Onder den schoorsteen ANEKDOTEN we maar geen van beiden veronderstellen! De Sint is hier pas aangekomen, dat heb Je al wel begrepen. Jan Bronsgeest - Dus vorige week had je geen tijd om te „trillen". M£tar Moeder was zeker blij, zoo'n flink „dienstmeisje" te hebben. En heb je meteen Moeders ver koudheid op de vlucht gejaagd? Hier ge lukkig allen gezond, hoor. Johannes en Laurens Honcoop - Dezen 2aen keer is het weer best gegaan. Jullie behoeven alleen maar de oplossingen te schrijven, met het nummer van het raad sel; het heele raadsel er bij overschrijven is onnoodig werk. Jannie van Biezen - Neen, dat is te be grijpen, dat je alles niet aan kunt. Maar ik vind het toch al flink, dat je zooveel doet. Moeder mag zich natuurlijk niet ver moeien, met al het bezoek. Steeds het beste met haar. Jopie Schipper - Zondag was het over dag heerlijk weer, ja. Nog gefeliciteerd met Moeders verjaardag. Dan stuur je dezen keer alleen maar de raadsels; ik begrijp, dat je dan niet aan een brief toekomt. Riekje Leemans Die raadsels hebben geen haast; die zoeken jullie maar eens uit in een rustige week. En nu ben ik be nieuwd, hoe je verjaardag geweest is. En ook hoop ik weer jullie oplossingen te ont vangen. Henny Hoogstraten - Is Moeder weer beter? Zoo niet, wensch haar dan spoedige beterschap van mij. Wat fijn, Woensdag bij Riekje te zijn. Voor jullie beiden een feest dag zoo. Verkoudheid over? En zoo'n autoritje is gezellig, hè? Annie van Katwijk - Jammer, dat ik je naam niet kon plaatsen; je ziet het zelf wel aan de oplossingen. Kijk raadsel 8 eens goed na: de letters van eiken plaatsnaam moeten naast elkaar staan in den zin. Heerlijk, dat het zoo goed met je gaat, en •je zelfs al weer over school begint te den ken. Piet J. Boogaarts Nu, dat is een praoht rapport, hoor! En ik zie wel, wat je beste en waarschijnlijk ook je lievelingsvakken? zijn. Je zult heel wat huiswerk hebben met zooveel verschillende vakken. Piet Kruysdijk - Zoo, dus we kennen elkaar niet alleen per brief, maar ook daarbuiten. Ik weet het o a. door het weg brengen van je brief, ook nog anders. De tocht van school naar huis is nu een waar genot, langs al de mooie uitstallin gen. Dan leg je er niet een stapje óp, maar neem je er integendeel een stapje af. Truusje Sluymer - Zoo een zangvogeltje jdus. Heerlijk om, mee te mogen zingen op de uitvoering. Dat is alleen al om te juichen en te jubelen, hè. Jannie en Prijna Kop - Prijna, harte lijk welkom. Dat wist je wel, hè! Dus je behoort bij de grooteren. Grappig, dat je iheelemaal niet merkt, dat jullie huis op het water ligt. Nu, ik begrijp, dat het ruim moet zijn, met zoo'n groot gezin. Bennie de Bruin - Hoe ik dat vind? Heerlijk, elke week in het water, en dan te leeren zwemmen ook. Geniet er maar flink van. Annie Schipper - Wat zul je blij zijn met je kleine broertje. Wensch je Ouders ook geluk van mij. Eerst moet hij rustig groeien in de wieg, en dan, over eenigen tijd, hebben je Zusje en jij er een lief speelkameraadje bij. Tmdy Blöte - Prettig, dat ik nu weer zoo'n langen brief van je kreeg. Die telt wel voor 2 weken tegelijk. Ja, winkels kij ken is zoo gezellig nu. Je kon heel wat leeren in het Schoolmuseum. Je ziet, je raadsel is bij uitzondering direct geplaatst; je begrijpt waarom. Ik heb enkele dingen veranderd; anders was het te moeilijk. Leny Brocaar - Dat was een mooi rap port. Heb je dezen keer zoo moeten zwoe gen op de raadsels? En toch tot een goed elr.d gebracht. Bedankt voor je twee grapjes. Jannie Boom - Ook hartelijk welkom bij ons, en natuurlijk noem je me nu Tante. Je moet minstens 4 goede oplossingen hebben; meer mag ook, dat begrijp je. Ik hoop ook, dat ik een trouw nichtje aan je gekregen heb. Dank voor je twee aar dige anekdoten. Aukje v. d. Walle Ben je nu morgen Jarig, of den vorigen Zondag geweest? In ieder geval: hartelijk gefeliciteerd, vooruit of achterna. Schrijf je me over je verjaardag? Wat een praoht-rapport; zelfs een 9 er op! Dat was zeker ook voor Moeder en Vader een verrassing. Geertrui de Groot - Is het proefwerk goed gegaan, en heb je nu het rapport? Ik ben er benieuwd naar. Jullie lossen flink op; bijna alles goed. Sary Akkerman - Nu, öf dit fijne weken zijn. Je hebt vandaag zeker ook St.-Nico- laas verwelkomd? Sinterklaasje bonne, bonne, bonne. Komt U bij ons rijen? 'k Zal zoo'n erg zoet meisje zijn En heusch nooit meer schreien. Als mijn moes me 's morgens waseht! 'k Loop voortaan zoet aan 't handje k Zal ook nooit de verf meer krabben Van mijn ledikantje! Sinterklaasje bonne, bonne, bonne. Breng wat in mijn schoentje! Als u 't doet dan geef ik U Heusch een heel echt zoentje! 'k Ben niets bang meer van Uw baard. Ik Durf best met U praten. "k Zal ook nooit mijn speelgoed meer Zoo slordig slingeren laten! Sinterklaasje bonne, bonne, bonne, 'k Wou U nog wat vragen: Strooit U ook iets voor pop Lijs, Die zoet is alle dagen? Sinterklaas, U kent haar wel. O. het is zoo'n snoesje! Z' is dat hebt U wel gemerkt! Nog zoeter dan haar moesje! MARIE MICHON. Matthy van Leeuwen - Ja, dat was een prettig bericht. Het is maar goed afge- loopen met dien val. Dat moet meer de eerste en laatste keer geweest zijn, hè! Toos en Beppie Bouter Goede berich ten, dat mag ik hoor en. Jij kunt nu smul len eideren dag, Toos. Hartelijke groeten voor jullie allen. Cobi Bekkers - Prettig, dat je me nu elke week zelf schrijft. Dus het kwar tiertje is nu reeds tot een uurtje aange groeid. Zoo zal het ook wel weer tot twee uurtjes aangroeien, en dan steeds meer, hopen we. Leuk, dat je een eigen stem peltje hebt. Cobi LincLhout Dank voor je raad seltje. Dus jij hebt St.-Nioolaas al per soonlijk begroet. En hij heeft jullie da delijk al goed bedacht. Schiet je op aan je poppenkleertjes? Tini Rotteveel - Oh, oh, geen naam on der je brief! Gelukkig vertelden de ka boutertjes op het plaatje me, van wie de brief kwam. Dus je mag hen wel bedan ken! Ja, een prettige verrassing, je brief met inkt geschreven te zien: een goed teeken. En het is meer, dan je had ver wacht: nu al zoolang op eiken dag. Coba Verlind Dus ik blijf je Ooba noemen. Elsje is nog te jong; zij moet 7 jaar zijn. Nog één jaartje geduld. Wim en Cor Bekkering Ik wist niet, dat Moortje nog zoo klein was. Misschien betert hij zijn leven dan nog wel, als hij wat grooter ls. Aiiny Boekestein - Ja, ik heb het ge lezen: hartelijk gelukgewenscht hiermee. Het gaat vlot bij jou, hoor. En wat een prachtige puntenlijst! Die Zondagmiddag zal een feest voor je zijn, elke week. En ik hoop met je, dat St.-Nicolaas je goed zal bedenken. Jitske van Akker Korte briefjes zijn ook welkom, Jitske; zij brengen toch een hartelijken groet van je. Marie van Akker Die laan, waardoor jullie loopen, ken ik niet. Een dubbel feest Donderdag. Krijgen ze dan ook precies hetzelfde? Egbert van Akker - Dan kun jij al aar dig dammen. Wat leuk, een film te heb ben. Kun Je die zelf vertoooien? Marianne Immiruk Ja, in deze maan den krijgen we wel allen onze beurt van verkouden worden. Ben jij er weer van af? Prettig te lezen van je goede rapport. Truida Overduyn - Ook bij mij hartelijk welkom. Ik begrijp, dat je gehecht was aan Mej. Koopmans van Boekeren. hoop en vertrouw, dat wij het samen goed zullen kunnen vinden. Om te ginnen, is je brief een genot om te 1< zoo keurig geschreven. Gelukkig, dat ziekte weer achter den rug is. En broertje verdient dit jaar dubbel, oy bij te zijn. Het lijkt mij ook beter, dat met de raadsels nog wacht tot het makkelijker afgaat. Een lang antw terug op zoo'n langen brief, zooals je Meiske Mulder - Dank voor je raad Het tweede is moeilijk, een weinig kende plaats. Maar de grooten vinden misschien wel. Lydia Botermans Wat een verjaa gen in de afgeloopen week; daar ha< niets op tegen, denk ik! Nu zal Be ook wel gauw tegen jou lachen. En Cobi nu graag naar haar schooltje? Wei Moeder het beste. Carla Optendrees - Jij verlangend i de kinderkrant, en ik naar jullie brie Neen het luikt niet altijd, alle raadsel te sturen. Lydla Optendrees - Dus jouw naam rige week bij de goede oplossingen, j voor het eerst, kon een verjaarscadea zijn! En dit cadeau, hier vóór mij, snoezig. Je verwent me, met zoo'n i velletje. Annie Bekooy - Ik ben heel tevr< met jouw 4 goede oplossingen. Een m< van 8 jaar kan niet altijd 8 oplossii hebben! Raadsel 1 en 2 waren ook n voor de grooteren. En heb je St.-Nicc goed gezien? Ans Outshoorn - Ja, je moet er goe< gen kunnen op de fiets, in mist en Vooral je handen en voeten, hè, die kr\ het gauw te kwaad. Die Hongaarsche kenaar zal jullie tóch zeer geboeid heb al verstond je niet alles. Drietal van Vliet - Je bent verre van geten op je verjaardag, Bernard. Veelm cadeaux! Dat spelletje geeft vroolijkl ja, wij doen 't hier ook wel eens. Adri dan heb ik nog een weekje geduld, spreekt vanzelf. Marletje Prenen - Ja, dat is het b den hond geen kans meer te geven. Mientje de Water - Jij doet je bes school hoor. Ik vind het prettig, dat j< dat door je rapport liet vertellen. Ga maar door! Rite Mizée - Ook welkom bij ons. alle Raadselkinderen ben ik Tante. Je hoeft niet ver te loopen voor je brief! Ria Smits - Bedankt voor je raa Dezelfde anekdote heeft er eenige w terug juist ingestaan. Kees van Diggele - Ja, op ijs hopei allen. Als 't bij jullie „zuur" weer is, hel wij 't in Leiden ook, hoor! Nu ben ik weer aan het slot. Vooi nieuwelingen vertel ik nog even: Kleini leeftijd 711 jaar; Grooteren, leeftijd 16 jaar. En insturen tot Dinsdagmorg uur, Bur. Leidsch Dagblad, of Wasstra Jullie hoofden zullen wel vol zijn vai Nicolaas deze dagen, maar toch hoop ik er nog een hoekje voor mij en de raa over zal schieten. Maar de Sint mag meeste hebben deze week, hè. Hij 1 maar eens in het jaar, en ik elke week nogmaals: halen jullie je hart maar op aan de voorgenoegens. Tot den vol den keer. Allen hartelijk gegroet door jullie R sel tante. Mevr. M. J. BOTERENBROC Ingezonden door Cornelis Arbouw Verschil van hondi Wim tot zijn vriendje „Zeg Joop, he de „roode hond" gehad?"". Joop: „Neen, wel een bruine." Ingezonden door Piet J. Boogaart Verkeerd begrepen. Moeder: „Foei, Frits, mag jij je „domoor" noemen? Geef Oom een han zeg, dat je er spijt van hebt". Frits geeft Oom een hand en zegt: 't spijt me, dat u een domoor bent!" Ingezonden door Marie van Akkei Eerlijk verdeelen. „Hier", zei Moeder tot Jantje, „heb J appel, dien je eerlijk met je Zusje deelen". „Hoe moet ik dat doen?" vroeg Jan „Altijd het grootste deel aan 'n i geven", zei Moeder wijs. „O", zei Jantje, „hier Marletje, dan jij den appel verdeelen".

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 26