Uit de Omstreken Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 November 1937 Zesde Blad No. 23829 DÏCKIE DONS GAAT OP AVONTUUR 'AALSMEER. Nachtelijke inbraak. pes nachts heeft men zich door middel |tan opschuiving van een W.C.-raampje Itceeancr verschaft tot de woning van den ll^er R. aan de Ophellalaan. Htet geheele liaedenhuls werd onderzocht. De dieven laitvreemdden een geldsbedrag van ruim Ij 100 dat züi uit een toast gehaald hebben als. IsKle diverse gouden sieradlen. Door de luindeuren hebben zij de woning verlaten. De politie stelt een onderzoek in De bloemenhandel. De snijbloemenhandel heeft in de afge- Jv.jpen week nog weinig opleving te zien lieven. Wel kan geconstateerd worden, - verband met den van be teekenis vermin- |érden aanvoer van Am. anjelieren, dat bloemen veelal heel wat beter op gaven dan den laatsten tijd bet feval was. Zaterdag werden aan „Bloe- Knlust" nog de .daddy's" verkocht, welke 35 cent per stuk golden, terwijl de pectrum" van 914 cent betaald werd c goede kwaliteit. Met de rozen ging het inder gunstig, in den loop van de week de opbrengst weer «enigszins en 1215 cent was Vrijdag de hoogste [rjjs, welke voor Mad. Edith Helen (de est gezochte roos voor export) betaald ^tid. De chrysanthemums, zoowel de :ot- als kletnbloemige. welke gedurende gen tijd de dagelljksche bloemenveilin gen als het ware onder massa-aanbod be- [oiren hebben, minderen nu in snel tempo tijd van deze herfst-producten is wei- ast weer achter den rug. Hoewel de op- rengst. van de grootbloemige eenigszins lirbeterde, bleven de prijzen toch bij icortduring onbevredigend voor den 'cwee- [er. Ook de kleinlbloemige konden slechts cgen lage prijzen afzet vinden. Van mngentakken komt nu langzamerhand eer aanvoer; de tijd is zeer nabij, waarop e bij groote hoeveelheden zullen aange ven warden. Over het algemeen bleèf de birengst van de seringen onbevredigend knr de kweekers; werd een enkele maal |cor een extra koopje nog wel eens tot 34 cent per stuk betaald, de afwij- fcnee kwaliteit bracht lage prijzen op. Pt de doorsnee opbrengst ongunstig be- faloedde. Van de zg.n. kerstroosjes (hei- torus i kwam in de purperkleurige eenig mbod. Bij kleinen aanvoer konden goede baliteit caha's eeln flinken prijs opbren- Ieh, welke soms tot 35 cent per stuk opliep, a de vellingen van potbloemen en -plan- i Weven het nog steeds de bloeiende he rnia's en de cyclamen, welke de massa het aanbod uitmaakten. De polnset- b's. een product, dat hier de laatste jaren al in cultuur is gekomen, en meer spe- ial geëigend is om tot omstreeks nieuw- Ir.r afgezet te worden, zijn ook alweer ter piling. Over het geheel genomen, waren je prijzen, welke voor de potproducten ge ilende de afgeloopen week betaald wer- ■a niet hoog. Aan deze afdeeling van het rijf heeft de bloemist, zeker niet min- dan bij de snijbloemen, weinig reden pi tevreden te zijn over den gang van Kerknieuws. I Herkozen zijn als ouderling der Ned. lerv. Kerk de heer K. Stork en als diaken |- teer C. J. Braber. In de plaats van den (eer J. v. d. Zwaard Pz., die als ouderling plankt had, werd gekozen de heer Joh. pbber. Onvoorzichtig! [Het 11-jarig dochtertje van den timmer- O. C. v. D. te Aalsmeer-Oost had de ftoorzichtigheid zich vast te houden aan wegrijdende auto. Toen deze flinke ►ri had, moest het meisje loslaten, met - gevolg, dat zij een ernstigen val maakte J met talrijke wonden overdekt werd op- romen. Per auto Is het meisje naar dr. I gebracht, die haar geneeskundige hulp Ifleende. [-Een knechtje van den melkslijter P. K. taakte aan den Uiterweg te water. Ge- Sóg kon hij bijtijds op het droge ge- *ht en van droge kleeren voorzien pen bij een buurtbewoner. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. laboren: Lodewijk George z, van Willem s en Adriana LouSza Langewlsch; Wil li zoon van Jacob Vis en Miargje Smlnk. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Leendert K. de Bel. Sloterweg i Gerrit R. Peters, Pelikaanstraat 16; annes Tulen, Korenaarstraat 24; Gatha- C. M. Weiman Plesmanl. 19; Maartje Hierna. Hoofdweg 592; Go ver t C. Dijks- i,Kruisweg 327; Berendina J. Geesing '•Gleskes, Hillegommerdijk 151; Roelofje X Schlphoküjk 114; Maria C. van Rui- Spieringweg 398; Trijntje Sargentlni, jboevelaan 145; Johannes van der Sloterweg 232; Willemijntje van der Huigsloterdljto 26; Hendrik de la Spieringweg 613; Leonardus Homan, 'Molweg 3; Klaas Ausma, woonkeet Jisserdijk 96; Arie M. A. Houtkamp, |®h 24; Hubertus A, van Kesteren, V 1064; Cornells P. Maartense, traat 35: Aidriaan den Breejen, Slo- 5)001; Priedirlch L. C. Höhle, Nieuwe- W* 132; Derk Haan, Snipstraat 2; Wm Meesterman, Aalsmeerderdijk 135; «hes H. A. Logmans, Bennebroetoer- Theodorus van der Wiel, woonwa- ..riast dr. Heijelaam 80; Gexardus I:'™'' Hoofdweg 1326; Pieter A. J. «W, Schipholdijto 198; Daniël Luljk, wmmerdijk 22; Karst J. Breman, luv n 89Theodore A. Houben, JJk 275; Jacob de Jongh, Kruisweg ktiif «f15 J- Alberda, Iepenlaan 46; fe'hm Weide, Vljfhuizerweg 516; Gijsbei'ta Kr»' prut)hiusdijk 84; Wed. J. D. Sin- K' Schipholdijk 155; Ferdinand G I 155. L-„aken; Antonie Bloemer naar Vlls- Korenstraat 14; Aagje Bogaard, n. m' Gr. Houtstraat 2 rd; Jannlgje Bogaard, Heemstede. Glipperweg 3; Johan na van Arenthals, n. Hontenisse, Molenstr. C. 107. KloosterzandeGerard A. Boterman naar Zaandam, Westzaandijk 201; Pieter Sandee naar Aalsmeer. Machineweg 49; Bernardus A Grotegoed, naar A'dam, Mar- nixkade 10. 2 hg; Eva E. M. Ranke naar Bodegraven, Pr Hendrikstraat 7; Elisabeth P. Vreeken, naar 's-Gravenhage, Schapen laan 68; Cornelia Swart n. A'dam. Govert riinckstraat 295, 1 hg; Johannes Vroonen broek naar A'dam, Govert Flinckstr. 295, 1 hg; Zwaantje Evers n. Adam, ie Helmer- stiaat 39, hg; Janndgje de Gans naar A'dam, van Feghenstraat 9 Geertruida E. H. Willemse, naar A'dam. Gov. Flinckstr. 282, 1 hg; Corstiaan Öudshoom naar Maarssen. Maarssenbrcekerdljk 2a; Casper II. van de Pol naar Dubbeldam, van Elze- lingenwcg; Jacobus J. Westerman. naar Weesperkarspel, spoorwoning 14a. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei Louis, z. van K. L. de Ruijte en A, K. Vil*; Kees, z, van C, D. J. Bijl en G. Riihl; Engel z. van C. Bax en A. R. Knibbe; Leendert z. van R. A. van der Meulen en N. van der Meer; Andreas Fran- ciscus z. van F. A. van der Zei en J. P. Snijders; Bernardus Gerrardus z. van J. B. Calvelage en A. G. M. Boerlage; Maria Mar- garetha, dochter van A. C. van Benten en A. P Alkemade; Arina d .van K. de Rcgt en M. Roos; Antonius Petrus z. van P A Mangnus en K. Oorthuis; Willem Jan z. van J. H. Mastenbroek en A. van Smeer- dijk; Klaaske Kornelia d. van H. Kluijt en K. J. Aoekman: Gerardus Petrus z. van P. Brouwer en M. Teeuwen: Jannetje d. van H. C. Noorman en W. van den Bos; Catha- rina Berendina Maria, d. van A. J. Heijke en C. M. H. Knipscheer. Ondertrouwd: Hendriktls Bonhof 29 jaar en Barbera E. Gijzenbeirg 21 jaar; Jan Verbeek 24 jaar en Cornelia M. den Hollan der 21 jaar; Arie R. van der Maarel 22 jaar en Wilhelmina M. van Andel 22 jaar. Gehuwd: Johannes Hoogkamer 27 jaar en Camelia M. Kerkvliet 24 jaar; Pieter van Sinderen 22 Jaar en Christina Fllpphi 21 jaar; Victor J. d'Haëns 24 Jaar en Alma L. Bogaart 26 jaar; Johannes Pijpers 20 jaar en Engelina M. van Egmond 18 jaar. Overleden: Martina Wilhelmina Alberta Zwakenberg 44 jaar geh. met. J. J. Maes; Margaretha Elisabeth van der Wiel 46 jaar geh. met P. L. Luijben; Gerrit Roos 80 jaar geh. met H. Spruit; Johannes Willemse 69 jaar geh. met M. van Bruggen. Lezing over het „Mond- en Klauwzeer". Mede in verband met het ook in Haar lemmermeer op vele boerderijen en vee houderijbedrijven nog heerschend „mond en klauwzeer", hield de heer L Eikclen- boom van Uithoorn in een te Hoofddorp gehouden vergadering van de vereeniging van oud-leerlingen van de Chr. Landbouw- winterschool een lezing over die besmet telijke veeziekte, terwijl door hem ook eenige andere veeziekten, o.a. de „kop- ziekte" werden behandeld. Spr. zette uiteen, hoe het „mond- en klauwzeer" zich gemak, kelijk laat verspreiden, ook al omdat de smetstof zoo fijn verdeeld en niet filt.reer- baar is (wat met de meeste bacteriën nog wel het geval ls). Het was een nuttige bijeenkomst. Nu de verhouding van de school No, 1 aan den Hoofdweg hoek Spaarnwouder- weg voltooid is en daarmede een groote verbetering tot stand is gebracht, ligt het in de bedoeling van het personeel en de oudercommissie uit dankbaarheid en waar deering voor dit prachtige werk een bijeen komst te organiseeren en daaraan ook voor de leerlingen een eenigszins feestelijk karakter te geveta. Herkozen zijn tot Notabelen der Herv. gemeente Haarlemmermeer de heeren W. Nieuwdorp en P. B. v. d. Ban, terwijl in de plaats van de heeren D. G van Wijngaar den. die als zoodanig bedankte wegens ver trek en wijlen den heer P. J. Kraak, resp. werden benoemd de heeren W. H. Verdonk te Vijfhuizen en Chr. Jansen te Hoofddorp. De afd. Haarlemmermeer van den Nea. Protest. Bond werd in het kerkgebouw aan den Hoofdweg te Hoofddorp, onder veel belangstelling een goedgeslaagd Kerk- concert gegeven, met medewerking van mevr. RoelofsenTak, viool, de heeren P. Zwaansdijk en L. Hartman, orgel en het Dameskoor van de afd. Heemstede. In de Beurs te Hoofddorp is onder groote belangstelling een propaganda-ver- gadering gehouden uitgaande van den Ring Haarlemmermeer van de Geref. Jongens- en melsjesvereenigingen. Als sprekers tra den op de heeren J. Schouten lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en ds. van Vliet van Utrecht. Het gesprokene werd door zang afgewisseld. Te Badhoevedorp heeft in tegenwoor digheid van deken H. C. J. Sondaal uit Haarlem de inzegening plaats gevonden van het fraaie nieuwe R.K. Kerkgebouw aan de Schuilhoevelaan. HILLEGOM. De verlichting. Het adres aan den gemeenteraad, ver zoekende om verbetering der straatverlidh- t&ng, droeg 275 handteekeningen. Sinds de van hooger hand opgelegde sterke bezuini ging, die plotseling ingevoerd werd, is er door de activiteit van burgemeester van Nispen intusschen al aardig wat verbeterd. In het jaar 1937 werd de begrootingspost voor de straatverlichting van f. 12.000 tot f. 8.000 teruggebracht. Het is gelukt f. 500 meer te mogen uitgeven, waardoor het mogelijk werd van de herfst de lantaarns een halfuur vroeger te ontsteken; boven dien ls het aantal lichtpunten na den zomer met negentien vermeerderd. Na 1 Januari kan weer een uitbreiding verwacht worden. Voor 1938 zal een bedrag van f. 8500 uitgetrokken worden. Er zijn 16 aanvragen binnengekomen van de vermoedelijke geboorte van kin dertjes in de maand Januari a.s.. wier moeders in aanmerking kunnen komen voor een luiermand ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. 40-jarig jubileum van den heer I. C. Baas. Od 1 December 1897 is de heer I. c. Baas te Gouda geslaagd voor het examen van godsdienstonderwijzer. Woensdag as. zal hij dus den dag herdenken waarop hij voor 40 jaar geleden zijn ambt bij de Ned Herv. Kerk aanving en wel van 1897 tot 1903 te Nieuwerkerk a d. IJsel. van 1903 tot 1914 te Steenwijk en sinds 1914 te Hillegom. Behalve godsdienstonderwijzer is hij hoofd van de Zondagsschool der Ned. Herv gemeente en bestuurslid der vereeniging de Julianaschool en van nog eenfze andere organisaties. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. A, v. d. Dool, n. Haarlem, Maerten van Heemskerkstraat 11; W. N. Steekers, n. Noordwijkehhout, Zeeweg 107; J. B. Steekers, id. id.: M. H. Luijten, n. Noordwijkerhout. Zilkerduinweg 151; W. J. Stassen, n. Voorburg, Koninginnelaan 3; J. L. Teeuwen. n. Haarlem, Spaarne 106. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanne; Hendrikus. z ran J H. Prins en G van Houten Alida Maria, d. van A v. Rooden en A. M. Leiten. Ondertrouwd: C. Aaii en A. v. d. Hoogt Getrouwd: J. J. Overdijk en G Duijzers G. Tel kam d en M. A Veldhuijzen van Zanten H. M Schouten en M Broekes Overleden: M. de Vries. vr. 53 iaar, echtg van W C. Houtzager A L. Chr. Hahn. vr. 69 iaar. echtg. ran H. A v. Waveren. KATWIJK. KATWIJK EN DE WATERWOLF. Ous zeedorp leed in oude tijden Vaak schade door den waterwolf Die hong'rig opdook uit het Westen En soms veel in den vloed bedolf. De „Oude Kerk", die ééns in 't midden Van 't dorp stond, staat nu vlak bij zee; Al wat ten Westen van die Kerk stond, Nam dus als prooi het water mee Maar ondanks alle tegenslagen Werd toch, als vrucht van moeit'en vlijt Van 't voorgeslacht, dat moedig vol hield, Het dorp gestadig uitgebreid. Vooral de laatste dertig jaren, Was 't. dat die groei zeer sterk toe nam. Men ging steeds verder noordwaarts bouwen, Tot dat men aan het „wantveld" kwam. De eigenaar van ,,'t Wantveld", „Rijnland" Was niet tot grondverkoop bereid; Een ,,water"-schap was nu de oorzaak, Dat niet kon worden uitgebreid. In 't Westen was de zee beletsel. In 't Noorden Rijnland's watering: Nu richtte men den blik naar 't Zuiden, Waar Katwijk's uitbouw verder ging. De „hooge duin" werd afgegraven, 't Voormalig „schuitengat" gedicht En op den grond werd in tien jaren Een prachtig dorpskwartier gesticht. Steeds meer trok Katwijk toen de aandacht Als badplaats In ons vaderland En jaarlijks steep het aantal gasten Dat 's zomers toefde aan ons strand. Daarom heeft men de meeste huizen, Die in het Zuiden zijn gesticht, Als bron van Inkomst, voor verhuring Aan zomergasten ingericht. Het is voor Katwijk Zee. als badplaats Dus van het allerhoogst gewicht Om Zuidwaarts voort te kunnen bouwen, Omdat aldaar haar toekomst ligt. Doch nu schijnt er gevaar te dreigen. Dat weer een „tvaterwolf" verschijnt, Niet uit het Westen, maar uit 't Oosten, Die Katwijk's uitbouw ondermijnt. De waterleiding koestert plannen, Tot uitbreiding op groote schaal. Der waterwinning, vlak bij Katwijk, Door 't graven van een nieuw kanaal. Moet nu een badplaats, die in 't Noorden Reeds vleugellam is. ook in 't Zuid Gekortwiekt worden? Zorg, o Katwijk, Dat niemand Uw ontwikk'ling stuit! Laat elk, die invloed heeft, zijn best doen! Hier past geen slappe lijdelijkheid! Dat 't L. D. M.-plan wordt gewijzigd, Opdat ons dorp geen schade lijdt! P. C. B. Naschrift Redactie: Met genoegen hebben wij aan het bovenstaande aardige gedichtje, dat door den auteur aan het Bestuur van V. V. V. werd afgestaan, plaatsruimte verleend. Wat betreft de strekking ervan meenen wij echter onze lezers gerust te kunnen stellen. Ons is van officieele zijde ver zekerd, dat door de plannen der L. D. M. geen beletselen in den weg gelegd worden aan een uitbreiding der gemeente Katwijk in Zuidelijke richting. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk z. van W. H. Haasbroek en M. Houwaart; Petronella d. van J. den Hollander en A. v. d. Plas; Pieter z. van J. de Jong en M. Hasenoot; Cornells z. van S. J. Havinga en S. C. Mastrigt; Maartje d. van J. Dubbelaar en A. Verdoes; Hendrik z van G. van der Dees en N. van der Plas; Dirk Cornells z. van W. van Rijn en A. de Koning; Cornelia Jacoba d. ran J. C. van Beelen en J. van Beelen. Overleden: Maartje Remmelzwaal, 49 jaar weduwe van C. Souverijn; Janna Francina van Egmond. 70 jaar. echtgen. van N. Guijt. Ondertrouwd: W. van der Plas en W. Ros. Getrouwd: A. de Vreugd en A. E. Hoog lander: J C. Klink cn L. Pronk; H. de Jong en J. Snijders; D. Verdoes en K. Hoek. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Geref. Kerk. werd tot ouderling herkozen de heer W. L Noordijk en geko zen de heer Joh. Korpelshoek; herkozen is tot diaken de heer Nic. Ouwersloot en ge kozen de heer J. P. v. d. Nagel. LISSE. Raadsagenda. De Raad komt morgenmiddag om twee uur bijeen. 1. Gemeenschappelijke regeling inzake toelating van kinderen tot de openbare Ulo-scholen te Leiden 2. Subsidie aan den cursus voor bouwkundig teekenen te Hillegom 3. Bespreking school-tandver- zorging 4. Wijziging der gastarieven 5. Verkoop van rietland langs den Ringvaart 6. Intrekking van de raadsbesluiten: a. tot verkoop van een gedeelte van het eilandje Akerboom aan P J v. d. Hulst; b verbouwing Arbeidsbeurs in 1937 7. Aan bieding van begrootingen voor de bedrijven en de gemeentebegrootmg voor 1938 8. Comptabiliteit 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Wilhelmus, z. van C Lemmers cn S. van Heemskerk Co'/nelb Ahrend, z van K A. ODoelaar en M. Ch Heuseveldt. Overleden: Marijtje Blom. wed van H Tijssen. Getrouwd: N. Noort en M. Schalk. Loop der bevolking. Gevestigd: C. H. Turnhout-Berkhout, Julianastraat 32 A. Bon-van den Berg, Gasstraat 3 C. M Dekker-van Doornen, Vuursteeg 16 J. W. Bergman en echt- genoote. Kanaalstraat 262 J. H van Tol. Zwartelaan 14. Vertrokken: E. H. van Oosten, naar Heemstede J. Groen, naar Wassenaar Th. Smit, naar Haarlem C. Vastenouw, naar 'sGravenhage J. B Verwer, naar Sassenheim Wed. H. J. Kruijff-Küne- mann. naar Alphen aan den Rijn Wed J. Vaandering-de Vries, naar Leiden. NOORDWIJK. Raadsagenda. Gelijtk gemeld komt morgenmiddag te 4 uur de raad in openbare vergadering bijeen. 1. Mededeelingen: 2. Ingekomen stukken; 3. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegroo. tingen over 1938; 4. Begrooting vleesch- keuringsdienst kring Katwijk over 1938; 5. Adres K.N.A.C. inzake personeele belasting voor motorrijtuigen; 6. Voorstellen tot ver hooging van crediet voor kleine kweekers over 1937 en tot toekenning van crediet 4. Dickie zag daar eerst een snuit, die rondkeek, tusschen een paar wortels uit en even later kwam er werkelijk een heel konijn ineens, te voorschijn uit een gat, dat dus 'n konijnenhol moest zijn. Het was een keurig beest; het droeg een deftig hoedje en het zei: „Hallo, jij daar ik groet je!" „Ook goeden dag", zei Dickie, zeer verbaasd; „Je brengt mij aan het schrikken haast!" „Wat jammer", sprak het konijn nu, met een buiging: „ik vraog excuus; aanvaard mijn leed-betuiging! Wat kwam je hier wel doen?" „Ik zoek een avontuur", zei Dickie to^n; „misschien begrijp je wel. wat ik bedoel. Maar 'k vond er nog niet'één 't is hier eën' saaie boel!" „Aha!" riep nu het konijn; „daar kan ik raad in geven; er 'is hier best e^n avontuurtje te beleven. Maar eerst moet je toch weten, dat ik Theodorus Lap-oor ben geheeten". aan kleine kweekers over 1938; 7. Voorst^ tot het aangaan van een rekening-courant» overeenkomst voor gewone uitgaven en het aangaan van kasgeldleenimgen8. Voorstel tot toekenning van weezengelden; 9. Voor stel inzake kindertoeslag aan ambtenaren in vasten dienst; 10. Voorstel tot het ver- leenen van machtiging als bedoeld in art. 25 van het ambtenarenreglement; 11. Be zwaarschriften rioolbelasting 1937; 12. Be zwaarschriften hondenbelasting 1937: 13. Voorstel inzake verbetering van den Goo- weg; 14. Voorstel tot verkoop van grond aan de Quarles van Uffordstraat; 15. Voor stel tot vaststelling van een verordening op de sluiting van kapperszaken, bedoeld in art. 6 der winkelsluitingswet; 16. Benoe mingen. Geen verlaging personeele belasting voor motorrijtuigen? Men zal zich herinneren, dat de KN.A.C. destijds bij den Raad heeft aangedrongen op verlaging van de personeele belasting voor motorrijtuigen. Ofschoon B. en W. de redenen, die de K.N.A.C. tot haar verzoek hebben genoopt, wel kunnen onderschrij ven, stellen zij den Raad voor daaraan thans geen gevolg te geven, daar de finan- cieele toestand der gemeente verlaging van inkomsten nog niet toelaat. De beruchte bocht in den Gooweg wordt verbeterd. Gelijk men weet, is de bocht in den Goo weg ter hoogte van .Rozenhof" wegens het slechte uitzicht voor het verkeer, niet gunstig. B en W. stellen den Raad voor hierin een behoorlijke verbetering te bren gen. Daartoe zal het noodig zijn, de be strating in de buitenbocht omhoog te brengen, waardoor de auto's in de bocht gemakkelijker bestuurbaar worden. Vervol gens achtten zij het gewenseht de inrij voor de fa. Lindhout tot de normale breedte te verkleinen, waardoor het beloop van de rijstraat duidelijker wordt' aangegeven. Tenslotte zullen in de bocht enkele palen met reflectoren worden geplaatst, om het veelvuldig voorkomende rijden over het trottoir tegen te gaan. Voor deze verbete ring vragen B. en W. een crediet aan den Raad van f. 450.Een alleszins gewensch- te verbetering, vooral voor de bewoners ter plaatse, die nog al eens last van beschadi ging van de voorgevels hunner huizen ondervinden, in verband met de diverse groote en kleine aanrijdingen! Loop der Bevolking, Gevestigd: P A. Schuckink Kool. Voor straat 62; R. Raelde, Gooweg 17a; J. B. Mullié en fam„ Q. van Uffordstraat 20; E. Fukken. Offemweg 36; W. A. Wijnands, Katwijkschestraat 7; E. I. M. Schuch, Pickéstraat 8; N. van der Mey. Hoofdstr. Vertrokken: M. J. Wanxiinkhof naar Leiden. Haarlemmerstraat 283: H. N, Heintzberger, naar de Bilt (U.) Haydnlaan lb; A. Rietvink naar Noordwijkerhout, Havenstraat 50; J. van der Werff en wed. P H. C. Levendag, n. A'dam, Tolstraat 186; C. J. Siemerink echt. A. G. Geerlings naar March i Engeland IJ. W. Schelvis naar Duinkerken (Fr.) Rue du Kruisbellard 207; C. P. J. Kraan naar Warmond A. 152; W. Pompe naar Noordwijkerhout, Beeklaan 2; P. N. v. d. Willik n. Den Haag, Nieuwe Uit leg 15; P. N. v. d. Willik echtg. geb. J. A. H. M. van Dijk en fam. naar Voorburg Kon. Wilh.laan 9: C A. van Beveren naar Sas- senheim, Charbonlaan 14; M. C. Turenhout. naar Noordwijkerhout. Kortenbachstraat 19; L. Th. M. van Urk n. A'dam, Konings laan 15. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van J. v. d. Mark en J. Vlasveld; Leonardus z. van J. Vliet Vlieland en C. H. Ruigrok: Maria Cellna Ida d. van W. J. J. Wamelink en W. J. HeintsbergenGerardus Petrus Nicolaas z. van J. Hermans en E. J. Koelewijn; Catha- rina Anthonette Lucie Helena d. van H. W. Gasteren Cattenburg en A. M. C. Funke. Getrouwd: D. van den Hoonaard en C. J. Heemskerk Overleden: Gerardus Franciscus Steen voorden 27 jaar geh. met M. C. Caspers; Cornells van der Zwan 56 Jaar. Gevonden: Een heerenrijwiel merk .Leonard"; een 5 Hectogram gewicht; een portemonnaie inh. f. 2.50 (knipmodel)een paar geoliede linnen beenkappen; 'n zware gouden ring. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 13 uur, ten politiebureele te Noordwijk Binnen. OEGSTGEEST. Sluiting der fancy-fair Oranjevereeniging. Zaterdagavond is de fancy-fair in het patronaatsgebouw, georganiseerd door de Oranjevereeniging, door den voorzitter den •heer C. P. J Paardekooper, gesloten met een korte rede waarin hij zijn vreugde uitsprak over de prettige stemming die heerschte. Echter moest hij toch zijn teleurstelling uitspreken over de toch te gering betoonde belangstelling, waardoor het eindresultaat, naar schatting, ls tegen gevallen. Het vooropgezette doel om aan de armen, in de gemeente bij de te verwachten ge beurtenissen en het jubileum in ons ge liefde Vorstenhuis, een extra feestgave te verstrekken en de schooljeugd een waar dige verrasing te bereiden, zal helaas niet ten uitvoer gebraoht kunnen worden. Ten slotte dankte spr. namens het be stuur voor de betoonde belangstelling en medewerking, inzonderheid den dames- helpsters, die getracht hebben een zoo groot mogelijk succes te bereiken. Als waardig slot werd den voorzitter door de aanwezigen een welverdiende hulde ge bracht. Baldadige jeugd heeft dezer dagen des avonds op de Nassaulaan een stok tusschen een hek van een voortuin vastgezet en wel zoodanig dat voorbijgangers daardoor kwamen te vallen en lichte verwondingen opliepen. De politie zal tegen dergelijke streken streng optreden. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. A. M. Remmerswaal geb. Tienstra d. Getrouwd: L. C. den Hollander en B. W. M. van Kleef Th. Muller en J. E. Horree.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 19