[fIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 December 1937 YISSCHERIi-BERICHTEN ai Uit de Rijnstreek Een zeldzame worp Dan werd opgevoerd „Kerstavond" van ff Metz Tzn., waaraan alle medewerken den ook hun beste krachten gegeven heb ben. Inzonderheid vermelden wij hiervan Jet keurig samenspel van mej, Lagas en de heer A. Gelderbloem, als ook de keuri ge vertolking van mej. S. Voets en van de lieeren H. Tijsterman en H. Verhaar, ter wijl de 8-j. Petr. v. d. Mey met een groote vrijmoedigheid de haar opgelegde rol ver tolkte. Ook dit stuk verwierf een daverend applaus. De heer L. Kort komt hulde toe voor zijn regie. Het grhneerwerk werd uitgevoerd door den lieer Ant. G. van Leeuwen (Lelden). In de pauze is een groote tombola gehou den en sprak de heer Glasbergen een warm propagandistisch woord. Tot slot is een prachtig tableau gegeven voorstellende „Vaderland en Vorstenhuis". Hierbij is door een koortje gezongen èpn uit 4 coupletten bestaand „Oranjelied". De belichting van den heer M. Kort bracht een mooi effect. Bij de tweede vertooning zijn twee cou plettan van het Wilhelmus gemeenschap pelijk gezongen. Welvoldaan keerde allen huiswaarts! RIJNSBURG. ALGEMEENE VERGADERING „BLOEMBOLLENCULTUUR". Tegen de reorganisatie-voorstellen. De afd. Rijnsburg van „Bloembollencul tuur" vergaderde bij den heer Verbree. De vnorz.. de heer Alb. D. den Haan, opende en gaf een overzicht van de bedrijfsresul taten in het afgeloopen jaar. Inzonderheid was het gewas der tulpen niet te roemen; daarvoor zijn de prijzen wat opgeloopen. Van het surplus is weinig overgebleven de heffing is van 24 pCt. op 15 pCt. terugge- braoht. Er wordt echter verlangend uitge zien naar een lager percentage. Spr. hoopte dat de Sierteelt-Centrale daartoe zal be sluiten. Daar het trekken van tulpen in hoofdzaak nog moet beginnen, wenschte hij den leiden in dien tak van bedrijf een goede uitkomst. De notulen werden door den voorzitter den heer J H. den Haan, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Er werden 4 nieuwe lid-leerlingen aan genomen. De hoofdschotel voor de as. alg. verg. is hel door de afd. Bennebroek-Vogelenzang ingediende voorstel tot reorganisatie en het daarna ingediende amendement door de afd. Anna-Paulowna. Deze voorstellen omvatten hoofdzakelijk de groepsvorming der verschillende bedrijven, o.a. een groep voor hyacinthen, voor tulpen, voor crocus- sen enz. Ook zal het stemrecht geregeld worden naar het aantal H.A., dat door elke groep wordt beteeld. Van het anti-sanèerings-comité is een schrijven ingekomen, waarin tegen de reor ganisatie stelling wordt genomen. Tijdens de discussie werd de nadruk ge- iegd op het feit, dat groote afdeelingen een overwegenden invloed zullen kunnen uit oefenen ten koste van de kleine. De wijze, waarop ten opzichte van de saneering ad vies wordt ingewonnen, ondervindt veel cfitiek. Slechts zelden worden vaklieden gehoord. Eveneens kunnen de basisprijzen geen instemming verwerven. Met alg. st. werd besloten, dat de afdeeling zich zal verzetten tegen alle reorganisatie-voorstel len. De voorgestelde wijziging van art. 35 Ier statuten door het H.B. houdt in, dat het arbeidsveld van het scheidsgerecht oitgebreid zal worden. Hiermee ging de afdeeling accoord, even als met het voorstel van de afd. Heem stede, om het bedrag, dat jaarlijks boven 1.31.000 wordt ontvangen, te bestemmen voor schulddelging. In dit verband werd me degedeeld, dat het H.B. verwacht, dat over 3 jaar de Beursbelastlng afgeschaft' zal kunnen worden. Goedgekeurd werd het voorstel van het H.B. om aan de afdeelingen een grooter bedrag uit te keeren, dan tot dusver ge schiedde. Een verzoek om mede te werken aan de as. Februari-Tentoonsrtielling te Haarlem door het beschikbaar stellen van een me daille, werd afgewezen. Inzake de scherpere controle op zieke bolgewassen gaf de heer N. Zandbergen Wz. een uitgebreide toeliohting. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. worden gekozen de heeren Abr. v. Klaveren en J. Heemskerk Cz. Na rondvraag volgde sluiting en een verloting. Burgerlijke Stand. Geboren: Teuna, d van N. van Egmond en A. Knetsch; Nicolina Annie, d, van A. den Heyer en E. M. Binnendijk. Ondertrouwd: R. L. Hogewoning, jm., 22 jaar en A. v. d. Veen, jd„ 25 jaar; W. van Egmond, jm., 23 jaar en G. van Eg- hond, jd„ 23 jaar. Getrouwd:, C. Colijn ,jm„ 25 jaar en C. de Winter, jd., 22 jaar; C. Brussee, jm., 22 jaar en Joh. Rijnsburger, jd., 21 jaar. Overleden: A. van Delft, 64 jaar, echtg. Jan J, v. d. Vijver. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. de Winter, n. Voorhout. Het Werkloozen Ontspanningscomité organiseert een damwedstrijd in het Ont- jpanningslokaal. Er zal gespeeld worden om wensmlddelen voor behoeftige plaatsge- booten. SASSENHEIM. belangrijke vergadering van bloembollencultuur. Be export met bijna 5 millioen gulden vooruit gegaan. Bet Reorganisatieplan aangenomen, In Hotel „Het Bruine Paard" vergaderde de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, onder Presidium van den heer G. Vlasveld Jr. Voor 'ete belangrijke vergadering bestond zeer srootc belangstelling. Aan de interessante openingsrede van 'ca heer G. Vlasveld ontleenen wij het vol lende: 3pr. wierp eerst een terugblik op het af kopen jaar dat voor ieder, zoowel voor h'Mker als exporteur, een verrassing is ge- jeest wat oogst en prijzen aangaat. De uit wisten zullen nog verrassingen geven, ui kweeker, die vroeg verkocht heeft, zeer minimale uitkomsten hebben, hij u- laat verkocht zal niettegenstaande de hoogere prijzen, toch geen best Jaar ge maakt hebben. Exporteurs welké vroeg kochten, hebben hun voordeel daarvan gehad en hij die laat kocht moest het gelag betalen, maar de exporteur-kweeker. die weer een deel goed hier te plaatsen had, kreeg weer een betere opbrengst van eigen kraam, dus had ook een verrassing. Afgezien van een meer of minder gunstig resultaat is 1937 een ont zettend moeilijk jaar geweest. Mocht het buitenland dan al geen nieuwe belemmeringen invoeren, de Fransche han delaar zag zich toch weer het grootste ge deelte van zijn export ontnemen door ae onzekerheid der valuta. Een verblijdend tceken is, dat niet tegenstaande het slechte gewas lang geen 100°/« van het verkochte geleverd kon worden, onze export in 1937 toch met f. 4.717.000 vooruit gegaan is, niet tegenstaande het aantal Kilo's met 724/000 terugliep. Een en ander natuurlijk mede in verband met het^percentage dat. minder geleverd kon worden en het soortelijk gewicht van. de kwaliteit op zichzelf. Nu kunnen wij de vermeerdering der ex port wel in verband brengen met de deva luatie, welke natuurlijk een grooten voor sprong gebracht heeft, maar zij is daar niet geheel aan te danken. Beziet men de cijfers nader en neemt men aan, dat wij door de devaluatie 201/11 meer in het laatje krijgen, dan blijkt dat wij niettegenstaande het mindere aantal Kilo's van 724.000 toen voor f. 1.324.000 méér verzonden hebben. Dit alles t/m. de maand October. Nu wij weer vlak voor de nieuwe verkoops campagne staan, is de groote vraag: „hoe zal het buitenland op onze hoogere prijzen reageeren?" Véél hangt natuurlijk af van den meer of minder gunstigen bloemenver koop in het komende seizoen. Wij hopen, dat onze afnemers goede za ken mogen maken met de door óns duur be taalde bollen. Want nu hadden zij nog goed- koope bollen, maar straks moet het anders worden. Mochten zij nu tengevolge van den minderen invoer van bollen betere prijzen voor hun producten krijgen, dan zijn zij eerder geneigd, om ons een hoogeren prijs te betalen, daarbij vooropgezet dat de con junctuur in de diverse landen niet te veel terugloopt. Want daardoor zou het mindere aanbod van onze bloemen wederom genivel leerd worden. Spr. herdacht dan het plotseling overlijden van het lid, den heer Jan Phi- lippo en besprak diens groote vitaliteit. Naast een sympathiek woord aan de na bestaanden ging spr. na, hetgeen wijlen de heer Philippo in de 35 jaar dat hij firmant was tot stand heeft gebracht. Daarvoor kan men niet anders dan het grootste respect hebben. Het bericht van zijn overlijden is dan ook in de geheele gemeente en het ge- heele vak met ontsteltenis ontvangen. Zijn adviezen werden altijd op hoogen prijs ge steld. Wij zullen hem als vakman en lid der afdeeling noode missen. Zijn nagedachtenis zal steeds door het geheele vak in eere wor den gehouden; hij ruste in vrede! De heer L. van Leeuwen Jr. las dan de notulen, welke vastgesteld werden. Tot afgevaardigden voor de alg. vergade ring werden benoemd de heeren G. Zand bergen en J. Rotteveel. Tot candidaten voor het hoofdbestuur, wegens aftreden van de heeren P. Bak ker, C. Kramer en P. Varekamp, werden gekozen de heeren J. H. Avis te Midwoud, Th. Hoog, te Haarlem en C. van Dijk te 's-Gravenzande. Vervolgens kwam het reorganisatieplan in stemming. 42 leden bleken vóór en 22 tegen aanneming te zijn, waarmede dus de afdeeling Sassenheim zich vóór aan neming van het plan uitsprak. Verder werden de punten van den be schrijvingsbrief voor de Alg. Verg. aange nomen, zooals zij door het bestuur, bij monde van den voorzitter, werden voorge steld. De heer C. Westerbeek Jr. achtte het wenschelijk dat de vaktentoonstelling, welke in Februari te Haarlem zal worden gehouden, des Zondags zal worden geslo ten en wenschte dat de vergadering zich over dit punt uitsprak. Bij stemming bleek, dat de afdeeling zich uitsprak vóór sluiting op den rustdag. Bij de rondvraag gat de heer G. Dem- mink, ambtenaar van den Plantenziekten- kundigen Dienst eenige cijfers betreffende den bloembollenexport in de maanden Aug. en Sept. 1937, in vergelijking met deze maanden in de jaren 1935 en 1936. Deze luiden als volgt: 1935 1936 1937 Engeland 35.735 30.837 27.464 Amerika 13.292 13.762 15.102 Canada 2970 2550 3538 Zweden 4712 4721 4523 Duitschland 4556 3856 4485 Diverse landen 4325 3788 3563 Totaal 65.590 59.514 58.675 De voorzitter dankte den heer Demmink hartelijk vpor deze interessante cijfers. Hierna sluiting. Afscheid van den heer D. H. Bosma. De heer Bosma, die wegens zijn benoe ming tot kantoorhouder te Honselersdijk, zijn werkkring hier gaat verlaten, nam hier afscheid van zijn collega's. Dit afscheid Vond in intiemen kring plaats. Den scheidenden collega werd een vul penhouder aangeboden. Voor de uitkeering van het Kinder toeslagfonds in het Bloembollenhedrijf moeten belanghebbenden zich 17 December persoonlijk aanmelden in het K.S.A. ge bouw. Men moet voorzien zijn van familie papieren en een verklaring van den werk gever. VOORHOUT. VERGADERING „VOORHOUTSCHE IJSCLUB Onderscheiding van drie jubilarissen. De afd. Voorhout van den Z.H. Ijsbond vergaderde in café „Boerhaave". De 2de voorzitter de heer K J. Vester verzocht het overlijden te willen herdenken van den overleden voorzitter, wijlen den heer C. v. Velzen. Nadat allen van hun zitplaatsen waren opgestaan memoreerde spr. dat de heer C. v, Velzen de ver. 14 jaren heeft mogen dienen, hetgeen hij gedaan heeft met Al zijn daartoe geschonken krachten. Spr. verwelkomde dan speciaal de leden van het Hoofdbestuur van den Z.H.IJ. en de afdeelingsbesturen van Sassenheim, Noord- wijk en Lisse. Deze heeren waren, mede in verband met de feestelijke herdenking van drie Jubilea in het bestuur der afd. Voor hout uitgenoodigd. De notulen van den heer P. N. Vester werden onder applaus vast gesteld. Aan het verslag van den penningmeester den heer G. M. Prins ontleenen wij, dat de inkomsten waren f. 290.70; de uitgaven f. 110.53, batig saldo f. 180.17. De boeken van den penningmeester werden in de beste orde bevonden. Volgde een zeer mooi jaarverslag door den secr. den heer P. N. Vester. Hierna was aan de orde de herdenking van drie zilveren bestuursleden. De secr. van de Z.H.IJ. de heer W. J. M. Dlcke uit Den Haag wenschte de afd. Voor hout hiermede geluk en feliciteerde dc drie jubilarissen t.w. de heeren H. J. Vester. L. P. Zonneveld en P, J. v. d. Hulst. Onder da verend applaus spelde hij hen de eeremc- daille op de borst. De heer Matthijs uit Lisse sprak als hoofdbestuurslid een opwekkend propagandistisch woord. De heer H. J. Ves ter dankte mede namens zijn mede-jubi larissen voor hun onderscheiding. De aftr. bestuursleden de heeren P. J. v. d. Hulst, G. v. Leeuwen en P. A. v. Werk hoven werden bij accl. herkozen. De heer C. Prins Lzn. werd met groote meerderheid van stemmen in het bestuur gekozen in de vacature van den overleden voorzitter. Een collecte voor het werkloozen-comité bracht f. 7.42'/i op. Nog spraken de heeren Breda, namens de afd. Sassenheim en Inthorn na mens de afd. Noordwijk, waarop een ver rassing tot besluit volgde. Vergadering R.K. Middenstandsver. „De Hanze". Deze vereen, hield een ledenvergadering in café „Klein Boerhave" van de wed. J, V, Stein. De 2e voorz., de heer W. Jansen ver welkomde den spreker, den heer A. C. H. N. M. de Bekker en herdacht den overleden voorzitter wijlen den heer C. v. Velzen. Na installatie van eenige nieuwe leden sprak de geestelijk adviseur, kapelaan ten Have een opwekkend woord tot de nieuwelingen. De heer de Bekker hield dan een causerie over „Credieten en Hypotheken" en be antwoordde vele vragen. Tot bestuurslid in de vacature van wijlen den overleden voor zitter den heer C. v. Velzen werd de heer G. Onderwater met groote meerderheid van stemmen gekozen. De tweede voorz., de heer M. Jansen werd met groote meerder heid van stemmen tot voorzitter gekozen. Na sluiting volgde een gezellig samenzijn. De collecten in de Ned. Herv. Kerk al hier, hebben over November opgebracht, voor de Diaconie f. 20.82'/, en voor de Kerk f. 63.21. Bij de laatste is inbegrepen de dankstondcollecte ad f. 23.581/:. Aan het kantoor der posterijen alhier, werd in Nov. op spaarbankboekjes ingelegd f. 4004.93 en terugbetaald f. 1558.78. Der halve meer ingejegd dan terugbetaald f. 2446.15. Het aantal uitgegeven boekjes bedroeg 2. VOORSCHOTEN. St. Nicolaas bij den Ned. R.K. Volksbond. St. Nicolaas .bracht met twee zwarte knechten een bezoek bij de 120 kinderen van de leden van den Ned. R.K. Volks bond, afd. Voorschoten, die met hun ouders of geleiders in het R.K. Vereenigingsgebouw verzameld waren. Bij het binnenkomen van St. Nicolaas zongen de kinderen een welkomstlied. St. Nicolaas sprak de kinderen toe en in het gouden boek bleken van sommige kinderen nog al gebreken ingeschreven te staan. Deze snuiters werden door den Sint eens extra onder handen genomen! Twee kinde ren waren aanwezig, die ook hun geboorte dag vieren op 6 December, wat de Sint zeer aangenaam vond. De kinderen zongen nog verschillende liederen en werden ont haald op versnaperingen en chocolademelk. Te ongeveer drie uur vertrok de Sint met zijn knechts, waarmede wederom dit feest voor de kinderen, die zeer voldaan wa ren, eindigde. Geslaagde Nutsavond. Ten bate van het Nutsschoolfonds gaf ae Schiedamsche tooneelver. „Utile Dulci" in Hotel „Het Wapen van Voorschoten" voor het Nut een uitvoering van „Konto X.", een vroolijk spel van liefde en meer verouderde dingen van R. Bernauer en R. Oesterrelcher, in de vertaling van W. Benoy. „Utile Dulci" heeft voor de Nutsleden een goeden naam. zoodat geen wonder was, dat de zaal geheel gevuld was met leden en introducé's. Reeds terstond hadden de speelsters en spelers de volle aandacht en dat is zoo ge bleven tot het einde! Alle rollen werden uitstekend vertolkt; in het bijzonder moeten wij noemen mej. Ulli; advocaat Schiller en boekhouder Meyer Reisnagel. Vooral laatstgenoemde had een buitengewoon moeilijke rol. De regie was in vertrouwde handen bij den heer J. H. M. Vos., terwijl de heer Ch. Bamberg de grimeering zeer correct had verzorgd. Na ieder bedrijf werden de medespelen den beloond met een welgemeend applaus. De heer R. van den Ende, heeft, als waarnemend voorzitter, „Utile Dulci" dank gezegd voor de aangename oogenblikken den leden bezorgd en voor de wijze, waarop de rollen voor het voetlicht waren ge bracht. Spr. besloot met een „tot weer ziens" onder het aanbieden van een tuil bloemen. De pauzen werden gekort met piano spel, welwillend aangeboden door den heel' J. H. J. Zwaart uit Leiden. Het was een mooie en gezellige Nutsavond ALPHEN. Teraardebestelling van den heer L. v. Goch Op de Algemeene Begraafplaats aan de Schoolstraat werd gistermiddag teraarde- besteld onze zeer bekende plaatsgenoot, de heer L. v. Goch. in leven tal van jaren lid van het vrijwillig brandweercorps, terwijl hij tevens een werkzaam aandeel had in verschillende zang- en muziekverenigin gen! De belangstelling op de begraafplaats was zeer groot. Achter den lijksitoet hadden zich aangesloten de leden der brandweer en deputaties van vereeniglngen en op het kerkhof werd o.m. gesproken door den heer ir. Waardenburg, commandant der brand weer en door verschillende afgevaardigden van zang- en muziekvereeniglngen. Uitgaande van de hulpcentrale der AR. kiesvereen. werd in „Concordia" een vergadering gehouden. Na uitbrenging der jaarverslagen en bespreking der laatst gehouden verkiezing, trad als spr. op het Tweede Kamerlid de heer H. Amelink, over het onderwerp „Onze Defensie", waarom trent hii een uitvoerige uiteenzetting gaf. Ondanks ingebrachte bezwaren blijven Ged. Staten van meeninii. dat demping van de sohutsluis in den polder Rietveld van algemeen belang voor dezen colider is. BOSKOOP. Uitgaande van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Boskoop, had in hotel „Klaassen" de vertcondng plaats van de film der „MaatschappilDe heer Mensing. algem. secretaris heeft deze film met zijn assistent den heer Csizick verdui- aankte tenslotte den heeren voor het ge dankte tenslotte de heeren voor het ee- bodene. Het was een leerzame avond! ZOETERWOUDE. Mej. M. v. d. V. deed bij de politie aangifte van het feit dat uit de tasch van haar rijwiel, hetwelk zij even onbeheerd had gelaten, naar handtasch ontvreemd is, waarin zich een geldsbedrag bevond. KOUDEKERK. Raadsagenda. De raad komt morgenavond te kwart over zeven in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel toetreding cot de Fraude-Risico- Onderlinze van gemeenten. 4. Verzoek van het bestuur der Ned. Herv. school om me dewerking tot verandering van de gasver lichting in electrische verlichting. 5. Voor stel verlaging huur watermeters 6. Vast stelling verordening op de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting 1938/ 1939. 7. Besluit tot het treffen eener rege ling voor onderlinze hulpverleening bij brand. 8. Gratificatie gemeente-werkman voor controle straatverlichting 1937. 9. Be noeming lid Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Armhuis. Periodieke aftreding: A. van Egmond. Aanbeveling 1. A. van Eg mond; 2. M. Maat. 10. Benoeming lid com missie plaatselijk toezicht op het L.O Perio. dieke aftreding: G. Doirecaal Gzn Aan beveling. 1 J. M v. d. Velden: 2 R. A. Meiier. 11 Verzoek restitutie straatbelasung 1937. 12. Crediet voor herbestrating weg gedeelten. 13. Reclame schoolgeld. 14 Wij ziging gemeen te-begrooting dienst 1937 en 1938. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Oppelaar en gezin, Koning straat 71 K. van der Lindenvan der Laan. v. d. Valk Boumanweg 42 S. Kiel en gezin, v. d. Valk Boumanweg 8 L. van Gessel—vander Linden. Hoofdstr. 148 J. M. v. d. Tempel, Hoofdstr. 39 A. Verweij, Hoofdstr. 40. Vertrokken: A. Groennaar Zoeterwoude, Zuidbuurt C. 14 D. van Ommering naar Hazerswoude A 274 K. F. van Winger den naar Rotterdam. Mathenesserweg 175 D. Nieuwenhuizen en gezin naar Leiden, Evertsenstr. 29 J. H. van Stijn naar Rot terdam, Ziekenhuis Coolsingel J. H. Grif fioen en gezin naar Leiden, Kanaalweg 1. De begrooting 1938 werd door Ged. Staten goedgekeurd. Het B Comité heeft, evenals vorig jaar, weder het voornemen, een dezer da gen een collecte te houden in de gemeente, waarvan de opbrengst zal zijn voor een Kerstmaaltijd aan behoeftigen. Het zal overbodig zijn, deze collecte aan te bevelen. LEIMUIDEN. Onder groote belangstelling is hier de uitslag van den lintwedstrijd en van de prijzen van geluksbonnen der Leimuïdsche winkelweek bekend gemaakt. De zaal van den heer Keijzer was geheel gevuld. De voorzitter, de heer Muis beschouwde deze 5e Leimuidsche winkelweek als ge slaagd. NIEUWKOOP. Oprichting van Wit-Gele Kruis-afdeeling. In het Parochiehuis alhier werd een propaganda-Vergadierinig gehouden om te komen tot de oprichting van een afdeeling van het Wit-Gele Kruis. Als spr. trad op de heer H. M M. Haring, professor aan het Seminarie Hageveld te Heemstede, terwijl de heer J. G. Nientied uit Vlhardinger-Ambacht, lid ran het hoofdbestuur, toelichtingen gaf. Er werd tot oprichting van een afdeeling overgegaan Tot leden van bestuur werden gekozen de dames L Kuijf-Tibboel. G. van der Weliden-Braun en de heeren A J Verhaar. Th. J. F. Tennissen en J. Elis Jr. Ook in Noorden is een afdeeling opgericht Hond als voedster van biggen. Een zeldzaam feit heeft zich voorgedaan bij den landbouwer De V. nabij de Havenbrug te Al phen. Daar heeft een zeug niet minder dan 15 biggen geworpen. Al is dit een weinig voorkomende gebeurtenis, nog zeldzamer is wel, dat twee van deze biggen toever trouwd zijn aan de goede zorgen van een hond, die de beestjes voorbeeldig opvoedt en met groote zorg behandelt. Ook de voeding heeft een uitstekend verloop en de moederzeug, die nu gedeeltelijk van haar taak is ontlast, had deze stellig niet beter kunnen doen. TER AAR. Tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is herbenoemd de heer C. Heemskerk. WADDINXVEEN. Het dames-comité dat besloot een in zameling te houden van giften of in natura om in Januari a.s. bij gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis, aan arme gezinnen, waar noodig, een luieruitzet te verstrekken, ondervindt een enorme mede werking. Er komen zeer veel goederen bin nen, waaraan reeds wekenlang is gewerkt. Op een nader te bepalen tijdstip zullen deze baby-uitzetten in de luchroom van de Water, voor belangstellenden te bezich tigen zijn. WOUBRUGGE. De Winkelweek gesloten. Onder groote belangstelling werd in een der zalen van het hotel Swama door den voorzitter van de Mlddenstandsvereenlglng de winkelweek gesloten. Spr. uitte bijzon dere tevredenheid over de medewerking, ondervonden van de zijde van het publiek en dankte daar hartelijk voor. Hierna werden de vele prijzen bij loting toegewezen; de muziek zorgde voor aange name afwisseling. Bij het baantjeglijden kwam het zoontje van den heer O. te vallen en brak een pols. Dr. Loth verleende heelkundige hulp. ZOETERMEER. Voor de pluimveetentoonstelling der vereen „Door Veredeling Verbetering" die hedenavond door den burgemeester wordt geopend, ziin er 150 Inzenders en totaal 174 dieren. De eereprljzen ziin geëtaleerd bij den heer W. du Clou, Dorpstraat, alhier. Verschillende attracties zullen op de ten toonstelling aanwezig zijn. De duivententoonstelling van „De Witpen" is gesloten en was een succes! Het bezoek heeft de verwachtingen overtroffen. LIMUIDEN. 15 Dec. VISCHPRIJZEN. Tarbot f. 1.301.10; Tong f. 1.301.18; Heilbot f. 1.020.72 per kg.; Griet f.3520; Groote schol f.2319; Middel schol f.28— 22; Zetschol f.4033; Kleinschol f.3215; Schar f.2010; Tongschar f.5022: Poon tjes f. 6.304.50; Groote Schelvisch f. 37 32; Middel schelvisch f.3130; Kleinmidd. schelvisch f.3019; Kleine schelvisch f.19 6.90; Groote gul f. 12.509.50; Wijting f.74.20; Makreel f.1311; Versche ha ring f. 2.800.55; Kleinmiddel hake f.20; Kleine hake f. 1512 per 50 kg.; Kabeljauw f.64—31 per 125 kg.; Vleet f. 2.90—1.07; Leng f. 1.500.70; Koolvisch f. 0.840.32 per stuk; Rog f.2824.50 per koop. Aan den afslag 10 trawlers: IJM. 135 met f.1930; MM. 71 met f.2920; IJM. 89 met f.1800; IJM. Ill met 1.2080; IJM. 167 met f. 2700; IJM. 21 met f. 1820; IJM. 6 met f.3920; IJM .189 met 1.1790; IJM. 129 met f.2500; R.O. 53 met f.2740; 2 trawlloggers RO. 1 met f. 1330 en KW. 51 met f. 1380. 19 loggers met versche haring: KW. 38 met f.280; KW. 158 met f.420; KW 110 met f.230; KW. 161 met f.300; KW. 67 met f.220; KW. 34 met f.28; KW. 56 met f.98; KW. 135 met f.350; KW. 173 met f.240; KW. 50 met f. 10; KW. 123 met f.200; KW. 127 met f.100; SCH. 225 met f.270; SCH. 79 met f.130; SCH. 23 met f.330; SCH. 361 met f. 530; SCH. 104 met f. 650; SCH. 16 met f.250; SCH. 118 met f.720 besomming. HARINGVISSCHERIJ BEËINDIGD. De KW. 2, 67, 65, 130, 5, 40, 101, 161, 22 en 110 hebben de haringvisscherij beëindigd Behalve de eerste drie schepen gaan deze loggers trawlen. NIEUWE WETERING. Naar wü vernemen is alhier het plan gevormd, tot oprichting van een Oranje- Vereeniging. Eenige heeren hebben het initiatief gencmen en een vooi'loopig comité gevormd. Wii kunnen dit van gan- scher harte toejuichen en hopen, dat zij hierin zullen slagen DE VISSCHERIJ IN HET HOOGE NOORDEN. Behalve de „Alkmaar" wordt ook de „Norma Maria" IJm. 6 voor de visscherij in het Hooge Noorden gereed gemaakt. Waar schijnlijk zal dc boot Zaterdag a.s. vertrek ken. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdag nacht: „Amsterdam" IJM. 58 70 m. schel visch, 140 m. braadschelvisch, 65 m. gul en kabeljauw. 40 m. wijting. 80 m. radio. 25 m. hake, 50 m. koolvisch. 5 m. varia. Totaal 475 m. en 25 st. stijve kabeljauw. „Caroline" IJM. 26 10 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch, 130 m. koolvisch, 60 m. wij ting. 60 m. hake, 40 m. gul. 15 m. rog. Totaal 455 manden en 30 stuks stijve kabeljauw. a

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7