BINNENLAND De strijd in het Verre Oosten Restauratie van het Prinsenho! noodzakelijk LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bied Donderdag 2 December ijjj das MgÉr—lÉhéM Oud-N.S.B.'ers gaan nieuwe partij stichten. van Een conferentie te Delft bij kaarslicht Ds. Van Duyl behoort tot de initiatiefnemers. Te Amsterdam, Amersfoort, Den Haag, Gouda en in Limburg wordt, naar het Hbld. meldt, de oprichting voorbereid van afdeellngen der Nederlandsche Volkspartij, tot welker stichting het initiatief genomen is door ds. Van Duyl en de heeren Van llgen en Groenema, de laatste twee te Den Haag, allen gewezen N.S.B.'ers of sympathisee- rende met de N.S.B. De aanhang bestaat voor een belangrijk deel uit personen, die vroeger deel hebben uitgemaakt van de N.S.B. Ook de heeren Valckenier Kips en Van der Goes van Naters behooren tot de toegetredenen. Te Rotterdam is beraadslaagd over de vorming van een kring met het gemeente raadslid den heer G. van Burink. Deze, die zich in het algemeen met de doelstelling der partij kon vereenigen, kon echter haar standpunt inzake het Jodenvraagstuk niet onderschrijven. De partij heeft nl. besloten, geen Joden als lid toe te laten. Deze beslis sing is absoluut en houdt geen verband met de opvatting of de herkomst van de Joden, die zich voor het lidmaatschap mochten aanmelden. Zij worden, ook als zij van ouds Nederlanders zijn. niet toegelaten. Om deze reden is de heer Van Burink niet toegetre den. VERGADERING VAN St. RAPHAEL. NATIONAAL GESCHENK VOOR HET LEGER DES HEILS. Tehuis te Hilversum geopend. Gistermiddag is onder groote belang stelling geopend Huize „Avondzon", tehuis voor oude dames, als nationaal geschenk aangeboden aan het Leger des Heils bij zijn gouden jubileum. Onder de zeer talrijke aanwezigen merk ten wij op den minister van Binnenland- sche Zaken, den heer H. van Boeljen. Kolonel A. C. Beekhuis, chef-secretaris van het Leger, hield een inleiding. Deze nieuwe stichting komt in de plaats van het tehuis aan de Frans Halslaan, eveneens te Hilversum, het eerste van dien aard in Nederland. In de Nederlandsche tehuizen van het Leger is thans plaats voor 1400 mannen, vrouwen en kinderen. Met een kort woord, waarin hij de waar deering van de regeeringszijde voor het werk van het Leger des Heils uitsprak^ verklaarde minister van Boeyen het te huis voor geopend. Hiema werd nog door verschillende personen gesproken, terwijl commandant Bouwe Vlas een dankwoord sprak. HET TACHTIGJARIG BESTAAN VAN DE MILITAIRE RIJSCHOOL. Onder groote belangstelling is gisteren het 80-jarig bestaan van de militaire rij school te Amersfoort herdacht. O. m. merkten wij op kolonel jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, adjudant van H. M. de Koningin, den commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, den inspec teur der cavalerie, kolonel H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, den commandant der vierde divisie generaal-majoor P. W. Best, en van de burgerlijke autoriteiten den Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. M. Bosch ridder van Rosenthal, den burgemeester van Amersfoort, mr. J. C. graaf van Rand- wijck. De directeur der rijschool, luit.-kolonel D. A. Camerling Helmolt. heette de aan wezigen welkom en deelde mede, dat H. M. de Koningin gistermorgen telegrafisch Haar gelukwenschen met het jubileum van de rijschool heeft laten overbrengen. Spr. herinnerde aan het feit, dat Prins Bern- hard dagelijks in allen eenvoud de rijlessen volgde en dat het in zijn voornemen heeft gelegen persoonlijk de viering van dit jubileum mee te maken. Het bewijs van zijn hartelijke belang stelling is gistermorgen nog bewezen toen hij op zijn ziekbed den wensch heeft te kennen gegeven, dat zijn adjudant per soonlijk de gelukwenschen zou overbren gen. De Prins maakt het gelukkig goed en ik moge aldus spr. als innige bede hier aan toevoegen, dat spoedige algeheele beterschap zal intreden In het vervolg van zijn indrukwekkende rede gaf de directeur der rijschool een kort historisch overzicht. Er werd hierna een aantrekkelijk pro grams uitgevoerd, dat met belangstelling werd gevolgd. NEDERLANDSCHE BOND VAN SLIJTERS IN GEDISTILLEERD. Deze vereeniging hield haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in cafe-rest. „Bagatelle" te Den Haag onder voorzitter schap van den heer T. Blok, uit Rotterdam De voorzitter heette speciaal welkom den spreker van dien dag, den heer L. de Groot, secretaris van het hoofdbestuur van den Kon Ned. Middenstandsbond, die het on derwerp: vestigingswet kleinbedrijf zou Het jaarverslag en het financieele ver slag van den secr.-penningm., den heer M. Brandei, werden goedgekeurd. De cau serie van den heer de Groot oogstte veel bijval en gaf aanleiding tot het stellen van veei vragen, die door den inleider werden beantwoord. In deze vergadering waren ook aan de orde de nieuwe concepten voor statuten en huishoudelijk reglement, wel ke tot uitvoerige gedachtewisselingen aanleiding gaven. De definitieve tekst zal in een latere ledenvergadering worden vastgesteld. Het zittende bestuur, bstaande uit de heeren T. Blok, voorzitter, W. Sllgtlng, vice- voorzitter en M. Brandei, secr.-penningm,, werd voor het volgende jaar herkozen. In de Handelsbeurs te Utrecht is door de R.K, spoor- en tramwegver. „St. Ra phael" een vergadering belegd van den Raad van Afgevaardigden uit het geheele land. Voor Leiden waren namens „St, Ra phael" afgevaardigd de heer J. Naber, voorzitter en P. Brandenburg. In zijn ope ningsrede heeft de bondsvoorzitter, de heer L. H. Wigman, allereerst het overleden lid der directie van de Ned. Spoorwegen, ir. van Dijk herdacht. Hoewel de toestand in de vereeniging niet onbevredigend is, zeide spreker verder, zal toch de terug gang van het ledental gestuit dienen te worden. Bij het werk voor de totstandko ming van het Reglement DienstvoorwaaT- den dat 1 Oct. 1938 van kracht zal wor den, moeten in het bijzonder de belangen van het groote gezin behartigd worden. De locstand van hét personeel der laagste loonschalen en van de groote gezinnen vraagt dringend voorziening. In verband met de herkiezing van de aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, onder wie de voorzitter, bracht de heer H. G. G. Vcnings aan de vergadering dank voor het gestelde vertrouwen. Hoewel voor een Standsorganisatie en contributie-verlaging was gepleit, bleef na stemming de contributie ongewijzigd. Be sloten werd een bedrag van f. 200.— uit te trekken voor subsidie voor het „Kanunnik Van Schaik-fonds". De begrooting werd goedgekeurd met een totaalbedrag van f. 36.723.20. Bij stemming werd besloten de Bondsdag te Eindhoven te houden, terwijl ac volgende raad van Afgevaardigden te Heerlen zal gehouden worden. Hierop werd de vergadering verdaagd. Sedertmeerdan 30jaarwordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw- baar geneesmiddel ter bestri] ding van HARDNEKKIGE HOEST, BRONCHITIS en andere aandoeningen derademhalingsorganen KLEINE FLACON ƒ1.15 GROOTE FLACON /1.0O 9589 (Ingez. Med.) 2272 (Ingez. Med.) Dr. VAN BROEKHUIZEN NAAR ZUID-AFRIKA. De gezant van de Unie van Zuid-Afrika, dr. H. D. van Broekhulzen, is gistermiddag voor een particuliere reis naar Zuid-Afrika vertrokken, op welke reis mevrouw van Broekhuizen en hun drie kinderen hem vergezellen. Dr. van Broekhulzen zal ongeveer vijf maanden wegblijven. WIJZIGING TARIEF INVOERRECHTEN VOOR SIERAARDEWERK EN SIERPORSELEIN. Op 19 November j.l. heeft de regeering op het wetsontwerp tot wijziging van de tarief- wet enz. een nota van wijziging ingediend tot omzetting van het sedert 1 Augustus j.l. voor sieraardewerk en sierporselein geldend invoerrecht van 12 pet. der waarde met een minimum van f. 27 per 100 K.G. netto in een invoerrecht van 20 pet. der waarde zonder meer alleen voor het sieraardewerk. Bij Kon. besluit is thans bepaald, dat deze wijziging, doch alleen voor zoover zij een verlaging van de thans geldende heffing beteekent, met ingang van 1 December in werking is gesteld, zoodat de heffing nu voor het sier aardewerk voorloopig zal bedragen f27 per 100 K.G. netto, maar niet minder dan 12 pet. en niet meer dan 20 pet. van de waar de, tenzij ingevolge een anderen tariefpost een hooger bedrag aan invoerrecht ver schuldigd is, terwijl de heffing voor het sier porselein is teruggebracht tot de vóór 1 Augustus J.l. gegolden hebbende heffing. De minister van Financiën heeft een regeling ontworpen tot teruggaaf van hetgeen sedert 1 Augustus j.l, meer is betaald voor zoover het verschil der partij f. 50 of voor den zelfden afzender en denzelfden ontbieder in totaal f. 200 overtreft en behoudens beta ling van f. 5 per aangifte als vergoeding voor administratiekosten. Een en ander betreft alleen het gewone invoerrecht en dus niet het compenseerend en het bijzonder invoer recht. VERSPREIDE BERICHTEN. Op bijna 56-jarigen leeftijd is gister avond te 's-Hertogenbosch, na een zeer langdurige ziekte, overleden de heer mr. J. H, M. Roosmalen, uitgever van do Pro vinciale Noordbrabantsche- en 's-Herto- genbossche Courant. De opmarsch naar Nanking. De Japansche troepen rukken thans convergeerend op langs vier routes. Zij zijn aangekomen op 70 K.M. van de voormalige hoofdstad. Sommige waarnemers voorspellen, dat Nanking tegen 15 December zal vallen, anderen zijn er zeker van, dat de Japan ners zich omstreeks Kerstmis van Nan king meester zullen maken. Een Japansche colonne heeft naar ge meld wordt, Tang-Jang, op vijf en veertig mijl van Nanking, bereikt, terwijl een an dere colonne vasten voet heeft gekregen in Li-Jang, op vijf en dertig mijl van Woe- hoe. De Chineezen hebben de bruggen opge blazen en onder de groote verkeerswegen mijnen gelegd, om den opmarsch van de Japanners te belemmeren. Van Japansche zijde worden wederom verliescijfers gegeven, doch zoo eenzijdig, dat daaraan weinig waarde is te hechten. Sjausjan gebombardeerd. Naar de Chlneesche pers bericht, heb ben Japansche vliegtuigen tot twee keer toe Sjausjan bij Hankau gebombardeerd. Hierdoor zijn verscheidene branden uitge broken en een duizendtal woningen is ver nield. Vijfhonderd dooden zijn inmiddels herkend, het totaal aantal slachtoffers is nog niet bekend. De woordvoerder van het Japansche leger heeft medegedeeld, dat de forten van Kiangsin nog voor een deel door de Chlneesche verdedigers zijn bezet, hoewel reeds werd medegedeeld, dat de forten waren gevallen. O.a. zijn de Chineezen nog in het bezit van de batterijen luchtdoel- artillerie aan de oevers van de Jangtse. Japan en Hongkong. Gisteren heeft de Japansche consul-ge neraal te Hongkong, Kosakoe Mizoesawa, den regeeringsautoriteiten de waarschu wing doen toekomen, dat een verder dui den van de anti-Japansche activiteit der Chlneesche regeeringslelders in Hongkong eventueel ten gevolge zou kunnen hebben, dat Hongkong meegesleurd zou worden in den stroom van het Chineesch-Japansche geschil. De consul-generaal bracht voor het overhandigen van deze waarschuwing een bezoek aan het bureau van het Hongkong- sche bestuur, waar hij de aandacht der Britsche autoriteiten erop vestigde, dat een aantal Chlneesche regeeringslelders kortelings naar Hongkong zijn gekomen en weer vandaar zijn vertrokken in ver band met politieke bedrijvigheid tegen Japan. De consul-generaal drong aan op volledige onderdrukking van deze bedrij- vigheld. De douane te Sjanghai. In het Engelsche Lagerhuis heeft Eden in antwoord op verschillende vragen ge zegd, dat hij in het bezit was van de rede voeringen van de Japansche woordvoerders zoowel te Tokio als te Sjanghai over de toekomst der internationale nederzetting en het beheer der Chlneesche douane ontvangsten. Spr. hechtte aan deze bewe ringen niet al te groot gewicht, maar hij kon zeggen, dat Engelsche regeering niet zou toelaten dat verdragsverplichtingen eenzijdig door Japan zouden worden op gezegd of als niet bestaande beschouwd. Op een nadere vraag of de Britsche ge zant te Tokio geen vertoog tot de Japan sche regeering zou richten in verband met de volkomen ongebruikelijke houding die Japan te Sjanghai begon aan te nemen, zeide de minister: „Wie zegt dat wij niet reeds de noodige stappen gedaan hebben? Ik kan alleen thans geen nadere inlichtingen verschaf fen, omdat de „onorthodoxe" methoden niet tot één land beperkt blijven". Wat de Chlneesche douanerechten be trof was de regeering reeds in overleg ge treden met de regeeringen van de Ver. Staten en Frankrijk. Opnieuw geruchten over Duitsche bemiddeling. Uit gewoonlijk wei-ingelichte bron wordt vernomen, dat de Duitsche am bassadeur in China, dr. Oscar Traut- mann, een audiëntie zou hebben aan gevraagd bij Tsjang Kai Sjek en Han kau reeds zou hebben verlaten op weg naar Nanking, teneinde aldaar den generalissimus te ontmoeten. In Chi- necsche welingelichte kringen gelooft men, dat hij belast is de Chineesche regeering Duitschlands bemiddeling aan te bieden en misschien wel pres sie uit te oefenen, opdat men een spoedig einde make aan het conflict. Men gelooft verder, dat Berlijn in vol ledige overeenstemming met Rome handelt. Men ziet in het artikel in de „Popoio d'Italla", dat algemeen wordt toegeschre ven aan Mussolini, een aanwijzing, die zou bewijEen, dat de Duitsche stap in overeenstemming met de zienswijze der Italiaansche regeering zou zijn. Officieel is hieromtrent echter nog niets bekend. Amerika's neutraliteit. De toestand in het Verre Oosten baart steeds meer zorg in de Vereenigde Staten. In diplomatieke kringen is men ongerust over berichten uit Tokio, waarin wordt aangekondigd, dat binnenkort een oorlogs verklaring van Japan te verwachten zou zijn. Een dergelijke stap zou een nieuwen toestand scheppen in verband met de neu- traliteitswet. Naar in welingelichte krin gen verluidt, zou president Roosevelt be sloten hebben deze wet niet toe te passen, teneinde China in staat te stellen in de Vereenigde Staten wapenen en munitie te koopen. Volgens te Washington ontvangen inlichtingen zouden de Japansche mi litairen voornemens zijn onmiddellijk na het verklaren van den oorlog een blokkade af te kondigen. Hierdoor zou de mogelijkheid van incidenten met de Vereenigde Staten grooter worden, want de Vereenigde Staten willen niet toestaan, dat hun schepen worden doorzocht. Op den lOden Juli 1934, toen het 350 jaren geleden was, dat Prins Willem van Oranje door moordenaarshand het leven liet, werd te Delft opgericht do Stichting ,(Het Prinsenhof", die zich ten doel stelde het in het verval zijnde Prinsenhof do waardigheid van een nationaal monument van den eersten rang te geven. In stilte heeft de stichting gewerkt. Zij heeft haar plannen gemaakt en zal nu een beroep doen op het geheele Nederlandsche volk, teneinde gelden bijeen te brengen om tot restauratie van het gebouwencomplex te kunnen komen. Het dagelljksch bestuur, onder leiding van ir. S. H. Stoffel, heeft daartoe dezer dagen een persconferentie belegd in de historisch^ zaal van het Prinsenhof te Delft, In dezê stemmige middeleeuwsche omgeving heeft zij, bfi kaarslicht, haar plannen aan do vertegenwoordigers der pers ontvouwd. Restauratie dringend noodzakelijk. In „De Gids" van October 1.1. verscheen van de hand von prof. J. Huizinga een artikel onder den titel „Een vlek op Delft". Daarin werd op duidelijke wijze de ver waarloosde toestand geschetst, waarin het Prinsenhof, dat deel uitmaakt van het voormalige St. Agathaklooster en zich uit strekt tusschen het Oude Delft en den stadswal, verkeert. Zouden we het uit Huizinga's artikel niet hebben geweten, dan hadden we het tij dens de persconferentie met eigen oogen kunnen aanschouwen, met hoe weinig piëteit dit historische monument door het voorgeslacht behandeld is Toen de kloostergebouwen na de her vorming het eigendom werden van de stad Delft is de droeve geschiedenis begonnen. De stad wist blijkbaar niet goed wat zij met het gebouwencomplex van het voor malige St. Aaghten zou aanvangen en ge bruikte het voor verschillende doeleinden. De Saayhal werd er gevestigd, er was een muziekzaal, later soepkeuken, armenschool en tenslotte werd een deel aan defensie afgestaan, waarmee het verval een feit feit geworden was. Want vooral de militai ren hebben de waarde van het gebouw niet beseft en enjkeJe-* gevels b.v. op vreeselljke wijze verminkt. De restauratie, welke in 1884 heeft plaats gehad, kan niét voldoende worden geacht en een leder, die thans een rondgang door het gebouwencomplex maakt, moet tot de conclusie komen dat een grondige restau ratie dringend noodzakelijk is. De restauratieplannen. Nadat ir Stoffel een en ander over de stichting Wad medegedeeld, zeide hij. dat door eenige jonge ingenieurs, die zonder werk waren, nauwkeurige opnamen in de gebouwen werden gemaakt, waarna door de professoren Granpré Molière en Lans dorp, met assistentie van ir. J. A. Kuiper, de voorloopige planen werden ontworpen. Er werd een schetsmatig plan gemaakt met betrekking tot het geheele complex en efl meer gedetailleerd plan voor het aan gemeente behoorende gedeelte. Toen ta.v. van de voorloopige planner met de gemeente Delft volledige overeer stemming was bereikt, werd aan de stiel tine ontwerp en uitvoering overgelaten Het plan omvat de omgeving van <j, beide binnenplaatsen, den grooten tui een gedeelte van de gebouwen bil de Her Diaconie in gebruik het atelier 'jan gjj]t Ir, Jan Schouten en de kamer van Ohai taten. Het is de bedoeling, dat ook na restauratie de Diaconie gewoon haar wert zaamheden in haar gebouwen zal kunnei blijven verrichten en het atelier van Schoi ten er zoo mogelijk gevestigd zal kumu blijven. Teneinde na de restauratie de museum ruimte geheel te benutten, zal, zoolang niet voldoende voorwerpen voor het na seum verkregen zullen zijn, de ethncgn fische verzameling erin gevestigd blijven Prof. Lansdorp deelde vervolgens mtdi dat het restauratieplan mede omvat Waalsohe Kerk, den vleugel, waarin Diaconie haar huisvesting heeft, den en de giroote binnenplaats. Uit dit ontwerp is echter een gedeelte gelicht, eventueel voor onmiddellijke restauratie aanmerking zal komen. Daar is allereerst het gebouw tuasohi twee binnenplaatsen. De conclergemB ning. tegenover de hoofdingang, zal nt een ander gedeelte en wel aan de zijde g •het Oude Delft worden overgebracl Boven de woning zal dan een ruimte too het Archief worden bestemd. De tegen wpordige conciërgewoning zal worden restaureerd en doorgetrokken naar de muziekzaal en de soepkeuken, welke even eens worden hersteld om voor museum dienen. Er zal dan verder een verbindi worden gemaakt met het atelier van dei heer Mension en den beeldenzolder. weid weer in zijn ouden vorm zal worden terug gebracht door den vloer eruit te breken die er indertijd werd gemaakt doch he karakter van het bouwwerk geheel verlora deed gaan. De leelijke gevel zal wordei hersteld, evenals het torentje van he trappenhuis. Er zal in alles zooveel moge® getracht worden den ouden vorm terug vinden. Men stelt zich ook voor door enkele ou< gebouwtjes weg te breken een doorgang verkrijgen naar het atelier van wijlen Jai Schouten. De tweede binnenplaats aal door dea herstellingen een beter aanzien krijgen het uitzicht bieden op drie mooie gevels. De zeer onoogelijke gevel aan de zlji van het Oude Delft zal tenslotte ook et grondige verandering ondergaan en. rele ning houdend met de nieuwe bestemmim van de gebouwen, in den ouden toestem worden teruggebracht. De ramen, die nle in hét gebouw hjooren. zullen door ander worden vervangen. Prof. Lansdorp vestigde er de aandadi op. dat de plannen zijn gemaakt in over- leg met de oommissie en met het bureau voor Rijksmonumentenzorg. Dezer dagen begint het dageUjksch be stuur van de stichting met een beroep li doen op het Nederlandsche volk om zijn bijdrage te schenken en het rekent er dan ook op voor deze bii uitstek nationale zaai ten minste f. 100.000 bijeen te brengen Bijdragen kunnen worden gegireerd nummer 6400 (R Mees en Zooneri te Rotter, dam), ten gunste van de rekening van het Prinsenhof-comité VOOR VRIJDAG 3 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma. verzengd door de NCRV 8.00: Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gramofoonmuziek 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgendienst 11.00: Gramo foonmuziek 11.15: Ziang en plano 12.00: Berichten 12.15: Gramofoonmu ziek 12.30: Ensemble van der Horst, en Gramofoonmuziek 200: Gramofoonpl. - 2.30: Christelijke Lectuur 3.00: Trio- concert 4.15: Gramofoonpl. 4.30 Orgelspel 5.30: Gramofoonmuziek 5.45: Hobo en piano 6.30: Voor tuinllef- hebbers 7.00: Berichten 7.15: Lite raire causerie 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15: NCRV-Orkest 9.00: Gescheid- kundige causerie 9.30: Vervolg concert (Om 10.00: Berichten ANP) 10.30: Gra mofoonmuziek 10.45: Gymnastiekles - 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. 8.00: VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00 VARA 8.00: Gra mofoonmuziek 10.00: Morgenwijding 10.2(! Declamatie 10.40: Gramofoon muziek 11.10: Vervolg declamatie 11.30: Orgelspel 12.00: Kovacs Lajos orkest en soliste 20.0: Causerie „Boeken over de schoonheid van ons land" 2.30: Zang en plano 3.15: AVRO-Dansmuziek 4.00: Gramofoonmuziek 5.00: Voor de kinderen 5.30: De Ramblers 6.00: Op treden van amateurs 6.35: Politiek radiojournaal 6.55: Gramofoonmuziek 7.00: „Jeugd dn crisistijd", causerie 7.20: Gramofoonmuziek 7.25: Berichten ANP. 7.30: Berichten 7.35: .Lezen in den Bijbel" causerie 8,00: Trioconcert 8.30: Literaire causerie 9.00: VARA- Orkesit, gemengd koor en solisten 10.00: „Fantasia", m.m.v. solisten 10.30: Be richten ANP 10.40: Avondwijding 11.00: Harp en hobo 11.30: Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.5612.00: Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 11.40—11.50: Piano- soli 12,10: Viool en orgel 12.50: Henry Hall en zijn dansorkest 1.35—2.20: Trio concert 4.20: Causerie over neger-jazz (met gr.pl.) 4.50: Reportage 5.20: Frank Walker's Octet 6.00: Zang 6.20: Berichten 6.45: Literaire causerie 7.05: Orgel en zang 73.0: „Remark and repartee in music", causerie 7.50: Piano- voordracht 8.20: BBC-Revuekoor en -orkest, en solisten 9.20: Berichten 9.40: „Coal: The Present: 1914—1937", cau serie 10.10: BBC-Zangers 10.20: BBC- Orkest en solist 11.35: Jack Jackson zijn Band 11.50—12.20: Dansmuziek (Gr.pl. I. Radio-Paris 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40: Gramofoonmuziek 12.20: Blareau-orkest en zang 3.05: Zang 3.20: Pianovoor dracht 4.35: Zang 5.20: Hemelinkwar tet en solisten 8.35: Zang 8.50' Radio tooneel 10.50: Gramofoonmuziek 11,20—1.05: Orkestooncert. Keulen 456 M. 5.50: Politiemuziel korps 7.50: Omroepschrammelensemb! 11.20: Omroepkleinorkest 1.35: Oir roepsextet 3,35: Kamermuziek 4,31 pmroeporkest 6.30: Omroepkleinorkel 7.20: Reportage 8.30: Bonnse Madij- gaalvereenlging 9.50—11.20: Egen Kai ser's orkest en accordeonduo. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12,23: Gramofoonmuziek 12.50: Omroepklein orkest 1.50—2.20: Gramofoonmuziek - 5.20 en 8.20: Gramofoonmuziek 8.23: Omroepkleinorkest 10.3011.20: Gramo foonpl. 484 M. 12.20: Gramofoonmu ziek 12.40: Zang 12.50: Omroepsalonj orkest 1.30: Gramofoonmuziek 1™ Zang 2.002.20: Gramofoonpl. 5.2 Omroepsalonorkest 6.00: Pianovoor dracht 6.35: Gramofoonmuziek 8.50 Pianovoordracht 7.35: Zang 8.20: Belgisch Nationaal Orkest 10.30—112 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7,20: Om roepkleinorkest 8.20: Radlotooneel 9.20: Berichten 9.50—11.20: E. Kateers orkest en accordeonduo. Om 10.05: weer bericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTKALE. Voor Vrijdag 3 December. lste Programma: lederen dag van 8-24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van uur: Kro, Ncrv enz. 3de programma: 8.00 Keulen - Pun. —9.40 Parijs R. - 9.50 Keulen - 10.35 Pa/ij R. - 11.20 Keulen - 13.20 Brussel VI. - Radio P.T.T. Nord - 15.05 Parijs R-i Radio P.T.T. Nord - 17.20 Brussel 19.50 Diversen - 20.15 London Brussel VI. - 22.30 Brussel Fr. - 23.ze r rUs R- vi 9.20 4de programma: 8.00 Brussel vi. Iversen - 10.35 London Reg. - 12LU p wich - 13.35 London Reg. - wich - 20.20 Gr,pi G.R.D. - 22 00„°'Twich. - Plm. 22.45 London Reg. - 23.25 Droit" Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10