Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 December 1937 YISSCHERIJBERICHTEN WEERBERICHT. AGENDA VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 2 December. Tarbot 68—60 per Kg.; Tong 1,04—0,90 id.; Heilbot 78—50 id.: Griet f. 25—IS per 50 Kg.; Groote schol f. 20,50—17,50 id.; Middel schol f. 23,50—19 id.; Zetschol f. 34 17,50 id.: Kleine schol i. 246,80; Schar f. 9.108,80 id.: Tongschar f. 37—16,50 ld.' Poontjes f. 4,60—3 id.; Groote schelvisch f- 35—13 id.; Middel schelvisch f. 3215 id.; Kleinmiddel schelvisch f. 23—10 id.; Kleine schelvisch f. 14,50—3.50 ld.; Groote gul f. 11,50—9 id.; Kleine gul 11.50—3.50 id.: Wijting f. 4,60—3,60 id.; Makreel f 13 —9 id.; Versche haring f. 2,90—1,43 id. Kabeljauw f. 6020 per 125 Kg.; eng f. 2,350,75 per stuk; Koolvisch f. 0,55 0,08 id.: Rog f. 1211 per koop. Aan den afslag 6 trawlers: IJM. 167 m. f. 2620: IJM. 8 met f. 2980: IJM. 21 met f. 2230: IJM. 135 met f. 1190; IJM. 111 m. f. 1280; IJM. 129 met f. 1320; 1 trawlogger K.W. 68 met f. 980; 24 loggers met ver sche haring: SCH. 116 met f. 560: SCH. 66 met f. 820:; SCH. 42 met f. 380; SCH. 169 met f. 410; SCH. 110 met f. 980; SCH. 3 met f. 1200; SCH. 135 met f. 310; SCH 46 met f.230: KW. 14 met f.240; KW. 79 met f.520; KW. 55 met f.230: KW. 3 met f.510: KW. 4 met f.35; KW. 5 met f.340: KW 2 met f. 230; KW. 57 met f. 290; KW. 127 met f.140; KW. 122 met f.210; KW. 176 met f.740; KW. 39 met f.770; KW. 65 met f.83; IJM. 268 met f. 540; VI. 217 met f. 860' KW 40 met f.260. Binnen van de haringvisscherijKW. 122 met 11 last en 80 kisten versche; KW. 68 met 12 last; KW. 26 met 10 last; KW. 14 met 10 last en 140 kisten versche; KW 58 met 17 last; KW. 127 met 8 last en 80 kis ten versche: KW. 55 met 18 last en 80 kis ten versche; KW. 3 met 6 last en 600 kisten versche; KW. 23 met 25 last; KW. 39 met 20 last en 400 kisten versche; KW. 57 met 9 last en 90 kisten versche. VLAARDINGEN. 2 Dec. Binnen van de haringvisscherij: VL. 56 met 7: VI. 132 met 21. VI. 130 m. 26. VI. 49 met 14, VI. 78 met 25, VI. 71 met 7, VI. 155 met 4 last. Volle Eng. wal f. 7.80—7.90; Yle idem f. 8.10; Steurharing idem f.6. Te Scheveningen waren 15 schepen bin nen met 229 last en 110 kisten versche. KATWIJK AAN ZEE, 1 Dec. Volle Eng. Wal f. 750: IJle idem f. 7.30; 6teurharing idem f. 6.40 per kantje. HAARLEMMERMEER. In het vergaderlokaal van den heer S. aan den Sloterweg alhier, hield de A. R. propaganda-club „Schrift en Historie" te Badhoevedorp een vergadering waarin de heer C. van Velzen inleidde het onderwerp „Maatschappelijke steunregeling en diaco nale zorg". HILLEGOM. Auto in elkaar gereden. Gisteravond moest een bestelauto op de Haarlemmerstraat plotseling uitwijken om een kleinen jongen, die den weg overstak, te sparen. Dat gelukte, maar de bestelauto botste tegen een zwaar beladen vrachtauto De gevolgen waren voor de bestelauto ern stig, omdat de wagen zoo goed als in el kaar gedrukt werd. De bestuurder kreeg eenige zeer lichte verwondingen in het gelaat. E. H. B. O. verleende hulp. De vrachtauto was licht beschadigd. De po litie onderzoekt het geval. De heer I. C. Baas heeft den dag her dacht, dat hij 40 jaar geleden slaagde voor het examen van Godsdienstonderwijzer in de Ned. Herv. Kerk. Op verzoek van den jubilaris is dit op rustige, intieme wijze herdacht. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 749. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768,5 te Vardoe. Laagste stand 737,1 te Plymouth. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Matige, tijdelijk toenemende verander lijke wind. Later uit Noordelijke richtin gen. Zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk regenbuien. Later iets kouder. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst „De Hanze". De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" hield een ledenvergadering in het Paro chiehuis. Na opening door den voorzitter de heer W. Caspers las de secr. de heer A. Mul der de notulen. Den heer W. J. van Leeu wen bracht als afgevaardigde naar de Centr. Raadsvergadering een uitgebreid jaarverslag uit. Na bespreking van de regeling voor den z.g. B steun werd besloten in de week voor Kerstmis een etalage-wedstrijd te organi- seeren. De Hanze stelde hiervoor een medaille beschikbaar. Besturen van de Hanze uit andere plaatsen zullen als jury leden fungeeren. De uitslag zal Donderdag voor Kerstmis plaats hebben. Alle winke liers in de plaats Zullen aangezocht worden hieraan mee te doen. Dan hield pastoor Hesp een lezing over de kerkelijke toestan den in Duitschland. Nog werd besloten in Januari a.s. een feestavond te organiseeren. Een feestcom missie werd hiervoor benoemd bestaande uit de heeren F. J. Luyten, Jac. P. Rietveld en G. Vreeburg. Na rondvraag volgde sluiting en gezellig samenzijn. Ook in onze gemeente zijn de N.C.R.V. films „In Stormgetij" en „Hoe 't reilt en zeilt" in de Geref. Kerk onder veel belang stelling vertoond. Ds. H. Meyering sprak een kort openingswoord, nadat gezongen was Ps, 19 1. Ds. E. Warmoltz heeft een propagandistisch slotwoord gesproken Nadat. Ps. 72 11 was gezongen, ging spr. voor in dankgebed. HEDENavond LAATSTE voorstelling van het groote succes „DE JANTJES", met Louis Davids, Sylvain Poons, Henriëtte Davids, Joh. Kaart, Fientje de la Mar, e.v.a. NOVA-BIOSCOOP. 2209 KATWIJK AAN ZEE. 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER R. P. TJEBBES. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking in het Zuidoosten verdween geheel uit het waarnemingsge bied, die in het Noordoosten nam in be- teekenis af. In Noord-Scandinavië ligt echter nog een klein gebied met zwakke winden en licht bewolkte lucht. Het ge- heele overige waarnemingsgebied onder vindt den Invloed van de uitgebreide de pressie, waarvan het centrum thans voor den Ingang van Het Engelsche Kanaal ligt, waar stormachtige winden waaien. Een secundaire van deze depressie ligt over het Oostzeegebied. In het geheele depressiegebied is de lucht zwaar bewolkt tot betrokken met uitgebreide neerslagge- bieden. In Zuid-Scandinavië waaien Oos telijke sneeuwstormen, de temperatuur is hier aanzienlijk gedaald en in geheel Scandinavië is de temperatuur aanmer kelijk onder normaal. Overigens is in vrij wel het geheele waarnemingsgebied de temperatuur boven ponpaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W. 10 gr. C„ zwaar bewolkt. Londen: Z. O. 6 gr. C„ regenbuien. Berlijn: Z.W. 5 gr. C„ betrokken. Nice: N„ 9 gr. C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 12 uur 's middags: 8 gr. C. 146 gr. I'.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 2,44 uur; nam. te 14,58 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag v 4,21 u. n.m. tot 7,17 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 2 Dec.: op 7,21 uur; onder 15,31 uur. Een zéér hartelijke huldiging. Gisteren was het de dag, waarop de heer R. P. Tjebbes het feit herdacht, dat hij vóór 40 jaren bij het onderwijs werd aan gesteld. Dat zulks zou plaats hebben, is reeds uitvoerig bericht. Maar dat de heer Tjebbes zulk een grootsche huldiging in ontvangst had te nemen, had niemand kunnen vermoeden. 's Morgens bij zijn komst op de school werd het al merkbaar, dat er iets belang rijks stond te gebeuren. De vlag was ge- heschen en al direct bij aankomst aan de school bleek een en ander voorbereid. Het hoofd der school, de heer Panman, felici teerde den heer Tjebbes recht hartelijk met dit jubileum, mej. Wassenaar, onder wijzeres sloot zich bij deze beste wenschen geheel aan en alle kinderen kregen de ge legenheid den heer Tjebbes te complimen teeren. Een en ander ging vergezeld van meerdere bloemstukken. Al spoedig daarna waren het eenige „persmenschen" (ook de heer Tjebbes behoort tot deze groep), die hun collega kwamen gelukwenschen met dit heugelijk feit. Ook deze wenschen gin gen vergezeld met het aanbieden van bloe men. De heer Tjebbes dankte allen voor deze vriendelijkheid. Te 10 uur was het de Commissie van Toezicht op het L. O., die van haar belang stelling kwam blijk geven. Ds. Rubers sprak namens de commissie den jubilaris toe, feliciteerde den heer Tjebbes met dit jubileum en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. Ook hierbij natuurlijk bloemen! In den loop van den dag kwam een stroom van papieren bewijzen van be langstelling. Hieronder was een schrijven van B. en W„ van den gemeente-secretaris, den schoolarts, van den inspecteur van politie en het politiekorps, die de heer Tjebbes als „persmensch" nogal eens noodig heeft, van vele kennissen en vrien den. De kinderen der school, die 's middags vrij hadden, waren in den loop van den morgen getrakteerd. Aan de huldiging in den avond was te vens een Ouderavond verbonden. De heer Panman, hoofd der school, opende, heette allen welkom, inzonder den heer J. Baak, inspecteur van het onderwijs, den heer v. Wal, inspecteur van politie te Leiden, die een lezing zou houden met het onder werp „Het kind en het verkeer", toege licht. met lichtbeelden, en ook den heer C. v. Rijs, voorzitter van de ouder-commis- sie. De heer v. Rijs wees er op, dat de ju bilaris veel lief, doch ook leed had meege maakt in dit afgeloopen tijdperk. De heer Tjebbes heeft den bloei, doch ook den teruggang meegemaakt van de openbare school. Spr. wees op de niet gemakkelijke taak den kinderen de kennis bij te bren gen en de karakters te vormen. Tenslotte bood de heer v. Rijs namens de ouders en de oud-leerlingen den jubilaris een prach- tigen ruststoel aan. De heer Baak dankte voor de uitnoodi- ging en wees op de moeilijke taak, die een onderwijzer te vervullen heeft. De heer Tjebbes heeft zich met groote energie voor zijn taak gegeven. Hij heeft daarbij altijd den heerlijken steun van zijn echtgenoote ondervonden, waardoor hij steeds met vreugde en opgewektheid naar de school toog. Spr denkt, gezien de levenslust van den heer Tjebbes, dat, als hij volgend jaar met pensioen gaat, er nog wel een andere dagtaak voor hem te verrichten zal zijn. Aangedaan dankte dan de heer Tjebbes voor de felicitaties en de hartelijkheid, van zoovele zijden ondervonden. Nadat de heer v. d. Wal zijn lezing had gehouden, volgde een pauze, waarin koffie geserveerd werd. Ook was er gelegenheid veel prachtig teekenwerk van den heer Panman te bewonderen, evenzoo kon dat gezegd worden van de mooie handwerken, vervaardigd door mej. Wassenaar. De di recteur van „Nova", de heer v. Bentum, liet dan een komische film draaien, waarin Charley Chaplin de lachspieren danig in beweging bracht. De heer v. Rijs sprak een slotwoord en bracht hierbij hartelijk dank aan den heer Panman voor het organiseeren van dezen mooien avond, die zoo duidelijk had doen uitkomen de achting, die de ju bilaris bij zoo'n groote schare van Katwij- kers en ook van daarbuiten, geniet. Het ging intusschen al naar middernacht; het was dus tijd van gaan. Van gaan voor den heer Tjebbes en z£n echtgenoote naar eigen „home", naar Sunny home", waar de overige tijd van den jubllemdag in de bloemetjes werd doorgebracht. Want ook in „Sunny home" was een schat van bloe men aangevoerd door vrienden en be kenden. Wij vermelden ten slotte nog, dat de moeder van den jubilaris, mevr. Tjebbes uit Rotterdam, zich nog verheugende in een prachtige gezondheid en 82 jaar oud. het voorrecht genoot dezen feestdag tot de laatste cogenblikken te kunnen meemaken! De foto van de gisteren door ons gepu bliceerde schildpad is vervaardigd door fotohandel „Blokhut" alhier. LISSE. GEMEENTERAAD. Dc schooltandverzorginr Aanbieding begrootingen. De ra*d vergaderde. Inzake de gemeenschappelijke regeling met de openbare Ulo-scholen voor leerlin gen die van buiten Leiden deze scholen bezoeken, werd besloten' te trachten om voor Lisse een aparte regeling te treffen, hetgeen aldus de voorzitter niet gemakke lijk zal gaan Hii vroeg bij mislukking vol macht voor B. en W. Goegekeurd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd een subsidie van f. 10 verleend voor den cursus bouwkundig teekenen. Over de schooltandverzorgdng gaf de voorzitter de noodige toelichtingen. Uit de rapporten van den schoolarts heeft men kunnen coivcludeeren, dat tandwerzorgóng in deze gemeente zeer veel te wenschen overlaat. De schooltandverzorglng beoogt hierin verbetering te brengen hetgeen niet alleen een sociaal werk is doch ook uit hygiënisch standpunt noodzakelijk te ach ten Het ligt in de bedoeling met de lagere klassen te beginnen en successievelijk zoo door te gaan met de hoogere klassen. Werkt deze dienst in vollen omvang, zal dit een bedrag van ongeveer f. 3000 per jaar vragen. Vtoorloopig echter zullen de kosten bedui dend lager zlin. Voor het eerste jaar zijn deze op f.400 te schatten. Na discussie werd besloten dat punt aan te houden tot de behandeling der begroo ting voor 1938 Aan de orde kwamen nu de gewijzigde gastarieven waarvan wij reeds melding hebben gemaakt Na beantwoording van enkele vragen en een warme aanbeveling van den voorzitter en wethouder Warmer dam werd deze regeling goed gekeurd In behandeling komt dan het verzoek van de R.K. ver. tot verschaffing en be vordering van onderwijs ten behoeve van den landbouw- en tuinbouwenden stand in het Bisdom Haarlem om op grond van art. 25 2e lid der Nijverheidsonderwijswet de wenschelijkheid uit te spreken van het organiseeren van een ambulante hulshoud- cursus voor meisjes in deze gemeente. De voorzitter acht zoo'n cursus van groot maatschappelijk belang De voorzitter deelt mede, dat er thans 23 leerlingen op de lijst staan. De kosten zullen maximaal f. 300 be dragen. De hear Knetsch vpaagt of de cursus voor allen toegankelijk ls. hetgeen de heer de Vroomen bevestigend beant woordt. Na discussie werd besloten af te wachten hoeveel personen aan dezen cursus deel nemen. De bedrjjifs'oegrootmg voor 1938 de be- grooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1938 en de gemeenfebegrootlng voor 1938 werden aangeboden en zullen vermoe delijk 22 December behandeld worden. Besloten werd tot intrekking van het raadsbesluit tot verbouwing van het kantoor der Gem Arbeidsbeurs in dit jaar, aange zien de verbouwing in 1938 zal plaats vinden. Voorts werd medegedeeld, dat de heer Steenwinkel, de vroegere controleur der arbeidsbeurs, welke in 1936 in vasten dienst werd aangesteld, in het vervolg administra tief werk zal verrichtenhetgeen beter uitkomt in verband met de werkzaamheden en dat in diens plaats is benoemd de heer Boekei od arbeidscontract. Voorts werd als tijdelijk klerk voor de wintermaanden be noemd de heer Houberg. Medegedeeld werd: a. dat den Min van Soc. Zaken is verzocht om een verhooging van den brandstoffen toeslag met f. 0.20: 'o dat de zoutkist op den Heereweg bij Witsenburg zal moeten blijven; c. dat er geen zi '.banken zullen komen voor ouden van dagen op het Vierkant in verband met de daaraan verbonden moeilijkheden en bezwaren; d. dat een Kerstgave zal worden uitgereikt aan de werkloozen. Na rondvraag volgde sluiting. NOORD WIJK. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke vergadering. De Raad vergaderde; het late aanvangs- uur, vier uur, wees reeds op de onbelang rijkheid der Agenda. Bij de mededeelingen was de voornaamste, dat Ged. Staten de aankoop dei- gronden van de domeinen nabij de vuurtoren hebben goedgekeurd. Een ingekomen stuk van bewoners van den Heereweg werd in handen van B. en W. gesteld om advies. De Begrooting der Ge meente en Bedrijven voor 1938 werd aan geboden en in handen der Commissie ge steld; de voorzitter hoopte de Begrooting nog deze maand in de Raad te kunnen laten tiehandelen. De begrootingen 1937 en 1938 vleeschkeuringsdienst .Kring Kat wijk" werden goedgekeurd, behoudens eenige kleine wijzigingen welke reeds in principe door het Gemeentebestuur van Katwijk werden goedgevonden. Punt 5 be helsde een preadvies op een adres van de K.N.A.C. tot verlaging der personeele be lasting op motorrijtuigen en hoewei B. en W. hiertoe zeer gaarne zouden overgaan, laten de Gemeentefinantiën, welke verre van rooskleurig zijn. geen verlaging toe, aangezien de eventueel te derven in komsten dan toch weer op een andere manier gevonden zouden moeten worden. Het vorig jaar toegestane crediet op kraamcontract aan kleine kweekers, groot f. 8000 blijkt, ontoereikend te zijn en werd verhoogd tot f. 9500. Hiermede wor den 16 kleine kweekers geholpen, het geld komt blijkens de toelichting heel goed terug, zoodat deze oredietverleening zeer, goed blijkt te werken en de Gemeente practisch weinig kost. Punt 7 betrof een voorstel tot aangaan van een rekening- courant overeenkomst gewone uitgaven voor 1938 groot 145'/= mille met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten en mach tiging tot het aangaan van een kasgeld- leening naar behoefte met een maximum van 3 ton. De heer Liefferink brak een lans voor het inschakelen van plaatselijke Bankinstellingen terwijl de heer Vogelaar nadrukkelijk verzocht zooveel mogelijk van de kasgeldleening gebruik te maken en zoo min mogelijk van het crediet ter besparing van kosten. Aldus besloten. Weeshuis- meesteren werden gemachtigd tot het uit- keeren van f. 60.per jaar per kind aan twee halfweezen in de Gemeente van de weduwe M. C. SteenvoordenCaspers. De kindertoeslagen op loonen der vaste amb tenaren der Gemeente werd eenigszins ge wijzigd, hetgeen in totaal f. 240.— per jaar meer vordert ten laste der Gemeente, een en ander volgens het advies der commissie van personeelsaangelegenheden. Een voor stel tot het verleenen van machtigingen omtrent bijverdiensten van ambtenaren werd in besloten zitting behandeld. Eenige bezwaarschriften rioolbelasting en honden belasting werden zonder discussie afgehan deld. Op verzoek van eenige bewoners van den Gooweg stellen B. en W. voor om eenige verbetering aan te brengen in den gevaarlijken bocht aldaar, door het om. hoogbrengen der buitenbocht, waarvoor 450 gulden werji,ga,ngevraagd. De heer van der Meer wildeook eens spreken over de binnenbocht en.het verwijderen der drie boomen, welke den laatsten tijd aardag in opspraak gekomen zijn. Deze zijn echter het eigendom vaj) -mr. Evesrwijn en de heer Vogelaar dacht wel, dat deze bereid was om een kleine toeslag te betalen als de gemeente deze opruimde B. en W. bleken in deze reeds diligent te zijn geweest en waren hoopvol gestemd omtrent de wel willende medewerking van mr. Everwijn; hangende de besprekingen wilden B. en W. echter weinig loslaten omtrent de ver beteringen welke op het verlanglijstje staan en zal deze wel begeerde verrassing hopelijk een volgende maal bekend wor den gemaakt. Een voorstel tot verkoop van gronden aan de Quarles van Uffordstraat ontlokte een levendige discussie en hoewel het maar 17 vlerk. meter betrof werd het voor stel met ellen uitgemeten onder leiding van den heer van der Wiel. welke er een prlnclpleele aangelegenheid van maakte en niet bleek te zwichten voor de aangevoer de argumenten der commissie van open bare werken. Met zijn stem tegen werd echter het voorstel zHst. aangenomen, zoodat een stukje grond aanvankelijk voor plantsoen bestemd thans bebouwd zal wor den. Ingevolge art. 6 der Winkclsluitings-' wet werd op verzoek van 85% der Noord- wijiksche Kapperspatroons een verordening vastgesteld, waarbij in het vervolg op Maandagmiddag hun zaken gesloten moe ten zijn. zoodat de Noordwijkers voortaan na één uur 's Maandags geschoren en ge knipt moeten zijn op straffe van een on verzorgd uiterlijk op Maandagmiddag. Hét' eind van het jaar brengt steeds een aan1-' tal benoemingen mede, meestal herkiezin gen. Als gemeentearts ls de beurt aan dr. Coenraads Nederveen. De aftredenden werden alle herkozen, t.w. de heeren A. Balkenende als weeshuismeester, J. H. v. d. Werf als gasthuismeester, H. G. de Boer en J. E. Kok als lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs, de heeren E. L. de Witt, J. Th, J. de Groot. J. van Ko nijnenburg, L. J, Bakker en J. v, d, Wiel allen als leden van de commissie van toe zicht op het agentschap der arbeidsbemid deling. Tot slot vroeg de wethouder van sociale zakten wederom een blanco crediet voor het uitreiken van Kerstmisgaven aan steun- trekkenden, hetgeen werd toegestaan. Er bleken in deze nog wel eenige uitbreidin gen op het verlanglijstje van eenige leden te staan, maar aangezien zulks in strijd ls met de betreffende voorschriften van hoogerhand, kon hieraan niet worden tegemoet gekomen. Daarna besloten zitting. HEDEN: H. Morschweg 12: Bijbellezing spr d» heer D. v. Heyst, ber. pred. te Tienhoven T 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Bazar Oranje Garde I Katwijk a. d. Rijn (Zaal Kerkpl)'! Ned. Herv, Mannenver. Spr. ds. Groeneid berg, 7'/s uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara): Gerl Bond. Spr. ds. Mulder van Veenendaal 71/jl uur nam. Valkenburg (Wapen van Valken-L burg): Bazaar ten bate der Ned, HervI Kerk. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. B. Monsma, 8 uur nam, Remonstr. KerkVondelherdenking 8 1/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Bazar Oranje OardsJ Zaterdag. Stadszaal (foyer): Bazar Oranje DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Medisch Opvoedkundig Mreaai Boerhaavestraat 21. Van half drie tot halfl vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph.l terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Qt,| neeskunde. Oonsultatieb'ur. v. Aleoholii 8.,uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau v. Beroep! kéuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nsm.j| „Groote dwaasheden". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag! middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur dood voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur mm, Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur, „Marokkaansche Nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Nancy Steele wordt vermist". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 1, „De banjo-speler van de Mlssissipi". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 eq 8,15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. JeugdvoorsteUinj Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam „Sweet Music". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag en Zaterdagnam, te 2'/'» uur. Nov a-b 1 0 s c o o p (Katwijk): „De Jantjes"; 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 27 Nov. t/m. Vrijdag 3 Dec. a.s, waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, en J. Doedens, Wilhelmlnatlnfc 8, Oegstgeest, tel. 274, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel' den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, De Graaff, Kortman er. Jasperse. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis,tel. 8030. Uitvoerig behandelde hij de moeilijke toestanden In China op kerkelijk gebied. De Westelijke Staten steunen Japan ln zijn vernietiging van menschen, aldus spr. Japan zocht expansie, zocht grondstoffen en afzetgebied en de Westersche natiën wentelen dit af. Japansche en Chineesche Christenen staan voor een moeilijk geval. Zij zijn geen vijanden, maar moeten liefde en vrede prediken. Zoo kwam spr. tot de vraag: Welke houding moeten wij, Westerlingen, tegen dit conflict aannemen? Het eenige antwoord daarop ls: Wij moeten niet haten, maai- liefhebben Volhardend bidden om den vrede. Na het beantwoorden van vragen dani- te ds. Jansen Schoonhoven den spreken ctlo sloot met gebed, no Aan de de eerste RIJNSRURG. De eerste Narcissen. bloemenveiling „Flora getrokken narcissen werden (Helyos) OEGSTGEEST. Winterlezing „Oegstgeestcr Jeugdgilde" In „Irene" is een wintel-lezing gehouden, uitgaande van het Oegstgeester Jeugd- Gilde, geopend door ds. T. J. Jansen Schoonhoven, die den spreker, dr. ir. G. H. van Beusekom, uit 's-Gravenhage, met een kort woord inleidde.. Dr. van Beusekom sprak over: „Japan, China en het Christendom". Spr. bepaalde zijn gehoor bij de moei lijke kwestie in het Oosten, den oorlog tus- schen Japan en China, gaf een overzicht van den Japanschen Godsdienst, het Boedhisme en Sjintonisme, besprak ó.a. de industrialisatie-kwestie en wees er ver volgens op, dat Japan een nationale Ja pansche kerk eischt. aangevoerd. Zij brachten 29 ct. p. doz. op SASSENHEIM. Herziening van den Gasprijs. Voor het dienstjaar 1937 wordt met in trekking van het thans geldende tarief, dat diende om het verbruik van gas te vergroo- ten en het oude debiet terug te winnen, net volgende tarief voorgesteld: Tarief A: 9 cent per Meter; Tarief B 1 vastrechttarief van f. 1 per maand en vow alle verbruik 6 cent per meter. Tarief bu vastrechttarief van f. 2 per maand en voor alle verbruik 4'It cent per meter. Aan de hand van hun verbruik kunnen de verbruikers zelf het voor hen voordeeiik" ste tarief kiezen. VALKENBURG. Bazaar Chr. Meisjesverceniging- Ds. Steenbeek heette namens de ver- eeniging alle genoodigden hartelijk w - kom, in 't bijzonder mevr. Lotsy, daar burgemeester verhinderd was. Ook<>e "an Nelle dankte spreker hartelijk haar aanwezigheid. Het doel is verster der financiën der Ned. Herv. KWk het sympathieke doel hoopte spr. bazaar zou mogen slagen, waarna bazaar opende. Een rondwandeling j. de stands gaf een zeer goeden 1 „CI) Keurige handwerken, kleedingst1) kussens, een keurige verzameliM- vjr. heerscht een gezellige stemming; „4 1.4J rrolTOT)'. koopsters maakten goede zaken. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6