Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled DcnMeg 9 December 1937 RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK „BLEEKE BET" DIE IS PAS LEKKER! K.W. BIIENKORF DICKIE DONS GAAT OP AVONTUUR GERECHTSHOF 's-GRAVENHAGE. I Ruzie tusschen stucadoors. Voor den Haagschen politierechter heeft tnecht gestaan de 31-jarige stucadoor W. f, van der V., die op 3 Juni van dit jaar t( Leiden een collega zou hebben mlshan- jdd. Het betrof hier een oneenigheld tus- ilien stakers en werkwilligen in het stu- «doorsbedrijf. In den Haag n.l. was door ie stucadoors een regeling getroffen, I taarbij het weinige werk. dat er te ver' .ichten was. volgens een soort rouieerlngs- .-.ysleem over de aangesloten stucadoors tou worden verdeeld. De Haagsche pa- koons stoorden zich evenwel niet aan deze I sfspraak waarna de stucadoors in staking Slngen. Twee Leldsche stucadoors, die buiten de ijspraak stonden, hebben toen werk in den Haag verricht, waar ze door hun collega's natuurlijk niet vriendelijk ontvangen wer den. Per taxi gingen ze geregeld van hun I jerk naar den trein. Op den bewusten dag I heeft een dertigtal Hagenaars de belde I werkwilligen, de gebrs G., aan het Sta- I (ion te Lelden opgewacht en is hen ge- I voigd met het doel hen „tot andere ge- I dachten te brengen". De stemming werd levenwei steeds vijandiger en op een gege- Iven moment ontstond een vechtpartij, wel- I ie eindigde nadat een der broers om as- I sistentle naar het politiebureau was ge- I gaan. Wie nu precies de aanvaller is ge- I weest, kwam uit de tamelijk verwarde ge- I tulgenverhooren niet vast te staan, zoo- dht de politierechter een der stakers, die wegens mishandeling moest terecht staan vrijsprak. Ook in hooger beroep, bleken de getui genverklaringen niet te kloppen. Zelfs de belde broers waren het niet eens. Op de- tón grond vroeg ook de procureur-gene raal, mr. L. B. J. Vermeulen, vrijspraak, bij welken elsch de verdediger, mr. F. J. Mobach, zich aansloot. Uitspraak 22 December. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen, wer- I den de volgende verstekvonnissen gewe ten: I Wegens overtreding der verkeersverorde- I ning der gemeente Alphen aan den Rijn, I G. v. d. W. te Zoeterwoude f 2.50 subs. 1 I veek tuchtschoolstraf. Overtreding vls- I ieherijwet: M. C. v. d. W. te Delft f3 subs. I 3 d. met verbeurdverklaring van inbeslag- I genomen hengel; J. L. A. 2xf 1.50 subs 1 I C. J. V. te Boskoop f 6 subs. 6 d., met I verb.verkl. inbeslaggenomen vlschtuig; J. 18. te Leiden f 1.50 subs. 1 d. met id.; D. v. I l te Bodegraven 2xf. 2 50 subs 2 d. met 1 ld.; H. B. te Delft f 2.50 subs. 2 d. met ld.; I J. C. K. te Delft 2xf 2.50 subs. 2 d. met ld I P. K. te Rljnzaterwoude f 8 subs. 8 d. met lid. Overtreding Veewet; D. van 't R. te I Wilnls f 25 subs. 10 d. Overtr. Motor- en I Rljwlelwet: G. W. P. te Apeldoorn f 50 I subs. 25 d.; J. V. te Bodegraven id.; C. Th. IV. te Voorburg f 10 subs. 10 d.; met toe- I wijzing clv. vordering ad f49.55 aan W. v. Iv. alhier; P. K. f5 subs. 5 d. en fl.50 I subs, ld.: J. P. v. d. S. te Zoeterwoude 115 subs 5 d.; D. J. B. te Zeist f .5 subs. 5 I d.: Th. Th. H. G. f 3 subs. 3 d.; J. v. M. te I Mijdrecht f3 subs. 3 d.; D. H. v. d. V. te I Wilnls f3 subs. 3 d.; J. v. A. f 3 subs. 3 d.; H J, te Waarder f 2.50 subs. 2 d.; C. v. d. S 2xf 2.50 subs. 2 d.; A. L. R. te Bodegra ven f 2.50 subs. 2 d.; G. v. M. f2.50 subs. 1 d.; Th. W. te Woubrugge 2xf. 2.50 subs. I 2 d.; W. F. de G. te Barwoutswaarder f 2 I subs'. 2 d.; A. L. f 2 subs. 2 d.; H. R. te I Bodegraven 2xf 2 subs 2 d.; L. J. H. te I leiden f 3 subs. 3 d. Overtreding motor- en 1 njwielreglement J. D. te Boskoop f 2 subs !d.; J. v.'A. f2 subs, 2 d.; C. A. v. V. f2 rubs 2 d.' G. v. M. f2 subs. 2 d.; A. J. v. d 8 f 3 50 subs. 3 d. Arbeidswetorertre- I ding H. B. te Abcoude f 4 subs. 4 d. Over- I treding Crisismelkbesluit 1936 J. J. de R. I te Aarlanderveen f 2 subs. 2 d.; C. F. M. te Boskoop f 3 subs. 3 d. Overtr. bouwveror- I oening der gemeente Nieuwkoop; H. T te I Xieuwkoop f2 subs. 2 d. Overtr. ar.t 460 I wetb. v strafrecth: C. Th. W. te Den Haag I '1 subs. 2 d Overtreding binnenaanva- I nngsreglement L. H. f2.50 subs. 2 d; A. B. 113 subs 3 d. Overtreding vaarwegenregle- I nent van Z.-H.; D. v. S. te Rljnzater- 1 toude 16 subs. 6 d.; M. de J. te Goude- I rak f 5 subs 5 d. Keur Kalkovensche pol- I der: H. V. f2.50 subs. 2 d. Overtreding al- I temeente politieverordening der gemeente I Boskoop: Th. R. te Boskoop f2.50 suba 2 I d A. R. D. op de Spoorwegen: P V. te Bo- Idegraven f5 subs 5 d. Art. 461 wetb. v. I ItrafrechtL. H. P. v. D. zonder bekende I woon- of verblijfplaats hier te lande f2 tubs 2 d. Winkelsluitingswet: A.S.D. f 1 I subs, l d. Overtreding Prov. Wegenregle- I Kent: D. A. Vzonder bekende woon- 1 ol verblijfplaats f 3 subs. 3 d. AALSMEER. Onderlinge wedstrijden van „Olympia". De Gymnastiek- en Athletlekvereeniglng „Olympia" alhier organiseerde onderlinge wedstrijden voor haar leden in gebouw „De Oude Veiling". De uitslagen waren als volgt; Meisjes A, 810 jaar. Ie gelid: 1. L. Tas, 29 p.; 2. L. Boom, 27 p.; 3. T. Does burg, 27 p.; 2e gelid: 1. G. Kalff. 25 p.; 2. N. de Boer, 24 p.; 3. R. Heeren 24 p.; 3e gelid: 1. N. de Waal, 29 p.; 2. G. Maar- se, 28'/: p.; 3. J. Dobber. 27'/i p.; 4e gelid: 1. W. Keessen, 26 p.; 2. M. Maarse, 26 p.; 3. L. Röntgen. 25 p. Meisjes B. 11—12 jaar: le gelid: 1. N. Eveleens, 38'/z p.; 2. R van Winkel, 36'/i p.; 3. P. v. d. Laarse, 36 p.; 2e gelid: 1. A. Spaargaren. 35'/: p.; 2. A. de Grauw, 35 p.; 3, L. Buis, 34'/i p.; 3e gelid; 1. G. Maar- se. 37 p.; 2. A. Maarse. 33 p.; 3. A. Tas, 32'/: p.; 4e gelid: 1. T. Blok, 38 p.; 2. S. v. d. Velde, 35 p.: 3. N. Wlllemse, 33/t p.; 4e gelid B; 1. J. Eveleens, 35 p.; 2. N. Eveleens, 34 p.; 3. C. v. Donselaar, 33'/i p. Meisjes 13—15 J.: le gelid: 1. J. Bijl, 39 p.; 2. I. Groenveld, 33 p.: 3. G. Maarsen, 35'/: p.; 2e gelid: 1. G. Dobber, 35'/» p.: C. Kuln, 34'/» p.; 3. M. Tas, 31V. p.; 3e gelid: 1. M. Eveleens, 34'/; p.; 2. L. Alderden, 32 p.; 3. J. v. d. Boon, 31 p.; 4e gelid: 1. J. Scheepmaker, 35'A p.; 2. A. Keessen, 34'/i p.; 3. W. de Gans, 3"1 p.; 4e gelid B; 1. G. Mans, 33'/: p.; 2. G. Rademakers, 32 p.; 3. L. Alderden, 31 p.; 5e gelid: 1. M. Eveleens, 34 p.; 2 G Alderden, 32 p.; 3. O. v. d. Laarse. 31 p.; 6e gelid: 1. G. Baard man. 36 p.; 2. L. Eveleens, 33'/« p.; 3. Z. v. d. Velde, 32'/i p. Jongens 8—12 jaar: le gelid: 1. D. van Holland, 35 p.; 2. K. v. Asperen, 34'/s p.; 3. J. Lanser, 31'/t p.; 2e gelid: 1. J. Bies heuvel. 32 p.; 2. W. Pannekoek, 30": p.; 3. W. C. Helmendach, 30 p 3e gelid; 1. W. N. Spaargaren, 34'/r p.; 2 K. Tas, 33'/: p.; 3. M. P Mes, 32 p.; 4e gelid: 1. J. A. Kas- lander, 35 p.; 2. C. Visser, 33 p.; 3. W. G. Hofman, 28'/: p. Jongens 1315 j.; le gelid: 1. J. Bul, 34 p.; 2 P Eveleens, 33'/; p.: 3 Th. de Gooier, 33 p.; 2e gelid: 1 A. Tas, 33 p.; 2. C. Wes- seiius, 32 p.: 3. M. Vreeken. 30'/= p.; 3e gelid: 1. W. Mur, 33Vi p.; 2. P. Eveleens, S3 p.: 3. N. Nieuwkoop, 31": p.; 3e gelid B: 1. J. Buis, 29'/: p.; 2. Th. Maarse, 28": p.; 3. W. Keesen, 28 p. Dames, le gelid: 1. N. Buisma, 40'/: p.; 2. M. van Dam, 38 p.; 3. C. Maarse, 35 p.; 2e gelid: 1. P, Maarse, 36'/: p.; 2. T. v. d. Voeten verstijfd door rheumatische pijnen. R0TTERDAM8CHE POLITIERECHTER. De kooiker J. H. van L. uit Bodegraven bad sjph te verantwoorden wegens dieren- tnishhaideling. Verdachte had in een polder bij Reeo- voor zijn vader een zestal zwanen ge- KTtwlekt. HIJ deed dit evenwel zoodanig, dat vier van deze dieren zijn doodgebloed. De veldwachter van Reeuwij'k, J. van ^len. deelde mede de vier doode zwanen hebben zien liggen. De wonden, die door bet kortwieken waren gemaakt, waren niet dichtgemaakt. I Dr. A. Scheygrond uit Gouda, als deskun dige gehoord, verklaarde dat op onoordeel- jjmdige en WTeSde wijae te werk is gegaan. De Officier vroeg 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte zei, dat hij sinds zijn 12de jaar I «e,gebruikte irfethode had gevolgd. I De Politiéreehter gaf hem een ernstige I ^arschuwing en legde f20 boete subs. 10 I ®gen hechtenis op. B. te L. Wendt u tot den comman- I .™pt van het korps Politletroepen N. Zul- I ""steinstraat 11, den Haag. L. O, te L. Waarschijnlijk bedoelt 'de Bataafsche Petroleum Maatschappij, /'•hoofdkantoor van de B. P. M. is ge- Wigd: Carel van Bylandtlaan 30, Den Nu vrij van pijn Kan weer gewoon loopen. „Mijn voeten en enkels waren verstijfd door rheumatische pijnen en ik moest 8 weken in bed blijven, niet in staat mijn voeten op den grond te zetten. Ik dacht niet ooit weer te kunnen loopen. Toen haalde een kennis mij over een flacon Kruschen Salts te koopen. Reeds na een week voelde ik mij beter en na 3 flacons kon Ik weer zonder moeite loopen. Dikwijls heb lk aan beterschap gewanhoopt, maar lk voel me nu gezonder en gelukkiger dan ooit te voren. Mevr. F. A. H. te W. De werking van Kruschen Salts berust op het feit, dat de verschillende zouten, waar uit dit is samengesteld, de afvoerorganen aansporen tot een natuurlijke werking. Alle schadelijke afvalstoffen als urinezuur, wat ln de meeste gevallen de oorzaak is van rheumatische pijnen, worden regelmatig verwijderd. Kruschen Salts Is verkrijgbaar bij alle apotheken en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. 2576 ilngez. Med.) Boon, 30'/: p.; 3. J. de Jonge, 25 p.; 2e ge lid A1. L. Frankrijker, 38 p.; 2. G. Han sen. 34'/: p.: 3. M Mans. 33'/: p.; 3e gelid: 1. T. v. d. Zwaard, 34'/: p.; 2. A, v. d. Boon 33'/: p.; 3. A. Hansen, 33 p.; 3e gelid A: 1. Mevr. StolpSpaargaren, 37 p.; 2. A. nlaarse, 36 p.; 3. mevr. de GrauwTas, 33'/: p.; 4e gelid: 1. R. Melchior, 31 p; 2 mevr.van OordeSpaargaren. 30'/: p.; 3. A. Walraven, 29'/: p. Heeren. le gelid: 1. D. Bol, 40 p.; 2. P. Parzer, 39 p.: 3. K. Onos, 33 p.; 2e gelid: 1. A, Stolp, 35'/: p.; 2. J. de Jonge. 35 p.; 3. C. de Gooier. 34'/: p.; 3e gelid: 1. K. v. d. Zwaard. 35 p.; 2. A. Tas, 34',: p.; 3. J. D. Tas, 34 p. De voorzitter van „Olympia". de heer K. Eveleens Arnzn., had bij de bekendma king der uitslagen de gelegenheid zijn vol doening uit te spreken over het welslagen van de wedstrijden en bracht dank aan den leider, den heer Nauta, aan den secr. der technische commissie den heer H. Benschop en de jury-leden. De prijzen be stonden voor de meisjes en Jongens uit luxe en gebruiksvoorwerpen, voor de da rner en heeren uit diploma's. Vele belang stellenden woonden den avond bij en van de verschillende prestaties is veel genoten! Toen de kweeker B. zich joer rijwiel, waarop hij een partij rozen vervoerde, aan den Oosteinderweg bevond, werd hij door ten auto aangereden. B. kwam er met lichte verwondingen af, doch het rijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de rozen ook bedorven waren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarfeest Chr. Meisjes Ver. „Bid en Werk". Bovengen, vereeniging hield in de geheel gevulde zaal der C.J.V. haar jaarfeest. De eere-voorzitter ds. L. Warmolts opende, las ps. 103 en sprak n. a. v. dit schriftgedeelte een kort woord. Verder wees spr. op her mooie werk der C. M.V. zoowel op geestelijk als stoffelijk gebied. Dit laatste door {Ie Kerstuitdeeling van kleedingstukken aan behoeftige gezinnen. Hierna volgden op origineele wijze, de anders vaak zoo taaie jaarverslagen. Vier dameskopjes verschenen beurtelings ln een notenbalk en brachten al zingende een en ander ten gehoore. Een aantal voordrach ten, samenspraken en tableaux hield de aanwezigen aangenaam bezig, terwijl de inwendige mensch niet vergeten werd. De heer C. de Jong had gratis gezorgd voor de verlichting der tableaux, wat zeer zeker tot het welslagen daarvan bijdroeg. Na het zingen van gez. 180 vs. 1 sloot de Eere-voorz. deze geslaagde bijeenkomst. Ds. C. P. Boodt over „Kerk en Jeugd". Met bovenstaand onderwerp trad in de Geref. Kerk alhier als spreker op ds. C. P. Boodt van Leerdam. Nadat ds. H. Meijering had geopend en gewezen had op de gevaren, die de jeugd ln dezen tijd bedreigen wees ds. Boodt er op, dat er veel crltiek van de jeugd op de Kerk ls; billijke en onbillijke. Als kinderen des Verbonds worden tve geroepen tot een nieu we gehoorzaamheid, en daarom behooren we allereerst te vragen: „Wat zegt Gods Woord ons?" Spr. wil daarom een princi- plëele uiteenzetting gevèn. De kerk is de herstelde liefdesgemeenschap van God met zijn kinderen. Of zooals de catechismus het zegt: „De saamvergadering van de ware geloovigen met hun zaad". Spr. ging dan na de eerste vergadering van Adam af over Seth tot Noach en verder over Abram tot de komst van Christus. Met de uitstorting van den Heiligen Geest wordt de kerk „zendende kerk. wereldkerk". God heeft voor Zijn kerk de levenswet bepaald, n.l. de lief de Uitvoerig stond spr. stil bij de tijde lijke organisatie der kerk of de kerk als Instituut. We kunnen en mogen nooit zeg gen, dat wij een volmaakt instituut hebben. Zelfs de allerhelligsten hebben slechts een klein beginsel der ware gehoorzaamheid. De ongehoorzaamheid zal ook uitkomen in het instituut der kerk. Heel veel ls ln strijd met de liefdesgemeenschap Bedenken we, dat het oordeel nooit begint bij de wereld, maar bij het huis van God. Daarom mag om Sions wil de critiek nooit gespaard worden. Die crltiek moet echter plaats hebben naar het Woord van God. God heeft ook voor de Jeugdige menschen ln Zijn kerk een ambts taak. Spr. bepleitte niet alleen het be staansrecht van de Jongelingsvereeniging, maar ook de behandeling van de verschil lende vakken. Ieder vak bedoelt ten slotte niets anders, dan om te doen verstaan de groote werken Gods. Ook werd gewezen op de roeping van de kerk op te roepen tot den arbeid, haar te prikkelen, te bemoe digen, aan te vuren. De jeugd moet gevoe len. dat zij er bij hoort. De kerk mag echter nog niet zoeken naar rijpe vrucht. Ouden en jongen hebben te arbeiden aan de blij vende reformatie van het kerkelijk leven Dan zal God ook vervullen het woord van den profeet: ,,Ik zal de harten der ouden neigen tot de jongen en de harten der Jon gen tot de ouden". Nadat enkele vragen beantwoord waren, eindigde spr. met dankgebed. Afdeeling E.H.B.O. opgericht. Alhier is cpgericht een afdeeling van de Ned. Ver. E H B O nl. de afd. .Katwijk en Omstreken". Het bestuur ls samengesteld uit de hee ren J. J. v. d. Kamp, K. van Houten. G. J Schellingerhout, D. Rosmolen en de dames J. H. M. van Riessen. T. Bonefaas en Adr. Geslnk. Het secretariaat is gevestigd p.a. Nieuwe Duinweg 53. NOVA-BIOSCOOP - HEDENavond LAATSTE voorstelling van het daverend succes Fientje de la Mar, Sylvain Poons, enz. 2507 Micky Mouse Custard (voor bereiding van pudding en vla) per pak van 19 v. 16 of Moccasprits (een fijn koekje) per half pond van 25 voor19. Dit ls alleen geldig Donderdag. Vrij dag en Zaterdag (9, 10 en 11 Dec 2508 (Ingez. Med.) 2563 12. De kabouter, die daar uit het luikje was geklommen, was erg kwaad en stond te brcmmen; toen stak hij dreigend allebei zijn vuisten plots örStfoóg, terwijl Hij snel op Theodorus en op Dlcfc toé vloog. Theodorus Lap-oor liet het diamanten-zakje vallen uit zijn han den en Dlck 'begon te klappertanden zij keerden zich snel om en vluchtten, daar zü den tooozen dwerg erg duchtten. „Dieven 'k zal je toch wel krijgen!" hoorden zij hem, heel didht bij hen, hijgen; hij zette hen vlug na en had hen bijna ingehaald weldra. En Dickie, wien het huilen nader dan het lachen stond, keek niet goed uit hij struikelde en viel op den grond. „O, Theodorus!" riep hij luid „ik ben verloren!" Maar Theodorus deed alsof hij niets kon hooren; hij dacht: „Als nu die dwerg bij Dlck blijft staan, dan moet hij mij wel laten gaan ik kan nu fijn ontkomen, terwijl Dick gevangen wordt genomen!" Ja met deze plannen bracht het valsche dier den kleinen' Dickie hier! KATWIJK AAN ZEE. Nationale Tentoonstelling „Ko-Plu-Ko". Lr de garage van De Hollander in de Voorstraat had gisteravond de opening plaats van de groote Nationale Tentoon stelling uitgeschreven door de Konijnen fokkers en Plulmvee-vereeniglng „Ko- Plu-Ko" Werden de laatste jaren de tentoonstel lingen dezer vereeniging gehouden in hotel du Rhin en de Gemeentezaal. deze eerste „nationale" heeft nu plaats in bovenge noemde ruime garage, die zich hiertoe uit stekend leent. Bij den eersten aanblik valt reeds oo de groote verzorgdheid dezer ten toonstelling. De kooien zim zeer soliede en mooi. Aanwezig zijn tal van hoendersoor ven, konijnen post- en siegdiulven. Namens de keurmeesters merkte de heer Vliegenthaxt uit Oegstgeest op. dat de ingezonden col lectie postduiven schitterend was. Dan nog zijn te zien prachtige fazanten en tal van zang. en kleurkanaries en een valkparkiet. De burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. die een zilveren wisselbeker had geschonken en de heeren dr. J. Huetlng en W E. Hueting. die eveneens een zilveren wisselbeker ten geschenke hadden gegeven, gaven blijk van belangstelling. Onder de eereprijzen viel op de groote bronzen medaille geschonken door Prinses Juliana. De opening geschiedde door den burge meester die verklaarde, dat hij met groot genoegen voldaan had aan het verzoek van het bestuur van „Ko-Plu-Ko" om deze ten toonstelling te openen, die een nationale is met véél inzendingen van buiten. Spr. complimenteerde het ii-verige bestuur met deze expositie, die er zoo verzorgd uitziet. Spr. bracht hulde aan het bestuur en de leden. Het houden van dieren verhoogt niet alleen uw levensvreugde, maar vermeerdert ook uw kennis. Daar is niet alleen verstand maar ook studie voor noodig. Het kweekt algemeene liefde voor de dieren aan In gezinnen waar zooveel liefde woont voor de dieren, zal deze bii de jeugd ook gevon den worden Er wordt door de jeugd nog baldadigheid tegenover het dier gepleegd. Het houden en verzorgen van dlc-ren werkt opvoedend voor de jeugd. Spr. wilde hulde brengen voor dit werk en hoopte dat de tentoonstelling een succes zal worden! Hierop verklaarde de burgemeester de -ten toonstelling voor geopend. De voorzitter de heer C. van Beelen dankte den burgemeester voor ziin schit terend openingswoord. Spr. vermeldde, dat Prinses Juliana een groote bronzen me daille had geschonken en dankte ook de andere schenkers van prijzen. Velen had het aldus spr. geldelijke offers gebost om {lieren in te zenden; deze opoffering had den de leden w.o. werkbazen, er echter voor over. Spr. bradht danlk aan het bestuur en de leden die hem trouw ter zijde had den gestaan en den heer de Hollander voor het beschikbaar stellen der garage De heer A. Peters overhandigde het be stuur een prachtlgen mand met bloemen. Deze is. aldus spr. met kleine bedragen bij. eeneebracht om denk te betuigen aan het bestuur. Als bliik van erkentelijkheid karnt dit geschenk uit het hart van alle leden De voorzitter sprak zijn hartelijken dank daarvoor uit. Ditmaal waren er eens géén klachten in ontvangst te nemen. Na deze opening werd een rondgang door het gebouw gemaakt en bezichtigde men de dieren. Er waren ongeveer 450 inzendin gen. De tentoonstelling is ten zeerste een bezoek waard en is t.m. Zaterdag geopend van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds Op bet politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrij wiel dat onbeheerd in het Noordeinde bij Planjc Is aangetroffen. OEGSTGEEST. Propaganda-bijeenkomst van het „Jeugdgilde". In „Irene" is, uitgaande van het Jeugd gilde, een propaganda-avond gehouden, waarvan de verzorging was in handen ge steld van de afd. „Jong Oegstgeest". De belangstelling was groot. Eerst klonk van achter het tooneel het hoomsignaal voor den opmarsch der groepen de Krekels, de Kevers en de Vlinders, die in hun kleurige uniform onder leiding van de dames Wllly Krijger en Nelly v. Grol front maakten, waama het clublied werd ge zongen en keurig in de houding het Wil helmus werd aangehoord. Daarop verzocht ds. Jansen Schoon hoven gezamenlijk te zingen „Lof zij den Heer", waarop hij. als voorzitter van het Centraal Jeugd comité allen een hartelijk welkom toeriep. Het jeugdgilde moet door de gemeente gedragen worden aldus spr. Het is te doen om de jeugd in goede banen te lelden; zonder het jeugdgilde zou „Jong Oegst geest" niet zóó georganiseerd zijn. Daar mogen wij allen met vreugde mede in stemmen. Spr. opende dan met gebed, waarop op gevoerd werd de pantomime „De geëlec- trlseerde bank ln de Stationswachtkamer" Een aardig gespeeld nummer, dat duide lijk aantoonde het groote gevaar van mis bruik maken eener vertrouwenspositie door de jeugd. In vlot tempo werd hierop uitgevoerd het tooneelspel .Jonge held" van A. L. Bertels. j Het stuk stelt voor eenige slechte daden, uitgehaald door een jeugdig clublid dat door zijn broeder ernstig wordt gewezen op den verkeerden ingeslagen weg. Ge lukkig voor hem heeft hij dit ingezien en daarna getoond, door het tijdig Ingrijpen in door andere leden uitgehaalde slechte streken, zijn leven te willen verbeteren. Een beeld van jongensleed en jongens vreugde! Voorts ls een Kamptableau gegeven, waarbij voor elk der 3 bedrijven passende melodieën werden ten gehoore gebracht. Hierin werd een aardige blik geworpen op het kampleven. Tot slot traden de jeugdige leden van „Jong Oegstgeest" voor het voetlicht voor het houden van een taptoe, waarbij door middel van gramofoonmuziek passende liederen zijn gespeeld en de gebruikelijke hoomsignalen door de zaal weerklonken. Een geweldig applaus was een welver diende belooning voor de leden van Jong Oegstgeest" die allen hebben getoond een warm hart te bezitten voor hun club! De leiding, in handen van de heeren J. W. Jansen Schoonhoven en J. Borst Lzn., komt een welverdiende hulde toe! Ds. Jansen Schoonhoven dankte allen medewerkenden Na het zingen van Gez. 96 sloot hij met dankgebed. De muzikale op luistering door den heer N. Verhoeven is z°er op prijs gesteld. Aanrijding. Op den Rijksweg nabij „Rhijnhof" is een zandauto, bestuurd door G. van R. alhier, terwijl deze van den Hooge Morschweg kwam. ln botsing gekomen met een per sonenauto, bestuurd door S. R., wonende te Amsterdam, welke reed uit de richting Haarlem. De botsing was zoo hevig, dat de per sonenauto in verband met ernstige be schadiging moest worden weggesleept. Gelukkig kwamen de bestuurders er zon der ernstig letsel af. De politie heeft pro cesverbaal opgemaakt. Gevonden ln de maand November: Witte handschoenen, portemonnale met f. 3.08'/:, bruine handschoen, blauwe cein tuur. actetasch inh. boeken enz., lederen handschoenen, wollen kinderhandschoen, bruine dameshandschoenen, kinderarm bandje, bruine kinderhandschoen, bruine dameshandschoenen, kinderarmbandje, br. handschoenen, ring met sleutels, bruine portemonnale met inh., pakje Inh. kousen en lakens, klnderbrtl, gevlamde vulpen. Inlichtingen op alle werkdagen van v.m. 8 uur tot nam. 10 uur; niet per telefoon. RIJNSBURG. Been gebroken. Tengevolge van de gladheid kwam mej. L. Noort in de Burchtstraat te vallen en brak een been. Dr. Jonker, die onmiddellijk hulp verleende, achtte overbrenging naar het Ac. Ziekenhuis noodzakelijk. NOORDWIJK. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Ingebroken in de woning van Z alhier. Een bedrag aan geld wordt vermist. ZEVENHOVEN. Verkooping. De hofstede aan den Nieuwen Zeven- hovensche weg en de Ringvaart te Ter Aar bewoond o'oor G. de Heer is bij publieke verkooping toegewezen aan J. Boon q.q. makelaar te Amsterdam, in bod staande oo f. 57.107 is zij afgemijnd op een bedrag van f. 5500. ZOETERWOUDE. De heer J. Rodewük heeft ontslag ge nomen als lid der pi. commissie voor Bijz Nooden. In diens plaats ls aangewezen door de Middenstandsver. „de Hanze" de heer J- Vlasveld. De collecte in de parochie van den H. Joannes den Dooper en Kruisverheffing ten bate van de R.K. Universiteit te Nij megen heeft dit jaar f. 134 opgebracht te gen f. 114 in 1936. Door de pl afd. Wit Gele Kruis zal, ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis ln het Koninklijk Huis. in deze gemeente een collecte worden gehouden, ten bate van de verzorging van moeder en kind. welk» mede behoort tot het werk dier vereeniging.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7