Ons Kort Verhaal DAMPO LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 November 193] Publiciteit mgi RECHTZAKEN 1 1 VRAGENRUBRIEK Zweefvliegtuig verongelukte bij Alphen. Nader onderzoek van den raad voor de luchtvaart. Valscherm vergeten. In het departement vaal waterstaat heeft de raad van luchtvaart gistermiddag een nader onderzoek ingesteld naar het ongeval met het zweefvliegtuig PH-61, dat op 9 Juli £1. tijdens een vlucht bij Alphen is be- sEhadigd. De bestuurder, de heer J. van der Meer, bleef daarbij ongedeerd. De heer via ti der Meer verklaarde bij dit nader onderzoek, dat hij te ongeveer 12 uur -aas opgestegen, opgesleept door een motor vliegtuig Van te voren had hij gevraagd of er een valscherm ter beschikking was, doch daarop heeft hij een ontkennend antwoord ontvangen. Op een vraag van den voorzitter, mr. dr. D. A. P N. Kooien, antwoordde de heer van der Meer dat hij wist. dat een inzittende van een zweef vliegtuig in het bezit moet zijn van een deugdelijk valscherm en dat hij willens en wetens de reglementen heeft overtreden. Voorts verklaarde de heer van der Meer. dat er dien dag veel wolken waren, doch dat- hij, gezien zijn ervaringen od de vorige vluchten van meening was. dat hij vol doende kon blindvliegen. Het toestel was echter niet voorzien ran de noodige in strumenten voor blindvliegen en hij er kende thans dan ook. dat hii zeer onvoor zichtig heeft gehandeld om door de wolken te vliegen. Als deskundige werd gehoord ir. A G von Baumhauer, ingenieur bii den lucht vaartdienst. Deze noemde het niet verant woord zonder valscherm de lucht in te gaan, ten eerste omdat het tegen de voor schriften is en voorts met het oog od het risico. Ook noemde hii het opzettelijk ■blindvliegen zonder instrumenten gevaarlijk en tegen de goede gewoonte van de meeste vliegers. Er kan volgens den heer von Baumhauer zonder stabulo (vast hori zontaal staartvlak) wel aardig gevlogen worden, maar wenscheliik is dat niet. De heer J. K. Hoekstra instructeur bij het Ned. Instituut voor zweefvliegen, gaf ben slotte als zijn ervaring te kemien, dat het zeer lastig is blind te vliegen zonder sta bulo en bochtaanwijzer. Deze ervaring heeft hii aan verschillende vliegers medegedeeld, doch hii gelooft niet, dat de heer van der fïeer dtaarbij was. Dë raiad zal later uitspraak dioen dat vonnis daar N. bij schikking er met f. 3 af had kunnen komen. De Politierechter vonniste weer tot f. 5 subs. 5 dagen. Vrijgesproken van oplichting. Wegens oplichting heeft terecht ge staan F. J. B„ vertegenwoordiger te Voor schoten Verd. had bij een klant een prijscourant afgegeven eener chemische reinigings inrichting, waardoor de klant meende, dat bedoelde inrichting de goederen, die af gegeven waren, zou reinigen, hetgeen niet gebeurde. De Politierechter wees thans schriftelijk vonnis en achtte de ten laste gelegde op lichting niet bewezen, zoodat B. werd vrij gesproken. De wraak. D. te Alphen aan den Rijn, beweerde tegen verschillende personen, dat J. S. in die gemeente den brand, die in zijn woning had gewoed, zelf had aangestoken. Wegens deze beleediging moest O. te recht staan, doch hij liet verstek gaan. De Officier merkte op, dat het hier wraak betrof, omdat O. meende dat S hem bij de steunverleening had verraden. De Officier vroeg zes weken gevangenis straf, hetgeen ook het vonnis werd. Geld geïnd, zonder er recht toe te hebben. Bij mej. J. H. te Katwijk aan Zee had j D. R. verteld vertegenwoordiger te zijn van een firma, en geld te komen Innen voor reparatie aan de naaimachine. Dat was oplichting, die R. ook bij andere I inwoners van Katwijk had toegepast. De Officier wees erop, dat verdachte reeds eerder straffen voor dergelijke delic ten heeft ondergaan, zoodat mi 3 maan den gevangenisstraf werd gevraagd. Verdachte, die verstek liet gaan, werd conform dezen etsoh veroordeeld. Inkomsten verzwegen voor den steun. C. J. den H., uit Koudekerk maakte zich aan valschheld in geschrifte schuldig. Hij vertelde dat een kostganger f. 5 per week betaalde, doch in werkelijkheid was dit f. 10 geweest. Een totaal bedrag van plm. f. 400 zou op deze wijze zijn verzwegen. De Officier zei dat verdachte nogal wat gelogen heeft, en dat ook de kostganger zelf daaraan deelnam. Er is door zijn ver zwijgen, plm. f. 150 onrechtmatig ontvan gen, en gezien de omstandigheden, vroeg de Officier vier maanden gevangenisstraf. Verdachte betoogde uit nood te hebben gehandeld. De politierechter hield daarmede ook rekening, en legde vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar op. Verkonden kinderen? ;Z\ Wrijf dan dadelijk rug en borstje in met Wonderlijk zooals dat hefptl Pot 50 ct Doos 30. Bij Apoth. en Drogisten wmm M IJ N H A R D T II 2045 (Ingez Med.» JAMBOREE-WANDELTOCHT. Incident met de Kol. Reserve 7 December voor het Hoog: Militair Gerechtshof. Het Hooe Militair Gerechtshof zal Dins dag: 7 December in hooeer beroep de zaak ■behandelen tegen den 37-jarigen M van den H. eerste luitenant van de Koloniale Reserve te Nijmegen die op 8 Augustus j.l. als commandant van een militaire colonne wan 55 man ran het Ned. Indische Leger aan den Jamboree-wandeltocht heeft deel genomen en geweigerd heeft te gehoorza men aan de bevelen van de politie te Bloemendaal om zijn colonne met drie man naast elkaar te doen loopen. In deze zaak heeft, de auditeur-militair bli den krijgsraad geldboeten van f. 25 subs. 5 dagen hechtenis en van f. 10 subs 5 da gen gevorderd. De krijgsraad sprak beklaagde van het hem ten laste gelegde vrij. KANTONGERECHT DELFT. De kantonrechter te Delft heeft veroor deeld wegens: overtreding Motor- en Rij- wielwet J. H. G. te Stompwijk tot f. 3.—, subs. 2 dagen: overtreding Arbeidswet' H H. te Stompwijk tot f.25,— bus. 10 dagen HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een doove beleedigd. W. had te Leiden in een restauratie tegen mej. A. v. str. beleedigende woorden geuit Het zonderlinge was. dat mej. v. Str. doof te, en zelf dus de beleedigende woorden niet hoorde. Ze waren haar overgebracht door een andere juffrouw. De politierechter wees nu in deze zaak. die de vorige week werd behandeld, schrif telijk vonnis, waarbij werd overwogen dat de juffrouw die als tolk optrad, ten deze hulpmiddel was geweest voor overbrengen der beleediging die dus niet rechtstreeks was geweest. De politierechter vonniste tot f. 1 subs. 1 dag hechtenis. Mishandeling te Leiden. H. H. uit Leiden zou op 11 Augustus v. d. K. hebben mishandeld. De verdachte had evenwel betoogd niet te hebben geslagen, doch getuigen verzekerden dat in ieder ge val één van de gebroeders H. de mishande ling had gepleegd. Vanmorgen werd de derde broer van de familie H gehoord als getuige, die ont kende den klap te hebben gegeven. Als bewijs uit het ongerijmde, conclu deerde daarop de officier, dat dus H. H. de schuldige moest zijn, en deswege vroeg hij f. 30 boete subs 30 dagen hechtenis. De verdachte vond dat hij onschuldig werd veroordeeld: de politierechter dacht er anders over, en legde de gevraagde boete op. Diefstal. G. K. uit Leiden had zich aan diefstal van wollen goederen schuldig gemaakt wat hij bekende. De officier wees erop dat verdachte al eerder is veroordeeld wegens een dergelijk feit en vroeg nu vier weken gevangenis straf. De politierechter wilde nog geen vonnis wijzen, doch eerst een psychiatersrapport over verdachte vragen. Afwezige belastingkaart. J. N. uit Noordwijk was, toen hij met zijn auto reed. door ambtenaren aangehouden Hij bleek niet in het bezit te zijn van een wegen belastingkaart. Bij verstek was N tot f. 5 boete veroordeeld, waarvan hij in VEfzet kwam. De Rijksadvocaat vroeg bevestiging van In de sluis. Toen de sluiswachter Meeuws te Stomp wijk aata J. C. van H. uit Veur had gelast in de sluis zijn schuit los te maken van de motorboot, waaraan deze was vastgemaakt, had van H. hieraan niet voldaan. Daarop had de sluiswachter de schuit zelf los wil len maken, waarbij van H em op de hand had getrapt. Wegens niet voldoen aan een bevel, en mishandeling, stond van H. terecht. De Officier vroeg f. 50 boete subs 50 dagen. Het vonnis werd f. 30 boete sub6. 30 dagen hechtenis. Steunfraude. G. B. uit Leiden, knoiede met zijn steun- opgave: hij had in een bepaalde week f. 25 verdiend, doch vulde op het formulier in, niets te hebben ontvangen. De w.n.d. directeur van de Arbeidsbeurs, de heer Oostveen, deelde mede, dat ver dachte voor goed van den steun is uitgeslo ten, dus reeds flink is gestraft. De Officier wees er op, dat in totaal f. 107 is verzwegen door B. en vroeg twee maanden gevange nisstraf. De Politierechter hield rekening met de reeds opgelegde straf, en gaf nu nog f. 5— boete subs. 5 dagen hechtenis, benevens voorwaardelijk de twee maanden hechtenis, met een proeftijd van twee jaar. Op de kermis. Op de kermis te Veur. had de exploitant van de auto-scooters, J. H„ één van de in zittenden der auto's, een klap in het gelaat gegeven. Nu betoogde H„ dat hij uit zelf verdediging zou hebben gehandeld, doch blijkens de getuigen-verklaring, had deze inzittende, in verband met een kwestie over het betalen, slechts een dreigende beweging gemaakt. De Officier vroeg daarom f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis, dat ook het vonnis werd. Mishandeling te Zwammerdam. Te Zwammerdam had J. A. C. A. mishan deling gepleegd jegens D. F„ die aan den politierechter nu een dokters-rekening van f. 7.50 toonde. De verdachte bekende en de Officier meende uit de doktersrekening te mogen opmaken, dat het nogal was aangekomen. Daarom werd f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis gevraagd. De politierechter vonniste tot f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. Ruzie in de fabriek. C, M. H. uit Leiden, had in de fabriek den chef-suikerwerker A. H. geslagen, zoo dat hij wegens mishandeling terecht stond. Naar de mishandelde mededeelde, is ver dachte ontslagen, en daarmede hield de Officier rekening bij zijn elsch van f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. De politierechter wees de civiele vorde ring der doktersrekening, tot een bedrag van f. 14.50 toe en legde f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis op. Een scheldpartij. Mej. M. D. uit Katwijk aan Zee zou be leedigende woorden hebben geuit tegen F. Dat ontkende de juffrouw, doch de be- leedigde hield vol de verdachte toch beslist het bedoelde woord te hebben hoo- ren zeggen. Er was zoo iets van een ruzie met de echtgenoote van F. geweest, en dat schijnt de aanleiding te zijn geweest voor de scheldpartij. De officier zei dat de juffrouw verder goed bekend staat, maar schelden komt niet te pas. Daarom werd f. 15 boete subs. 15 dagen gevraagd. De politierechter gaf de juffrouw een vermaning en de f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Het advies, dat moeder gaf. Toen F. in Katwijk aan Zee voorbij de woning van mej. C. S. fietste, had zij hem beleedigende woorden toegevoegd. Ontken nen deed de juffrouw dat niet, doch zij be toogde dat F. ook zijn deel in de scheldpartij had geleverd. De 17-jarige mej. Z. wilde als getuige niet den eed afleggen, want „moeder had gezegd dat ze het niet doen moest". De Officier merkte echter op, dat op deze weigering zes maanden gevangenisstraf staat; toen legde de juffrouw den eed af, en vertelde de ruzie en het schelden te hebben gehoord. Toen vroeg de Officier f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, dat ook het vonnis werd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gisteren moest voor den pl.v. kanton- echter, mr. W. de Clercq terechtstaan W. R. alhier, omdat hij bij de Roodenbui ger- straat met zijn auto de bocht aldaar had afgesneden, waardoor een wielrijder, de heer van Doorn, beklemd was gerakt. Zoo wel verdachte als zijn raadsman, mr. Sor- mani. verklaarden dat de wielrijder in ver band met den wind over het stuur gebo gen had. waardoor hij tegen de auto was opgereden. De verbaliseerende agent Mul der verklaarde dat er in het geheel geen wind was geweest en dat door de manier van rijden van verdachte de heer v. Doorn was aangereden hii had dit duidelijk waar genomen. Het O. M. eischte f40.boete of 20 dagen hechtenis. De pl.v kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 25. boete of 20 dagen hechtenis. Na schorsing der zitting, nam de kan tonrechter mr. Llgtenberg de zitting waar. J, van der M. uit Oegstgeest moest te rechtstaan wegens dierenmishandeling. Hii had op de Leidsche veemarkt een koe met dichtgeplakte uiers vervoerd. Verdachte ontkende dit ten stelligste en zeide de koe niet vervoerd te hebben. De heer J. A. van den Akker, dierenarts uit den Haag, ver klaarde dat toen hij feit constateerde ver dachte de koe aan een touw vervoerde. Deze wijze van vetvoer is voor koeien bij zonder pijnlijk en gevoelig. Eischt f.20. boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15.— boete of 5 dagen hechtenis. Daarna stond weer terecht mej. J. B. uit Oegstgeest, omdat zij niet aan de lastge ving van B. en W. van Oegstgeest voldaan had om haar woonschuit te veriaten. Het O, M eischte f. 50.— boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte wond zich zeer op en verklaarde dat men haar zocht en dat haar schuit nog goed bewoonbaar is. De kantonrechter wilde nu de hooge boete nog niet opleggen en veroordeelde haar tot f. 15.— boete of 5 dagen hechtenis. Ver dachte verklaarde weer in hooger beroep te zullen gaan. T. H. H., chauffeur uit Haarlem moest terecht staan omdat hij op den Achterweg te Katwijk aan Zee met zijn vrachtauto dwars door een militaire colonne was ge reden, waardoor wachtmeester der huzaren de heer W. Schoonderwoerd uit Den Haag die met den lsten luitenant der huzaren G. F. Immink aan het hoofd der colonne reed, met zijn paard In een sloot was gedrongen. Het O. M. eischte f. 25.— boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15.— boete of 5 dagen, hechtenis. J. v. d. K., bakker "te Voorschoten stond terecht wegens overtreding der Arbeids wet. Daar dit de derde herhaling was bin nen 2 jaar eischte het O. M. f. 25.boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10— boete of 4 dagen hechtenis. G. van K. uit Voorhout stond terecht omdat hij rijdende met een motorrijwiel te Noordwijkerhout niet aan het stoptee- ken van den gem. veldwachter G. Lam- mers had voldaan, maar was doorgereden niettegenstaande de veldwachter zich mid den op den weg geplaatst had. Bij onder zoek was gebleken dat verdachte geen rij bewijs, en geen nummerbewijs had. Ver dachte erkende de feiten; doordat hij niet zoo bedreven in het motorrijden was had hij niet direct kunnen stoppen. Eisch 2 maal f. 7.50 of 2 maal 5 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde stempelaar te zijn en daar hij een vrouw met 8 kinderen moet onderhouden kon hij de hooge boete niet betalen. De kantonrechter begreep niet, dat men, als men stempelaar is, met een motorrijwiel gaat rijden zonder de ver- cischte documenten. Hoowel het feit zeer ernstig is, veroordeelde hij verdachte tot 2 inaal f. 5boete of 2 maal 5 dagen hech- P. K, uit Woubrugge moest terechtstaan omdat hij met zijn motorrijwiel te Alke made den winkelier G. Drooge, die aldaar met een rijwiel en een mand eieren op den weg liep, had aangereden waardoor de man was gevallen en de eieren op den grond te recht waren gekomen. Het O. M. wees er op dat verdachte ook niet het vereischte rijbewijs had bezeten en eischte voor het eerste feit f. 25 boeten of 5 dagen hech tenis ên voor het tweede feit f. 15boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak eerste feit f. 10— boete of 4 dagen hechtenis, tweede feit f. 5— boete 2 dagen hechtenis. Mevr. M. S. uit Den Haag moest terecht staan omdat zij met haar auto midden op ae Breestraat een wielrijder, den heer H. Groenendijk, teekenaar te Oegstgeest had aangereden. Na de aanrijding had ver dachte direct vol gas gegeven en had daar- Dt) voor de tweede maal den heer Gr. over reden, waarbij een portefeuille met kost- door J, P. BALJÉ. Viola Paloma, de beroemde filmster, kneep nijdig haar sigaret stuk en wierp de overblijfselen in den zilveren asohbaJk, die onder haar bereik naast den divan stond. Ze blies als een getergde kat tegen haar secretaresse Zevenentwintig brieven! Zevenentwintig, 't is een ongehoord schandaal. Geen won der. dat de filmmaatschappij ieder jaar mijn salaris verlaagt, 't Vorig jaar heb ik nog maar hondervijftigduizend dollar ver diend. Dit jaar zal het misschien nog min der zijn. Heb ik daarvoor een publicity- manager? Waar is de nietsnut? Roep Jim onmiddellijk hier!" De secretaresse haastte zich weg Viola Paloma was zóó opgewonden, dat ze bijna zichzelf vergat en op wilde staan, om door de kamer te loopen, maar ze bedacht zich nog b'j ijds en bleef liggen. Met oogen, die vonkten, keek ze naar de deur. waardoor Jim zcu verschijnen. Jim keek zoo opgewekt, als een publicity, manager onder deze omstandigheden doen kan. „Hallo, darling, wat is er aan de hand?" Viola trok het gezicht, waardoor ze in de film „De wrekende Godin" beroemd was geworden. Haar fijn-gepenseelde wenk brauwen vertoonden toorn'bochtjes. „O. niet veel", zei ze sarcastisch, kijk eens even naar mijn fan-mail! Zevenen twintig s.uks. meneer! Wat heb je daarop te zeggen?" Jim kerk naar het stapeltje brieven en hij keek bedenkelijk. „Tja. dat is niet veel", gaf hij t-oe. „niet zoo heel veel". „Niet zoo heel veel", beet Viola Paloma hem toe, „en dat is alles, wat meneer weet te zeggen. Geef ik ie daarvoor een salaris waar een eerste minister van een Euro- peesch rijkje duimen en vingers naar zou aflikken? Zevenentwintig brieven, waar onder maar één uit Europa! Vroeger waren het er dagelijks minstens honderd en Euroca scande vaak de kroon. Is dat het resul'aat van jouw publiciteit? Hè?" Jim wreef zich de kin. „Kijk eens. Viola", zei hij, „het zit ons ook niet mee Die ver loving met den Prins ran Cristobal ging net on zen neus voorbij „Natuurlijk", sneerde Viola, „dien heb je je laten afpikken door Pearl Daniella. Dat mensch met haar eeuwige grijns is al in alle standen met den Prins van Christobal gekiekt. Overigens gun ik haar die pret. Verlovingen doen het niet meer. Na mijn vier echtscheidingen en zeven aangekon digde verlovingen met politici, graven en afgetreden vorsten kan je niet wéér met dien ouden kost komen. En scheep me ook niet op met een jong olifantje, een wilde hyena of een laguar als lievelingshuisdier, want ik heb m'n toekomst nog van de boa con strictor en de gorilla, die een verwoesting heeft aangericht in mijn huis. Een „partij" met noodlottigen afloop willen de menschen niet. juweelenroof loopt niemand meer in". „Als we eens een aanslag op je leven beraamden.opperde Jim voorzichtig. Viola's snijdende lach werkte als een koude douche. „Of kidnapping?" probeerde hij. „Iedereen weet. dat ik geen kinderen heb. idioot", weerde Viola af. „te hebt al tien tallen artikelen laten publiceeren, waarin ik de rol van smachtende moeder, wier ver langen nooit bevredigd is geworden, speelde. Verzin tenminste iets origineels, iets dat pakt, dat inslaat Jim speelde peizend met de pan-mail. Een onooglijk, groezelig briefje draalde hij om en o.r.. „Wat hebben we hiel'?" mompelde hii in zichzelf en hij las met moeite het epistel Viola ging intusschen door hem de les te lezen. Zijn plotselinge triomfantelijke uit roep deed haar opkijken „Ik heb het!" riep hij. „Eureka, zooals Hannitial of was het misschien Homerus? schreeuwde, toen hij het buskruit ont dekte. Dit briefte is van je moeder?" Viola keek geërgerd. „Ja" bevestigde ze, „ook dat nog. Eén van de zevenentwintig was bovendien nog van m'n moeder. Fraai, wat?" 0? toe „Ze is ziek!" vervolgde Jim bedachtzaam „ze verlangt naar je". Viola haalde de schouders op. nj het mensch in geen vijf jaar gezien» ze onverschillig, .ixivendien zou ik toch n', weg kunnen, want we zitten midden in 'l opnamen voor „Song of Love", aooaU weet". „Viola", juichte Jim, „Viola, je bent ea gans. Je wilt publiciteit, iets ongehooa Iets. waar het publiek van zal smullen! j zult het hebben. Luister!" En toen ontvouwde Jim zijn plan, va expresse-vliegtuigen, nachtvluchten én ra delooze directeuren van een filramaatschan Dii een belangrijke rol in speelden..,. Een week later lag Viola Paloma teVre den glimlachend op haar divan. Op o grond lag een stapel Ametikaansche Èuropeesche kranten. Viola Paloma slechts interesse voor één artikel. Zt alleen de dikke headlines: Beroemde filmster bezoekt stervend moeder. Viola Paloma's kinderliefde namen van „Song of Love" gestaakt, HÏ millioen schade voor Filmmaatsohapd die haar contract niet tijdig kan aanvuUn Haar gevaarlijke nachtvlucht naar Greg Village. Johnnie Drake, de beroemd oceaanvlieger, speciaal geëngageerd piloot. Noodlanding In Jacksonville. Hart roerend weerzien met stervende moeder. Met welbehagen inhaleerde Viola de r van haar sigaret, 't Was werkelijk orachl geweest van Jimmy, 't Had een bom én ten gekost, maar de reclame was geweldl Vooral, dat hij aan Johnnie Drake redact had! En die gefingeerde noodlanding! had er eerst niet veel ooren naar gelui stel je voor, naar dat saaie Green Villas om moeder op te zoeken, waar ze heelemaal van vervreemd was. Een stokou menschje, dat woonde in een armial: krottig huisje, Hoe kwam Jimmy er I daar publiciteit in te zien' 't Zou hai compromitteeren, het publiek zou wetei dat ze uit een armelijk milieu kwam. kon zich tooh niet laten kieken met moe der. 't menschje zag er verschrikkelijk Waanzin, Jimmy, waanzin, had ze beweer Maar Jimmy had doorgezet, geredi neerd en aarzelend had ze tbegegero Omdat het toch wel iets nieuws was. Kin derliefde bij een filmster, het klonk ieder geval ongewoon. Ze bekeek de foto's en ze glimlachte, het contrast. Zij, de beeldschoone, chiqu Viola Paloma, met haar gezicht tegen uitgeteerde, gerimpelde gezichtje van mof der. 't Was bijna grotesk. Maar de men schen hadden het geslikt, waarachtig, van morgen had ze een veel grootere fan-mai vierentachtig brieven. En als daar volgem week de Èuropeesche post nog eens 1 kwamTja, het was het geld waard f weest. De Filmmaatschappij zou er niet a leunen denken, haar nu nog minder salad te geven. Want ze had al een pracht aanbod van de United Players, de zwaan! concurrent. In Green Village lag een oud moedert tevreden te sterven. In haar bruine, rimpelde hand hield ze krampachtig krant geklemd met de fotode foto vi haarzelf en van haar beroemde dochtt haar Dorothy Viola Paloma heette ze i In vijf jaar had ze haar niet gezien, maa toen ze zoo ziek was. toen ze voelde, i ging sterven, had ze geschreven en Doro thy was gekomen. Niets was haar te dui geweest, vliegtuigen had ze besteld, nacht en ontij haar leven gewaagd voo haar oude moederEn bloemen had i meegebracht, seringen, waar ze zooveel ra hield. Al het leed van die vijf jaren er door weggewischt. Door haar komst t door dat mooie artikel in de krant, va zoo duidelijk ln stond, hóéveel Dorothy van haar moeder moest houden, om dl te doen En bij het matte schijnsel van de lam in het kleine vertrekje, waar een zwar seringengeur hing. bleven haar breken oogen tot het laatst gevestigd op de W van haar Dorothy, die haar met zoo lieven glimlach aankeek, zooals ze 4 vroeger dteed. toen ze nog een heel Be meisje was Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehoud* baren inhoud aan de auto was blijven hangen en nooit meer terecht is gekomen. Eisch f. 15.boete of 5 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering a f. 45.—. Uitspraak conform. Mevr. H. P. uit Den Haag moest terecht staan, omdat zij met haar auto op den Hooge Rijndijk een wielrijder, die geheel rechts van den weg reed, had aangereden, waardoor deze gevallen was en ernstig verwond werd. Het O. M. eischte f. 25— boete of 14 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Mej. V. te L. Het bedrijf van uw man behoeft niet in het handelsregister te zijn ingeschreven als uitsluitend verkocht wordt hetgeen in zijn onderneming is voortge bracht, Te zijner tijd zou zijn zoon hem kunnen opvolgen. D. L. v. P. te L. Elk jaar moet er re kening en verantwoording gedaan worden omtrent den gang van zaken en een alge- meene vergadering gehouden worden Op schriftelijk verzoek van een of meer der aandeelhouders ten minste een vijfde deel van het geplaatst kapitaal uitmaken de, kan de arrondissements-rechtbank door een of meer personen een onderzoek doen instellen naar het beleid en den gang van zaken van de vennootschap. Eerst moet tevergeefs een dergelijk verzoek gedaan zijn aan het bestuur en de commissarissen en tot de algemeene vergadering van aan deelhouders. H. de G. te L. U kunt u wenden tot de Stichting Landverhuizing Nederland, Bezuidenhout 97 te 's-Gravenhage. H, L. W. te L. Inderdaad is het bedrag van storting voor aanvrage van octrooi bij Besluit van 28 Dec. 1935, S 815 (in werking getreden met ingang van 1 Jan. 1936) ver laagd tot f. 40—. Dank voor uwi opmerking. Kijk nou is goed, kinderendat jullie grootvader en grootmoeder, die daar om haar hals heeft! J. S. te L. De huurprijs moet nat oillijkheid verminderd worden voor ?e tijd, dat slechts gedeeltelijk gebruik mog - gelijk is. H. S. te L. Er kan beslag gelegd worden K. P. De kosten voor het plakken de zegels moeten gedragen worden door werkgever. Zij had beter gedaan direc te lage belooning niet aan te nem®}- zwaarlijk kan nu nog het ontbrekenae s ina worden. J. V. te V, Inderdaad zou er om op grond van de gebeurtenissen^ verzoek tot scheiding van tafel en 6 s te dienen. Zonder procureur kan de niet in orde gebracht worden. Deze u kosten bij benadering kunnen °P8evj-,; rechter zal moeten uitmaken, hoeveel u zou moeten worden uitgekeerd. 2—J

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10