LAATSTE BERICHTEN 1EIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Maandag 13 December 1937 Gemeenteraad van Leiden De Japansche aanval op Engelsche Amerikaansche schepen en Binnenland De Koningin naar Amsterdam. Buitenland Prof. dr. J. H. Hijmans overleden. UIT NED. OOST-INDIË Japansche successen bij Nanking Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT LUCHTVAART MAIKT t ICRKMTKN H. M. de Koningin ls hedenochtend per (ito naar Amsterdam vertrokken om een tooek aan Prins Bernhard te brengen. ;ij wordt In den loop van den middag in ten Haag terug verwacht. DE BEVINDINGEN VAN ATTLEE. De leider van de Labour-oppositie, Attlee, heeft in de „Daily Mail" zijn bevindingen in Spanje uiteengezet. „Ik ben teruggekeerd," zoo schrijft hij, „met een gevoel van groote schaamte over de politiek van de Britsche regeering." Vervolgens zet. Attlee uiteen, dat de poli tiek van niet-inmenging den rechtschen ten goede komt. Hij stelt deze politiek verant woordelijk voor de levensmlddelen- schaarschte van het Spaansche volk. Verder verklaarde Attlee. dat het com munisme geen overwegenden invloed heeft in Spanje of dat de huidige strijd een strijd zou zijn tusschen fascisme en communisme. Het is volgens hem een strijd tusschen vrij heid' en tyrannie. In (Jen ouderdom van 68 jaar. In den afgeloopen nacht is prof. dr. I. Kljmans, oud-hoogleeraar aan de gem. universiteit te Amsterdam, plotseling over leden in den ouderdom van achtenzestig jsar. Prof. dr. Isaac Henri Hijmans werd 16 Aug. 1869 te Arnhem geboren, studeerde rechtswetenschappen aan de universiteit Leiden, Leipzig, en Berlijn. In 1892 promoveerde hij op een proefschrift ge titeld: „Het vervallen der zakelijke rech ten tengevolge van langdurige nlet-uit- odenlng". Na zijn promotie vestigde dr. 'jmans zich als advocaat te Leiden. In 1193 was hij advocaat en procureur te Gravenhage, waama hij in 1897 be- staatsdepartement ontboden en geëischt, oemd werd tot subs.-griffier bij de rechts. .dat zoo spoedig mogelijk alles wordt gedaan bank te Groningen, welke functie hij tot; 'óm volledige gegevens te verkrijgen omtrent DE IN RUSLAND VERDWENEN AMERIKANEN. De Amerikaansche regeering is er, on danks alle pogingen, welke door de Ambas sade te Moskou in het werk zijn gesteld, niet in geslaagd, officieele inlichtingen te verkrijgen omtrent de verdwijning van den Amerlkaanschen schrijver Donald Robinson en diens echtgenoote. Daar te Moskou op alle verzoeken om in lichtingen ontwijkend werd geantwoord, heeft minister Cordell Huil gisteravond den sovjet-Russlschen ambassadeur op het staatsdepartement 1901 waarnam. Vervolgens vestigde hij zich- veer als advocaat en procureur te Den Haag. In 1904 werd hij benoemd tot rech- r in de rechtbank te Amsterdam. Van 1310 tot 1934 was hij hoogleeraar aan de Amsterdamsche universiteit en doceerde recht en internationaal Wrden, een complot te hebben beraamd om een dictatuur in te stellen. COMPLOT ONTDEKT IN SIAM. vin Siam zijn elf personen gearresteerd, burgerlijk récht, burgerlijke rechtsvorde- tka een regeeringsambtenaar en een Boed- ring Roni. recht en zijn geschiedenis, later dhistisohe priester, die ervan beschuldigd ov% Art ei rto m va 1 of 4 a UrtVWrtM Uamam* J uitsluitend Rom. privaatrecht. Prof. Hijmans, die een geleerde van poole beteekenls en invloed ls geweest, keft o.a. geschreven over „het recht der ïtrkelijkheid" (1910), Romeinsch zaken recht (1917), Romeinsch verbintenissen recht (1917), „De opleiding van den ju rist" (1919), „De tweesprong der rechtswe tenschap" (1933). Prof. Hijmans verhuisde na zijn aftre den naar Den Haag. Hij heeft Zaterdag avond een lezing gehouden voor de nota rial vereenlging over: „Overdracht van schuldvorderingen op naam in het inter nationaal privaatrecht". Prof. Hijmans ojeerde enkele dagen in een der Amster damsche hotels, waar hij is overleden. TRAM UIT DE RAILS GÊLOOPEN. Hedenmorgen is te Hlllegom de electri- sche tram v»n 10 u. 50 uit Leiden op den wissel nabij de Oosteinderbrug ter hoogte an de stichting Vogelenzang uit de rails eloopep, waardoor eenige vertraging ont stond. DE TJERIMAI WERKT. BANDOENG, 13 December (Aneta/A.N.P.) De Tjertmai, de vulkaan nabij Oheribon. welke reeds eenlgen tijd geleden werking vertoonde, deed Zaterdag tweemaal een ge rommel hooren, n.l. te 15.53 uur en te 16.18 uur. Gisteren werd wederom gerommel waar genomen en wel voortdurend van 15.29 uur tot 15.38 uur, van 15.39 uur tot 15.41 uur en 16.02 uur tot 16.15 uur. Daarna werd het ge luid nog sterker. De vulkaan zelf is onzicht- °>ar en in mist en wolken gehuld. Hedenochtend was echter de top zicht baar. uit de bres aan de noordzijde van den Kstelijken hoofdkrater komen sterke, wit gekleurde dampen. De hoofdmantri van den vulkanologischen "lenst stelt thans een onderzoek in. Morgen tal een plaatselijk onderzoek op den top Wrden ingesteld. DE NIEUWE ADVISEUR VOOR INLANDSCHE ZAKEN. rbuitenzorg, 13 Dec. (Aneta/A. N. P.) - adviseur voor inlandsche zaken is be noemd dr. G. F. Pijper. EEN REGELING TUSSCHEN NEDERL. EXPORTEURS IN JAPAN EN DE JAPANSCHE EXPORT ASSOCIATIE BEREIKT. babtavia, 13 Dec. (Aneta)/A.N.P.). 'usschen de Nederlandsche exjporteurs in "Pan en de Japansche export associatie "tans een regeling getroffen, waarbij reikt de z'^en overeenstemming ls be- .Jtfjals men zich zal herinneren ls deze •estie in Japan besproken tijdens de .Ja van den heer Hoogstraten, van het 'Partement van economische zaken, welke Stekingen toen niet tot een oplossing °oen geleid. Deze kwestie is dus nu uit wereld. Over de regeling zal nog nader J officieel communiqué worden uitgege- EERVÖL ONTSLAG RESIDENT TIMOR. BUITENZOGR, 13 Dec. (Aneta/A.N.P.). l Ingang van 29 Maart 1938 is eervol k verleend, onder dankbetuiging voor land Ist™ Schurende vele jaren aan den IV. ocwezen, aan den resident van r> den heer J. J. Bosch, de verblijfplaats der Robinsons. TROTSKY ONSCHULDIG VERKLAARD. De internationale commissie van onder zoek naar de schuld van Trotsky heeft verklaard, dat Trotsky onschuldig ls aan de daden van terreur, sabotage en fascis tische samenzwering, waarvan hij te Mos kou wordt beschuldigd. De commissie is van oordeel, dat zoowel Trotsky als zijn zoon Leon Sedof, veroor deeld werden, terwijl zij zelf niet aanwezig waren. Het onderzoek van de commissie, welke uit tien leden van verschillende nationa liteit bestaat, heeft gedurende ^cht maan den de zakk bestudeerd. In de commissie hebben o.a. zitting de Amerikaansche phl- losoof Dewey, het vroegere Fransche lid van de communistische internationale Ros- mer, ae Duitsche schrijver Otto Ruehle en de Mexicaansche uitgever Zamora. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving: de heer Splin ter. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Aan Z.K.H. Prins Bernhard wordt op voorstel van B. en W. een telegram gezon den. waarin Hem een spoedig en volledig herstel wordt toegewenscht met uiting van blijdschap, dat het ongeluk nog zoo is afge- INTERPELLATIE INZAKE DE VER ORDENING OP HET ZWEMMEN. Door den heer Wilmer is verlof ge vraagd aan B. en W. de volgende vra gen te stellen: lo. Is juist het bericht in de dag bladen, dat B en W. hebben besloten, aan bona-fide zwemvereenigingen in de „Overdekte" tot wederopzeggens toe vrijstelling te verleenen van het verbod van gemengd zwemmen onder bepaalde voorwaarden? 2o. Indien de vraag sub lo bevesti gend wordt beantwoord, achten B. en W. dit besluit dan niet in strijd met den letter der verordening op het zwemmen, door den Raad aangeno men? 3o. Indien de vraag sub 2o. ontken nend wordt beantwoord, achten B. en W. dit besluit dan niet in tegenspraak met de door den voorzitter van den Raad op 25 October gegeven interpre tatie van de genoemde verordening.. Het verlof wordt verleend. De inter pellatie zal gehouden worden na afloop der agenda. BRANDSTOF-VERGOEDING. Wethouder v. STRALEN deelt mede, dat bij circulaire van 29 Nov. de minister wij ziging in de brandstof-vergoeding heeft gebracht in iets gunstiger zin f. 1.30 en f. 0.65 in plaats van f1 en f0.50) B. en W willen daaraan voldoen. De meerdere kosten zullen f. 15000 bedragen, waarvan 80 pCt. voor rekening van het rijk. Op verzoek van den heer GOSLINGA gaat de raad in geheime zitting. (De vergadering duurt voort) Protesten. De ambassadeur van de Vereentgde Sta ten te Tokio heeft een bezoek gebracht aan het ministerie van buitenlandsche zaken om te protesteeren tegen het tot zinken brengen van Amerikaansche schepen. Ook de Engelsche gezant heeft gepro testeerd. Japansche verontschuldigingen. De Japansche ambassadeur te Sjanghai, Kawasoe. heeft den Amerikaanschen am bassadeur te Hankou. Johnson, telegrafisch verontschuldigingen van de Japansche re- geering inzake het tot zinken brengen van de Panay en drie tankschepen, aangeboden. De Japansche consul-generaal te Sjang hai heeft gelijke stappen gedaan bij den Amerikaanschen consul-generaal. De Japansche minister van oorlog heeft zijn persoonlijken vertegenwoordiger naar den Britschen militairen attaché gezonden, om zijn verontschuldigingen aan te bie den voor het incident van Woehoe en om hem te verzekeren dat het ministerie van oorlog een onderzoek instelt. In de Japansche pers wordt geen mel ding gemaakt van de incidenten De Japansche minister van buitenland sche zaken Hirota, heeft een bezoek ge bracht aan den ambassadur van de Ver- eentgde Staten te Tokio om zijn veront schuldigingen aan te bieden voor het tot zinken brengen van de Panay en de drie tankscheoen. De ministers van oorlog en marine hebben hun verontschuldigingen aangeboden aan de Amerikaansche mili taire- en marine-attaché's. Naar vernomen wordt heeft vice- admiraal Hasegawa Yarnell aangebo den volledige schadeloosstelling te geven voor het tot zinken brengen van de Amerikaansche schepen. Verder wordt vernomen, dat de Standard Vaouum Oil Comp. den Japanschen auto riteiten Vrijdag had medegedeeld, dat- zeventien van haar schepen bij Woehoe verzameld lagen en gevraagd heeft stap pen te nemen om de veiligheid van deze «toepen te verzekeren De Panav lag naast deze schepen voor anker Nog in den acht werden extra edities van de Amerikaansche bladen uitgegeven. Het incident heeft opschudding verwekt in offi cieele kringen, die de aanwezigheid van een kanonneerboot bij Nanking noodzakelijk achtten voor de veiligheid van de Ameri kaansche onderdanen/Sommigen verlangen thans, dat alle Amerikaansche oorlogs bodems teruggeroepen zullen worden, ter wijl anderen krachtige maatregelen eischen. Toch achttien personen omge komen bij het Panay-incident? Officieren van het Amerikaansche vlag- geschip in de Ohlneesche wateren, Augusta zijn van meening, dat achttien opvarenden van de Panay door de Japansche bommen zijn gedood of zijn verdronken bij het zin ken van het schip. De strijd nabij Hohsien gestaakt. De Amerikaansche consul te Sjanghai heeft het departement van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat hij van den Ja panschen consul-generaal te Sjanghai de verzekering heeft ontvangen, dat de'strijd rond Hohsien zal worden gestaakt, om de gelegenheid te geven, de Amerikanen, die hier aan land zijn gezet, in veiligheid te brengen. Japanners zouden alle versterkingen bezet hebben. Hedenmiddag om 4 uur (plaatselijken tijd), heeft het Japansche hoofdkwar tier medegedeeld, dat de Japanners alle versterkingen van Nanking en de regeeringsgebouwen bezet hebben. Zij hebben de overblijfselen van de Chi- neesche troepen in het noordelijk deel van Nanking ingesloten. De Chineezen zijn begonnen over de Jangtse terug te trekken. Zij werden even wel krachtig door de Japansche vliegtui gen aangevallen, die vier groote vijande lijke schepen tot zinken brachten, alsmede verscheidene jonken. Meer dan duizend Chineezen werden gedood. Het Chineesche blad „Takoengpau" be richt, dat gisteren Chineesche geniesolda ten de bres. welke de Japansche artillerie geschoten had in den muur bij de Kwang- hoeapoort, hebben gedicht. De twintig me ter breede gracht, welke de stad omringt, is een ernstige hinderpaal voor de aanval- leds. De Chineesche luchtmacht is zeer actief. Autonoom bewind in Noord-Chlna aangekondigd. Een vertegenwoordiger van het Japan sche ministerie van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de minister-presi dent, prins Konoje, een verklaring af zal leggen. Onmiddellijk na den val van Nan king. Hij voegde hieraan toe, dat de beweging in Noofd-China voor zelfbestuur voort gaat. Het uitroepen van een autonome re geering in Noord-China ls niet afhanke lijk van den val van Nanking en hij gaf uiting aan de verwachting, dat de invloed van de regeering van Peking zich over hqt geheele land zal uitbreiden. Do grondstel lingen van deze regeering zijn: strijd te gen het communisme en samenwerking met Japan. Het bestuur zal geheel verschillend zijn van de regeering van Mandsjoekwo. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad van Leiden (vervolg) pag. 3 van het 2e Blad, BOSKOOP. Intrede van ds. Klcisen. Ds. L. Kleisen te Vlissingen is voorne mens Zondag 30 Jan. a.s. afscheid te ne men van zijn tegenwoordige gemeente om Zondag 6 Febr. d. o. v. zijn intrede te doen hij de Chr. Geref. Gem. alhier, na tevoren te zijn bevestigd door ds. H. Hoogendoorn van Zierikzee. Verbindingsweg tusschen Boskoop en Reeuwijk. Ten raadhuize heeft een bespreking rlaats gehad van de commissie tot werk verruiming, waarbij ook tegenwoordig wa ren de burgemeester van Reeuwijk, als mede de wethouder dier gemeente, de heer J. C. Hagen. In deze samenkomst, die in hoofdzaak gewijd was, om van gedachten te wisselen, omtrent het zoeken naar werk- objecten, kwam ook naar voren, de reeds besproken verbreeding van den weg, gele gen in het buurtschap ..Randenburg". Ook het z.g. „Padland", geheel gelegen onder Boskoop, zal dan verbreed moeten worden. Mocht, ook wat het fiancieele gedeelte be treft, overeenstemming worden bereikt, dan zal er niet alleen voor vele werkloozen werk komen, doch tevens een reeds lang gekoesterde wensch in vervulling gaan n.l. fen behoorlijken verbindingsweg tusschen Boskoop en Reeuwijk. De afd. Boskoop van den R.K. Land en Tuinbouw „St. Willibrordus" hield in het R.K. vereenigingsgebouw aan de Ro- zenlaan een algem. ledenvergadering. De voorz., de heer H. G. Mathot opende, waar na de notulen werden vastgesteld. Besloten werd voor het Bondsbestuur herkiesbaar te stellen, de heeren H. G. Mathot. Boskoop en Th. F. van Rijn, Lisse. A.s. Woensdag 15 Dec., nam. half 3, bestaat er in het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid voor koste- iooze Inenting. Het ligt in de bedoeling van het Bos- koopsch Oranje-comité, om op den avond van den dag, waarop de blijde gebeurtenis aan het Prinselijk Hof zal plaats vinden, een lichtstoet. opgeluisterd door muziek te organiseeren. HAZERSWOUDE. De A.R. Prop. Club „Schrift en Histo rie" vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer C. Bogaards. De heer C. Bol behandelde uitvoerig de nieuwe Pachtwet, waarop een geanimeerde bespreking volgde. Een internationaal politiek overzicht werd gegeven door den heer D. de Vogel, waarna de heer Bol voorging in dank gebed. RIJNSATERWOUDE. Vergadering IJsclub „Eendracht maakt macht". De IJsclub „Eendracht maakt macht" hield in café „de Boer" haar uitstekend be zochte jaarvergadering. Aanwezig waren 46 leden. Na opening door den voorzitter den heer W. Timmers werden de notulen onder dank vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas er aardig goed voor staat. Er is een batig saldo van f. 238.20. De kas der werkverschaffing had een batig saldo van f. 65.04. De vereeniging neemt nog steeds in ledental toe. Men is thans de 100 gepasseerd. De heer J. W. de Boer bracht verslag uit over den toestand van de mate rialen, die in goeden toestand verkeeren. Door het aanschaffen van een mooie „clubvlag", waarop de naam der vereeni ging, en 6 nieuwe vlaggen, kan de vereeni ging weer royaal voor den dag komen. Aftredend als bestuurder waren de hee ren W. Timmers. J. Bulk. J. van Luiing en N. Disseldorp. die alien met groote meer derheid herkozen werden. De voorzitter deelde mede dat de vereeni ging in 1938 haar 40-jarig bestaan her denkt; het bestuur denkt' dit feestelijk te doen. Op een volgende vergadering kan hierover beslist worden. Na een gratis verloting, volgde sluiting. WADDINXVEEN. De 10-J. jongen B., die 9 weken gele den door een auto zeer ernstig gewond .erd en naar het Acad. Ziekenhuis te Lel den ter verpleging werd vervoerd, is thans gelukkig daaruit ontslagen. Het ventje zal in verband met een nog niet geheel her stelde beenbreuk thuis verder rust moe ten nemen Op den Kerkweg kwam mej. V. dooi de gladheid zoodanig te vallen, dat zij haar [Klis zeer ernstig kneusde. Zij werd naar dr. P. gebracht, die haar hulp verleende. In de Prins Hendrikstraat zal volgende week een 40-tal sierboomen worden ge plant. De gemeenteraad verleende daar voor een belangrijk crediet in de verwach ting dat de bewoners en de jeugd deze verfraaiing op prijs zullen stellen. Ged. Staten hebben aanbesteed het bouwen van drie dienstwoningen aan den Henegouwerweg voor de drie brugwachters, weke dienst moeten doen aan de nieuwe hefbrug over de Gouwe alhier. Laagste Inschrijvers waren de heeren Reichard en Verhagen, resp. te Haas trecht en Oudewater voor f. 15.768. AMSTERDAM, 13 December. De beurshandel laat den laatsten tijd veel te wenschen over. Dit is geen typisch Am- sterdamsch verschijnsel, want in vrijwel alle financieele centra is de belangstelling voor de fondsenmarkten beduidend afgeno men, tenminste wordt die belangstelling niet omgezet in daden en is de affaire on- beteekenend. Een goed voorbeeld wordt ge leverd door Wallstreet. waar het aantal ver handelde aandeelen Zaterdag j.l. niet meer dan 390.000 bedroeg. Nu blinkt de laatste dag van de week ook voor New York mees tentijds niet uit door omvangrijken handel, doch zelfs voor Zaterdagsche verhoudingen is een omzet als zoojuist genoemd, zeer ge ring. Dat ten opzichte van de effectenbeur zen een gereserveerde houding wordt aan genomen. moet voornamelijk worden toege schreven aan de onzekerheid waarin men verkeert, omtrent de ontwikkeling van het economische leven in het komende jaar. 1937 is voor Nederland en voor Ned.-Indië niet onvoorspoedig geweest, doch men be gint terdege den invloed te ondervinden van de inzinking, die zich in andere landen en niet het minst in de Ver. Staten open baart. Vooral In Amerika doet zich een depressie voor. die ernstige afmetingen aan neemt en hoewel bij herhaling de meening is uitgesproken, dat deze economische ver slapping van voorbijgaanden aard zal zijn en slechts een reactie-phase beteekent in een periode van opbloei, zoo heeft men den achteruitgang van het zakenleven aan den overkant van den oceaan nog niet tot staan weten te brengen. En onwillekeurig vraagt men zich af, of net punt van de diepe inzinking reeds ls bereikt of spoedig zal worden bereikt. Dat vooral met de Ver. Staten zooveel reke ning wordt gehouden, moet daaraan wor den toegeschreven, dat dit land in het ge heele wereldbestel een zeer voorname, zoo niet de meest vooraanstaande plaats in neemt. Een duurzaam wereldherstel is niet goed mogelijk, wanneer zich in de Ver. Staten een crisis openbaart. Afgescheiden nog van de groote rol, die Amerika op fi nancieel gebied inneemt, dient vooral niet over het hoofd te worden gezien, dat dit iand. wat tal van producten aangaat, niet alieen de voornaamste producent, doch te vens de voornaamste afnemer is. De middagbeurs. De berichten omtrent de incidenten in Oost-Azië werden zoowel te Amsterdam als te Londen nogal kalm opgenomen. Aan het Damrak bestond dan ook een prijshouden de stemming. Weliswaar bewogen enkele tondsensoorten zich bij de opening op een ëenigszins verlaagd peil, doch reeds spoe dig werd een opwaartsche richting gevolgd. Enkele specialiteiten echter gedroegen zich op tegenovergestelde wijze. Een vaste stem ming bestond voor Koninklijken, die in een groote open hoek werden verhandeld. Daarbij verwisselde vrij veel materiaal van eigenaar. Bij de opening werd enkele procenten beneden het vorige slot verhandeld doch het duurde niet lang of een flinke verbe tering kon worden waargenomen .waarbij interim dividend-geruchten klaarblijkelijk een niet onbelangrijke rol speelden. In Amerikaansche petroleumaandeelen ging maar weinig om. Een ander voorbeeld van het weerstands vermogen van de markt vormden U.V.A.'s, die eveneens een paar punten lager werden Ingezet, doch zich reeds spoedig konden redresseeren en boven de toppriizen van Zaterdag uitkwamen. Rubberaandeelen trokken slechts weinig belangstelling. Amsterdam-Rubbers waren maar weinig verhandeld, en ook de incou- ranten gaven geen groote koersafwijkingen te zien. De Tabakken waren verwaarloosd. De Sumatra-aandeelen werden meerendeels iets lager genoteerd, waarbij aandeelen Senembah het grootste verlies te boeken kregen. De Scheepvaartafdeeling was stil. Voor de bekende toonaangevende aandeelen kwamen iets lagere noteeringen tot stand. In Industrieelen was niet veel te doen. De Philipsaandeelen openden iets beneden het vorige slot, trokken daarna een kleinigheid aan, doch zagen later op den middag enkele procenten verloren gaan. Unilevers waren vrijwel onveranderd. A.k.u.'s een kleinigheid lager. Amerikaansche waarden waren aan den lusteloozen kant De handel was beperkt. De beleggingsmarkt was stil. De Neder landsche staatspapieren hadden een ge drukt voorkomen. De Oude Schuld was meerendeels lager. De nieuwste 3 °/c obli gation Nederland waren ongeveer 98 °U. WISSELKOERSEN. DE POSTVLUCHTEN. De „Nandoe" is. gistermiddag om kwart voor vijf op Schiphor geland. Londen 8.98 3/8, Berlijn 72.46, Parijs 6.10 3/4. Brussel 30.56'/?, Zwitserland 4158, Kopenhagen 40.12'/?: Stockholm 46.32'/?, Oslo 45.15. New York 1.79 3/4. Praag 6.33. Oost Bankpapier 33.65, Lire 7,30. Prolon gatie Part disc. 1/83/16, Daggeld 1/4. Registermarken 38. Crediet Sperrmarken 13 1/8, Effectensperrmarken 13 1/8, Reis marken 51'/?. Bankpapier 39 1/4. AMSTERDAM. 13 Dec. Veemarkt Aangevoerd: 501 vette koeien. Prijzen; le kw. 72—80; 2e kw. 62—70, 3e kW. 50—60 ct. per KG. slachtgewlcht; 64 melk- en kalfkoeien f. 180250 per stuk: 60 vette kalveren: 2e kw. 6872, 3e kw. 5866 ct. per K.G. levend gewicht; 64 nuchtere kal veren f.8—15 per stuk; 87 schapen f.18 31 per stuk; 442 varkens; Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7374 ct., zware varkens en vette varkens 7273 ct. per K.G. slachtgewicht. ROTTERDAM. 13 Dec. Aanvoer: To taal 2840; 615 vette runderen; 196 vette kalveren; 5 nuchtere kalveren; 1321 scha pen en lammeren; 699 varkens. Prijzen per K.G.: vette koeien: le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 59—54 ct.: vette ossen resp. 72. 66 50- 54; vette kalveren resp 120 HO, 80- 85 ct.; Varkens (levend gewicht) resp. 62. 61, 60; schapen resp. 54. 49, 44; schapen resp. f.29, f.26, f.233: Lammeren resp. f. 19.50 f.17, f.15. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3