IAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 9 December 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Stadsnieuws Binnenland Brandkast weggehaald te Zwolle. Tweede Kamer. Buitenland Zeven personen dood gevroren. De strijd in het Verre Oosten. RECHTZAKEN LUCHTVAART BEURSOVERZICHT MAIKT EE RICHTEN tMÈ Affliér Is een accordeonvereenlglng op- ttricht onder den naam „Kunst na Arbeid", jft voorlöoplg bestuur bestaat uit de hee- w W. Massaar, voorzitter; L. J. Slootjes, jcr.-penn. en L. Gljsman, comm., terwijl jtheer W. v. Wijk als dirigent zal optreden. Werkloozensteun in den rorm van dekking, kleeding en schoeisel. Onder voorzitterschap van den heer L. Joejenbos, directeur van den gemeente nen dienst voor maatschappelijk hulp- kon te 'sGravenhage en ln tegenw.oor- Hgheld van den wethouder van sociale Eten van de gemeente Rotterdam als ver- Fjenwoordiger dier gemeente, heeft de F H. W. Rooyackers, hoofdcontroleur de levensmlddelend'istrlbutie en den i-steun aan het departement van sociale sïen. voor een groot aantal leiders van (penbare dienisten en Instellingen voor Matschappelijk hulpbetoon ln de provincie «ia-Holland gistermiddag in het raadhuis t Rotterdam een Inleiding gehouden over Sa werkloozensteun. voor zoover deze be trekking heeft op de verstrekking van i. kleeding en schoeisel (de z.g. b- nzoowel als op de spaarregeling, welke nss voor de werkloozen, die in over heidszorg zijn, ls ingesteld. Spreker behandelde ln vogelvlucht de be stelingen van het voormalige nationale Ws-comlté ter zake van den b-steun, om laama over te gaan tot een uiteenzetting rui den b.-steun, waarbij hij de speciale indacht van zijn deskundig gehoor ves- fcde op het veelomvattende werk van dat i-comité, dat zijn taak juist opvat en dat niet alleen bepaalt tot het verdeelen r vaste normen van de beschikbare Iden over het aantal gesteunde gezinnen een opvatting, welke ten eenenmale in- rulscht tegen de ter zake door het depar tment van sociale zaken schriftelijk zoo- rel als mondeling kenbaar gemaakte op- nltingen. Verhelderend was zijn Inleiding ook ten achte van de lndividueele controle op ■t aanvrage om b.-steun, waarbij vooral i nadruk gelegd werd op het persoonlijk [tntact met den gesteunde en diens gezin, lerbij blijkt wel, telkens weer, dat door het ramenlljk overleg tusschen gesteunde en Jontroleuse men tot de conclusie komt, dat heel andere artikelen, dan in eerste in- lantie gevraagd, dringender noodig blijken. I Na de geheele b-steun-verstrekking van pt oogenbllk van indiening der aanvrage tot aan de verstrekking van de goede- fsn volledig te hebben behandeld waar- lij ook nog gelegenheid gevonden werd p te staan bij de inschakeling van den patselijken winkelstand en de controle b de verstrekkingen werd overgegaan lot de bespreking van de spaarregeling, baarbij vastgesteld werd, dat meer en neer de werkloozen overtuigd worden van «et groote voordeel, dat hun door deze gaarregeling wordt geboden. Met genoegen werd geconstateerd dat het tpartement van sociale zaken een soepele lepassuig nastreeft. In verhand met de gunning van den minister van sociale en, waarbij is toegestaan dat eharita- ive Instellingen het ..kwartje'' storten ten ioeve van werkloozen. die dit bedrag mogelijk kunnen missen, wees de lnlel- J er op. dat betaling van dit kwartje door Ft burgerlijk armbestuur nooit mag ge- Tiieden. Met gestolen auto vervoerd. |0nbekende daders hebben zich vannacht wr het uitsnijden van een ruit toegang ïschaft tot het perceel van Algra's kof- wranderij en theehandel aan de Thor- Mfegracht te Zwolle. I® de wijze, waarop de daders het per- zijn binnengekomen, leidt men af, dat «et de situatie ter plaatse op de hoogte Bh geweest. De eerste aanwijzingen dat er F niet ln orde was. kreeg het personeel pochtend toen bleek, dat de auto, welke der reizigers van de firma gisteravond het kantoor had neergezet, was ver- atnen. Verder bleek, dat de brandkast, ■jhrln zich geld en koopmansbrieven be- Ipden, niet meer aanwezig was. Het ge- kantoor was overhoop gehaald en lep was doorzocht. Dit onderzoek had (inbrekers waarschijnlijk niets opgele- want zij hebben vervolgens de drie- -uderd kilogram wegende brandkast in voor de deur staande auto geladen, I ontlede zij zijn weggereden. I haar wij nader vernemen, is de auto Pjochtend in een plantsoen te Deventer TèJSge vonden. lp politie stelt een uitgebreid onderzoek ■e Hoeveel vermist wordt, kon nog niet |wtdeti opgegeven. MOTIE-WIJNKOOP VERWORPEN. (Zitting van heden). Besloten wordt hoofdstuk 6 (onderwijs) heden niet te behandelen, „doch morgen daarmede aan te vangen en in verband daarmede de vergadering hedenavond niet voort te zetten. t Gestemd wordt over de motle-WIJnkoop waarin de regeering wordt verzocht, maat regelen te treffen, waardoor tegemoet ge komen wordt „aan de rechtmatige verlan gens van de oud-marine-werklieden en de mobilisatie-slachtoffers". Tevoren heeft de heer Drop (s.d.) de stem zijner fractie tegen de motie gemotiveerd. De verschillende uiteenwijkende belangen zijn niet ln één motie onder te brengen. Ze moeten afzonderlijk behandeld worden. De heer de Marchant et d'Ansembourg (N.S.B.) motiveert zijn stem vóór, de heer van Houten (chr.-dem.) tegen de motie. De motie wordt verworpen met 87 tegen 7 stemmen (comm. en N.S.B. Gestemd wordt over het drietal amende menten van den heer Schllthuis (v.d.om vooralsnog geen gelden uit te trekken voor den eersten termijn van aanbouw van een venvangenden kruiser. Het wordt verworden met 64 tegen 31 stemmen (voor de v.d.. soc. dem.. chr. dem en communisten i Art. 18 van de defensie-begrooting (tor pedo- en mljnenmaterieel) wordt z.h.st. aangenomen. Aan de orde ls de art. 143 de begrooting van het staatsbedrijf der artillerie-inrich tingen voor 1938 Mej de Jong (r.k.) vraagt verbetering der loon en van de arbeidscontractanten bij de artillerie-inrichtingen. Er moet meer rekening gehouden worden met de dienst commissies. De heer Amelink (a.r.) dankt den minis ter ervoor dat juist zoovelen een vaste aan stelling kregen, doch er zijn er ook nog velen zonder vaste aanstelling. De heer de Visser (coram.i betoogt, dat het instituut der arbeids-contiac tan ten ln stede van ingekrompen, nog uitgebreid wordt. De loonen bü de artillerie-Inrich tingen zijn over het algemeen lager dan ln het particulier bedrijf. De minister van defensie, de heer van Dijk. zezt dat elk bedrijf zich zoo heeft in te richten dat het vaste personeel het altijd nioodige werk moet kunnen verrichten en dat daaromheen een zoom is van los per soneel, al naar behoefde van het uit te vceren werk. De geheele begrooting is tenslotte goed gekeurd gelijk op pag. l ls vermeld. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale 12 t/m 18 December. Consumptiemelk regeeringscon- tract. taxegedeelte 7.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of vermiuflMd met kwa- liteltsafdracht. Overmelk regeéring.s-mini- mumprijs 6.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. In de Oostelijke Staten van Amerika, vooral in Pennsylvanië, hebben zware sneeuwstormen gewoed. In Buffalo lag de sneeuw een meter hoog, zoodat elk Verkeer onmogelijk was. Honderden auto's en auto bussen zijn op de landwegen ingesneeuwd. In New York zelf zijn vannacht zeven per sonen doodgevroren. AANBESTEDING. Ito R1J^waterstaat heeft heden aanbe- 12 'let uivoeren van grond- en straat- Imen en het maken van twee duiker- IJSttn met bijkomende werken tot ver- l.'-'log van den Rijksweg No. 11. Haag- ljp SchouwLeidenBodegraven, onder gemeenten Zoeterwoude en Hazers- inschrijver was L. Bakker te aan den Rijn, voor f. 49.500, BRAND IN AMERIKA. Bij een brand in een woonhuis te Knox Ville (Tennessee! zijn negen personen, waaronder een vrouw met vier kinderen, om het leven gekomen. Verscheidene per sonen worden nog vermist. De brand, die ln den nacht was uitgebro ken. kon zulke groote afmetingen aanne men. doordat de brandpompen tengevolge van de groote koude bevroren waren, zoo dat de brandweer geen water kon geven. JODEN MOGEN NIET MEER IN LEER HANDELEN. In het vervolg zullen in Duitschland Israëlitische firma's geen handel meer mogen drijven in ruw leer. Dit besluit is genomen, omdat enkele „arische" zaken er r« g niet toe hebben kunnen besluiten geen zaken meer te doen met hun Joodsche makelaars. MASSA-MOORDENAAR GEARRESTEERD. De politie heeft gisteren te Saint Cloud (Frankrijk! een Duitscher gearresteerd, die zich Siegfried Sauerbey noemde; hij werd verdacht een makelaar in huizen, Lesorbe. met hamerslagen te hebben vermoord. Tijdens een nachtelijk verhoor bekende Sauerbey; vervolgens bekende hij ook de jeugdige Amerikaansche artiste miss Deko- ven. die in Juli van dit jaar op geheimzin nige wijze is verdwenen, te hebben ver moord, evenals Roger Leblond, den jonge man, die dood in zijn auto werd gevonden in de Rue Neuilly en den taxi-chauffeur Gouffy. De moordenaar verklaarde verder in werkelijkheid Eugen Wiedmann te heeten en ln Februari 1908 te Frankfort am Main te zijn geboren. Hij is op 18 Maart 1937 uit Duitschland gevlucht om te ontkomen aan den militairen dienst. Aangezien hij zonder middelen van bestaan was, besloot hij zich geld te verschaffen tot eiken prijs. VERGADERING VAN DEN GROOTEN FASCISTISCHEN RAAD. Een onverwacht communiqué over het bijeenroepen van den grooten fascistischen raad tegen Zaterdag wordt beschouwd ais een bevestiging van de geruchten, dat Italië uit den Volkenbond zal treden. Een mededeeling, dat het besluit van den raad van het balkon van het Palazzo Vene- zla bekend zal worden gemaakt, duidt even eens hierop, want dit wordt alleen gedaan bij gebeurtenissen van het allergrootste be lang. De strijd om Nanking. De strijd om Nanking ls thans in vollen ernst begonnen. De Japansche troepen zijn tot den aanval overgegaan na hun stellin gen versterkt te hebben. Den geheelen dag door werd het schieten gehoord, gepaard aan de doffe knallen van de bommen uit de Japansche vliegtuigen De Chineezen blijven alles vernielen, wat den Japanners tot dekking zou kunnen dienen en bij het vallen van den nacht was de stad wederom omringd door een gordel van vlammen en hing een dichte rookwolk boven de stad. Ook de havenwijk en de huizen bij de sipoorlljn gaan in vlam men op, terwijl de verschrikte bewoners treurig toezien. Vliegtuigaanval op Sjanghai. Te icwart voor zes in den avond werd Sjanghai opgeschrikt door het geluid van het luchtdoelgeschut op de Japansche oor logsbodems in de rivier voor de stad; voor het eerst sedert October deden Chineesche vliegtuigen weer een aanval, die evenwel slechts kort duurde. Woehoe gevallen? Volgens nog niet bevestigde berichten van Japansche zijde zijn de Japansche troepen Woehoe binnengedrongen. Indien Bit zoo is. dan zullen de Chineesche troe pen uit Nanking alleen nog de stad kun nen verlaten, door de rivier over te steken. De Japansche opperbevelhebber, gene raal Matsoel, lfeeft van den Chineeschen bevelhebber te Nanking geëlscht, dat de stad niet later dan morgenochtend zal worden overgegeven. Volgens de „Asahi Sjimboen stelt de Japansche regeering als conditio sine qua non voor hel openen van onderhandelin gen, dat Tsjang Kal SJek aftreedt; hier aan zal Japan zien, dat China werkelijk zijn houding wil wijzigen. De minister van oorlog heeft minister president prins Konoje medegedeeld, dat de militaire autoriteiten van oordeel zijn, dat met den val van Nanking de oorlog nog niet geëindigd zal zijn. Zoolang China nog tegenstand biedt, zullen de troepen, moeten strijden. HAAGSCHE RECHTBANK. De woonschuit te Oegstgeest. De 72-jarige mej. J. B. uit Oegstgeést heeft terecht gestaan, omdat zij zonder toestemming van B. en W. van Oegstgeest ln een woonschip verbleef. Reeds tal van keeren was deswege pro ces-verbaal opgemaakt. De officier van justitie had tegen haar f. 15 boete subs, vijf dagen hechtenis ge- eischt. De Rechtbank heeft haar tot f. 2,50 boete subs. 1 dag hechtenis veroordeeld. Het verkeerde vleesch. De veehouder C. v. d. L. uit Alphen aan den Rijn heeft terecht gestaan, omdat een hoeveelheid ongekeurd vleesch, waaronder twee doode kalveren, ln een schuur was aangetroffen. Verdachte had beweerd dat dit vleesch voor varkensvoer was bestemd. De officier had tegen hem bevestiging van het vonnis van den kantonrechter geëischt. De Rechtbank heeft hem een totale geld boete van f. 60 subs 30 dagen opgelegd- De valsche naam. A. S. uit Leiden heeft terecht gestaan wegens opgave van een valschen naam. Verdachte had betoogd, dat hij ln het geheel geen naam had opgegeven aan den agent te Katwijk. Deze had evenwel betoogd, dat inderdaad de naam was opgegeven. De Officier had tegen S. bevestiging van het vonnis van den kantonrechter ge- eischt. De Rechtbank heeft f. 40 boete subs. 20 dagen hechtenis opgelegd. Verboden vaart. Wegens het varen met een motorboot in de Kerksloot te Leimuiden heeft de schipper D. H. terecht gestaan. De Officier van Justitie heeft tegen hem f. 15 boete subs. 6 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft conform dezen eisch veroordeeld. Geen college-geld betaald. De student R. S. uit Leiden heeft zonder college-gpld te betalen, ooilege geloopen. De Officier van Justitie heeft tegen hem f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis ge- eischt. De Rechtbank heeft hem tot f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis geëischt. Vet in de keuken. In den keuken bij den slager G. V. te Katwijk, hadden de ambtenaren van de Zuivelcentrale een hoeveelheid ongeban- derolleerd vet in beslag genomen, waarvoor V. terecht moest staan. De Officier had tegen hem f. 50 boete subs. 25 dagen geëischt. De Rechtbank legde f. 30 boete subs. 12 dagen hechtenis op, met verbeurdverklaring van het vet. Spoorwegwet. Wegens overtreding der Spoorwegwet heeft de arbeider H. O. uit Leiden terecht gestaan. De Officier van Justitie had tegen hem f. 10 boete subs. 4 dagen hechtenis ge- eischt. De Rechtbank legde deze straf op. Vliegtuig neergestort. De student R. V. van T. heeft terecht ge staan, omdat hij over een in den Nieuwen Waterweg varend schip had gevlogen, waarbij het vliegtuig Ls neergestort. De officier van justitie had tegen hem f. 200 boete subs. 100 dagen hechtenis ge- eischt. De rechtbank legde f. 100 subs. 50 dagen op. VLIEGONGEVAL IN FRANKRIJK. Nabij Saint Sauveur is een vliegtuig van de lijn LyonMarseille neergestort. Het toestel was tengevolge van den mist tegen een berghelling gevlogen. De radiotelegra fist vond den dood, terwijl de bestuurder ernstig en de hofmeester en drie passa giers lichter gewond werden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET BUNDENCONCERT. Dinsdagavond werd hier ln de Stads gehoorzaal een concert gegeven voor de Blindenwerklnrichtlng. Jammer, dat de gehoorzaak niet stampvol was, gezien door wie en voor welk doel dit concert gegeven werd. Onze Leidenaar Franco Mendes aan den vleugel, de groote Jaap Stotijn als hoboïst, mevr. Suze Luger en het Leidsch a Capeiia koor behooren toch waarborg te zijn om een volle zaal te trekken, doch onbegrijpelijkerwijs was het tegendeel waar. En als er dan nog bijkomt, dat enkele aanwezigen, zooals op het laatste concert, anderen door hun hinderlijk gedrag den avond vergallen, ben ik bang. dat een vol gend concert door nóg minder menschen bezocht zal worden. Ik zou dan ook op mijn mede-ingezete nen een beroep willen doen in het belang van onzen blinden medemensch. een vol gende maal wél het zg. bllndenconcert te bezoeken, terwijl ik diegenen, die zich niet behoorlijk willen of kunnen gedragen, dringend verzoek weg te blijven. Deze laatsten toch dienen de goede zaak door hun aanwezigheid niet, doch doen daaraan alleen afbreuk. B VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 9 December. Tarbot f. 0.92—0.74 per K.G.; Tong f. 1.26 —1.04; Hilbüt f. 0.90; Griet f. 32.50—20 per 50 KG.; Groote schol f.20; Middel schol f.23—22.50; Zetschol f. 27.50—27; Klein- schol f.25—11.50; Bot f. 18—14.50; Schar f. 6.30—3.90; Tongschar f.36—21; Poontjes f.64.90; Groote schelvisch f.38; Middel schelvisch f 32.50; Kleinmiddel schelvisch f 2518; Kleine schelvisch f. 16.507; Groote gul f. 12.50—10.50; Kleine gul f. 11— 5; Wijting f. 11—5; Makreel f.11—9; Ver- sche haring f. 2.200.75; Groote hake f.50 per 125 K.G.; Middel hake f. 46 per 125 KG.; Kleinmiddel hake f. 16—15.50 per 50 K.G.Kleine hake f. 15.506.50; Kabel jauw f. 64'27 per 125 KG.; Vleet f.1.85 1.35 per stuk; Leng f. 3.10—0.85 per stuk; Koolvisch f. 0.85—0.15 per stuk. Aan den afslag 4 trawlers; IJM 88 met f 2120' IJM 59 met f.2240: IJM 16 met f.2060; IJM 195 met f.2070; 1 trawllogger KW 86 metf f.380. 36 loggers met versche haring: SCH 130 met f.575; SCH 40 met f.210; SCH 35 met f.140; SCH 15 met f.250; SCH 161 met f.300 SCH 134 met f.510; SCH 50 met f 320- SCH 107 met f.540; SCH. 42 met f 450' SCH 325 met f. 200. SCH 180 met f 190' SCH 106 met f.270; VL 206 met f 240VL 85 met f.280; VL 195 met f.930; VL 204 met f.560: VL 216 met. f. 360; VL 205 met f. 200; VL 172 met f. 38; VL 217 met f.400; VL 203 met f.310; VL 197 met f 400' VL 190 met f.19; VL. 29 met f- 28. VL 149 met f. 180; VL 97 met f. 200; VL 16 met f.380; VL 142 met f.200; VL 153 met f 250' SCH 183 met f.210; SCH. 73 met f.220; SCH 22 met f.320; SCH 81 met f 48' SCH 46 met f. 230; KW 45 met f. 100, KW 47 met f. 300 besomming Binnen van de haringvisschenjKW 45 met 180 kisten; KW 47 met 240 tasten, KW 127 met 700 kisten: KW 134 met 500 kisten, KW 70 met 400 kisten versche harurg. DE HARINGVISSCHERIJ BEËINDIGD. De KW 121, 25, 107 hebben de haring- visscherij beëindigd. Het laatste schip gaat trawlen. AMSTERDAM, 9 December. De door het Centraal bureau voor de Sta tistiek gepubliceerde cijfers ln zake den invoer en den uitvoer van Nederland over de maand November doelr uitkomen, dat zoowel de invoer als de uitvoer ten opzichte van October zijn gedaald, waarbij de groot ste vermindering valt waar te nemen voor den invoer, die met niet minder dan f. 19.000.000 achteruit is gegaan. Dit verloop van zaken is in tegenstelling met dat in November 1936, want toen gingen zoowel de invoer als de uitvoer vooruit, waarbij de grootste stijging op rekening van den invoer kwam. Desniettemin blijven dit jaar zoo wel invoer als uitvoer aanzienlijk boven November 1936. Het percentage van den invoer, gedekt door den uitvoer bedroeg in November 75,l»/» tegen 71.5"/o in October en 77ln November 1936. De cijfers, betrek king hebbende op de eerste elf maanden van het loopende jaar doen op sprekende wijze uitkomen, dat het handelsverkeer van ons land te nopzichte van 1936 belangrijk is toegenomen. In deze elf maanden bedroeg de totale Invoer f. 1.423000.000 tegen f 1 017.000.000 in 1936. Voor den uitvoer waren de cijfers resp. f. 1.050.000.000 en f 747 000.000. terwijl het percentage van den invoer gedekt door den uitvoer in deze periode van het loopende jaar 73,6"/» beliep tegen 73,5"/» in hetzelfde tijdvak van 1936. De verhouding tusschen uitvoer en Invoer is tot dusverre in dit jaar vrijwel onver anderd gebleven. Bli bovengenoemde cijfers ls geen rekening gehouden met den invest en den uitvoer van goud en zilver. Ten aan zien van het dekkingspercentage van den Invoer dient niet te worden vergeten, dat de onzichtbare uitvoer zooals scheepswachten, financieele en verzekeringstransacties en schuldvorderingen op het buitenland steeds een groote rol spelen, en dit in overweging nemende, mag men tot de gevolgtrekking komen, dat de betalingsbalans voor Neder land over 1937 een voor ons land gunstig beeld zal vormen. De middagbeurs. De Amsterdamsche effectenbeurs had heden een zeer kalm verloop. Orders waren slechts schaars voorhanden en de handel was dan ook van kleine afmetingen. De stemming was echter prijshoudend en de koersen verschilden over het algemeen niet noemenswaardig bij die van gisteren. Dit was op zichzelf reeds een bemoedigend verschijnsel, aangezien gebrek aan affaire gemakkelijk aanleiding tot een koersaf- brokkeling geeft. Het verloop van New York was prijshou dend geweest, maar nieuwe gezichtspunten hadden zich niet voorgedaan; dientenge volge werd ten opzichte van de Amerikaan sche fondsen een gereserveerde houding aangenomen. Conform de New Yorksche noteerlngen werd op een Iets verhoogd koerspeil gehandeld, waarbij de grootste omzetten plaats vonden in U. S. Steels. Bethlehem Steels en Anaconda's. Public Utilities waren eerder iets aangeboden. De locale markt had een onbelangwek kend voorkomen. Op de Rubberafdeeling ging alleen iets om ln Amsterdam Rubbers, die na wat hooger te zijn ingezet, enkele procenten reageerden om vervolgens zoo goed als stationnalr te blijven. Voor de Tabaksaandeelen bestond een prijshoudende stemming; van affaire was overigens niets te bemerken. De handel op de Suikerafdeellng be perkte zich tol H.V.A.'s, die in doorsnee vrijwel ongewijzigd waren. Scheepvaartpa pieren konden zich goed handhaven, doch hiermede was dan ook alles gezegd. Van de Petroleumfondsen waren Koninklijken vrij wel onveranderd. De omzetten waren klein. Ook aan de Amerikaansche soorten werd slechts geringe aandacht geschonken. De Philipsaandeelen bewogen zich op hetzelfde peil als gisteren. Unilwers lagen bijna geheel buiten de belangstelling. A.K.U.'s, die op kleine schaal werden verhandeld, lagen eerügszlns ge drukt ln de markt. De belesglngsafdeeling was stil. Van de Ned. Staatspapieren hadden de 4 obll- gatien een ongeanimeerd voorkomen. De oude schuld en. de nieuwe 3 °/o obligatie- soorten gaven geen veranderingen van be- tf tkeni- te zien. Provinciale en gemeente lijke obligatlen konden zich meerendeels oo peil houden. Van de buitenlandsche beleggingspapie- ren waren de Brazilaansche waarden we derom vast gestemd. Fransche spoorweg- cbligatien waren onregelmatig. WISSELKOERSEN. Londen 8.98'/i. (8.98 5/8), Berlijn 72.47'/i (72.45), Parijs 6.11 ((6.11), Brussel 30.56'/« (30.56)), Zwitserland 41.60 41.59),) Kopen hagen 40.12'/i (40.12'/t)Stockholm 46.32'/» (46.32'/!). Oslo 45.17'/t (45.17'/i), New York 1.795/8 (1.797/8), Praag 6.33 (6.33), Oost- Bankpapier 33.80 (33.80), Lire 7.35 (7.40). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 38 1/2Credlet Sperr- marken 131/2; Effectensperrmarken 13 1/2"; Reismarken 13 1/2; Bankpapier 52. Tusschen haakjes zivn de koersen van Bisteren. LEIDEN, 8 Dec. 1937 Roode Kool 2,10 4,40: Savoye Kool 1,602,90; Groene Kool 1,604,30; Boerenkool 3.6.Prei 1.90—5,70; Kroten 2,10—2,50; Kroten, ge kookt 2,-8,—; Uien 4,80—10.30 Peen 2,20 —6,50; Spruiten 2,12,Andijvie 4, 12.—; Sla 2.-8.—; Nero 8,40—10.—; Wit loof 5.20.Tomaten A 18.32,20: To maten B 35,40; Tomaten C 6,4022. Tomaten CC 6,40—10,20, per 100 K.G. Salade 603,60; Knolselderie 2.3,20; per 100 stuks. Pieterselie 2,102,60: Sel derie 1,902,50; Peen 4,504,90, p. 100 bos. KATWIJK a. d. RIJN. 8 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I f 6.5012.20. idem H f. 2.30—5 60 per 100; Roode kool f. 2.30— 2.80; Gele kool f. 1.001.30. Groene kool 1 2.20—2,30, SelderieknoUen 1,2—3.30. alles per 100 KG.: Uien f. 9.10—9.30 per 100 KG.: Waschpeen 75120 ct. per kist; Kro ten per 100 KG. f. 2.00—2.80. RIJNSBURG, 8 Dec. Groenten-veiling - Roode kool f.2.402.50; Groene kool f 1.60 —2.50: Gele kool f. 1.00—1.20 per 100 KG. Kroten 5070 ct.; Waschpeen 6090 ct. p. kist; Knolselderie f. 2.003.50; bospeen 1.3—5 per 100; Andijvie 30—45 Ct.; Boe renkool 1824 ct per 6 KG.; uien f 4.00 4.50' per 50 KG. Bloemenveiling. Hyacinthen L'Inno- cence 10 ct.; Pepers f. 1.50 per mand; Nar cissen 2025 ct. per bos: Groote Chrysan then per 100: Puiling f.56; Saks f. è.50— 7 00; Germ, f.7—8; Chrysanthen per bos: Herco 1016; Wilcox 913 ct.; Jozef 12 15 ct.; Buckingham 913 ct.; Williondel rose 1215 ct.: idem bruin 1416 ct. ROELOFARENDSVEEN, 8 December Andijvie p. Kg. 9. p. 100 st. 80; Sla 0,80— 6,00, aangevoerd 18.800 st.; Sla-vellen 12 36 p. kist: Tomaten 0.551,55 p. bak. TER AAR. 8 Dec. 1937 Andijvie 11: Slavelle 0,09; Spruitkool 7,20; Roode Kool 2,90—2.10; Savoye Kool 2,30—2,60; Witlof 12.40—13,60; Kroten 2,60; Sla 0.60—1,60; Bloemkool 0.1'/!0.2; Tomaten 2.3,20; Boerenkool f. 0.080.19. VOORSCHOTEN. 8 Dec. Veiling V. P V. Kipeieren f. 4.505.20 per 100: kuiken eieren f. 3.704.10 per 100; eendeieren f 3.60 3.80 per 100; konijnen f. 0.501.50 per stuk; kippen 45 ct. per stuk; hanen 3885 ct. per stuk. WADDINXVEEN, 8 Dec. Eierenveillng Aanvoer 213 Kipeieren. Prijs (groote) f. 5.20 (kleine) f. 3 75f. 3.85 per 100 stuks. WESTLAND. 8 Dec. - Blauwe druiven 41 —47 ct.; Alicante 3438 ct.; Witlof 1315 ct.; stoofappelen 6 ct.; stoofperen 57 ct.; alles per KG. Schorseneeren f. 6.7010.50 per 100 KG Andijvie 1634 ct. per 4 KG Savoyekool f. 1.70; Chineesche kool f. 1.70; Groene kool f.2.403.10 per 100 KG.; Snij- boonen 13 ct. per KG.; Eieren f. 4.205.00 per 100. DiterseJie f. 1.30 per 100 bos; prei f.2 90—4.10 per 100 KG.; selderie f. 1.90 2.40 per 100 bos; sprulkool f. 1.101.70 per bak; idem grove 5575 ct.; boerenkool 21 —32 ct., alles per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3