M de Koningin bij liefdadigheidsconcert - Cadetten defileeren II 78ste Jaargang LEIDSCH HAfiW AD Tweede Blsj FEUILLETON dochter van den rentmeester zelvigen Eynesford", of „dien vrouwenha ter". Vandaag voor het eerst besefte ze, dat degenen, die zoo over hem oordeelden, zich nooit de moeite hadden gegeven om hem te begrijpen. Lord Eynesford in Engeland en Lord Eynesford in Frankrijk leken twee heel verschillende personen. Miss Strick land, die hem Immers sinds zijn kindsheid al had gekend, had veel met hem op. Als ze eens een praatje maakte met de tuinlui op het kasteel, dan schenen die overtuigd, dat ze wel heel bedroefd zou zijn onder de scheiding en bij wijze van troost wezen ze haar den boom, dien de graaf geplant had op zijn vijfden verjaardag; het paard, dat hij had weten te temmen iets wat geen van de grooms gelukt was. „Hij was heel anders dan zijn broer, Lord Glanvil". be sloten ze bijna allen hun lofspraak op Ra- nulf maar op een toon, of ze dien toch veel hooger stelden. De portretten-galerij was op Grange-le- Cross; dus hier hing er alleen maar een van Guy, die ontegenzeggelijk veel knap per van uiterlijk was geweest dan zijn broer. Toch was er ook een geschilderd portret van den graaf, waar Ethel telkens en telkens weer naar keek. Hier moest hij voor geposeerd hebben ongeveer drie maanden vóór den dood van Lord Glan vil. Behalve de gewone, melancholieke trek lag er ook een uitdrukking van hoopvollen glans over het jeugdige gelaat verspreid. De oogen tintelden van geest; de houding van het hoofd was fier en bevallig. Het was zeker gemaakt, toen hij zich verbeeldde, dat iemand hem lief had voor het eerst van zijn leven! Zij zelve had die uitdrukking op zijn gelaat ééns waar genomen. Het porttret- hing in den salon en telkens voelde ze er zich toe aangetrokken. Over de leuning van een stoel gebogen, kon v.t er een heelen tüd naar staan kijken. Dit huwelijk, dat zij als zulk een wreed aardig onrecht jegens zichzelve had be schouwd, had dit toch óók weer niet zijn goede zijde?.Hij was graaf: hit kon zich een vrouw gekozen hebben onder den hoog- sten adel van Engeland. Hii had echter zijn titel en zijn positie overgedragen op de dochter van een man. die zeer oneer lijk en gewetenloos gehandeld had jegens hem. En waarom?Om haar te redden voor een huwelijk met een. die haar on waardig was!.... De wereld had Hector Fitzwarrene veel te hoog geacht om in het huwelijk te treden met Ethel Devon. Dit alles had Lord Eynesford gedaan, zonder hoop op wederliefde, zonder uitzicht op een greintje dankbaarheid. Hij had zijn edel moedig plan doorgezet, trotseerend den haat en den smaad van de vrouw, die hij had trachten te redden! Ethel's wangen gloeiden, tot zij het ge laat verborg, alsof de oogen van het portret haar aanzagen. Ze begreep nu, wat hij ge leden moest hebben en hoe groot zijn zelf verloochening was. Wat een ellendig leven moest hij toch hebben gehad met die bittere ervaring van ontrouw van zijn eerste liefde en de kwelling om zich onder verdenking te voelen van een misdaad, die hij immers nooit had kunnen bedrijven? Het was haar. of ze zijn gelaat steeds voor oogen bleef hebben; ze voelde zijn lip pen op haar voorhoofd, toen hij haar ge kust had in tegenwoordigheid van haar moeder en het was haar, als kostte het haar een inspanning, om zich steeds te blijven voorhouden: „Hij heeft mij onrecht aange daan; ik haat hem. Terwijl zij daar zoo op de grijs-steenen leuning zat, hoorde ze ineens wielgeratel naderbij komen en de gedachte, dat hij te ruggekeerd kon zijn, deed haar het hart on stuimig kloppen. Ijlings stond ze op en werd toen een open rijtuig gewaar met twee dames er in, die ze onmiddellijk herkende als Cora Beaufort en haar moeder. Ze kon niet anders doen dan de dames gaan begroeten. „Wij mogen u wel onze verontschuldigin gen aanbieden, dat we u al zoo dadelijk in uw wittebroodsweken komen storen," zei Cora met 'n beminnelijken glimlach, „maar onze tijd in Mousse-les-Bains is zoo be perkt, dat Lord Eynesford het mij zeker wel zal willen vergeven, dat ik het mooie, oude slot nog zoo graag eens wilde zien. Ik ben hier ééns zoo gelukkig geweest!" „Het zal Lord Eynesford zeer spijten, dat hij u niet treft, maar hij is niet thuis." „Niet thuis?" herhaalden moeder en dochter tegelijk. „Een zeer dringende zaak, die hem al lang bezig houdt, heeft hem weggeroepen," zei Ethel eenvoudig. „Zoo iets heb ik nu nog nooit gehoord!" betuigde Mrs. Beaufort met nadruk. „Neen, dat wil ik wel gelooven, maar de omstandigheden zijn ook zoo eigenaardig!" „Het doet mij leed voor u." viel Cora in. „Me dunkt, het moet u het hart breken om hier alleen te zijn." „Lord Eynesford zou mij niet graag te rugvinden met een gebroken hart!" zei Ethel schertsend. „Wat is dat toch voor een gewichtige za^Js?" vroeg Mrs. Beajjfort. „Het is iets van strikt persoonlijken aard," antwoordde Ethel. „Maar ik mag u niet zoo laten staan, te meer daar Miss Beaufort zelve erkent, dat het bezoek deels het huis geldt." Dit zeggende ging de gravin den dames voor naar den smaakvollen salon vol bloe mengeur en met een vroolfjk brandend houtvuur. De gastvrouw zelve bewoog zich met zooveel gemak en bevalligheid in deze weelderige omgeving, dat Cora er haar nog méér om haatte. Ethel, van haar kant, voelde zich ander maal getroffen door de schoonheid van Miss Beaufort. Zij had haar een stoel ge boden, dicht bij het venster, maar al heel gauw stond Cora op, zoogenaamd om een prachtige, in vollen bloei staande begonia te bewonderen, maar in waarheid, om nog eens een blik te werpen op het portret van Ranulf. Daar ze meende, dat er niet op haar gelet werd, trad ze er wat dichter bij en in haar oogen stond een blik van smachtend verlangen te lezen, zoodat Ethel, die deze uitdrukking wel degelijk had waargenomen, onwillekeurig dacht: „Ze heeft hem steeds lief gehad; ze heeft hem nóg lief!Wat een vorstelijke ver schijning!" Bij de thee werden de prachtigste vruch ten gepresenteerd en het gesprek tusschen de dames vlotte zeer goed, toen Cora zich ineens tot Ethel wendde met de dringende invitatie, of ze haar niet het genoegen wilde doen. zich den volgenden ochtend naar Mousse-les- Bains te laten brengen en er dien dag te blijven. Het was wel een saai plaatsje, maar misschien zou ze er zich nog beter amuseeren dan in eenzaamheid. iNadnUt verboden).. .(Wordt vervolgd). MINISTER ItO31 ME in de studio van het Hoofdbestuur der P.T.T. in den Haag, sprekend over beide zenders, over het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingfonds. 11ET STANDBEELD VAN I1IPPOERA- TES in de ,,Parijsche „Académie de Medecine" aangeboden door den Atheen- sohen beeldhouwer Skevos. „JAAPJE" de Gorilla uit Artis te Amsterdam heeft in verband met de koude een jasje gekre gen. De oppasser helpt J aapje in zijn jas. 11BT AM Kil! KA VN SC III VU.A.CHTSCIUP „NASHABA" - dat 14 da- j>en op een bank voor de Fransche 'kust gezeten heeft en nu door sleep boten naar Amsterdam gesleept is ter reparatie. De bemanning, die 't ^ip te St. Vaast [had. .verlaten, vindt het behouden te IJanuiden 'terug OEF1LE VAN DE CADETTEN' voor den burgemeester van Breda, in verband met den llOden verjaardag der Kon. Militaire Academie aldaar. OOK DE TWEEDE SCHOORSTEEN van de in aanbouw zijnde .Nieuw Amsterd£un"> door middei van een drijvend en bok op zijn plaats gezet. Het gevaarte woog 60 ton. Naai het Engelsch. Gedurende haar eenzaamheid had zij P°°r het huls en den tuin rondgedwaald als ten droom en ze had voor zichzelve ooeten erkennen, dat 't een ideale plaats *7; Het vertrek achter de amberkleurige wttiere was zeker ook een salon geweest, JMr de inrichting had nu meer van een ™nesboudoir. Er waren boekenplanken, «o voorzien van de nieuwste boeken; er K °P een ezel een prachtige aquarel "Maar van een gedeelte van den tuin In '•Setinte lenteweelde; verder een da- ''"Schrijftafeltje en allerlei gemakkelijke ^'"eitjes. Op de muziek in den stan- kntt op 'let vouwbeen, op het postpapier, kon overal stond de letter „E" op en die te? !'Imiers zoowel „Eynesford" als Ethel" «Men. De boeken waren haar een groo- «oost. Maar ze wilde haar eenzaamheid 'etlevendigen door Miss Strickland te 2 n opzoeken, ofschoon ze er eigenlijk naar verlangde. kóp Zl^ter van den geestelijke was de Se, die ze met waardeering had hooren tav? van Lord Eynesford. In Engeland „hl) zelfs zeer onpopulair. Ze had hem 1 nooit anders hooren noemen dan: ®h excentrieken landheer"; „dien een- H..M. DE KONINGIN bij het ooncert ter gelegenheid van het 80 jarig bestaan der Kon. Nationale Zangschool, in Diligentia in den Haag Het concert werd. gegeven ten bate van het Noderlandsche Roode Kruis

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5