Uit de Omstreken DE JANTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 30 November 193] NOVA-Bioscoop - Katwijk AGENDA AALSMEER. Met het doel nog meer bekendheid aan het Witte Kruiswerk te geven, heeft het bestuur een propagandafilm vervaardigd, die met veal succes gedraaid is in „De Oude Veiling", welke geheel met belang stellenden was bezet. De voorzitter der af- deeling, de heer J. K. van Z fiver den sprak het welkomstwoord, nadat een mooie na tuurfilm was vertoond en „Aalsmeer's Koor, ivereeniging" ter afwisseling eenige liederen had gezongen. Tot hoofd van de Ohr. Ulo-school al hier is benoemd de heer P. de Vries te Zaandam, behoudens dispensatie van den minister. HAARLEMMERMEER. De begrooting van den Haarlemmermeer polder voor 1938. Aan de begrooting van bovengenoemd waterschap voor 1938 ontleenen wij. dat het dageliiksch bestuur er naar gestreefd heeft, om de polderiasten op f 16 per H.A. te handhaven Het college heeft echter gemeend een juiste fmancieele politiek te volgen door aan Hoofdingelanden voor te stellen de polderiasten te bepalen op f. 17 per H.A. Het kohier van den omslag voor 1938 be draagt 17521 hectaren 50 aren 84 centiaren. Alzoo wordt bij aanneming van het voorstel om den omslag te bepalen op f. 17 per H.A het otaal van de aanslagen uitgetrokken op f. 297.865 64. KATWIJK AAN ZEE. Examen diploma E. H. B. O. KATWIJK AAN DEN RIJN. Plan voor een nieuw veiling gebouw goedgekeurd. Het zal in Juni gereed zijn. De Tuinbouwver „Katwijk en Omstre ken" vergaderde in ,,de Kroon. Na opening door den voorzitter den heer J. v. d. Perk en lezing der notulen volgde bespreking over het nieuwe veilinggebouw. De voorzitter zette uiteen wat het be stuur na de laatste vergadering, waarin opdracht gegeven was om plannen voor dit gebouw te ontwerpen, gedaan had. Nadat verschillende schetsen waren gemaakt en men ook meerdere veilinggebouwen had bezichtigd, was aan den bouwkundige den heer Joh. Slingerland alhier opdracht ge geven een teekening te maken. Vervolgens was een tweede plan ontworpen en een nieuwe teekening gemaakt. Belde teeke- ningen waren thans in de vergadering ter beoordeeling door de leden. Het eene plan was er een van ruim f. 20.000, het tweede en grootere plan zou pl.m. f. 35.000 kosten. De bouwkundige gaf de noodige toelichting. De voorzitter vroeg of een definitief be sluit zou worden genomen of dat uitstel gewenscht was. De vergadering besloot het eerste. Dan werd een stemming gehouden over de plannen. Met op 10 na alg. st. werd besloten tot het maken van het groote plan hetgeen een nieuw veilinggebouw naar het ontwerp van de Delftsche groentenveiling, een groote uitbreiding zal geven aan ter rein en loswallen; het oude gebouw zal kunnen blijven staan tot het nieuwe bijna gereed is. Men hoopt begin Juni gereed te zijn. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over den uitslag der stemming. Daarna sluiting. Onder auspiciën van de Katwijksche Redding Brigade slaagden voor het diplo ma E.H.B.O. de dames N. M. Boekhoven- Kruyt; C. Parlevllet; J. Wouda; E. Nije- 1 Op veelvuldig verzoek vanaf HEDENAVOND boer; en de heeren D. C. P. Boekhoven- D Parlevliet Lzn.; C. Schaap; C. de Best- A Klelnman; A. Lens; J. Vliegenthart; M Durleux; A. Jongeneel; J. Janse; W. v d Oever en H. de Graaf. Afgewezen 3. Examinator was dr. J. A. Molhuysen uit Den Haag. Docent was dr. W. E. Hueting uit Katwijk a. d. Rijn. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een damesrijwiel dat on beheerd in de Brittenstraat bij v. d. B. is aangetroffen. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 774. Hedenmiddag 2 uur: 767. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772,7 te Lyon. Laagste stand 749,9 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige wind uit Westelijke riohtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Iets zachter. Stormwaarschu vrings dienst. Geseind gisteravond aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op uw hoede". De Hollandsche succesfilm van HERMAN BOUBER en LOUIS DAVIDS. 2106 De heer G. Geerlings ln den Ruijgen- hoek, een krasse tachtigjarige, is thans grootvader geworden van niet minder dan honderd kleinkinderen. In de St. Jozefkerk alhier wordt een plechtig „triduum" gehouden, waarvan Woensdagavond as. de sluitingsplechtig heid zal plaats hebben. De kerk is met bloemen versierd. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van P. Glasbergen en A. v. d. Bosch Willem Hendrik, z van W. Vooys en W. Bos Antje, d. van H. Binnendijk en C. W. v. d. Gugten. Ondertrouwd: C. Colijn jm. 25 j. en C. de Winter jd. 22 j. C. Brussee jm. 22 J. en Joh. Rijnsburger jd. 21 J. De Bazar, gehouden en bate van de Chr. Zangvereeniging „de Lofstem" heeft ruim f. 200 opgebracht. Tot ouderlingen in de Ger. Kerken zijn gekozen de heeren C. v. Egmond Dz. en C. de Hoog. Tot diaken de heer J. v. d. Eykel Wz. De dankdag-collecte heeft in de Ger. Kerken f. 1423.67 opgebracht, verdeeld als volgt: f. 646 voor de kerk; f. 737.67 voor de armen en f. 40 voor de zending. Bij het te Overschie gehouden Nat. zungconcours behaalde de Chr. Gem Zangver. „Zanglust", onder leiding van den heer M. Egberts een 2den prijs met 296 p. in de eerste afdeeling. VOORHOUT. De heer S. v. Reisen Jzn. alhier ver wierf een eersten prijs in een door de N.V Hollandsch Bloembollenhuis „De Hobaho' te Llsse gehouden wedstrijd, waarin acht soorten hyacinthen, welke waarschijnlijk een goede toekomst tegemoet gaan, moes ten opgegeven worden. Hem is daarvoor een plaquette met oorkonde uitgereikt. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Donder dagmiddag te halfdrie, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mede-deelingen3. Rekening-courant- overeenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten voor 1938 4, Toetreding Fraude- Risico-Onderlinge; 5. Behandeling schrij ven van den heer Slegtkamp c.s.; 6. Sluiten Kasgeldleening; 7. Wijziging begrooting 1937; 8. Aanstelling P. Oaspers tot gemeen te-werkman; 9. Verordening heffing 75 opcenten gemeente-fondsbelasting voor 1938'39; 10 Voorstel nieuw Gastarief; 11. Begrooting voor de gemeente en idem voor de bedrijven; 12. Vaststelling vergoeding voor Bijzondere Scholen voor 1938; 13. Be noeming lid Burgerlijk Armbestuur; 14. Regeling steunverleening. Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidverzekering. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hcogedrukgebied over Frankrijk trok zich iets naar het Zuid-Oosten terug en nam in beteekenis toe. In dit gebied heerscht stil, nevelig weer, met tempera turen van enkele graden onder het vries punt! Over Noord-Scandinavië herstelde zich de hooge luchtdruk. Hier waaien ma tige Oostelijke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht, plaatselijk sneeuw en ma tige vorst. De depressie bij IJsland trok naar het Zuiden, zij oefent haar invloed uit over de Britsche eilanden, onze om geving en Zuid-West Scandinavië, terwijl een voor van lagen luchtdruk over het Oostzeegebied ligt. De wind is in dit ge bied matig tot krachtig, de lucht is meest betrokken en er valt regen. Op de Brtsche eilanden is de temperatuur boven tien graden Celsius, overigens is zij in dit ge bied enkele graden boven het vriespunt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 31/- gr. C. f38 gr. F.). 12 uur 's middags: 41/: gr. C. (40 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag Voorm. te 1,25 uur; nam. te 13,47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Dinsdag van 4,22 u. n.m. tot 7,14 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. SO Nov.: op 5,17 uur; onder 14,21 uur. NOORDWIJK. Algem. ledenverg. „Noordwijk Vooruit". In Hotel Central had een goedbezochte vergadering van bovengenoemde vereeni- ging plaats onder leiding van den voorzitter den heer A. Vermeulen. Deze merkte op, dat de meeningen over het resultaat van het afgeloopen seizoen zeer verdeeld waren Hoewel er ruim 18.000 gasten en 100.000 personen (z.g. dagbezoekers) onze bad plaats bezochten, hetgeen belangrijk groo- ter is dan vorige jaren, meent spr., dat er niet verdiend is. Dit is volgens hem toe te schrijven aan de te lage pensionprijzen, terwijl de levensmiddelen belangrijk in prijs opliepen en het verblijf over het algemeen korter was dan vorige jaren. Slechts een 14 dagen was alles overvol, i Enkele leden von den den voorzitter wel wat te pessimis tisch) Na voorlezing van de keurig verzorgde notulen door den secr. den heer v. d. Wilk, die vastgesteld werden, volgde o.a. mededee- ling van uitbetaling der laatste 13 aandee- len der raceboot. Volgde bespreking der waterleiding- tarieven. Besloten werd diverse klachten en be zwaren in de afd. hotel- en pensionhouders te behandelen. De voorzitter bracht hulde en dank aan B. en W.. het gemeentebestuur, den gem.- architect, het Bloemencomité met haar vol- ijverigen voorzitter den heer van Wely, den heer Tappenbeck en de Mij. Zeebad voor haar zeer gewaardeerde medewerking bij het Bloemenfeest. De heer v. Weiy deelde dan het een en ander mee over de grootsche plannen voor 1938, waarmee het comité een half millioen vreemdelingen hoopt te trekken. De heer de Vries gaf tijdens de rond vraag het bestuur in overweging, de moge lijke oprichting van een oudheidskamer Spr. verwees naar Weesp en Katwijk, waar deze ook tot stand gekomen zijn. Het bestuur zal dit in overweging nemen. De zeer geanimeerde vergadering werd liierop door den voorzitter gesloten. Bijna alle kappers en kapsters in onze gemeente hebben zich met een verzoek tot het gemeentebestuur gewend om een ver ordening in het leven te willen roepen, die een bepaling inhoudt, dat hun zaken voortaan iederen Maandag na één uur des namiddags gesloten moeten zijn. Op grond van art. 6 der Winkelsluitingswet stellen B. en W. den raad voor een dergelijke ver ordening vast te stellen. B en W. stellen den raad voor ook voor het jaar 1938 aan kleine kweekers cre- dieten te verstrekken tot een totaal be drag van f. 10.090, aangezien de financieele toestand van deze categorie van kleine zelfstandigen nog steeds van dien aard is, dat overheidshulp nog niet kan worden gemist. NOORD WIJKERHOUT. De winkelweek ingezet. De winkelweek alhier is ingezet. 25 win keliers nemen er aan deel. Er worden waardebons uitgegeven voor de koopers, terwijl voor de kinderen een autoped wedstrijd gehouden zal worden in hotel Gouwenberg. Alle winkels zijn fraai ver sierd en hebben eem enorme keuze Sinter klaas-geschenken. In de Ned. Herv. Kerk bracht de zen dingscollecte ruim f. 74 op, w.o. een biljet van f. 10. Aan de Universiteit te Groningen, slaagde voor het kerkelijk voorbereidend examen, de heer K. C. van Gorcom, geb. te Eibergen, thans tijdelijk, alhier. Burgerlijke Stand. Th. Geboren: Maria Cornelia, d. van P Elstgeest en G. C. van Leeuwen. Getrouwd: G. Kruik, 28 jaar en G. Bloe- menriaal, 24 jaar; P. van der Berg, 27 Jaar en J. P. Prins, 28 jaar. Overleden: Th. J. B. Haan, 69 jaar, wedn. van M. J. van Josseveel; N. van Tol. 80 jaar weduwe van G. Waasdorp. Loop der Bevolking. T Gevestigd: M. Janssen, Jac. van Beëeren- laan 27; Th. M. Ammerlaan, Tijlloosstraat 30; G. van Dijk, Zandslootkade 9; C. Verbij, Hoofdstraat 128; A. M. van Vlugt. Hoofd straat 167; A. M. M. van der Weijden, Hoofdstraat 75; M. A. H. van der Weijden, Hoofdstraat 75; J. B. Verwer, Beukenlaan 58; D. Roos, Zuilhofstraat 13; C. S. Ben schop, Charbonlaan 18. Vertrokken: D. Luijk, naar Haarlemmer meer; C. Vlugt, naar Voorschoten; J. v. Egmond naar Amsterdam; C. M. v. Door nen, naar Lisse; P. Noordermeer en gezin, naar Voorhout; J. B. Mullié. naar Noord- wijk; C. C. Zandbergen, idem; N. E. Wijntjes, naar Wassenaar; G. C. v. d. Drift naar Warmond; J. Cools naar Culenborg; G. M. C. Meijer, naar Lisse; J. v. d. Voet, naar Heemstede; A. M. C. Kieft, naar Rot terdam. Aan de fa. Th. Reeuw ijk. aannemers alhier, cs de bouw opgedragen van 3 land- huizon in het Ter Leede Park alhier. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. Knijnenburg, geb. van der Maat, Z. M. J. de Bruin, geb. De Vreede, Z. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. van Klaveren van Katwijk en N. J. Oosterlee. Overleden: Wilholmina Zandbergen. 67 iaar wed. van P A Damen Getrouwd: Marinus van Emmerik 29 jaar en Anna Margaretha de Groot. 28 jaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen. 1 sleutel met hangslot, 1 rijwielbelasting- merk. Adres bureau van politie. Wegens het ln omloop brengen van valsoh geld heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen B. uit Stompwijk. Het geld is in beslag genomen. Tot leden van de Oudercommissie van de O. L. School aan den Westvlietweg zijn herkozen de heeren Balt, voorz., Vermeu len, Havenaars; gekozen is in de vacature- Alkemade de heer Jelten. In verband met de steeds afnemende aanvoer, zal de Coöp. Groentenveiling Veur en Omstreken tot Maart a.s. niet meer no- tseren. Het. eenige artikel wat nog wordt aangevoerd is andijvie, welke slechts de minimum prijs haalt. De tooneelver. St. Tarcisius gaf in de groote zaal van het Blesse Paard haar jaarlijksche uitvoering, waaraan medewer king werd verleend door het R.K. Fanfare corps Juliana, onder leiding van B. van Veen. Opgevoerd werdd e Roode Adelaar, een stuk uit den Spaanschen burgerkrijg. De regie was in handen van den heer Th. Schrader. Vooraf gaf het hoofd der R.K. jongens school. de heer Boogmans een explicatie van het te spelen stuk. Belde avonden was de zaal geheel uitverkocht. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen avond 8 uur ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken; 2. Notulen; 3. Vergoeding ex art. 13 der L.O.-wet 1920; 4. Kasgeldleening 4e kwartaal 1937 en le kwartaal 1938; 5. Schadeloosstelling G, Lamboo; 6. Ambtswoning gemeentebode; 7. Huur woningen gemeente-veldwachters; 3. Overplaatsing Hoofd Openb. Lagere School Rijndijk; 9. Overplaatsing onderwijzeres Openb. Lagere School Rijndijk; 10. Vervoer schoolkinderen Rijndijk: 11. Wijziging ope ningsbalans dienst openbare werken; 12. Verlenging weg langs Leldscheweg tegen over Beresteyn; 13. Kerstgave aan onder steunde werkloozen; 14. Overname grond van den heer G. W. J. Moorrees voor straat- aanleg; 15. Vrijstelling heffing voor kabels en draden van radio-centrale over 193716 Aanvaarding erfdienstbaarheid ten be hoeve van het Wllhelmlnapark; 17. Comp- tablllteitsbesluiten; 18. Rondvraag. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hlst. Jongerengroep vergaderde onder leiding van haar voorz., den heer A. Portgens. Na het zingen van gez. 58; 7 opende deze met gebed en besprak eenige buitenland- sche politiieken toestanden; ook gaf hij een toelichting op hetgeen in de Tweede Kamer is behandeld. Mej. G. Jansen gaf een overzicht van de samenstelling en de taak van de Prov. Staten eai Ged Staten, de heer A. den Boer behandelde de Staten-Generaal en de heer B. Wessels vertelde iets over het bankwezen. Het buitenlandsch politiek overzicht werd ditmaal verzorgd door mej A. Dijkma. Na huishoudelijke mededeelln- gen en het zingen van ps. 97 1 sloot de voorzitter met dankgebed. Het „Jeugd-verkeersexamen". Gistermorgen om 10 uur ving nabij de Pauwenstraat het practdsch gedeelte aan van het jeugd-verkeersexamen, waaraan de leerlingen van de hoogste klassen der ver schillende scholen deelnamen. Alle 75 leerlingen deden het examen als voetgan ger, terwijl bovendien 47 leerlingen van dit aantal examen deden als wielrijder of wlelrijdster. Burgemeester M. F. Berkhout, verschil lende hoofden van scholen en de politie waren reeds vroegtijdig op het examenter rein aanwezig, In verschillende straten in de omgeving van Wijngaardenlaan, Willem de Zwijgerlaan en v. Kempenstraat waren verkeersborden aangebracht of verkeers strepen getrokken, zoodat men kon zien, welke richting moest worden genomen. Den wandelaars was aangegeven waar een straat moest warden overgestoken Alles verliep in de beste orde. De jeugd had geen last van den scherpen wind, maar de com missieleden hadden een niet te benijden positie. Zij moesten op een vastgesteld punt blijven voor het maken van aanteekenln- gen en dit gaf koude voeten en handen. De Jeugd had echter ook nog een schrif telijk gedeelte te verwerken, hetgeen op de scholen gebeurde. En nu is het wachten op den uitslag, maar dit zal nog enkele dagen duren. De uitreiking van de verkeersspeldj es en de diploma's heeft plaats op een avond, waar dan tevens de nieuwste A.N.W.B.- verkeersfilm zal worden vertoond. Gevonden voorwerpen. Een wollen das, een metalen deksel van een koffer van een auto. Inlichtingen bij de politie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur voormiddag. De collecte voor het fond „Kleeding, Dekking en Schoeisel" heeft in deze ge meente opgebracht f. 134,36. WASSENAAR. Tentoonstelling Werkloozenbezigbeid. De vijfde tentoonstelling van werkloozen- bezigheid werd in tegenwoordigheid van vele belangstellenden geopen. De heer G. P. G. van Leeuwen hield een inleiding, heette in het bijzonder den Burgemeester welkom en dankte allen die de werkloozen- bezigheld gedurende de afgeloopen vijf ja ren steunden. De burgemeester merkte op, dat men in Wassenaar veel ter bestrijding der werk loosheid heeft gedaan. Spr. noemde de te werkstelling van de jeugdige werkloozen op Duinrell, cursussen voor ontwikkeling voor de jeugd, vrouwencursussen, enz., maar voordat dit alles tot stand kwam, was er reeds lang werkloozenbezigheid, een instel ling waarvan hij wel kon zeggen, dal dit de eerste was in ons land en een Instelling waar werkloozen gemaakt worden tot „wer kende" menschen die bouwen aan den toe stand. Spr. bracht daarvoor hulde aan het comité en in het bijzonder aan den voor zitter. Hierop verklaarde spr. de tentoon stelling voor geopend. Zij is geopend tot Zaterdag 4 Dec., eiken werkdag van 1 tot 10 uur. Vergadering „Wassenaarsche Postduivenclub". In het Wapen van Wassenaar hield de HEDEN: Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr h, heer Vreeswijk, 8»/4 uur nam. Jeruël: Bijbellezing 8 uur nam. Morschiweg 59: Stadsevangelisatie t« uur nam. Woensdag. Stadszaal: Opvoering van „Dik Trw 2 uur nam. W. de Zwijgerkerk: Gem. Gods. St v. d. Woude, 8 uur mam. Oegstgeest (Irene): Winterlezine dr. Ir. Van Beusekom. 8 uur nam. Valkenburg (Wapen van' Valken, burg)Bazaar ten bate der Ned. Herv KeTk. Donderdag. Katwijk a. d. rH) n (Zaal Kerkpl)' Ned. Herv. Mannenver. Spr. ds. Groenen- berg, 7'/« uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara): Ger Bond. Spr. ds. Mulder van Veenendaal, uur nam. Valkenburg (Wapen van Valken burg): Bazaar ten bate der Ned. Herv Kerk. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. B. Mansma, 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Vondelherdenkiiig 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Tentoonstelling schilderwerk H. F. Boot (tot 12 Dec.). DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau, Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Cansultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam, „Groote dwaasheden". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag- miÜdag 2 uur - Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Marokkaansche Nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Nancy Steele wordt vermist". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u, Het Nieuwe Roxy-Theater Haarl. str. .De banjo-speler van de Mississipl". Iederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Sweet Music". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: 's Din- dags en 's Vrijdags van 1012V: en 2-5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanal 1 uur. Het museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct. 1 Nov. 10—-4 uur. 1 Nov.16 Febr. 10- 3 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wrijf) park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.30—5 uur 's Zaterdags 8.30-12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dage-1 lijks van 9 —12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos; Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van j 12 en l'/i4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 27 Nov. .as- t/m. Vrijdag 3 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg telef. 807, en J. Doedens, Wilhelminapars 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag eJ[ nacht geopend voor leden v. h. ziokenfonu» „Tot Hulp der Menschheid" echter v nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vp spoedrecepten. De geneeskundige Zondagsdienst t« Mjj den wordt van Zaterdagavond 8 uur.„r Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren Bertel, De Graaff, kort er. Jasperse. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Leemhuis,tel. W.P.C onder voorzitterscrap van den heer ultgeloofi verder werd een twaalftal bo- K. I. Waasdorp een drukbezochte ledenver- neri voor Jonge dulven beschikbaar l' gadenng. steld Bij een bespreking over de te organisee- 0 voorstel van het bestuur werd z. ren tentoonstelling werden door de leden st_ ^sloten het Inleggeld te verlagen eo diverse, waaronder waardevolle eerepnjzen van I 2.50 te brengen op f.1-- 2—i

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6