IAATSTE BERICHTEN IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 15 December 1937 De strijd in Spanje Stadsnieuws Binnenland Buitenland RECHTZAKEN Vit de Omstreken BEURSOVERZICHT MARKT EEiltllTIN:^ HORTUS BOTANICUS. Vanwege den Rijksgebouwendienst is he- n aanbesteed: het maken van den onder- w met rioleering, centrale-verwarmings- toorsteen, enz. van een kassencomplex in n Hortus Botanicus, alhier. Laagste inschrijver was I. Th. Cornet al- ier, voor f. 43.471. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Vergadering van heden. In de hedenochtend in de Ridderzaal te :n Haag voortgezette vergadering van de ovinciale Staten van Zuid-Holland, heeft kheerde Bruin (Ged. Staten) geantwoord tp de opmerkingen naar aanleiding van iet beroep van B. en W. van Dordrecht te- pn het besluit van Ged. Staten, waarbij un die gemeente de gevraagde vergunning kt uitbreiding der electrische centrale is nselgerd, met het voorstel van Ged. Sta- itn terzake tot ongegrondverklaring van kt beroep. Spreker wijst op de in voorbereiding lijnde wettelijke regeling van de electricl- Ifitsvoorziening. De provinciale verorde- jing zal een jaar na de Inwerkingtreding nn de betreffende wet vervallen. Het is dus de vraag hoelang thans de eling van provinciale electriciteitsbelan- n in provinciaal verband en onder pro- in^iale leiding nog mogelijk zal zijn. Niemand bedoelt, Dordrecht onaange- lani te zijn, doch er zijn reeds meer dan tnoeg centrales in onze provincie, terwijl "es wat overbodig is, uit den booze wor- •n genoemd. Dordrecht verkrijgt bij kop- Ung met Rotterdam een verdubbeling _n zekerheid. Aan de uitbreidingsverlangens van de Tdtsche centrale dient weerstand te wor- n geboden. Het voorstel van Ged. Staten wordt dan eenige discussie met 615 stemmen -genomen. (Tegen stemden de heeren Baren, Sanders, van de Sandt, van Vliet Zijp). Bij het wegenverslag 1937 brengt de heer ruw (lib.) lof aan Ged. Staten Spr. geeft ting aan enkele plaatselijke verlangens, "v. tot verbetering van de rijwielpaden op lerflakkee. DE INBRAAK TE ROTTERDAM. Een drietal arrestaties. Zooals gemeld, is er in den nacht van rijdag op Zaterdag ingebroken bij de N.V. «peratie „Vooruitgang" aan den Nieuwen .r.ner.weg te Rotterdam. De inbrekers, die dl vermoedelijk hebben laten Insluiten, ibben de brandkast, die in het kantoor «ad, in den nacht op een vrachtauto van iirma zelf geladen, waarna zij alles volmaakte orde hebben achtergelaten. De auto is Zaterdagmorgen leeg in de Ivanistraat teruggevonden. Hoewel er 'nvankelijk geen aanwijzingen waren, is politie er in geslaagd reeds gisteren een 'ttal mannen aan te houden tegen wie ■zoeg aanwijzingen bestonden, dat zij inden worden opgesloten. RUSLAND DE VERKIEZINGSUITSLAG. De verdwenen Amerikanen. Haar de centrale kiescommissie mede- 't, zijn thans alle 1143 afgevaardigden r den oppersten sovjet der sovjet-unie lozen. Alle gekozenen zijn candldaten het blok der communisten met de nijloozen. Var. de 93.639.478 stemgerechtigden in sovjet-unie hebben 90.319.346, d.i. 96.5 ent hun stem uitgebracht. Behalve de leden der regeering behooren «de gekozenen o.a. de maarschalken ®Wjenny, Bluecher en Jegorof, de secre- ®«-generaal van de komintern Dimitrof, scheidene „helden" der sovjet-unie, als- verscheidene geleerden. Stachanof- •eiders en -arbeidsters, enz. Hst Amerikaansche ministerie van bui- ffindsche zaken heeft gisteren medege ld, dat een man en een vrouw, bekend Je heer en mevr. Donald L. Robinson 2 New-York, die in Rusland op gehelm de wijze zijn verdwenen, in werkelijk- reisden op valsche passen, verkregen 'naam van kinderen, die ongeveer een Jart eeuw geleden zijn gestorven, doch thans ongeveer even oud geweest zou- zijn als het vermiste paar. Later op den dag kreeg men boven dien een tip, waar zich de brandkast zou bevinden. Eenige rechercheurs zijn er toen op uitgetrokken en zij hebben inderdaad de reeds aangeboorde kast gevonden en naar het bureau overgebracht. Zoowel aan onder- als bovenzijde is de brandkast be hoorlijk bewerkt. Het geld, dat zich ln het onderste deel bevond is verdwenen; aan de bovenzijde is men evenwel niet tot het binnenste doorgedrongen. Thans onder zoekt de politie of zich daarin nog geld be vindt. Amsterdam krijgt garnizoen. Het tweede regiment luchtdoel artillerie wordt er gelegerd. B. en W. van Amsterdam hebben heden bij den gemeenteraad een voor stel ingediend om voor het gereed ma ken van een militair oefeningsterrein groot ingeveer 25 H.A., gelegen in den Riekerpolder, met bijbehooren, een cre- diet beschikbaar te stellen van f. 1.200.000.Verder stellen zij voor in beginsel te bepalen, dat dit oefenings terrein met bijbehoorende, nog nader aan te wijzen terreinen kosteloos voor militaire doeleinden ter beschikking van het rijk zullen worden gesteld in een nader tc bepalen vorm en voor een nader vast te stellen termijn. In de toelichting op dit voorstel dea len B. en W. mede, dat de onderhan delingen. welke zij den laatsten tijd met de militaire autoriteiten hebben ge voerd om in Amsterdam wederom een garnizoen gevestigd te krijgen, tot een gunstig resultaat hebben geleid. Op 4 December hebben zij bericht ontvan gen, dat de minister van Defensie be sloten heeft het op te richten 2e reg. luchtdoel-artillerie in een der kazernes te Amsterdam te legeren, waarmede voor Amsterdam een traditie herleeft. Het ligt in dc bedoeling, dat reeds op 15 Juni 1938 het garnizoen in de hoofd stad wordt gelegd. AUTO GESLIPT BIJ NUNSPEET. Baron van Heemstra, zoon van den commissaris der Koningin in Gelderland gewond. Vanmorgen om negen uur is op den ver bindingsweg NunspeetZwolle even buiten Nunspeet een auto-ongeluk debeurd, waarbij baron van Heemstra, zoon van den com missaris der Koningin in de provincie Gelderland is gewond Tengevolge van de gladheid van den wee slipte de auto. die geen groote snelheid had. daar ter plaatse juist een bocht is. De wagen sloeg over den kop en de be stuurder. baron van Heemstra, werd hierbij gewond. Hij liep een kaakfractuur op. Een tweede inzittende tan de auto kwam met den schrik vrij. Baron van Heemstra is naar het zieken huis ..Salem" te Ermelo vervoerd Dokter van Loon uit Nunspeet verleende de eerste geneeskundige huip. EEN K.L.M. FOTO-VLIEGTUIG NAAR CURACAO. PLEIDOOI VOOR VORMING VAN EEN JAPANSCHEN TOTALITAIREN STAAT. Mitsoero Toyama, de beschermheer van het genootschap van den Zwarten Draak, die bij verscheidene belangrijke gebeurte nissen der laatste vijftig jaren achter de schermen een geheimzinnige rol heeft ge speeld, heeft tezamen met prins Sanetaki Itsjlo en admiraal Eisoeke Yamamoto over het geheele land een manifest doen ver spreiden, waarin gewezen wordt op de nood zakelijkheid. onverwijld een nationale partij te vormen en de politieke partijen te ont binden Tegelijkertijd bestaat onder leden van de Minseito en de Seijoekal de neiging, deze twee groote partijen te ontbinden, ten be hoeve van de vorming van een totalltairen staat,. TtVEE DUITSCHE SPIONNEN GEARRESTEERD. Het Zweedsche socialistische blad .Social Demokraten" bericht, dat de politie twee Dultschers -heeft gearresteerd, die beschul digd wonden van splonnage. POLEN Speculanten naar concentratiekampen. zal voortaan krachtig worden op- .'j'Men tegen personen, die zich maken aan activiteit, welke na- "•"8 is voor de belangen van den staat, r1" het smokkelen van goud en devie- v'en het speculeeren tegen de valuta, ,-Ms zijn in verband hiermede meer dan fwerd personen gearresteerd en opgeslo- g 'n concentratiekampen. Onder de ge- inteerden bevinden zich ook eenige 1<e speculanten. Je Ljoebllana is een groot proces geëin- wgen 39 militante communisten, die ondergrondsche activiteit werden be- digd. Zij zün allen veroordeeld tot IeD. varieerende van 2 tot 10 jaar nis. Uitbreiding der technische werkplaatsen in West-Indië. Naar wij vernemen wordt in de K.L.M.- werkplaatsen te Schiphol de laatste hand gelegd aan de inrichting van een der 2- motorige Fokker F 8 verkeerstoestellen tot foto-vliegtuig. Dit toestel, de PH-AED, welke den naam „Duif" zal dragen, wordt tegen het einde van deze maand naar Curasao verscheept, waar het aan de West-Indische vloot der K.L.M. zal worden toegevoegd. Behalve voor luchtfotografisch werk wordt dit vliegtuig beschikbaaar gehouden voor spe ciale vluchten, zooals dezer dagen nog een plaats had. toen een zieke, wiens over komst naar Willemstad noodig werd ge acht, zoo snel en zoo rustig mogelijk ver- •voerd moest worden van Aruba naar Cu rasao. Voorts vernemen wij, dat over eenigen tijd op het Curasaosche vliegveld Hato tot een uitbreiding van de werkplaatsen zal worden overgegaan. Het ligt daarbij in dc bedoeling om bij die gelegenheid tevens een fotografisch laboratorium in te rich ten. Dit laboratorium zal als kern kun nen dienen voor de verdere ontwikkeling van den fototechnlschen dienst in de West. In verband met de voorbereiding en de uitvoering van de plannen, voorts In ver band met een» verdere studie der moge lijkheden en de opleiding ter plaatse van het benoodigde personeel, zal de ohef van den fototechnischen dienst der K.L.M., de heer J. M. Corsten, voor een tijdelijk ver blijf naar Curasao vertrekken. Hij wordt vergezeld van 2 foto-technici. Naderend offensief? Men meent thans eenige teekenen waar te nemen van een naderend rechtsch of fensief. als het afsluiten van grenzen zoowel aan de zijde van Frankrijk, Portu gal als bij Gibraltar, De strijd in het Verre Oosten. De aanval op de Panay. Een van de opvarenden van de Panay. James Marshall uit Tennessee, heeft ver klaard, dat het zicht uitstekend was en dat de Japansche vliegtuigen zoo laag vlogen, dat het niet mogelijk is, dat zij de buiten- landsche schepen niet hebben herkend. Marshall ls over boord gesprongen en heeft een toevlucht gezocht op de Meian. Op dit schip werd hij door een scherf in den schouder getroffen. Japan heeft expansie in den Stillen Oceaan noodig. Een verantwoordelijk Japansch vloot- autoritèlt heeft onlangs in het openbaar uiteen gezet, dat het voor Japan mogelijk en noodig was expansie te zoeken in den Stillen Oceaan. Hij verklaarde, dat het mogelijk ls om een gemeenschappelijke actie- van Engeland en Amerika te voor komen door een goede propaganda in Amerika, dat hiervoor vatbaar ls en vooral geneigd voordeel te trekken. De autoriteit achtte het voldoende de pacifistische krin gen. welke in de Vereenigde Staten zeer machtig zijn, te steuhen en Amerikaansche financieele kringen te interesseeren in de ontwikkeling van China en Mandsjoekwo. De „Bee" opnieuw beschoten. Dc woordvoerder van het Japanscho leger heeft medegedeeld, dat gister avond opnieuw schoten zijn gelost op de Britsche kanonneerboot „Bee", welke met de overlevenden van de „Panay" de rivier afzakte. Het vuur kwam van dep linkeroever van de ri vier. Een groep Japansche, Britsche en Amerikaansche marine-officieren, wel ke aan land ging om een onderzoek in te stellen, kwam tot de conclusie, dat het vuur afkomstig was van Chinee- sche batterijen. VERKLARING VAN FLANDIN. Na zijn terugkeer te Parijs van Kopen hagen en Berlijn verklaarde oud-minister president Flandin. dat hij niet naar Ber lijn is gegaan met een opdracht van de regeering, Flandin is den Duitschen staatslieden zeer dankbaar, dat zij hem hebben willen ontvangen en zoo duidelijk mogelijk heb ben geantwoord op zijn vragen. Tenslotte is hij tot het inzicht gekomen, dat men in Duitsohland even vurig den vrede met Frankrijk wenscht als in Frank rijk zelf. zij het dan, dat men hier den vrede wil op anderen grondslag en met andere middelen. PLANNEN VOOR EEN GESTROOMLIJND SCHIP. In 84 uur over den Atlantischen Oceaan. Voor het Instituut van scheepsbouwkun dige ingenieurs te Londen is gisteravond een voordracht gehouden, waarin plannen uiteen zijn gezet voor den bouw van een geheel gestroomlijnd schip, dat in 84 uur den Atlantischen Oceaan zou kunnen over steken. Teneinde met het vliegverkeer te kunnen concurreeren, zou het schip der toekomst de reis van Europa naar Ame rika moeten kunnen volbrengen in 3'/i dag. waarvoor een snelheid van 35 tot 37 mijl noodig zou zijn. Ofschoon de reis dan nog 21 uur langer zou duren dan door de lucht, zouden ongetwijfeld velen een snelvarend schip verkiezen boven het vliegtuig, o.a. omdat de kosten van den overtocht gerin ger zouden zijn, en de reis per schip, voor- ai bij slecht weer, meer comfort biedt. Het schip zou 405 meter lang moeten worden, hetgeen ongeveer 90 meter lan ger is dan de Normandië.De bovenbouw zou geheel worden ingesloten door enorme glazen wanden, waarbinnen de tempera tuur naar verkiezing zou kunnen worden geregeld. Voor de voortstuwing zouden zes schroeven moeten dienen, aangedreven door zes turbo-electrische motoren, meteen gezamenlijk vermogen van 400.000 as-P.K. NOODWEER IN DE ADRIATISCHE ZEE. De jongste stormen, die boven de Adria- tische zee hebben gewoed, hebben van de scheepvaart zware offers geëlscht. O.a. wordt het motorjacht ..Raphael" met 12 man aan boord vermist. Een stoomschip, dat naar men meent aan een Grieksche lijn behoorde, werd in zinkenden toestand aangetroffen door een Italiaansche boot, die zelf zoo in nood verkeerde, dat zij geen hulp kon bieden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. In Noord-Carollna (V St.) nabij Burling ton, is een vrachtauto in botsing gekomen met een personenauto. De wagens vlogen in brand en van de inzittenden kwamen er vijf ln de vlammen om. Drie liepen ern stige verwondingen op. Het ongeluk was een gevolg van de gladheid van den weg. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) KWAKZALVER VEROORDEELD. Voor den Haarlemschen kantonrechter heeft heden de 79-jarlge H. J. E. uit Oegst- geest terecht gestaan, wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. E. is een bekend kwakzalver, die in den loop der jaren reeds meer dan 200 maal veroordeeld is. De man beweert o.a. dat hij T B C. kan genezen en geeft aan zijn prak tijken vaak een religieus tintje. Het geval waarvoor hij heden terecht stond betrof een 33-Jarigen inwoner van Haarlemmerliede, die reeds drie jaar ziek was. Hij had een wond aan het been, wel ke volgens zijn dokter slechts na chirur gisch ingrijpen kon genezen. Uit angst voor een operatie wendde de zieke zich echter tot E.. die hem kruiden en „t.b.c.-capsules" leverde, waarvoor de man f. 17.— moest betalen. Bovendien re kende verdachte voor drie visites f. 60.—. Bij zijn laatste bezoek verklaarde hij dat de patiënt goco vooruit ging. Vier dagen later was de man echter overleden. Dokter Hulst, uit Leiden, die de sectie had verricht, verklaarde dat de dood niet door verdachte was veroorzaakt. Deze des kundige noemde het ten hemel schreiend, dat een jong leven onder kwakzalvershan den een ontijdig einde had genomen. Het O.M. eischte tegen den niet ver schenen verdachte, ln verband met zijn hoogen leeftijd geen hechtenisstraf, doch een geldboete van f. 600.subs, twee maanden hechtenis. De kantonrechter veroordeelde den kwakzalver tot f. 300.subs, dertig dagen hechtenis. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. van Vliet, geb. Arke- steyn. D. Ondertrouwd: G. Ch. Steegers en M. I A. Schwabs. Overleden: C. Visser, m. 73 j. VEUR. Burgerlijke Stand. VW Bevallen: C. P. van der Meer, geb. Bier huis, Z. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering IJsvereen. Leidschendam. Onder leiding van den heer C. Deurlo hield de Usvereeniging Leidschendam, afd. van den Z.-Holl. Ijsbond, in café „Het Wapen van Veur" haar drukbezochte jaar vergadering. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den heer P. van Elswijk; het ledental is teruggeloopen van 103 tot 64 Goedgekeurd werd ook het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Rem merswaal. De inkomsten bedroegen 1183,17, de uitgaven f. 30,92; batig saldo alzoo van f. 152,25. De heer F. Strampraat stelde namens de controlecommissie voor het beleid van den penningmeester goed te keuren, waartoe werd besloten. Herkozen werden als bestuursleden de heeren P. van Elswijk, Jac. Knljnenburg en J. Vermeer en gekozen inplaats van den vertrokken heer E. Halverhout, na ver schillende stemmingen, de heer E. Stram praat. Tot leden van de controle-commissie werden inplaats van de heeren J. Al Jr., F. Strampraat en Bleys na verschillende stemmingen gekozen de heeren C Voor- sluys, A. Roozenburg en W. van Veen, Na rondvraag en tombola werd deze ge zellige vergadering gesloten. Gedurende November schreef de On derlinge Ver. voor Ziekenhuisverpleging 145 nieuwe leden in, waardoör het totaal steeg tot 10.915. In verpleging werden 48 leden opgenomen. Gevonden: 1 autodeurknop; 1 lederen heerenhandschoen met bont gevoerd; 1 baal veevoeder; 1 autodop. Adres bureau van politie. Bij publieke veiling is de bouwmans woning met aanhocrigheden en landerijen totaal groot 8.34 H A. staande aan den Westeinderweg 16 te Stompwljk door J. de Booy te Alphen Z.H. ingezet voor f. 12.000. AMSTERDAM, 15 December. Het zilvervraagstuk begint weer op den voorgrond te komen. Voor zoover op het oogenblik kan worden nagegaan, ziet het er naar uit, dat de internationale zilver overeenkomst niet zal worden verlengd. Het doel, dat men met deze overeenkomst des tijds trachtte te bereiken, is volkomen voorbij geschoten door de zilverpolltiek van de Ver. Staten. A'-~- ririen van de interne bedoelingen, welke Amerika met zijn zil- veraankooppolitiek had, vormde deze poli tiek tot op zekere hoogte een goed middel, om de enorme vraag naar dollars, voort spruitende uit kaoitaalverplaatsingen naar de overzijde van den oceaan en uit de ver effening van sehu'dverplichtlngen. te neu- traliseeren. De zilverprijs is intusschen aanzienlijk gedaald, vergeleken bij het hoogtepunt, dat ten tijde van de massale aankoopen door Amerika werd bereikt, en Indien de Ver. Staten in hun zilverpolitiek een wijziging zouden brengen, zouden hiermede ten aan zien van de positie van het witte metaal op de wereldmarkt onaangename consequen ties verbonden kunnen zijn. Roosevelt heeft verklaard, binnenkort ten aanzien van de te volgen zilverpolitiek een mede- deeling te zullen doen, maar in dien tus- schentijd blijft men in het onzekere ver- keeren. Het is overigens niet gemakkelijk zich een goed oordeel te vormen van den toe stand. zooals die zioh zou ontwikkelen, in dien de Ver. Staten ten aanzien van het zilverprobleem van front zouden veraderen Alleen kan er op worden gewezen, dat de groote aankoopen door de Ver. Staten van buitenlandSch zilver, geenszins het ge- wenschte resultaat hebben opgeleverd. De groote zilverlanden, zooals Ohina en Britsch Indié. waren met die zilverpolitiek, tegen de verwachting in in het geheel niet ge baat, doch kwamen integendeel deerlijk in het gedrang. En het vervangen van den zilveren standaard door den gouden standaard in China is het uitvloeisel hiervan geweest. Intusschen heeft zich bij de verschillende factoren van onzekerheid, waarmede men tegenwoordig rekening heeft te houden, weer een nieuw element gevoegd, dat ho- penlijk echter binnenkort zal kunnen wor den geëlimineerd. De middagbeure, De omzetten op de Amsterdamsche effec tenbeurs waren heden van bescheiden af metingen. De stemming was echter veel verbeterd en kon voor enkele fondsensoor ten bepaald vast worden genoemd Afge scheiden van de koersstijging te New-York tastte men omtrent de oorzaak, welke tot ae verbeterde tendenz aanleiding had ge geven. in het duister. In de eerste plaats werd de aandacht ge trokken door Koninklijken, die druk wer den verhandeld en daarbij een aanzien lijke koerswinst behaalden. Hierbij deden wederom geruchten omtrent een interim dividend de ronde, terwijl evenals verleden jaar omstreeks dezen tijd geruchten om trent een „claim" zelfs van stal werden gehaald. Deze geruchten dienen overigens zuiver voor kennisgeving te worden aan genomen, daar het lang niet onmogelijk is, dat zij volkomen uit de lucht zijn gegre pen. Industrieelen hadden een onregelmatig verloop. Unilevers en A.K.U.'s waren prijs houdend. De Philipsaandeelen evenwel, die zich reeds bij de opening op een ver hoogd peil bevonden, konden later op Cen middag nog wat aantrekken. Voor H.V.A.'s bestond ook een vaste stemming. Hoewel de affaire in dit fonds niet veel te betee- kenen had, kon een avance van een zestal procenten worden behandeld. De Rubbermarkt was stil. maar goed prijshoudend voor de minder courante soorten. Amsterdam Rubbers, die reeds enkele punten boven de vorige topprijzen werden ingezet, wisten zich geleidelijk aan nog wat te verbeteren. De Scheepvaartafdeeling trok slechts weinig belangstelling. De toonaangevende aandeelen werden meerendeels wat hooger genoteerd. Bij geringe affaire waren de Tabakken goed prijshoudend. In Amerikaansche fondsen ging niet veel om. Het herstel in Wallstreet verleen de dezen papieren vanzelfsprekend een sti mulans, doch groote animo werd toch niet aan den dag gelegd. Op de beleggingsafdeling bestond een vaste stemming voor de nieuwste 3 pct.- obligatiën Nederland 1937, die tot 98 3/8 verhandeld werden. Ook integralen waren goed van toon De provinciale en gemeentelijke obliga'tiën konden zich handhaven. Enkele 3'/i pCt.- cbligatiën waren eerder iets aangeboden. Een flinke beweging werd veroorzaakt door de 4 pCt. obligatiën Kopenhaagsche Te lefoonmaatschappij, die in een grooten open hoek werden verhandeld en een le vendige affaire te zien gaven. Daarbij steeg de koers tot 101 3/8 pCt., terwijl de inschrijvingskoers zooals bekend 100 pCt. bedroeg. Fransche guldensobligaties waren goed van toon. Braziliaansche waarden trokken slechts weinig belangstelling. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 5/8 (8.98J/1)Berlijn 72.50 (72.51); Parijs 6.10'/: (6.10'/!);; Brussel 30.56 30.57); Zwitserland 41.59 (41.59): Kopenhagen 40.10 40,12'/.); Stockholm 46.32'/! (46.32'/*)Oslo 45.15 (45.17'/*)New- York 1.79 13/16 (1.79 13/16); Praag 6.33 (6.33); Oost. Bankpapier 33.65 (33.65); Lire 7.35 (7.30). Prolongatie 'A; Part. disc. 1/8—3/16; Daggeld 1/4. Registermarken 38 7/8; Crediet Sperrmar- ken 13 3/8; Effectensperrmarken 13 3/8, Reismarken 12'/!; Bankpapier 39'/». Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 15 December. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 188 vette kalveren: le kwal. 7684 cent per KG. levendgewicht; 2e kwal. 70—84 cent; 3e kwal. 6068 cent; 48 nuchtere kalveren f.815 per stuk; 94 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 KG., 73—74 per KG. slachtgewicht; zware varkens 7273 cent; vette varkens 7273 cent. BOSKOOP, 14 December. Speciale bes- hulstveiling. Aan de veiling werden voor hulst met roode bes prijzen besteed van 25 tot 44 cent per Kg. Hulst bezet met gele bes bracht 50 tot 83 cent op. Goud bont 40 tot 60 cent. Zilver bont tot 76 cent. Hulst struiken met roode bes per stuk van 45 tot 51 cent. KOUDEKERK. 14 December. Eierenvei- ling „Koudekerk Rijndijk". Kipeieren f. 5.205.60; Kuikeneieren f.4 4.70; Boter f. 0.60—0.67; Kaas f. 0.28—0.29: Konijnen f. 0.80—1.50; Hanen f. 0.80—1.25: Kipoen f. 0.40—0.80: Eenden f. 0.50—0.60. WOERDEN, 15 December Aanvoer 266 partijen kaas Met rijksmerk le kw. f. 27 29; 2e kw. f. 25.5026.50; handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3