Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 November 19] SMAKELIJKE RIJST (b) WEERBERICHT. AGENDA 'AALSMEER. Vergadering „De Eendracht" Jaarverg. Chr. Oranjevereeniging. In „Irene" werd de Jaarvergadering ge- houden der Chr. Oranjevereeniging Aals- De ooop. broodbakker!] en verbruiksver. meer en naaste omgeving, onder wnd. ,,De Eendracht" hield haar najaarsverga- voorzitterschap van den heer P. v. Dam. dering in „Bloemenlust" onder voorzitter- Na opening volgde goedkeuring van notu- schap van den heer P. v. d. Meer Pz. Deze wees erop, dat „De Eendracht" op een gunstigen gang van zaken mag terugzien. De notulen werden door den 2en secr., den heer C. Been Dzn„ gelezen en onveranderd vastgesteld. Als leden van het bestuur werden bij accl. herbenoemd de heeren P. V. d. Meer Pz., B Wegman Cz G. Nap. C. Been Dz. en M. Alderden Jr. In de plaats van de heeren J. Brands. A. Kragtwijk en A. Eveleens Pz„ die aftredend en niet her kiesbaar waren, werden gekozen de heeren W. KragtwUk, Aid. Jongkind Hz. en K. de Vos. De avond is besloten met de tradl- tioneele geanimeerde verloting van St. Nicolaasppppen. De Wolhandkrab. Het blijkt den laatsten tijd den beroeps- visschers steeds duidelijker, dat ook in de wateren van deze omgeving de Chineesche wolhandkrab zich meer en meer gaat verbreiden. Werd twee weken geleden door den visscher E. zulk een schadelijk dier gevangen, nu haalde de beroepsvisscher Jongkind, twee volwassen exemplaren uit zijn netten op den Westpias bij den wa tertoren. len en Jaarverslag, uitgebracht door den secretaris M. Koot. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Harting bleek, dat er een nadeelig saldo is van f. 38. Het door een 6-tal leden ingediende verzoek om reglementswijziging (n.l. om den voorzitter door de leden te laten kie zen, inplaats van onderling in het be stuur) werd verworpen. Als bestuurslid werd herkozen de heer B. Grosscurt en gekozen H. de Vries. Burgerlijke Stand. Geboren: Plet. z. van A. van Dam en W. Stolp Albert, z. van L. Busscher en G. Sluis Gerrit, z. van J. Verbeek en A. Krijgsman Trijntje Machteltje. d. van W. Spaargaren en A. Eveleens Hans, z. van W. J. Noorman en B. Holmer. Ondertrouwd: G. Meek, 28 J. en A. J. Ha zenberg, 25J. J. Breur, 26 j. en M. van der Schaft, 27 J. Gehuwd: J. Blesheuvel, 25 j. en S. van de Bor, 22 J. H. Eveleens. 25 J. en C. van der Meer, 23 J. P. Sandee, 23 j. en J. Brouwer, 22 J. Overleden: K. Maarsen, 62 j., echtg. van A. Spaargaren P. v. d. Zwaard, 85 J„ wedn. van K. Rulgentuin P. Arensman, 80 J., echtg. van C. Pieters H. C. Scheul- derman, 87 J„ wedn. van M. G. van der Waag G. Tas, 24 J., echtg. van K. Berg hoef N. van Leeuwen, 82 J., wed. van F. Jongkind. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 771.3 te Valencia. Laagste Stand 735.1 te Andanes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Westelijke tot Zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken. Later waar schijnlijk regen. Zachter, vooral in het Oosten. BDITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie in het Noorden werd bij Spitsbergen onder 730 m.m. en breidde zich over geheel Scandinavië uit, waar de vorst sterk afnam en regen en sneeuw valt. De hooge drukking in het Westen nam toe, maar trekt Zuidwaarts. Die in het Oosten nam af. In het hoogedruk gebied is op de Britsche eilanden en in Noord-Duitschland nog lichte vorst voorgekomen. Schotland en West-Ierland hebben zacht weer, met in het Noorden krachtigen Westelijken wind en regen. Aan de Noorsche kust waait het krachtig uit Zuid en West. In Midden- en Zuid-Duitschland valt hier en daar sneeuw, bij temperatuur even boven het vriespunt. Frankrijk heeft grootendeels betrokken lucht, alleen langs het Kanaal is het zonnig. Hier te lande, in West- Duitschland en Zwitserland, kwam nog mist voor. ook de Alpentoppen hebben sneeuw, bij temperaturen van zeven tot dertien graden onder nul. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 DUR. Parijs: N.. 5 gr. C„ betrokken. Londen: Z.W., min. 1 gr. C., mist. Berlijn- N.W.. 2 gr. C„ betrokken. Nice: Windstil, 9 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.; gr. C. (33 gr. F.) 12 uur 's midd.: 5 gr. C. (40'A gr. F.)) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 9.01 uur; nam. te 21.37 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 4.27 nam. tot 7.06 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Nov.: onder 12.34 uur. HAARLEMMERMEER. Gevonden voorwerpen. Ten Raad-huize te Hoofddorp werd aan gifte gedaan, dat in deze gemeente zijn gevonden een stel autobanden, een paar beenpijpen en een dekkleed. Nieuwe Ijsbaan. Het bestuur van de IJsclub „Juliana" a. d. Hillegommerdijk alhier, heeft in de laatstgehouden vergadering medegedeeld, dat een perceel grond is beschikbaar ge steld voor een nieuwe ijsbaan en in be ginsel besloten tot het aanleggen daarvan over te gaan. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Adr. Buckens, J. Groo- tenboer en H. van der Plas herkozen. Het steeds toenemend aantal leden van deze vereenigtng bedraagt thans 120, ter wijl de rekening van den penningmeester een batig saldo aanwees van ruim f.360. Geslaagde revue-uitvoering. Het revue-gezelschap-v. d. Heijden heeft in de Beurs te Hoofddorp onder veel be langstelling en met veel succes opgevoerd de revue „Hoera! we lachen weer". Op vlotte en vroollj-ke wijze heeft het gezel schap de i-n een prettige stemming ver- keerende aanwezigen naar hartelust te ge nieten gegeven van de proloog en de 24 tafereelen, die een aaneenschakeling vormden van gezonden humor. Aan de vrooüjkheid scheen-dan ook haast geen einde te komen! Het was voor den heer v. d. Heijden met zijn revue-groep weer een succesvolle avond! Het as. 50-jarig bestaan Chr. School.. In verband met de voorgenomen viering van het 50-jarig bestaan van de Chr. school voor Lager, en ULO-onderwljs te Hoofddorp, werd in het Boaz-lokaal een bijeenkomst gehouden van oud-leerlingen, ter bespreking van het plan tot het houden van een feestclijken herdenkingsavond en vaststelling van een voorloopig program ma, volgens hetwelk de avond met tooneel- stukjes, muziek, zang en declamatie zal worden gevuld. Deze oud-leerlingen-avond is bepaald op 4 Januari in de Beurs, terwijl 's middags daar een feest wordt georgani seerd voor de leerlingen van de ULO-school, de lagere school en de kleuterschool. Verder ligt het in de bedoeling het schoolbestuur een blijvend aandenken aan te bieden. Ned. Protestantenbond. Tot voorzitter van de afd. Haarlemmer meer van den Ned. Prot. Bond te Hoofd dorp, is in de plaats van den heer D. Treur, die als zoodanig bedankte, gekozen mr. J. F. Jansonius aldaar. Voorts is een propaganda-commissie ingesteld, die o.a. tot taak heeft te trachten het ledental uit te breiden. Besloten werd omstreeks Kerst mis een wijdingsavond te organiseeren, terwijl het in de bedoeling ligt in de maanden Januari en Februari een paar avondlezingen te houden. De Zondagsschool, die wegens gebrek aan een leider of leidster een tijdlang moet worden stopgezet, zal zeer waarschijnlijk binnenkort weder worden geopend, onder leiding van een pas geslaagde predikante, zoodat ook weder een gezellig Kerstfeest voor de kinderen zal worden voorbereid. Kordaat optreden! In verband met de aanhouding van den man, die op den Aalsmeerderweg al hier kleine meisjes lastig viel. vernemen wij. dat deze ontdekt en betrapt werd door een in die omgeving wonenden land bouwer, die direct flink optrad, hem mee nam naar zijn boerderij en onder bewa king hield, tot de inmiddels gewaarschuwde politie arriveerde om hem naar Hoofd dorp te brengen. De man legde een be kentenis af. en Fijne Bonbons, drie dagen EXTRA GOEDKOOP, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG a.s. 3 pond Java-Rijst 25 ct. 2 ons Fijne Bonbons 21 ct. 1723 K.W. BIJENKORF KATWIJK AAN ZEE. Eerste lustrum Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer". Op feestelijke wijze is het eerste lustrum van bovengenoemd koor in „Irene" her dacht. De tafels waren fleurig met bloe men versierd. De presidente mevr. A. M. de Groot- Bennink opende met gebed. Zij memoreer de het goede vereeniglngsjaar. dat voorbij ging en legde den nadruk op het bijzonder karakter van dezen avond. Immers, wij staan aan een mijlpaal. Véél is al weer veranderd, maar één ding niet. En dat ééne geeft stof om te denken. De „naam" onzer vereeniglng bleef behouden, ja ster ker nog. de „naam" onzer vereeniglng is niet een leege klank gebleven Zij is gewor den tot een levend symbool voor ons allen. „Looft den Heer": in onze zangen hébben wij Hem mogen loven! Wij hebben toch niet in de eerste plaats naar succes ge streefd; het diepere doel was om Gode te zingen. En nu liggen 5 goede jaren achter ons. Stellig is er stof om te danken en te loven. En nu de blik vooruit! Moge onze vereentging nog lang bestaan en velen zich gedrongen voelen om met ons mede te loven en te zingen. Dat dit eerste lustrum gevolgd moge worden door veelvuldige jaarfeesten Schenke God ons Zijn zegen bij ons pogen, en moge ten slotte ons zin gen niet zijn tot onze eer. maar tot Gods eer. Na dit openingswoord gaf de secreta resse mej. A. van Duyvenvoorden een uit voerig overzicht van de oprichting af en oogstte daarmee een hartelijk applaus. Aan het verslag van de pennlngmees- teresse mevr. W. BosSchaap ontleenen wij, dat de kas met een batig saldo sloot. Met alg. st. werden de belde aftredende dames BosSchaap en EgmondKoele- wijn als bestuurslid herkozen. Nadat be paald was, dat Donderdag 20 Januari as:, de eerste lustrum-uitvoering zal gegeven worden, ving de eigenlijke feestviering aan. De presidente liet zingen Ps. 146 1, waarna zij den directeur den heer Paul Pul en ziin echlgenoote hartelijk toesprak en een blijvend aandenken namens de leden overhandigde. Er volgden nu verschillende voordrachten, diie zeer in den smaak vie len. Vermelding verdient het keurige ge dicht, gemaakt door den heer Den Dikken, dat de oprichting van het dameskoor be schrijft en op geestige wijze voorgedragen werd Tenslotte werd gezongen Gez 50 4, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. RIJNSBURG. Bazar „De Lofstem". De Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem" or ganiseerde in lokaal Concordia een drle- claagsche bazar, waarvan de netto-op brengst allereerst zal moeten dienen' ter bekostiging van de uitgaven, verbonden aan de a.s. uitvoering. Dan zal het orato rium „De Jaargetijden" van Haydn ten ge- hoore gebracht worden. De voorzitter, de heer Goudrlaan bracht dank aan allen, die tot het welslagen van dezen Bazar hadden medegewerkt. In het bijzonder de plaatselijke winkeliers en den directeur der Radio-Centrale, den heer van der Perk, voor de verzorging van het mu zikale gedeelte. De Burgemeester zette in het kort het doel van dezen Bazar uiteen en verklaarde haar voor geopend. Een keur van door de leden vervaardigde handwerkjes en kunst voorwerpen is uitgestald, terwijl de gewone vermakelijkheden niet ontbreken. Al spoe dig was een flink getal bezoekers aanwezig en werden er goede zaken gedaan! STOMPWIJK. DE BRUG OVER DE VLIET NÖV A-BIOSCOOP HEDEN avoncF ÜHSTE voorstelling OP HOOP VAN ZEGEN. 1727 KATWIJK. Jaarverslag St. Elisabethvereeniging. Aan het verslag der secretaresse van de St. Elisabethvereeniging ontleenen wij, dat er 16 bestuursvergaderingen gehouden werden; in het bestuur kwam geen veran dering. De presidente, mevr. Trousselot Martens was ondanks haar hoogen leef tijd, zooals steeds, de stuwkracht der ver eeniglng. Evenals zijn voorganger was pastoor Hesp altijd trouw ter vergadering, hierdoor getuigend van zijn hartelijk mee leven. Na een opsomming der inkomsten der vereeniglng, wordt gememoreerd, dat v/eer talrijke huisgezinnen bezocht wer den. Gelukkig is het aantal zieken en te bedeelen huisgezinnen niet zoo groot ge weest als het vorig jaar. Door bemiddeling van edele weldoeners (sters) werden ge breide goederen, een collectie jongensbo- venbroeken, wollen dekens, luiers enz. ont vangen. Ook den onderwijzeressen wordt dank gebracht voor haar meeleven. Door de extra gaven kon het bestuur de be- hoetfigen in grooter getale en ruimere mate ondersteunen. Er werden maandelijks ongeveer 200 L. (in totaal 2195 L.) melk en 1737 eieren verstrekt. Met tevredenheid LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Johannes, z. van W. Slootbeek en G. G. Hoogervorst Wilhel mus Petrus Gerardus. z. van C. van Leeu wen en M Th. van Steijn Petrus Johan nes, z. van W. P. Kerkvliet en M. M. Annaert De inzameling- voor de Zending heeft in de Ned. Herv. Gem. alhier opgebracht f. 396.10 met een inzameling van f19.49 door de kinderen, totaal f. 415.59. De bonte middag en avond ten bate der kas van Dooft den Heer" heeft opge bracht de mooie som van f. 350. De twee deelen reeds gelegd. Gisteren heeft de firma Kloos uit Kin derdijk het tweede deel gelegd van de brug over de Vliet, aansluitende op den nieuwen rijksweg Den Haag—Utrecht, waarvan het eerste deel reeds Zondagochtend was ge legd. Ook thans was het 79.000 kilo ijzeren gevaarte opgetakeld door een tweetal drij vende bokken. Toen het een bepaalde hoogte bereikt had ,werd heel langzaam gevaren naar de doorvaart, waar men het weer op dezelfde wijze liet zakken. In de komende dagen zal men zich bezig houden met het aan elkaar lasschen van de twee deelen, waarna met den verderen afbouw kan worden begonnen. Het totale gewicht van 158.000 kilo krijgt een tegenwicht van 80.000 kilo; de bediening zal electrisch plaats hebben. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gouden Echtvereeniging. Het gouden echtpaar J. Vermeer-Dekker wonende aan de Leidsohekade, herdacht onder groote belangstelling zijn 50-jarige echtvereeniging. Een buurtcomlté had voor den ingang van de woning een toepasselijke versiering doen aanbrengen. Des avonds vervoegde dit comité zich aan de woning om den beiden oudjes toepasselijke en practische geschenken aan te bieden. Nadat de R.K. Jeugdharmonie eenige nummers ten ge- hoore had gebracht, was de beurt aan een uit buurtbewoners (sters) samengesteld zangkoor. Deze zongen onder leiding van den heer Bakker en begeleid door een 5- tal leden van de R.K. harmonie „St. Ce cilia" verdienstelijk eenige toepasselijke liederen, welke mei applaus werden be loond. Burgemeester. Keyzer overhandigde met een hartelijke toespraak de verschil lende geschenken van de buurtbewoners en van het Comité Autotochten 'voor ouden van dagen". Namens de beide oudjes, welke zeer on der den Indruk waren, heeft de oudste zoon allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt, dank gezegd. In een slecht bezochte vergadering van de Boerenleenbank werd besloten per 1 Januari a.s. de verschillende rentetypen als volgt vast te stellen. Spaargelden direct opvraagbaar 2 3/4%, Voorschotten 4%, In loopende rekening 4 1/4%, Spaargelden met een tijd van een jaar 3 1/8%. Voor de afd. van de Kath. Midden stands Jongerenvereniging sprak ln het patronaatsgebouw de heer F. Schneiders uit Lelden, over „Hongarije en zijn bevolking". De lezing werd opgeluisterd door lantaarn plaatjes en passende muziek. HEDEN: In den Vergulden Turk: Ver. tot k, der Bouwkunst. Spr ir. van Oerle Gravensteen. 8 uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomst t» uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing dr. Loa. 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen", cellist Maurice Maréchal. 8.15 uur naai" Katwijk aan Zee (Casa Cara): Ge# Bond. Spr. ds. v. d. Graaf. 7.30 uur naa. Vrijdag. Den Burcht; Ver. Mercurlus. Spr. i Casimir. 8 uur nam. Schouwburg: Mij. voor Toonkunst. Kis Hongaarsch Strijkkwartet. 8.15 uur nia Noord wIj k-BInnen (Ned. Hn Kerk)Concert voor het zwakke kind uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventievs Gt neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burs Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hi vier. 's Donderdags: Inenting tegen dis terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ot neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholist 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve 0 neeskunde. Consultatiebureau v. Beren keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur ma „Verloren paradijs". Woensdag-, Donderdag-, en Zateid» middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doo voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur sas „Gewetenswroeging". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur dcorloépeu voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur na: ,Nee, mevrouw dat nooit". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 un Zondag doorl, voorstelling 27 u. en 8,15 Hert Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. „Met verzegelde orders". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 11 8,15 uur. Zondag vanaf 2 uur, Zaterds Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstellli Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 n. mi „Hé Nellie". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 ui Woensdag en Zaterdagnam. te 2% uur. Nova-Bioscoop hoop van zegen". (KatwlJk-aan-Zee)„0 8 uur nam. De avond-, nacht, en Zondagsdienst ii apotheken wordt van Zaterdag 20 t/i Vrijdag 26 November a.s. waargenome door de apotheeken: C. B Duyster Nieut Rtin 18 telef. 523 en J. Doedens. Wilhel mmapark 8. Oegstgeest, telef. 274 De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld" echter n nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen m spoedrecepten. NOORDWIJK. Bij de politie alhier werd wederom aangifte gedaan van dfefstal van een rij wiel, dat onbeheerd op straat was blijven staan. Aan den heer P. J. Roerade stoker aan het Gasbedrijf alhier is door B en W. op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1938 eervol ontslag verleend uit den gemeente dienst wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. NOORDWIJKERHOUT. Een aardige attentie. Ds. Van Noort gaf in „De Gemeentewo ning" een feestavond, ter eere van de jonge dames die een jaar lang met veel succes collecteerden voor den bouw van een nieuw Hervormd Kerkje in De Zllk, waarvoor be reids een stuk grond gratis geschonken werd. Verschillende leden van kerkelijke colle ges waren met de bouw-commlssle aanwe zig, benevens vele genoodigden met hun dames. Mevrouw Wed. van Noort fungeerde als „eere-gastvrouw". De jonge dames vermaakten het gezel schap met zang en voordrachten, terwijl leder der aanwezigen een steentje bijdroeg tot de gezelligheid. Het was een genotvolle avond! Uitroeiing van konijnen. De Noordwij kerhoutsche duinkonijnen, die hier zeer talrijk waren, werden steeds, als gezochte producten, naar de omliggende groote steden verzonden, waar ze veel af trek hadden en flinke prijzen opbrachten. Ook hier is thans een einde aan gekomen. De Amsterdamsche Waterleiding, welke haar water hier uit de duinen haalt, laat de konijnen bij menigte uitroeien, daar ze den duingrond bevuilen, wat invloed heeft op de kwaliteit van het water. Vondst van oude schedels. Nu al de iepenboomen rondom het Kerk- plein gerooid zijn, is men druk bezig den kan op het afgeloopen jaar teruggezien grond te bewerken, om nieuwe jonge boo- M v,'orden. De secretaresse herinnert verder men te planten. Bij het omspitten werden tronclla, d. van J. G Keyzer en A. Sikking. aan de in wording zijnde Koninklijke en dezer dagen verschillende menschensche- VOORHOUT. Vergadering D.V.V. Deze vereenlging vergaderde in café Boerhave. De voorzitter de heer H. G. War. menhoven opende, waarna de notulen van den secretaris, den heer P. v. Werkhoven werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van kapelaan ten Have, waarbij deze toezegde, ln een volgende vergadering zich te laten installeeren als Geestelijk Adviseur, De a.s pluimvee- en komjnen- tentoonstelllng werd vastgesteld op 15 en 16 Januari 1938, in café Boerhave. Als keurmeesters zuilen fungeeien de heeren N. Dekker van Zaandam en J H. v. d. Broeke van Haarlem. Het vraagprogramma werd aangenomen. In de vergadering van B en W. is besloten om het leggen van een hoofdbuis aan het waterleidingnet te Noordwlikerhout van circa 8 K.M te gunnen aan den laas sten Inschrijver de fa P. J Usselmutden en Zn alhier voor f.7979. Hierbii werd be paald. dat de werkzaamheden 1 Dec. a.s een aanvang zullen nemen. WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. de Vos, van 'sGravenhage F. C. Zegelaar van Dordrecht P. C. van Rijt van Zoeterwoude E. de Raadt van Leimuiden A. F, M. Koevoets van Roo sendaal H. G. B. van Berkel v. Waterin gen. Vertrokken: A. H. Duyvesteyn naar Zoe terwoude A. W. C. Sikking naar Haar lemmermeer A. M. Groot naar Hoofd dorp P, den Hertog naar Hlllegom H. v. d. Oudenaller naar Lelden H. J. van Elssen naar Wassenaar F. M. Manceau naar Lelden M. J. Manceau naar Leiden J. A. Manceau naar Frankrijk P. J. L. Leenen naar Leiden A. Loos naar Roo sendaal. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Jacobs Elisabeth, d. van W. van Winsen en J. H. Sperings Leonardus Theodorus, z. van G. J. Versluys en A. C. Onderwater Clara Cornelia Pe- Vergadering der Oranjecommissie, Onder voorzitterschap van den heer J Bergman vergaderde ln hotel de SU Rome de Oranjecommissie. Deze dankte d leden voor hun medewerking tijdens d feesten, speciaal de heeren Machen Langelaar resp. secr. van de Oranjecm missie en Harddraverij en den penning meester, den heer Burcksen. De notult van den secr. werden vastgesteld. Uit 1» verslag van den penningmeester kond! de leden met genoegen constateeren, dl de financiën gunstig zijn. Door in gebruik neming van het nieuwe terrein, waren O tra uitgaven noodzakelijk en werd des tijds in principe besloten deze uitgave te verdeelen over een aantal jaren. D« gezien de gunstige resultaten konden deze ineens worden afgeschreven, zood slechts een zeer klein tekort te dekki valt. Naar aanleiding van de te verwatj ten blijde gebeurtenis bij het Prinselj paar, deelde de voorzitter mede dat b een onderhoud gehad heeft met den bur gemeester; de Oranjecommissie kan zijn volle medewerking rekenen Beslote: werd. zoo mogelijk nog denzelfden ave; van den dag, waarop de blijde gebeurtefl zal plaats vinden, de beide muziekkorp sen door het Dorp te doen trekken, W' wijl dan verwacht wordt dat het pubUjfl zich met lampions zal aansluiten, wastj door een mooie stoet verkregen kan «Jj'1 den. Indien bedoelde gebeurtenis tijdig bf-l kend zal zijn, zal door een heraut hier™j in het dorp kond worden gedaan. Een.c<z'| missie werd benoemd die zich zal be^,J| met het versleren van de zalen van no.ai de Stad Rome en hotel de Zon, waar a»l afloop van den optocht de feestelijkUM"!! zullen worden voortgezet en waar de du gemeester de ingezetenen zal toespre De heer Langelaar bracht een uitvoerig gedocumenteerd verslag uit met betreS:l tot de tijdens de feesten gehouden na™ draverij. Hieruit bleek, dat de wedstrtj een groot succes waren en dat de nieuj baan alleszins aan de verwachtingen n I voldaan. Ook het oordeel der pikeurs zeer gunstig. Hierop volgde sluiting. Tot tijdelijk onderwijzeres aan "I .-K. Meisjesschool alhier Is benöe®" 0 I plaatsgenoote mej. J. C. M. van Styn- De collecte voor het verstrekken I warme maaltijden aan de schoolkino tusschen de schooltijden heeft ruim opgebracht. Een groot succes! WASSENAAR. Gevonden. bisschoppelijke goedkeuring van de sta tuten, wat naar het bestuur verwacht, ln liet eerste lustrumjaar een feit zal worden. dels gevonden met nog gave tanden In oude tijden lag het kerkhof rond de kerk. 1 autokrik. wandelstok .diverse - n schoenen, broche, paar regenpijp®11' 11 GehuwdC. J. P. Kortekaas, jm. 26 jaar halsband, tasch met inhoud. 2 en P. C. van Ryt, oud 29 j. W. M. Breu- portemonnaies met inhoud, varken, o ning, jm. 28 jaar en A. W. Ch. Sikking, jd. hoed, wieldop van auto. 28 jaar. 2—'

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6