Uit de Rijnstreek IDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 30 November 1937 IIVGEZfMIN /TUKKEN FAILLISSEMENTEN 3—4 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendricus, z. van Joco- i Cornells ran der Voort en Theodora l--.es van der Meer Leendert Comelis, ran Cornells den Braber en Geertrui Ljer Adriana Jacoba Maria. d. van fueodorus Johannes Straathof en Petro- i Theodora van Leeuwen Relnler, z. n Hendrik Jan van Zwieten en Antje Beding Janke, d. van Jan Mledema en dljeBajema Pietje, d. van Dirk Jacobus ,jonz en Aaltje Smeding Simon Cor- J z. van Maxtinus Over es en Cornelia Tl/eeuwen Willem, z. van Leendert gburs en Antje Rutins. Getrouwd: Comelis van den Berg, 28 jaar Neeltje van Middelkoop. 21 jaar OverledenJacob van Hoom, 47 jaar. Bieden te Oegstgeest, echtgenoot van tnelia Bol PhlUppus de Winter. 82 weduwnaar van Jansje de Wolff Loop der bevolking. Gevestigd: Anna C. Beijk, van Genderen- aat 1 Klaas Landstra. Steekerweg 21 Antoiria den Haan, Groeneweg 27a Imelis de Jong, Pr. Hendrikstraat 69 jna Bos. Raadhuisstraat 44. Vertrokken: naar Amersfoort, Kon. (biaJaan 7, Neeltje Vogelaar naar iiar, Baansingel 27b, Jurriaan van wen en gezin naar Zaandam, Fin traat 9. Comelis van Niedek en gezin naar Zoeterwoude, Stompwijkerweg, tus Uithol naar Utrecht, Stern- rat 8. Izaak D. de Leeuw naar Reeu- Spoelwijk B 78. Wilhelmus L. Verhoef naar Nieuwveen 82, Mina J. van Harten, ran H. Rooderuburg naar Amster- Dacostakade 98 I, Efie Prins. Aanbesteding. en W. hebben in het secretariegebouw het openbaar aanbesteed: het maken een beschoeiing aan de Aarkade ter gte van ongeveer 90 meter. De inschrij- :en waren als volgt: Gebr. Schols te len f. 3875.H. C. v. Deest, Gouda C. Godschalk en S. v. d. Voort, len f. 3760.C. Koppe, Alphen a. d. f. 3754.N. Gortemulder, Uithoorn 4300.J. Vonk, Alphen a. d. Rijn f. 3900; Bakkers. Aannemersbedr., Alphen a. d. 1. 3734.S. Tromp, Alphen a. d. Rijn 1185.—; P. Parel, Sliedrecht f. 4548. d. Helm, Alphen a. d. Rijn f. 3550.—; ffinsel. Utrecht f. 4890.Gebrs. v. Wijk phen a. d. Rijn f. 3840.J. v. Welie en Borger, Alphen a. d. Rijn f. 3285.—; J. hippers. Leiden f. 4652.v. Beieren en (I. Alphen a. d. Rijn f. 3863.C. de en J. Tolk, Alphen a. d. Rijn f. 3795; Haarlem en Doornik, Leiden f. 3735; an. Oudenes en Turkenburg, Alphen d. Rijn f. 3577.C. A. Langeveld, phen a. d. Rijn f. 4261.—; H. J. de Bus toom f. 4296.C. Slingerland Alphen d. Rijn f. 4738.P.Bot, Sliedrecht J. Pijl Zuidland f. 3880.— F. :er, Alphen a. d. Rijn f. 4018.C. de Zeist f. 4990.Gesman en Zoete- Sjer. Alphen a. d. Rijn f. 3724.A. irshouwer, Zeist, f. 4950.A. v. Dam, phen a. d. Rijn f. 3863.W. v. d. Louw, phen a. d. Rijn f. 2995.De gunning ird aangehouden. Heden en Woensdag wordt hier de riijksche collecte gehouden ten bate van israelietische armen. - De e.v raadsvergadering, ter behande- van de gemeentebegrooting 1938, is 'Gesteld op Maandag 13 Dec. as. ■Door de politie is alhier aangehouden ere H. verdacht van diefstal van klee- ifstukken. Tot leden der Oudercommissie van de School werden herkozen de heeren C. [eveen, W. H. R. Snoek en A. Burg- - De opbrengst van de inzameling voor «lp in Nood" voor den Chr. Besturen- is f. 450.—. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Richardus Maria, z. 0 W. Hartog en M. E. Reuiings Adria- Wilhelmus, z. van C. Duivenvoorden en C. van Schie Wilhelmus Simon, z. 1H. w. Versteegen en M. C. van *wen. A-s. bezoek van St. Nicolaas. Goede Sint. die ook met de nooden •>D2e plaats bekend is. heeft besloten de Veen te komen om zijn gaven de kleinen uit te strooien. Morgen- ■™ag 3 uur zal de Sint met zijn knecht 'den Noordhoek arriveeren. 'indaar vertrekt hij per witte Wel voor het maken van een rondrit het dorp om gedurende drie dagen intrek te nemen in het gebouw van de »peratie. Door den uitvoerder der Ned. Heide- ^'-whappij belast met het toezicht op spitwerk door kleine tuinders zijn twee •Mers geschorst, wegens foutieve op- ui het aantal opgegeven roeden ge- BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. ^wen: Lena. d. van J. D. van Rijn en Voe. Loop der bevolking. fcwstigd: I. rent. Willemstraat 16 jr?h Eijk, Oud-Bodegraven 23 Wed. J regten-de Leeuw. Weeijland 5. rekken: A. Verweii naar Leiderdorp, .•'«straat 40 P. van Tol naar Gouda, m Hendrikstraat 4 F. J. van Rossum, s«fiveld M. H. A. van Rossum. naar tok Wed. G C. Rijlaarsdam en .■naar Nieuwerkerk a. d. Ussel, Pa- 180 j. Zaal. naar Amsterdam. klTWacht 313 D. Brouwer, naar EJOten. E 46 aa C. M. de Vos. naar •bfoordrechtsche Tlendeweg W-. van Eijk. naar Krimipen a. d IJssel. Veer- dam 6 A. J, Scheer, naar Oegstgeest. de Kempenaerstraat 37 P de Groot, naar Zoeterwoude. VIietwee 20 P H Noten boom. naar Voorburg. Heerenstraat 54. Uitslag schietwedstrijd „Willem Teil'. De nationale schietwedstrijd van „Wil lem Teil" is zonder eenige plechtigheid ge sloten. De wedstrijd was een onverwacht succes en is bijzonder druk bezocht ge worden. De voorioopige uitslag luidt als volgt: K.S.O. Geweren. Afd. 1. Korpswedstrijd schietvereenigingen1ste prijs ..Willem TeU" Brummen 293 punten; 2de pr. Bur gerwacht Bodegraven 292 p.; 3de pr. Kon. Erk. Kral. Schietv. Rotterdam 289 p.; 4de pr. B.V.L. Bodegraven 287 p.; 5de pr. Bur gerwacht 6 Rotterdam 286 p.- Afd. 2. Korpswedstrijd Burgerwachten: lste pr. Burgerwacht 2 Bodegraven 290 p.; 2de pr. Burgerwacht Monster 290 p.; 3de pr. Burgerwacht Rotterdam 286 p. Afd. 3. Korpsiwedstrijd B.V.L.lste pr. B.V.L. Wassenaar 286 p.; 2de pr. B.V.L. 1 Bodegraven 284 p.; B.V.L. 2 Bodegraven 282 p. Afd. 4. Eerekorpswedstrijd. afd. 1, 2. 3: lste pr. Burgerwacht 6V Rotterdam, 176 58 p.; 2de pr. B.V.L. Bodegraven 176 p.; 3de pr. Prins Alexander Rotterdam 176 p. 5. Personeele wedstrijd: 1. L. Adriaans, Rotterdam 6060 2. P. Borghouts, Rot terdam 6059; 3. C. Bloemendaal. Bode graven 6059; 6. v. Dongen, Wassenaar 60 —58; 7. P. de Vries, Alphen 60—58; 12. En gels, Wassenaar 5959; 13. P. A. Kitsert, Wassenaar 5958; 14. C. van Katwijk, Bo degraven 5958; 15. A. Veelenturf, Bode graven 5958; 16. T. F. Oskam, Bodegra ven 5958; 17. P, J. v. d. Kragt, Wassenaar 5958; 24 J. J. Hoogendoom, Bodegraven 58—58. 6. Pers. wedstrijd-Kampioenswedstrijd Leldsche Sehietbond: 1. Engels, Wasse naar 119; 2. v. Dongen, Wassenaar 119. 7. Vaste Baan: 2. P. A. Kitsert, Wasse naar 179179; 5. v. Dongen, Wassenaar 1781-75; 6. C. Bloemendaal. Bodegraven 178—174; 7. T. F. Oskam, Idem 178—174: 12. A. Veelenturf. Bodegraven 177—169; 13. P Bongenaar. idem 176168 Vrije Baan K.S.O.: 1. T. F Oskam. Bo degraven 43—36; 2. P. J. B. Bongenaap idem 3436; 3. J. J. Hoogendoom, idem 2336; 5. A. Veelenturf, idem 16—35; 8. C. Bloemendaal. idem 1436; 11. J. van Dam, Idem 8—36: 15. P. J. v. d. Kragt, Was senaar 636; 16. H. Göbel, Bodegraven 5—36. Dagprijzen K.S.O.T. F Oskam, Bode graven: P J. Bongenaar, idem; J. van Dam. idem; A. Veelenturf. Idem; Engels Wassenaar; J. J. Hoogendoom, Bodegra ven. Wedstrijden op buks. afd. 1 Korpswed strijd op buks: 1. „Willem TeU" Brum men 225 p.; 2. Loosduinsche Burgerwacht 223 p.; 3. Pro Patria de Lier 217 p.; 4. Im mer Vaardig. Hoek van Holland 213—36; 5. Wassenaarsche Pol. Sch. en Sp.vereen. 213—25. Afd. 2, Eere-komswedstrijd buks: De Oude Rijn. Ouderijn 137; Loosduinsche Burgerwacht 136; Juliana, Wassenaar 134; Afd. 3 Bekerwedstrijd o. h. Kampioen schap v. d. Leidschen Sehietbond: 1. Wil lem TeU, Bodegraven 228; 2. idem 135. Afd. 4 Pers. wedstrijd: 2. H Göbel, Bo degraven 48—45 6. J. J. Hoogendoom. idem 4840 8. A. Veelenturf. idem, 4747 23. C. Bloemendaal idem 4444; 24. v. Dongen. Wassenaar 4442 25 G J. IJperlaan, Voorschoten 4437. Afd. 5, Pers. wedstrijd buks kampioen schap Leidsehe Sehietbond: v. Dongen. Wassenaar 4847. Afd. 6, Vaste Baan. buks: 2. v. Dongen, Wassenaar. 144; 3. H Göbel. Bodegraven 143131; 7 Engels, Wassenaar 139130; 8. J. J. Hoogendoom, Bodegraven 139 129; 15. P. J. v. d. Kragt, Wassenaar 134—124. Dagprijzen buks: J. J. Hoogendoom, Bo- graven; H. Göbel, idem; P. J. v. d. Kragt, Wassenaar; C. Bloemendaal, Bodegraven: W. Valkenburg, Wassenaar. Na een wandeling met vlaggen en vaandels van de afd. Woerden en een pro- pagandarede van den heer Joh. J. G. Ber- lott te Den Haag werd alhier opgericht een afd. van de Oranjeorganisatie „De Prin- cevlag". AanvakellJk gaf zich een 36-tal jongelui als lid op. Tot leider is benoemd de heer J. J. v. Marrelo, serg. majoor, al hier, terwijl de serg.-majoor J. J. van Boven als secretaris optreedt. Het Oranjecomité heeft t>es!oten tot een tiescheiden feestviering, wanneer de blijde gebeurtenis" ten Hove zal zijn ge schied. Een beroep op de bevolking wordt noodig geacht, om de middelen bijeen te brengen. Allereerst hoopt men de school jeugd te onthalen en zoo mogelijk ook de behoeftigen te gedenken. der leden. De voorz. deelde oa. mede, dat het ledental van de Zlekenvereeniging thans (na scheiding) bedraagt 1510 en van het operatiefonds 1120 personen. As. Zaterdagavond zal de muziekver. harmonie .Excelsior" St. Nicolaas als haar gast begroeten De goede Sint zal door de muziefcvereeniging aan het station worden afgehaald, waarna een rondgang door de gemeente zal volgen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Henrica Maria, d. van J. de Vogel en J. M. Straver Maria Johanna Wilhelmina, d. van C. Kramer en W. M. A. C. Geer. Gehuwd: Z. van Ginhoven, 26 jaar en J. de Graaf f, 23 jaar. In de vergadering van het Dames comité „Dorcas". heeft een bestuursverkie zing plaats gehad en zijn herkozen de dames A. C Blijlevenvan der Wiel als pre sidente. W. Tomde Bruin als secretaresse en W. Petersvan den Bosch, Alg. adjunct. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, z. van Ja kob van e'er He den en Johanna Jacoba van Ginhoven. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Gebaren: Marian na d. van P. Bakhuyzen en C. G. Hoogendoom; Lambertus z. van L. van Oijen en M. Everling; Jan Hendrik z. van J. H. Benard en J. Deelstra; Pan- cratius Johannes z. van J. M. Stolwijk en J. M. C. Overbeek; Agatba d. van L. Goris- sen en N. Valenkamp; Adriaantje Cornelia d. van KI. Honing en J. Alblas. Getrouwd: J. van Es, 32 jaar en E. Bax 33 jaar. Ledenvergadering R.K. Ver. voor Ziekenhuisverpleging. De RK. vereenlging voor Ziekenhuisver- pleging kwam in het R.K. Vereenigingsge- touw in buitengewone ledenvergadering bijeen. De voorz., de heer H. G. Mathot, opende met een hartelijk welkom, waarna de secretaris de notulen las, die onveran derd werden vastgesteld. De voorz. deelde mede, dat de scheiding met de zustervercen. thans een feit is ge worden, en dat de R.K. vereeniging thans op eigen beenen staat. Een voorstel om de Ziekenhuisvereeniging met het R.K. opera tiefonds samen te smelten, vond het be stuur te gewaagd, evenals het meerendeel 'TU5RDORP. L crlijke Stand. Geboren: Hendrikus Antonlus Maria, z. van H. de Gunst en M J. Goddijn Jan, z. van D. Visser en B. Bergwerf. Ondertrouwd: T. Rozendaal j.m. '23 jaar en A. Soek j.d 19 jaar Overleden: Jac. Noordervliet 75 jaar, wedr. van A. v. d. Bent. In de Geref. Kerk alhier werd voor een groote schare bezoekers de N.C.R.V.- fllm „In Stormgetij" vertoond. De heer J. Kroon, theol. student alhier, sprak een inleidend woord; het verheugde hem, dat het kerkbestuur voor deze ver tooning de kerk ter beschikking had ge steld, want daarmee was bewezen dat de kerk het werk der N.C R.V. waardeert. Na twee korte voorfilms heeft de hoofd film „In Stormgetij" allen van het begin tot het einde in' spanning gehouden, mis schien niet het minst omdat het hier be trof de geschiedenis van een Katwijkschen jongen, waarbij bekende opnamen uit die plaats op het <Joek kwamen. Ds. J. J. Dijk sprak een slotwoord. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. Dongen van Rilland- Ead A. Betijn van Noordwijk. Burgerlijke Stand. Overleden: J. J. Griffioen 83 jaar. Geslaagde Ballonwedstrijd. De winkelweek-commissie heeft een bal lonwedstrijd gehouden voor de schoolkin deren. In optocht ging het van hotel Schreuder naar het voetbalveld van .Nieuwveen", Sinterklaas liet zich niet onbetuigd en was met Picler overgekomen. Bij de uitrei king der baUons kregen de ruim 300 kin deren ook nog een tablet chocolade. De honderden ballons gingen de lucht in, hetgeen een imposant gezicht was. Het was een geslaagde middag voor het comité. Jaarvergadering „Eigen Hulp". De Werkliedenver. „Eigen Hulp", hield haar 35e jaarvergadering in hotel Schreu der. onder leiding van den voorzitter den heer P. Spreij. Tevens maakte drie be stuursleden het feit mede, dat zij van de oprichting af deze functie bekleeden. De voorz. deelde mede dat de verloting ten bate van het Sanatoriumfonds uitge steld is tot Febr. 1938. De kas heeft een groot nadeelig saldo. De uitgaven f. 1277.46 overtroffen de inkomsten met f. 926.38, zoo dat er een nadeelig slot is van f. 351.08. De heer D. Zemel verklaarde de rekening in orde. Als leden van de controle-commis sie werden benoemd de heeren J. J. Wol- merstett, W. Spijker en J. Freijee. De secretaris bracht aan het einde van zijn jaarverslag in fraaien dichttrant het 35-jarig bestaan in herinnering en bij zonder aardig het jubileum van de 3 be stuursleden Abr. v. Leeuwen, G. v. d. Breg- gen en Th. Kreijling. De voorzitter dankte hem terecht hartelijk. Aan de heeren Abr. v. Leeuwen. B. Rekelhof en J. W. v. Zoest werden met overgroote meerderheid als bestuurslid herkozen. Na een bespreking van den as. feestavond ter gelegenheid van het jubileum volgde sluiting. NIEUWE WETERING. De heer B. Otto t Alhier is in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer B. Otto, die bijna 25 jaar het penningmeesterschap heeft waargeno men van de ijsclub „Ijsvermaak" alhier. Voorts had de overledene jaren zitting in het bestuur der ver. het Wit Gele Kruis, waar hij de belangen op uitnemende wijze heeft behartigd. Hij ruste in vrede! De feestvergadering der IJsclub, in ver band met het 25-jarig jubileum, is nu enkele dagen uitgesteld. RIJNSATERWOUDE. De tooneelclub „Eigen krachten", uit gaande van het Nut, dep. Rijnzaterwoude en omstreken voerde op het blijspel „Me neer m'n Ega", dat vlot gespeeld is. Alle rollen waren goed ingestudeerd, terwijl costuums en de grime goed verzorgd waren De opbrengst van een collecte was ten bate van de afd. „Volksonderwijs" te Rijnzater woude en omstr. De voorz. van het Nut. de heer J. Bodaan dankte allen en bood den damesleden elk een mooi bouquet bloemen aan. Hierna volgde een gezelUg oal. TER AAR. Onder leiding van mevr. Hogenboom, vergaderde ten gemeentehuize het comité, opgericht met het doel om ter gelegenheid van de verwachte blijde gebeurtenis in het Vorstenhuis aan onbemiddelde moeders baby-uitzetten te verschaffen. Voorgeno men is thans, dit te beperken tot kinderen welke geboren worden in de maand Januari Voorts werd besloten, dat de comitéleden zelve met bussen langs de huizen zullen collecteeren, op Woensdag 1 en Donderdag 2 Dec. a.s. In verband met de steunregeling voor de tuinders zuUen Woensdag as. ten ge meentehuize de rechthebbenden het hun toekomende in ontvangst kunnen nemen. Het diepspitten en baggeren vindt regel matig voortgang. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arigje d. van J. Versluis en J. J. Baardman; Johanna WUiy d. van E. J. van Beek en M. A. Verschut; Jacobus z. van A. van der Spek en N. van Rooijen. Overleden: T. van den Berg. 56 jaar. Ondertrouwd: J. de Koning en C. van Wagendngen. Getrouwd: J. Biesheuvel en W. Oskam; H. J. Pijpers en W. Noteboom; A. J. Derksen en W. Biesheuvel; J. Blauw en A. C. van de Waiter. Door B. en W. is de heer A. Hoogen doom wonende ten huize van den heer J- van Nielen, Dorpstraat alhier, belast met het ziekenvervoer, zulks in de plaats van den heer A. van Sprang, die op zijn verzoek met 1 December as. ontheven is van die werkzaamheden. De heer Hoogendoom is per telefoon te bereiken. Bij de herstemming van een Heem raad van den Zuidplaspolder. vacature de heer A. van der Breggen alhier, is gekozen de heer R. den Hollander. De giften van het comité voor kinder voeding zijn gestegen tot ruim f. 600 in contanten en belangrijke bijdragen ln natura. Bij 3 kinderen en 1 volwassen persoon is alhier roodvonk geconstateerd. De vetsmelterij „Remia" alhier ont ving een regeeringsopdracht voor de leve ring van 60.000 kilo bak- en braadvet. In de Geref. Kerk zijn gekozen tot ouder ling de heeren: Tj. van Dam en H. van Rijswijk en tot diaken J. vom~riing en J. van Nielen. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Mlaria Hendrika, d. van J E. van der Spek en L. M. A. Vente Geer- truida Sara Cornelia, d. van A. Versloot en G. Schmidt. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. den Hertog van Bussum J T. Kramer van Hazerswoude J. van Veen van PijnackeT K. Vig van Voorburg. Vertrokken: E. Blom naar Zoeterwoude E. van Ekeren. naar Woerden. Gevonden voorwerpen. Een bruine dameshandschoen met bont- randje en een rozenkrans. Inlichtingen ter secretarie. De postduivenvereeniging „De Witpen" alhier, organiseert op 7, 8 en 9 December in het Spaarbankgebouw een tentoonstel ling. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren D. de Jong en C. Bos Azn. en tot diaken de heeren G. de Bruin en B. C. Groenheyde. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Evertje Cornelia d. van Gerrit Schinkel en Ali Heemskerk. Overleden: Annigje Bode, 64 jaar, echt genoot» van Arie van Breene. Een sluitende Gemeentebegrooting. De Gemeentebegrooting voor 1938, die binnenkort den Raad zal worden aangebo den, is ditmaal sluitend gemaakt, zonder raming van een extra Rijksbijdrage uit het Werkloosheids-subsddiefonds. GEMEENTERAAD. Vaststelling Rekening en begrooting Crcdiet voor het uitbreidingsplan Meerdere verlichting. De Raad vergaderde De voorz. herinnerde er aan. dat weth. Hoogendijk kort geleden zijn 70sten verjaardag heeft mogen vieren. Het was spr. een behoefte ook in dezen kring dit feit nog te gedenken. Hij wensch- tc. dat de heer Hoogendijk nog vele jaren met dezelfde kracht en frischheid van geest, deel van den Raad zal mogen uit maken. Alle leden betuigden hiermede hun instemming. Weth. Hoogendijk dankte voor deze woorden. B. en W. boden de begrooting voor 1933 aan: Gewone dienst: Inkomsten en uitga ven f. 94780.41 met een post van f. 678.37 voor onvoorzien. Kapitaaldienst: Inkomsten i. 26470.40. uitgaven f. 1194.10, batig slot f. 15376.30. De voorz. deelde mede. dat het. zij het dan ook met dit lage bedrag voor onvoorzien, gelukt is deze begrooting slul- iend te krijgen zonder de raming van een extra Rijksbijdrage uit het Werkloosheids- subsidiefonds. De begrooting werd voor on derzoek en rapport in handen der Flnan- cieele Commissie gesteld. Voorioopige vaststelling Gemeente-reke ning over 1936. De heer van Bunningen, zeide namens de commissie, dat deze de rekening geheel accoord heeft bevonden. Met alg. st. werd besloten de rekening voorloopig vast te stellen en aan Ged. Sta len ter goedkeuring in te zenden met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: In komsten f. 97448.85; Uitgaven f. 90779.39: batig slot f. 6669.46. Kapitaaldienst: Inkom sten f. 43465.03, Uitgaven f. 29581.63, batig slot f. 13883.40. 'Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WAAR BLIJFT HET REDDINGSLUIK? Zeer geachte Redactie: Andermaal werden wij opgeschrikt door 3 verdrinklngs-gevallen bij een auto-onge luk. Dezen zomer 14 Juli zagen wij te Scheveningen een demonstratie met het reddingsluik-systeem Bosman. Het Leidsch Dagblad schreef toen zeer gunstig over dit luik immers niet alleen gaat het, wan neer een auto te water geraakt, „vanzelf" open. doch waar dit luik groote drijfkracht heeft kunnen de niet-zwemmers zich er aan vast klemmen tot hulp opdaagt. We spraken den uitvinder deze kon financiëel niet verder maar de octrooien waren reeds in orde en de K.N.A.C. zou voor de rest zorgen. Hoever de K.N.A.C. gevorderd Is. weet schrijfster dezes niet, maar wel dat de auto's met tientallen haar dorpje voorbij snellen zonder noodluik over den smal- len Lage Rijndijk langs den Rijn en langs de plek waar reeds eerder 2 Katho lieke priesters verdronken omdat ze niet uit de auto konden; hier hielp ook geen zwemdiploma. Geachte redactiehebben we dezen zomer naar een leuke vertoonlng voor badgasten gekeken of naar een nuttig apparaat waar door verdrinklngs-gevallen als voornoemd uitgesloten zijn? Kon zoo iets niet ln de wet opgenomen worden? Ik vraag maar ik rijd ook wel eens. Of moeten er eerst meer slachtoffers vallen? Met beleefden dank voor plaatsruimte Mevr. G. v. DUK v. Leeuwenpark 17, Leiderdorp. Opgeheven wegens gebrek aan actief: W. Smit, Leiden. Rekening 1936 en Begrooting 1938 van het Burgerlijk Armbestuur. Door het Bur gerlijk Armbestuur is over 1936 uitgegeven f. 5929.31 en ontvangen f. 353.27. Het te kort ad. f. 5575.84 is gedekt door een ge meentelijke subsidie tot laatstgenoemd be drag. Na discussie werd de rekening goed gekeurd, evenals de Begrooting 1938, met een totaal aan uitgaven van f. 6100.en ontvangsten van f. 100.benevens een ge raamde gemeentelijke subsidie van f.6000. Goedgekeurd werd de wijziging der ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Goedgekeurd werd de aanvulling reke ning-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten. Vaststelling vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O.-wet 1920, voor de bijz. scho len over het jaar 1935. De kosten van het O. L. onderwijs alhier hebben volgens de door Ged. Staten goedgekeurde gemeente- rekening over 1935 bedragen f. 11.88 p. 1. Gerekend naar dit bedrag en het aantal leerlingen der diverse bijzondere scholen, kan de bovenbedoelde vergoeding over 1935 als volgt worden vastgesteld: voor de Chr. Nat. School f. 1104.84; voor de Ned. Herv. School f. 1063.26; voor de RK. Meisjes school f. 1921.59; voor de R.K. Jongens school f. 1591.92. De vergoeding voor de R. K. School voor Ui,.O. over 1935 kan worden gebaseerd op de kosten van het openbaar uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Edam, welke over 1935, f. 16.50 per leerling hebben bedragen. Aan genoem de school kan derhalve, gerekend naar het aantal leerlingen f. 676.50 worden uitge keerd. Conform dit voorstel werden ge noemde uitkeeringen aldus vastgesteld. Vaststelling gemeenschappelijke rege ling omtrent de toelating van kinderen uit Alphen a. d. Rijn. op de openbare lagere school te Zwammerdam. De nieuwe rege ling welke 1 Jan. 1938 in werking zal tre den bepaalt, dat de jaarlijksche vergoeding per leerling, door Alphen a. d. Rijn te be talen van f. 17.50 zal worden teruggebracht tot f. 10.tenzij in eenig jaar de kosten van het openbaar onderwijs hooger moch ten zijn, in welk geval dan de werkelijke kostprijs per leerling woTdt vergoed. Z. h. st. werd tot de vaststelling der nieuwe regeling besloten. Het voorstel tot verhuur van 0.82.80 H.A. weiland van de vm. boerderij „Altijd Wat" gedurende het jaar 1938 aan W. Hoogen- óoorn Jr. te Alphen a. d. Rijn voor f90. de massa werd goedgekeurd, evenals dat tot verhuur van 750 c.A. tuinland gedu rende het jaar 1938 aan N. Waasdorp al hier, voor 11.25 de massa. Een crediet groot f. 250.voor het ma ken van bebouwingsvoorschriften ln ver band met het te maken uitbreidingsplan en de bouwverordening werd na toelichting z. h. st. toegestaan. Op een adres van de Ver. tot Onderlinge Brandverzekering „Reeuwijk en Omstre ken" om een bijdrage van f. 234.24 voor kosten brandblussching bij J. L. v. d. Berg in den Tempelpolder was door B. en W. af wijzend geadviseerd. De Raad kon zich ge heel vereenigen met de door B. en W. aan gevoerde motieven; op grond daarvan werd z. h. st. besloten op het verzoek afwijzend te beschikken. De voorgestelde noodige wijzigingc-n in de begrooting dienst 1937 werden door den voorzitter nader toegelicht en conform vastgesteld, tot een bedrag van f. 4274.50. De heer Linschoten vroeg om meerdere verlichting van den Rijksstraatweg vanaf Duinker tot Scheepjesbrug, aangezien thans in dit gedeelte veel steenhoopen zijn neergezet en de voetgangers daardoor ge noodzaakt zijn op den rijweg te loopen, hetgeen bij avond zonder verluchting vele gevaren oplevert. Algemeen bleek men de noodzakelijkheid hiervan, ter voorkoming ran levensgevaar, in te zien, waarom mpt alg. st. besloten werd zoo spoedig mogelijk opdracht tot de voorgestelde verlichting te geven. Hierop sluiting.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15