PIET PLUG EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 Novembe» 1937 Gemeenteraad Katwijk De Voorstraat te Katwijk Binnen wordt verbeterd THERMOG Uit de Omstreken De onteigening in Nieuw Zuid EXTRA RECLAME tot 6 December Het is weer bij Sluisweg, hoek Hessenstraat, KATWIJK AAN ZEE HOEST, KEELPIJN GRIEP, RHEUHATIEK STEKEMIH 0E ZU.ehz PIJNSTILLENDE WATTEN AALSMEER. Vergadering: der „V. O. L. T. A." pe ver. van Oud-leerlingen der Tuin- luwschool hield haar najaarsvergadering De Oude Veiling', onder voorzitterschap i'den heer J. Atema. Deeecr. de heer J. Hulzinga, las de no- jen, Ir. Koeman (rijkstuinbouwconsulent) eld een causerie over zijn reis door ver- lullende tuinbouwdistricten in Engeland, urblj hij vergelijkingen maakte tusschen li land en Nederland. Volgens spr. blinkt geland. door verschillende oorzaken, niet ("ia zijn land- en tulnbouwcultuur en de jembewerking heeft er pver het alge- en nog geen hooggen trap bereikt. Voor [>e, energieke kweekers uit ons land fdaar mogelijk nog wel toekomst zijn. i grond is in Engeland niet duurder dan r, de brandstoffen zijn goedkooper, ter- de producten tegen hoogere prijzen jnen afgezet worden. Door middel van Naamplaatjes maakte spr. dan met zijn «reen uitstapje naar verschillende be- Me kweekerijen in Engeland, waar Iers-, rozen-, gerbera-, chrysanten- en [ere cultures werden bezichtigd. Hier- a is veel genoten. BENTHUIZEN. -Toen de heer A. N.. te B„ des avonds zijn auto alhier op den Hoogeveen- feweg reed, bemerkte hij te iaat een [ïclite wagen voor zich. Teneinde aan lag te voorkomen gooide hij het stuur r om, met het gevolg dat de auto ge- Stelijk in het water terecht kwam. Dc burder kwam er goed af, doch de auto [door een kraanwagen op het droge was uit, moest worden weggesleept. HAARLEMMERMEER. Verkeersongelukken. i wielrijdster, mej. S. had op den (tdweg het ongeluk met haar fiets in te komen met een op den weg lie biet, die van een vrachtauto was dien, met het gevolg dat zij haar stuur t raakte en in de Hoofdvaart terecht m. Zij kon door voorbijgangers nog lijds uit haar benarde positie worden pijd, werd bij een der 'bewoners binnen- Bcht en van droge kleeren vooralen. den Kruisweg werd een wielrijder Jr een passeerende auto zoodanig aange- In. dat hij tegen den grond sloeg. Met gebroken been werd hij opgenomen en geneeskundige behandeling gesteld, ^auto-bestuurder, de heer K. uit Sche- igen, wilde op den IJweg een zwaar freed beladen vrachtauto passeeren en daarbij vermoedelijk ruimte te kort, pwaarvan zijn auto in den gras- i reed en omsloeg. Hij wist spoedig uit ■to te komen en bleek er met eenige "e kwetsuren, veroorzaakt door de glas- luven van een gebroken ruit. vrij goed Hu afgekomen. [Benoemd zijn: tot tijdelijk Onderwij- aan de bijzondere school te Hoofd- i ihoofd de heer Dengerink) mej. C. [Ploeg aldaar. onderwijzeres aan de bijzondere 1 aan de Burgemeester Amersfoordt- Ite Badlioevedorp (hoofd de heer Kat) E. Ruiter te Amsterdam, t kweekelinge met akte aan de E.K. tïphschool te Hoofddorp (hoofd mej. Rlissen) mej. A. A. van Leeuwen aldaar. HILLEGOM. |URDEBESTELLING VAN WIJLEN A. L. CH. V. WAVEREN-HAHN. Groote belangstelling. («middag om 3 uur vond onder groo- bngstelling op de Prot. Begraafplaats pmstede de teraardebestelling plaats [set stoffelijk overschot van wijlen f -I L. Ch. van Waveren-Hahn, het «Mier der door ons gemelde tragische T-irt op de Haarlemmerstraat. Ps lang voor dat de stoet op het f-' was aangekomen, was reeds een f menigte samengestroomd, om de FJide overledene de laatste eer te be- F Onder hen merkten wij o.a. op J" Van Slogteren, dir. der Rijkstuin- ikbool uit Lisse, ds. P. J. de Jong uit «<Jam, ds. J. A, Gerth van Wijk uit «dorp, die vroeger te Heemstede ®nten waren, de heer J. F, v. Lierop, wethouder en penningmeester v, d. r„Het Witte Kruis", afd. Benne- F uit Heemstede, de doktoren van F 'u Manschot, beiden uit Bennebroek, A. Vis, voorzitter van de N.-H. [Bet Witte Kruis" afd. Meemstede, 'Blinde, directeur der Stichting Vo- ™J8. de heeren H. J. v. Putten uit «dam en P. Scholten uit Heemstede directeur en procuratiehouder der J!* Bank te Amsterdam. Toen de ■«het familiegraf was nedergelaten, l™ dochter van de overledene naar T en strooide een bouquet levende r-jwn op de kist met de woorden: Moeder, dit zijn Uw laatste geplante Rh uit Uw tuin". Velen waren hun '"■S niet meester. Hierna werden bloemen in het graf gestrooid, °S' Lekkerkerker Ned. Herv. pred. ,,Tstede woorden sprak van innige f bot de familie. Spr. schetste I «toten eenvoud en liefde voor een A. Gerth van Wijk, Ned. Herv bik-, een Persoonlijk woord tot Epuaanden van de overledene. De L toon de heer J. H. v. Waveren, it hamens de familie voor de be ft Iv^h'istelling. la 'uuer met kransen en bloemen den stoet vooruit. Hooiberg uitgebrand. v-hacht is brand uitgebrokeh in een r*lew de boerderij van de wed V. dschestraat Een voorbijganger rG(rToners. De brandweer was F "'uubse benevens de politie. Het liklïïjjdig gebluscht met slangen ■lading, maar het uithalen >van De gemeenteraad' van Katwijk kwam gis teravond in openbare vergadering bijeen. De notulen werden goedgekeurd. Naar aanleiding van een adres van de bewoners van de Noorderstraat houdende verzoek tot verbetering van die straat, stel den B. en W. voor adressanten mede te deelen, dat deze straat nog dit jaar of in ieder geval begin 1938 verbeterd zal wor den. Een adres van dezelfde strekking van de bewoners van Duinstraat en Duinhof werd voor praeadvles in handen van B. en W. gesteld. Ged. Staten hebben bericht, dat zij de verordening op de keurloonen hebben goed gekeurd. Op 17 Jan. 1934 werd deze veror dening door den raad aangenomen Bouwverordening. In de vorige vergadering werd het ont werp voor een nieuwe bouwverordening aangeboden. De behandeling werd echter aangehouden, daar de raad van meening was, dat de tijd om de nieuwe verordening te bestudeeren te kort was geweest. Thans werd de verordening, waarin als gevolg van besprekingen met de raadsleden eenige wij zigingen waren aangebracht, opnieuw aan geboden. Na behandeling van verschillen de artikelen tengevolge waarvan nog enkele wijzigingen werden aangebracht, werd de verordening z. h. st. aangenomen. Dc be sprekingen werd bijgewoond door den di recteur van Gemeentewerken, ir. J. H. de Bruyn. Naar aanleiding van een opmerking van den heer van Rijs, deelde de voorzit ter mede dat een verordening regelende den bouw van zomerwoonverblijven in voorbereiding is. Vastgesteld werd een suppletoir kohier straatbelasting 1937. In de begrooting 1937 voor den School- artsendienst werd een wijziging aange- Dracht. In de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandschc ge meenten werd, In verband met gewijzigde omstandigheden eveneens een verandering aangebracht. Benoeming. Voorgesteld werd, in verband met den ge- stadigen groei van het electriciteltsbedrijf, bij dezen dienst een hulp-monteur aan te stellen, op een salaris van f. 550f. 800. per jaar. De heer van Rijs achtte het sa laris te laag en vond het niet juist dat de aanstelling op arbeidscontract zai ge schieden. Op een vraag van den heer Scho- ncveld werd medegedeeld, dat de monteur die men wil aanstellen thans als volontair werkzaam is, doch dat in geen geval de bedoeling voorzit om hem een baantje te geven; hij is op de fabriek. Goedgekeurd met de stem van den heer van Rijs tegen. Eenige belastingreclames werden over eenkomstig het voorstel van B. en W. af gehandeld. Op voorstel van B. en W. werd besloten f. 800.— per jaar beschikbaar te stellen voor de opname van acht kinderen van den heer Boezaard in het Heilige Geest of arme Wees- en kindertehuis te Leiden. Op een vraag van den heer Meerburg deelde de voorz. mede. dat het Ned. Herv. Weeshuis te Katwijk aan Zee op het aan bod van B. en W. om de kinderen op te ne men, niet is ingegaan. De heer van Rijs had het beter geacht dat het gezin bijeen was gebleven. Had de gemeente niet beter een behoorlijk betaalde huishoudster kun nen aanstellen? Electriciteit. In de vorige vergadering stelden B. en W. voor een nieuwe overeenkomst voor de levering van electriciteit aan te gaan met Leiden voor den tijd van 22 jaar. De meerderheid van den raad was ech ter van meening, dat de duur van de over eenkomst te lang was; zij wensohten een contract voor hoogstens 15 jaar. B. en W. hebben zich daarna opnieuw tot Leiden gewend en dat verzoek overgebracht, dooh men achtte geen termen aanwezig om den duur van het contract te verkorten. „Teneinde de financieele voordeelen, welke het nieuwe contract biedt niet te ontgaan", zoo zeggen B. en W. in hun prae-advies, „stellen wij u voor tot aan vaarding der overeenkomst te besluiten". De overeenkomst werd goedgekeurd; de heeren van 't Wout en v. d. Marei stem den tegen. De verordening houdende voorschriften betreffende gronden, bestemd voor door trekking van de Koningin Emmastraat te Katwijk aan Zee, werd opnieuw vastge steld. Deze hernieuwde vaststelling is noodza kelijk daar Ged. Staten binnen den daar voor gestelden termijn geen gelegenheid hebben gehad een beslissing over de ver ordening te nemen, waardoor de rechts geldigheid der verordening in twijfel zou kunnen worden getrokken. Vastgesteld werd een verordening, waar bij het verboden wordt te bouwen langs den Boulevard (Weth. Van der Piaskade, Van Wassenaerkade en Van Meiskade i en op bepaalde strooken grond langs het Prins Hendrikkanaal. Besloten werd een uitbreidingsplan te ontwerpen, voor wat Katwijk aan Zee be treft voor de gronden ten Westen be grensd door het tweede Duinpad, ten Noorden door de Zuidstraat en ten Zuiden dcor de grens van de aan de Secretaris Varkevisserstraat gelegen perceelen en voor de gronden ten Noorden en ten Zui den van Duinhof en voor wat Katwijk aan den Rijn betreft voor de gronden ten Noorden en ten Zuiden van de Sandtlaan, ten Zuiden en ten Noorden van de Zand- sloot. ten N.-Westen en ten Z.-Westen van den Wassenaarschen Weg en ten Z.-Wes ten van de Commandeurslaan. De gronden in Nieuw-Zuid. Het raadsbesluit tot onteigening van gronden ln Nieuw-Zuid, toebehoorende aan de heeren N. Parlevliet, L. Parlevliet Lzn., G. van Duyn Gzn., J. Parlevliet en H, Ver loop Hzn. is Koninklijk goedgekeurd. In verband daarmede stelden B. en W. voor aan de eigenaren van de betreffende gronden als koopsom bij exploit aan te bieden resp. f. 31.900, f. 2261,25; f. 2351,25; f. 3217,50 en f. 4237,50 en de betreffende perceelen. indien het bod alsnog wordt aangenomen, aan te koopen. Voor het ge val, dat de eigenaars het bod niet aan vaarden, stelden B. en W. voor hen voor de arrondissements-rechtbank te doen dagvaarden, teneinde de onteigening van de perceelen te hooren uitspreken en het bedrag der schadeloosstelling te hooren bepalen. Conform besloten, Dc Voorstraat-plannen. B. en W. deelden mede, dat de N.Z.H.T.M bereid is de tramraijs in de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn te verleggen, zoo dat het hart van de baan aan de West zijde van de straat komt te liggen. Hier door is het noodzakelijk, het bestaande plan tot vernieuwing en rioleering van de Voorstraat te herzien. Het gewijzigde plan, waarin thans ook is opgenomen het leggen van een riool door het Veereinde, werd den raad ter goedkeuring voorgelegd. Voor de uitvoering van het gewijzigde plan is f. 9700 noodig. In hun prae-advies zeggen B. en W. o.a. nog het volgende: De. verlegging van de traimrails heeft bovendien het voordeel, dat het verkeer, gaande in Noordelijke richting, tusschen het Veereinde en den Noordwijkerweg. plaats vindt .ook al heeft dit een tramtrein aldaar als tegenliggen, terwijl bovendien tegenover den N.-W. hoek van hotel „De Roskam" de tram rails ongeveer 2 Meter Westwaarts wor den verlegd, waardoor dus ook op dit punt een belangrijke verkeersverbetering tot stand zal worden gebracht. Goedgekeurd zonder discussie. Vastgesteld werd een beroepsverorde ning op het reglement autovervoer per sonen. Tot leden van de commissie van toezicht op het L. O. werden benoemd de heeren N. Bos en J. C. Zuijderduyn. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op een adres van de afd. Katwijk van den Prov. Bond van Geitenfokveree- nigingen, waarin verzocht werd een veror dening te ontwerpen regelende de teelt van geiten. B. en W. zijn van meening, dat deze aangelegenheid voor Katwijk nog niet van genoegzaam belang is om er een verorde ning voor in het leven te roepen. Bij de rondvraag antwoordt de voorz. op een desbetreffende vraag van den heer v. Rijs, dat het niet uitgesloten is, dat de inspecteur van het woningtoezicht wel eens controle zou kunnen uitoefenen in Katwijk. De heer v. Rijs vraagt voorts of B. en W. met de verbetering van de Voorstraat ook de veiligheid in aoht zullen nemen bij de kruising v. EgmondstraaWVoor straat. vooral nu de rails meer Westwaarts zullen worden verlegd. Spreker raadt aan bij de directie der N.Z.H.T.M. te bewerkstel ligen. dat de halte wordt verplaatst naar de v. Egmondstraat, zoodat vanaf rich ting Lelden de halte Westwaarts en vanaf de richting Katwijk aan Zee Noordwaarts van de v. Elgmondstraat ligt. B. en W. zuilen deze opmerking ter harte nemen. de hooiberg vorderde veel tijd en was eerst vanmorgen omstreeks )0 uur beëindigd. De oorzaak ls ongetwijfeld aan kwaadwillig heid toe te schrijven Volgens de brand weer was de hooiberg op verschillende plaatsen aangestoken. De politie stelt een onderzoek in. Het adres inzake dc straatverlichting. Het adres aan den Gemeenteraad be treffende de straatverlichting, wordt druk geteekend, niet alleen door bewoners van de Haarlemmerstraat maar door Ingezete nen uit zoo goed als elke wijk van de ge meente. Adressanten beroepen zich op een artikel der Heffingsverordening voor de straatbelasting en de Gemeentewet en verzoeken aan den raad alles te wiiicn doen, wat tot algeheele verbetering der straatverlichting kan lelden. KATWITK AAN ZEE. Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze drukbezochte vergadering werd in Casa Cara gehouden. Tot presidente van de plaatselijke af deeling werd gekozen mej. A. N. de Voogd. De vice-presidente, mevr. Domisse, leidde haar in en na het overhan digen van den voorzittershamer zongen de leden haar staande het Bondslied toe. Mevr. Bergman—van Tongeren dankte namens het bestuur en de leden mevrouw Domisse voor wat zij als tijdelijk voorzitster voor de afdeeling had gedaan en in het bijzonder voor al haar zorgen ln den moei lijken tijd van het overlijden van mevr. TomSpaanderman. Daarna verzocht de nieuwe presidente, mej de Voogd, aan aile léden steun en medewerking en zelde haar taak te aanvaarden in Gods kracht. Ver volgens liet zij zingen „Wij reizen met el kander" waarna zij in dankgebed voorging De Nova-bioscoop geeft deze week als hoofdfilm „Op Hoop van Zegen". Vooral voor de Katwijkers is deze film van be lang, omdat een gedeelte hier ter plaatse is opgenomen; dit spel van de zee is bij de visschersbevolking maar al te goed be kend, want „de visch wordt soms duur be taald KATWIJK AAN DEN RIJN. De afdeeling Tooneel van de St. Jo- sephgezellenvereeniging gaf met medewer king van de R.-K. Damestooneelver. „Ons Genoegen" een uitvoering in het Parochie huis. Opgevoerd werd het blijspel „Amor in de keuken", waarom hartelijk gelachen is. De regie was in handen van den heer v. d. Marei, De avond werd door den pastoor geopend, Na ieder bedrijf gaf men met een daverend applaus uiting aan zijn vol doening. NOVA-BIOSCOOP. HEDEN AVOND OP HOOP VAN ZEGEN. Als men voor minstens 1 gulden besteedt, krijgt een ieder een groote letter CADEAU Koopt dus Uw St. Nicolaas-geschenken b.v. Rookstoelen, Schilderstukken, Spie gels, kleedjes, enz., enz., BIJ ONS 1681 LISSE. Alg. Vergadering der Coöp. Veilingsvereen. H. B. G. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarlijksche alg vergadering in haar Vei lingzaal. De voorzitter, de heer P. Warmerdam Czn. opende en memoreerde den aanvoer en werkzaamheden van het afgeloopen seizoen De uitbetalingen van geveild Plantgoed per November 1937 zijn tot volle tevredenheid geschied, namelijk 100%. Ook de betalingen op de rekeningen Mei 1938 loopen reeds goed. De secr. de heer J. Kortekaas las de notu len die goedgekeurd werden. De heer Doek- sen leest het rapport 1936'37 van den accountant, den heer Paul van Deursen voor en dat van de Commissie tot nazien der rekeningen. De heer Dannijs merkte o.a. op. dat het de Vereeniging thans goed gaat. De balans en verlies, en winstrekening en de verdee ling van het voordeellg saldo werden vast gesteld. De Voorzitter dankte het admini stratie- en loodspersoneel hartelijk voor de correcte wijze van werken. De Voorzitter deelt mede. dat eenige weken geleden de omzet 1937 die van 1936 met 100% overschreden heeft, waarvoor hij een woord van dank bracht aan de heeren aanvoerders en exporteurs. In het a.s. voor jaar zal weder een groote tentoonstelling worden gehouden in Boskoop van in bloei getrokken planten en heesters. Onderzocht zal worden of het mogelijk is. deze tentoon stelling van Vereenigingswege te bezoeken. Inlichtingen werden gevraagd omtrent het Narcissen Surplus. Dit bedraagt bij de Veiling H.B.G. plus minus 1200 mand. Ver zocht werd de goede handelsartikelen niet thuis te houden, doch ter veiling aan te bieden. Deze behoeven toch zeker niet voor het surplus over te blijven. Ook werd ge vraagd het Gladiolen-plantgoed bij opbod te verkoopen en hiervoor niet het mijntoe- stel te gebruiken. Dit zal nog nader worden overlegd. Hierna volgde een uiteenzetting der saneeringsmaatregelen 1937'38. Van bevoegde zijde werd medegedeeld, dat wel spoedig publicatie zal volgen. Algemeen is de hoop voor 1938 op minimum- of stabi- lisatieprijzen; men is zeer gekant tegen roeheffing. De heer J. P. Segers komt te rug op de belangrijke afschrijvingen, welke de Vereeniging gedaan heeft. Dit is een belangrijk feit, waarvoor wij zeer dank baar zijn, aldus spr. Tenslotte memoreerde de Voorzitter den algemeenen toestand der Veiling en den aan voer Het vertrouwen is groot; spr. hoopte, dat het zoo door moge gaan. Hierna sluiting. In de plaats van den controleur der steunverleening in deze gemeente, de heer Steenwinkel, welke voortaan op het bureau der steunverleening werkzaam zal zijn, is tot controleur benoemd geworden de heer J. N. Boekei, alhier. op de pijnlijke plek, bestrijdt doozen a 35 en 55 ct. 9708 CIngez. Med.) 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lüst Trekking van Woensdag 24 November 1937 Hooge Prijzen 1500.— 15737 400.— 13257 200.— 5042 271 320 1991 2156 2982 3079 4689 4695 0048 6157 8054 8564 9976 10313 12027 12182 13093 13179 13837 13858 15309 15623 17721 17749 18850 Verbet. Ie Prijzen van 20. 446 607 1465 1582 2263 2338 2398 2565 3194 3643 3957 4594 5104 5392 5529 5869 6416 6429 7077 7202 8987 9045 9172 9241 10454 10658 10709 10766 12243 12381 12490 f2909 13270 13366 13539 13692 13918 14083 14619 14624 15890 16184 16566 16575 18057 18148 18246 18362 1646 1796 2648 2795 4656 4658 5878 6014 7438 7942 9460 9851 11001 11571 12924 13088 13735 13768 15139 15243 16773 16847 18420 18787 klasse, 2e lijst: 6326 m. z. 6324. gevoeld en viel toen door de mand. Hij verklaarde met enkele vrienden een vroo- lijke biii te hebben gehad en bovenomschre ven baldadigheden te hebben gepleegd. Hij kreeg een ernstige vermaning van den chef-veldwachter. Verschillende personen hebben weder om aangifte bij de politie gedaan van diefstal van een electrisch gloeilampje uit het buitenlicht bij de voordeur van hun woning. Bij de gehouden herstemming van twee notabelen der Ned. Herv. Gemeente, ter voorziening in de bestaande vacatures, zijn gekozen de heeren A. van der Endt en J. P. C. Sentel. RIJNSBURG. De werkloozen-commissie heeft be sloten het Werkloozen-Ontspanningslokaal Maandag 29 November voor het a.s. win terseizoen open te stellen. SASSENHEIM. OEGSTGEEST. Baldadigheden in den nacht. In het nachtelijk uur, hadden eenige baldadige jongelui, de aardigheid om de nachtrust van de bewoners van de Rcgen- tesselaan te verstoren, door bij verschillen de huizen aan te bellen. Indien bewoners, niet wetende wie die late bezoeker kon zijn, open deed, werd hem medegedeeld, dat „zijn poesje nog buiten liep" of iets der gelijks. Tevens werd een tuinstoel tegen een voordeur van een der huizen geplaatst en daarna bij dat huis aangebeld. Toen de bewoner de deur opende, viel de stoel naar binnen, hetgeen natuurlijk met de noodige schrik gepaard ging. Ook werd een rijwiel, dat tegen een huis was geplaatst, mede genomen en een eind verder neergezet. Dit had tengevolge, dat de eigenaar aan gifte van diefstal van zijn vehikel bij de politie kwam doen. Het gelukte de nolitie om dc namen van de vermoedelijke daders op te sporen. Toen op een ochtend zich een jongeman aan het bureau van politie vervoegde om een in lichting, werd hij eens flink aan de tand Propagandavergadering Ned. Chr. 1 Vrouwenbond. Onder zeer groote belangstelling werd in ..Concordia" een groote propaganda-avond van bovengenoemden bond gehouden. De presidente mevr. Westerbeek sprak het welkomstwoord, waarna mevr. J. M. Westerbrink-Wirtz sprak over „Ons Ideaal" Spr. heeft eens de uitdrukking gehoord: „Idealen zijn maar speelgoed". Hiermee is zij het niet eens, al moet zij bekennen, dat het ideaal, dat zij bedoelt, niet door de aanwezigen in de naaste toekomst zal kunnen worden bereikt in den vollen om vang. Een wijsgeer heeft eens gezegd: „Het ideaal is het onmogelijke, waardoor het leven mogelijk blijkt" en daaraan wil zij vasthouden. Het ideaal van den N.C.V.B. is alle Christen vrouwen te vereenigen. Spr. liet dan eerst den nadruk vallen op alle „Christen" vrouwen, en daarna op ,411e" Christen vrouwen. Zij laat goed zien welke verantwoording deze naam op de leden legt. Als eisch moet worden gesteld dat de leden Christus als hun Koning voor hun leven erkennen en strijd voeren tegen alles, wat Christus' Koningschap ln den weg staat. Christendom is actie overal. Deze actie moet niet worden overgelaten aan de besturen, doch de leden moeten „persoonlijk" actief zijn, omdat God dit van hen vraagt. Sommigen vinden deze doelstelling te eng en willen meer evangelisatiewerk. De Bond is echter opgericht, om beginselen te bestudeeren. Spr. ziet het echter wel als een taak van de christen vrouw om te spreken met hen die van andere gedachten zijn, om hen te doen zien, het licht dat Gods Woord werpt op de nijpende vragen van onzen tijd. De doelstelling van den bond moet ech ter zuiver worden gehouden. Vervolgens besprak de spr. de houding, welkea de bond aanneemt tegenover andere organisaties en hoe zij soms naar bulten treedt met wensehen tot regeeringsllcha- men. Hierna werd uitvoerig besproken hoe de houding en de verhouding van de ver schillende kerkelijke richtingen ln den Bond is. De Bond bestrijdt geen partij, doch alleen beginselen. Daarna zette spr. uiteen, waarin de Bond voorlichting geeft en diverse werk zaamheden, zooals Crisiszorg, Kerstfeestvie ringen. Ziekenzorg, Zendingswerk enz. De leden moeten zich deze idealen eigen maken en uitdragen in hun persoonlijk leven. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Na herstemming is tot gemachtigde voor het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk gekozen de heer M. Rotte. In het K.S.A.-gebouw werd door den Ned. F.K. Volksbond een feestvergadering gehouden, welke door den voorz. den neer J. Kclokaas geopend werd. De Tooneel- club „St. Pancratius" voerde heel goed op het tooneelstuk „Het clubhuis van den Pastoor". In de pauze werd een collecte gehouden voor „Hulp in Nood".

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7