WELLNER ï©Nr®IP©C Buitenland De strijd in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag t December Ujj Een prima Naaimachine! ppyyppC F. MEERPOEL De strijd in Spanje Een goede wenk: Geef BoldOOt als geschenk. FAILLISSEMENTEN LUCHTVAART DE SVEG. DIEN DE ISRAËLIETEN VOLGDEN BIJ DEN UITTOCHT UIT EGYPTE. Lezing van dr. W. D. van Wijngaarden. In het Rijksmuseum van Oudheden hield dr. van "Wijngaarden gisteravond een lezing ovier dit onderwerp Bij de behandeling van dit vraagstuk, waaromtrent allerlei tegenstrijdige inzich ten bestaan ging spreker uit van het doel. waarheen de uittocht aanvankelijk gericht was. n.l. de berg Slnaï. Spr. toonde aan. dat de traditie, volgens welke deze berg op het schiereiland, dat nu dien naam draagt, gelegen zou hebben, onjuist, is. en dat vol gens het Oude Testament zelf de Sinaï gezooht moet worden in het bergland ten zuiden van Kanaan, niet ver van Kadesj. Dit schiereiland kan ook niet het tooneel der omzwervingen der Israëlieten geweest zijn want het moet hoogst onwaarschijnlijk geacht worden, dat Mozes het volk Israël door dit gebied van dorre, troostelooze woestijnen en bergen heen geleid zou heb ben. dat bovendien nog door Egyptische garnizoenen bewaakt werd. Ten noorden daarvan 11? t echter een steppengebied. waardoorheen de Israëlieten van Egypte uit rechtstreeks oostwaarts naar den Sinaï gereisd zijn. Komend tot de behandeling van het punt van waar de Israëlieten uit Egypte ver trokken zijn, wees spr. er op. dat. men voor heen algemeen aannam, dat dit punt. de stad Raamses in het land Gosen, gelegen zou zijn geweest in de Wadi-Toemilat. Dit kan echter niet juist zün, daar de jongste onderzoekingen daaromtrent hebben aan getoond dat met het Bijbelsche Raamses de stad Pelusium aan de Middellandsche Zee bedoeld is. Dit wordt nog bevestigd door de vermelding in het Oude Testament van de Schelfzee. waarmede niet de Roode Zee bedoeld kan zijn. maar een der lagunen of rietmoerassen die aan de kust der Mid- dellandsche Zee tusschen de Nijlmonden lagen Hier in het noorden moet de cata strophe plaats gevonden hebben, ons be schreven in Exodus 14. Ook het verbaal van de kwartels wijst in die richting. Zoo wel het beginpunt als de route zelf, alsook het voorloopig eindpunt van den weg der Israëlieten liggen dus aanmerkelijk veel noordelijker dan de traditie, die overigens eerst ruim 1500 jaar na de gebeurtenissen gevormd is. ons altijd heeft willen doen gelooven. Geeft tafelschoonbeid Wellner Tafelzilver als geschenk, daar legt U eer mee in! De Wcllner Zilver collectie omvat gebruiksvoorwerpen en luxe-artikelen van hooge aesthctische waarde en van onvergankelijke duur zaamheid. Een blijvende vreugde! Voor iets aparts. ZILVER WARME DRANK VOOR KOUDE DAGEN per tonnetje 95 ct„ bij Uwen winkelier. R. H. W. - LEIDEN. 2154 (Ingez. Med.) ZILVEREN JUBILEUM J. H. SCHELLER. Onder veler belangstelling heeft heden de heer J. H. Schüller zijn zilveren jubileum als timmerman in dienst van het Rijks museum voor Natuurlijke Historie gevierd. Zooals bij deze Instelling bij dergelijke ge beurtenissen de gewoonte is. had de jubi laris vandaag vrijaf, zoodat hij in den huiselijken kring de vele gelukwenschen van zijn vrienden, zijn vakbond en partij- genooten de heer Schüller maakt deel uit van de soc.-dem. raadsfractie in ontvangst kon nemen. Vrijdag a.s. herdenkt de heer W. F. Schalker. controleur bij de Haagsche Tram wegmaatschappij Den Haag-Wassenaar- Leiden, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Zondag a.s. herdenkt de heer W H. Gentenaar, conducteur-bestuurder op deze lijn een zelfde jubileum. Geslaagd is voor het diploma onder wijskunst violoncel de heer L. Dee, alhier, met onderscheiding voor muzikaliteit en toonvorming. Gistermiddag tegen 5 uur is een 14-jarig fabrieksmeisje C. G., werkzaam in de stoomwasscherij der firma de G. aan den Heerensingel, toen zij een emmer met heete stijfsel in een waschmachine wilde leegstorten. uitgegleden, waardoor zij viel en den inhoud over beide onderbeenen kreeg. Zij bekwam dientengevolge niet-ernstige brandwonden en werd door den E.H.D. ter behandeling naar het Academisch over gebracht. De politiebrandweer heeft hedenmor gen ten huize van N. in het perceel Pres. Steynstraat 4a een schoorsteenbrandje ge- bluscht. De jaarverslagen 1936 van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, het Openbaar Siachthuls en den keuringsdienst van vee en vleesch zijn in druk verschenen. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd: mej. A. P. J. Schoo (Rotterdam) en mej. J. H. M. van Riessen (Katwijk a. d. Rijn) Ten aanzien van den feestavond van „Nut en Vermaak", waar de „Spaansche Vlieg" werd opgevoerd, zij nog vermeld, dat het muzikale gedeelte van den avond zeer naar genoegen is verzorgd door het orkest onder leiding van den heer Alb. Ger ritsen. Morgenavond komt prof. dr. C. U. Ariëns Kappers, de beroemde schedelkun dige en anthropoloog van de Universiteit te Amsterdam, hier ter stede een lezing houden voor het Voor-Aziatisoh-Egyptisch Gezelschap „Ex Oriente Lux". De lezing yjndt Plaats in het Prentenkabinet. Klok- steeg 25, des avonds te 8 uur. Deze lezing is toegankelijk voor alle belangstellenden. Opgeheven wegens gebrek aan actief: H. J. Kramers, Leiden. WOM 2143 'lneez Med.) DE ALGEMEENE TOESTAND De Londensche besprekingen Het officleele communiqué over het be zoek der Fransche ministers aan Londen, heeft gebracht, hetgeen men ervan ver wachtte. men zie het 3e Blad. De Fransch-Engelsche overeenstemming is volledig gehandhaafd, doch er doemen aan den horizon kleine lichtpunten op. die wellicht in de toekomst een algemeene bespreking en een algemeene regeling mo gelijk zullen maken. Meer mocht ook niet worden verwacht. Een zeer teere, doch tevens belangrijke kwestie blijft de Duitsche eisch naar ko mmen, die grondig bestudeerd zal worden. Reeds staat vast, dat Duitschland, zoo het tot inwilliging komt. daarvoor conces sies zal hebben te doen. Overeenstemming in dit opzicht, zal niet zoo gemakkelijk zijn! Intusschen zijn er de eerste vertroebe- hngspogingen al weer De „Daily Telegraph" deelt mede. dat de Fransche staatslieden verbaasd waren over de koloniale eischen van Duitschland. Hitier zou krachtig hebben aangedrongen op het recht van Duitschland uitgestrekte koloniën in Afrika te bezitten, niet alleen in de gebieden, welke het vroeger heeft bezeten. De Fransche ministers zijn ver trokken in de overtuiging, dat de oogen van Duitschland zich met meer aandacht vestigen op de mogelijkheden in de Bel gische Congo en Portugeesch Angola, dan op de gebieden, welke op het oogenblik onder Zuid-Afrikaansch of Belgisch man daat staan. De diplomatieke redacteur van de „Daily Mail" schrijft, dat in de eerste plaats de teruggave van Togo en Fransch Kameroen werd geëischt en dat vervolgens werd voorgesteld een nieuw mandaat te schep pen in de Belgische Congo of in ieder ge val in het zuidelijk deel hiervan en in Portugeesch Angola. Dit mandaat zou dan door Duitschland gecontroleerd moeten worden, ofwel er zou een maatschappij moeten worden opgericht, waarin Duitsch land. België en Portugal vertegenwoordigd zouden moeten zijn. Het grootste deel van de aandeelen zou evenwel in Duitsche handen moeten zijn. Het doel van deze maatschappij zou dan zijn het nieuwe mandaatsgebied te exploiteeren voor reke ning van de drie staten. Men zal goed doen voorloopig hieraan nog weinig waarde toe te kennen. Intus schen bevorderen dergelijke berichten geenszins de goede bedoelingen om met elkaar in contact te treden! Berlijn houdt zich gereserveerd, doch niet onvriendelijk, Rome daarentegen is zeer sceptisch gestemd en afwijzend ten aanzien van het officleele communiqué. De periodieke conferentie, welke op grond van de bepalingen der protocollen van Rome de ministers van buitenland- sche zaken van Hongarije, Oostenrijk en Italië moet vereenigen, zal binnenkort moeten worden gehouden. Men weet nog niet of de bijeenkomst te Rome of te Boe dapest zal worden vastgesteld. DUITSCHLAND Rijkswet op de radio. Rijkskanselier Hitier heeft een rijkswet geteekend, waarbij vrijheidsstraffen wor den gesteld op radio-misbruik. Degene, die radio-ontvangtoestellen plaatst zonder voorafgaande vergunning der pos terijen, of degene, die een dergelijke mach tiging bezit en de toestellen gebruikt voor niet toegestane uitzendingen, wordt ge straft. De bouw, verhuur of het bezit van radio toestellen zonder voorafgaande vergun ning is eveneens strafbaar. VEREENIGDE STATEN Nog een boodschap van Roosevelt. Groeiende werkloosheid. Versterking van Hawaii. President Roosevelt heeft gisteren op nieuw een boodschap tot het Congres ge richt. Daarin wordt een bezuiniging op het programma van de federale regeering voor den wegenbouw besproken. In deze boodschap, die er ook toe moet bijdragen evenwicht te brengen in de staatsbegroo- ting, adviseert Roosevelt de uitgaven voor den wegenbouw in de verschillende staten in het begrootingsjaar 1938/39 te vermin deren tot een totaal bedrag van 238 mil- lioen dollar, of deze uitgaven mede te ver- deelen over de jaren 1939/40. In het jaar 1939/40 zou dan het bedrag van 200 millioen dollar," dat reeds voor het loopende begrootingsjaar was uitgetrok ken, kunnen worden uitgegeven. Over het begrootingsjaar 1940/41 zou voor wegenbouw vervolgens niet meer dan 125 millioen worden uitgegeven. Op deze (vijze, aldus berekent Roosevelt, zouden over de jaren 1939 en 1940 de uitgaven met totaal 214 millioen worden verlaagd. In de laatste vijf jaren werd voor we genbouw gemiddeld 298 millioen per jaar uitgegeven en in de vijf jaren, die aan de depressie voorafgingen gemiddeld 100 mil lioen per jaar. De boodschap van den pre sident beoogt dus de uitgaven voor den wegenbouw tot het peil van voor de de pressie terug te brengen. Eenige leden van het Huis van Afge vaardigden en Senaat ver-zetten zich tegen de plannen en wijzen erop, dat 40 verschil lende federale staten in dit jaar de verze kering hebben ontvangen, dat de regeering het wegenbouwprogramma ook in de ko mende twee jaar zal voortzetten, zoodat de federale regeering in dit opzicht reeds gebonden is. Het aantal werkloozen is in October met 295.000 toegenomen. Het totaal js thans 6.355.000. Het eiland Hawaii zal geducht versterkt worden; dit staat wel vast, al loopen de berichten over den omvang nogal uiteen. 2136 dngez. Med.y HONGARIJE De kwestie der monarchie. Minister-president Daranyi heeft tegen over een vertegenwoordiger van de pers verklaard, dat volgens de algemeene op vatting van alle grondwettige factoren de koningskwestie in Hongarije niet actueel is. Niemand dient het belang van het land, wanneer hij thans deze kwestie aan snijdt. Deze meening is zonder twijfel in overeenstemming met de opvatting van de geheele Hiongaarsche openbare meening. EGYPTE De aanslag op Nahas pasja. Het aantal in verband met den aanslag op Nahas pasja gearresteerde personen, is tot 61 gestegen. De arrestanten zijn voor het meerendeel gToenhemden. Nog steeds worden talrijke huiszoekingen verricht. Breestraat 171. jW" Concurreerende prijzen "TpC PFAFF ADLER - HUSQVARNA - LADA Prima Bacalite Naailampen compleet voor alle merken f. 1.90 en f. 2.90 2188 (Ingez. Med.) ENGELAND Verplaatsing van hoofdstad van Nieuw Guinea Bescherming op Nieuw-Zeeiand. Bij de opening van de zitting van het Australische parlement, verklaarde gouver neur-generaal lord Gowrle, dat de regee ring besloten heeft de bestuursorganen van het mandaatgebied Nieuw-Gulnea niet langer te Rabaul te laten vertoeven in ver band met het gevaar voor vulkanische uit barstingen. Vermoedelijk zullen zij over geplaatst worden naar Madang. Het rapport van dr. E. E. Stehn, vul- canoloog in Nederlandsch Oost-Indië, die een onderzoek in het gebied heeft inge steld. heeft de ministers van de noodzake lijkheid van dit besluit overtuigd De verplaatsing van de hoofdstad zal met aanzienlijke kosten gepaard gaan, en zal vele vraagstukken te berde brengen, maar dit alles wordt overheerscht door de overweging, dat de toenemende blanke bevolking van Britsch Nieuw-Guinea naar een veiliger gebied moet worden over gebracht. De stad Madang is een van de weinige nederzettingen op het vasteland van Nieuw-Guinea, welke een goede haven bezit. De regeering van Australië zou een over eenkomst tusschen Groot-Brlttannië en de Vereenlgde Staten ten zeerste toejuichen, aldus verklaarde lord Gowrle. Hij voegde hieraan toe, dat Au-stralië bereid is zijn rol te spelen bij het totstandkomen van een bevredigend accoord, mits de Australische belangen voldoende gewaarborgd worden. Australië immers weet, dat het den wereld handel door samenwerking kan bevorderen. De Nieuw-Zeelandsche minister van industrie en spoorwegen, Sullivan, heeft aan fabrikanten uit Canterbury verklaard, dat de regeering weldra maatregelen zou treffen, om de kleinere industrieën te be schermen. De minister zeide te vertrouwen, dat de door de regeering te nemen stappen zouden bijdragen tot een tweevoudig doel einde, nl. de benoodigde bescherming te verleenen en een eerlijke kans te geven aan het moederland door het niet van de markt uit te sluiten. Sullivan las een verklaring voor van den minister van financiën, Walter Nash, in houdende, dat de regeering onderhande lingen voert met Engeland, Canada en Australië, teneinde deze landen op de hoogte te houden van eiken stap, welke voor de bescherming en bevordering van de Nieuw-Zeelandsche Industrie wordt onder nomen. Japansche troepen bij Chikkai geland. Nabij Chikkai zijn talrijke Japansche troepen aan land gezet. Men vernacht, dat deze plaats zal worden omgevormd in een krachtige basis voor aanvallen op Kanton uit de lucht, terwijl deze plaats later zou kunnen dienen voor operatiebasis van het Japansche landleger. De ontruiming van Nanking. De Ohineesche autoriteiten te Nanking hebben allerlei kunstschatten van onschat bare waarde uit Nanking weggezonden voor een onbekend gebleven bestemming. Daar onder is de beroemde collectie, die te Londen te zien is geweest. Overal in de stad zijn draadversperrin gen aangelegd; het autousverkeer is dus gestaakt. Vrijwel alle gezonden, die de stad kon den verlaten zijm vertrokken. Slechts de heel armen zijn gebleven. Naar vernomen wordt hebben de Japan sche autoriteiten de voorsteilen tot het instellen van een veilige zone te Nanking verworpen. Britsch vliegtuig bij Hongkong beschoten. Uit Hongkong wordt gemeld, dat een vliegtuig van het Britsche vliegtuigmoe derschip „Eagle" van een onbekend schip af bij een oefenvlucht beschoten is. Het toestel werd evenwel niet getroffen. De Britsche marine-autoriteiten hebben terstond een onderzoek ingesteld. Maatregelen te Sjanghai. De Itaiiaansche consul-generaal heeft op het Japansche consulaat-generaal gepro testeerd tegen het in beslag nemen van twee Itaiiaansche sleepbooten, die aan de Bund gemeerd iagen. en het vervangen van de Itaiiaansche vlag door de Rijzende Zon. De Japansche consul gaf uiting aan zijn leedwezen en zeide toe, dat de sche pen zouden worden teruggegeven, hetgeen is geschied. Het heet een misverstand. De Amerikaansche consul-generaal heeft eveneens geprotesteerd tegen het neerha- i len van de Amerikaansche vlag en het in beslag nemen van een stoombarkas aan de Bund. De Japanners zouden de vlag van dit vaartuig in het water hebben geworpen. Ook dit schip is met verontschuldigin gen teruggegeven en verzekerd werd dat de vlag niet met opzet te water is geworpen. Ook sleepbooten, die de Portugeesche vlag voerden, zouden in beslag zijn ge nomen. Men brengt inmiddels in herinnering, dat de Japanners zich het recht hebben voorbehouden, alle Chineesche schepen, die na het begin der blokkade aan vreemde lingen verkocht zijn, in beslag te nemen. De Britsche zaakgelastigde en andere ieden van het personeel van de Britsche ambassade in China zullen Vrijdag via Hongkong per spoor naar Sjanghai gaan, teneinde de ontwikkeling hier van nabij gade te slaan. Een der leden van de staf van de ambassade zal te Hankau blijven om in nauw contact te blijven met het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken. Een artikel van Mussolini. In de „Popoio d'Italia" is een artikel op genomen, dat vermoedelijk afkomstig is van Mussolini. In dit artikel wordt op ironische wijze commentaar geleverd op de resultaten van de conferentie van Brussel en op het mislukken van de gemeenschap pelijke actie. TSJECHO-SLOWAKIJE Radiozender voor de Duitsche minderheid. De president Benesj, heeft in gezelschap van den minister van posterijen, Tucny, een nieuwen radiozender in gebruik ge steld te Melntk bij Praag. Deze zender, die den naam zal dragen van den president, zal geheel gereserveerd worden voor de cultureele behoeften van de Duitsche min derheid. „Do gemeenschappelijke aotie heeft te Brussel een volkomen mislukking ge boekt, welke bijna den omvang Tln een fiasco aanneemt. Wij zouden huichelaars zijn, wanneer wij niet zei den, dat bij ons, die nooit geloofd heb ben in de werken van den Volkenbond dit groote voldoening heeft gewekt", Vervolgens wijst de schrijver van het artikel er op, dat men veel verwachtte van het ingrijpen van de Vereenlgde Staten en hij stelt vast, dat Norman Davis met stille trom ls verdwenen. „De eerste interventie van de Vereenigde Staten in een Europee- sche conferentie had dus een ongelukkig De beste oplossing zou schrijver het vin. den, wanneer de geheele zaak stilzwijgend zou worden „begraven". Schrijver is van meening dat tegen Japan, dat onkwetsbaar is, niets gedaan kan worden. Economische maatregelen zouden zich ook keeren tegen hen, die ze toepassen. He: artikel wordt besloten met de volgend! woorden „Aangezien de cdllecticve actie h mislukt, blijft China niets anders ov« dan aan Japan zijn vredesvoorwaarden te vragen. Het is niet onmogelijk, dat deze voorwaarden niet zoo hard zullen zijn, als men wel zou denken". De schrijver merkt nog op, dat het denkbeeld, dat men den drang, welke in een volk leeft, zou kunnen onderdrukken, belachelijk is. Het is niet prettig voor de humanitaire oude jongejuffrouwen, doch iedereen weet, dat in 't vervolg het kanon, dat in het Verre Oosten buldert, krachtiger te hooren zal zijn dan de huidige en toe-i Jcomstige dagorders van Genève of eldersJ Chineeseh protest te RoraeJ Naar wordt vernomen heeft de ChineeJ sche ambassadeur te Rome krachtig gepro testeerd tegen het erkennen van Mandsjoe- kwo door Italië. In Chineesche officleele kringen is mei zeer verontwaardigd over deze erkennlr. Men acht dit in tegenspraak met de Itall-j aansche betuigingen van vriendschap ten| aanzien van China, temeer, omdat Italia een der landen was, die in Februari 1933 de resolutie van den Volkenbond tegen het] erkennen van.Madsjoekwo steunde. Anti-Japansche boycot te Singapore Chineesche posters houden te Singapori dagelijks het oog op Japansche en andere winkels welke Japansche goederen verkoo- pen teneinde Chineezen van koopen af houden. Inmiddels liggen groote hoeveel heden Japansche goederen in de entrepot op afname te wachten. De betrokken han delaren beramen middelen om aan den toe stand het hoofd te bieden. Amerikaansch vlaggeschip vertrokkei Het vlaggeschip van de Amerikaansch! vloot in de Oost-Aziatische wateren, de „Augusta", dat op de Wangpoo sinds hel uitbreken der vijandelijkheden voor ankei heeft gelegen, zal op 14 December a.s. naai Manilla vertrekken. De lichte kruiser „Mar- blehead", van 7.000 ton, komt 13 December uit Tsingtao om het vertrekkende vaartuil te vervangen. In het vertrek van het Amf rikaansche vlaggeschip meent men een aan wijzing te zien voor het herstel van orde er rust in Sjanghai. FRANKRIJK Het proces de la Rocque. Bij de opening der zitting van gisteren las de president der rechtbank een op 30 November gedateerd schrijven voor van me vrouw Chautemps, waarin zij verklaart, nooit tegen iemand, ook niet tegenover de echtgenoote van generaal Pallu, verteld te hebben, dat de la Rocque bij Chautemps een lijst heeft aangebracht van personen, die gearresteerd moesten worden. De president las een schrijven voor van Ybarnegaray, waarin deze schrijft: „Het spijt mij eens te meer te moeten constateeren. dat Tardieu de waarheid niet spreekt". Zulks naar aan leiding van het bedrag, dat Tardieu zeiae aan Ybarnegaray ter hand te hebben ge steld voor verkiezingsonkosten. Sice geeft voorts een uiteenzetting van de omstandigheden, waaronder hij het ar tikel in den „Choc" heeft geschreven. Onder de advocaten wordt dan gesproken over mej. Doumergue. waarop de president een tele gram uit Dieppe laat voorlezen, waarin de echtgenoote van generaal Pallu verklaart, mevrouw Chautemps niet te hebben ont moet sedert Mei 1930. Pozzo di Borgo zegt daarop dat hij zijn inlichtingen heeft ge kregen van een zijner medewerkers. Vervolgens komt de verdediger van de la Rocque. mr. Olivier, aan het woord. Hij be weert, dat men de la Rocque als militair en politicus heeft willen onteeren. De verdediger deed in het vervolg van zijn pleidooi een levendigen aanval op Tardieu, dien hij „den meest in discrediet gebrachten man van dezen tijd" acht. Nadat de tweede verdediger, Andriaud, het woord gevoerd had, werd de behandeling verdaagd tot Dinsdag a.s. Gemeld wordt, dat de leden van het ge heime genootschap C.S.A.R., in navolging van de carbonari een eed moesten afleggen van den volgenden Inhoud: „ik zweer trouw geheimhouding en gehoorzaamheid jegens de organisatie. Iedere overtreding van dezen regel brengt de doodstraf met zich mede". Hierin zou de verklaring gevonden kunnen worden voor den moord op Jean Baptiste Juif in Italië, in den tijd, dat de „cagoule" nög niet bestond. Juif, die in wapens han delde, zou verraad gepleegd hebben en te rechtgesteld zijn. Asturie gezuivtd De zuivering van het bergachtige sebtoi waarheen de regeeringstroepen na oen val van Asturie zijn gevlucht, Is geëlniuffl De troepen van Franco hebben den lek" van de regeeringstroepen Moran, in nel Moreda-gebergte gedood, terwijl üi 08 Teverga-bergen twee andere leiders een veertigtal milicien^ ziln gesneuveld. De erkenning van Franco. Het blad Asahi Sjlmboen verneemt uit Salamanca, dat Franco binnenkort Mana- s.joekwo zal erkennen uit erkentelijkheid' dat de regeering te Tokio zijn regeert heeft erkend. De Japansche regeering heeft beslot n Takaoka. die op het oogenblik secretary van de Japansche legatie te Praag is. benoemen tot zaakgelastigde van Jaoan Salamanca. Bijzondere rechtbanken. De premier van de regeering te Barce lona. Negrin, heeft een decreet geteeken waarbij speciale rechtbanken worden in* steld voor de berechting van personen, zich hebben schuldig gemaakt aan die soion- en op nag-2. hoogverraad en defait'sme - heeterdaad betrapt zijn De l3erec!ji1irC geschiedt volgens de verkorte orocea van de militaire rechtbank. DE POSTVLUCHTEN. De Torenvalk is gisteravond om 6 uur Schiphol geland. j

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2