flivnerk LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 November 19]] IDEAAL-TAX GEMENGD NIEUWS PER Hoe de „Boccaccio" onder ging. Kapitein De Herder van c'e „Tajandoen" vertelt. Kranige redders in actie. Het fabrieksgedeelte is slechts licht door 1 de vlammen aangetast, doch de water schade ls groot. Men weet niet, wat de oor zaak van den brand is. Verzekering op beurspolis dekt de schade. OUDE MAN VERDRONKEN. Gisterochtend is in de Werksche Vliet onder de gemeente Sleeswij k de 79-Jarige A. Visser op onopgehelderde wijze te water geraakt en verdronken. Het lijk is opge haald. Het vrachtschip van de Maatschappij ■Nederland", dat op 18 November bij Ouesant 31 Italianen van het ver ongelukte Italiaansche vrachtschip ..Boccaccio" had overgenomen, de „Ta jandoen", is gisternamiddag te Am sterdam aan de Javakade aangekomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. De kapitein van de „Tajandoen". de heer P de Herder, heeft ons by zijn aankomst van zijn wedervaren verteld. Het verhaal begon, toen op 17 November de „Tajandoen" uit Fardon-Bordeaux, waar het schip wol had gelost, vertrok en koers zette naar Duinkerken. Den volgen den dag om 7 uur ontmoette de „Tajan doen" op zestien mijl Zuid-Zuid-West van Ouessant een stoomschip, dat met de morselamp assistentie verzocht. Dit bleek de Italiaansche boot ..Boccaccio" te zijn. Twee minuten later had kaoi.e.n De Herder koers laten veranderen in do rich- ting van het in nood verkeerende schip en verminderde vaart. De .Boccaccio deelde orheteelwe^menfz^ wn OPVARENDEN VAN NOLLINGTON COURT CUBA DOOK NOODWEER GETEISTERD. Achttien dooden. Cuba is door hevig noodweer geteisterd, waardoor de suikeroogst ls vernield. Ver scheidene inwoners van het getroffen ge bied zijn verdwenen en men rekent dat achttien personen zijn omgekomen en 27 gewond. BRAND BIJ OPEL. Gisteravond is een felle brand uitgebro ken in de automobielfabrieken van Opel te RudeJsheim bij Mainz. Verscheidene brandweerlieden liepen een rookvergifti ging op. Men is het vuur meester. IINIGEZGMCEIM /TUKKEN 'Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van dc al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. op de „Tajandoen" dat het achterschip van de „Boccaccio" met groots snelheid zonk. dat de bemanning Sn twee redding booten pogingen deed zich te verwijderen en dat een kwartier later het achterschip was verdwenen. Toen was binnen twintig seconden de Italiaansche boot rechtstandig in de diepte verdwenen. Gelukkig waren de reddingbooten toen reeds op een honderd meter afstand van het verongelukte schip gekomen. De 29 schipbreukelingen werden op de „Tajan- OPGEPIKT. De sleepboot Killereg heeft draadloos medegedeeld, dat zii de 17 laatste over levenden van het Britsche vrachtschip Nollinigton Court, dat geheel verloren is gegaan, heeft opgepikt. ORKAAN AAN DE FINSCHE KUST. Aan de Finsche kust heeft een zware doen" overgenomen, doch even later hoor- orkaan gewoed. In het Kuuslahti-meer ls de de kapitein op twee streken aan bak boordzijde hulpgeschreeuw van tusschen 't wrakhout rondspartelende drenkelingen. Drie mannen werden in de boot uit gezonden, n.l. de kwartiermeester J. Toxopeus dn de matrozen K. Posthu- ma en J. Lamie, benevens den kapitein en den bootsman van de „Boccaccio", die al reeds aan boord waren gekomen. Zij slaagden er in. de twee drenkelin gen. den tweeden machinist en den marconist van het Italiaansche schip, behouden aan boord te brengen. Toen alle Italianen aan boord waren en appél werd gehouden, bleek echter, dat de derde officier. Marini, niet tot de geredden behoorde. Twee uren lang is nog de zee afgezocht, evenwel zonder resultaat. Men heeft toen aangenomen, dat Marini tegelijkertijd met de .Boccaccio" to de diepte moet zijn verdwenen. Toen wij kapitein De Herder vroegen, wat hij veronderstelde dat de oorzaak van het ongeluk op de ..Boccaccio" was, zelde hij, daar geen uitsluitsel over te kunnen geven, aangezien deze zaak hem niet aan ging. Wel deelde hij mede, dat de beman ning van het Italiaansche schip van mee ning was, dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was geplaatst. Toen deze ont plofte, stroomde het water binnen, terwijl tevens het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak. waarop het schip vol water liep en spoedig daarop zonk. Wat de redding zelve betrof, zeide kapi tein De Herder, dait deze niet zoo heel bij zender was geweest, want het weer was goed en er stond maar weinig deining. een roeiboot omgeslagen, waardoor acht kinderen verdronken. In de haven van Hanko is ernstige schade aangericht Om 30 millioen gouden dukaten. Het goudschip der Spaansche Armada. Nederlander wil den schat bergen. S*j|d| van allerlei aard K verdrijft U snel en zeker met Koker 12 stuks 50ct. Proef doosje 2 stuks lOct. 1933 (Ingez. Med.> Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Merkwaardig hoe weinig de veehandel reageert op den algemeenen toestand op de wereldzuivelmarkt, die sedert enkele weken zulk een beduidende inzinking ver toonde. De boer houdt zijn veestapel, pro ductief of minder productief. Men houdt vee, naarmate van het bedrijf en de hia ten, die er in de laatste maanden tenge volge van het heerschende mond- en klauwzeer zijn ontstaan, moeten noodwen dig worden aangevuld. Goed gebruiksvee, wat is „gebeterd" wordt dan ook steeds moeilijker koopbaar en vertoonde in de afgeloopen week beslist weer een vastere tendenz. De handel toont geregeld het zelfde kalme beeld, maar alles kan toch steeds worden geplaatst. De aanvoeren loopen thans na afloop van het herfst seizoen terug en de veeweiders kunnen reeds de balans opmaken. Deze zal o. i voor de weiders van kalfkoelen beter uit komen dan voor die van slachtvee. Er is aan het weiden van jonge fokbeesten wel wat verdiend, want deze brachten soms bijna het dubbele op dan de waarde dit voorjaar bedroeg. We zien op het oogen- blik goede modellen afgekalfde vaarzen verhandeld voor f. 225250 per stuk, en zware oudere dieren tot ruim f. 300. Op het Men deelt ons mede, dat aan Ir. W. van Wienen te Amsterdam, den uitvinder van de slibduik- en zandduikinrichting, optie op de concessie is verleend voor de ber- ?°,genbllk k°mt er ,nog tamelljk veel )or« - vei. f r\lr\rOa een /4a moi-lr+nvi nmnn/lnn. J l, ging van de goud- en zilverlading, welke zich zou bevinden in het wrak ..Duque de Florenca", een der Galjoenen van de Spaansche Armada. De „Florenca", welke de geheele betaal kas der Armada aan boord had. ten be drage van 30 millioen goud dukaten <15 millioen goudponden), nam uit den aard der zaak niet deel aan de zeegevechten en wist na de nederlaag der vloot te ontko men. Op de vlucht rond het Engelsche eilan denrijk wAd het schip door een zwaren storm aan ae Westkust van Schotland ge noopt, in de haven van Tobermory op het eiland Muil aan de Westkust van Schot land gelegen, een veilig heenkomen te zoe ken. De haven Tobermory is een door de na tuur geschapen toevluchtsoord voor sche pen, geheel beschut liggende tegen zeegang en stormen, waarin zelfs de stroomingen zoo gering zijn. dat deze niet de minste hinder vormen Het wrak ligt op ca. 16 meter diepte onder den waterspiegel, weggezakt in en bedolven onder 5 a 6 meter slib. De heer Van Wienen heeft, zooals men weet zijn duikinrlchting bij het herstel- werk van den gaszinker in den bodem van het Noordzeekanaal te Velsen in den zomer van 1936 met succes toegepast. BRAND IN EEN STROOBULZENFABRIEK TE ASTEN. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft te Asten (N. Br.) een felle brand gewoed in de stroohulzenfabriek van den heer P. N. van Huegten uit Eindhoven. De brand is ont staan in de opslagplaats, waarin zich on geveer 80.000 kilogram geperst en onge- perst stroo bevond, welke voorraad geheel in vlammen is opgegaan De brandweer tastte het vuur met eenige stralen op de waterleiding krachtig aan en slaagde er gelukkig In uitbreiding van den brand te voorkomen. De fabriek is nl in de kom van het dorp gelegen en grenst aan eemge scholen en een boterfabriek fokvee aan de markten, waardoor de han del in deze soorten, evenals van jonge ossen iets gedrukt was, doch de beste kwaliteiten bleven toch prijshoudend. Zee land kocht veel jong vee. Gisteren wer den op de Leidsohe markt ook jonge beesten voor Zeeland aangekocht, zoowel voor de fokkerij als voor de mes- terij. Guste 1'/:-jarige vaarzen deden van f. 130170. Voor de pink-ossen werd ge middeld f. 140150 besteed. Guste koeien werden luier verhandeld. We noteerden van f. 160230 per stuk. We zien dus, dat alles op een flinke waarde staat. De slachtveemarkt verliep eenigszins verdeeld, maar voor de goede rijpe kwa liteiten, die regelmatig schaarscher te vinden zijn zooals gewoonlijk om dezen tijd waren de prijzen algemeen wat stijver. We noteerden van 7076 cent en voor een prima beest werd tot 80 cent be taald. De mindere soorten deden van 60 68 cent per KG. geslacht en slachtstieren 6066 cent. De vraag naar vet kalfsvleesch ls ten gevolge van de hooge prijzen wat vermin derd; de markt liep dan ook in den loop dezer week flauwer af. Dit neemt niet weg dat er nog van 3035 tot voor prima kwa liteit 40 cent per pond levend werd be steed. Nuchtere kalveren waren prijshoudend: f. 814, en graskalveren hadden een ka!- men hand?!, maar weren toch niet lager dan f.40100 ner stuk. De wolveemarkt was tengevolge van de sterk dalende huidenmarkt wat gedrukt. Men ontvangt voor schaap- en iamshui- den momenteel f. 1.50 tot f. 2.per stuk minder dan een maand geleden en dit tracht men op den boer te verhalen. Van daar dat voora! ri stèren de markt stroe ver was, maar toch werd er nov heel wat en voor slech*' v/ein'g lagere prijzen voor «mort. vpri-p«ht. De vet'e varkensmarkt is vrijwel on veranderd. ofschoon er toch eenigszins sprake is van iets flauwere tendenz. De aanvoer van bevroren varkensvleeech is hieraan niet vreemd, doch deze voor raad is bijna uitverkocht. GEMEENTERAADSLEDEN OP KLOMPEN! Met belangstelling las ik het verslag der behandeling in den Gemeenteraad van het probleem: het verstrekken van schoenen óf klompen aan schoolkinderen. Het frap peerde mij, dat de heer van der Laan vast stelde, dat klompen dragen heel niet min derwaardig is. Het pleit natuurlijk voor den heer van der Laan. dat hij klompendragers niet als minderwaardige wezens beschouwt. Maar wij moeten toch de kwestie bezien van het standpunt der klompendragers zélf. Denken zij er ook zoo over? De meerderheid zeker niet. Naar de opvatting van het hui dige stadsleven voelt men het dragen van klompen als het niets te maken heeft met de uitoefening van een -beroep, waar klom pen door bepaalde omstandigheden noodza kelijk of gewenscht kunnen zijn, als iets vernederends. De ..klompendragers van pro fessie", die echter niet zoo talrijk meer zijn, buiten beschouwing gelaten. Voor den stads- mensch ls ln het algemeen het dragen van schoenen of klompen een kwestie van een meerdere of mindere beschaving. Zij het dan een uiterlijke. En wie gedwongen ls op klompen te gaan loopen, voelt dit aan als een openlijke demonstratie van zijn armoe. En daar houdt niemand van! Of men moet een soort H. Frans van Asslslë zijn. Wij kunnen dus wel met een zekere wel willendheid zeggen: klompen dragen is niets minderwaardigs, maar dan bedoelen wij dat toch zeker voor anderen. Of heeft b.v. de heer van der Laan er niets op tegen voor de variatie eens met een paar mooi ge schuurde klompen aan te gaan wandelen? En de heer Bergers, die het zoo roerend met den vorigen spreker eens was? Als lk de heeren inderdaad vandaag of morgen aldus lanes Leiden's straten zie en hoor klepperen en klossen, heb ik werkelijk niets gezegd! Nogmaals het gaat er niet om of wij het voor anderen niet erg vinden, dat zij klom pen gaan dragen, maar willen wij er zelf aan? En hoe denken de betrokkenen er over? MIJ dunkt, het antwoord erop is reeds duidelijk genoeg. Er is hier een belangrijke psychologische factor in het spel. Klompenverstrekking aan schoolkinderen houdt in een aantasting van het gezonde eergevoel van ouders en kin deren. Ik weet niet bij wie zich dit het meeste zal wreken bij de ouders of bij de kinderen. Maar ik geloof bij de laatsten. De kinderen beginnen reeds met het zelf een pijnlijke vernedering te vinden. En veron derstelt. eens. dat dit niet. zoo is. dan zullen hun schoolkameraadjes het hun wel laten voelen. Men kan dit veroordeelen, practlsch is dit zoo. Wie dit ontkent of onderschat, weet weinig van jeugd af. Het eerste gevoel van vernedering, de eerste aantasting dus van het gezonde eer gevoel wordt versterkt en bestendigd door de schoolkameraadjes. En het kind is niet ln staat zich behoorlijk te verweren. Wie iets van psychologie afweet, weet. dat hier het kind een groot gevaar dreigt. Het kind. welks karakter en persoonlijkheid in een ontwikkelingsstadium zijn en voor den gun - stigen uitgroei daarvan een gezond eerge voel noodig heeft, wordt nu juist bij her haling ernstig in dat eergevoel gekwetst. En hier is de klompen-affaire natuurlijk niet de eenige oorzaak. Kinderen, die voor schoeisel-voorziening in aanmerking ko men. worden in den regel reeds op tal van andere wijzen pijnlijk gekwetst en gedepri meerd. Zij staan zooveel bij andere kinde ren. wier 'ouders het beter hebben, ten achter. Wanneer nu bij een kind het eer gevoel bij herhaling wordt aangetast, zal zeer dikwijls de ontwikkeling van een recht matig en noodzakelijk zelf-respect worden belemmerd. Er gaat een zekere onverschil ligheid groeien ln de psyche van het kind. Het voelt zich achteruitgezet, komt tot ver bittering tegen alles en iedereen: afgunst, jalouzie, onredelijke crltiek, plagen, sarren, baldadigheid, brutaliteit, kortom een totaal valsche levenshouding wordt de vrucht van een voortdurende kwetsing van eergevoel en zelf-respect. Dat is geen overdreven voor stelling van zaken, maar harde werkelijk heid. Dit boven geanalyseerd psychisch proces valt in den huidigen tijd droevig- veelvuldig waar te nemen. En ook is het maar al te waar, dat op voeders, overheids-instanties en charita tieve instellingen hier moeten zeggen: Nostra maxima culpa! Veel te veel nog worden er maatregelen genomen, wordt er charitas beoefend op een wijze, die on- paedagogisch en funest is voor de men- schelijke psyche. Als men ijvert voor de volksgezondheid, ijvert men voor een prachtige zaak, maar de geestelijke volks gezondheid is meer waard en daaraan wordt helaas, vooral in détails, nog veel te weinig aandacht besteed. Zoo is het ook met de schoeiselvoorzie ning. Men praat over volksgezondheid, maar psychologische argumenten noemt men graag gevoelsargumenten en derhalve waardeloos. Maar het is een foutieve waardebepaling. Nu de economische kant van het vraag stuk. Ik kan mij begrijpen, dat het voor de gemeente een netelige kwestie is. Er moet met beperkte flnancieele middelen worden gewerkt.. En men wil de te verlee- nen hulp bevorderlijk doen zijn voor het schoolbezoek. Mij dunkt, dat menschen, die gratis schoenen krijgen voor hun kin deren deze met eenigen goeden wil wel kunnen repareeren. Ik kom ln tal van gezinnen, die voor schoeisel-voorziening in aanmerking zouden komen, doch die klom pen weigeren. Dus moeten zij nu zelf aan schoenen komen en deze ook repareeren. En men speelt dat klaar, al ls het met moeite en zorg. Maar denkt men er ook wel aan, dat klompen veel kousen-slijtage veroorzaken? Ook dat kost geld. Waar schijnlijk zelfs weegt dit tegen de kosten van schoenreparatie op. Natuurlijk zijn er ook tal van gezinnen, die het onder ge lijke omstandigheden er heel anders af brengen. Gezinnen, waar b.v. de moeders in ergerlijke slordigheid en onoordeeikun- dlgheid schoeisel en kleeding verwaarloo- zen en laten verwaarloozen. Maar moeten nu de goeden onder de kwaden lijden? Daar zit een onbillijkheid in. Waar de meerderheid van de kinderen, die in het verleden voor schoelselvoorzie. ning ln aanmerking kwam, toch reeds schoenen bleef dragen, hetzij op medisch advies, hetzü dat men klampen weigerde, VOOR ZONDAG 28 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7 45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Gr.muz. 10.00 Plechtige Hoogmis 11.15 Gr.muz. 12.15 KRO.-Orkest 1.00 Voor schakers 1.20 KRO.-Orkest 2.00 Vragenbeant- woording 2.45 Gr.muz. 3.05 De KRO.- Melodisten en Gr.pl. 4.30 Ziekenhalfuur 4.55 Sportnieuws 5.09 Gewijde muziek igr.pl.) 5.30 Orgelspel 6.00 Gerefor meerde Kerkdienst. Na afloop: Orgelspel 7.45 Sportnieuws 7.50 „West-Indië", cau serie 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen 8.25 Gr.muz. 8.30 KRO.-Symphonie- orkest en solist 9.30 Gr.muz. 9.35 Pianovoordracht 9.50 Radiotooneel 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog 11.0011,30 Esperantolezing. Hilversum II, 301 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek 9.00 Voetbal nieuws 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Gr.muz. 9.40 „Van staat en maatschap pij", causerie 10.00 Bach-cantate 10 40 Declamatie 11.00 „Fantasia" en solisten 12.00 Orgelconcert 12.10 Boekbespre king 12.35 Orgelspel en zang 1.00 Gr.muz. 1.30 Causerie over het dage lijks leven in Indië 1.50 Gr.muz. 1.55 Reportage Voetbalwedstrijd 3.45 Kovacs Lajos' orkest en soliste 4.10 Koorver- eeniging uit Bergen (N.-H.i 4.30 AVRO- Dansorkest 455 Sportnieuws ANP. 5.00 „Gesprekken met luisteraars", causerie 5.30 Kinderuurtje 6.00 Sportultzending 6.15 Sportnieuws ANP. en Gr.pl. 6.30 Wljdlngsdlenst 7.00 Nederdultsch Her vormde Kerkdienst 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Declamatie met mu zikale begeleiding 9.00 Causerie „Over 128.000" 9.10 Gr.muz. 10.00 Radiojour naal 10.15 Radiohoorkrant 11.00 Be richten ANP. Hierna: Kovacs Lajos' orkest en soliste 11.4012.00 AVRO.-Dansorkest. Droitwlch, 1500 M 12.50 Het Forum- Theater-Orkest 1.50 Orgelspel 2.20 Voor tulnliefhebbers 2.40 Gr.muz. 3.20 Het BBC.-Orkest en solist 4.20 „Chris tianity and Architecture", causerie 4.40 Falkman en zijn Apachen-Orkest 5.20 Radiotooneel 5.50 Het London Palladium Orkest 6.35 „The Reform Bill", causerie 0.558.10 Het Pasquier-Trio en solist 8.15 Kerkdienst 9.05 Liefdadlghetdsop roep 9.10 Berichten 9.25 Radiotooneel 10.00 Callender's Senior-Orkest en solist 10.50 Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 8.10 Gr.muz, 11,50 Orgelconcert 12.40 Gr.muz. 12.50 Goldy-Orkest en zang 3,50 Dubruille- Orkest 5,20 Pasdeloup-Orkest 7,35 Saxofoonvoordracht 8.05 Duetten 8.35 Zang 8.50 Symphonieconcert m. m. v. soliste 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest Keulen, 456 M. 5.20 Militair orkest en koor 7.35 Gevarieerd concert 9.10 Blaasconccrt 10.20 Militair orkest 11.20 Waldemar Hass' orkest, vliegeniers-orkest en Freundorfer's Instrumentaal kwintet 2.20 Volksmuziek 4.20 Gitaar- en accor- deonmuzlek 5.20 Stedelijk Orkest van Bielefeld 7.20 Omroeporkest en solisten 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.25 Gramofoonmuz. 10.50 Gewijde muziek 11.20 Brusselsche Trio 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroeporkest 1.50 en 2.35 Gr.muz. 3.05 J. Schnijders' orkest 3.50 Harmo nicaconcert 4.05 Vervolg orkestconcert 5.35 Gr.muz. 6.00 Zang 6.50 Gr.muz. 7.20 Vioolvoordracht 8.20 Omroeporkest, solisten en vocaal kwartet 10.30 Gr.muz. 11.2012.20 Populair concert 484 M.: 9.22 Gr.muz. 10.20 J. Schnijders' orkest 11.05 Pianovoord acht 11.20 Vervolg or- kestconcert 12.05 Bioscooporgelconcert 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroepkleinorkest 2.20 Gr.muz. 2.50 Populair concert 3.20 Symphonieconcert m. m. v. solist 5.35 Gr.muz. 6.05 Jazzpianoduetten 7.35 Gr.muz. 8.20 Omroepkleinorkest en solis ten 10.30 Fud Candrix' orkest 11.20 12.20 Gr.muz. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Geva rieerd programma (gr.opn.) 9.20 Berich ten 9.5012.15 O. Joost's dansorkest, or gelspel en pianoduo. Om 10.05 Weerbericht. 6 PERSOONS AUTO naar DEN HAAGf. 2.25 ROTTERDAM f. 5.— AMSTERDAM f. G.— TELEF. f#? (Ingcz. Med.) zal ln de toekomst bij hernieuwde klompen- vooralen ing het schoolverzuim toch gelijk blijven. Want de weigeraars en afgekeur de n krijgt men weer. Is er nu niet een meer tadlvidiueele hulpverleentng mogelijk? B.v. aldus: Men stelt de ouders voor de keuze: klompen of schoenen Nemen zij schoenen, dan verplichten zij zich tevens niet wegens kapot schoeisel de kinderen de school te doen verzuimen. Het onderwijzend personeel controleert terloops of de schoe nen ln ergerlijken kapotten toestand ge dragen worden. Houdt men toch de kin deren thuis, of geeft men anderzijds blijk de schoenen niet te kunnen repareeren dan versdhaft men een volgenden keer aan die gezinnen klompen inplaats van schoenen Maar dan laat men de ouders tenminste in eerste instantie vril. Het is slechts een proef van een iaar. En het oncte-wllzend personeel zal z!ch ln moe:en stelen op eenige controle. Een en ander is m.i. zeer wel mogelijk. Wie dus schoenen wenscht, neemt daarvan de consequenties op zicb en wie die niet draven kan of wil. verspeelt zün recht op schoenen. Dat is billijk VOOR MAANDAG 29 NOVEMBER Hilversum I. 1875 M. NCRV-Uiteendii 8.00: Schriftlezing, meditatie, m muziek (igr.pl.) 8.30: Gram.pl. Gelukwensohen 9.45: Gram.pl. ij! Morgendienst 11.00: Christelijke Lectl 1130: Grampl. 12.00: Berichten 12.15: Gram.pl. 3.00: NORV-Salonorke 2.00: Voor de scholen 2 35: Gramj 3.00: „Wat de pot schaft", causerie 3.30: Grampl. 3.46: Bijbellezing 441 Voor de kinderen 5 45: Orgelconcert 6.30: Vragenuur 7.00: Berichtenn Vervolg vragenuur 7.45Reportage 8.00: Berichten ANP. Herhaling £og Berichten 8 15: Stlchtsch Salonorkest de Koninklijke Mannenzangvereenigji Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" 9.10. .Arbeidsvreugde", causerie 945 Vervolg concert 10.05: Berichten ANP 10.10: Dampraatje 1025: Stichtech Si lonorkest 10 45: Gymnastiekles - iy Vervolg concert 113012 00: Gram 1 Hierna Schriftlezing. (Hilversum II. 301 M. Algemeen Pn gramma verzorgd door de AVRO Ja Gram.pl. 10.00: Morgenwijding ion Gewijde gTammuziek 10.30: Vlak plano (grampl.) 1100: Orgelconcert! zang. In de pauze: Declamatie 12a Pim de la Fuente's Radio Follies in Gram.pl. 1.45: Vervolg van 1200 2.30: Cabaretprogramma 4.00: Plan voordracht 430: Causerie .Music Ha! (met gram.pl.) 5 30: Kovacs Lajos' orke 6.15: AVRO-Dansorkest 6.45: Vlooi orgelspel 7.00: Orgelspel 7.15: V» en orgel 7.30: Causerie over de st Delphi 8.00: Berichten ANP. Mededeeü gen 8.15: Omroeporkest en zangsollxi 9.00: Reportage uit het Muiderslot 10.00: Vervolg concert 10.45: Gram.pl 11.00: Berichten ANP. Hierna: Kovacs jos' orkest 11.3012.00: AVRO-Dai orkest. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35—11.50 en 12.05: Gram.pl 12 Religieuze causerie 12.45: BBC-Midlan orkest 1-20: Causerie .Men and womti 1.352.20: Orgelconcert 3.20—31 A. Salisbury's orkest 4.20: Cabaretpn gramma 4.50: Gram.pl 520: Troie Mandoline-orkest m. m. v. solist Het Anthony Ptni-cellokwartet 6. Berichten 6.40: Het BBC-6chots-orke 7.20: Revue-programma 8.05: Vnx llike voordracht 8.20: „Public building causerie 8.50: Amerikaansch variét programma 9.20: Berichten 9.4 „World affairs", causerie 955: Orkest en soliste 11.00: Declamatie 11.20: Bert Firman's Band 11.50—121 Dansmuziek (gr.pl). Radio Paris, 1648 M, 7 50 8.55 10.40: Gram.pl. 12.20: Vlsclano-orkest zang 3.05: Zang 3 20: Pianovoordrac 4.20: Cellovoordracht 530: Baill orkest 835: Zang 8.50: Gevallet concert en radiotooneel 10 50—111 Gram.pl. Keulen, 456 M. 5.50: Omroeporkest 7.50: Omroepkleinorkest 11.20: Fabriek orkest 12.35: Nedersakslsch Symphonl orkest en solist 1 35: Omroep chramme ensemble 3.20: Omroepkleinorkest 5.05: Solistenconcert 6.30: Gram.pl. 7 35: Hermann Hagestedt's orkest I Westduitsch weekoverzicht 8 50: Omra| koor en klein orkest 9.50—11.20: Omroei orkest, instrumentaal kwartet en pianod'j Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 123 Grampl. 12.50: Omroepsalonorkest 1.30: Omroepdansorkest 1.50: Gram.l 5.20: Omroepsalonorkest 6 50: Gr: 8.20: Omroepdansorkest 9.05: GM 9.20: Omroepsymphonle-orkest 10» 1120: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.) Gram pl. 12.50: Omroeporkest I- 2 20: Gram.pl. 5.20: Omroepkleinorït 6.50: Planovoordracht 7.05: Zang-f 7.35Gram.pl. 820: Omroeporkest 9.05: Paddotooneel 9.50: Vervolr conce 10.30—11.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. V Berlijnsch Philharmonlsoh orkest en ai (Om 8.20: Hoorbericht) 9.20: Bericht 9 50—1130: O. Joost's orkest en Freundorfer-kwartet. Om 10.05: Ww bericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. I Voor Zondag 28 November. lstc Programma: lederen dag van M uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van uur: Kro, Ncrv enz. 3e programma835: diversen Brussel Fr. 10.20: Keulen 13.20: Br: sel VI. 14.20: Keulen 17.20: Parii's 19.25: Weenen 21.20: Brussel Fr. 22.20: Brussel VI. 22.20: Weenen 2» SertUn- 4e programma: 8 30: Brussel VI. Brussel Fr. 12.20: Brussel VI. 1251 Droitwlch 14 20: Deutschlandsender diversen 14.40: Droitwich 15 20: Bra- sel Fr. 17.20: Londen Rog. - Droitwlch 18.35: Londen Reg. 1855: Droitwlch 21.05: diversen 21 Paris P. Par. 22 00: Droitwlch 9™ 23.00: Boedapest of diversen Parijs Radio. Voor Maandag 29 November. lste Programma: lederen dag van 8-® uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8— uur: Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8 00: Keulen Deutichlandsender 9,50: Keulen Parijs Radio 12,05: Droitwich Brussel VI, pim 1335: Keulen 93): lid SS 1220: - 14 20: diversen 15 20: Keulen 16.20: Wft Radio 16.50: Londen Reg. - 1850] SOhöènen"dragen hëèft blijkens"medisch KeÏÏIn^ptoi 1195b-L<weenen*- Boedapest of div^rsfn - 22 50 BW* 3 22.30: Keulen of diversen diversen. 4e programma: 8.00: Br:; rsel VI - ,,5.1 c" vers en 10 35: Droitwich - b!®',i A Londen Reg p!m. 12 45: Dr°.*£" I 13 20: Londen Reg. - 16 20: Dr0 "S." 20.05: Londen Reg, 20 50: Droit*11" 23.05: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. j I getuigenis de voorkeur boven klompen dragen, bovendien spaart men nog de kos ten u t van «rootere kousenslii'are: psy chologisch heeft schoenenverleenine a'les voor: wethoude- wene heeft tenslotte geen bezwaar od grond van d" kosten: more aldus alsnog vóór schoenenverstrekking •worden besloten! J. A. M. DE GtRAAF Jeugdleider.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10