JËCOVïTOi Ki LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 November 19]) PARLEMENTAIR OYERZKHT sXU" VISSCHERIJ-BERICHTEN RECHTZAKEN SPREEKCEL AGENDA Aspirin 65 (Van onzen parlementairen medewerker). Tweede Kamer. BEGROOTING VAN JUSTITIE. De Tweede Kamer heelt gisteren aller eerst de behandeling der begrooting van Justitie voortgezet. Alvorens de Minister aan het woord kwam, hebben nog verschillende afgevaar digden gesproken. Wij doen een greep. De heer Wendelaar, aandringend op een betere regeling van het vreemdelingen recht, heeft geprotesteerd (later door mr. Kortenhorst gevolgd) tegen hetgeen de heer Rost van Tonningen over de Joden had gezegd. Mr. Wendelaar verwees naar het Bijbelwoord: „God schiep den mensch naar zijn beeld!" God maakte geen on derscheid tusschen mensch en mensch, tusschen ras en ras; het is ongeoorloofd, dat wij het wèl doen. En het is aldus spr. bovendien een volk als het onze. met zijn eervolle tradities op dit gebied, onwaardig. Op de groote beteekenis van het huwelijk wijzend, betoogde dezelfde af gevaardigde. dat het niet „te gemakkelijk" mag zijn tot echtscheiding over te gaan, maar er bestaan nu eenmaal ecnige ob jectieve normen, die echtscheiding volko men gerechtvaardigd maken, gelijk hij uitvoerig in het licht stelde; voorts voelde hij er iets voor om den termijn, na wel ken bij scheiding van tafel en bed echt scheiding kan volgen, te verkorten. Over de echtscheiding, het hoofdpunt in dit de bat; hebben nog andere afgevaardigden gesproken, evenals reeds de vorige week Vrijdag. Daarbij steunden de heeren Rut gers van Rozenburg en Terpstra 's minis ters beleid, ook met een beroep op het woord van Christus: „Wat God vereent, zal de mensch niet scheiden!" Intusschen aldus de heer Terpstra. „de verwoestende invloed der zonde in een huwelijk kan zoo groot zijn", dat er niets anders dan echt scheiding kan overblijven. Maar in wezen is het huwelijk naar goddelijk gebod onlos makelijk. Ook ziekte moet als een beproe ving Gods gedragen -worden, en ook daar voor mag het huwelijk niet worden ont bonden. Daarom verklaarde de heer Terp stra zich tegen verruiming der echtschei dingsgronden. Ook de heer De Geer, die het bij de algemeene beschouwingen reeds deed, heeft WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur; 767. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768,6 te Warschau. Laagste stand 743,1 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, met waar schijnlijk eenigen regen. Weinig verande ring in temperatuur. BÜITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Biit. Het gebied van hoogeluchtdruk in het Oosten over het vaste land breidde zich ook over Zuid-Scandinavië uit. In het geheele gebied is de wind zwak met nevelig tot betrokken lucht. In Noord-Duitschland ligt nog een vorstgebied. in Midden-Scandina- vië bleef de vorst plaatselijk streng. Het hoogednfkgebied in het Westen op den Oceaan breidde zich over de Britsohe Eilanden uit, de wind is hier zwak tot matig, in het Noorden uit Westelijke, in het Zuiden uit Oostelijke richtingen. De lucht is nevelig tot zwaar bewolkt, in het Noorden valt regen, onder invloed van de naderbij gekomen en dieper geworden de pressie. welke gisteren reeds bij IJsland gesignaleerd werd. Behalve op IJsland en Noord-Schotland doet de invloed van deze depressie zich ook reeds langs de Noorsche kust gevoelen, waar de wind matig tot krachtig uit Zuidwest waait en waar de bewolking toegenomen is. In het Zuidwes ten. over de Golf van Biscaje. ligt nog een depressiekern. welke haar Invloed in West- Frankrijk doet gevoelen, waar de lucht ook betrokken is. met plaatselijk regen. Een uitlooper van deze depressie ligt over het Engelsche Kanaal en oefent haar invloed ook in ons land uit waardoor ook hier het weer somber is met plaatselijk regen. De wind is veranderlijk. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O N O., 6 gr. C., opklarend. Londen: N.O.. 7 gr. C. nevel Berlijn: Z.O., 3 gr. C.. nevel Nice: Noord.. 10 gr. C.. regen luchttemperatuur. 9 uur voorin.: 3 gr. C. (37 gr. F.) 12 uur smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.) hoogwatertijden te katwijk a. zee Voor Donderdag. Voorm. te 7 u. 55 min.; nam. te 20 u 23 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 4.26 nam. tot 7.05 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Nov.: op: 23 u. 27; onder: 12 u. 12. nogmaals op het onbevredigende van den bestaanden toestand gewezen. Men kan zei hij de oplossing in tweeërlei zin brengen. Men kan de wet zich doen aansluiten aan de practijk, of men kan de practijk dwingen zich te voe gen naar de wet. Mr. de Geer wenschte het laatste. Uitbreiding van echtscheidings gronden gaat feitelijk in de eerste richting i behalve de grond wegens ongeneeslijke krankzinnigheid, die op een ander plan ligt). Aan de bestaande ontduikingen moet een eind worden gemaakt; in dit verband heeft mr. De Geer nogmaals een krachtig pleidooi tegen uitbreiding van echtscheidingsgronden en tegen echtschei ding bij onderling goedvinden, gehouden, daarbij het betoog bestrijdend, dat mr. Donker de vorige week hield. De huwelijks regeling, zooals die bij ons bestaat, is de vrucht van een eeuwenoude christelijke beschaving, en de aantasting van de hu welijks-instelling is een inzinking van onze cultuur. Sommige opvattingen, die ver kondigd zijn. ook in dit debat, mogen den Minister sterken in zijn voornemen, om aan de bestaande practijken een eind te maken. Tal van andere punten zijn ook nu weer in het kort ter sprake gebracht: hervorming van het huwelijksvermogen- recht; bescherming der publieke eerbaar heid. regeling voor het innen van kleine, onbetwiste vorderingen; de vrije handel in geneesmiddelen en de vrije uitoefening der geneeskunst; toepassing van het uniform verbod; het optreden der fascisten enz. Wij noemen slechts enkele onderwerpen. Het was in het bijzonder de heer De Visser, die opkwam voor een rechtvaardige en ruime behandeling van hen, die als vluch teling beschutting op onzen bodem zoeken. En de heer Kortenhorst heeft een protest geuit tegen de rede, de vorige week door den heer Rost van Tonningen gehouden, en die de beschuldiging bevatte, dat de Katholieke Staatspartij zou aansturen op een dictatuur in ons land. De afgevaar digde kwam op tegen „het nieuwe anti papisme" en „de boosaardige fantasieën", zooals hij zeide, der fascisten, en zeide dat de katholieken de liefde voor het va derland gevoelen als een goddelijk gebod. Hij voegde den heer Rost van Tonningen toe, dat deze, door het uitspreken van zijn rede, zijn positie in het parlement met één slag heeft geschokt. Minister Goseling heeft nog slechts het begin van zijn antwoord uitgesproken. In dat begin verklaarde de Minister dat hij niet met den heer Rost van Tonningen wenschte te debatteeren. Het gebeurt vrij wel nooit in de Staten-Generaal. dat een Minister zich op zulk een standpunt plaatst. De aanleiding voor die houding was dezelfde, welke de heer Kortenhorst tot zijn bovenvermeld protest had genoopt; zij lag in de rede van den heer Rost van Tonningen, op den afgeloopen Vrijdag te gen de Regeering en tegen de katholieken. De Minister verklaarde die rede in strijd te achten met het peil van het parlemen taire debat en aldus ongeveer de Mi nister wie niet een verwrongen eerge voel bezit, wie nog eenig gevoel heeft voor eer in Nederlandschen geest, kan op zulk een betoog niet rlader ingaan, te meer niet. daar de afgevaardigde uitdrukkelijk verklaard had den Minister niet te ver trouwen. De Minister handelde naar déze opvatting en antwoordde den heer Rost van Tonningen niet; toen hij een punt besprak, dat die afgevaardigde had behan deld, verklaarde de Minister uitdrukkelijk dat zijn mededeelingen bestemd waren voor „de Kamer" als zoodanig. Dit punt betrof een bericht, onlangs door „Het Nationale Dagblad", het orgaan der N.S.B., verspreid, dat. er een particulier dossier, behoorende tot de zaak-Van 't Sant. op duistere wijze zou zijn zoekge raakt. Deze mededeeling aldus de Minister is in den meest-volstrekten zin ten eenenmale in strijd met de materieele waarheid. Juist is, dat een ingezetene van Den Haag over een dossier beschikte, het welk naar hij meende van belang was voor de zaak-Van 't Sant. Dit dossier, door hem aan den procureur-generaal van het Hof gezonden, heeft deze niet doorge stuurd naar den rechter-commissaris iwat de Minister verkeerd vond) maar de eige naar er van bezat een afschrift van alle stukken, die er toe behoorden en deze af schriften stelde hij ter beschikking van den rechter-commissaris. Na onderzoek stelde deze vast, dat het dossier niets be vatte, hetwelk voor het gerechtelijk voor onderzoek ook maar van eenig belang was. En wat meer zegt: de eigenaar van het dossier verklaarde deze opvatting volkomen te kunnen billijken. De Minister conclu deerde, dat het bericht van het N.S.B.- dagblad dus een staaltje was van „sensa tie-berichtgeving". De Minister zal heden zijn rede voort zetten. De vergiftiging te Harenkarspel. Acht maanden tegen slager geëischt. Veearts in gebreke. Avondvergadering. BINNENLANDSCHE ZAKEN. 's Avonds Is de Kamer voortgegaan met de behandeling der Begrooting van Binnen- landsche Zaken. Minister van Boeyen sprak allereerst het slot van zijn rede uit. Met eenige span ning werd tegemoet gezien, wat hij zeggen zou van de Zondagswet. Welnu, de minister verklaarde, dat ook naar zijn meening de wet niet meer volledig is toe te passen. Aan den anderen kant aldus de minis ter is het thans niet reeht mogelijk met een nieuw ontwerp-Zondagswet te komen, dat het grootste deel des volks zou bevredigen. De kwestie doel de hier natuurlijk op de meeningsver- schillen, welke ten aanzien van deze zaak bestaan. Daarom wilde de Regee ring eerst nog eens toezien, in hoeverre de bestaande Zondagswet, en zulks dan met medewerking der gemeentebestu ren, is toe te passen, om dan later daaruit een practische conclusie te trekken. Bij de verschillende afdeelingen en artikelen der begrooting zijn daarna nog tal van onderwerpen ter sprake gebracht. Wij vermelden het voornaamste. Zoo heeft de Minister betoogd, dat het niet wenschelijk is, de afdeeling krankzln- nigen-verpleging over te brengen naar Volksgezondheid. Er wordt op dit gebied financieel gedaan wat mogelijk is. Verschillende afgevaardigden (Groen, Begin Augustus van dit jaar werd Noord-Holland opgeschrikt door een vleeschvergiftiging op groote schaal, Tal van bewoners uit Harenkarspel en andere dorpen in den kop van Noord- Holland waren plotseling ziek gewor den en vertoonden verschijnselen van vergiftiging met para-typhusbacillen. Hoewel geen der patiënten in levens gevaar verkeerde, was de toestand van velen toch zeer ernstig te noemen. Het onderzoek, dat terstond werd inge steld en dat met kracht ter hand werd genomen, leidde al spoedig naar slager Van D. te Kerkebuurt, een gehucht bij Harenkarspel. Het bleek, dat slager Van D„ die tevens noodslachter was, ondeug delijk vleesch, afkomstig van een ziek veulen, had verkocht. Bovendien had hij een gedeelte van dit vleesch in de ijskast gelegd, met het gevolg, dat andere, wel goedgekeurde vleeschwaren eveneens be smet waren geworden. Gisteren diende deze zaak voor de Alk- maarsche rechtbank. Van D. werd er van beschuldigd vleesch van een veulen te hebben verkocht, ver zwijgende, dat dit vleesch ondeugdelijk was en schadelijk voor gezondheid en leven, terwijl hij tegenover den keurmees ter, die het in de noodslachtplaats ge slachte veulen kwam keuren, verzweeg, waarom het dier was afgemaakt, een en ander met gevolg, dat door de consumptie van het vleesch tal van personen zwaar ziek zijn geworden. In deze zaak waren veertien getuigen gedagvaard, waarvan drie getuige-deskun- digen. Uit de verklaringen van verschillende getuigen kwam vast te staan, dat de slager geweten moet hebben, dat het veulen ziek was. Een tweetal getuigen a décharge deelde echter mede dat het beest niet ziek was geweest. Toen verscheen de veearts uit Scha- gen voor de rechtbank. Hij had het veulen indertijd gekeurd. President: „Was, toen u bij Van D. kwam, het veulen al gevild?" Getuige: „Inderdaad. Ik zei tegen Van D.: „Ik zie het al, ik keur het af." Maar toen vloekte Van D. me zoo uit, dat ik er beduusd van werd en toen heb ik maar half gekeurd." President: „Het is toch uw plicht, dat u de organen goed keurt?" Getuige: „Zeker, maar ik voelde me niet prettig." President (tot inspecteur Ode, insp. van de volksgezondheid te Heemstede) „Wat zegt u hier van?" Getuige Odé: „Het is een schrome lijke verzaking van plicht. Op den keurmeester rust de verplichting, juist in zoo'n geval alles goed na te zien". Tenslotte bekende veearts W., dat de fout bij hem lag. In zijn requisitoir veroordeelde de offi cier de handelwijze van verdachte ten zeerste en laakte bovendien de wijze waar op de veearts W. het veulen gekeurd had. Tegen den slager van T). eischte hij tenslotte acht maanden gevangenis straf, terwijl hij den veearts W. niet meer voor diens functie geschikt achtte. De verdediger pleitte vrijspraak. Uitspraak 30 November as. Ook wlntors ionno-vllamln«n mol Jocovltol. d» lovorlroon met hot geijkte vitaminen, gehalte I Het voorbehoed middel tegen rhechltl», verkoud heid, griep en endoro Infectie- N ziekten. In Apothoken en Dro- glfterljen i 1.0.75 per tlcsch. 1641 (lngez. Med.) KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den die navolgende verstekvonnissen ge wezen: wegens overtreding der Motor- en Rijwielvet: W. M. te Richterich, Duitsehl., f.20 subs. 15 dagen; T. A. K. te Bodegra ven f. 10 subs. 10 d.; L. S. te Kampen f.20 subs. 15 d.; H. S., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f. 2 subs. 2 d.; M. C. B. f.2 subs. 2 d.; H. Th. V. te Zoe- termeer f.2 subs. 2 d.; K. D. f.2 subs. 2 d.; P. C. W. B. te Nleuwveen f.2 subs. 2 d.; Th. Z. te Hazerswoude f.4 subs. 4 d.; C. B. v. d. D. te Nieuwerkerk a. d. IJssel f. 4 subs. 4 d.; G.J M. te Den Haag f. 3 subs 3 d.; J. A. W. te Nieuwkoop 2-maal f.4 subs. 4 d.; W. K. te Krimpen a. d. IJssel f.5 subs. 5 d.; J. G. S. f. 2.50 subs. 2 d.; M. v. d. A. te Zoeterwoude, 1ste feit vrij spraak, 2de feit f3 subs. 3 d.; overtreding arbeidswet H. G. v. L .te Boskoop, f. 5 subs. 5 d.; overtreding waren verordening der gemeente Boskoop, C. v. T. te Boskoop 2-maal f.20 subs. 10 d.; binnenvaartregle- ment L. K. f. 2.60 subs. 2 d.; P. S. f. 2.50 subs. 2 d.; vaarwegenreglement voor Z- Holland J. v. d. S. te Wcubrurge, f. 3 subs. 3 d.; P. S. f. 2.50 subs. 2 d Vissrherijwet- overtreding: L C. V. te Den Haag, 2-maal f. 2.50 subs. 2 d. met verbeurdverklaring van inbeslaggenomen hengel; B. v. de E. te Delft f. 2.50 subs. 2 d.; G. H. G. te Delft f.3 subs. 3 d.; L. H te Den Haag, f. 1.50 subs. 1 dag; L. P. H. te Den Haag f. 1.50 subs. 1 dag; G. O. te Delft f. 3 subs. 3 d.; overtreding van art. 453 wetb. van strafrecht: P. v. G. te Lelden, f. 7 subs. 7 dagen; D. v. L. te Alphen aan den Rijn f. 4 subs. 4 d.; overtreding verkeersveror- dening der gemeente Alphen: L. v. d. B. f. 1.50 subs, l week tuchtschoolstrafalge meene politieverordening der gemeente Nieuwkoop: J. v. d. M. te Ter-Aar f.2 subs. 2 d.; W. T. te Nieuwkoop f.3 subs. 3 d.; overtr. Leerplichtwet: M. J. v. d. T. te Boskoop f. 2 subs. 2 d.; overtreding alg. politieverordening der gemeente Alphen E. B. te Oulemborg f. 1 subs. 1 d. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de veroordeelden te Alphen aan den Rijn. DE BEHANDELING VAN „BOERENPAARD". HET DE ROTTERDAMSCHE BELEEDIGINGSZAAK. De Rotterdamsche rechtbank deed gis termiddag uitspraak in de zaak tegen den 67-jarigen gepensionneerden hulp-keur meester W. de H., wonende te Weststel lingwerf en den 52-jarigen J. L B., direc teur eener N V. te Rotterdam, die in 1935 en 1936 een tweetal requesten naar den minister van justitie en afschriften daar van naar verschillende slagers en veehan delaren hadden gestuurd. In deze reques ten hadden zij zich zeer beleedigend uit gelaten, ten opzichte van den directeur van het openbaar slachthuis te Rotter dam, dr. H. J J. H. De rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen en veroor deelde beiden tot 6 maanden gevangenis straf. De eisch was acht maanden. Drees, Drop. van der Zaal, Posthuma en Diepenhorst i, hebben belangen ter sprake gebracht, die verband houden met de ar menzorg, van Nederlanders in het buiten land. De Minister zette uiteen, dat armen zorg allereerst en zelfs bij uitstek ge meente-zaak is. De gemeenten moeten de armen helpen; de regeering springt bij waar ze kan. Ten aanzien van werklooze Nederlanders in Duitschland wordt er tus schen beide landen overleg gepleegd. Als van ouds bracht ook de Volkshuis vesting verschillende strijders in het veld, die de verschillende belangen, daarmede gemoeid, in het licht stelden. Ook hier be toogde de Minister, dat het Rijk naar be- hooren zijn taak vervult. Maar er moet meer orde komen in den woningbouw, want verschillende personen wonen in volks woningen, die er eigenlijk niet in thuis hooren. De Regeering moet zich op het standpunt blijven plaatsen, dat de vereeni- gingen de woningen tegen kostprijs be schikbaar stellen. Naar het meest- wenschelijk rente-type voor woningbouw- voorschotten wordt een onderzoek inge steld. Spr. verklaarde dat de opruiming van krotten de volle aandacht heeft. De begrooting van Binnenlandsche Za ken is goedgekeurd, evenals daarna die der Landsdrukkerij, waarbij de Minister, na aandrang in dien geest van de heeren Wendelaer en Zijlstra beloofde, dat de Landsdrukkerij niet als concurreerend or gaan over particuliere drukkerijen zal op treden. Fsn aanvang is gemaakt met de behan- der tegrootlng van het P.T.T.- b. drijf. Reeds bespraken enkele afgevaar digden verschillende personqelbelangen, Een abonné uit Voorschoten betreurt het, dat er nog steeds vele boeren zijn. die hun paarden dag en nacht aan hun lot over laten, Zij schijnen tot die categorie te be- hooren, die onder elkaar de „wijze" taal verkondigen, „dat een paard op stal maar stijve pooten krijgt". Zij vergeten hierbij, dat juist de eerste klas paarden, zoowel zomer als winter op stal staan en voor deze zijn stijve pooten toch zeker niet gewenscht. De arme stumpers staan troosteloos met hangende kop bij een hek. meenende, dat daarbij eenige beschutting is te vinden, terwiil van grazen geen sprake is Zoo brengen de dieren den geheelen avond en nacht door, koude; regen en wind opvangend. Zoo krijgen de stakkers „géén stijve pooten"(!?) Wat bereikt wordt is, dat die dieren „be vangen" raken en per slot van rekening gieen poot meer kunnen verzetten „dam pig" worden en „koliek" opdoen enz Op zoo'n manier wordt wel een hap hooi uit gespaard, maar ten koste van den gezond heidstoestand van het paard. IJMUIDEN, 24 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot 88—74 ct. p. K G. Tong f.1 az_ 0.86. Heilbot 72—56. Griet f 25—19 p 50 f S01?01 123-18 Middel schol 1.22—19. Zetschol f 28—18. Kleinschol f21 —8. Bot f. 15.50—13. Schar f. 12.50—4.20. Tongschar f. 4425. Groote schelvisch f 23 —14.50. Middel idem f. 20—14. Kleinmid'del idem f.1817. Kleine idem f. 11—6.60. Groote gul f. 11—5. Kleine gul f. 7 50—2.80 Wijting f. 53.50. Makreel f 8.303 Ver- haring f.4—2.80. Kabeljauw f 35—7.50 p. 125 K.G. Vleet f 51 p. stuk. Long f 1 70 —0.90. Koolvisch f. 0.70—0.12. Rog f 14.50 —9 per koop. Volle haring Eng. wal f 7.90 Steurharing f6.15—5.40 p. kantje. Aan den afslag 14 trawlers: IJM 147, met f 1810; IJM 77. met f 1740; IJM 96 met f 1850; IJM 78, met f 1980; IJM 195 met f 4390; IJM 86 met f 1530; IJM 45, met f 1600; LJM 116, met f3250; LJM 58. met f2440; IJM 59, met f 1920; IJM 42, met f1540; LJM 82, met f3890; IJM 94, met f1940; IJM 1, met f3470; 3 trawlloggers IJM 204, met f 570; KW 64, met f480- KW 114 met f580; RO 9, met f1440 en LJM 204 met f 570 7 loggers met versche ha ring: KW 15, met f340; KW 9 met f 1010; SCH 134, met f 1080; SCH 72, met f1130: SCH 261, met f 1020; SCH 201, met f470: SCH 6, met f1370; SCH 130, met f2700 besomming. De LJM 268, besomde f 3090 voor pekel haring. Binnen von de haringvlsscherij KW 151. met 23 last en 100 kisten versche; KW 19, met 300 kisten versche. VL AARDINGEN24 Nov. Binnen van de haringvisscherij VL 83, met 40 en VL 200, met 37 last Steurharing Eng. wal f. 6—6.10. Te Schevenlngen waren 5 schepen bin nen met 110 last. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdag- markt: „Gloria" IJM 37, met 450 manden, hoofd zakelijk schelvisch én 150 stuks sfljve ka beljauw. HEDEN: Den Burcht: Alg. Bond van Gepemio. neerden. Spr. K. van Schouwen. 8 uur nam Nomateg: Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Nutszaal: C. H. Unie. Spr. ir. Smits. 7 u nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Slok 71ri Langerak. 8 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum „Candida' 8.15 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk); Gt. meen te Gods. Spr. P. v. d. Woude. 8 u. ra. Rljnsaterwoude (Nutsgebouwi- Remonstr. Jongeren en Dameskring; pi uur nam. Donderdag. In den Vergulden Tuztk: Ver, tot bet, der Bouwkunst. Spr ir. van Oerle ota Gravensteen. 8 uur nam. Ned. Leger des Heüs: Samenkomst te uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing dr. Lochet 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". (Sole cellist Maurice Maréchal. 8.15 uur Mm. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Getef. Bond. Spr. ds. v. d. Graaf. 7.30 uur nam. Vrijdag. Den Burcht; Ver. Mercurius. Spr. prol. Casimir. 8 uur nam. Kooikapel: Oud-ca/techlsantenavond dr. Groot Enzerink. 8 uur nam. Schouwburg: Mij. voor Toonkunst. Kieui Hongaarsch Strijkkwartet. 8.15 uur nam. N oo r d w ij k-B i n n e n (Ned. Hert. Kerk)Concert voor het zwakke kind. uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verloren paradijs". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur dooti voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „Gewetenswroeging". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, .Nee, mevrouw dat nooit". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. „Met verzegelde orders". lederen middag 2,30 u, Avonds om 7 co 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam „Hé Nellie". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 mm Woensdag en Zaterdagnam. te Vit uur. Nova-Bioscoop (Katwijk-aan-Zee)„0? hoop van zegen". 8 uur nam. De avond-, nacht, en Zondagsdienst da apotheken wordt van Zaterdag 20 t/ Vrijdag 26 November a.s. waargenom door de apotheeken: C. B Duyster Nieute Rijn 18 telef. 523 en J. Doedens. Wilhel minapark 8. Oegstgeest. telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter ra" nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Laat ons toch ver standig zijn en bij een opkomende verkoudheid zonder aarzelen direct ASPIRIN nemen. is een -product. Oranjebanden»fl«y«**-kruis j waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid 1649 (Insez. Wc?-' „Gerberdina Johanna", IJM 38 met 5® kisten diversen. „Claesje" RO 46, met 5 manden scW' visch; 45 m. braadschelvisch; 125 W-01 kreel; 25 m. gul; 35 m. wijting: koolvisch; 10 m. witjes; 50 m. rog en P?0"' 60 m. hake. Totaal 415 manden. t „Betje" RO 16, met 45 m schelvisch,^ m. braadschelvisch; 30 m. gul; ting; 15 m. schar; 10 m. varia, manden. Totaal 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6