Nieuws uit de Filmwereld jjjjie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 November 1937 Vierde Blad No. 23826 EMS ER-WATER RECHTZAKEN VERKOUDHEID - GRIEP i^er dan 2 ton verduisterd gommisstonnair in effecten staat terecht. jen eommissionnairin effecten te Am- Miam heeft in het jaar 1921, vóórdat I n0« commissionnair was. van een dame, et wier familie hy persoonlijk bekend was, jantal effecten ontvangen. vergezeld J een volmacht, waarin hem de onbe- jite bevoegdheid werd gegeven om na- ens zijn lastgeefster rille denkbare trans- lies od financieel gebied te verrichten. Hij heeft met deze effecten gespeculeerd. >t het gevolg, dat het kapitaal verloren 'jfjaan en hij zelfs met een debetsaldo geëindigd. De justitie, in 1936 van deze feiten ver doend. meent op grond van verschillende DStandigheden, dat verdachte dit Vermo nt verduisterd heeft. Verdachte stelt zich iter od het standpunt, dat hit uitsluitend m rekenine van zijn lastgeefster onge- jtig heeft gespeculeerd en dat zulks, nu van bovenbedoelde voümacht voorzien is. zeen strafbaar feit oplevert Voorts werd aan verdachte verweten, dat jj in genoemd tijdvak een aantal waarde- ipieren. weke a'^n den broer van boven- idoelde dame toebehoorden, heeft ver- listerd. In de derde plaats Is hem ten laste ge- Ud. dat hij een aantal effecten, welke gendom waren van een dochter van den n" 1933 overleden broer der vorenbedoelde une heeft verduisterd. Verdachte had van deze dochter na het oerlijden van haar vader eveneens een eer ruime volmacht ontvangen om haar ermogen te beheeren. De justitie ls van oordeel, dat verdachte liet de bevoegdheid had. de stukken aan Ijn eigen firma in leendepöt te geven. Verdachte voert hiertegenover aan. dat He effecten nog aanwezig zijn. Zij zijn labeleend, doch dit is juist de bedoeling an een leendepót. waaTtoe hij ze kreeg. Tenslotte wordt ten laste gelegd, dat utstbedoelde effecten mede toebehoorden an de moeder van verdachte's lastgeef- ler. tan wie hij geen volmacht bezat. Gis- eren diende deze zaak voor de Amsterdam- de rechtbank. Bii het getuigenverhoor kwam de deskun. ïe F. S. Visser tot de conclusie dat ver- ichte de stukken verduisterd heeft, «ountant heeft een zeer lijvig rapport to tere zaak uitgebracht. Naar zijn meening De deskundige M. T V. van Teeseling, hier geen verduistering gepleegd, zoodat tot een geheel andere conclusie komt an desk Visser. Uit de vérdere behandeling blijkt dat het lichtje, een toen minderjarig, doch thans 5-jarig meisje, dat zich in een gesticht Maastricht bevtodt, geenszins de betee- inis kan hebben beseft van de door haar mdergeteekende volmacht, die verdachte to laat stelde ook voor haar evenals voor aar tante alle financieele transacties te emchten. Dan komt een kwestie ter sprake van «dweilen brieven, door verdachte aan het neisje gestuurd, die later uit haar koffer raren verdwenen na een bezoek aan verd. Herd, ontkent hier iets van te weten. Bii den inval in verd.'s kantoor dcor de tatitie had verd, ontkend, dat hit fondsen rader zich had gehad. Later was hii met ie volmacht voor den dag gekemen. Hij wide toen gelogen te hebben, omdat hij unvankelljk de volmacht niet kon vinden b hij vreesde dat de justitie geen geloof a hechten aan de beweerde volmacht. Uit het getuigenverhoor blijkt echter, dat ruimen tijd vóór het justitieel onderzoek Pd. ook tegenover een procuratiehouder pd ontkend fondsen van de vrouw onder kh te hebben gehad. Pres Dus u geeft toe gelogen te hebben. Verd Ja. aanvankelijk Officier mr De Blecourt vaart hevig ken verd. uit. ,,U hebt ons aanvankelijk 1 gemeen voorgelogen, dat we er biina logen. U dacht natuurlijk eerst: Laten me maar eens bewijzen, dat ik van die ouw fondsen onder me heb". Toen dat inderdaad mogelijk bleek, kwam u met de hervonden volmacht voor den dag. „Ik zie u nog bii uw bureau zitten", zegt de officier, „toen u zei: hoe durft die vrouw toch ooit beweren, dat ik ook maar één fonds onder me heb". U loog er brutaal op los en dat deed u opzettelijk en met een bepaalde bedoeling. Na het getuigenverhoor leeft de griffier ten slotte de verklaring voor van de tante van het meisje, dat als getuige is gehoord. De tante was wegens ziekte verhinderd te verschijnen. Zij heeft, in het vooronderzoek verklaard, dat zij verd. in 1921 voor een bedrag van f, 80.000 aan effecten ter hand heeft gesteld. Ook het kapitaal van haar broer en haar moeder resp. ongeveer 40 cn 50 000 gulden beheerde hij. Verd. had haar na eenige jaren bekend, dat het kapitaal door speculaties verloren was gegaan. Zij had zich toen over laten halen hem nog meer effecten ter hand te stellen, waarmede hii wilde probeeren het geleden verlies in te loopen De zitting werd hierna geschorst tot Woensdag 1 December a s is reeds sedert eeuwen het beste middel tegen (Ingez. Med.) 1780 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnsisen zijn geveld: J. O. openbare dronkenschap f.5 of 2 d.; L. O. te Leiden zonder vergunning venten 2 of 1 d.; H. H. zwervende idem f.2 of 1 d.; K. K. Hillegom overtreding motor- en rijwielwet 2 x f. 5 of 2 x 2 d.; H. B. Amster dam. idem f. 5 of 2 d.; C. W. hvr. van K. K Voorschoten, overtreding leerplichtwet f. 5 of 2 d.; C. W., hvr. van K. K. idem idem, f. 5 of 2 d.; C. W. v. Z. Haarlem en J. K. zwer vende, loopen op verboden grond, ieder f. 10 of 4 d.: W W. en P. C. F. Hillegom, idem ieder f 7.50 of 3 d.; J. K. H. zwervende, autorijden zonder spiegel f. 3 of 2 d.: P. J. W. Voorhout, overtreding motor- en rijwiel- regl. f. 7.50 of 3 d.; N. W. v. S. idem f.3 of 1 d.; G. W. D. Deventer, als bestuurder van een rijwiel geen teeken geven bij het veran deren van richting f.3 of 1 d.; J. Th. J. T„ idem, f. 3 of 1 d.; J. P. V. Alkemade, wiel rijden zonder bel, f.3 of 1 d.; R. de W idem f.3 of 1 d.; D. v. H. wielrijden zonder licht f.3 of 1 d.; H. S. idem f.3 of 1 d.; J. W. W. Woubrugge idem, idem f. 3 of 1 d.; J. jC. de W. Oegstgeest, idem f. 3 of 1 d.; G. E. wielrijden zonder reflector f 3 of 1 d.; D. de M. Rijnsburg, idem f.3 of 1 d; C. T. idem f. 3 of 1 d.; J. D. de F. den Haag. overtre ding motor- en rijwielregl. geen straf; M. K. idem idem geen straf; F. J. R. te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoeren f.2 of 1 d.; A. v. d W. Boskoop, overtreding verord. Leiden op het verkeer te land, f. 2 of 1 d.; A J. v. d. V. idem f. 2 of 1 d.; W. F. v. P. te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.; J. v. T. zwervende, te Noordwijk zonder vergunning venten f.2 of 1 d.; J. de J. te Noordwijkerhout zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; F. N. E. H. Velsen overtreding motor- en rijwielwet f. 20 of 8 d.; N. v. W.. Oude Wetering, over treding motor- en rijwielregl. f.20 of 8 d.; J. W. S. Voorschoten, overtreding leer plichtwet f.2 of 1 d.; G. v. B. Wassenaar, wielrijden over een gesloten verklaarden weg. f.2 of 1 d.: C. J. v. d. K. Rijnsburg, overtr. motor- en rijwielwet f. 7.50 of 3 d.; M. H. E. S. zwervende idem f.10 of 4 d.; C. J. L. hvr. van R. J. M.. R. J. M J. G. en H. A. W. allen te den Haag. loopen op weiland ieder f 2 of 1 d.; C. O. overtreding motor en rijwielregl. f. 20 of 8 d. en toewijzing civ. vord. ad f. 4.20; J. A. S. Heemstede idem f. 3 of 1 d.; Chr. N. S. straatschenderij f.3 of 1 d.; A. J. v. E. zwervende, overtreding motor- en rijwielwet en -regl. 2 x f.5 of 2 x 2d.; A. A. A. Katwijk als bestuurster van een rijwiel geen teeken geven bij het ver anderen van richting f. 2 of 1 d J. D. de F. den Haag. idem f.3 of 1 d.; J. N. idem idem f.3 of ld; J. H. v. O., Amsterdam, idem met een auto f.5 of 2 d.; J. C. v. R. Rotterdam, overtreding motor- en rijwielregl. f. 3 of 1 d.; L. H. S. Wassenaar idem f 5 of 2 d.; H. A. J. idem idem f.5 of 2 d.; L. K. Rotter dam. wielrijden zonder bel f. 3 of 1 d.; J. N. idem f.3 of 1 d.: F. M. wielrijden zonder licht f. 3 of 1 d.; J. v P. Haarlemmermeer idem f.3 of 1 d.; J. S. idem f. 3 Of 1 d J. H. Woubrugge. wielrijden zonder reflector f. 3 of 1 d J H. den Haag, overtreding motor en rijwielregl. geen straf; H. W. te Leiden op den openbaren weg een persoon uit schelden f. 2 of 1 d.; M. J. M. K. als be stuurder van een rijwiel daarmede een per soon vervoeren f.2 of 1 d A C. S. v. S. Idem f.2 of 1 d.; S. v. d. V. overtreding verord. Leiden op het verkeer te land f. 3 of 1 d.; C. J. B. overtreding verord. Leiden op de wateren f. 2 of 1 d.; W. v. d. R. idem f. 3 of 1 d.; A. A. A. Katwijk, overtreding verord. Katwijk op het verkeer f. 2 of 1 d.; G. v. B. Wassenaar, overtreding verkeers- verord. van Voorschoten f.3 at 1 d.; C. B. zwervende, te Alkemade zonder vergunning het bedrijf van muzikant uitoefenen f.2 of 1 d.; C. B. idem te Leiden z&ftder vergun ning op den openbaren weg muziek maken f 2 of 1 d R. V. idem te Leiderdorp op den openbaren weg als liedjeszanger optreden f.2 of 1 d.; J. G. G. M. den Haag, te Voor schoten op den openbaren weg muziek ten gehoore brengen f. 2 of 1 d. HAAGSCHE RECHTBANK. De woonschuit-kwestie van Oegstgeest. Diverse rechtscolleges hebben zich al be zig moeten houden met de kwestie der woonschuit te Oegstgeest, waarin mej. J. B. haar intrek genomen heeft sinds vele jaren, zonder daarvoor de vereischte vergunning van B. en W. van Oegstgeest te hebben. De kantonrechter te Leiden heeft mej. B reeds meermalen veroordeeld tot totaal honderden guldens boeten; van het laatste vonnis van f. 15 was verdachte in hooger beroep gekomen. Zij had betoogd de boeten niet meer te kunnen betalen. Als getuige werd nu gehoord de ambte naar v. d. K. uit Oegstgeest, die mededeelde dat aan mej. B. geen uitkeeringen meer werden verstrekt, omdat haar bezittingen niet. te controleeren zijn. Met een ruime „flux de bouché" heeft verdachte een uiteenzetting gegeven van haar toestand. De verdediger, Mr. Schaper, zeide dat de vrouw ten onrechte minder goed bekend staat, omdat zij geldschietster is. PI. wraak te de houding van het gemeentebestuur van Oegstgeest. dat jegens mej. B. weinig wel willendheid betoont. PI. verzocht de mini mum boete van 50 cent op te leggen. Het vleesch voor varkensvoer. De veehouder C v d L. uit Alphen. was door den kantonrechter aldaar veroordeeld wegens overtreding van de Vleeschkeuring- wet en van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De keurmeester deelde mede dat hij zak ken vleesch had aangetroffen, dat niet voor de consumptie geschikt bleek. Verdachte zei dat het vleesch bestemd was voor var kensvoer. doch de president merkte od dat dit weinig geloofwaardig is. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De valsche naam. Od 28 Augustus werd wegens een over treding A. S. te Katwijk aangehouden, waarhij hjj echter een valschen naam opgaf. De kantonrechter te Leiden had hem deswege veroordeeld tot f. 10 boete, van welk vonnis hii in hooger beroep kwam. De officier vroeg bevestiging van het vonnis De werkende schroef. De kantonrechter te Leiden, had den schipper H. uit Leiden veroordeeld tot f. 7.50 boete, omdat hij in een vaart te Lei- muiden gevaren had met een werkende schroef. De officier vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. Tuinbouw-crisiswet. De groentenhandelaar J. R. uit Rijnsburg heeft terecht gestaan wegens overtreding der Tuinbouw-crisiswetten. De officier had tegen hem f. 25 boete subs. 10 dagen hech te nis geëischt. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Geen inlichtingen gegeven. G. van D. uit Alphen aan den Rijn heeft terecht gestaan, omdat hij geweigerd heeft inlichtingen te geven aan een ambtenaar van den Raad van Arbeid De kantonrechter te Alphen had haar deswege veroordeeld tot f. 25 boete subs. 8 dagen hechtenis, van welk vonnis de officier bevestiging had geëischt. De rechtbank heeft f. 4 boete subs. 2 da gen hechtenis opgelegd. Landbouw-crisiswet. De landbouwer M. v. d. A. uit Stompwijk heeft terecht gestaan wegens overtreding der Landbouwcrlsiswet. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot f. 10 boete subs. 2 dagen hechte nis. De sloot niet schoon gehouden. De landbouwer W. P. van P. uit Noord wijkerhout had niet gezorgd dat een sloot op zijn terrein schoon was gehouden. Der- wege had de officier f. 12 t>oete subs, zes dagen hechtenis géëischt. De rechtbank heeft hem schuldig verklaard, zonder op legging van straf. Verboden bollenteelt. J. R. uit Rijnsburg had bloembollen ge teeld, zonder daartoe vergunning van de Ned. Sierteeltcentrale te bezitten. De offi cier had bevestiging van het vonnis van den Leidschen kantonrechter geëischt. n.l. f. 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De rechtbank heeft het vonnis bevestigd, doch de straf verminderd tot f. 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. Vrijgesproken. Do schipper H. W. v. d. W. uit Leiden heeft terecht gestaan wegens overtreding der bepalingen van de Bevrachtingscom missie. Verdachte had betoogd dat niet hij de schipper was, doch zijn zoon. De offi cier had tegen verdachte f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis geëischt. De rechtbank heeft hem vrijgesproken. De Ongevallenwet. De veehouder C. v. d. "X. uit Stompwïvk heeft terecht gestaan wegens tweemaal overtreden der Ongevallenwet. De Officier had tegen hem een boete van f. 100 subs. 100 dagen hechtenis ge- eischt. De Rechtbank achtte het tenlaste ge legde niet bewezen en sprak hem vrij. De auto in de bocht. In een bocht van den weg te Hazers- woude had H. F. zijn auto geparkeerd, om dat hij bij familie op bezoek was. De auto was toen aangereden door H. L. M. uit Lisse, die had betoogd de auto in de bocht niet te hebben kunnen zien. De Officier had ontslag van rechtsver volging gevraagd. De Rechtbank heeft verdachte wegens gebrek aan bewijs, vrijgesproken. Het vliegongeval in den Waterweg. Het vorig jaar wilde de student R. van T. uit Delft, een kennis die met het stoom schip „Oranjepolder" naar het buitenland vertrok, een afscheid toewuiven, waarvoor hij met een vliegtuig van „Ypenburg" was opgestegen. Aanvankelijk zou op Waalhaven nog 'een passaglere bij van T. plaats nemen, doch zij kwam niet opdagen. Van T. had hierna het schip in den waterweg ter hoogte van Maassluis ingehaald waarna hij enkele cirkels over het schip beschreef. Hierbij is 'nij echter met het vliegtuig in den Wa terweg gestort. Van T. heeft zich ternau wernood kunnen redden. Terzake overtreding der Luchtvaartwet, heeft de kantonrechter te Delft hem ver oordeeld tot f.200 boete subs. 100 dagen, van welk vonnis van T. in hooger beroep kwam. De instructeur der N.L.S.. de heer Asjes en de inspecteur der Luchtvaart, de heer v. d. Heyden, deelden als getuigen- deskundigen mede, dat het vliegtuig door de warme lucht die van het schip opsteeg, een „remoustik" heeft gekregen, die het toestel deed afglijden. De hoogte van 50 Gemarteld door hoofdpijnen. Nu altijd even fit. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dikwijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Krusohen Salts werd ik echter een ander mensch. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit, vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maalkt". G. F. te C. Hoofdpijnen beginnen meestal wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij houden van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen voor een geregelde, gezonde werking Uwer inwendige organen, waar door U spoedig vrij zult zijn van hoofd pijnen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ontstaan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alie apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.50 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam voorkomt. 1795 jlngez. Med.) M. waarop van T. vloog, werd boven het schip te laag geacht. De Officier van Jus titie vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. Bennewitz uit Delft pleitte vrijspraak, subs, clementie. Het vet in de keuken. De slager E V. uit Katwijk heeft de be palingen der Crisiswetten overtreden, door dat hij vet In voorraad had. dat niet van de vereischte merken was voorzien. De keurmeester van Tiel deelde mede, dat het vet was aangetroffen in de keuken, die naar het oordeel van getuige tot de woonvertrekken behoort. De Officier vroeg bevestiging van het vonnis, waarbij verdachte die verstek liet gaan tot f. 50.boete was veroordeeld. Uitspraak over 14 dagen. Gratis studie! De student R. S. heeft te Leiden aan de Universiteit een college gevolgd, zonder het verschuldigde collegegeld te hebben be taald voor welk feit de kantonrechter hem tot f. 25 boete subs. 15 dagen hechtenis had veroordeeld. Van dit vonnis kwam verdachte to hooger beroep. Hij betoogde dat hij candidaatsexamen moest doen, en het in Leiden eigenlijk ge woonte is eerst eenlgen tijd de colleges te volgen alvorens te betalen. De Officier zag geen reden om wijziging van het vonnis te vragen en vorderde be- bevestiging hiervan. De spoorwegwet. Wegens overtreding der Spoorwegwet, is H. O. door den Leidschen kantonrechter veroordeeld, met welk vonnis verdachte niet tevreden was. zoodat hij in hooger be roep kwam. Verdachte liet evenwel verstek gaan. zoodat zonder getuigenverhoor, de Officier bevestiging van het vonnis, in twee zaken tegen O. gewezen, vroeg. Uitspraak over 14 dagen. DE GESTOLEN GELDKIST DER ROTTERDAMSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. De Rotterdamsche Rechtbank deed 0s- teren uitspraak in de R.T.M.-geldkist- affaire. Wegens heling werden veroordeeld de 23-jarige J. L. V., lijnwerker en de 28- jarige P. C. H., chauffeur, die de kist had den vervoerd en daarvoor een belooning hadden aangenomen, tot ieder een jaar en drie maanden gevangenissraf met af trek. De 32-jarige J. H„ huisvrouw van A. v. d. E., ide hoofddader) werd eveneens wegens heling tot acht maanden gevan genisstraf veroordeeld. De 25-jarige J. H., chauffeur, die f. 100 van H. had aange nomen, kreeg zes maanden met aftrek. ®N NIEUWE PAULA WESSELY- „G route Dwaasheden". nog van hun vader en grootvader gehoord hadden. Met de grootste toewijding schreven, zij die op in eenvoudige en voor kinderen be- ivattelijke taal Dit werden de bekende sprookjes van Grimm, die hun naïeve char me tot na den kindertijd op ons blijven uit oefenen. FILM. met Rudolf Forster, die al eerder haar part ner was. onder de kundige regie van Carl Fröhhch in de film „Groote Dwaasheden", naar Maria von Angern's boek „Die ganz grosse Torheiten". Zij hebben hierin een paar veelbewogen speelrollenzij, als een jonge vrouw, die haar beste gaven, eenvoud en natuurlijk heid alsmede een zekere boersche wils kracht volledig kan uiten en hij als de suc cesvolle man. altijd verwikkeld in meer dere liefdesaffaires, doch bij wien de cor recte opvattingen en de werkelijke liefde tenslotte tóch triomfeeren. Naast hen doen van ziel) spreken actri ces als Hedwig Blelbtreu, Hilde Wagener en acteurs als Gustav Waldau of Hans Olden, prominenten van het Weensche Burg- of Akademietheater, die hun talenten in deze film die haast aan een topneelstttk gelijk is, duidelijk naar voren brengen. Paula Wessely en Rudolf Forster. i>M,n wat het zeggen wil, wanneer I kthrp ^esse'y. de beroemde Weensche I 'ide 00l< 10 Salzburg triomfen be- I -fttari 'n een "lm °Ptreedt" Haar persoon- 1 «iW SS?" daaraan °P zichzelf reeds een I tachetzij treedt ditmaal Weer op .HMjgWWWIWf'. De eerste geteekende hoofdfilm! In de woelige jaren, dadelijk na de Fran- sche revolutie, toen geheel Europa in vuur en vlam stond, woonden in Duitschland twee broers, die zich terugtrokken uit hun onrustig tijdperk en zich verdiepten in een geheel andere en veel lieflijker wereld de sprookjeswereld. Het waren de gebroeders Grimm, die ijverig de oude bekende volks verhalen bijeen zochten en aanteekenden uit den mond van oude menschen, die ze SflEEZY' 'CRumpv' Figuren uit Walt Disney's „Sneeuwwitje". De tijden zijn nu wéér vol gewoel en on rust en opnieuw trekt zich een dichterlijke geest terug om zich te vermeien in de be koorlijke sprookjeswereld, die de beide broe ders Grimm ruim een eeuw geleden ont sloten. Het is Walt Disney, de schepper van Mickey Mouse, die al jaren rondliep met het idee om een groote teekenfilm te ver vaardigen, die het hoofdnummer van een programma zou kunnen innemen en zijn inspiratie vond in het oude sprookje „Sneeuwwitje". Het spreekt vanzelf, dat de moderne Amerikaan een eenigszins anderen kijk op de geschiedenis van het blanke maagdelijn heeft, dan de negentiende eeuwsche Duit- schers en hij beschikt ook over fantasti scher middelen om die visie tot uiting te brengen: de teekenfilm in kleur, het ge sproken woord en de muziek. Walt Disney's „Sneeuwwitje" zal ander half uur duren en het heeft twee jaar ge- stadigen arbeid gevorderd om dit tot stand te brengen. Walt Disney, de Edmund Dulac van de teekenfilm. heeft zijn figuren ook psycho logisch uitgewerkt. De zeven dwergen zijn zeven persoonlijkheden geworden, ieder met zijn eigen aard en hebbelijkheden, zooals Doe ide dokter), een dwerg, die een bril draagt, zich met veel vertoon en waardig - heid telkens op den voorgrond dringt, maar hopeloos aarzelt als het op besluiten aan komt. Dat laatste doet Grumpy, een oude brombeer met een hart van goud en de lei- jder van de troep. Arme Sneezy, een goed aardige dwerg, heeft last van hooikoorts, praat door zijn neus en krijgt te pas en te onpas last van niesbuien, maar vooral te onpas. Zijn broer Sleepy heeft weer een andere gewoonte. Hij slaapt waar en wan neer hij slapen kan. Hij hoort tot het men- schenslag, dat wij ook in ons dagelijksch leven tegenkomen en dat indut, als je niet tegen ze schreeuwt. Maar als hij een oogen- blik wakker wordt, om iets te zeggen, dan is hij ook wel bijzonder uitgeslapen! Onder de zeven verschillende karakters moet het kan haast niet anders wel één verliefde dwerg zijn. Die rol vervult Mr. Bashful, de verlegen dwerg, altijd in vuur en meestal te bleu om het te bekennen. Sneeuwwitje zelf met een roomblanke tint en gitzwart haar, groote oogen en roode lippen, is het lieflijke sprookjeskind gebleven, zooals zij in de oude vertelling was. Zij zingt de „theme-song" van de film „Some Day My Prince Will Come". Natuurlijk zijn er ook melodieën van geheel anderen aard. De dwergen hebben hun eigen pittigen marsch en er worden liedjes ten beste gegeven, die niets dan kostelijke onzin zijn. Het zou ons niet verwonderen, als wij die liedjes op straat zullen hooren fluiten, nadat deze RKO Radio-film ook in onze stad vertoond is. EEN MODERNE KARAKTERFILM. Met Fred Mac Murray en Carole Lombard. „Swing high, swing low!" zoo heet de nieuwe film met het bekende paar Fred Mac Murray en Carole Lombard, twee ster ren, die in de laatste jaren grooten naam hebben gemaakt. Als „Drittie im Bunde" treft men aan Dorothy Lamour, die in de „Jungle Prin ses" een uitstekend debuut maakte en ook belangrijke rollen speelt in „De laatste trein uit Madrid", „High, wide gnd hand some" enz. In deze film zijn vijf nieuwe, bekende songs gelanceerd, terwijl zij voorts door een groote veelzijdigheid en een vlot Ameri- kaansch tempo uitmunt. Hierboven de beide hoofdvertolkers: Fred Mac Murray en Carole Lombard.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13