LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 26 November Hj] VISSCHERIJ-BERICHTEN PARLEMENTAIR OVERZICHT Uit de Omstreken AGENDA IJMUIDEN, 26 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot 8576 ct.; Tong 110—96 ct. per kg. Griet 1.21—17; Groote Schol 1.17; Middel schol f.20; Zetschol f.26; Kleinschol f.18 7.60; Schar f. 5.504.50; Groot gul f.6: Wij ting f. 4.601.50; Versche haring f. 4.30 3.20 per 50 kg. Aan den afslag 2 trawlers: IJM. 130 met f 340; IJM. 88 met f.1590 besomming; 17 loggers met versche haring: SCH. 297 met f.800: SCH. 133 f.600; SCH. 79 met f.400; SCH. 284 met f.560; SCH. 210 met f.1140; SCH. 132 met f. 1120; SCH. 254 met f. 1150; SCH. 95 met f.1790; SCH. 81 met f.280; SCH. 101 met f.890; SCH. 253 met f.1030; KW. 55 met f.690; KW. 67 met f.940; KW. 40 f.360; KW. 110 met f.350; KW. 16 met f.170; KW. 32 met f.590. Binnen van de haringvisscherijKW. 110 met 20 last en 85 kisten versche; KW. 16 met 9 last en 35 kisten versche; KW. 40 met 22 last en 80 kisten versche; KW. 163 met 24 last; KW. 55 met 150 kisten versche; KW. 32 met- 22 last en 150 kisten versche; ■KW. 67 met 24 last en 250 kisten versche; KW. 123 met 19 last en 900 kisten versche «dit is de eerste aanvoer van een Katwijk- Eche logger uit Het Kanaal i. De haring van de KW. 32 is te IJmulden verkocht. VLAARDINGEN, 26 Nov. Binnen van de haringvisscherijVL. 86 met 36: VL. 73 met 36 en VL. 27 met 41 last. Te Scheveningen waren 5 schepen binnen met 115 last en 90 kisten versche. KATWIJK AAN ZEE. 25 Nov Aan den afslag drie partijen haring. Prijs volle f. 8.50—7 25; IJle f.8—7.85; Steurha- ring f. 6.906.10 per kantje. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: „Hercules" IJm. 196 met 25 m. schelvlsch, 80 m. braadschelvisch, 100 m. kabeljauw, gul en koolvisch, 30 m. poon. 35 m. wijting, 100 m. rog, 150 m. makreel, 10 m. platvlsch. Totaal 530 manden en 30 stuks stijve kabel jauw. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768, Hedenmiddag 2 uur: 771. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 773.6 te München. Laagste Stand 739.1 te Ingö. Verwachting tot den avond van 27 Nov.: Zwakke tot matige Westelijke tot Noord westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets kouder. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie heeft zich vooral over Duitschland uitgebreid en is ten Noorden van Noorwegen nog diep, in het Noordwes ten stijgt de barometer sterk. De hooge drukking verplaatst zich naar Midden Europa, in het Zuid-Westen daalt de barometer vrij sterk. In Scandinavië is de vorst bijna verdwe nen, in Noorwegen en Noord-Zweden is zware regen gevallen, thans valt plaatselijk sneeuw met Noordwester storm. Ook in de Oostzee waaien stormachtige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke winden met regen en sneeuw, die zich tot Oost- en Mldden-Duitschland uitstrekken met tem peraturen even boven het vriespunt. In Zuld-Duitschland, Zwitserland en Frankrijk komt thans lichte vorst voor met vrij veel mist. De Alpentoppen zijn vrij van wolken bij matigen vorst.. Ook ni Engeland Is plaatselijk vorst voor gekomen. de Brltsche eilanden hebben vrij kalm weer met plaatselijk mist of zwaar bewolkten lucht. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst., —3 gr. C„ mist. Londen: Z.W. zwak, 1 gr. C.r mooi. Berlijn: W„ krachtig, 5 gr. C„ regenbuien. Nice: Windst., 1 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 5'h gr. C. 42 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTLTDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. V.m. te 10 u. 21 min.; n.m. te 22 u. 54 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 4.26 n.m. tot 7.08 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 26 Nov. op: 0 u. 40; onder: 12 u. 53. Tweede Kamer. NAAR ARBEIDSVERKORTING IN HET P.T.T.-BEDRIJF, (Van onzen parlementairen medewerker) Evenals andere jaren had ook nu weel de begrooting van het bloeiende P. T. T.-bcdrtjf heel wat sprekers in het veld gebracht. Maar in weerwil van zulk een steeds weer terugkeerenden discussie-over vloed Is de stof weinig vruchtbaar vooreen parlementair overzicht, want het debat is altijd een staalkaart van een groot aan tal wat men noemt „speciale punten" van zakelijken en persoonlijken aard, waar geen enkele grootere lijn in valt te onderken nen. Met. name de personeel-belangen spe len In de discussie over dit bedrijf een groote rol. En zoo hebben de heeren Amellnk. Wen- rielaar. Bakker, Weitkamp, Posthuma, IJs- «Imuiden. Hilgenga. Krilger, Drop en de Visser zich ditmaal in dien stroom onder gedompeld. Intusschen ls er in de laatste Jaren ook de radio, die een deel van het debat op- elscht en zoo hoorde men dan ook allerlei wenken met betrekking tot de radio, mits gaders klachten over de radlo-controle- commissle. Het spreekt vanzelf, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, onder wlen dit be drijf ressorteert, getracht heeft ieder spre ker het zijne te zeggen, aan elk onderwerp een welwillend woord te wijden, en ten aanzien van verschillende punten ernstige overweging beloofde. Voor de leiding en het personeel van het bedrijf had de Mi nister (blijkbaar toefden zijn gedachten bii de vele mlllloenen winst!) niets dan lof. De radlo-controle-commlssSe verdedigde hij; zij behandelt alle groepen, partijen cn richtingen naar denzelfden maatstaf, al is het soms niet precies uit te maken wat economie en wat politiek ls. Maar po litiek wordt geweerd. Nederland aldus de Minister is bereid deel te nemen aan den wereldomroep, om te laten hooren wat Nederland geestelijk en cultureel presteert, maar die deelneming zal alleen geschie den, als er een werkelijk goed programma kan worden uitgevoerd. Wat de positie van het personeel betreft, stelde de Minister zich op het standpunt, dat die eerst goed onder het oog kan wor den gezien, wanneer de wijziging van het Bezoldigingsbesluit aan de orde ls. De Mi nister verklaarde te willen nadenken over verschillende wenschen met betrekking tot liet platteland, ln het debat geuit. Bij het P.T.T.-bedrljf, aldus de Mi nister, zal een geleidelijke arbcidsver- korting worden ingevoerd, zoodat dan ook geleidelijk meer personeel kan worden aangenomen. Zoo zal het be drijf ook een taak kunnen vervullen in dienst der gemeenschap, in verband met sociale wenschen. Dit was het voornaamste, wat de Minis ter meedeelde. En het laatste punt is ze ker van groot belang. Arbeldsverkorting als middel tot bestrijding der werkloosheid is zeker, als zij mogelijk is. voortreffelijk. De begrooting werd goedgekeurd. m BEGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN. De Kamer heeft vervolgens de behande ling voortgezet van de Begrooting van Sociale Zaken. Hierbij heeft de heer Heimans het be langrijke punt van de bedrijfsraden bespro ken en als zijn meening te kennen gege ven dat de ontwikkeling hiervan nog niet bevredigend ls, maar stellig bevredigend zal worden, wanneer aan de raden veror denende bevoegdheid zal zijn verleend. De heer Amelink, die hetzelfde onderwerp be handelde. wenschte een breedere taak aan de bedrijfsraden te zien toevertrouwd en gaf er voorts zijn vreugde over te kennen, dat er een wettelijke maatregel in den maak is met betrekking tot den arbeid der gehuwde vrouw. Hij vroeg om betere ver deeling van den beschikbaren arbeid, al was hij het niet eens met den heer Kuipers inzake de 40-uren week, omdat hij invoe ring hiervan over de geheele linie niet mogelijk achtte. Wel schaarde hij zich aan de zijde van den heer Kuipers wat de wet telijke vacantie-regeling betreft. Dit laat ste deed ook de heer van den Tempel, die overigens ook van zijn kant over te weinig bevoegdheden van de bedrijfsraden klaag de. Zij moeten een volwaardige taak krij gen, verordenende bevoegdheid dient te worden toegediend, en dit behoeft niet af te schrikken, want de wet bevat waarbor gen genoeg. In strijd met deze opvatting was de heer Bakker van een ander gevoelen. Met den Minister was hij namelijk van oordeel, dat het instituut de bedrijfsraden neg moet groeien, alvorens er verordenende bevoegd heid aan kan worden toegekend. Ook wenschte hij geen invoering van de 40- urlge werkweek, maar van een beperking van den arbeid der gehuwde vrouw ver klaarde hij zich een voorstander, evenals van een wettelijke vacantle-regellng. zoo lang deze zaak zich niet zelf heeft geregeld Wat. de bedrijfsraden betreft hield de heer Hilgenga eindelijk nog een be toog voor uitbreiding van het aantal raden ten platten lande. Avondvergadering. 's Avonds is het debat over dezelfde begrooting voortgezet. Nadat nog enkele sprekers over de zelfde onderwerpen, als hierboven reeds werden genoemd, het woord hadden ge voerd. waarbij vooral werd aangedrongen op invoering van een wettelijke vaeantie- regeling. heeft minister Romme al die welsprekendheid beantwoord. En al dadelijk deelde hij mede, dat er spoedig wetsontwerpen zullen wor den ingediend ten aanzien van de beperking van den arbeid der gehuwde vrouw, de kindertoeslag-verzekering en de werkloosheidsverzekering, zoo dat hij daarvan thans niet zou spre ken. Eveneens deed hij de toezegging, dat zoo spoedig mogelijk de Veilig heidswet zal worden ingevoerd voor land- en tuinbouw. Hij verdedigde het beleid der arbeids inspectie en ontkende dat deze onder scheid in behandeling zou maken tusschen werkgevers en arbeiders. Onderzocht zal worden door een commissie, of de arbei ders uit de binnenscheepvaart onder de Arbeidswet kunnen worden geplaatst. De minister zal alles in het werk stellen, om te komen tot een werktijd beperking voor landarbeiders. De Regeering overweegt de ratificatie van enkele ln het debat genoemde conven ties. Wat de bedrijfsraden betreft: de Regeering wil de ontwikkeling hiervan bevorderen, door aan deze iaden een taak te geven bij de uitvoe ring van sociale wetten. Ook zal een wetswijziging worden voorgesceld, om de bedrijfsraden te maken tot orgaan van advies op economisch gebied. Zoo doende zal het aantal raden ook wor den uitgebreid. Eerst als deze raden algemeen zijn, kan men er aan gaan denken hun verordenende bevoegdheid te verleenen. Thans is de t«d hiervoor nog niet gekomen. De Minister deelde voorts nog mede, dat hij, na den algemeenen aandrang uit de Kamer, bereid is het vraagstuk van een wettelijke vacantie-regeling nog eens ernstig te overwegen. Het beste zou zijn, dat de bedrijven zelf met een vacantieregeling kwamen en dat de wet die stimuleerde. Hier hebben de bedrijfsraden een taak. Bedrljfsgewljze zal onderzocht worden, hoe het mogelijk zal zijn meer arbeiders in het productie proces op te nemen. De heer Kupers verklaarde zijn vacan- tie-motie niet te kunnen Intrekken, omdat de Minister zich met eenig voorbehoud had uitgelaten, doch pp een vraag van mr. Joekes zei de Minister dat hij alleen de motieven voor zijn aanvankelijke afwijzing had genoemd, doch nu de zaak ernstig in studie zal nemen. Hedenmiddag wordt er over de motte gestemd Daarna is de Kamer begonnen met het debat over de afdeeling ..Arbeidersverze kering", waarbij van verschillende kanten werd aangedrongen op een betere voorzie ning voor de ouden van dagen. Uitbreiding van de ouderdomsregeling is absoluut ge- wenscht, betoogde de heeren Woudenberg, Krol, Vos, Van Houten en Bakker. En de heer Kupers diende een motie in, luidende: De Kamer, van oordeel, dat het wenschelijk is, 65-jarigen en ouderen, die geenerlei uitkeering ontvangen krachtens de Ouderdomswet of Invaliditeitswet, als nog een uitkeering van staatswege te geven, noodigt de Regeering uit, des betreffende maatregelen bij de Staten Generaal aanhangig te maken, en gaat over tot de orde van den dag. Hedenmiddag wordt de behandeling van deze begrooting voortgezet. HILLEGOM. De bloembollenbeurs, die door 174 personen bezocht was, kenmerkte zich door een kalmen handel. KATWIJK AAN ZEE. Geheime radiozender ontdekt. Iemand in de Mlch. de Ruyterstraat had door middel van een geheime zender- ir.stallatie reeds gerulmen tijd berichten uitgezonden, die in Amerika ontvangen werden. De radio-controledienst uit Den Haag ontdekte dit en door kruispeilingen werd de installatie ontdekt, die met behulp van de politie in beslag genomen is. NOORD WIJK. De Raad dezer gemeente zal op 1 December a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering „Soli Deo Gloria". De Chr. zangver. „Soli Deo Gloria" gal in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering. Ds. N. J. Oupédo, Herv. pred., sprak een kort openingswoord en ging voor in gebed. De directeur, de heer Jac. Smit van Lel den dirigeerde hierop „Het lied van de klok" van Romberg, gedicht van Schiller. Medewerking werd verleend door een strijkorkest. De Imposante compositie, uit gevoerd door koor en solisten, werd op buitengewone wijze ten gehoore gebracht. Het bleek wel hoe de directeur de krach ten uit het koor weet te benutten om een keurig geheel te verkrijgen. (Treffend was de zuiverheid Juist ln de moeilijke gedeel ten. Er is véél tgn de leden gevergd doch zij maakten een uitstekenden indruk. Ds. Cupédo dankte voor het genotene en roemde de durf van den directeur, om dit grootsehe stuk in studie te nemen.. Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 2 eindigde hij met dankzegging. OEGSTGEEST. Post op uw handtasclije! Na een korte rustperiode is wederom bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat aan een dame haar handtasch is ont rukt. Het blijkt steeds een wielrijder te zijn, die hiervan speciaal werk maakt. Een ernstige waarschuwing aan winkelende dames, om toch vooral niet op den rijweg te wandelen cn toezicht op haar taschje te houden, willen wij niet achterwege laten! Aanrijding. Omstreeks 2 uur had gistermiddag op het kruispunt van den Rijksweg aan „De drie Witte Palen" een autobotsing plaats. De directeur-geneesheer van Endegeest, dr. Stuurman, wilde met zijn auto de rich ting Den Haag inrijden en lette niet [vol doende op het verkeer, waardoor hij tegen een uit de richting Haarlem komen de auto botste, welke hij voorrang had moeten verleenen. Het gevolg was dat beide auto's zoo ernstig werden bescha digd, dat zij per kraanwagen moesten wor den weggesleept. De inzittenden bekwamen geen letsel. Proces-verbaal ls opgemaakt. De „Fancy Fair" der Oranje-Vereeniging. De Fancy Fair, georganiseerd door de Oranje-Vereeniging, is gisteravond in het Patronaatsgebouw geopend. De voorzitter, de heer C. P. J. Paarde- kooper, heette inzonderheid den burge meester, den heer A. J. van Gerrevink, welkom en betuigde zijn vreugde over de spontane medewerking. De burgemeester merkte op, dat het be stuur van de Oranje-Vereeniging in onze gemeente zich bewust is van zijn taak, die hij nader toelichtte. De O.-V. kan ten allen tijde op zijn on verdeelden steun rekenen. Het doel der O.-V. is altijd een nieuw offer waard, dat ons volk zeker graag zal brengen. De O.-V. heeft geld noodig, véél geld. Er zijn belangrijke dagen in aantocht voor de coöp. ver. „Oranje en Nederland". Wij weten dat allen! Moet de O.V. zioh bij de as. blijde ge beurtenis en het 40-Jarig jubileum der Ko ningen bepalen tot „een gewone her denking"? Het woord is aan de burgerij van Oegst- geest! Actieve medewerking, offervaardigheid van de ingezetenen zijn voor het welslagen onontbeerlijk. Ook namens het gemeentebestuur be tuigde spr. het bestuur der O.-V., onaf hankelijk van de te bereiken resultaten, zijn dank voor het vele werk, dat het ter bereiking van zijn doel heeft willen ver richten. Want niet alleen de nationale, ook de plaatselijke gemeenschap wordt door haar arbeid bevorderd Met den hartelij'ken wensch, dat deze arbeid ln ruime mate moge bijdragen tot het bereiken van het door de O.-V. be oogde doel, verklaarde spr. den bazaar voor geopend. De voorzitter dankte namens het be stuur den burgemeester. De groote zaal van het Patronaatsge bouw bleek in een schitterende feestzaal herschapen. Het aantal attracties, w.o. vele van de nieuwste soort, is verbazend groot. Met ware kennis van zaken is er gewoekerd met de beschikbare ruimte. Een ieder kan zich kostelijk amuseeren I Naar wij opmerkten werden er al goede zaken gedaan, waarvan, naar ons werd medegedeeld, niet alleen de O.-V., maar ook de Oegstgeester winkeliers profiteeren, daar ongeveer alle prijzen in de gemeente zijn aangekocht. Een versterkte geluidsinstallatie, aange boden door het Electr. Techn. Bur. „Elza" alhier, verhoogt de gezelligheid en tal van Jongedames in kleurige cosbuums bieden de helpende hand. Voor jong en oud is dus hier de gelegen heid opengesteld zich te vermaken op waardige wijze, waartoe wij gaarne allen opwekken. De „Fancy Fair" ls tot morgenavond ge opend. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De gemeen tebe gr ooting goedgekeurd. De raad heeft de verdere behandeling van de gemeentebegrooting 1938 voortgezet. Op voorstel van B. en W. werd naar aan leiding van de mlnlsterleele circulaire, be sloten aan de steuntrekkende werkloozen een Kerstgave te verleenen van 25% van het werkelijke steunbedrag. Deze regeling zal gelijkluidend worden toegepast op hen, die onder de gemeentelijke steunregeling vailen. Voorstel van B. en W. om den bezoldigd volontair ter secretarie met ingang van 1 Januari as. te doen benoemen als derde ambtenaar ter secretarie zonder dat daar voor voor de gemeente meerdere kosten voortvloeien. Na een uitvoerige discussie en toelichting van den voorzitter werd daarop het voor stel van B. en W. verworpen met 4 tegen 7 st. (Vóór de beide wethouders en de heeren Meljdam en Wissel). Na discussie of er een stofzuiger zou gekocht worden van f. 100 zooals B. en W. aanvankelijk hadden voor gesteld, of een van f. 50.(voorstel der begrootingscommlssie, waarmede B. en W. accoord waren gegaan i, werd het laatste voorstel aangenomen. Een voorstel Starren- burg om een orediet van f. 100.te ver leenen werd niet voldoende gesteund. Den heer Starrenburg werd geantwoord, dat tegen de uitgaven van f. 300.voor den controleur, onder de ontvangsten een rijks bijdrage ls opgenomen van f. 150.Hierna had een incident plaats, omdat de heer Starrenburg zich onparlementaire woorden permitteerde, aan het adres van een mede lid. waarvoor de voorzitter hem tot de orde riep. De heer Meijdam zeide, dat het on mogelijk wordjt met den heer Starrenburg verder te discussieeren, als deze op zulke wijze voortgaat. Ook de heer J. van Leeu wen teekende hiertegen protest aan. Om trent het schoonhouden der brandspuiten had de commissie gevraagd, of dat niet kim gebeuren met gemeente personeel, waarop B. en W. antwoordden dat dit groote moeilijkheden zou meebrengen. Weth. de Graaf wees er op, dat er geen materia alvoor was en geen plaats, alsmede het tijdverlies dat daaraan gespandeerd zou moeten worden. De post werd toen ge handhaafd. De heer Starrenburg deed een voorstel de subsidie voor de burgerwacht te schrappen, doch dit voorstel werd niet ge steund. Ten aanzi.cn van den Vleeschkeurings- dienst had de begroottagscommlsle opge merkt om te overwegen, of er ln het be lang der gemeente en het belang der vee houders tijdig een andere regeling in het leven geroepen kon worden. Weth. de Graaf zeide, dat zulks niet mogelijk is, want de indeeling der gemeenten wordt ran hoogerhand opgelegd. De heer Meijdam wees op de groote onrechtvaardigheid, dat de winst van den dienst te Leiden ten goede komt aan de begrcotlng aldaar er dus indirect de gemeentenaren van Zoe- terwoude de belasting van Lelden meebe talen. De heer Paardekooper was het hier mee eens en zeide dat de wethouders straks de dupe zullen worden. Het vee moet HEDEN: Den Burcht; Ver. Mercurius. Spr. pt.[ Casimir. 8 uur nam. Schouwburg: Mij. voor Toonkunst, nu. Hongaarsch Strijkkwartet. 8.15 uur nam Noordwij k-Blnnen (Ned. Hen Kerk): Concert voor het zwakke kina uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Litteris Sacrum „Candida 8 uur nam. Stadszaal: Nut en Vermaak „De s sche vlieg". 8.15 uur nam. Volkshuis: Lustrumviering V.C.JB uur nam. Zomerlust: Uitvoering „Leidsche Dikt tantenclub". 8.15 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve a neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bwa Boerhaavestraat 21. Van half drie tot h vier. 's Donderdags: Inenting tegen dis terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Gi neeskunde. Consults tiebur. v. Alcoholislt 8 uur nam. 's Vrijdags; Inst. v. Praeventleve neeskunde. Consultatiebureau v. Beroep keuze, 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Groote dwaasheden". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterda middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doo voorspelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur t Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. „Marakkaansehe Nachten". Zondag van 2 tot 7 uur doorloopen voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uurnai „Puberteit". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haar], str. „De banjo-speler van de Mississipi". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7< 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterfc Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstellli Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nu „Sweet Music". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot li ut Woensdag en Zaterdagnam. te 2</i uur. De avond-, nacht, en Zondagsdienst ci apotheken wordt van Zaterdag 20 t/i Vrijdag 28 November a_s waargenom door de apotheeken: C. B Duyster Nlev Rijn 18 telef. 523 en J. Doedens. Wllhi minapark 8, Oegstgeest. telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. zlekenfom „Tot Hulp der Menschheid" echter nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen va spoedrecepten. 1828 Bij Apoth. en Drvgisitt (Insez. Medl op de slachtplaats geleverd worden en I uitzondering wordt er goedgekeurd. Besloten werd, dat B. en W. tijdig ie kwestie in den Raad zullen brengen. bespreking werd besloten op de begrooü nog f. 150.te ramen voor het doen ra anderen van een gedeelte der onderwijze: woning. Op voorstel van den heer (i Leeuwen werd met algem. st. besloten ij post „ondersteuning van behoeftigen'i door B. en W. reeds aanmerkelijk hoe was voorgedragen dan het vorig Jaar, met f. 400 te verhoogen, terwijl de I huisvesting van ehoeftlgen nog met f. 1 werd verhoogd, conform het voorstel B. en W. in verband met dezer dagen nomen beschikkingen van dit college. Bij de ontvangsten gaf alleen de .Straatverlichting" aanleiding tot be king. B. en W. hadden voorgesteld voor 5 sluitend maken der begrooting, evenals! 1936, een opcent te heffen op de orr bouwde eigendommen. De heer Paardek» per vroeg of het mogelijk was: a. rijksbijdrage te verhoogen met het geru de bedrag der meerdere heffing en 5. de rijksbijdrage ook te verhoogen is als 1 5 opcenten worden geheven op de geboiij de en 1 op de ongebouwde. De voorzitf antwoordde, dat daaromtrent voorschrijf bestaan in den Haag. De heer Paardekn per vond een heffing op de ongebouvj eigendommen een bezwaar, want de «J houders warden daardoor zwaar getroWJ Als daarom aan een hoogere heffing straatbelasting niet te ontkomen is wil 5 liefst één procent meer heffen op de 51 bouwde en deze brengen op 6. De MT Meijdam bestreed dit voorstel, want wordt weer een andere categorie zwaanjl belast. Momenteel is de heffing al i'J juist, want voor de ongebouwde geheven en voor de gebouwde f kW f. 100 huurwaarde. Belast men de gw®3 de eigendommen nu nog zwaarder. wordt het verschil nog schreeuwenden wj ging accoord met het voorstel van B. 'ft W„ evenals de heer Starrenburg. Wjtn. l Graaf sloot zich eveneens aan bij Lj eenzetting van den heer Meijdam. voorstel van B. en W. werd aangeni met 7 tegen 4 st. (Tegen de heeren - Leeuwen. Berg, van der Krogt en ra«r R kooper). Bij den kapitaaldienst gal de post „verbetering van wegen" 3 bespreking. De kern van de zaak x* hierop neer. dat B. en W. van het door Wegcommlssle opgemaakte vierjarwjj waren afgeweken, zonder dat die sie gehoord was. De door B. en W. vwA, dragen post van f. 16.500 werd aanvaard, echter met dien verston®- «-I de plannen tot verbetering neg maakt zullen worden met de c0®"'".,1 Met alleen de stem van den he«r s7L j-l burg tegen werd daarop de begroou den gewonen dienst vastgesteldI 1 j vangsten en uitgaven op f. 147.M3-" 0| den kapitaaldienst in ontV^pL-jj, i f. 23.059.05 en ln uitgaven op f. Na rondvraag volgde sluiting.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6