt tot een maximum van f. 700 waarvoor zoo mogelijk en zoo noodig 1 H.A beplante bloemtoolleragirond ten genoege van en W. als onderpand moet worden verstrekt, op te nemen voot 1 Aug. 1938 bli bedragen ln overleg met B. en W. te bepalen en onder voorwaarde dat aan alle verplichtingen, voorgeschreven of nog voor te schrijven door de Ned. Sierteeltcentrale is of zal worden voldaan. In uitzonderingsgevallen kan een crediet van ten hoogste f. 1000 per H A worden verstrekt. Tot zekerheidisstelüing der te verstrekken oredteten. alsmede van de betaline der rnete. provisie en aflossing, zal de crediet- nemer er in moeten bewilligen, dat op zijn bloembollenkraam een zoogenaamd kraam- contract wordt gesloten, waarbij de credlet- rente, provisie en aflossing, zal de credlet- zfin teelt 1938 te laten veilen bij een der plaatselijke veilingen als noodig is tot dek king van het door hem opgenomen crediet met rente en provisie, terwijl de betrokken 1 veiling van hem de bevoegdheid ontvangt en zich tegenover de gemeente Lisse ver bindt de bedragen der verstrekte credieten met verschuldigde rente en provisie in te houden en aan de Coöp. Boerenleenbank voornoemd ten bate der gemeente af te dragen. Indien de credletnemer van deze voor waarden afwijkt, wordt het verleende cre diet met verschuldigde rente en provisie in eens in zijn geheel opvorderbaar. verhoogd met de daaruit voortvloeiende kosten. Aanvragen tot het verkrijgen van een crediet voor kleine kweekers moet worden gericht tot een door den raad te benoemen commlslse van advies, welke haar zetel heeft ten gemeentehuize. De beslissing van het al of niet verleenen van een crediet berust bij het oolleige van B. en W. Raadsagenda. De raad komt bijeen op Woensdag a.s. des nm te twee uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Schooltandverzorging. 2. Am bulante huisboucloursus. 3. Reis. en ver blijfkosten van den schoolarts. 4. Kweekers, credieten voor 1938. 5. Vaststelling vergoe ding ingevolge art. 101 der LO.-wet 1920 over 1934, 6. Vaststelling der bedrijfsbegroo- tingèn en de begrootlna der gemeente Lisse voor 1938. 7. Vaststelling van eenige belas- tlngverondenlng. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Auto in de tramrails. Een auto komende uit de lichting Sas senheim kwam door verblinding van een tegenligger ln de open tramrails terecht. De auto vloog hlerbit tegen een hekwerken werd aan de voor- en achterzijde bescha digd. terwijl ook het hekwerk ernstig be schadigd werd. Politie maakte nroces ver baal op Auto in botsing met tram. Op het Vierkant had een lichte botsing plaats tusschen een auto en een montage wagen der NZH.T.M. De montagewagen weid voorafgegaan door den goede, en- wagen waardoor de bsstuu der de auto nl:t opmerkte welke voor he verkeer stoepen moest. De auto werd aan de voorzijde ge grepen en gedeeltelijk ln elkaar gereden. Politie was spoedig aanwezig tot het op maken van prooes-verbaal. HEDEN: Remonstr. Kerk: Getuigenisavond Kerk en Vrede. Spr. ds. N. Padt. 8.15 uur nam. Volkshuis: Kerstwijding voor jeugd dienstbezoekers. 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Uit voering van „U. N. I.". 7.30 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. Kerst wijding ds. Beversluis. 7.30 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dln- dags en 's Vrijdags van 1012Vt en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct. 1 Nov. 104 uur. 1 Nov.18 Febr. 10- 3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10, Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 9 12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten, Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. Riiksmuseum voor Volkenkunde (Steen- straat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov.—16 Febr van 104 uiur (16 Febr.—l April en 1 Oct.—1 Nov van 10—5 uur (1 April1 Oct.). Alle Zon- en Feest dagen van 1 uur af. Gesloten: 3 Oct. en Nleuwjaansdag. Maandag f. 0 25; alle overige dagen f, 0.10. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.f „Als je verliefd! bent'". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur naut Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Wilde nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Het dorpsmeisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag door! voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haar! str. 7. „De roos van de rancho". Iederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Roberta". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur. Nov a-b i o s c o o p (Katwijk-aan- Zee): „Merijntje Gijzen's jeugd". 8 u. nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nachit- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 t.m. Vrijdag 17 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171 Tel. 512; G. F. Reyst, Steenstraat 35, Te! 136 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. SLAPELOOS DOOR [X(o}M9 VERZET DE BAKENS (hJUUkf F A 6 R I K A AA SPANJAARD 8 O R N t 2894 (Ingez. Med.) Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Maria, zoon van J. W. van der Veer en G. M. van Diemcn Cornells Hendrik Leonardus, zoon van W. van Gerven en J. M. A. Langelaan Her- nianus Jacobus, zoon van G. M. Paarde- kooper en A. W. Wassenaar Gerardus Adrianus, zoon van A. van der Voet en z. A. Brouwer. Overleden: Jan Schilt, echtgenoot van P. van Varik, oud 65 jaren Cornells van Rijssel, echtgenoot van J. Mijnders, oua 04 jaren. Ondertrouwd: H. J. J, van Grinsven e» J. S. van Stijn. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6